UIT DE PROVINCIE Persconferentie van de Commissaris der Koningin in Zeeland Protest tegen terugzending 37 verstekelingen BEURSO VERZICHT EEN MEESTERWERK IS ZOEK Maa E Ra Een zittend leven? HAUSSESTEMMING Beursindices Nabeurskoersen LEZERS die schrijven Emnrabloem kollekte TERNEUZEN AXEL AARDENBURG. GROEDE SAS VAN GENT. IJZENDIJKE ZAAMSLAG ZANDSTRAAT. Bouw nieuwe Veerboot Vlissingen—Breskens Oude Veerhaven Breskens wordt opgeheven Belangrijke gift uit het Rampenfonds aan Zeeland BOUW NIEUWE VEERBOOT. Binnen zeer korte tijd zal be slist worden over de bouw van een tweede nieuwe veerboot voor het veer VlissingenBreskens naar het type van de „Prinses Beatrix". De „Prinses Beatrix" werd ge bouwd op de werf van J. K. Smit te Kinderdijk, doch het ligt in het voornemen, dat voor de bouw van deze tweede nieuwe boot een viertal scheepswerven zal worden uitgenodigd om in te schrijven. Het zijn de scheeps werven J. K. Smit te Kinder dijk, de N.V. Kon. Mij. „De Schel de" te Vlissingen, de werf Wil- ton-Feijenoord te Rotterdam en de scheepswerf „Merwede" te Hardinxveld. „PRINSES BEATRIX" IN DOK. De nieuwe veerboot „Prinses Beatrix", die op 1 augustus in Jienst werd gesteld, zal op 17 november voorlopig voor een 4- ial weken uit de vaart worden genomen. Het schip, dat werd gebouwd door de werf van J. K. Smit te Kinderdijk, zal op de werf N.V. Kon. Mij „De Schelde" te Vlis singen een garantie-dokbeurt on dergaan. Gelijktijdig zullen een aantal verbeteringen worden aangebracht aan die installaties, die in de praktijk zijn tegenge vallen en waardoor stoornissen zijn opgetreden. Dit deelde de directeur van de Prov. Stoombootdiensten in Zee land, nor. J. L. Nieuwenhuis, maandag mede tijdens de dooi de Commissaris der Koningin in Zeeland belegde persconferentie te Middelburg. TAL VAN VERBETERINGEN. Mr, Nieuwenhuis zeide, dat de jverschakeling naar beidé stuur huizen zal worden verbeterd. Hiervoor werd door de A.E.G. reeds een nieuwe installatie ont worpen, die zal worden aange bracht. De kanteldeuren, die in de afgelopen maanden enkele malen hebben, geweigerd, zullen eveneens worden verbeterd en wel de ophanging van deze deu ren, terwijl zij een betere beveili ging zullen krijgen. De fijnrege ling op de omwenteling van de schroef, die in de praktijk even min heeft voldaan, wordt herzien. Kr wordt een nieuwe installatie aangebracht, ontworpen door ..Smit Slikkerveer". Zolang de nieuwe veerboot uit de vaart is, zal de veerdienst VlissingenBreskens worden on derhouden door de kleinere veer boten. .Koningin Juliana" en „Prins Bexnhard". Er wordt dan gevaren op de oude veerfuik 1e Breskens. OUDE VEERHAVEN TE BRESKENS OPGEHEVEN. Zeer waarschijnlijk zal dan voor de laatste maal gebruik worden gemaakt van deze oude aauleginrichting, want Rijkswa terstaat streeft er naar deze veer- tuik voor de kleinere veerboten begin volggnd jaar over te bren gen. Men wacht slechts nog op een machtiging uit Den Haag om tot uitvoering van de plannen over te gaan. Dit zal dus betekenen, dat de gemeente Breskens totaal geen drukte van de veerdiensten meer zal krijgen. In de nieuwe veernaven is ruimte aanwezig voor vier aan- leginrichtingen, zodat het over brengen van de oude aanlegin- richting op geen enkel bezwaar stuit. De overplaatsing acht men noodzakelijk omdat daarmee een eind kan komen aan hat varen op twee veerhavens. De oude aanleginrichting bij de haven van Breskens zal niet in zijn geheel worden overgebracht, doch slechts die delen die nog gebruikt kunnen worden, o.a. do beide torens met het hefwerk Het zal noodzakelijk zijn dat een nieuwe fuikwand wordt gesla gen. Door deze overplaatsing zal van omstreeks mei tot juli 1959 geen beschikking meer zijn over een reserve-haven, omdat dan de oude haven wordt afgebroken en de nieuwe in aanbouw is. Er breekt dus voor de veerver- binding VlissingenBreskens een zeer kritieke periode aan, want bij eventueel uitvallen van de nieuwe veerboot of een defect aan de nieuwe aanleginrichiin- gen is het praktisch onmogelijk om de veerdienst te onderhou den. Men blijft in Breskens wel de beschikking jjpuden over de ponton voor zijlading, doch in de praktijk zal blijken dat alleen motorrijwielen, rijwielen en kleine auto's kunnen worden overgezet, terwijl de dienst niet zo snel kan worden uitgevoerd als met de „Prinses Beatrix" de „Koningin Juliana" of de „Prins Bernhard". GIFT RAMPENFONDS. De Commissaris van de Ko ningin, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot heeft op de persconfe rentie bekend gemaakt, dat het Rampenfonds een belangrijke gift heeft verstrekt aan de Kon. Ned. Bond tot redding van dren kelingen. Door deze gift zal de Bond een 25-tal plastic-vletten kunnen kopen, die verspreid zul len worden over de gehele pro vincie Zeeland. Met de Zeeuwse burgemees ters is reeds contact opgenomen om tot verdeling te komen. De vletten hebhen een eigen gewicht van 200 kg en afmetin gen van 4.30 m lang, 1,65 m breed en een diepgang van 60 cm. Zij zullen plaats bieden aan 8 per sonen, t.w. 2 roeiers, 1 stuurman en 5 drenkelingen. De plastic- vletten worden uitgerust met een buitenboordmotor van 5% pk. De benzinetank is van een dusda nige grootte, dat men een halve dag zal kunnen varen op de in genomen brandstof. De plastic-vletten zijn door de rijkspolitie te water in Zeeland terdege beproefd. Men heeft er met volle kracht mee op een glooiing gevaren, ze doen „kra ken" tussen 2 schepen, doch het materiaal heeft zich op uitste kende wijze gehouden. De plastic-vletten zullen in be heer komen bij de B. B., terwijl het in de bedoeling ligt deze vlet ten niet alleen te bestemmen voor calamiteiten, doch ze onder te brengen o.a. in recreatiegebie den en tijdelijk ook in badplaat sen voor het gebruik bij het red den van drenkelingen. De kosten van een plastic-vlet zonder motor bedraagt ƒ2000. JAARVERGADERING VAN HET GEWEST ZEELAND VAN DE P.G'.W. G. Uit alle windstreken van Zee land waren zaterdag j.l. afge vaardigden naar Goes gekomen ter bijwoning van de jaarverga dering van het Gewest Zeeland van de Protestants-Christelijke Werkgemeenschap in de Partij van de Arbeid. Onder voorzitterschap van het Tweede •Kamerlid drs. J. Th. Westerhout werd op vlotte wijze de 10 punten tellende agenda af gewerkt. Uit het jaarverslag van secre taris Sj. Joustra bleek dat tijdens het verslagjaar de P. C. W. G. in Zeeland voornamelijk stond in 't teken van de organisatorische op- en uitbouw. Het resultaat was: nieuwe afdelingen op Schouwen en Duiveland, Noord- Beveland en Oost Zeeuws-Vlaan- deren, een correspondentschap in West Zeeuws-Vlaanderen, con tact op Thólen, terwijl de afde lingen Middelburg en Vlissingen hun positie konden verstevigen. De verkiezing van 't geweste- circa lijk bestuur had het volgende re sultaat: drs. J. Th. Westerhout „De enig positieve en bevredi gende oplossing in deze aange legenheid is, (lat de Kamercom missie een onderzoek instelt naar al datgene dat zich hier heeft afgespeeld. Dan eerst zal er be vrediging van rechtsgevoel ont staan". Met deze woorden heeft de mi nister-president van de Repu bliek der Zuid-Molukken, ir. J. Manusama. maandagmiddag te 'S-Gravenhage een persconferen tie besloten, waarin hij een be roep heeft gedaan op de open bare mening inzake de „onver klaarbare, onverwachte" terug zending van de 37 uit Indonesië afkomstige verstekelingen. De enige mogelijkheid die nog ten dienste staat voor hen die voor de herroeping van het be sluit tot terugzending ijveren is, aldus de her Manusama, een be roep te doen op de openbare mening. „De terugzending is na tuurlijk het goed recht van de Ne derlandse regering", zo zei hij, en dat is voor hem de reden om in zijn protest en zijn beroep vooral de nadruk te leggen op „de menslievende zijde" van „deze Nederlandse zaak, een zaak van eer, een zaak van fatsoen". De heer Manusama zei in een verklaring, die hij voorlas, dat niet alleen „de sluier van ge heimzinnigheid" na het antwoord van de minister van Justitie aan de Tweede Kamer niet is opge licht. doch sprak ook van een „al dan niet georganiseerde" lastercampagne die na de terug zending van de verstekelingen ingezet is om de „onrechtvaar digheden" en de begane „onmen selijkheid" te camoufleren. „Ik.kan u op dit ogenblik, en k héb daar de bewijzen voor, stelligheid één lasterbron 'izen", zei de heer Manusa- hierbij het C.C.K.P. met mde. Op uitdrukkelijke voordde spreker, dat "tie ook gunstige "rstrekt over de -Toch dat zij arende ge- heer Ma- 1 berust- rnden, 37 en het anti- Maar 37 terug- aunist zijn, ij onze stem de ongerecht- ongemotiveerde Er heerste maandagmiddag een haussestemming op de beurs Dit gold vooral voor aandelen Kon. Olie en Unilever. Ook de overige internationale waarden waren gevraagd en boekten goe de koerswinsten. In de niet- officiëie ochtendhandel van zaterdag j.l. was reeds een goe de tendentie merkbaar, tenge volge van de hogere slotkoersen uit Wall Street van vrijdag. Op de door de Amerikanen over het weekeinde geleverde weten schappelijke prestaties met de maanraket „Pionier", verwacht te het Damrak maandag eery vast Wail Street en hierop werd vooruitgelopen!; Aandelen Kon. Olie werden, meue voor New Yorkse rekening uit de markt genomen en liep-en op van 185 tot ƒ185,40 tegen de vorige slot- prijs van 180. Het fonds lag tevens circa 1,50 boven pari teit Amerika. Het klimaat van de markt werd tevens verbeterd door de verlenging van het be stand door Péking in de Straat van Formosa met veertien da gen, welke beslissing' in Amerika gunstig werd ontvangen. In de Philip-spapieren werd vlot ge handeld. Amerika gaf weer blijk van belangstelling. Weliswaar hadden de hoekfieden nogal wat aanbod, cioch dit verhinderde niet, dat de koerswinst voor deze aandelen circa 4 punten beliep. AKU's bleven in een kalme markt 3' purrten boven vrijdag j.l. Voor Urrirevers bestond een ruime belangstelling. Het pu bliek was koper doch verreweg de grootste' vraag voor de marga- rineaan delen ging uit van de premiemakelaars, die grote pre mies in dit fonds hadden af gesloten,. De koersstijging t. o. v. de vorige slotprijs bedroeg circa 8 punten. De aandelen werden' verhandeld op 416 a 417. KLM prijshoudend zonder meer In de niet-offieiële ochtendhan del van maandag waren de laag ste prijzen voor de internationa le waarden als volgtKon. Olie 184. Unilevers 412, Philps 352, en AKU's 221. De scheepvaartmarkt lag vrij wel verlaten en de koersen; ble ven binnen nauwe grenzen ver geleken bij die van vrijdag'. Van de hoofdfondsen in de cultuur sector verbeterden certificaten Deli zich tot 124,50, plus 1,10 Amsterdam Rubbers ontmoetten arbitragevraag en- monteerden één punt, HVA's plus 2 punten. Staatsfondsen prijshoudend doch voor de staffellening vast. Claims Simon de Wit werden op ƒ175 k ƒ180 1701 verno men, die van L. van der Grin ten op 480 470). In de nieuwe lening ten laste van de Export- Financiering Maatschappij kwam gister nog geen notering. Prolongatie 3% pet. Int concerns 315.63 317.49 323.93 Industrie 160.26 160.70 161.56 Scheepvaart 143.18 142.97 144.25 Banken. 131.37 131.53 131.37 Ind fondsen. 89.55 89.73 90.72 Algemeen. 220.50 221.41 224.89 Kon. Olie: 186.80—188.20 (185.40) Unilever: 417—418% (415%) Philips: 354%—356 (351%) AKU: 22014222 (220%) Conv. Philips: 154-155% (153%) te Middelburg, voorzitter; Sj. Joustra te Vlissingen, le secre taris; D. Schipper te Kloetinge, penningmeester. Leden: R. Door nenbal te Ouwerkerk S. W. Henry te Terneuzen, J. Leunis te Hoek, A. Schipper te Kruinin- gen, jhr. mr. T. A. J. W. Schorer te Middelburg, A. P. Stufkens te Middelburg en S. Wolse te Kort- gene. (Voor het eiland Tholcn bestaat nog een vacature.) Als vertegenwoordiger van het gewest in het landelijk bestuur werd benoemd drs. Westerhout, terwijl de heer A. P. Stufkens werd aangewezen als eind-redac teur voor het gewestelijk con tactblad. Daarna sprak het Tweede Kamerlid, de heer Fedde Sehurer uit Heerenveen over het onder werp: „De zin van de P. C. W. G. in de P. v. d. A." In een helder, boeiend en sym- patiek betoog, zette de Friese dichter-journalist, zijn zienswijze hierover uiteen. Op zijn met volle aandachtbe- luisterde rede volgde een breed voerige gedachtenwisseling. JAARVERGADERING AFD. ZEELAND VAN A.N.W.B. 17 chauffeursinsignes trouwe dienst. Zaterdag j.l. heeft de afdeling Zeeland van de Kon. Ned. Toeris tenbond A.N.W.B. in hotel „De Korenbeurs" te Kortgene haar jaarlijkse vergadering gehouden. De bijeenkomst werd gepresi deerd door de voorzitter van de bond, de heer P. F. Zimmerman. Traditie-getrouw werden ter vergadering wederom een aantal chauffeurs-insignes „Trouwe Dienst" uitgereikt. Het insigne voor 12%-jarige dienst kregen de heren J. van Belzen, J. Th. Brug geling,, A. Francke, A. Geldof, U. Aan de bevolking van Zaam- slag. Van 1325 oktober a.s. wordt in deze gemeente de jaarlijkse Emmabloem-kollekte gehouden. Waarom is deze kollekte eigen lijk een zo bijzondere kollekte? Omdat de opbrengst ervan ge heel ten goede komt aan de plaatselijke Ver. van „Het Groene Kruis" en geheel gebruikt wordt voor de bestrijding der tubercu lose in onze eigen gemeente. Het bestuur van ,,Het Groene Kruis" beveelt deze kollekte dan ook hartelijk bij u: aan en hoopt dat door uw gave de opbrengst een succes zal worden. Wees dankbaar voor uw ge zondheid: denk aan hen die dat voorrecht missen air steunt ons werk. W. W. BEUKELMAN, Wijkverpleegster. terugzending van de 37ste'". „Het wordt thans hoog tijd, grondig af te rekenen met deze al dan niet georganiseerde laster- compagne. Ik zeg hoog tijd., om dat men aan deze afschuwelijke laster een schijn van betrouw baarheid wil geven door daarbij te verwijzen naar afgelegde ver klaringen en adviezen van z.g. „buitenambtelijke deskundigen", die in werkelijkheid niets anders blijken te zijn dan enige parti culiere personen, die in het ver leden wel eens wat met deze jon gens te maken hebben gehad, en die nu menen op buitengewoon lichtvaardige wijze dingen ten on gunste van deze mensen naar 'voren te kunnen brengen", aldus ir. Manusama's verklaring. De heer Manusama noemde twee voorbeelden, met welke hij tot uitdrukking wilde brengen ,,ho» weinig betrouwbaar" de verklaringen van deze personen zijn. Soortgelijke voorbeelden wer den aangehaald met betrekking tot de gebeurtenissen in het „in terneringskamp" de Kruisberg, waar de verstekelingen waren ondergebracht. De heer Manusa ma verstrekte een lezing van deze gebeurtenisen bij welke in een geval zelfs sprake zou zijn geweest vah mishandeling door een der wachtmeesters nadat een der verstekelingen voor een mis drijf celstraf had gekregen welke afweek van die van het ministerie van Justitie en was samengesteld na een onderzoek van de zijde der Ambonese ver tegenwoordiging hier te lande. Dit onderzoek van Ambonese zij de, zo antwoordde de heer Ma nusama op een vraag, was pro visorisch en behelsde voorname lijk de verzameling van berich ten afkomstig van de versteke lingen en degenen die in hun na bijheid werden toegelaten. De in cidenten, die vaak op misverstand berustten, aldus de heer Manu sama, hebben de sfeer In het kamp bedorven. In een, brief, afkomstig van één der verstekelingen aan boord van de „Johan van Oldenbarne- veldt op weg naar Indonesië, zegt deze nog steeds „verbitterd en verontrust" te zijn „wegens de voorafgaande gebeurtenissen". De schrijver spreekt vrees uit over het lot dat hen in Indone sië wacht. „Het is zelfs nog niet zeker of deze mensen in Indonesië zullen worden toegelaten", antwoordde de heer Manusama op een vraag. VEEL"'OÉzeluGEW L. Gillissen, J. A. Hendrikse, J. L. v. d. Horst, J. W. Jansen van Rosendaal, A. de Keuning, F. Kodde, L. Minnaard. J. P. Poppe, P. Pouvvelse, A. Theune, I. Ver sluis, C. de Voogd, A. M. van Zweeden, allen in dienst bij de N.V. Stoomtram Walcheren te Middelburg. Deze onderscheiding „Trouwe Dienst" verleent de A.N.W.B. aan chauffeurs, die gedurende 12% of 25 jaar onafgebroken in dienst zijn geweest van firma's, instanties of particulieren, allen bondsleden. Herdenkingsdienst. Veie Katholieken woonden gis teravond de plechtige H. Re quiemmis bij die in de Parochie kerk ter nagedachtenis en de zie- lerust van Paus Pius XII door pastoor J. van Campen werd op gedragen met assistentie van zijn beide kapelaans. Alle aanwezigen gingen ter of ferande waarbij een bidprentje van de qv.ërleden Paus werd uit gereikt. Eerste toneelavond van het Spaarfonds Gisteravond werd het winter- programma van het Terneuzense Spaarfonds geopend met de eer ste der drie voorstellingen van het toneelspel van Jean Sar- ment „De mooiste ogen van de wereld" door de toneelgroep „Studio". Nadat de heer M. van Kolk (2e voorzitten de avond met een kort welkomstwoord had ge opend, was het woord aan „Stu dio". De bezetting van dit toneelspel, dat kennelijk werd geschreven om eens even de zorgen van alle dag te doen vergeten, stelde aan de spelers in ae eerste plaats zware eisen door de kleine bezet ting (2 dames, 3 heren). Maar cok wat de uitbeelding zelf aan gaat, moesten er spelers van Klasse op het toneel staan om de rollen aannemelijk te maken. Hans Surink deed dit zeer vlot en Anselm van Melis als Napoleon had een mooie maar moeilijke rol, evenals Annie van de Vor- stenbosch, die eerst de.levenslus- tige Lucie, en later de blinde vrouw moest vertolken. Eduard Palmers als „de admiraal" maak te iets karakteristieks van zijn rol en ook Dore Smit, als Cle mentine voldeed uitstekend. Johan Fialet verzorgde de re gie en de décors van Jan van der Wal waren zeer smaakvol. Met deze „mooiste ogen..." heeft het Spaarfonds een uitste kend begin gemaakt, waarvoor het talrijke publiek zeer dank baar was. Gedurende de pauze werd een verloting' gehouden met aantrek kelijke prijzen. Dienstgubileum Fluit. Adjudant In een fleurige en gezellig ver sierde zaal van de Stadsherberg werd gisterennamiddag het 25- jarig dienstjubileum van de ad judant der Rijkspolitie de heer L. A. Fluit gevierd. Opmerkelijk was naast de vele stoffelijke blijken van waarde ring dat ook uit de burgerij de jubilaris veel bloemstukken wa ren gezonden. Onder de aanwezigen bemerk ten wij de districtscommandant der Rijkspolitie te Middelburg, majoor J. van Tiel, mej. M. A. van Haelen, toegevoegd officier voor jeugdzaken, luitenant C, W. Bloemers, officier toege voegd voor Zeeuws-Vlaanderen, de colleges van B. en W. der ge meenten Axel, Koewacht en Zuiddorpe, de sectiechef van de dienst van invoerrechten en ac cijnzen in de sectie Axel, de heer Romeijnsen, de dienstge- leider van de centrale velddienst post I. en A„ de groepscomman door HILAIHE BELLOC 50) Nadruk verboden. De détails werden vastgesteld. Er was geen haast bij. Het kon dagen duren, vóór decliënt (waar van de naam werd opgegeven) zou komen, maar als de trans actie eenmaal tot stand gekomen was, dan moest er snel gehan deld worden. Als hij het geld ontvangen had, moest hij het binnen het uur persoonlijk, niet per post, in King Street brengen. Hij kreeg dan zijn commissie contant en daarmee was alles dan in orde. Gabriël zou in contact treden met die gewone twee fuifnum mers, de jonge Belter en dikke Grahame, die altijd graag een pond of vijf verdienden. Hier was het geld en ook wat voor de onkosten. Intussen bedekte Hen ry Bensington het doek vóór hem met een dik stevig bordpapier, pakte het in een stuk deken, dan kwam er bruin pakpapier om en een touwtje en zo overhandigde hij het aan Gabriël, die het naar de taxi bracht, die buiten stond te wachten en zo naar Chelsea. Zo en zo eenvoudig en stil wor den de grote zaken in deze we reld vaak gedaan. Het aas was uitgeworpen en nu moest er alleen gewacht wor den, of de vis wou bijten. Op de mooie avond van die zelfde junidag liepen, iets over zeven, die twee fuifnummers op en neer in Little Rodney Street, achter het Plantagenet Hotel. De grote, de- jonge Belter, was nog in jacquet. Hij zou laat eten en zich eerst nog in zijn kamers om kleden. Het was om zo te zien een innemende jonge kerel met dik kroeshaar, vastbesloten ogen en een prettige s.tem. De klein ste van de twee, de dikke Gra hame, was misschien een jaar of tien ouder, minder individueel dan de eerste, zoals men zei, maar met de blik van een man ran de wereld en een rustig zelf bewustzijn. Hij was in avondkle ding en keurig. Ieder van hen had, behalve kleiner geld, een mooi nieuw bankbiljet van vijf pond, dat nog kort geleden in handen van de heer Gabriël en daarvoor in die van sir Henry Bensington ge weest \yas. Het was niet de eerste keer, dat zij daar in dat stille water bijeenkwamen. En het zou ook wel de laatste keer niet zijn. Want veel mensen, waarop ze hun verschillende operaties uit oefenden, woonden in het Plan tagenet Hotel, als ze naar Lon den kwamen en er was een klei ne privé deur in Little Rodney Street, die erg handig was om juist in het hotel binnen te komen, als alle détils geregeld waren en een plan rijp was om uitgevoerd te worden. „Ben je er zeker van, dat de hertog er is?" vroeg de Dikke Witte Ganzeborst en hij keek op '■naar zijn lange metgezel. „Absoluut", antwoordde het stemming was. lange jonge jacquet. „Ik heb het Percy in het bureau nog geen vijf minuten geleden gevraagd. Bovendien, hij is altijd precies cm zeven uur in de bar voor een cocktail. Ik herinner me niet, dat hij ooit een dag heeft overgesla gen, sinds hij weer hier is en hij verwacht me." Ze zetten hun horloges gelijk. „Loop ons nu tegen het lijf precie.s twintig vóór acht, in de lounge. Dan gaan we ons allebei kleden, bij en ik." „Dineer je niet met hem?" „Neen, 't is beter het een beet je te laten doordringen." „Goed dan. Dus twintig voor acht. In de lounge." En Witte Ganzeborst ging zijn tijd door brengen bij Buftles, terwijl Jacquet door de kleine deur het hotel binnenging. In de bar vond hij, zoals het behoorde, de hertog van Emon- sillado, die langzaam met twee rietjes aan een „Sudden Glory" zat te zuigen. Hij kende deze jongeman al een paar jaar en trot hem nu en dan eens als hij naar Londen kwam. Zij hadden die middag telefonisch een af spraak gemaakt elkaar te ont moeten, een borrel samen te drin ken en wat nieuwtjes uit te wis selen. Jacquet had hem om vrjf uur opgebeld. Zijne Hoogheid ontving hem met warmte, want hij hield van gezelschap. Dan hoorde hij weer eens wat Jacquet wist zo veel van Londen. De Grande van Castilië en Ara- gon was niet erg stijf die avond. Hij was in stemming voor de cocktail. „Hallo, kerel!" en hij vroeg de jongeman wat zijn „Tip top", antwoordde deze en ze namén er tien of vijftien mi nuten Voor om de eerste twee cocktails in de naast elkaar staande leren club-fauteuis te verwerken. Hardham hoorde al lerlei interessante dingen: over de rand, die de politie had uitge voerd en waarom een andere rechter het geval zou berechten en van Biddy Barry, die de naam van haar oud-tante had opgege ven en'hoe de minister van Bin nenlandse Zaken over het dak ontsnapte. Bij de derde cocktail zei Jacquet pas, na een ogenblik stilte: „Ik weet niet, of je om schil derijen geeft." „Hoe zo?" Jacquet boog zich voorover en zei zachtjes: „Iemand heeft de Bourrout van Harry Bensington gevonden." Maar de hertog toonde weinig belangstelling. Jacquet ging verder: „Je had toch wel gehoord, dat-ie gestolen was." „Ja" maar nog zonder een spcor van enthousiasme. „Nou" en Jacquet liet zijn stem dalen tot een gefluister en keek rond om er zeker van te zijn, dat niemand luisterde. „Har ry Bensington zal het niet meer zién! Eer hij het hoort, is het zeker al weg en het zal niet te voorschijn komen, eer men er niet meer aan denkt! Weet je wie het heeft?" Zijne Hoogheid knikte van neen! maar met verveeld gezicht. iurtü W..C. (Wordt vervolgd.) dant der Rijkspolitie in Zeeuws- Vlaanderen, commandant van de Kon. Marechausse te Axel, opperwachtmeester Luitwieler, een afvaardiging van de afde ling Oost Zeeuws-Vlaanderen van de Chr. Bond van Politie ambtenaren in Nederland, het voltallige personeel van de groep Axel en een afvaardiging van de reserve-Rijkspolitie uit de ge meenten Axel, Koewacht en Zuiddorpe. Woorden van waardering en felicitaties tot de jubilaris wer den gesproken door de districts commandant majoor Van Tiel, luitenant C. W Bloemers, de waarnemend groepscomman dant van de groep Axel, opper wachtmeester Van Suydam, de adjudant F. van de Sande na mens de groepscommandanten, de heer Romeijnsen namens de dienst I. en A., de heer N. van Rijswijk namens de Chr. Bond van Politieambtenaren, de op perwachtmeester der Kon. Ma rechaussee Luitwieler. Alle sprekers lieten hun goe de wensen vergezeld gaan met geschenken voor de jubilaris en ook bloemen voor zijn echtge note. Teqjslotte dankte de adjudant allen voor de geschenken ook namens zijn echtgenote en zei- de getroffen te zijn door zulk een groot meeleven en waar dering welke hem hier ten deel was gevallen. Deze dag zal voor ons onvergetelijk blijven, aldus de heer Fluit. „Asaf" voor de radio. Behoudens eventuele wijziging in het programma van de N. C. R. V. zal de Chr. gemengde zang vereniging „Asaf". onder leiding van de heer P. C. Brakman op woensdag 26 november a.s. des avonds om 7.10 uur over de ra dio te beluisteren zijn. Oudheidkundige vondsten. Bij proef opgravingen in deze gemeente zijn weer tal van oud heden uit de middeleeuwen en de Romeinse tijd te voorschijn gekomen. Voorts werden enige sporen uit het Neolithicum aan getroffen in de vorm van be werkte vuursteen. Bodemkundi- ge verkenningen ten zuiden van Aardenburg, richting Belgische grens, brachten op tal van plaatsen overblijfselen van be woning uit de Romeinse tijd aan het licht. Opbrengst kollekte. In de gemeente Groede werd voor het Protestants Interker kelijk Thuisfront een bedrag van 35,85 gecollecteerd. Demonstratie en lezing over de hengelsport. Voor een twintigtal vissers demonstreerde zaterdagnamid dag de heer J. A. van Hurck, inspecteur van politie, op het voetbalterrein van Corn Boys hoe met diverse werphengels moet worden) omgegaan. 's Avonds hield de heer Van Hurck in het sociaal-gebouw van de N.V. Stijfsel- en Glucosefa- briek „Sas van Gent" een. inte ressante lezing over de hengel sport. Aan de hand van diverse dia's gaf hij toelichting op de demonstratie van 's namiddags. Men mag wel zeggen dat één van Neerlands specialisten langs de waterkant de diverse leden van de hengelsportvereniging „De Grensvissers" en diverse ge nodigden 'n interessante avond heeft bezorgd. Geslaagd. Voor het vakdiploma aanne mer, afgenomen door de Stich ting Raad van Bestuur Bouw bedrijf, te Den Haag, slaagde onze dorpsgenoot Marinus Ha melink. De vogelbeurs. Door de vogelliefhebbers „De Vogelvrienden" werd in haar clublokaal voor de eerste maal een vogelbeurs gehouden. Er was voor deze beurs een redelij ke belangstelling en vele kana ries verwisselden van eigenaar. Vakdiploma Bij het dezer dagen te Breda gehouden examen, slaagde voot het vestigingsdiploma herenkap per onze dorpsgenoot de heer 3. S. Buijze. Wildschieting- De handboQgmaatschappij, ,De Zeeuwse Schutters" heeft zon dag j.l. een wildschieting gehou den, waaraan door een 46-tal schutters werd deelgenomen. De uitslag was als volgt: HoogvogelE. van Vooren te Philippine, le zijvogelA. J. de Krijger Sr. te Sluiskil. 2e zijvo gelH. Meert te Sluiskil, le kal; R. Schallens te Zeizaete. 2e kal R. Dumoleijn te Assenede. (Advertentie) Velen leiden een ongezond, onnatuurlijk I leven. Gevolgenslappe werking der or- I ganen, onzuiver bloed, verstopping- Daar' door ontstaan moeheid, hoofdpijn, puistje aambeien enz. ,HERBESAN kruidenthee bevat 14 verschillende Kruiden met e een eigen heilzame werking en herstelt o* natuurlijke functies van het lichaam- j Verkrijgbaar bij apotheker of drogist j f. 1.80 per groot pak. voldQSPde vQ^| maanden. VOOR ANKI SCHIP AA Het Zweedsi Wood" heelt m; op weg was van zee, een machin en is daarom bi anker gegaan. 1 het voor anker ander, eveneens aangevaren. P werd beschadig( De „Royal Wi sleepboothulp terugkeren. Het schip me eigendom van Skogsindustrier, kende industrie staat. BRAND IN S Zondagmorgen uur is de bram bij Nijmegen, g een brand in het lorama" te Beek was tct voor e richt voor het t.b.c.-patiënten. chronisch zieker de broeders van De brand ontst villa „Kalorama lijke en adminis De brandwee tegen vier uur dwingen en kon OOP. VRUCi „ZEEUWSCH 1 TERN Veiling van n GROENTEN. Per 100 stuk Per stuk: Bic 29 ct; B II 16— ct; Witte komk Per kg: Anc snijbonen 68 ct III 25—40 ct; S bonen 2553 é1 Rode kool 71 8—12 ct; Wit Waspeen 314 et; Spinazie 16 A 49 ct; C SO ITien 9 ct. AARDAPPEL! Per 100 kg: FRUIT. Per kg: Appe Pippin H I ma 38—39 ct, m. (0-75 36 ct, m. 60 15 —17 ct, I 21 ct, F 9 ct. Zoete appels 11 Peren: Zwijn; H I 13—16 ct, I F 78 ct; Beur 7 ct, K 14—16 c ct, Légipont F F 16—21 ct. ■Druiven: ƒ1, WOENSDAG HILVERSUM Gram.; 7.50 Ee dag; 8.00 Nws; ziek; 9.00 Voo Gram.; 9.40 Voi Gram.; 10.30 M Pianorecital; Beach antwoo spel; 12.05 Grai tuinbouwmed.; muziek; 12.53 13.15 Met PIT c te muziek; 13.4 kestconcert; 16 17.20 Gram.; ten; 17.45 Gran Heils kwartier van het Chr, 18.30 Gram.; king; 19.00 Ni zang; 19.30 Ra de man af; Concertgebouw heelmeesters Muz. ca us.; Oosten, kruitv 22.20 Kamerki overdenking; 1 Sportuitslagen HILVERSUI 7.10 Gym.; 7.21 8.18 De ontbij 9.10 Gram.; 10.20 Voor de var. progr.; 12 12.30 Land- 12.33 Voor h« Gram.; 13.00 f stellingsagend; 13.50 Medisch Gram.; 15.00 17.00 De kat De Benedenwii schoonheid in 18.00 Nieuws Dansmuziek; Voor de kindi tage; 19.30 Vo Voetbalrep. marken (in de en 20.50—21.C Tussen de r Lichte muziel piano; 22.45 nevelvlek; 23. Gram; 23.30 H 23.50 Socialisti peran o. BRUSSEL 12.30 Weerber: 13.00 Nieuws;

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2