CLE» Mr. Schürmann in de politieke het commissie aan woord a® DE LMER Poging tot staatsgreep in Bolivia De staatsgreep in Thailand DEN De vooruitzichten voor de Franse economie in de gemeenschappelijke markt De Nederlands-Australische conferentie te Canberra De scholenkwestie in Little Rock HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN h I a *sï: AC HORLOGE AN DAMME nge broek f I AUTO'S SCHIPPERS Waarschuwing van Subandrio *N2 jSÜ* jiSEtaa f n ven door Sterovïia ;r naar het boeiend^ goed ontmoet!" op URG 208 M >m 10.30 uur. kvcet er meer van. Worstmaker 3 TELEF. 2566 i WOENSDAGS nbieding: PFEN voor 2,10 ADE voor ƒ2,10 or 1,25 E HOOFDKAAS 25 ct. per 250 „'ram .EVERWORST 20 ct. per 100 gram aag en woensdag: voor 0.80 rood, bleu, marine •oor. U zelf dames: leuren, met smalle van onder en ook slag van onder. mooie ANTHRA- IPPERSBROEKEN, NCHESTERBROE- s: SPIJKERBROE- ROEKEN en MAN- 11e maten bij: TERNEUZEN 1581 TERNEUZEN Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande P°dactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Sroidswal Telefoon 2073 en 2510 Ni 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,—; per week 48 cent. Losse nrs 9 ct WOENSDAG 22 OKTOBER 1958 12e Jaargang Nr 1506 Verschijnt H«geiqk« Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen EERSTE BLAD Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pm advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handel*, advertenties)5 regels 1,Iedere regel meee 20 ct. Kleine advertienties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 unff Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 nar Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrtw Bureau van dit blad, 20 cent meer. De Nederlandse permanente 1 f rtegenwoordiger bij de Ver. Katies, mr. C. W. A. Schürmann heeft dinsdag bij de behandeling .an het ontwapeningsvraagstuk in de politieke commissie van de algemene vergadering van de Verenigde Naties gezegd: „Wij zijn geschrokken" van de impas se na de ontwapeningsbespre kingen die vorig jaar in de al gemene vergadering werden ge houden. ..Als gevolg van obstructie en ontwijkingen van de zijde van de Russen schenen al onze po gingen tot niet meer geleid heb ben dan woorden en beloften en misschien een beter begrip van de standpunten van Oost en West", aldus de heer Schürmann. De ontwikkelingen sedertdien, -net inbegrip va nde aanstaande besprekingen over toezicht op beëindiging van de kernproeven en waarborgen tegen een ver- assingsaanval, heeft de kwestie niet geheel uit de impasse ge bracht. Ais op de twee conferen ties overeenstemming wordt be reikt zal misschien het wantrou wen tussen de grote mogendhe den minder worden. Over de jongste ontwikkeling, die hebben geleid tot wat de technische benadering wordt ge noemd. zei de heer Schürmann, dat hoewel Nederland de ver diensten ervan erkend, die bena dering niet zonder voorbehoud aanvaardt. „Wij zien er geen wondermiddel voor ontwapening in". Vorderingen op dit terrein zijn alleen van waarde, indien het van nut is voor oplossing van het eigenlijke probleem van de ontwapening. Dit probleem kan alleen door politieke onder handelingen worden opgelost. „Nederland, gelegen aan de kust van West-Europa, moet wel voortdurend bewust zijn van de aanwezigheid van de enorme ge wapende macht van de Sowjet- Unie, enkele honderden mijlen ten oosten van zijn grenzen", aldus de heer Schürmann. Vol gens hem vormen de grote le gers van de Russen een bedrei ging, die slechts in toom kan worden gehóuden door kernwa pens, om.dat West-Europa niet voldoende soldaten heeft om op te kunnen tegen „die ontelbare marcherende mannen". Dit is de kern van het probleem, aldus Sehürmann. „Wij kunnen er niet mee instemmen, dat de kernbe wapening van het toneel ver dwijnt, tenzij de leviathan van het rode leger ook wordt be perkt tot een redelijker omvang. Het een doen zonder het andere, zou ons onverdedigbaar maken tegen een overweldigende nume rieke meerderheid een poli tiek die nooit in het belang van een volk is geweest". Verder zei de heer Schürmann, dat regering en volk van Neder land oprecht een spoedige en blijvende beëindiging van de proeven met kernwapens wen sen. Verder wensen zij, dat de aanstaande conferentie te Genè- ve haar eigen conclusies trekt uit het rapport van de weten schappelijke commissie van de algemene vergadering over de gevolgen van atoomstraling. Er kan geen sprake zijn van beëindiging zonder een stelsel van toezicht en ook niet van voortzetting van de stopzetting van de proeven als het toezicht niet goed werkt, aldus de heer Schürmann. Hij zei het wenselijk te vinden, dat het toezicht zal worden uitgeoefend in het kader van de Verenigde Naties, maar het is beslist een vereiste, dat het doelmatig is en blijft. Wederzijds vertrouwen kan al leen groeien, indien bij beëindi ging van de proeven onder toe zicht, op andere gebieden van de ontwapening bevredigende voor uitgang kan worden gemaakt. De heer Schürmann zei, dat zijn vertegenwoordiging van oor deel is, dat de bij de commissie door zeventien landen ingedien de resolutie, waarin wordt aan gedrongen op stopzetting van atoomproeven tijdens de confe rentie te Genève, op een gepaste wijze de verwachtingen van de algemene vergadering mqt be trekking tot de aanstaande be sprekingen in Genève tot uit drukking wordt gebracht. Nederland kan niet de door Rusland en door India ingediende resoluties steunen, omdat het van oordeel is, dat tot beëindi ging van de kernproeven moet worden besloten bij een formele overeenkomst. Het sluiten van een dergelijke overeenkomst is het doel van de conferentie te Genève. aldus mr. Schürmann. Mr. J. van Aartsen minister van Verkeer en Waterstaat? Naar in gemeentelijke kringen te 's-Gravenhage wordt verno men, is mr. J. van Aartsen wet houder van Economische Zaken der gemeente 's-Gravenhage, aangezocht om op te treden als minister van Verkeer en Water staat, vacature mr. Algera. Mr. Van Aartsen, die tot de A.R.- partij behoort, heeft nog in be raad of hij een eventuele benoe ming zal aanvaarden. zender chauffeur GRENULAAN 21 - TEL. 2568 TERNEUZEN MAROKKO De nieuwe gouverneur van de provincie Rabat, Ahmed Hamoe, is dinsdag van Rabat naar Oel- mes vertrokken. Naar verluidt zou het Marokkaanse leger een groot offensief voorbereiden te gen troepen opstandelingen die zich in het gebied zouden op houden. Het Parijse blad „France Soir" heeft gemeld, dat voor de streek ten zuid-oosten van Rabat de noodtoestand en een uitgaans verbod zijn afgekondigd, nadat kolonel" Miloedi, een voorma lige leider van het niet-officiële Marokkaanse bevrijdingsleger, pogingen had gedaan een buiten post van de politie te bestormen. „Onder de huidige omstandig heden lopen in de zes landen de gemiddelde prijsniveaus van in- dustrieprodukten nog al uiteen. Het gemiddelde Franse niveau zou op het ogenblik, dat van Duitsland met ongeveer 10 pro cent te boven gaan, en voor be paalde produkten kan het ver schil zelfs nog groter zijn", zo luidt de conclusie van een onder zoek, dat naar de vooruitzichten voor de Franse economie in het kader van de gemeenschappelijke markt werd ingesteld door de directie voor financiële studies van het Crédit Lyonnais. Het Verre Oosten Terwijl de Chinese communis ten Quemoy zestien uur achter een met granaatvuur bestookten confereerde de Amerikaanse mil nister Dulles van Buitenlandse Zaken dinsdag op Formosa met de nationalistische leider Tsjiang Kai Sjek over de psychologische oorlogsvoering van de commu nisten en maakte een balans van de toestand in het gebied op. Het nationalistische ministerie van Defensie maakte bekend dat de communisten op de kust voor wwu'UC P-U"U(' 10 L>eslurI,'en- de Quemoy-eilanden landings naar Hp rn®nr)0n ZOU0n oefeningen hebben gehouden gevlucht n bergen zijn^ Dulle| zal donderdag weer naar Amerika vertrekken. Boven de Straat van Formosa is dinsdag een luchtgevecht ge leverd tussen communistische en nationalistische straaljagers. Geen van beide partijen leed ver liezen, aldus een nationalistisch communiqué. Een voltreffer van een communistische granaat op een schuilkelder had de dood van negen burgers op Quemoy ten gevolge. Columbiaanse senaat wil ex-president Pinilla dwingen te verschijnen Ex-president generaal Rojas rinilla, die maandagmiddag voor een commissie van onder zoek uit de Columbiaanse senaat had moeten verschijnen om zich te verdedingen voor zijn daden tijdens zijn, presidentschap rieeft aan de oproep geen ge- volg gegeven. De columbiaanse senaat heeft daarop een resolu- ie aangenomen, waarin aan de huidige president van de repu bliek wordt verzocht, de senaat wettige middelen te verschaffen om ex-president Pinilla te dwin gen voor haar te verschijnen. Volgens de Columbiaanse ra dio zou Pinilla voornemenrs zijn asiel te vragen in een der bui tenlandse ambassades. „Het is van belang op te mer ken", zo wordt in de studie ge zegd. „dat welke monetaire ope raties ook zouden plaatsvinden, deze niet voldoende zullen zijn om de aanpassing aan de ge meenschappelijke markt te doen slagen. Onder de beste omstan digheden zou een aanpassing van de wisselkoersen slechts tijdelijk het gemiddelde van de Franse prijzen in overeenstemming met de buitenlandse gemiddelden kunnen brengen. Als de aanpas sing aan de gemeenschappelijke markt uitsluitend langs die weg bereikt zou moeten worden, zou den bepaalde prijzen hoger, an dere lager zijn dan de overeen komstige prijzen van de andere landen, het evenwicht zou uit sluitend voor het gemiddelde worden verkregen. Bepaalde branches zouden niet kunnen voortbestaan zonder reorganisa tie", aldus het Crédit Lyonnais. „Het is dan ook beslist nood zakelijk, zelfs als men met de wisselkoers te werk zou gaan, de verschillende branches afzonder lijk na te gaan, opdat praktische maatregelen genomen worden, die aan elk geval zijn aangepast", zo wordt opgemerkt. „Het is be moedigend te constateren, dat verscheidene Franse industriëlen, die kostprijzen hebben, welke 10 tot 20 procent hoger zijn dan die van hun buitenlandse concurren ten, van mening zijn. dat zij door middel van organisatie of specia lisatie van hun onderneming in staat zullen zijn, dit verschil op te vangen, zonder dat devaluatie van de munt nodig is", zo heet het in de conclusie. Aanpassing van de industrie aan de gemeenschappelijke markt zal naar de mening van het Cré- dit Lyonnais slechts bereikt kun nen worden, als de prijzen (in het binnenland, zonder belastingen en af fabriek), ongeveer gelijk zijn in de aangesloten landen. Vergelijking zou moeten geschie den op basis van de wettelijke wisselkoersen. Twee nieuwe fregatten voor Indonesische marine Twee fregatten, die in op dracht der Indonesische rege ring voor haar zeemacht in Li- vorno, Italië, zijn gebouwd, zijn dinsdag de haven van Djakarta binnengevaren. Twee maanden geleden waren reeds twee ande re, eveneens in Italië gebouwde fregatten gearriveerd. Groep geisoleerden in Oostenrijkse Alpen veilig Een groep van 16 mensen die sinds zondag door de sneeuw in een Alpenhut op 1.804 meter hoogte ten noordwesten van Innsbruck waren geïsoleerd, zijn dinsdagmiddag veilig te Hoch- zirl aangekomen. Ned. onderzeeër redt Britten De Nederlandse onderzeeboot Zeeleeuw heeft dinsdagmorgen de piloot en twee waarnemers van een Engels hefschroefvlieg- tuig van het type Whirlwind op 15 km van de Noordierse kust uit zee gered. De operatie was binnen een kwartier ten einde. Andere helikopters haalden de drenkelingen later van boord en brachten hen naar Londonderry. De Zeeleeuw en de verongelukte helikopter namen beide deel aan een oefening voor onderzeebo- tenafweer. Tomatenexport naar België weer stopgezet Maandag is de export van Ne derlandse tomaten naar België weer verboden. Juist een week is er nu de mogelijkheid geweest om tomaten van de sorteringen a, b en c naar België te exporte ren want op 14 oktober j.l. stond België deze invoer toe. Vrijwel het gehele seizoen is er geen to matenexport naar België moge lijk geweest. Invoer appels uit België verboden Met ingang van 22 oktober zal de invoer van alle appelrassen uit België in ons land verboden zijn. De invoer van Cox's Orange Fippin uit België in ons land werd reeds op 27 sept. j.l. stopge zet en sedert 13 oktober mogen geen Schone van Boskoop meer worden ingevoerd. Thans gaat de grens helemaal dicht in verband met de prijsontwikkeling voor appels op de Nederlandse markt. Hoewel de mogelijkheid om ap pels uit België in te voeren er de laatste tijd steeds was, werd hier van toch praktisch geen gebruik gemaakt in verband met de over vloedige eigen oogst. Appelexport West-Duitsland Met ingang van maandag 20 oktober j.l. is het appelras Gol den Delicious boven 65 mm toe gevoegd aan de lijst van appel rassen welke naar West-Duitsland geëxporteerd mogen worden, mits de aankoopprijs ter veiling ligt boven 24 cent per kg. Overi gens komt er geen wijziging in de lijst van rassen welke uitge voerd mogen worden naar dit land. De officiële radio-omroep van Bolivia heeft gemeld dat er dins dag bij het aanbreken van de dag door de „socialistische falanx partij" een poging tot een staats greep is gedaan. Er zijn slachtof fers gevallen, aldus de radio. NOODTOESTAND AF GEKONDIGD De Boliviaanse regering heeft dinsdag de noodtoestand in La Paz afgekondigd en bekendge maakt, dat een samenzwering is ontdekt. In de straten lopen gewapende patrouilles en het regeringspa leis staat onder bewaking. Volgens de eerste berichten zou het komplot gesmeed zijn door de Falangistische partij en andere oppositiepartijen. Er is melding gemaakt van doden en gewonden. Enkele politici zou den gearresteerd zijn. De prefect van La Paz zou de gevangene zijn van opstandelin gen. Maar volgens waarnemers schijnt de regering het heft nog in handen te hebben. Volgens de regeringsradio had een falangistische groep de ge vangenis van Las Paz bezet met de bedoeling politieke en gewo ne gevangenen vrij te laten. Maar de aanvallers werden ver dreven. In de rest van het land is het rustig en de regering is Zuid-Slavië. Doodstraffen In Belgrado zijn maandag twee Zuidslaven ter dood veroordeeld wegens verduistering. Het is de derde maal in vijf jaar tijds dat voor deze economische misdaden de doodstraf wordt geveld. Voor Zuid-Slavië in 1948 met het Oosteuropese blok brak, kwa men dergelijke straffen meer voor. Na de breuk met Moskou werden deze misdaden gewoon lijk met lange gevangenisstraffen bestraft. RUSSISCHE TARWE. Radio-Moskou meldt, dat maan dag een overeenkomst met Zuid- Slavië is gesloten die voorziet in levering van 200.000 ton tarwe van de oogst van dit jaar aan Zuid-Slavië. Vorig jaar is de Sowjet-Unie een overeenkomst voor een dergelijke leverantie niet nagekomen. Dht was toen een der eerste stappen na de verkoeling van de betrekkingen tussen Belgrado en het Kremlin. De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr Suban drio, heeft dinsdag een waar- schuwing gericht tot Australië en Nederland om bij hun thans te Canberra aan de gang zijnd over leg, geen voorbereidingen te tref fen voor een militaire overeen komst met betrekking tot Nieuw Guinea. Men moest, aldus Subandrio, in dat geval niet lichtvaardig heen stappen over de mogelijkheid van een gewapend conflict. Hij her haalde dal Indonesië aanspraken doet gelden op het gebied van Ned. Nieuw Guinea. Indonesië, zeide hij verder, kan tegenover de Australisch-Nederlandse bespre kingen niet onverschillig staan en kan zich geen negatieve hou ding veroorloven tegenover „pro vocerende daden op militair ter rein van de andere kant". Subandrio sprak tegenover jour nalisten, voor wie hij deze verkla ringen aflegdej de hoop uit, dat de Verenigde Staten een meer ac tieve politiek zullen gaan voeren voor de oplossing van het vraag stuk betreffende Westelijk Nieuv. Guinea, daar dit in hun belang is in verband met het handhaven van de vrede in dit deel van de wgreld. Minister Subandrio vervolgde, dat elk verdrag tussen een Wes ters land als bijvoorbeeld Austin lië'en Nederland over Nieuw-Gui nea de spanning in de wereld zal cioen toenemen. De kwestie West- Irian is in de eerste plaats een geschil tussen Indonesië en Ne derland. Elk verdrag tussen een Westers land en Nederland daar over zal de oplossing van de kwestie West-Irian in de weg staan. Subandrio waarschuw de Austra- !i, dat elke ontwikkeling in Indo nesië, elke verandering ten goeae of ten kwade. daarom minder tactvol van de kant van Australië zijn om een verdrag aan te gaan met een ko loniaal land om zich in de kwes tie Nieuw-Guinea tegen Indone sië te verzetten". Zou zulk een verdrag ook mili taire aspecten omvatten, dan „zou dit zeer gevaarlijk zijn voor de vrede in Zuid-Oost-Azië". Ook van het standpunt van an dere Aziatische landen bekeken zou een verdrag tussen Australië en Nederland niet voordelig voor Australië zijn". Wat de Ver. Staten betreft, merkte de minister nog op, dat de Ver. Staten Nederland kunnen steunen, of Australië kunnen bij staan (hetgeen Australië slechts tot een nieuwe koloniale mogend heid zou maken), dan wel Indo nesië kunnen bijstaan in zijn strijd voor de terugkeer van West-Irian. Het laatste zou de beste oplossing zijn, zowel van militair standpunt bekeken als in het bëlang der betrekkingen tus sen de Ver. Staten en Indonesië aldus minister Subandrio. de toestand volkomen meester, aldus een comuniqué. De rechtse falangisten vormen een van de voornaamste opposi tiegroeperingen tegen de gema tigde regeringspartij (de natio nale revolutionaire beweging), die in 1952 na een revolutie aan de macht is gekomen. Deze par tij won de algemene verkiezin gen in 1956 toen Hernando Siles Zuazo president werd. Hij wordt gesteund door de Verenigde Sta ten maar heeft de linkervleugel van zijn eigen partij tegen zich, evenals rechtse en centrumpar tijen. Gustavo Chacon, een minister van de in 1946 omvergeworpen regering-Villarroel, zou door re geringstroepen vastgehouden worden. De falange heeft ook in mei tevergeefs getracht zich te Santa Cruz, 55 km van La Paz verwij derd,' van de macht meester te maken. Bolivië heeft een bevolking van bijna 4 miljoen zielen van wie twee derde Indianen zijn. Makarios aanvaardt bemiddelingsvoorstel van Spaak. Aartsbisschop Makarios heeft in 'n vraaggesprek, gepubliceerd in het te Stuttgart verschijnende weekblad „Christ und Welt", ge zegd dat hij bereid is het bemid delingsvoorstel van Spaak voor Cyprus te aanvaarden op voor waarde dat de Britse regering plpchtig op schrift verklaard dat Cyprus een volkomen onafhan kelijk land zal worden na een overgangsperiode van enkele jaren. CUBA De Cubaanse regering gaat akkoord met een verzoek van de Cubaanse oppositiepartijen om V.N. -waarnemers toezicht te la ten houden op de algemene ver kiezingen die op 3 november op Cuba zullen worden gehou den, zo is maandag in het V.N. -hoofdkwartier in New. York bekendgemaakt. Het Thailandse „revolutionaire comité" heeft dinsdag via radio- Bangkok een bekendmaking doen omroepen, waarin wordt ver klaard, dat de strijdkrachten had den besloten de macht over te ne men, „daar de afgetreden rege ring niet bij machte was buiten landse en speciaal communisti sche invloeden tegen te gaan, die hetzij langs de weg van openlijke propaganda, hetzij door slinkse beïnvloeding, steeds duidelijker in het nationale, economische en maatschappelijke leven van Thai land aan de dag traden. Hieraan werd toegevoegd, dat ook de bepalingen in de grondwet „onvoldoende steun boden, om dit drijven tegen te gaan". Voorts werd gezegd, dat maar schalk Sarit Thanarat, opperbe velhebber der Thailandse strijd krachten, tijdens een overgangs periode als minister-president zal optreden. Hij zal worden bijge staan door de staatssecretarissen der verschillende ministeries „en door de verantwoordelijke ge zagsdragers". Het „revolutionaire comité" legt er in zijn bekendmaking de na druk op, dat de staatsgreep nood zakelijk was „in het belang van het land, de godsdienst en het ko ningsschap en ter verzekering van de naleving van door Thai land gesloten overeenkomsten, Galeazzi Lisi De medische raad van Rome heeft maandagavond besloten disciplinaire maatregelen tegen de lijfarts van de Paus, Galeazzi Lisi, te treffen, de raad maakte bekend dat Lisi twintig dagen tijd heeft om te antwoorden op de beschuldigingen die tegen hem zijn uitgebracht. Kardinaal Mindszenty Een woordvoerder van de Vaticaanse persdienst heeft meegedeeld, dat kardinaal Mindzenty nog' niet heeft geant woord op de uitnodiging naar Rome te komen, die dadelijk na de dood van dë Paus naar alle kardinalen telegrafisch is uit gegaan. Van niet-officiële zijde ver luidt, dat het uitblijven van een antwoord enige verrassing heeft gewekt. Kardinaal Stepinac die in Zuid-Slavie onder huisarrest staat, heeft getelegrafeerd dat het hem onmogelijk is te komen Circa 300 blanke leerlingen hebben zich dezer dagen in Litt le Rock laten inschrijven voor de nieuwe particuliere middelba re school die alleen voor blanken toegankelijk zal zijn. De school is gesticht met geld dat voorstan ders van de rassenscheiding op de scholen bijeen hebben ge bracht. In totaal zijn circa 4000 leer lingen zonder onderwijs gekomen rechtstreeks i doordat gouverneur Faubus de Australië zal raken. „Het zou openbare middelbare school van Little Rock sloot om rasseninte gratie te vermijden. Ongeveer de helft van hen heeft op scholen buiten Little Roel; of op bijzondere scholen onderdak gevonden. Juridische deskundigen van de Amerikaanse vereniging voor de bevordering van de belangen der kleurlingen overwegen of een aanklacht tegen de nieuwe parti culiere school van Little Rock kan worden ingediend. waaronder het Thailandse lid maatschap van de Zuidoostaziati- sche verdragsorganisatie (ZOA- VOD". Herhaald werd, dat géén cen suur is ingesteld, doch dat jour nalisten en de leiding van pers organen, die berichten versprei den, welke tot wanordelijkheden kunnen leiden of het communis me in de kaart spelen, volgens bepalingen van de krijgswet zul len worden vervolgd. De comité's in Algerië. Op een vergadering van leden van Algerijnse couité's voor open baar welzijn in Algiers is dinsdag besloten statuten op te stelen voor een vereniging onder de naam „Organisatie der comité's voor openbaar welzijn". Binnen kort zouden nadere mededelin gen volgen. ZELFDE TEMPERATUUR. Om een ten zuidwesten van Ierland aanwezig hogedrukge- bied bleef dinsdag zachte Oceaanlucht over Schotland de Noordzee opstromen. Over Noorwegen stroomde echter drogere lucht naar het zuiden. De afgrenzing tussen droge en de zachte en vochtige Oceaan- lucht bleef dinsdag dicht bij of over ons land gelegen. Het bracht ons veel bewolking, waar uit vooral in het westen van het land enige regen of motregen viel. In de loop van de dag werd de grens langzaam tot over onze westkust teruggedrongen. Verwacht wordt echter, dat vandaag de vochtige lucht op nieuw terrein zal winnen. Er blijft daardoor veel bewolking met hier en daar wat regen. In de temperaturen zal weinig ver andering komen. De noordweste lijke wind wordt matig, later af en toe krachtig. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van woensdag ochtend tot woensdagavond. DEZELFDE TEPERATUREN Veel bewolking met hier en daar wat regen. Matig af en toe krachtige noordwestelijke wind. Weinig verandering in tempera tuur. DONDERDAG 23 OKTOBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.19 11.54 0.34 0.44 n.m. 11.25 12A0 12.50 ZON MAAN op onder op onder Okt. 22 7.15 17.33 15.29 1.46 23 7.17 17.31 15.52 2.51 24 7.19 17.29 16.14 3.55 25 7.21 17.27 16.36 4.58 26 7.22 17.25 17.00 6.01 27 7.24 17.23 17.25 7.04

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1