Onderdrukking in Hongarije, twee jaar na de opstand, erger dan ooit De kwestie van een V. N.-leger Interview met Ferhat Abbas Engels vlootbezoek aan Rotterdam EEN MEESTERWERK IS ZOEK Radio en Televisie Verwondingen Kloosterbalsem «GELMOK» verlaagde prijzen De toestand op Cyprus Donderdag 16 October 1958 ZEEUW 12e jaargang no. 1501 HONGARIJE EEN LAND .WAAR IEDEREEN BANG IS VOOR ARRESTATIE, ONDERVRAGING OF BROODROOF Vandaag over een week is het twee jaar geleden, dat in de Hon gaarse hoofdstad de strijd om de vrijheid losbarstte; die dag zullen de Hongaren overal ter wereld met gemengde gevoelens herden ken. Die weinige dagen van na felle strijd herwonnen vrijheid zijn op tragische wijze onverbre kelijk verbonden met het besef van de huidige omstandigheden waaronder de Hongaarse bevol king te lijden heeft van de tyran- nieke onderdrukking. Twee jaar nadat de Sowjet strijdkrachten de opstand onder drukten is nog steeds een van de voornaamste doelstelling van het communistisch regime de jacht op en de vonnissing van alle personen die actief aan de opstand hebben deelgenomen. In de afgelopen twee jaar heeft het regime systematisch elk on derdeel van het communistisch bewind waartegen destijds het Hongaarse volk in opstand kwam, weer ingesteld. De over bruggingsmaatregelen en de wei nige decreten uit de tijd die direct op de opstand volgden zijn vervangen door nieuwe vor men van staatsterreur. De geha te geheime politie is weer in zijn functie hersteld en wordt ge steund door de ongeveer 80.000 Russische militairen die nog steeds in het land aanwezig zijn. Geen enkel onderdeel van de bevolking is ontsnapt aan de campagne van wraak en vervol ging alle groepen en standen van burgers intellectuelen, juristen, boeren, studenten, geestelijken en arbeiders ge voelen de ijzeren vuist van het door de Russen overheerste re gime. Hongarije is thans een land waar letterlijk iedereen in angst leeft voor arrestatie, on dervraging of broodroof. Juni 1958 werd de premier tijdens Hongarijes vrijheids strijd, Imre Nagy, terechtgesteld samen met zijn minister van de fensie, generaal Pal Naleter, de held van de opstand. Dat zijn slechts twee van de naar schat ting 2.000 tot 5.000 Hongaren, die in de laatste 24 maanden vol gens een rapport van het Inter nationale Comité van Juristen ter dood werden veroordeeld. Men neemt aan dat nog eenl 20.000 vrijheidsstrijders- in ge vangenkampen zijn opgesloten en dat daarenboven 12.000 naar de Sowjet Unie werden gede porteerd. De bekende communistische praktijd van „vrijheidsberoving zonder gerechtelijk onderzoek" is ook weer in Hongarije toege past. Vluchtelingen uit dat land vernoemderj dat minstens 10.000 personen zijn ondergebracht in de concentratiekampen in Kis- tarcsa, de beruchte mijnen in Recsk, het nieuwe kampement op het eiland Csepel of de vele andere kleinere gevangenissen en slavenkampen. Mc ELROY De Amerikaanse minister van Defensie. McElroy, heeft dins dag te Tsoying in het zuiden van Formosa in een toespraak tot nationalistische zeelieden verklaard, dat zij door Queoy te bevoorraden mogelijk hebben verhinderd dat er een „zeer ver nietigende oorlog" zou zijn ont staan. Een van de redenen waarom de communisten hun beschie ting hebben opgeschort, aldus de Amerikaanse minister, is hun ontdekking dat zij „ondanks een buitensporige verspilling van munitie" niet in staat waren de bevoorrading van Quemoy te verhinderen. In Macon in de Amerikaan se staat Georgia is de 33-jarige mevr. Annette Lyles, verdacht van moord op haar 9-jarig dochtertje, haar eerste en haar tweede echtgenoot en haar schoonmoeder, maandag ter dood veroordeeld. Haar verdedi gers hebben direct een officieel verzoek om een nieuw proces ingediend. Doordat de rechter de datum voor de eerste behan deling hiervan op december heeft bepaald, zal de terecht stelling, die reeds op 5 decem ber was vastgesteld, uitgesteld worden. Deze feiten zijn in tegen spraak met de bewering van communistische zijde dat slechts wettelijke middelen gebruikt worden om nieuwe uitbarstingen te voorkomen. Alle belangrijke politieke rechtszaken op één na zijn achter gesloten deuren be handeld. De beschuldigde moest een raadsman kiezen uit een lijst met veertien namen die was opgesteld door 't ministerie van justitie, het strafrecht in Hongarije, is derhalve evenals tevoren ..een verkrachting van de mensenrechten omdat het in gebreke blijft ook maar ge ringste waarborgen voor een rechtvaardige behandeling van rechtszaken te geven, zoals bij beschaafde naties gebruikelijk is" aldus de telastelegging van het Internationale Cdmité van Juristen. In de twee jaar die sedert de onderdrukking van de opstand door de Russische troepen ver lopen zijn, zijn intellectuelen en beoefenaren van vrije beroepen in Hongarije systematisch er» medogenloos teruggedreven on der de ijzeren discipline van het communisme; dertig voor aanstaande schrijvers, drama turgen, journalisten en dichters zijn in de gevangenis geworpen of ter dood gebracht. Na afloop van een dezer da gen beëndigd onderzoek onder de 2.800 Hongaarse advocaten werden, er 800 geroyeerdde ove rigen werden verboden een par ticuliere praktijk uit te oefenen zij dienden zich aan te slui ten bij de zogenaamde „collecti ves van advocaten", die alle honoraria in ontvangst nemen en verdelen. In het Boedapes- ter dagblad „Esti Hirlap" werd onlangs bericht dat de com munistische autoriteiten ook de antecedenten van een 4.000 Hon gaarse acteurs nagaan om een indruk te krijgen van hun „loya liteit jegens de staat". Een nieuw ingezet offensief tegen de kerken heeft reeds tot vernietiging geleid van de vrij heid die de religieuze gezindten gewonnen hadden door het kor te succes van de opstand in 1956. Het blijkt dus duidelijk dat de Hongaren thans slechts twee jaar na de opstand tegen de Russische overheersing van hun vaderland wederom onder de meedogenloze knoet van Mos kou zuchten. „Osservatore Romano" doet beroep op de wereldpers De „Osservatore Romano" heeft maandagavond een beroep op de wereldpers gedaan om de „meest ondraaglijke belediging"' te ver mijden, die bestaat in het sugge reren dat de kardinalen, die de nieuwe paus moeten kiezen, zich hierbij laten leiden door politieke of persoonlijke belangen. De „Osservatore Romano" ver zoekt de bladen de „meest ver eerde senaat" van de wereld niet ten onrechte te houden voor een gewoon politiek kiescollege. De „Osservatore Romano" vraagt dan het vooroordeel te vermijden, dat uit het conclaaf niet de nieu we stedehouder van Christus, niet het hoofd van de Rooms- Katholieke kerk en ook niet de hoogste vertegenwoordiger van de christenheid en de geestelijke leider van miljoenen gelovigen, doch de leider van een politieke stroming in de openbaarheid zal treden. waar vuil in kamt, kunnen ernstige gevolgen hebben. t Doe op wonden en wondjes die ontsmet en geneest j De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Dag Ham- marskjoeld, heeft in een rapport aan de algemene vergadering verklaard, dat de organisatie geen permanent leger in reserve kan houden en dat dit ook niet wenselijk is. De assemblee doet er het beste aan als zij, aan de hand de ervaringen die met V.N.- troepen, voornamelijk in Gaza, zijn opgedaan een aantal begin selen formuleert die in toekom stige gevallen kunnen worden toegepast, aldus het verslag. Alvorens Hainmarskjoeld in zijn verslag enige beginselen uit eenzet merkt hij op dat er geen formule bestaat waarmee het toepassen van militaire inter ventie kan worden bepaald. Zo kon b.v. de formule voor de V. N.-politietroepen in het ge bied van Gaza niet gebruikt wor den voor de missie van waar nemers in Libanon of de maat regelen die in Jordanië genomen moeten worden. Een van de grondbeginselen is, dat geen V. N.-imilitairen naar een land kunnen worden gezon den zonder goedkeuring van dit land. Voorts kunnen door de af zonderlijke V. N.-landen be schikbaar gestelde contingenten en materiaal niet zonder toe stemming van het betrokken land worden gebruikt. Een tweede beginsel waaraan men zich na Korea heeft gehou den is dat geen eenheden van een der permanente leden van de Veiligheidsraad (Amerika, Enge land, Frankrijk, de Sowjet-Unie en nationalistische China) deel uitmaken van de V. N.-troepen. Dit geldt ook voor eenheden van een beer in 't verkeer draaft Gclmok leer FOFULAlR SUPER VESTEN 59,50 79,— JEKKERS met rits 99,50 115,— JEKKERS met knopen 109,129, HERENJASSEN ƒ129,50 165,—tot 179,- KORTE DAMESMANTEL 69,— 97,— TERNEUZEN Axaliastraat 16, Ut 2220 MOTOREN: Varlv. St«anb*rg»nl»«tf landen die bij de kwestie betrok ken zijn. Voorts moet rekening worden gehouden met de mening van het land waarheen de V. N.- troepen gezonden worden, ten aanzien van de samenstelling van die troepen. Een derde beginsel is volgens Hammarskjoeld, dat de V. N.- eenheden niet gebruikt kunnen worden bij moeilijkheden die van zuiver binnenlandse aard zijn. Alk vierde beginsel geeft hij, dat alleen de algemene vergade ring of de Veiligheidsraad tot een operatie kunnen besluiten waar bij militaire V, N.-eenheden wor den gebruikt. De secretaris generaal kan belast worden met het organiseren van een derge lijke operatie zoals in Libanon en Jordanië het geval is geweest doch hij zal niet zelf het ini tiatief mogen nemen. Voorts meent Hammarskjoeld dat de be velhebber van een V. N.-opera- tie aan de organisatie verant woordelijk moet zijn. De V. N.- troepen zullen niet zelf het ini tiatief mogen nemen en alleen aanvallen mogen afslaan. De kosten van de troepen zou den door de V. N.-leden moeten worden betaald naar rato van hun bijdrage aan de V. N.-begro- ting. Het verslag van Hammars kjoeld zal door de speciale poli tieke commissie van de algemene vergadering behandeld worden. DE KINDERVERLAMMING IN ONS LAND Blijkens de Staatscourant van dinsdag is in de week van 28 september tot 4 oktober één ge val van kinderverlamming aan gegeven (kinderverlamming zon der verlammingsverschijnselen) en. wel te Kerkrade. Tot nu toe zijn dit jaar in Nederland 30 ge vallen van kinderverlamming voorgekomen, tegen 186 tot vo rig jaar begin oktober. Tomaten naar België Met ingang van dinsdag is in voer in België van tomaten uit Nederland weer toegestaan. Reeds geruime tijd was deze verboden. De sortering a, b en c mogen nu worden uitgevoerd. Wanneer de veilingsprijs voor deze sorteringen mocht dalen beneden het met de minimum- importprijs corresponderende niveau, zal eenl heffing worden opgelegd. De hoogte hiervan kan dagelijks wisselen. Thans is er op de Nederland se tomatenveilingen sprake van een vlotte afzet van dit produkt. De prijs is geregeld wat opgelo pen en voor de goede kwalitei ten wordt 90 cent tot 1 gulden per kilo betaald. De export bedroeg in de eer ste week van oktober 2053 ton. Hiervan was West-Duitsland met 1151 ton de voornaamste af nemer. Kleinere zendingen gingen naar Noorwegen, Zwitserland en Frankrijk. Gemeenteraads verkiezingen in Italië De bijna volledige uitslagen van de verkiezingen op zondag j.l. voor de gemeenteraden van 47 Italiaanse steden wijzen op winst voor de christen-democraten en gering verlies voor de communis ten. Bomaanslag in Chicago In een wijk van Chicago, waar zich kortgeleden enkele neger families hadden gevestigd, zijn dinsdagmorgen twee bommen ontploft. Twee panden, die pas kort door negers werden bewoond, zijn be schadigd. Ferhat Abbas, premier van de „vrije Algerijnse regering" te Cairo, heeft in een interview ver klaard, dat zijn regering bereid is tot „ieder soort gesprek" met Frankrijk ter regeling van de problemen die verband houden met de oorlog in Algerë die hij een „verschrikkelijke tragedie" noemde. Hij ontkende, dat hij onafhankelijkheid van Algerië als voorwaarde voor besprekin gen met Frankrijk had gesteld. „Ik ken De Gaulle van Algiers, in 1943. Ik weet dat hij een groot patriot is en een man van goede wil. Hij moet wel inzien, dat de ontwikkeling :u de rich ting \an dekolonisering onver biddelijk is." De premier, die te Tunis on dervraagd werd door een cor respondent van het Westberlijn- se onafhankelijke dagblad „Der Tag", ontkende, dat hij opdracht had gegeven het terrorisme in Frankrijk zelf te intensiveren. Hij deelde mee, dat het Algerijnse „Nationale Bevrijdingsfront" in Frankrijk gedurende meer dan een jaar toestemming voor op treden had gevraagd, maar dat dit lange tijd was geweigerd. Enige weken geleden gaven wij echter toestemming, aldus Ab- ■fr Kardinaal Wyszynski, R.K. primaat van Polen, zal vrijdag per trein uit Warschau vertrek ken naar Rome, waar hij het conclaaf voor de pauskeuze zal bijwonen. Maandag zijn een Britse mili tair en een Griekse Cyprioot ge dood bij aanslagen en schietpar tijen. De Brit sneuvelde toen ten zuidwesten van Cyprus, bij het dorp Prodromos, een militaire auto vanuit een hinderlaag werd beschoten. De Cyprioot werd ge dood bij een vuurgevecht in het noord-oosten van Cyprus. Maandagavond laat hebben ver zetslieden bommen geworpen naar twee Britse auto's bij het Ledra Palace Hotel. De auto's werden licht beschadigd. Twee Cyprioten zijn gearresteerd. Te Limassol is dinsdagochtend een Britse militair, toen hij zijn woning verliet, neergeschoten. Hij werd ernstig gewond. De da ders wisten te ontsnappen. In Nicosia is dinsdagmorgen een bom geworpen naar een Brit se jeep. Volgens de eerste berich ten zijn er geen slachtoffers. Bij Limassol is maandagavond een Griekse Cypriot doodgescho ten die niet bleef staan tben een Eritse patrouille hem aanriep. In Trakhona, een voorstad van Nicosia, is maandagavond op een Britse patrouille geschoten, doch er vielen geen slachtoffers. Bij Zylotymbou in het zuiden van het eiland zijn maandag bommen geworpen naar drie En gelse auto's. Één er.van was een duidelijk gekenmerkte Rode- Kruisauto, die zes mensen naar een ziekenhuis overbracht. Ook hier vielen geen slachtoffers. door HILAIRE BELLOC 52) (Nadruk verboden.) Op de eerste plaats was het mogelijk, dat 'Gabriël de Bourrot al van de hand gedaan had, waarschijnlijk dan aan Verecun- dia. ..Maar neen, dat zou eenvou dig ontzettend zijn!" Die ver schrikkelijke gedachte verjoeg hij. Op de tweede plaats, veronder steld, dat Gabriël het nog had, dan had hij nog niet het recht erover te beschikken. Het was van Bensington. Als Gabriël het verkocht, verkocht hij het als ge stolen goed want een man, die in het vak zat, kon niet beweren, dat hij niet van het Meesterwerk gehoord had en dat betekende dè gevangenis. Er zou wel heel wat voor nodig zijn om een oude man ertoe te brengen het risico te Iepen, daar minstens drie en misschien wel acht jaar door te brengen. Dat zou hij misschien tegen geen enkele prijs doen. De hertog zoog op zijn potlood en fronste zijn voorhoofd. Het was hem nooit opgevallen, dat er grenzen waren aan de macht van het geld. Hij leunde achterover in zijn stoel en keek naar het plafond om raad. En het plafond deed hem aan iets denken, dat hem weer ver der aan 't denken zette. Zelfs als Gabriël viel (zoals Lucifer, de collega van zijn naam genoot gevallen was), zelfs als Gabriël „voor druk bezweek", het risico droeg en het Meesttrwerk tegen contente betaling overgaf, wat kon hij, Hardman, er dan mee doen? Hij kon er met open lijk de eigenaar van zijn. Weer die kwestie van gestolen goed. Nu, maar in alle geval bleef het dan uit Vurry d'r handen.... Maar wacht eens!.... Ook dan zou het geval hem zijn hele leven blijven drukken.... Hij zou het kunnen vernietigen Maar hij had te veel detective verhalen gelezen (hij las niets anders behalve dan de koerslijs- ten van de beurs, de rechtszaken en de kolommen over de paar denrennen voor zijn wedden schappen). Al zullen de kraaien het uitbrengen, het komt uit. Je verdrinkt een lijk en het gaat drijven. Je verbrandt het en er blijft ergens een stukje halfver- brand been liggen of je begraaft het en de aarde geeft de doden terug. Dan zou in alle geval de rest van zijn leven vergiftigd worden door de angst voor ont dekking.... Het was een gewel dig moeilijke puzzle! De hertog kauwde hard op zijn In de loop van dinsdagmorgen is het Engelse bevoorradings schip „Tyne" aangekomen in de Parkhaven te Rotterdam. Het werd gevolgd door de mijnenleg- ger „Apollo", de jager „Zest" en de onderzeeboot „Senegal". Deze gingen na elf uur afmeren. De overige 5 schepen die deel uit maken van het Engelse vlootbe zoek aan Rotterdam, verschenen tegen 12 uur gistermiddag voor Hoek van Holland. De jager „Duehes" passeerde tien minuten over 12 de pieren, gevolgd door drie oorlogsbodems. Aan boord van de „Tyne" heeft de opperbevelhebber van de Britse thuisvloot, tevens opper bevelhebber voor de NATO in het oostelijk deel van de Atlanti sche Oceaan, admiraal sir Wil liam Davis, verteld, dat dit zijn eerste bezoek aan Rotterdam is sinds zijn benoeming in januari van dit jaar. Hij zei verder, dat de schepen onder zijn leiding deelgenomen hebben aan een oefening in de wateren ten wes ten van Engeland en het ooste lijk deel van de Atlantische Oceaan, waaraan ook Nederland se schepen hebben meegedaan. Met uitzondering van de „Apol lo", die tot 22 oktober in Rotter dam zal blijven, vertrekt het es kader op 20 oktober naar Gibral tar. De schepen hebben een totale bemanning van 2500 man, voor wie verschillende uitstapjes op het programma staan. De consul-generaal van Enge land in Rotterdam was een van de eersten die een bezoek aan de potlood, maar hij had nog geen woord van een plan neergeschre ven. Hij wilde wachten, hoe de dingen zich verder zouden ont wikkelen.... Maar neen! om de dooie dood niet. Hij sloeg zijn vuist op tafel. Neen, als hij wachtte, dan betekende dat een voudig, dat Vurry dat ellendige ding onder zijn neus weg zou ka pen. Hij staarde naar het bron zen beeld op de schoorsteenman tel, of het de stevige markiezin zelf was en hij snauwde: „Vurry zal het niet hebben. Haar haan zal geen Victorie kraaien! Neen, meneer!" Daarom was hij immers naar Londen gekomen. Daarom was hij hier. En hij was nog niet ge slagen. Weer zocht hij raad van boven, van het plafond en weer was dit zo goed om hem te hel pen. De inspiratie kwam zo plotse ling, dat Hardman ervan schrok. In een ogenblik zette hij zijn plan op papier. Natuurlijk! Dat sprak vanzelf! Hij moest de Bourrot lenen. Niet kopen, maar lenen: lenen, alleen maar om het te bekijken, voor een korte tijd met volledig regu en schriftelijke belofte het terug te geven en ook met een geschre ven belofte, Bensington mee te delen, dat hij het geleend had. Daar, daar had je het nu. Geen gevaar voor gevangenschap voor de oude Gabriël. Alleen maar een ruzie-scène met Bensington en misschien het verlies van een „Tyne" bracht. Dinsdagmiddag om twaalf uur werd hij gevolgd door de Britse ambassadeur in ons land. In de loop van de middag bracht sir William Davis een be zoek aan de burgemeester van Rotterdam, nadat deze zijn op wachting aan boord had ge maakt. De bevelhebber van de Neder landse zeestrijdkrachten, vice- admiraal H. H. L. Pröpper en andere Nederlandse militaire autoriteiten zullen eveneens de Engelse schepen komen begroe ten. bas, op voorwaarde, dat aanval len uitsluitend tegen militaire doelen gericht zouden zijn en dat de burgerbevolking en de polit'e met rust zouden worden gelaten- Op een vraag over de bom op de Eiffeltoren die niet oni- ploft is antwoordde Abbas: „U weet, dat in het vuur van de strijd overal orders in de wind worden geslagen." De premier deelde nog mee. dat zoveel mogelijk Franse ge vangenen zullen worden vrijge laten. REPUBLIEK MADAGASCAR LID VAN DE FRANSE GEMEENSCHAP De provinciale assemblee van Madagascar heeft dinsdag het eiland uitgeroepen tot republiek en lid van de Franse gemeen schap. Bij de volksstemming van 28 september heeft de bevolking van Madagascar zich in meerderheid voor de nieuwe Franse grondwet uitgesproken. Volgens artikel 76 van deze grondwet kunnen Franse over zeese gebiedsdelen kiezen tussen hun huidige status, en de status van departementen overzee of lid van de Franse gemeenschap. Madagascar is het eerste gebied dat zijn keus heeft gedaan. Bij de volksstemming bracht de be volking 1.363.059 ja-stemmen uit en 392.557 neen-stemmen. Selwyn Lloyd niet naar openingszitting te Genève De Britse minister van Bui tenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, is niet van plan de openingszit ting van de conferentie over het staken van de kernproeven te Genève, bij te wonen, zo heeft een woordvoerder van het Brit se ministerie van Buitenlandse Zaken meegedeeld. Zoals bekend hebben, de Rus sen voorgesteld de conferentie te Genève te laten houden door de ministers van Buitenlandse Zaken van de deelnemende lan den. Diplomatieke waarnemers in Londen zijn van mening, dat de westelijke mogendheden in hun antwoord aan de Russen er mis schien akkoord mee zullen gaan dat genoemde ministers in een later stadium van de besprekin gen de conferentie bijwonen. VRIJDAG 17 OKTOBER. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.15 Gram.; 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Schoolradio; 10.05 Gram.; 10.35 Chansons; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Gram.; 12.00 Middagklok; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Nederlandse liedjes; 12.50 Act.; 13.00 Nieuws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Lichte muz.; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Gram.; 15.00 Schoolradio; 15.30 Voor de zieken; 16.30 Pianoreci tal; 16.50 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Kinderkoor; 17.40 Beursberichten; 17.45 Pianoreci tal; 18.05 Dansmuz.; 18.30 Gram.; 18.50 Emigratiepraatje; 19.00 Nws; zakenrelatie. O ja! 't Zou toch nog niet zo gemakkelijk gaan: je zou in alle geval een flinke som op tafel moeten leggen om die oude koopman te verleiden tot iets zo ongewoons. Ja, iets onge woons, maar niet iets misdadigs. In alle geval was het een uit voerbaar plan. dat alle kans op succes had. Als hij het doek een maal in handen had, was hij de situatie meester. Bezit was alles. Zelfs als Bensington niet wilde verkopen en Hardman dacht, dat hij wèl wilde, als hij maar geld liet zien, zou er een uitstel zijn en hij verkneukelde zich in de gedachte het kon opnieuw ge stolen worden.er waren aller lei dingen mogelijk. Hij pakte het half opgekauwde potlood met beslistheid en schheef gauw enkele punten in zijn noti tieboekje. Dan nam hij twee vel papier met het mooi bedrukte hoofd van het hotel (met de drie gouden luipaarden van Anjou op azuren veld. en de zliveren lelies) en schreef in inkt de twee beslis sende documenten. Het ene was een recu voor de Ame Bourgeoise, dcek van wijlen Bourrot, aan hem, Hertog van Emonsillado, etc., geleend voor de tijd van 3 dagen, d.w.z. tot donderdag 27 juni en daarna op verzoek terug te bezorgen bij de heer Gabriël, Cheyne Row 84, Chelsea. (Wordt vervolgd.) 19.10 Gram.; 19.15 Pol. causerie; 19.25 Act.; 19.35 Gram.; 20.30 Ja met mij; 20.35 Theater Anderson; 21.00 Amus. muziek; 21.30 Uitzen ding in dialect; 22.00 Harpkwint.; 22.40 Het religeus mysterie van Amsterdam; 23.00 Nieuws; 23.15 Jazzmuziek. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.23 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 De Ontbijtclub; 9.00 Gym.; 9.10 Gram.; 9.40 Schoolradio; 10.00 Avonturen met kinderen; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Cello en piano; 11.20 Voor de kleuters; 11.35 Gram.; 12.20 Het Landbouwonderwijs; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Sport; 12.50 Pianospel; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.25 Dans muziek; 13.55 Beursberichten; 14.00 Klein koor; 14.25 Literaire rubriek; 14.45 Viool en piano; 15.15 Cabaret; 16.00 Muz. cause rie; 16.30 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Orgel en zang; 17.55 Act.; 18.00 Nieuws; 18.15 Gesproken Vlaamse brief; 18.20 Jazzmuziek; 18.50 De punt jes op de i; 19.45 V.P.R.O.-nieuws, 20.00 Nieuws; 20.05 Onderling verkeer; 20.20 Harp en fluit; 20.25 Filmpraatje; 20.35 Nederland voor de wereld; 20.45 Voordracht en muziek, 21.00 Villa Sidonia. hoor spel; 21.20 Lichte muz.; 21.55 Po litiek cabaret; 22.05 Lichte muz.; 22.25 Buitenlweekoverz.. 22.40 Zorg om de mens; 23.00. Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VL.): 12.00 Omroep orkest; 12.30 Weerbericnt; '12.34 Gram., 13.00 Nieuws; 13.15 Or gelspel; 14.00 Schoolradio; 15.45 Gram.^1600 Koersen; 16.02 Gram. 16.30 Omroeporkest; 17.00 Nws; 17.10 Solistenconcours; 17.30 Zi- geunermuziek; 17.45 Duitse les; 18.00 Pianorecital; 18.15 Vlaamse liederen; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Wereldten toonstelling; 20.00 Orkest; 20.45 Vicol en cello; 21.00 Orkest; 21.35 Strijkkwartet; 22.00 Nieuws; 22.15 Jazzmuziek; 22.45 Gram.; 22.55 Nieuws. Televisieprogramma. VL. EELG. T.V.: 17.30 Wereld tentoonstelling; 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Nieuws; 20.00 Schip per naast Mathilde; 20.40 Film- fragm.; 21.10 Ten huize22.00 Nieuws en journaal. - *X\V

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 5