iJuecllcop naar de maan ey Dicfonj R. M. S. vraagt asyl voor de 37 verstekelingen aan nationalistisch China De Franse verkiezingen Akkoord tussen Belgische christen-democraten en liberalen Van der Sneppen VeeMess Sleepboot „Holland" had onfortuinlijke reis RAA6TSTEEDS0NS TERNEUZEN Het comité van actie voor de Verenigde Staten van Europa Wintersport- kleding HOOGWATER HET WEER WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN VAN MEERVELD |K ZATERDAG 18 OKTOBER 1958 12e Jaargang Nr 1503 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen .WEKELIJKSE WERELDSCHOUW, WERNHER VON BRAUN, AMERIKA'S PION IN DE STRIJD OM DE RUIMTE Het brein NIKE-HERCULES- RAKETTEN VOOR TS JIANG Stand is 11 Rust Rumoerig Azië Sterke man Sjehab WINTERJASSEN VOERMAN-de PAUW De economische toestand in Engeland. RUSSISCHE NOTA AAN VERENIGDE STATEN WEER R.K. PRIESTER GEARRESTEERD ENGELAND EN DE RUIMTEVAART R. M. S. telegrafeert Australisch premier inzake 37 verstekelingen Rapport van Gomulka NOODLANDING VAN WESTDUITS VRACHTVLIEGTUIG IN BELGIE DE NAVO EN CYPRUS SNEEUW IN EUROPA ste! AMESHOEDEN r 34 AXEL :ns kijken naar onze i en kleuren zijn een en SJAALS. ima ROZIJNENBROOD, RUIDENBROOD, eerlijke KOEKJES of LEIN BROOD. BAKKERIJ 'LOOSWIJKSTRAAT 22 941 IAANDAG 20 OKT. uur film van het meest r laatste tijd: IfIDAL Rejie. MICHEL I. B0ISR0ND HNtCOLOR aam die reeds voor deugend charmante ine haar zinnen zet de dam. Zij veroor- te crisis en liet zich de man van haar igang boven 18 jaar. AG 22 OKTOBER uur I to Benkhoff Ellen Kessler MttJONMLM van 0»NIA,HLH ang alle leeftijden. VN DE SPOETNIK (14 jaar) (18 jaar) sen: ftief 2041. srneuzen Frankerlng bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande P°dactle-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Ni 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand 2,—; per week 48 cent Losse nrs 9 ct DE VRIJ Advertentieprijs per nun 18 et; mlntmoof pm advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén hnndaie- advertenties)5 regels 1,Iedere regel mM 20 ct. Kleine advertienties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 ook Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrsa Bureau van dit blad, 20 cent meer. Op het internationale ruimtevaartcongres, dat in 1957 te Barcelona plaats vond werd naar voren gebracht dat er dringende behoefte bestond aan een eerste opzet voor een internationaal ruimterecht. Het zal echter zeer de vraag zijn, of 0< en West via de Verenigde Naties be reid zullen zijn voor alle partijen bevredigende juri dische regeling t accepteren. Gezien de huidige ontwikkeling lijkt het er meer op, dat ieder der grote partijen zal trachten door zo indruk wekkend mogelijk technische prestaties 'n zekere priori teit in de ruimte te verwerven. Dit zou dan echter tevens inhouden, dat de wrijvingspunten op aarde in de wereld ruimte zullen blijven voortbestaan. Dat de situatie zich in deze richting ontwikkelt zien wij duidelijk aan de wedloop tussen de .„groten" om inder daad tot zo groot mogelijke technische prestaties te komen, om hiermee indruk te maken. Aangezien de ruimteprojectielen hun energie ontvangen van raketten, die aanvankelijk voor militaire doeleinden werden ont worpen, wordt een en ander bovendien in het politiek militaire vlak getrokken. Amerika's troef op dit terrein is de wel buitengewoon deskun dige en zeer begaafde Duitse ra- kettenspecialist Wernher von Braun, 'n 46-jarige man geboor tig uit een oud-Silezisch adellijk geslacht, die wereldfaam ver wierf door zijn bijdragen aan de ontwikkeling van de beruchte VI en V2, alsmede door zijn werkzaamheden aan de Ameri kaanse Explorer I die op 31 januari van dit jaar door middel van een drietrapraket van het type Jupiter C werd gelanceerd en de eerste Amerikaanse kunst maan in haar baan bracht. Na in 1944 door de Gestapo in de gevangenis te zijn geworpen vertrok Von Braun in 1945 met omstreeks 130 van zijn naaste medewerkers naar de Verenigde Staten om zich daar geheel te kunnen geven aan zijn grote ENGELAND HANDHAAFT ZIJN TROEPEN STERKTE Een woordvoerer van het Brit se ministerie van Buitenlandse Zaken heeft vrijdag in Londen verklaard, dat Engeland heeft be sloten zijn troepensterkte op het Europese vasteland in 1959 op 55.000 man te handhaven. Dit besluit om 10.000 man meer op het vasteland te laten dan vol gens de Britse regeringsverkla ring van mei j.l. financieel mo gelijk was, is het gevolg van een verbetering van de Britse beta lingsbalans. Een tweede factor is het feit, dat Amerika volgend jaar steun voor het Britse de fensie-onderzoek zal verschaffen ook al betekent dit geen directe financiële bijdrage aan de kosten van de Britse troepen in West- Duitsland. De woordvoerder voegde hier aan toe, dat de met West-Duits- land eerder dit jaar overeenge komen maatregelen voor finan ciële hulp Engeland in staat had den gesteld te verwachten dat in het belastingjaar 1960-1961 45.000 man Britse troepen in de Bondsrepubliek zouden kunnen worden gehandhaafd. Doch dit was niet van invloed op de posi tie in 1959. De Verenigde Staten zullen een bataljon Nike-Hercules-raketten voor de luchtafweer overdragen aan nationalistisch China, aldus hebben de opperbevelhebber van het nationalistische leger, gene raal Peng Meng-Tsji, en de bevel hebber van de Amerikaanse legeronderdelen op Formosa, ge neraal Doan, vrijdag op een pers conferentie te Taipeh meege deeld. De Amerikaanse militairen zul len Chinezen opleiden in de be handeling van de raketten. Deze opleiding moet in anderhalf jaar zijn voltooid. Generaal Doan wilde niet zeg gen of de kernladingen voor de raketten reeds op Formosa zijn. Het zal nog 12 tot 18 maanden duren voor de nationalisten de raketten onder beheer krijgen. Te Keelung op Formosa is donderdag 'n Amerikaans trans portschip aangekomen met 46 v/alker-bulldog-tanks, die zijn uitgerust met kanonnen van 76 millimeter. Deze tanks zullen verouderde tanks van het na- t.onalstische leger vervangen. Voorts bevat het schip een zen ding Amerikaanse houwitzers van 200 mm en munitie. liefde de raket ende ruim tevaart. Hij droeg hier veel bij tot de ontwikkeling van beroem de raketten als tie Honest John, de Nike en de Redstone. Hij is nu genaturaliseerd Amerikaan. Waren het verleden jaar de Russen, die het eerst 'n kunst maan lanceerden en daarmee de wereld in verbazing brach ten, deze keer waren het de Amerikanen die een grootse technische prestatie leverden door de lancering van een pro jectiel dat bestemd was om een reis rond de maan te ma ken en daar televisie-opnamen te maken van de achterzijde van dit hemellichaam, waar van wij op de aarde niets we ten. Plet doel werd weliswaar niet bereikt, maar de prestatie bleef indrukwekkend en het projec tiel bereikte een recordhoogte van 130.000 km, zodat dit een plus betekende voor het Wes ten. Na dit redelijke succes loopt men in de Verenigde Staten met nog groter plannen rond en zelfs Venus staat op het programma. Maar wat voeren de Russen in hun schild? Het is verdacht stil achter het ijzeren gordijn en het staat wel vast, dat men daar op het gebied van de ruimtevaart zeker niet op de lauweren rust. Wij mogen met vrij grote zeker heid verwachten, dat de Sowjet- Unie binnenkort plotseling de wereld zal verrassen met een nieuwe technische prestatie op het gebied van de ruimtevaart. En zo zal de geweldloze strijd om de ruimte zich verder toespitsen. Terwijl op het ene punt acti viteit bestond kwam m,en op een ander punt tot rust. Was reeds bij Quemoy het vuren voor een week gestaakt, nu werd bekend, dat deze rust met twee weken door de Chinese communisten werd verlengd. De nationalisten krijgen nu de gelegenheid zich te bevoorraden waaruit wij mogen afleiden, dat de communisten niet van zins zijn wederom tot agressie over te gaan. Voorlopig beperken zij rich tot een sterke propagandis tische activiteit, die tot doel heeft de positie van Tsjiang Kai Sjek te ondergraven. Zij spelen De Verenigde Staten zijn overi gens blij met deze rustperiode en dringen er bij de nationalisten op aan de kleine eilandjes voor de Chinese kust Quemoy en Matsoe te demilitariseren om de commu nisten deze doorn uit het vlees te nemen. Paus Pius XII heeft eeuwige rust gekregen. De» Katholieke Kerk in de wereld heeft met hem een zeer geliefd hoofd verloren. Paus Pius XII was ook buiten de Katholieke Kerk een beminde figuur, een gewaardeerd mede strijder tegen dictatuur voor de vrede en beperking van bewape ning voor democratie en mensen rechten. Ook heeft hij geijverd voor een vreedzaam samenleven met vreemde religies, om hier door tot 'n geheel betere samen leving te kernen. Hij verwierf zich over de gehele wereld een enorme sympathie. Zijn heen gaan wordt daardoor overal als een groot verlies beschouwd. Het tachtig miljoen zielen tellende Pakistan, de grootste islamitische staat na Indonesië, is in beroering. Er is een chaos, provinciale twisten, corruptie en wat dies meer zij. President Mirza, heeft zich daarom ge dwongen gezien de twee ge westelijke regeringen, die van Oost- en die van West-Paki stan, te ontbinden, evenals de parlementen en de politieke partijen. De grondwet is bui ten werking gesteld en het le ger regeert. Er zal een nieuwe grondwet komen, die door een referendum moet worden be krachtigd. Het was een beslist noodzake lijke maatregel, aangezien het bestaan van de jonge staat op het spel stond, want sinds het ontstaan van Pakistan in 1957 is men nog niet bij machte geweest algemene verkiezingen te orga niseren. President Mirza is westers ge oriënteerd, maar een zeer gema tigd man, die voor de opbouw van de jonge staat streeft naar vriendschappelijke verhoudingen met alle buurlanden, zowel India, China als de Sowjet-Unie. President Sjehab van de Liba non, heeft geen gemakkelijke taak op de schouders gekregen. Hij werd als opperbevelhebber gekozen om een einde te maken aan de burgeroorlog die in dit land woedde. Maar hij moet bo vendien trachten de felle partij strijd tot een einde te brengen. Inderdaad mogen we Sjehab (Advertentie), „licht-gewicht" Toch heerlijk warm en zeer chic! in moderne Velours, Mohair, Tweed enz. prijzen vanaf 135, Alleenverk. Terneuzen e.o. zien als de sterke man van de Libanon, maar dit neemt niet weg, dat de politieke partijen daar er weinig voor voelen hun invloed, die zij na veel strijd ver wierven, te verliezen. Dat zagen we duidelijk toen Sjehab de vroe gere rebellenleider Karami tot premier benoemde. De volgelin gen van oud-president Sjamoen grepen toen naar de wapens. Karami besloot om bloed vergie ten te voorkomen af te treden, maar door zijn volgelingen werd dit niet geaccepteerd. Zij dwon gen hem aan te blijven. En de nieuwe president Sjehab moet zien hier weer rust en orde te scheppen. Een uitzonderlijk moei lijke opgave. (Nadruk verboden.) Vrijdagochtend omstreeks ne gen uur heeft de regering van de republiek der Zuid-Molukken de regering van nationalistisch China te Taipeh telegrafisch ver zocht om asiel voor de 37 ver stekelingen aan boord van de Jolian von Oldenbarnevelt. Tijdens de jaarlijkse maaltijd van de Lord Mayor van Londen heeft de Engelse minister van Fi nanciën, Heathcoat-Amory, don derdag verklaard, dat 1957 en 1958 mogelijk een keerpunt in Engelands economische situatie zullen blijken te zijn geweest. De minister constateerde een duide lijk herstel van vertrouwen in het pond sterling. Handhaving van een stabiele geldwaarde en van het in staat zijn eigen pro blemen te behandelen. Engelands woorden en daden in de jongste bijeenkomsten van de O.E.E.S. te Parijs, de ministers van Financiën van het gemene best te Montreal en van de in stellingen van Bretton Woods te New Delhi hadden meer gezag doordat het een gezonde econo mie en een betrouwbare valuta achter zich had. Mohammedanen in Algerië die afstand hebben gedaan van hun status volgens de Koran en die daarbij b.v. afzien van het recht om meer dan een vrouw te heb ben, zullen zich bij de verkiezin gen die de volgende maand wor den gehouden kandidaat kunnen stellen in Europese of Moham medaanse gemeenschappen, zo blijkt uit een pi.blikatie in de Franse staatscourant van vrij dag. Algerië zal 66 afgevaardigden in de nieuwe Franse Kamer van Afgevaardigden aanwijzen. 45 van hen moeten Mohammedanen zijn. De Sahara zal vier leden af vaardigen, die vermoedelijk alle Mohammedanen zullen zijn. In Frankrijk zullen alle kandi daten een plaatsvervanger moe ten hebben, aangezien de nieu we grondwet bepaalt dat een parlementslid dat minister wordt, als afgevaardigde moet aftreden. In Algerië zal niet op personen maar op lijsten worden gestemd. Elke lijst moet twee „substitu ten" hebben, een Europese en In Brussel is donderdag ver nomen, dat een akkoord zou zijn bereikt tussen de christen democraten en de liberalen over uitbreiding van de huidige ho mogene minderheidsregering van de C.V.P. met liberalen. De onderhandelingen, gevoerd door premier Eyskens en de voorzitter van de liberale partij, - zou het resultaat hebben opge- namelijk op het motief van de I leverd dat de liberalen zes of eenheid van alle Chinezen, vrij zeven portefeuilles in de nieu- van Amerikaanse bemoeienis. |we regering krijgen. Hoe de ver- Het comité van actie voor de Verenigde Staten van Europa, dat twee dagen onder leiding van Jean Monnet bijeen is geweest, heeft unaniem de volgende reso- tie aanvaard: „Teneinde te bevorderen dat alle noodzakelijke maatregelen spoedig zullen worden genomen, zijn wij overeengekomen alle in aanmerking komende acties te ondernemen in het bijzonder in de parlementen en tegenover de regeringen tot de verwezen lijking van het volgende pro gramma te geraken: Het is met spoed noodzakelijk dat programma's worden opge steld voor de bouw van atoom centrales in het kader van Eura tom; op 1 januari 1959 de eerste stap wordt gezet op de weg naar de Europese gemeenschappelijke markt; de financiële politiek van de zes landen onderling wordt ge coördineerd en dat nader zal wor den geregeld hoe gezamenlijk zal worden gehandeld in geval van een crisis in de betalingsbalans; onderhandelingen door de Euro pese commissie der Europese Economische Gemeenschap wor den gevoerd over de associatie van Engeland en andere Euro pese landen met de gemeen schappelijke markt; de werkzaamheden van de be stuursorganen der drie Europese gemeenschappen zodanig worden georganiseerd dat één Europese politiek wordt nagestreefd en het instellen van een enkele zetel mo gelijk wordt. Indien dit programma op korte termijn wordt verwezenlijkt, zal de basis zijn gelegd voor de nieuwe en noodzakelijke vooruit gang op de weg naar de Verenig de Staten van Europa." deling is, is niet bekend gewor den. Het bestuur van de liberale partij zal eind volgende week zijn goedkeuring aan de over eenkomst moeten hechten. Het ziet er naar uit, dat pre mier Eyskens op de tweede dinsdag in november, als het parlement bijeenkomt, zijn nieu we regering zal voorstellen. Een coalitie van C.V.P. en liberalen kan in de Kamer rekenen op 125 van de 212 stemmen. De so cialistische oppositie beschikt over 84 stemmen, de communis ten bezetten twee zetels. In de senaat beschikken C.V.P. en li beralen over 109 zetels, tegen de socialisten 65 en de communis ten één. Rusland heeft in een nota, don derdag aan de Amerikaanse am bassadeur in Moskou overhan digd, geëist dat de Amerikanen hun vluchten boven Russisch grensgebied stopzetten en de verantwoordelijkheid voor de vliegtuigen die deze vluchten maken en hun bemanning van de hand gewezen, zo meldt Tass, De nota is het Russische ant woord op een Amerikaanse nota van 3 oktober, waarin gevraagd wordt om inlichtingen over de verblijfplaats van de 11 overle venden van het Amerikaanse transporttoestel, dat op 2 sep- tember in Russisch Armenië ver ongelukte. De lijken van de zes bemanningsleden die om het le ven kwamen, zijn op 24 septem ber aan de Amerikanen gegeven In de Russische nota wordt voorts gezegd dat de Russische regering geen nieuwe gegevens heeft over de bemanningsleden van het verongelukte Ameri kaanse toestel. een Mohammedaanse. Twintig dagen voor de verkie zingen beginnen zal een commis sie worden samengesteld die be last is met de verspreiding van het propagandamateriaal. In die commissie zullen ook kandidaten zitting hebben als garantie tegen onregelmatigheden. (Advertentie). Stnrka exclusief en niet duur SPORTHANDEL VLOOSWIJKSTRAAT 13 TERNEUZEN De Franse politie heeft vrijdag in Lyon een R.K. priester ge arresteerd, die aan het semina rie van deze stad verbonden is. Ook zijn assistent werd in hech tenis genomen. Zij worden ervan beschuldigd gelden te hebben verzameld voor het Algerijnse Bevrijdingsfront (F.L.N.). De politie deelde mee, dat zij nog een priester zoekt, die vier a vijf miljoen franc per maand aan het Bevrijdingsfront zou heb ben afgedragen. De gelden werden door de „so ciale dienst" van het Bevrijdings front gebruikt ten behoeve van de familieleden van gearresteer de frontleden. De kerkelijke auto riteiten van Lyon vroegen om vrijlating van de priesters. De politie stemde er in toe de priesters „voorlopig" op vrije voeten te stellen, mits zij de gel den van het Bevrijdingsfront zou den afdragen en hun invloed zou den gebruiken opdat de priester, die thans nog voortvluchtig is, zich bij de politie aangeeft. Groot-Brittannië zal over een jaar of twee een aardsatelliet lanceren, zo Jjeeft sir John Car roll, hoofd van de Britse delega. tie bij de adviesraad van het Gemenebest, die zich bezig houdt met wetenschappelijk on derzoek voor defensiedoelein den, vrijdag in Adelaide ver klaard. Hij zei dat Engeland een ra ketmotor ontwikkelt, die een zware nuttige belasting van 800 km ver de ruimte in kan bren gen. Dit heeft de premier van de republiek der Zuid-Molukken, ir. J. A. Manusama aan het ANP meegedeeld. Ir. Manusama zei, dat aan het verzoek een dringend karakter is gegeven. Donderdagavond deelde hij op een bijeenkomst te 's-Gravenhage mede dat getracht zal worden op 3 november, wan neer de Johan van Oldenbarne velt Melbourne aandoet, de ver stekelingen daar te doen debar- keren, teneinde uitlevering aan de Indonesische regering te voor komen. Van de zijde van de algemeen vertegenwoordiger van de repu bliek Zuid-Molukken, dr. Nikiju- luw, is vernomen, dat vrijdag een telegram is gezonden aan de Australische premier, Menzies, met het verzoek de 37 versteke lingen die met de Johan van Ol denbarnevelt naar Indonesië terugkeren, in Australië aan wal te laten hangende een beslissing over hun toekomst. Gomulka, secretaris-generaal van de Poolse communistische partij, zegt in een rapport aan het centrale comité, dat de par tij is geconsolideerd na een zui veringscampagne waarbij pl.m. 200.000 leden zijn geroyeerd. Gomulka is van mening, dat het „revisionisme" aanvankelijk de grootste verwarring heeft ge sticht. De invloed van de dog matici en geestdrijvers was ver minderd. Gomulka betreurt het, dat de regering er niet in geslaagd is de prijzen te stabiliseren. Een vrachtvliegtuig van de Westduitse maatschappij „Flug- dienst", dat op weg was van Lon den naar Düsseldorf, heeft vrij dagmiddag in België een nood landing gemaakt, meldt het West duitse persbureau D.P.A. Het toe stel had geen passagiers aan boord. De „Flugdienst" is geassocieerd met de Westduitse „Lufthansa". De twee inzittenden werden licht gewond. Het toestel kreeg motorstoring op circa 40 km ten westen van Brussel. De piloot liet toen het vliegveld van Brus sel weten dat hij zou trachten op dit vliegveld te landen. Even la ter viel echter de tweede motor uit. De piloot maakte een nood landing bij Zele. Het toestel brandde volledig uit. De pogingen van de NAVO om een rondetafel-conferentie over Cyprus tot stand te brengen, heb ben volgens een NAVO-woord- voerder „verder voortgang ge maakt". Hij zei dit na een bij eenkomst van de permanente raad op vrijdag. „Wij komen nu dicht bij een overeenkomst en de afgevaardigden plegen overleg met hun regeringen." (Advertentie) BINNENVERINGBED hei besie bed De sleepboot „Holland" van de rederij Doeksen op Terschelling had een onfortuinlijke reis. Don derdagmorgen is het schip uitge varen om hulp te gaan verlenen aan de Noorse boot „Gudrun", die zware slagzij maakte onder de Engelse kust. Bijna gelijktijdig met de sleepboot „Schelde" uit Vlissingen kwam de „Holland" bij de „Gudrun" aan, maar de „Schelde" had juist 200 meter voorsprong en maakte het eerst vast. Inmiddels was de „Th. Adler Svanholm", een schip van 2990 ton uit Kopenhagen, in nood ge raakt. Het schip had lekkage in twee ruimen en de bemanning was in de loop van de nacht over gegaan op de Britse treiler „Tri nidad". Juist toen de „Holland" bij het wrak van de „Svanholm" waarop alleen nog maar de kapi tein Skjoldberg was aankwam, verdween dit in de golven. Het lijk dat door een Vlaardingse treiler uit zee is opgevist, is later Tekenen van de komende win ter worden gemeld uit de Alpen landen van Midden-Europa waar zware sneeuwval is voorge komen in de bergen. Op de paswegen in liet Oosten van Stiermarken in Oostenrijk is dertig cm sneeuw gevallen en in vele delen van de provincie Tirol is het wegverkeer moeilijk. Op de Grote Sint Bernard-pas is 40 cm sneeuw gevallen, waar door auto's die van Italië naar Zwitserland wilden gaan, moes ten terugkeren. Voorts is sneeuw gevallen in berggebieden in Noord-Bohemen (Tsjecho-Slowakije), Zuid-Polen, het Zwarte Woud en delen van de Harz. ZONDAG 19 OKTOBER Breskens Terneuzen Hans weert Walsoorden v.m. 6.18 6.53 7.33 7.43 n.m. 6.52 7.27 8.07 8.17 aan boord van de „Holland" ge nomen. De „Holland" is toen weer vertrokken naar Terschel ling. De 25 bemanningsleden van de gezonken „Svanholm" worden door de „Trinidad" aan land gebracht. NOORDELIJKE WIND Een langgerekt hogedrukge- bied dat zich uitstrekte van de Golf van Biskaje naar de omge ving van Jan Mayen breidde in de loop van vrijdag zijn invloed uit tot over ons land. Dat was merk baar in de afneming van de wind krachten en van de buiigheid. Met noordelijke winden blijft de aanvoer van koude polaire lucht gehandhaafd. Flinke opklarin gen veroorzaken 's nachts in het binnenland een flinke afkoeling. In de namiddag stijgt dan het kwik weer tot ongeveer dezelfde waarden als vrijdag. De buiig heid neemt nog verder af. Bij IJsland is inmiddels een nieuwe en zeer actieve depressie aangekomen, op weg naar het noordoosten. Daardoor wordt de uitloper naar het noorden van het genoemde hogedrukgebied aangetast. Dat heeft een verdere afneming van de windkracht op liet noordelijk deel van de Noord zee tot gevolg. Later zal dit in ons land merkbaar worden door een verder afnemen van de win den en een langzame krimping. Directe invloed op het weer in ons land heeft de depressie voor lopig niet. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Zonnige perioden Zonnige perioden maar ook en kele verspreide buien, voorname lijk in de kustprovincies. Over wegend matige noordelijke wind. Ongeveer dezelfde middagtempe- raturen als gisteren. MAANDAG 20 OKTOBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 7.19 7.54 8.34 8.44 n.m. 8.07 8.42 9.22 9.32 ZON MAAN Okt. 20 21 22 23 24 op onder op onder 7.12 7.14 7.15 7.17 7.19 17.37 17.35 17.33 17.31 17.29 14.35 15.04 15.29 15.52 16.14 0.40 1.46 2.51 3.55

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1