^J-oóter <=&ulleó Luchtgevecht bij de Matsoe-eilanden Selwyn Lloyd over de internationale toestand Overleden Paus overgebracht naar Rome DE MAN VAN DE WEEK VeekleM HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Franferfn? nBoniwmentf Tèmeuzen Directeur-Hoofdredacteur X. van de Sande F"dactle-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smldswal Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent Losse nrs 9 ct DE VRIJE ZEEUW ZATERDAG 11 OKTOBER 1958 12e Jaargang Nr 1497 Verachflnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pm advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties fgéên handel», advertenties)5 regels 1,—. Iedere regel mam 20 ct. Kleine advertienties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 w Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit blad, 20 cent meer. WEKELIJKSE WERELDSCHOUW, De Verenigde Staten hebben uiteraard 'n lange reeks van staatssecretaris sen gehad, wier taak het was naar de inzichten van de president de buiten landse politiek te leiden. Geen onder hen, zeker niet nadat vanaf het begin dezer eeuw Amerika een sprekend aandeel heeft genomen in de wereld politiek, is een zodanig omstreden figuur geweest als thans Foster Dulles. Omstreden, zowel in als buiten Amerika, zowel in als buiten Europa. Foster Dulles is onge- twijfeld 'n bekwaam man. Hij is een man wiens ge weten zeker even sterk is als zijn karakter. Hij is een man, die door spon taniteit soms uitlatingen kan doen, die spoedig te ruggenomen dienen te Het eigenaardige is slechts, dat Foster Dulles hem zijn besluite* eerder bemoeilijkt dan vergemakkelijkt. Eisenhower is niet wat men noemt een sterke man; hij staat in dit opzicht volkomen in tegenspraak met Truman en Roosevelt. Dat leidt ertoe, dat hjj mo tiveringen geeft, die niet altijd volle honderd procent duidelijk zijn. Maar wanneer dit wel het geval is, dan behoeft slechts de inter pretatie van Foster Dulles daar op te volgen, en men weet eigen lijk in het geheel niet meer wat men aan zijn beslissing heeft. Een zucht van verlichting werd in Europa geslaakt, toen Eisen hower besloot door de landing van mariniers in de Libanon in te grijpen. Een zucht van gelijke verlichting ging op toen men kon vaststellen, dat Eisenhower inzake Quemoy en Matsoe al het moge lijke wilde doen om soepel te zijn, maar tegelijk voet bij stuk hield. IN WELKE RICHTING DREIGT HET PISTOOL De positie van Quemoy is een eigenaardige; men kan deze niet vergelijken met het behouden van Berlijn, gelijk Truman dat na de blokkade van 1948 zag. Maar het is een feit, dat Quemoy door zijn ligging een aanval op For mosa voor de Chinese commu nisten vergemakkelijkt, wanneer deze het eenmaal in bezit zouden krijgen. Nu heeft aan de ene kant Eisenhower, ondanks alle dreige menten van Chroesjtsjow steeds gezegd, dat Amerika Formosa, d.w.z. Tsjiang Kai Sjek, niet in de steek zal laten. In de afge lopen week echter heeft Foster Dulles, en eveneens Eisenhower zelf, in veler oren een andere toon aangeslagen. Wie ziet, dat Foster Dulles de eenmaal uitgestippelde lijn houdt, beschuldigt hem van halsstarrig heid. Wie daarentegen ontdekt dat Foster Dulles een standpunt moet loslaten tengevolge van veranderde omstandigheden, heeft er ook geen goed woord voor over. En dat is nu zeker het geval. Want door de indruk, die Eisenhower's en Foster Dulles' woorden tot nu toe hebben ge wekt, leek het b.v. in Engeland al heel sterk, dat Amerika Tsjiang Kai Sjek zou helpen als Quemoy dreigde verloren te gaan. Tsjiang Kai Sjek echter heeft woorden gebruikt, die veel ver der gaan. Hij heeft 't doen voor komen alsof de Verenigde Staten in geen geval het opgeven van Quemoy zullen toestaan. En nu heeft Eisenhower, en vermoede lijk op zijn aanwijzingen Foster Dulles, aan Tsjiang Kai Sjek dui delijk moeten maken, dat zó de zaken niet liggen. Dat hij nu in de ogen van nationalistisch China een soort van verraad heeft ge pleegd, kan men nog begrijpen. Dat menigeen in Europa niet in ziet, dat hij door soepelheid een compromis met China in de on- derhandelngen te Warschau tracht te bereiken, is niet be grijpelijk. Het enige wat men wel kan zeggen, is, dat zowel Eisen hower als Foster Dulles door de aanvankelijk gekozen woorden aan rood-China een goedkope diplomatieke overwinning schen ken, wanneer ondanks alles Ame rika zijn handen van Quemoy af trekt, al zou het daarvoor een tijdelijke Chinese concessie krij gen. Geen nieuw Muenchen Die concessie is er misschien in deze zin, dat een week lang de kanonnen van het vaste land niet meer Quemoy hebben beschoten. Dat is dan de enig zichtbare ver andering die zich ten opzichte van het gebeuren in de Straat van Formosa heeft voorgedaan. Het is voor Tsjiang Kai Sjek niet goed mogelijk om het behoud van Quemoy te verzekeren zonder Amerika's hulp. Die kreeg hij, dank zij Amerikaanse begelei ding van voorraden naar dit eiland, en de Chinezen schoten niet op de Noordamerikaanse schepen. Het spreekt vanzelf, dat de ge middelde toeschouwer in Europa nu al geneigd is te spreken van een nieuw München. Men moet echter oppassen met het gebrui ken van dergelijke termen uit het verleden, want hier is geen sprake van een München. Hier gaat het er slechts om, dat Wa shington zich bewegingsvrijheid blijft voorbehouden. Het is nu eenmaal zo, dat degene, die het risico van oorlog koelbloedig schijnt te willen dragen, een voorsprong behoudt op de meer bedachtzame. Maar de wereld vrede is toch zeker door deze meer bedachtzame beter gediend, zolang het althans niet gaat om beginselen als b.v. te München 20 jaar geleden in het spel waren. Nu is wel een feit] dat de Noordamerikaanse politiek zich niet bepaald door duidelijkheid onderscheidt. Dat is ten opzichte van wereldoorlog I zowel als ten opzichte van Versailles en we reldoorlog II ook het geval ge weest, Nederland ondervindt het nu in tweeërlei opzicht: èn ten opzichte van Nieuw-Guinea èn ten opzichte van de met alle recht spottende behandeling, die de Nederlanders in Indonesië on dervinden. Het is begrijpelijk, dat minister Luns zich daarover wilde uiten, maar we vragen ons toch af of de bewindsman niet beter had gedaan zich eerst bij Eisenhower of Dulles te verge wissen op welke steun hij al dan niet der V. S. kon rekenen. Wist hij, dat er geen Amerikaanse steun zou zijn, dan had hij zon der meer bij de Troonrede, voor het Nederlandse volk bestemd en niet voor de Verenigde Naties, worden, maar tegelijk zich ook lange tijd kan bezig houden met het formu leren van een oplossing, die Amerika moet nastre ven. Gelijk Truman aan Acheson, ondanks de cri- tiek, die in het congres en in het Amerikaanse volk over hem gehoord werd, bleef vasthouden tot op het laatste toe zo zal Eisenhower er niet ge makkelijk toe kunnen he sluiten om voor een deel van de hem nog resteren de twee jaren Foster Dul les zijn vertrouwen op te zeggen. kunnen blijven. Nu heeft zijn rede een uitermate onbehoorlijk antwoord van Sastroadmidjojo ten gevolge gehad. Deze is op scherpe wijze door de Neder landse gedelegeerde, mr. Schür- man, afgestraft. Met dat al is er door Nederland met deze gehele discussie niet veel bereikt, en blijft de toestand ten opzichte van Nieuw-Guinea, gezien ook de debatten in ons eigen parle ment, weifelend. „Ja" of „neen" Een duidelijk uitgesproken „ja" of „neen" met de daaraan verbonden gevolgen, maakt in druk op de grote massa, die nu eenmaal in de tegenwoordige omstandigheden in het buiten lands beleid moet worden ge kend. Dat zagen wij in Frank rijk. Frankrijk heeft niet alleen na het „neen" van Frans Guinee de konsekwenties getrokken, waardoor de economische posi tie van Frans Guinee er zeker niet gemakkelijker op wordt De Gaulle heeft bij zijn vierde bezoek aan Afrika, in het bijzon der wat Algiers betreft, maatre gelen in uitzicht gesteld, die spreken tot deze grote massa. Daar is in de eerste plaats zijn ambitieus vijfjarenplan, dat voor Algiers welvaart belooft; daar is ook zijn gedeeltelijke op lossing, die integratie vermijdt en toch de Algerijnse Fransen waarborgen geeft, dat zij niet hun belangen door een stomme meerderheid zullen zien onder de voet gelopen. Er liggen tal van moeilijkhe den op de weg, die De Gaulle blijkbaar in Algiers wil volgen, maar hij schrikt er niet voor terug om de militairen, wier naam nu eenmaal onverbrekelijk aan het gebeurde op 13 mei is verbonden, het vertrouwen op te zeggen. De naaste toekomst zal leren of dit kan leiden tot een nieuwe ontwikkelingsgang. Dit zo spoedig antwoord op de vor ming van een Algerijnse rege ring maakt zeer zeker de positie van degenen, die zich onge vraagd in het Algerijnse vraag stuk willen mengen, als b.v. de Arabische Unie, er niet gemak kelijker op. Het Nabije Oosten staat Nationalistisch-Chinese „Sa ber" straaljagers hebben vrij. dagochtend ten zuidoosten van de Matse-eilanden aan de Chinese kust vier Mig-17's van de Chinese communisten neer geschoten, aldus heeft een woordvoerder van het nationa listische ministerie van Defensie te Taipeh bekendgemaakt. Later zei een woordvoeder van het ministerie van Defensie te Taipeh, dat de communisten vijf straaljagers verloren heb ben. Eén „Sabre" ging verloren door een botsing met een Mig. Twee jachtvliegtuigen van de communisten werden bescha digd. De woordvoerder zei verder, dat de „Sabres" geen gebruik hebben gemaakt van de „Side- winder"-raketten maar van de conventionele bewapening be staande uit zes machinegewe ren. De „Sabres" patrouilleerden voor de kust van Foekien, toen zij door een groep van ruim twintig Migs werden onder schept, zo zei de woordvoerder te Taipeh. Volgens het communistische persbureau „Nieuw China" zijn bij het luchtgevecht twee Sabres van de nationalisten neerge schoten en een beschadigd. Een der nationalistische piloten werd gevangen genomen. Het persbureau zegt, dat acht Sabres boven de provincie Foekien wer den onderschept. „Nieuw-China" meldde later, dat niet twee, doch drie „Sabre" straaljagers der nationalisten omlaag werden geschoten. A.F.P. meldt uit Taipeh dat een woordvoerder der nationa- listisch-Chinese luchtmacht het bericht van radio-Peking over het omlaag schieten van drie nationalistische „Sabre"-straal- jagers, waarbij een nationalisti sche vlieger gevangen zou zijn genomen, onwaar heeft ge noemd Amerikaans transport vliegtuig verongelukt Alle negentien inzittenden van een tweemotorig transportvlieg tuig C-123 van de Amerikaanse luchtmacht dat donderdagavond nabij Payette in de Amerikaan se staat Idaho verongelukte, zijn omgekomen, aldus hebben func tionarissen van de luchtmacht te Payette meegedeeld. ook op Cyprus voor nieuwe beslissingen. Ten dele zijn deze reeds ten uitvoer gebracht, om dat Amerika nu besloten heeft zijn mariniers terug te trekken. Het is natuurlijk waar, dat voor degenen, die, als Rusland on rust willen stoken in het Nabije Oosten, de dreiging van een nieuwe Amerikaanse beweging blijft. Of dat voldoende is zal de toekomst moeten leren. In een vergadering van de Verenigde Naties is uit de weinig gelukkige rede van Gromyko ge bleken, dat Moskou zeker geen plan heeft om zijn voogdij-nei gingen over de Arabische Sta ten geheel ter zijde te stellen. Men kan daarbij niet uit het oog verliezen, dat de toestand in Jor danië nog allesbehalve gestabili seerd is, en dat de nieuwe rege ring in Irak, zelfs al zou zij een westelijke richting blijven vol gen, het bewind van de neef van de vermoorde Irakse koning, niet buitengewoon aanlokkelijk zal vinden. En het is wel duide lijk geworden in de loop van de laatste maanden, dat Egypte er niet tegenop zal zien om. zich van elk middel, hoe weinig aan trekkelijk ook, te bedienen, om de opbouw van die stabiliteit te onderbreken. VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden.) (Advertentie) Dit nummer bestaat uit 10 pagina s De Britse minister van Buiten landse Zaken Selwyn Lloyd heeft op het congres van de Britse conservatieve partij de leider van de labour-oppositie, Gaitskell, ervan beschuldigd, al les gedaan te hebben om de Amerikaanse regering in verle genheid te brengen en haar on derhandelingspositie in het Que- moy-conflict te verzwakken. Onverantwoordelijk noemde Lloyd het, dat niet een woord werd gezegd tot de Chinezen, behalve om hen aan te moedigen dat dit een burgeroorlog was waarin zij gerechtigd waren tot geweld hun toevlucht te nemen. Lloyd zei voorts, dat Engeland het Arabische nationalisme steunt, mits het zijn doelen niet door verovering en revolutie tracht te bereiken. „Wij steunen de Arabische eenheid voorzover zij met eerlijke middelen wordt verwezenlijkt." Het zenden van troepen naar Libanon en Jordanië was „vol komen in de haak". Iemand moest de verantwoordelijkheid op zich nemen om tijd te win nen, zodat de toestand later het hoofd geboden kon worden met andere middelen. De Britse minister is van oor deel, dat het Britse zevenjaren plan' voor Cyprus niet noodzake lijk zal falen omdat de Griekse regering en aartsbisschop Ma- karios het niet metterdaad steu nen. Engeland, aldus Lloyd, meent, dat deling zo mogelijk moet worden vermeden. „De gebeurtenissen in Frank rijk hebben ons nieuwe hoop ge geven voor het ontstaan van een sterk Frankrijk, dat voor Enge land van het hoogste belang is", aldus Lloyd. De huidige betrekkingen met Duitsland bewezen, hoe veel reeds gedaan is om de schade veroorzaakt door de rampen van de twee oorlogen in deze eeuw te herstellen. Lloyds verzekerde tenslotte dat Engeland bereid en genegen is met de Sowjet-Unie overeen komsten te sluiten op voorwaar de, dat deze overeenkomst con creet zijn. Het congres heeft met alge mene stemmen een resolutie aanvaard waarin het Britse en Amerikaanse optreden in Jor danië en Libanon wordt goedge keurd, de pogingen van premier MacMillan om tot een regeling van de kwestie-Cyprus te komen worden geprezen en alle inspan ningen van de regering om door onderhandelingen een regeling met het communistische blok te verkrijgen worden gesteund. De 4.000 afgevaardigden naar het congres bevestigden met ap plaus hun vertrouwen in de discipline van de Britse troepen op Cyprus. In het defensiedebat zei de minister van Defensie, Duncan Sandys, niet te geloven, dat een frontaanval van de Sowjet-Unie te vrezen is zolang het Westen zijn vergehlingsmacht met kern wapens behoudt en er gebruik van wil maken als dat nodig mocht zijn. Naar zijn oordeel zal een duur zame vrede niet gevestigd kun nen worden zonder volkomen ontwapening, onder toezicht van een internationaal lichaam en zonder dat het levenspeil van de bevolkingen van Azië en Afrika wordt verhoogd. Met algemene stemmen werd een resolutie goedgekeurd waar in er bij de regering op aange drongen wordt, niet te weifelen bij het volgen van een krachtige defensiepolitiek en geen gehoor te geven aan eisen tot eenzijdige ontwapening. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buiten landse Zaken heeft gezegd, dat Engeland bereid zal zijn wijzigin gen aan te brengen in zijn zeven- Het stoffelijk overschot van Paus Pius XII is vrijdagmiddag naar Rome overgebracht om daar in de Sint Pietersbasiliek te worden opgebaard, waarna het maandag a.s. zal worden bij gezet, voorlopig in de „Kapel van de presentatie" waar ook het stoffelijk overschot van de heilige Pius X zich bevindt en het grafmonument van Benedic- tus XV. Het was volop zonneschijn toen 'tegen half drie de stoet van een twintigtal auto's uit Castelgandolfo vertrok. De klokken van de kerk van Castelgandolfo luidden ten af scheid. De burgemeester, de pastoor en anderen brachten eerbiedig hun groet. Achter het kordon van cara- binerie stonden de inwoners van Castelgandolfo in eerbiedig zwijgen toe te zien hoe de Paus die zij als een ware weldoener van hun dorp beschouwden, voor altijd van hen heenging. In de bebouwde kom van Rome vormden militairen een kordon langs het grootste ge deelte van de route. Vele win kels waren gesloten. De Ita liaanse vlag wapperde halfstok. In sommige wijken, vooral in de buurt van de Sint Pieter, heerste een overweldigende drukte. Het verkeer van trams, bussen en auto's was geblok keerd. Op weg naar de Sint Pieter werd de lijkwagen voorafgegaan door een lange stoet geestelij ken uit Rome. Voorop ging een afdeling carabinieri met om floerste trom en een afdeling van het Italiaanse leger met vlag. Aan beide kanten van de weg stonden de mensen dicht opeengepakt. Vóór de parochiekerk van Maria in Vallicella, waar de Paus was gedoopt, werd even stilgehouden om de bewoners van deze wijk, waar Pius XII geboren werd, gelegenheid te geven de laatste eer te bewijzen aan hun stadgenoot. In langzaam tempo ging de stoet verder, over de Tiber, naar de Vaticaanse Sint Pieters basiliek. De zuster van de Paus, een weduwe, en drie neven reden in gesloten auto's achter de lijkwagen. Achter de officiële stoet aan volgde een menigte van duizenden. Bij de grens van het Italiaan se gebied en dat van de Vati caanse staat brachten de Ita liaanse autoriteiten een laatste eerbewijs. Op het Sint Pietersplein wacht te een menigte van een 150.000 mensen en hierdoorheen baan de de stoet zich, onder het lui den van de klokken der basi liek, als met moeite een weg. Bij aankomst vóór de Sint Pieter werd halt gehouden. Dra gers droegen de kist met het stoffelijk overschot langzaam de basiliek in. Bij het binnengaan zette het koor van de Sixtijnse kapel een lied in. Op de dragers volgden een paar honderd leden van het pauselijke hof en Vaticaan se prelaten. Daarna werden de deuren van de Sint Pieter ge sloten. De reusachtige menigte op het plein bleef nog een ogen blik stil staan en begon zich toen te verspreiden. Maandag bijzetting van de Paus Het stoffelijk overschot van Paus Pius de Twaalfde zal maandag aanstaande, 13 oktober, worden bijgezet, aldus is op de tweede, vrijdag gehouden alge mene bijeenkomst van de kardi nalen besloten. De bijeenkomst benoemde voorts mgr. Frederico Callori di Vignale, de opperkamerheer van de overleden Paus, tot gouver neur van het conclaaf, die ervoor zal moeten zorgen dat de afzon dering der kardinalen in het conclaaf wordt gehandhaafd. Testament van Paus Pius de Twaalfde „Ik vraag allen, die ik mis schien gekrenkt, geschaad of ge- ergerd zou hebben, door woord of daad, nederig om vergiffenis", aldus wijlen Paus Pius de Twaalfde in zijn laatste wil en testament, dat vrijdag op aan wijzing van de kardinalen is ge publiceerd. „Ik benoem tot mijn enige erf genaam de Heilige Apostolische Stoel waarvan ik, als van een liefhebbende moeder, zoveel ont vangen heb", aldus de Paus in zijn testament. „Ik verzoek degenen wie dit aangaat dringend geen moeite te doen voor het oprichten van enig monument te mijner gedachtenis. Het is voldoende wanneer mijn povere stoffelijke resten eenvou dig op een gewijde plaats, hoe verborgener hoe beter, worden gelegd. Ik behoef niet om gebeden voor mijn zielerust te vragen. Ik weet hoe talrijk de gebeden zijn die ingevolge de gewoonte van de apostolische stoel en de pië teit van de gelovigen voor elke gestorven Paus worden gestort. Ik behoef zelfs geen „geestelijk testament" na te laten, zoals zo vele ijverige prelaten volgens lofwaardige gewoonte plegen te doen, omdat het niet-onaanzien- lijke aantal handelingen en toe spraken die ambtshalve van mij zijn uitgegaan of door mij zijn uitgesproken voldoende zijn om mijn mening over verschillende kwesties van godsdienst en mo raal bekend te maken aan wie dat eventueel zou verlangen te weten". De Paus begint zijn testament met het Latijnse gebed: Heer, wees mij genadig volgens Uw barmhartigheid. „Deze woorden, aldus het tes tament, die ik uitsprak op het ogenblik dat ik bevend mijn ver kiezing tot Paus aanvaardde mij maar al te zeer bewust van het feit hoe onwaardig ik ze was en er niet voor berekend her haal ik thans met te meer grond op een ogenblik waarop de ken nis van de tekortkomingen, de mislukkingen, de in een zo lang durig pontificaat en in een zo ernstige tijd begane zonden mij mijn ontoereikendheid en on waardigheid duidelijker hebben gemaakt." De Amerikaans-Chinese besprekingen te Warschau Vrijdag is te Washington van gezaghebbende zijde vernomen, dat de Verenigde Staten er vrij dag in de besprekingen met com munistisch' China, die thans te Warschau worden gevoerd, op aan hebben gedrongen, dat het door de communisten afgekon digde staken er vijandelijkheden in het gebied van Quemoy voor een langere periode zal gelden dan de aangekondigde week, die zondag a.s. afloopt. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft communistisch China ervan be schuldigd een „verwrongen voor stelling" te hebben gegeven van het verloop der Warschause be raadslagingen. Dit was geschied in gesprekken van communisti sche functionarissen met verte genwoordigers van andere lan den. Het ministerie ontkende voorts de juistheid van een bericht, in houdende dat de regering te Pe king het Witte Huis, via het be wind van een derde land, tevo ren had medegedeeld, dat het de vijandelijkheden in het gebied van Quemoy gedurende een week zou staken. jarenplan voor Cyprus als hier over door Engeland, Turkije en Griekenland bij besprekingen overeenstemming zou worden bereikt. De woordvoerder herinnerde eraan, dat premier MacMillan op 19 juni in het Lagerhuis heeft gezegd, dat het Britse plan aan vullingen behoefde „na bespre kingen". Advertentie mini 3INNENVERINGBED Koningin Juliana bezocht blindeninstituut te Huizen Vrijdagmiddag heeft Koningin Juliana een bezoek gebracht aan het instituut tot onderwijs van blinden in Huizen, ter ge legenheid van de herdenkings bijeenkomst in dit instituut, dat 150 jaar bestaat. Ter gelegenheid van dit jubileum heeft H. M. de Koningin het instituut het predicaat „koninklijk" verleend. KOUDER WEER MET BUIEN. Boven het vasteland van West- Europa bevond zich de afgelo pen paar dagen zachte en voch tige lucht, waarin de tempera tuur in het zuiden van ons land tot ongeveer 20 graden op liep en in Duitsland en Midden- Frankrijk hier en daar tot 23 graden. Het front, dat de zachte lucht scheidt van koudere, polaire lucht, afkomstig van het noor delijk deel van de Atlantische Oceaan, strekte zich van de Golf van Biscaye via het Ka naal en de Noordzee naar Dene marken uit. Storingen, welke er langs naar het noordoosten trokken, veroorzaakten in ons land veel bewolking en voorna melijk in het westen ook regen en motregen, waarbij tot 19 uur in het algemeen niet meer dan 3 mm viel. In de avond drong de voorste begrenzing van de koudere po laire lucht vanuit het westen Nederland binnen hetgeen ge paard ging met regenbuien en hier en daar ook met onweer. De nu aangevoerde lucht is onstabiel van opbouw. Er ont wikkelen zich dan ook flinke stapelwolken in, die nu en dan regen- of hagelbuien zullen brengen. Met een matige tot krachtige wind tussen zuidwest en west wordt gedurende het weekeinde lucht aangev*=rd waarin de maximumtemperatu ren 3 tot 5 graden lager zullen liggen dan die van vrijdag. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdag ochtend tot zaterdagavond. OPKLARINGEN. Opklaringen maar plaatselijk ook enkele buien. Matige tot vrij krachtige wind tussen zuidwest en west. Kouder dan gisteren. ZONDAG 12 OKTOBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.50 1.25 2.05 2.15 n.m. 1.05 1.40 2.20 2.30 MAANDAG 13 OKTOBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.33 2.08 2.48 2.58 n.m. 1.48 2.23 3.03 3.13 ZON MAAN op onder op onder Okt. 11 6.56 17.57 4.55 17.10 13 7.00 17.52 7.41 18.13 14 7.01 17.50 9.03 18.51 15 7.03 17.48 10.20 19.36 16 7.05 17.46 11.30 20.27

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1