enu NIET FORCEREN RIJ ANGST \Jooc dt Wij maken een boekenrekje of boekenkast CONSERVEN Vestje en Broekje Neem wat zomer mee in de winter r Leiding bij vrijetijdsbesteding blijft een noodzakelijkheid van de week U KUNT NIET ALLES WETEN 10 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 25 oktober 1958 Vader, die altijd enthousiast aan sport heeft gedaan en vooral in zwemmen uitblonk, zei dade lijk bij de geboorte van zijn eer ste zoon: „Daar maken we een kei van!" Helaas bleek -Jantje bij het op groeien, uiterlijk althans, heel weinig van een kei te hebben. Het was een tenger ventje met een meisjesachtig gezichtje. Hij was ook bepaald bangelijk uit gevallen, zoals al spoedig voor de dag kwam. Bij wilde jongens spelletjes hield hij zich maar lie ver gedekt. Maar met kleurboek- jes en plakschriften, lekker ge zellig en veilig bij moeder aan de tafel, kon hij uren zoet bezig zijn. Vader probeerde hem vaak ge noeg uit zijn tent te lokken, maar het lukte nooit. Dan werd vader boos. „Ben jij nou een knul! Je lijkt wel een oud wijf!" Moeder troostte, dat 'het wel anders zou gaan, als Jantje gro ter werd. Als hij maar eenmaal naar school ging. Zij van haar kant was overigens best tevre den met het rustige kind, dat nooit last bezorgde en om wie ze nooit in angst behoefde te zitten, zoals de moeders van spruiten) die graag op avontuur gingen. NAAR ZEE „Maar zwemmen leert hij in ieder geval vroeg!" was een van vaders stokpaardjes. „Een kind kan niet jong genoeg vertrouwd raken met water". In de plaats waar ze wonen, is geen zwembad in de buurt. Dat was de enige re den, waarom vader tot dusver nog geen uitvoering aan zijn voornemen had kunnen geven. Maar nu Jantje vier jaar gewor den is, zullen ze de vakantie aan zee doorbrengen. Aan de Middel landse Zee wel te verstaan. Ze gaan kamperen aan de Rivièra. „Geen idealer water om te le ren zwemmen voor een kind dan de Middellandse Zee", zegt vader tevreden. „Het zoutgehalte is zo hoog, dat je niet eens kunt zin ken, al zou je willen. Hij leert het daar spelenderwijs". „Als hij er maar in wil", wei felt moeder, die zelf ook geen held in het water is. „Als hij maar geen watervrees heeft". HET GROTE DRAMA De eerste dag aan 't zuidelijke strand voltrekt zich in -Jantje's leven het grote drama. Hij heeft een tijdje zoet naast moeder's stoel in het zand zitten spelen, als vader uit het water komt. Druipend buigt hij zich over het kleine kereltje in zijn badbroek- je heen. De koude druppels val len op het warme, zondoorstoof- ""N de lijfje. „Kom Jan, nou ga jij met pappie mee zwemmen". Doodangst slaat door 't kind heen, als hij beseft, dat hij in dat grote koude water zal moeten. Hij gilt en schreeuwt; hij schopt en slaat. Maar vader pakt hem zonder pardon op. Ook moeders protesten helpen niet. Jantje moet en zal in het water. Kopje onder zal hij ook. Hij moet er maar meteen door heen. Gevolg? Een kind, dat nog uren daarna niet tot bedaren te brengen is en 's nachts gillend uit zijn slaap opschrikt. En mis schien voor zijn hele leven een niet te overwinnen angst voor water gekregen heeft. Er zijn veel kinderen- die deze angst voor water heb ben. Maar laat vader geen enkele vorm van angst ooit met 'n paardemiddel trach ten te overwinnen. De mees te kinderen groeien er van zelf overheen. Maar wil men het dwingen- dan fixeert zich de angst en kunnen er complexen uit groeien. MARCELDE. (Nadruk verboden) Veel ouders moeten er zich tegenwoordig bij neerleggen dat ze bijzonder weinig over hun opgroeiende kinderen te vertellen hebben. Dat is meestal niet de schuld van de kinderen! Doorgaans hebben die ouders dat zelf zover laten komen door een lange lange reeks opvoedingsfouten die hun begin hebben in de allereerste kleu terjaren. Zijn de feiten dan eenmaal zo dat men niet meer zoveel zeggenschap heeft als men wel zou wensen, dan behoeft dat toch niet te betekenen dat er bijna niet meer naar de kinderen wordt omgekeken. Niet meer naar ze omgekeken? Natuurlijk; ze krijgen behoorlijk te eten, zij zitten behoorlijk in de kleren en zo op het eerste oog getroosten vader en moeder zich werkelijk moeite genoeg. Niet meer naar ze omgekeken? Jawel: ze krijgen soms een mooi zakgeld, ze hebben soms 'n eigen grammofoon, de middelen wor den hun soms verstrekt om hun haren heel vreemd te laten knip pen. Waar het ons hier nu om gaat is of de ouders met opgroeiende zoons en dochters eigenlijk wel weten wat die kinderen in hun vrije tijd eigenlijk precies uit spoken. HT FUIFJE BIJ KAREL Het komt ons voor dat men in veel gezinnen over de vrijetijds besteding van onze toekomstige generatie aardig in het duister tast. Een fuifje bij Karei, wie zal dat z'n vijftienjarige dochter nu willen onthouden? Maar soms weten Karel's vader en moeder nergens van. Het is helemaal niet bij hen aan huis en ze zijn er ook niet bij. En dan zit uw vijftienjarige dochter in een voor een paar kwartjes gehuurde kelder op de knie van een knaap, die ze nog geen half uur kent, te proberen of ze meer van rhum-cola of van gin-tonic houdt Uw dochter niet? Wij hopen het van ganser harte! Maar van al die „feestjes" waar politie, schoolhoofden of maatschappe lijk werkers ingrijpen noodzake lijk vonden, waren de ouders al tijd erg verbaasd dat hun kind daar ook bij bleek te zijn. SCHEIKUNDE LEREN BIJ WILLEM Wat is er nu op tegen dat uw vijftienjarige zoon bijt Willem zijn scheikunde gaat leren? Maar Willem's ouders weten nergens van, die zien alleen dat de jon gens hele midagen in het schuur tje zitten en dat is heel rustig omdat je geen kind aan ze hebt. En wanneer u wist welke ge vaarlijke scheikundige proefne mingen uw vijftienjarige zoon daar met Willem aan het doen was, zou het u duidelijk worden dat de kans groot is dat u bin nenkort werkelijk geen kind meer hebt! Af en toe vliegen er zulke schuurtjes met een geweldige ontploffing in de lucht vanwege het gebruik van een verkeerd flesje of vanwege onvoorziene omstandigheden bij de raket- bouw. Uw zoon niet? Wij helpen het u wensen! Weet u dan wat ze lezen, welke films ze zien? Wan neer de ouders van al die jon gens die ontploffingen veroor zaken en die stalen omhulsels per ongeluk uit elkaar laten vlie gen, hadden geweten wat hun kind deed, hadden ze er toch ze ker een stokje voor gestoken. WAT MOET JE NOU THUIS DOEN Niet meer naar ze omgekeken? Ach, dat begint al zo heel jong. Eerst wordt het nog telkens ge vraagd: „Moe, mag ik op straat spelenen als moe naar ver loop van tijd allang niet meer weet wat ze daarbuiten doen en in welk gezelschap ze dan zijn, wordt er al niet meer om toe stemming gebedeld: ze zijn de deur al uit op tijden die hun ge schikt voorkomen. Thuis is het immers saai en vervelend. Je mag er niets, je begrijpt de gesprekken der ouderen maar half en de hoor spelen op de radio gaan ook bo ven je pet. De ruzie's met de buren heb ben je belangstelling niet, even min als de onenigheden met de diverse familieleden. Je bent te klein voor vaders hobby's, je bent te klein om moeder te hel pen met het naaimandje. Wat moet je op je vijfde jaar nou nog thuis doen? Er blijft toch niet anders over dan dat je je heid maar op straat gaat zoe ken en daar eens gaat kijken of er niet een ruit is in te gooien, of er geen dood beest te vinden is om uit elkaar te peuteren, of er geen automaat is waar met be drog voor niets toch iets uitkomt. GAAT EÊNS MEE Op straat kun je tenminste iets beleven: de ene keer een flink verkeersongeluk, de andere keer een vechtpartij. Op straat kan je eens proberen hoe een sigaretje smaakt, kan je nog eens wat wijzer worden over het sexuele leven van de mens Ouders, ouders, wordt wak ker! Laat uw kinderen niet aan hun lot over zodra zij de huis deur achter zich dichttrekken. Begeleidt uw dochter eens naar zo'n „fuifje", maakt eens kennis met de ouders van Karei en Wim en vraag eens terloops waar Wim en Karei 's avonds zijn Maakt 't thuis wat gezelliger, zorgt ervoor, mensen, dat ze geen bezigheden buitenshuis be hoeven te zoeken, maar zich kostelijker vermaken onder uw leiding. Laat vriendjes en vrien dinnetjes binnen en geeft de jeugd een speelhoek, waar ze niet verboden worden! Dr. H. W. SCALONGNE Een boekenrek komt altijd van pas. Het is een verblijdend ver schijnsel, dat er tegenwoordig veel meer gelezen wordt dan voor heen en daar nu de lange winteravonden weer aanbreken, is het een aardig werkje zo'n rek zelf in elkaar te timmeren. Het komt ook nog veel goedkoper uit, dan in de winkel een boekenkastje, hoe klein ook, te kopen. Wij hadden ons voorgesteld een boekenrek van 120 cm lang, 90 cm hoog en 27 cm diep, bestaande uit twee gelijke vakken voor drie rijen boeken. Daarbij zijn wij uitgegaan van een drietal schappen van stevig latwerk. De ruimte tussen de latten van een schap is 3 cm, terwijl de latten eveneens 3 cm breed zijn. De dikte van de latten is 2 cm. De latjes worden stuk voor stuk afgeschaafd, geschuurd en er dient voor gezorgd te worden, dat ze mooi recht zijn. De onder- HANDIGE kanten van de latjes mogen geen ronde kanten vertonen, in tegen- HANDFN O stelling met de randen aan de bovenkant, die iets worden afge schuurd, voornamelijk om even tuele splinters te verwijderen. HET OPBOUWEN. Het onderste raam van latwerk komt op 6 cm van de grond te liggen, de ruimte tussen dit raamwerk en de middelste „boeken plank" bedraagt 35 cm en de daarboven gelegen ruimte is even eens 35 cm. Er blijven dan nog een paar opstaande delen over van 9 cm aan de zijkanten, deze dienen om de boeken, die op de boven ste latten geplaatst worden, voor afvallen te behoeden. Thans maken we een drietal rechtopstaande dragers, zoals gezegd ter hoogte van 90 cm. De afmetingen van de 6 latten welke wij hier voor nodig hebben is 2 x 3 cm. De brede kant naar voren. Op de juiste hoogten worden het middenschot en de beide zij schotten verbonden door dwarslatten, ter dikte van 2x2 cm. Deze worden binnenwerks aangebracht en moeten dus lang zijn 27 cm. Alle verbindingen worden met flinke houtschroeven aan elkaar bevestigd, terwijl we de koppen laten verzinken. De ontstane putjes dichten we met kneedbaar hout. Ook de boven alles uitstekende delen van de schotten worden met zo'n dwarslatje verbonden. HET AFWERKEN. Teneinde de boeken te vrijwaren voor vallen, worden er in het midden tussen de boekenvakken, aan de zijkanten en aan de ach- tcrkant, latjes aangebracht, met een afmeting van 3x1 cm. Alle houtwerk moet flink geschuurd worden, het moet alles zo glad mogelijk zijn. Oneffenheden in het hout worden weggewerkt met kneedbaar hout en weer afgeschuurd. Zijn we zover gevorderd, dan kunt u het rek blank laten, dus al leen maar bestrijken met blanke lak, maar u kunt het ook beitsen. Geeft u de voorkeur aan een plasticlakje dan is daarentegen in het geheel geen bezwaar. Ieder doet dat naar eigen smaak. Als u gewoon vurenhout neemt, kost het gehele rek niet meer dan een gulden of 10, hooguit. (Nadruk verboden) onderdeel van het dagelijks menu Het begon bij Napoleon Zou de huisvrouw, die met een van de nieuwe, handige blik openers een blikje groente of fruit openmaakt, wel eens aan Napoleon denken? Zij zou daar alle reden toe hebben. Napo leon had namelijk moeilijk heden met de bevoorrading van zijn troepen bij zijn vele grote veldtochten en hij loofde daar om een prijs uit voor diegene die voor een goede voedselcon. servering kon zorgdragen. De prijswinnaar was Nicolas Ap- pert, die in 1809 de sterilisatie methode door verhitting in luchtdicht afgesloten verpak kingen ontdekte en daarmee zijn erenaam van „Vader van de conservenindustrie" ver diende. Van de keurige, fleu rige blikken zoals wij die nu kennen, was nog geen sprake. De eerste blikken bus is gemaakt door de Engelsman Peter Durand. Destijds werden deze blikken waarin een kleine vulopening zat, zodat 't vullen moeilijk ging en zeer tijdrovend was -met de hand gemaakt. De produktie was 360 bussen per maand, terwijl deze thans 360 per minuut is. De eerste conservenfabriek ontstond in 1820 in Boston, Amerika. Daarom kan dat land de bakermat van het voedsel in blik worden genoemd. De Na tional Canners Association (een vereniging van conser venblik-fabrikanten) geeft de consument daar een uitgebrei de voorlichting over gebruik en voedingswaarde. De grote ontwikkeling in de conserven industrie heeft na 1870 plaats gevonden. De vervolmaking van de conserveringstechnie ken en van de constructie van moderne conservenbussen, als mede (jle betere laksoorten, heb ben de kwaliteit van voedings middelen uit blik belangrijk doen verbeteren. Ook in Nederland Ook de Nederlandse blikverwer- kende industrie zoekt .steeds naar nieuwe verpakkingen. Met de modernste machines worden hier ten dienste van de Nederlandse groenten- en fruitverwerkende industrie, de vleeswarenfabrikanten, de vis- conserverrfabrikanten en die van gecondenseerde melk rijen blikjes in verschillende afme tingen vervaardigd. Er wordt ook glas gebruikt, vooral bij artikelen ;als Vruchten, daar het zien van al dat aanlokke lijke fruit sneller doet kopen. Glas heeft het bezwaar van de retour-emballage en van het statiegeld. Het aantal artikelen dat in blik of glas verkrijgbaar is, groeit met de dag: groente en fruit, melk, soepen, brood beleg en gestoofde varkensnie ren, een ontbijtschotel, volle dige maaltijden, bahmi en nasi goreng, alle voeding voor de baby, maar ook voor de kat en de hond. Daar de sterilisatie bij afwezigheid van zuurstof uit de lucht plaats vindt, wor den de vitaminen en andere voedingsstoffen minstens even goed bewaard als dat bij thuis koken het geval is. Weet u, dat in Amerika per dag honderd miljoen blikjes en potten wor den geopend! De huisvrouw heeft het laatste woord Wanneer bijvoorbeeld groente uit blik wordt gegeten, is het aan de huisvrouw die op haar speciale manier met wat boter of kruiden, met een sausje of op andere wijze af te maken. Er zijn, en dat hebben velen vooral werkende alleenwonen- den -tot him genoegen on dervonden, vele hele en gedeel telijke maaltijden op deze wijze samen te stellen in zeer korte tijd en met een gering gebruik van gas of elektriciteit. De Nederlandse vleeswaren-in blik worden voor 'n zeer groot deel naar Amerika geëxpor teerd, de melk en melkpoeder voor een belangrijk deel naar vele andere landen. Al met al is hier sprake van Nederlandse kwaliteitsartikelen om zo dat nog niet is gebeurd eens nader mee kennis te ma ken. De regen van de laatste maand is er de oorzaak van dat we nog steeds paddestoelen uit de grond zien schieten. Daar zijn wel eet bare, maar ook niet-eetbare soor ten bij, zodat het zoeken van paddestoelen altijd een aange legenheid blijft, die men beter aan de echte kenners over kan laten. Toch is er één soort die men als leek gerust kan verza melen, n.l. de helgele, kelkvor- mige hanekam. Deze wijkt in vorm en kleur n.l. voldoende van de andere soorten af, zodat men geen risico loopt, dat er misschien per ongeluk een ver giftige tussen geraakt is. Van paddetoelen kan men niet alleen smakelijke voor- of lunchgerechten maken, maar ze kunnen ook als onderdeel van de warme maaltijd, desgewenst in combinatie met vlees, vis of eieren, dienst doen. ZONDAG: Gesmoorde padde stoelen op toast; rundertong met zure saus en doperw ten; chocoladevla met ba naan. MAANDAG: Ragout van tong, rijst, tomatensla, appelmoes. DINSDAGRijstcroquetten met kaas, andijvie, aardappelen karnemelkvla. WOENSDAG: Stamppot zuur kool; stoofperen. VRIJDAGGestoofde paling, aardappelen, wortelen, yoghurt met cocosnoot en pinda's. ZATERDAG: Appelpannekoe- ken; fruit. RECETPTGesmoorde padde stoelen op toast De paddestoelen goed was sen, zodat al het zand eruit gespoeld is, 't onderste ge deelte van het steeltje en eventueel minder mooie stukjes van de hoed eraf snijden, met zout bestrooien en, terwijl men de padde stoelen af en toe omschept, in roomboter 10 minuten op een niet te fel vuur bakken. Sneetjes brood roosteren, de paddestoelen erop leggen, wat geraspte kaas erover LEEFTIJD 3 EN 5 JAAR Materiaal i 250 gram Wol. i Naalden no. 2 en no. 2%. Patroon le naald recht. 2e naald 7 st. recht, 3 st. averecht. 3e naald recht. 4e naald 2 st. recht, X 3 st. averecht, 7 st. recht, van X af herhalen. Deze 4 naalden steeds herha- i len. Rug Opzetten 8090 st. op naalden no. 2 en hierop 5 cm 2 st. recht, 2 st. averecht breien, daarna in patroon verder gaan op naalden no. 2%. In de le naald echter verdeeld meer deren tot 90100 st. Door breien tot de totale hoogte 20 22 cm is, dan voor de arms gaten aan' beide kanten 3 st. afkanten, daarna aan het be gin van elke naald 2 st. tot er 7276 st. over zijn. Doorbrei en tot de totale hoogte 3234 cm is, dan de schouder in 6 x 4 (5 x 5) st. afkanten, daarna de resterende 2426 st. ineens. Rechter voorpand Op naalden no. 2 opzetten 50 56 st. en hiervan voor de sluitbies 8 st. in elke naald steeds recht breien (ribbels), op de overige steken 5 cm in 2 st. recht, 2 st. averecht. Hierna op naalden no. 2% in patroon verder breien, de ste ken voor de sluitbies steeds recht. Bij een totale hoogte van 2022 cm, voor 't arms gat eerst 3, dan aan het be gin van elke naald 2 st. af- kanten tot er 7276 st. over zijn. Doorbreien tot de totale hoogte 2930 cm is, dan voor de halsronding 1x6 (1x8) st. afkanten, vervolgens om de andere naald 2 st. tot er 24 st. over zijn, deze in 6 x 4 st. afkanten voor de schouder. Linker voorpand Geheel in spiegelbeeld breien van het rechterpand, echter nu met 9 knoopsgaten. Is er 1 cm gebreid, dan een knoops gat als volgt: 3 st. breien, 2 st. afkanten, de afgekante st. in de volgende naald weer bij- opzetten. De andere knoops gaten met een tussenruimte strooien en de toastjes in de oven gratineren. RECEPT: Yoghurt met cocos noot en pinda's 100 g gemalen cocosnoot, 50 g gehakte pinda's, 150 g sui ker, Vi liter yoghurt, 20 g sla olie. De cocosnoot en pinda's in de slaolie lichtbruin bakken, 2 eet lepels suiker erbij roeren, af koe len, de rest van de suiker erbij doen, goed dooreen roeren en dan mengen met de yoghurt. HET koude jaargetijde stelt zijn spe ciale eisen aan onze kleding, dat zal niemand ontkennen, doch dit beperkt zich in wezen tot de isolerende kwa liteiten van de stoffen. Hoofdzaak is dat we warmer gekleed gaan in de koude tijd, maar verder gaan de eisen niet. Dat men zich vroeger ook aan het donkere seizoen aanpaste door de kleuren der stoffen somber en doods te houden, is in onze moderne visie absurd. Zeker, donkere stoffen houden beter opvallende warmte vast en lich te stoffen stoten deze af, maar zo be doelen we het niet. Waarom moesten winterstoffen vroeger altijd somber en doods zijn Waarom namen we niet iets van de zomer mee in de winter? Tegenwoordig is dat gelukkig anders. Goed, de stoffen zijn zwaarder f en warmer dan onze zomerstoffen, maar het dessin is vrij en daarvan hebben de moderne ontwerpers gebruik ge maakt om nog iets van die heerlijke zomersfeer te behouden. In de winter*, collecties zien we veel stoffen ver werkt, die op het oog zomers aandoen, door de vrolijke en leuke dessins. Onze illustratie geeft hiervan een voorbeeld. Zo te zien lijkt het een zo merjaponnetje, maar vergis u niet, want het is vervaardigd van een dun ne wollen stof van prima kwaliteit, maar met een fris en heerlijk bloem motief dat suggesties opwekt aan stra lende zonneschijn en kleurige - bloe menweelde. Kijk, zo behouden we iets van de zomer in de winter. Een fleu rige noot in een kille, koude, sombere tijd. van ca. 3 cm herhalen. Mouwen Met naalden no. 2 opzetten 4650 st. en 4 cm 2 st. recht, 2 st. averecht breien, daarna overgaan op naalden no. 2% in het patroon. In de le naald verdeeld meerderen tot er 50 60 st., daarna aan het begin en einde van elke 6e naald 1 st. meerderen tot er 7280 st. zijn. Doorbreien tot de totek lengte 2832 cm is, dan voor de kop aan het begin van elke naald 2 st. afkanten tot er 12 14 st. over zijn, deze ineens afwerken. Halsboordje De schoudernaden sluiten, dan rond de hals 76—80 st. opne men, beginnen en eindigen op de helft van de sluitbiezen, hierop 2% cm heen en terug recht breien, dan alle steken afkanten. Afwerken Het werk niet persen. Naden sluiten, knoopsgaten feston neren en knopen aanzetten. Broekje Voor één helft opzetten 120 130 st. op naalden no. 2% en 16 naalden tricosteek breien, daarna de steken met de op- zetlussen samenbreien voor de zoom. Doorbreien tot de lengte van 56 cm is, dan voor het kruisje aan de 'voor kant 1 x 4, 4 x 1 st. afkanten, aan de achterkant 1 x 4 st. Verder elke 8e naald aan bei de kanten 1 st. minderen tot er 96110 st. over zijn. Door breien tot de totale hoogte recht gemeten 2223 cm is. dan de verhoging als volgt breien: le naald 48 st. breien, werk keren en terugbreien. 3e naald 40 st. breien, werk ke ren en terug breien. 5e naald 32 st. breien, wox-k keren en terug breien. Op deze wijze steeds 8 st. minder breien, tot er 8 st. over zijn. Hierna weer over alle steken nog 2% cm breien, dan afkanten. De 2e broekhelft in spiegelbeeld breien. Afwerken Het werk aan de verkeerde kant onder een vochtige doek licht persen. Naden sluiten, langs de bovenkant een zoom maken en hierdoor elastiek halen. Vouwen inpersen. 0 Elektrische wasmachines moe- ten altijd geaard zijn, met het oog op dodelijke ongevallen, men denke hier goed aan, ook als men een machine huurt. 0 Indien men iets laat stom n of verven doet u dit op eigen verantwoording. Raakt liet ter behandeling gegevene in het ongerede of gaat het stuk verloren, dan vergoedt de zaak nimmer meer, dan de waarde van het gebruikte goed. Men kan nooit nieuw voor oud eisen. 0 De hoofdbewoner móét goed vinden, dat inwonenden logé- ontvangen. Hij heeft daar mede niets te maken. Inwo nenden zijn geheel vrij in hut doen en laten, mits zij gee» OVERlast veroorzaken. 0 Moet een stopcontact in u» woning vernieuwd worden maak dan eerst de hele lei ding stroomloos alvorens u begint te werken. Het veilig ste is men als men de smelt; veiligheid uit het schakelbor draait. Bij een snelheid van 40 k5; per uur heeft een automobile reeds 16 meter remweg nodig 0 Deze remweg bedraagt bi, km per uur reeds 36 meter'" bij 80 km snelheid 64 m6et 0 Voor het maken van zuurki*'1 neemt men 2 witte kolen tc" gen 1 savoye kool en 12 gram zout per kg kool. 0 Steelt de kat van uw buur man bij u een stuk vlees, dai dient de eigenaar als u he tenminste kunt bewijzen - de schade te vergoeden, t moogt de kat echter doden. U kunt wel uw beklag indienen bij de politie. (Nadruk verboden)

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 10