r De huidige situatie in Algerije Vim-Kool* Harde Noordwester bracht Zeeland in angstige spanning Bourguiba aan bet woord Schepen in nood MER Nieuwe veiligheidsmaat regelen op Cyprus MccliivS Weeroverzicht Een mooie Herfst! ?erf van Proiesisiaking afgelast ie neel ieur gurken e ruitjes ccalilty AXEL Bijzonder hoog water richtte grote schade bij de zeeweringen aan Vötetaifcfcifï mm CCMi/v HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT 1 TERNEUZEN te Breda zal op 0 u., ten domein- la, in het TEDEN; louwschuur in de 5 bestek no. 5803, lippine); >ouwschnur in de s bestek no. 5805, ppine); uwschuren in de Isabellaweg vol- nassa worden in- verkrijgen ten van 10,per of overschrijving ime van de Comp- ier domeinen te van de bestekken nbesteding, 7,50 S akken gram |se rorst gram ijworst esneden 500 gram 44 grote pot 79 200 gram 45 groie rol 18 500 gram 78 RDELTJKE 3ARANTIE tikelen, ook lanbicdingen, AH-artikel iard acht die ic, dan geeft >cdrag terug. Frankering bij abonnement: Terneuzen rdrecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Radactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Teiefoon 2073 en 2510 N6 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW VRIJDAG 17 OKTOBER 1958 12e Jaargang Nr 1502 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen EERSTE BLAD Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum ym advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties): 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertienties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: Zaterdags lg war Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau vari dit blad, 20 cent meer. De extremistische elementen i an de beweging voor openbaar ,elzijn hebben donderdag in Al- rië de proteststaking afgelast gericht was tegen De Gaulles plannen voor de verkiezing in Algerië en zijn bevel tjan allo militairen om zich terug te trek ken uit de Algerijnse politiek. Een lid van het Algerijnse co mité voor openbaar welzijn werd gearresteerd toen hij vlugschrif ten uitdeelde, waarin opgeroe pen werd tot een demonstratie. De man is later op vrije voeten gesteld. Generaal Salan, net terug van Parijs waar hij besprekingen had gevoerd met De Gaulle, ont ving een delegatie van het co mité, dat de terugkeer geëist heeft van de militairen. Volgens welingelichte kringen heeft Salan de leden van de de legatie aan hun verstand ge brast dat de publieke opinie te gen hen was. In een communiqué zegt het comité voor openbaar welzijn dat het de staking voor onbeken de tijd heeft uitgesteld in het belang van het volk, om. de een heid in de organisatie te bewaren en om het leger, dat het volledige vertrouwen van het comité ge niet, niet in moeilijkheden te brengen. In het communiqué werd met niet veel woorden de demonstra tie afgelast, die zou gehouden worden op de plek waar de bewe ging van 13 mei geboren werd, n.l. voor het regeringsgebouw in Algiers. Maar voor zover tot nu bekend is alles rustig gebleven. De winkels waren open en het verkeer ondervond geen belem mering. Wel stonden er gendar mes en brandweerlieden voor 't regeringsgebouw. Een hef- schroefvliegtuig cirkelde er bo ven. ADENAUER WIL MET RUSSISCHE REGERING SPREKEN OVER DE 17 MILJOEN OOSTDUITSERS Kanselier Adenauer van W. Duitsland wil van de Russische regering vernemen, of zij bereid is te spréken over de toestand van de 17 miljoen Duitsers in Oost-Duitsland. Adenauer heeft op een verga dering in Bonn van de CDU- fractie donderdag vastgesteld, dat de Russische houding in deze kwestie ogenschijnlijk gewijzigd is. De Russische vice-premier Mikojan had bij zijn bezoek aan Bonn kennis genomen van dé klachten over de toestand in Oost-Duitsland en zich ook be reid verklaard, iets te doen. Daarentegen had de Russische ambassadeur Smirnof in zijn ge sprek van woensdag met Ade nauer niet over de toestand in Oost-Duitsland willen spreken. Adenauer zei voorts, dat het gesprek met Smirnof voortgezet zal worden. Hij sprak de hoop uit, dat Moskou Smirnof nieuwe instructies zal geven. Maar poli tieke onderhandelingen met O. Duitsland wees Adenauer be slist van de hand. Zoals bekend heeft generaal Salan na zijn terugkeer uit Parijs bekendgemaakt, dat hij geen sta king zou dulden. De generaal der parachutis ten. Jacques Massu, die voorzit ter is geweest van het Algerijnse comité voor openbaar welzijn, maakte bekend dat het leger zou ingrijpen als er onlusten zouden ontstaan. In de nacht van woensdag op donderdag is er een scheuring ontstaan in* de beweging voor openbaar welzijn. Aanvankelijk werd in het comité met 26 tegen 17 stemmen een resolutie aange nomen om toch maar te staken. Verscheidene vooraanstaande le den onder wie Alain de Serigny, directeur van de „Echo van Al giers", traden toen uit het co mité. Met 13 tegen 10 stemmen be sloot het comité donderdag de staking uit te stellen. In doorgaans welingelichte kringen verklaarde men dat Ber nard Lefrève, de leider van de Uiterste rechtervleugel van de partij van Poujade, en Jean La- gaillarde, een Algerijnse jeugd leider, voornamelijk verantwoor delijk zijn voor de stakingsop- roep. Donderdagmorgen reden er legerauto's met luidsprekers door de straten van Algiers, die oproepen lieten horen van de generaals Salan en Massu, waar in er bij de bevolking op werd aangedrongen niet te staken. In de vlugschriften, die door het comité voor openbaar wel zijn werden verspreid, werd ge zegd dat generaal Massu naar Madagascar zou worden overge bracht. STAKING IN ALGERIE VOOR ONBEPAALDE TIJD AFGELAST Het comité voor' openbaar wel zijn voor geheel Algerië en de Sahara heeft donderdag besloten de staking die donderdagmiddag zou moeten beginnen, voor onbe paalde tijd uit te stellen, aldus een te Algiers uitgegeven be kendmaking. Het besluit van het comité werd meegedeeld na een bezoek van een afvaardiging aan gene raal Salan, de militaire comman dant van Algerië. Bij zijn terug keer uit Parijs naar Algiers had generaal Salan woensdagochtend gezegd, dat hij de staking niet zou toestaan. Het besluit werd genomen met dertien tegen tien stemmen. ARRESTATIES IN FRANKRIJK Een Franse geestelijke, die als arbeider priester werkzaam was bij het centrum voor atoomon derzoek te Saclay bij Parijs is aangehouden. Hij wordt be schuldigd van het verbergen en helpen ontvluchten van Alge rijnse opstandelingen. De broer en zuster van een tweede pries ter zijn eveneens aangehouden. De priester zelf zou voortvluch tig zijn. H. M. de Koningin bij beoordeling schilderijen H. M. de Koningin was donder dagmiddag aanwezig bij de be oordeling van inzendingen van Nederlandse kunstschilders voor wie de mogelijkheid open staat de koninklijke subsidie te verwerven, indien zij op 1 sep tember 1958 de leeftijd van 30 jaren nog niet hebben bereikt. De jury, die beslist wie voor toekenning van de koninklijke subsidie in aanmerking komen, bezichtigde de ingezonden wer ken in enkele zalen van het Am- stel hotel in Amsterdam. De jury bestond uit: Jan van Heel, voorzitter; Mark Kolthoff, secretaris; Gerard van Vliet, penningmeester; Henk Broer, H. H. Kamerlingh Onnes, C. Keus, Fred. Sieger. H. M. van dei- Spoel en D. Wilschut. 40.000.000ste OP DE EXPO Donderdagochtend is de 40-mil- joenste bezoeker op de wereld tentoonstelling te Brussel ont vangen. De tentoonstelling zal tot maandagochtend twee uur voor bezoek geopend zijn. (Advertentie Voor elke vrouw een reden temeer om er mèt de Natuur stralend uit te zien. Kom ook prettig keuze maken bij UW MODEHUIS Geen officiële betrekkingen tussen V. A. R. en Tunesië Er kunnen geen officiële betrekkingen tussen de Ver. Arabische .Republiek en Tu nesië meer bestaan, aldus beeft de president van Tu nesië, Bourguiba, donderdag in een rede bij de opening van de nieuwe zitting van het parlement verklaard. Volgens hem is (le regering te Cairo een werktuig in handen van de Sowjet-Unie, die haar macht over de gehele Arabische wereld wil uitbreiden. Tunesië wenst het commu nisme niet en daarom blijft het verbonden met het Westen, al- Het bestuur van Cyprus heeft donderdagavond drastische nieu we veiligheidsmaatregelen aan gekondigd, waaronder de be voegdheid om een postcensuur in te stellen „om het smokkelen van wapens per post te verhin deren". Tot de maatregelen behoort ook het aanwijzen van gevaar lijke gebieden waar men op eigen risico binnengaat of verblijft. IDe maatregelen volgen op nieuwe aanslagen, die donder dag buiten Nicosia zijn gepleegd. Hierbij verloor een Engelsman het leven en werd een Engels man ernstig gewond. Ongeveer 50 Cyprioten, die Griekse organisaties in Limas sol vertegenwoordigen, hebben donderdag een memorandum ae.n de Verenigde Naties gezonden waarin wordt geprotesteerd te gen „onmenselijke toestanden" in de interneringskampen. Op grond van de nieuwe maat regelen zal de regering gemach tigd zijn grond of ander eigen dom, waaronder schepen of vliegtuigen, die niet aan Engel sen toebehoren, in beslag te ne men. Volgens de bekenmaking zul len de veiligheidstroepen niet aarzelen gewapend op te treden tegen onbevoegden binnen ge vaarlijke gebieden. Dergelijke gebieden zullen duidelijk afge bakend worden. Sinds 1 oktober, toen Enge land met de uitvoering van het ..deelgenootschapsplan" voor Cyprus begon, zijn 22 mensen op Cyprus gedood. Ken Britse functionaris van het bestuur op Cyprus is donder dagochtend in een dorp *en wes ten van Nicosia doodgeschoten. Voorts zijn in het gebied van Nicosia een Britse burger en vier Griekse Cyprioten gewond, de iaal' ten door het ontpioften van bommen die naar Britse patrouil les werden geworpen. Onder de Britse militairen vielen geen slachtoffers. Er werden in totaal vier aanvallen gedaan, waarbij 8 bommen werden geworpen waar van er twee niet ontploften. Er werd onmiddellijk een uitgaans verbod uitgevaardigd. dus Bourguiba. Tunesië heeft de hulp van grote mogend heden nodig. Hét verzoekt, al dus de president, bij alle Wes telijke mogendheden om deze hulp. Vermeden wordt aan één van de landen in het bij zonder aan te kloppen. Bourguiba heeft Egypte er van beschuldigd in het begin van dit jaar* betrokken te zijn geweest bij een poging hem te vermoorden. Over het incident op één van de jongste bijeenkomsten van de raad van de Arabische Liga. waarbij de afgevaardigde van de V. A. R. de vergadering verliet na opmerkingen van de Tune sische afgevaardigde, zei de pre sident, dat het voordeel van het gebeurde is, dat het goede van het slechte is gescheiden. Het in cident kan zijn nut hebben voor alle Arabische landen „met inbe grip van Egypte". „De Arabieren zijn onze broe ders maar wij hebben geen enkel vertrouwen in degenen die onze regering omver willen werpen", aldus de president. De deelneming van de regering te Cairo aan een aanslag op het leven van de president bestond, naar hij zei, uit het verlenen van bescherming aan de man die de aanslag zou .plegen, en uit het aan deze man verstrekken van een paspoort en wapens. TUNESIE EN DE V. A. R. Op het Tunesische ministerie van Buitenlandse Zaken wordt vernomen, dat Libië de Tunesi sche belangen in de Verenigde Arabische Republiek zal behar tigen, nu de betrekkingen tussen deze landen door Tunesië ver broken zijn. Het officiële Egyptische pers bureau verklaarde donderdag in commentaar op het afbreken der betrekkingen, dat dit een onder deel is van „een samenzwering" van president Bourguiba van Tu nesië tegen de Algerijnse natio nale beweging. Bourguiba wil verhinderen dat de V. A. R. de Algerijnse opstandelingen helpt, omdat hij de rebellen wil dwin gen een compromis te aanvaar den dat de Fransen toestaat hun leger in Algerië te houden, aldus deze commentaar. SCHEEPVAART LAG GEHEEL STIL De harde noordwesten wind van een storm was feitelijk nog geen sprake, omdat de gemiddelde snel heid 30 tot 31 mijl bedroeg of wel windkracht 7 heeft velen in angstige spanning gehouden, vooral in Zee land. Alle factoren hebben meegewerkt om gisteren bij zonder hoog water te doen optreden. Ten eerste heeft het woens dag de gehele dag hard ge waaid, waardoor het water in de Westerschelde en de Ooster- schelde hoog werd opgestuwd; ten tweede liep het water gister morgen bij eb slechts matig weg, zodat er ruim één meter minder water bleef staan. De laagwaterstand zou moeten zijn 2.20 meter min N.A.P. Hij was donderdagmorgen één meter min N.A.P., dus een verschil van 1.20 meter. Donderdagavond be reikte het water in Vlissingen een stand van 3.45 plus, zodat de verwachting „ruim een me ter verhoging" is uitgekomen. De normale hoogwaterstand zou 2.53 meter plus N.A.P. moeten bedragen. Nu het water is gevallen kan men eerst constateren welke schade er aan de zeeweringen is toegebracht. In Vlissingen zijn op enkele punten gaten in de zeewerihg geslagen; in de eer ste plaats in de nog steeds zwak ke enj lage dam rond de mari nehaven, die een hoogte heeft van 5 meter plus N.A.P. Hier zijn op een viertal plaatsen ga ten geslagen, die door de dijk- wacht met zandzakken voorlo pig zijn gedicht. Tijdens het op komende water spoelden de zandzakken regelmatig uit deze gaten, zodat een permanente wacht onmisbaar was. Het opgestuwde water heeft ook. aan de Boulevard te Vlis singen schade toegebracht. Op het gedeelte van de Boulevard Bankert tussen het Strandt otel en hotel „Brittannia" is een gat ontstaan in de bazaltglooiing van ongeveer een vierkante me ter groot. Het is nog slechts een verzakking, doch zeer zeker zal bij het volgende tij het gat ver der uitspoelen. Maatregelen zijn reeds genomen om verdere scha de aan deze zeewering te voor komen. De nieuwe dijk, die door rijks waterstaat werd aangelegd tus sen de oprit en de bomvrije to ren, zodat op dit gedeelte geen last zou worden ondervonden van overslaand water, heeft zich uitstekend gehouden. Wel heeft tijdens de morgenuren het per soneel van de aannemer nog het aansluitende deel van deze nieuwe dijk op de bestaande zeeglooiing verbeterd met een asfaltlaag. Van de Boulevardmuur, die door tie aanleg van de nieuwe dijk zwaar te lijden heeft ge had en die gedurende de laat ste dagen was hersteld, zijn tal loze stenen, door het kolkende water weggeslagen en op het wegdek van de Boulevard neer gekomen. Het is praktisch nog nooit voorgekomen dat bij stormweer vrijwel over de ge hele breedte van deze Boule vard met uitzondering van het stuk waarvoor de 40 meter brede nieuwe dijk ligt water vloeide. Donderdag was dit wel het geval. De scheepvaart lag groten deels stil, hoewel enkele kleine kustvaarders en grote tank schepen het toch waagden door te varen naar Antwerpen. Van Antwerpen uit passeerde te Vlis singen geen enkel schip. Op het Eiland is een paal hoofd zeer ernstig beschadigd en het plankierwerd door het water losgeslagen. Dit levert echter zeer weinig gevaar op voor de zeewering. Een hoge waterstand werd be reikt in de buitenhaven, zodat zelfs bij de nieuwe veerfuik, die door rijkswaterstaat op -juiste hoogte werd gebracht, de auto's door het water de nieuwe boot op moesten rijden. Het water stroomde af en toe over de dijk bij de buitenhaven ter hoogte van het marine-etablissement. De dijkwacht is in Vlissingen ingeschakeld en omstreeks zes uur "gisteravond was men bezig met het vullen van zandzakken om op alle mogelijkheden voor bereid te zijn. De verwachtin gen luidden wel, dat de wind zou afnemen, doch men ver trouwde het nog allerminst. r Vlissingen loost zijn water op het buitenwater, doch bij hoog water kan geen afwatering plaatshebben!. Donderdagmor gen vroeg heeft men de gehele riolering van de stad leegge- trokken, omdat door het over slaande water op de Boulevards grote hoeveelheden water in de riolering stroomden en de ach ter de Boulevard gelegen hui- zerj deden onderlopen. Doordat de riolering tijdig werd „drooggelegd" kon al het overslaande water in het riole- ringsnet worden opgevangen. Bij het Zwin. Tengevolge van de hoge wa terstand (3 50 m plus N.A.P.) is in het Zwin te Cadzand de dijk rond de zgn. kleiput, waaruit de klei wordt gehaald voor verste viging van de nieuwe Zwindijk, weggespoeld. Het werk aan de Zwindijk had over enkele we ken klaar kunnen zijn, doch deze tegenvaller zal enige ver traging met zich brengen. Op Schouwen-Duiveland. Op Schouwen-Duiveland heeft het hoge water heel wat duin zand weggeslagen. Op het strand bij de vuurtoren te Burgh werd een afneming geconstateerd van plm. acht meter. Te Wester- schouwen van drie meter. Hier gingen ook de rijshouten hokjes op het strand, waar des zomers de badgasten zitten, verloren. De hoogste waterstand voor de Schcuwense Noordzeekust was 2.80 meter plus N.A.P. De grootste golven bereikten een hoogte van 3.50 ineter N.A.P. Advertentie jn, hoest, griep, diarrhee, influenza pus rhq pe in etuis met 6 porders maar ook een Jurfiiue MdstÉL Jj Ij 15IgQJ flLl K (nuf) |^>Llc,M£,l>KGP'rs)' zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist. MEENKS POED^^ helpen! Er zijn Meenk's Poeders®?® hoofdpijn, kies pijn, hoest, griep, 4®irrhee, influenza rheumatiek, koort'sifffeid bij gevatte kou, periodieke pijnen enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 poeders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis a 6 poeders), zonder prijsverhoging Vraag uw drogist. MEENK S POEDERS helpen! Er zijn Mi--- piji rhi perio een hïndi' Viüikmgbaar ,r Kok in riHEEK MINDER BUIEN Met stormkracht werd donder dag door noordwestelijke winden onstabiele lucht over ons land aangevoerd. Daarin kwamen tal rijke buien voor, sommige met hagel en onweer. De storm woei ZATERDAG 18 OKTOBER v.m. n.m. Breskens 5.25 5.52 Terneuzen 6.00 6.27 Hansweert 6.40 7.07 Walsoorden 6.50 7.17 ZON MAAN op onder op onder Okt. 18 7.0S 17.41 13.20 22.28 19 7.10 17.39 14.01 23.34 20 7.12 17.37 14.35 21 7.14 17.35 15.04 0.40 22 7.15 17.33 15.29 1.46 23 7.17 17.31 15.52 2.51 24 7.19 17.29 16.14 3.55 tussen een depressie boven Zuid Scandinavië en een hogedzukge- bied ten zuidwesten van Ierland. De depressie bewoog donderdag avond in zuidelijke richting. Een laatste trogvormige randstoring passeerde in de late namiddag ons land vergezeld met hevige windstoten. Vervolgens werd meer en meer de invloed van het genoemde hogedrukgebied merk baar. Dit breidt zich namelijk ever de Noordzee uit. Daardoor gaan de winden wat ruimen en geleidelijk verder afnemen. Ook ae buiigheid wordt geringer. Min der buien en wat meer zon kan leiden tot iets hogere maximum temperaturen dan donderdag. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van vrijdagoch tend tot vrijdagavond. Minder wind en buien Opklaringen en plaatselijk nog enkele buien. Noordwestelijke wind verder afnemend tot vrij krachtig of matig. Dezelfde tem peraturen als gisteren of iets hogere. DEENS SCHIP OP DE NOORDZEE IN NOOD Het Deense schip „Adler Svazi- holm" is donderdagmiddag op de Noordzee op circa 75 mijl ten noordoosten van de Humber in nood komen te verkeren. De rui men één en twee zijn lek. De sleepboot Hol,land", die donderdag was uitgevaren om de Noorse „Gudrun" te assiste ren doch die te laat bij dit schip arriveerde, is doorgevaren naar de „Adler Svanholm". De „Adler Svanholm" heeft geseind, dat de bemanning het schip met pompen hoopt drij vende te houden tot de „Hol land" (vermoedelijk afgelopen nacht om één of twee uur) ter plaatse kon zijn. Twee treilers blijven in de buurt van het Deense schip om zonodig te kunnen «helpen. Later seinde de= Britse treiler „Trinidad", dat het zich gereed maakte om een deel van de be manning aan boord te nemen. KUSTVAARDER IN NOOD Op circa 55 mijl ten N. N. O. van Ameland is donderdagmid dag een onbekende kleine kust vaarder in nood komen te ver keren. Het Poolse schip „Gene raal Bern" heeft gemeld dat uit de lichtseinen van de kustvaar der Ls opgemaakt dat het roer van dit sehip is weggeslagen. De Duitse reddingboot ,,Her- mannapelt" is naar de opgege ven positie, 54.17 graden noor derbreedte en 6.20 graden oos terlengte, onderweg. Het Poolse schip blijft in de buurt. Als gevolg van de zware storm hebben zeventig Duitse en bui tenlandse treilers beschutting gezocht in Cuxhaven. Volgens berichten uit Ham burg is de Deense treiler Oglint woensdagnacht gezonken. De bemanning is gered door de Deense treiler Valda. In het Skagerrak wordt de Deense treiler Hansine III ver mist. Het, laatste wat men van dit schip heeft vernomen wareil noodseinen. De reddingboot ...Hermann A. Pelt' moest later echter terugke ren omdat het sehip moeilijkhe den met zijn stuurinrichting kreeg. Uit Ameland is daarop de reddingboot Oostmahorn uitgeva ren. RUSSISCHE TREILER IN NOOD Het Russische stoomschip „Tomsk" heeft donderdagavond gemeld, dat de Russische treiler „SRT 4442" bij de Shetlandse eilanden in nood verkeert en dat dringend hulp nodig is. NOOR SCHIP IN NOOD OP NOORDZEE Het U74 ton metende Noorse schip „Gudrun" is dondezdagoch- tend kwart voor acht bij storm- weer bij het Engelse lichtschip Smiths Knoll ter hoogte van Suf folk in ernstige moeilijkheden geraakt. Het maakte zware slag zij en verzocht om hulp van een reddingsboot en sleepboten. Plet Noorse schip maakte wa ter en kon geen gebruik maken van zijn pompen. Om tien uur was de bemanning bezig een reddingssloep te strij ken om daar mee te trachten eni ge Franse vissersschepen die in de buurt zijn te bereiken. Met de sleepboten Holland, Simsom en Blankenburg is ook de Schelde van Smit uit Hoek van Holland onderweg. Het Britse schip „Phrifty" heeft tussen kwart voor elf en kwart over elf vijftien man van de „Gudrun" gered. Aan boord van de „Gudrun" bevinden zich thans nog drie mannen, die wil len trachten het schip te behou den. De sleepboot, .Schelde" heeft gistermiddag om tien over half zes de „Gudrun" op sleeptouw genomen. De „Schelde" had de wedloop naar 't schip met slechts enkele meters verscliii gewonnen van de sleepboten „Holland" en „Simson". De „Schelde" vorderde gister avond slechts zeer langzaam met de sleep, die 15 graden slagz: maakt, naar Rotterdam. Het weer was slecht. Deense kotter in stormweer lek geslagen De Deense viskotter „Solg- lint". geladen met paling, is in het stormweer van gisterochtend 50 mijl ten noordoosten van het vuurschip Terschellingerbank lek geslagen. De bemanning, bestaande uit drie of vier man, werd met veel moeite overgenomen door* het zusterschip „Valde". De „Solg- lint" is zinkende. De „Valde heeft met de bemanning van de „Solg- lint"- de reis, vermoedelijk naar Rotterdam, vervolgd. FRANS VRACHTSCHIP ONTKOMT AAN STRANDING Het Franse vrachtschip „Brian- <,'on" dat ter hoogte van tal- landsoog op de Nederlandse kust dreigde te lopen, Ls aan een stranding ontsnapt, doordat juist op tijd de machine weer begon te werken. Het schip dreef langs IJmui- den in de richting Scheveningen. Het bevond zich op een afstand van twee mijl hit de kust.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1