SESAM systematische encyclopedie N.V. v/h Fa P. J. VAN DE SANDE Radio en Televisie De jsproiegr in «ie vrije ruimte is voor de valschermspringer een grootse belevenis en schenkt een gevoel van ware vrijheid BOEKHANDEL Gemeenteraad van Sehoondijke 10 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 11 oktober 1958 (van onze verslaggever) BEEK (P P) „De wind is iets gaan liggen Soms nog uitschieters tussen 6 en 8 meter per seconde Klaarmaken om te springen I" schalt de stem van „Janus" H. Plaisier, oud sergeant-majoor van de para's uit Indonesië en instructeur van het opleidingscentrum der Eerste Nederlandse Parachu tisten Club (E.N.P.C.), over het terras voor het restaurant van het vliegveld Zuid-Limburg te Beek. Er komt beweging in de tien cursisten van de oplei ding, die in makkelijke stoeltjes, lezend of pratend hebben gewacht op dit grote moment. De wind was te hevig geweest om mensen in opleiding te laten springen en daarom werd er een paar uurtjes gewacht. Nu is de tijd gekomen en dadelijk hollen ze allen weg om hun uitrustinasstukken te halen. Het is een levenslustig groepje, bestaan de uit een dame van veertig jaar, fit en energiek, die het reuze leuk vindt deze cursus te kunnen volgen, een jong meisje uit Den Haag, een jonge landmeter, een student, vier militairen die buiten dienst verband vrijwillig zich voor deze oplei ding opgaven en twee Zwitsers, die hun vakantie in Nederland gebruiken om deel te nemen aan de lessen te Beek. Sjouwend met rugparachute, borstpara- chute en helm, gehuld in een khakiover- all en met stevige parachutistenlaarzen aan, begeven ze zich op weg naar het startpunt. Omhoog enspringen MET enorm geraas komt het kleine vlieg tuigje naderbij. Het is een Piper Pacer, die geschikt gemaakt werd voor het pa rachutespringen en naast de piloot, ha venmeester Roxs en instructeur Plaisier twee springers kan meenemen. Nummer één en twee stappen in en de overige acht volgen de start van het toestel. Weg suist het kleine vliegtuig, stijgt omhoog en maakt een fikse bocht. Dan, boven het veld, gaat nummer één in de deur opening staan, terwijl de static lijn (een canvasband van 4 m lengte, waarvan één uiteinde door middel van een breek- koordje is verbonden met de top van de parachute, met het andere uiteinde wordt vastgemaakt aan een haak in het vlieg tuig) wordt bevestigd, kijkt hij naar be neden. Daar, vijfhonderd meter onder hem, ligt de aarde en daarboven de vrije lucht, waar hij zo in zal zweven. Volkomen geconcentreerd, iedere zenuw en spier tot het uiterste gespannen, staat hij klaar en wacht op het commando. Ar men over de borst kruisen, benen bij el kaar en flink afzetten, flitst het door zijn hoofd. Dan „Exit! Go!" klinkt het com- hem. Hier is hij helemaal alleen, los van alles. Maar dadelijk realiseert hij zich, dat hij een opdracht heeft, namelijk te landen op een kruisteken midden op het veld. De wind heeft nog aardige uitschie ters en er moet flink gestuurd worden om de juiste plek zo dicht mogelijk te be naderen. Precies zoals hem in de voor gaande week bij de grondtraining geleerd werd, trekt hij aan de lijnen, waardoor de parachute kromgetrokken wordt en zo enigszins te besturen is. Daar nadert de aarde. Alles wordt veel duidelijker. Beneden hem ziet hij nu dui delijk zijn vrienden staan, die omhoogkij ken en zijn verrichtingen nauwkeurig volgen. Fijne lui zijn het, de teamgeest is voortreffelijk en hij weet, dat ze hem zometeen bij de landing zullen helpen door aanwijzingen te roepen of desnoods met de daad, wanneer hij zijn parachute niet baas kan. mando van de instructeur. Het grote mo ment voltrekt zich in een onderdeel van een seconde. Weg stapt de springer en „Janus" kijkt hem oplettend na. „Keurig gedaan" mompelt hij. Dan moet de twee de man zich klaarmaken voor de sprong, terwijl het vliegtuig een bocht maakt om ook hem op hetzelfde punt te laten springen. De aarde nadert DE EERSTE valschermspringer maakt slechts een korte val van enkele meters, want de vier meter lange static-lijn rukt dadelijk zijn parachute los en vloeiend ontplooit die zich als een schitterende koepel boven hem. Daar hangt hij heerlijk zwevend in de vrije lucht en een onbeschrijfelijk gevoel van rust en ware vrijheid doorstraalt Het vouwen van de parachutes is een uiterst nauwkeurig werkje. Pittige ontvangst SNEL nadert moeder aarde nu, het kruis is niet ver weg. Een windstoot heeft hem er een klein eindje overheen gebracht en terug kan hij niet. Nu hoort hij de stem men van beneden. „Benen bij elkaar! Los!" Daar is de aarde. De landing geschiedt met de kracht en de snelheid alsof men van vier meter vrije hoogte zonder pa rachute springt. Een windstoot geeft zijn parachute een laatste ruk. Hij trekt alles in en maakt een keurige rol over links, zoals hem dat bij de grondtraining is ge leerd. Maar de wind neemt zijn parachu te mee en sleurt hem door het gras. Snel trekt hij de lijnen in en weet overeind te krabbelen. Hangend tegen de kracht van het valscherm in loopt hij er zo snel mogelijk omheen. Nu zakt de nylon koe pel in elkaar. De landing is volbracht. De toestormende vrienden behoeven niet te helpen. Terwijl hij lachend zijn riemen losgespt, kijkt hij belangstellend naar nummer twee, die inmiddels snel de aar de nadert en waar de aandacht van de toeschouwers op de grond zich nu op richt. Verderop landt het vliegtuig weer op de baan om twee nieuwe springers mee te nemen. - <0 Bespreking en vouwen WANNEER de spulletjes keurig verza meld zijn en alle springers hun beurt hebben ghad, gaan allen op weg naar een grote loods verder op het veld, waar de parachutes uitgehangen worden en men zich rond de tafel schaart om de resulta- ten te bespreken. Instructe"»* Plaisier neemt het woord en Na het bereiken van de grond, dient de parachutist er voor te zorgen, dat hij zijn valscherm neer krijgt. aandachtig luisteren de cursisten. Leer ling voor leerling vertelt hij precies hoe het gegaan is, welke kleine fouten ze nog gemaakt hebben, waar ze in de toekomst op moeten letten en zo meer. Deze be spreking is erg belangrijk, want ieder leert van de fouten door anderen gt- maakt en de ervaringen door anderen op gedaan. Daarna moeten de cursisten hun para chute zelf vouwen en inpakken. Dat is een uiterst nauwkeurig werkje, waar „Janus" een oogje bij in het zeil houdt en alles grondig controleert- Het zelt vouwen van de valschermen leert de cur sisten nauwkeurigheid en verantwoorde lijkheid, voor zover zij deze niet reeds bezaten, want aangezien alles afhangt van de parachute en de juiste wijze van vouwen, willen de cursisten wel nauw keurig zijn. De eerste springers WANNEER we met deze mensen een praatje maken blijkt, dat ze allen zonder uitzondering het een „machtige" sport vinden en er zijn er bij, die het parachu tespringen reeds jarenlang op hun ver langlijstje hadden staan. Nu het werke lijkheid is geworden, voelen ze zich de gelukkigste mensen van de wereld. Het parachutespringen werd tot het jaar 1940 in ons land vrijwel niet beoefend, of het moest zijn, dat een piloot om gezond heidsredenen zijn toestel moest verlaten, maar serieus als springsport, neen, dat was niet het geval. In de donkere oor logsdagen zijn er Nederlanders geweest, die in het buitenland kennis maakten met het springen en er enthousiast voor werden en ook in Indonesië waren veel liefhebbers, hooofdzakelijk leden van de para-commando's. Uit deze mensen is in Nederland in 1948 de E.N.P.C. (Eerste Nederlandse Para chutistenclub) ontstaan. Zij waren allen gebrevetteerde springers en namen wel eens deel aan een demonstratie of iets dergelijks. Maar er kwam geen nieuw bloed bij, omdat de Nederlandse wet het springen aan niet gebrevetteerden nog steeds niet toestond. Opleiden was dus onmogelijk. Zo vertrokken in 1954 veer tien liefhebbers in groepsverband naar Frankrijk, om daar in hun vakantie op een springschool het brevet te halen, waardoor zij als leden van de E.N.P.C. later in Nederland zouden kunnen sprin gen bij demonstraties. Een eigen opleiding TOCH wilde men komen tot een eigen opleiding, mede omdat ook andere West- Europese landen dergelijke centra bezaten en wij niet afhankelijk wilden zijn van het buitenland en de sport ook in ons land populair widen maken. Er is een lange en harde strijd gevoerd voordat het zover kon komen. Pas in 1957 kwam er een wettelijke regeling, waardoor een opleiding in Nederland mo gelijk werd. Samen met instructeur H. Plaisier heeft mr. Molhuysen de plannen uitgewerkt en zij mochten het genoegen smaken de kroon op hun werk te zien, toen op 18 mei 1958 het opleidingscen trum van de E.N.P.C. te Beek op het vliegveld Zuid-Limburg door luitenant kolonel W. D. H. Eekhout werd geopend- Elke veertien dagen start er een nieuwe cursus, die bestaat uit een week grond training leren vallen, valbreken, naviga tie,4 parachutevouwen en wat al niet meer,', om tenslotte in de tweede week te culmineren in acht verplichte spron gen, die, wanneer ze naar behoren zijn uitgevoerd, de cursist het A-brevet ver schaffen. Er blijkt een aardige animo te bestaan in alle lagen van de bevolking en zowel onder dames als heren. De kos ten zijn niet hoog, nl. 300,zeker niet wanneer men rekent dat alles inbegre pen is pension met voeding, uitrusting, verzekering en opleiding, veertien dagen heerlijke vakantie in Zuid-Limburg en het beoefenen van Neerlands jongste sport het parachutespringen. (Nadruk verboden). in 10 delen - per deel 1,75 U kent toch het sprookje van Ali Eaba en de veertig rovers? Toen Ali Baba „Sesam, open u!'" riep, spleet de rots in tweeën en lagen de kost baarste schatten voor het grijpen. Een sprookje is werkelijkheid geworden. Voor een ongelofelijk lage prijs komt u in het bezit van een 10-delige pocket-encyclopedie waarin een schat van wetenswaardigheden voor het grijpen ligt. Aan Sesam Systematische Encyclopedie werkten meer dan 60 Neder landse en buitenlandse geleerden en deskundigen mee. Het totale werk omvat 2400 bladzijden, 1200 tekeningen en 400 foto's. Het eerste deel verschijnt begin november, de andere delen volgen met regelmatige tussenpozen (twee delen per drie maanden). Teken bij ons in op deze belangrijke uitgave. NFOCRLSTUAAT 55-57 TERNEUZEN Botervraagstuk is volgens minister Vondeling een prijsvraagstuk „Het botervraagstuk is voor alles een prijsvraagstuk", zo verklaarde de Nederlandse mi nister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, dr. ir. A. Vondeling-, tegenover een verte genwoordiger van Agenee Fran ce Presse. „Als alle Europese landen de boterprijs zouden ver lagen, zou er geen botervraag stuk meer zijn daar het verbruik zou toenemen", zo vervolgde hij. Minister Vondeling bleek ver heugd te zijn, dat het voorstel van de Nederlandse delegatie op de bijeenkomst van de ministers van de E.E.G., die zo juist te Brussel is gehouden, om het vraagstuk der voedergranen te binden aan dat van de melkpro- dukten werd aanvaard. Deze twee vraagstukken, die nauw samenhangen, zullen dus gelijk tijdig door de deskundigen be studeerd worden. De sfeer is voor de werkzaamheden van de ministers van Landbouw, die te Parijs bijeen zijn, volgens minis ter Vondeling niet gunstig. Be halve de nationale zorgen van Koeweit en de Arabische Liga Het hoofd van de veiligheids strijdkrachten van Koeweit, emii Sabah Salem, heeft donderdag te Damascus gezegd, dat berich ten over aansluiting van Koeweit bij de Arabische Liga voorbarig zijn, maar een dergelijke stap is wel het verlangen van de rege ring en het volk van het sjeik- dom. De secretaris-generaal van de Liga, Abdoel Hassoena, zal bin nenkort een bezoek aan het sjeikdom brengen, aldus Salem. De vorst van het koninkrijkje, sjeik Abdoellah es Sabah, zal binnenkort naar Bagdad gaan cm-de Iraakse leiders geluk te wensen met de uitroeping van de republiek. elk van hen, is er een vraagstuk, dat bij de besprekingen over heerst, nl. dat van het vrijhan- delsgebied. Het schijnt moeilijk concrete resultaten te bereiken op andere terreinen zolang de onzekerheid dienaangaande nog bestaat. Tijdens de raadsvergadering van jl. donderdag, wees de heer P. W. Neele op de slechte staat, waarin de brandblusmiddelen, waarover de gemeente beschikt, verkeren. In het bijzonder doelde spreker op de beide pompen. Het was zelf zó, dat op het moment, dat men de motorspuit het hard ste nodig had, namelijk bij de brand van de hangar van Mog- gré de motorwagen het vertikte, te. De voorzitter beaamde volmon dig de door Neele gesignaleerde tekortkomingen. Ook B. W. zit ten met de handen in het haar. B. W. hebben door de Brand weerinspectie rapporten laten samenstellen, waaruit de ondeug delijkheid der blusmiddelen dui delijk naar voren treedt. De in dertijd uit de dump afkomstige pomp zou met een bedrag van 2.000,wel te repareren zijn. De motorwagen, die als trekker hiervoor dienst doet, dient ver vangen te worden. Beter zou het zijn ook de pomp te vervangen. De totale kosten voor de gemeen te bij gehele vernieuwing bedra gen rond de 26 a 27.000,Wat niet zo heel erg zou zijn, als men over het bedrag kon beschikken. Spreker zeide thans op een na der advies van de inspectie te wachten. Tot zolang zal het bij het oude moeten blijven. De voorzitter zeide bij brand gedwongen te moeten zijn de brandweer van een naburige ge meente op te roepen, die dan zou kunnen ingrijpen, als de Schoon- dijkse spuit verstek laat gaan. De heer R. E. A. de Badts meende, dat men er naar toe moet een zg. streekbrandweer te krijgen, verdeeld over twee cen tra. Immers voor elke gemeente afzonderlijk is een behoorlijk uit geruste brandweer niet na te streven, gezamenlijk zou dit wèl kunnen. De plaatselijke muziekvereni ging „Oefening Kweekt Kunst" blijkt in financiële nood te ver keren. Het bestuur van genoem de vereniging richtte een verzoek tot de raad om de jaarlijkse sub sidie, welke aan hun vereniging wordt verstrekt ter grootte van 600,te willen verhogen tot 1000,—. B. W., doordrongen van het grote nut van een behoorlijke muziekvereniging in een dorpse gemeenschap, wilde wel tege moet komen aan de wens van het bestuur en adviseerde de raad de subsidie ingaande 1 januari 1959 op 900,per jaar te willen vaststellen. De heer R. E. A. de Radts vond het wel een heel grote sprong. De voorzitter wees op de uit zonderlijk goede prestaties, die de muziekvereniging de laatste jaren levert, waarna de raad zon der hoofdelijke stemming het ad vies van B. W. opvolgde en de subsidie op 900,bracht. Besloten werd met de Bank voor Ned. Gemeenten een lang lopende geldlening van 5000, aan te gaan tegen een rente van 4%% 's-jaars. B. W. werd ge machtigd een geldlening aan te gaan bij de Bank voor Ned. Ge meenten ter grootte van 103.000,eveneens tegen een rente van 4%r/o 's-jaars, welke lening benut zal worden voor de uitbreiding van de Rijks Middel bare Landbouwschool. Tevens verkreeg B. W. machtiging voor een maximaal bedrag van 150.000,geldlenin gen aan te gaan voor consolidatie der vlottende schuld. De machti ging werd verleend tot uiterlijk 1 juli 1959. Besloten werd deel te nemen aan de op te richten Stichting Beschuttende Werkplaats West Zeeuws-Vlaanderen en in het op richtingskapitaal 25,— bij te dragen. Voorts werd de burgemeester benoemd als vertegenwoordiger van de gemeente Sehoondijke in het bestuur van genoemde stich ting, terwijl wethouder P. W. Toesseint tot plaatsvervangend vertegenwoordiger werd be noemd. Besloten werd aan de heer C. de Kraker de reeds door hem in gebruik genomen tuingrond te verkopen yoor een bedrag van 80 cent per m2 of in totaal 320,- evenwel verhoogd met de rente van 4%% per jaar vanaf 1 juli 1952. Het raadsbesluit met betrek king tot de verkoop van diverse percelen grond aan de Erven P. de Dobbeiaere te Sehoondijke werd herzien. Aan P. Blaakman en J. Min- naard, beide wonende te Sehoon dijke, werd een premie ingevolge de premieregeling woningverbe tering toegekend tot een bedrag van 150,elk, met dien ver stande, wanneer het Rijk voor elk der beide gevallen een bij drage van 100,verstrekt. De verorderingen op de heffing en invordering van begraafrech- ten en de reinigingsrechten, die per 1 januari e.k. hun geldigheid verliezen werden opnieuw onver anderd vastgesteld. In dit ver band wees de voorzitter op de plannen die er bestaan het huis vuil door een reinigsdienst door een aantal gemeenten voor ge zamenlijke rekening op te laten halen. Gedacht is dat dan twee maal per week vuil meegegeven zal kunnen worden, terwijl de in gezetenen dan alle huisvuil mee kunnen meegeven. Ongetwijfeld zullen dan de reinigingsrechten naar boven moeten. De voorzitter noemde een ver hoging van ƒ4,zodat de rech ten op 6,per jaar zullen uit komen. Voor het merendeel der bevolking zal dit geen bezwaren opleveren, wel voor een zekere groep. De voorzitter noemde in dit verband de mensen, die het A. O. W.-pensioen trekken. Als gevolmachtigde van de ge meente Sehoondijke, voor de ver gadering met het College van Gedeputeerde Staten op vrijdag 7 november over de grenswijzi ging tussen Oostburg en Sehoon dijke werd burgemeester F. A. van Rosenvelt benoemd. De voorzitter herinnerde er voorts aan, dat de raad wel ak koord zou kunnen gaan met ge noemde grenswijziging, indien aan een drietal voorwaarden zou worden voldaan. 1.) Wanneer de rijksweg er ook inderdaad komt. 2.) Wanneer Sehoondijke een gekapitaliseerde vergoeding woi-dt verstrekt. (In het ontwerp van wet wordt over geen vergoe ding gesproken; bovendien heeft G. S. laten weten, dat de minister slechts bereid is vergoedingen toe te staan in die gevallen, waarbij grote financiële offers zouden moeten worden gebracht. Hier is dat niet het geval.) Globaal bere kend derft Sehoondijke jaarlijks 3.) Wanneer het ook yoor de toekomst uitsluitend en alleen blijft bij deze grenswijziging. (G. S. had terzake aan de ge meente Sehoondijke bericht, dat zij niet in staat zijn in de toe komst te zien, zodat van hen niet verwacht mag worden de ge vraagde verklaring te geven.) Het ziet er dus naar uit, dat de voorwaarden, waarop de raad van Sehoondijke haar goedkeu ring an de grenswijziging baseer de, niet zal kunnen worden vol daan, uitgezonderd dan het feit, dat de rijksweg er inderdaad zal komen. De voorzitter zeide dat hij op de bezwarenzitting op de gestelde voorwaarden terug te zal komen. Tijdens de rondvraag liet de heer R. E. A. de Badts zijn ont stemming horen over de wijze waarop B. W. gereageerd heb ben in de raad geuite klachten. In dit verband wees spr. onder meer op de door hem gesigna leerde gebreken in de bestrating en paden, zo ook op de het uit zicht-ontnemende beplanting, waardoor de veiligheid van het verkeer sterk wordt belemmerd. Spr. ontging het, waarom na vijf maanden nog niets gebeurd is. De voorzitter antwoordde, dat het inderdaad niet te pas komt, wanneer toegezegde voorzienin gen en vebeteringen niet worden uitgevoerd. B. W. hebben wel diverse zaken opgedragen aan de dienst gemeentewerken. Hij zeg de met spoed de genoemde zaken recht te zullen zetten. Verder vroeg de heer De Badts of er in de Kattekreek soms ook rioleringen uitmonden. Het stinkt daar doorlopend heel erg. De voorzitter zeide, dat daar geen lozing plaats vindt van een riolering, maar dat ter plaatse wel een z.g. overloop aanwezig is, om, wanneer bij overvloedige regenval de riolering het niet kan aanslikken, als nooduitlaat dienst te doen. Slechts zelden komt deze overloop in werking, maar dan komen ook de faecaliën in de Kattekreek, welke door het over vloedige riet worden tegengehou den en dan tot ontbinding over gaan. De voorzitter zei voorts, dat wanneer het riet gekapt zou wor den en de modder uit de kreek gebaggerd wordt, het water met de afvalstoffen dan weggevoerd zouden worden. Hij zou de mo gelijkheden onderzoeken de kreek te schonen. ZONDAG 12 OKTOBER. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Orgelconc.8.30 Morgenwij ding; 9.15 Gram.; 9.30 Nieuws; 9.45 Gram.; 9.55 Hoogmis; 11.30 en 11.40 Gram.; 12.15 Apologie; 12.35 Instr. octet; 12.50 Gram.; 12.55 Kath. nws; 13.00 Nieuws; 13.05 Missie-caus.13.10 De Wad- ders; 13.30 Lichte muz.13.45 Boekbespr.; 14.00 Voor de jeugd; 14.30 Altviool en piano15.00 Caus.; 15.10 Kamerorkest; 16.00 Sport; 16.30 Vespers; 17.00 Jeugddienst; 18.00 Caus.; 18.05 Het geladen schip; 18.30 Caus.; 18.40 Bijbelvertelling'; 19.00 Ker kelijk nws; 19.05 Samenhang; 19.30 Caus.; 19.45 Nieuws; 20.00 Act.; 20.15 Cabaret; 20.45 Pro menade ork.; 21.20 Gram.; 21.30 Pekari-handschoenen maat 8, hoorspel; 22.20 Lichte muziek; 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.18 Weer of geen weer; 9.45 Caus.; 10.00 Voor de jeugd; 10.30 Herv. kerkdienst; 11.25 Vragen- beantw.11.35 Gesprek; 12.00 Gevar. muz.; 12.30 Sportspiegel 12.35 Gevar. muz.; 13.00 Nws; 13.07 Caus.; 13.17 Meded. of gr.; 13 20 Even bijdraaien14.00 Boekbespr.14.20 Radiophilh. ork.; 15.15 Theseus en Ariadne, hoorspel; 15.45 Altviool en pia no; 16.05 Dansmuz.; 16.30 Sport- revue; 17.00 Caus.; 17.15 Idem; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nws, sportuitsl. en sportjourn.; 18.30 Zigeunerork.19.00 Diskussie 19.30 Annemarieke, hoorspel 20.00 Nws; 20.05 Lichte muziek; 20.45 Wanhopige uren, hoorsp.; 21.30 Cabaret; 22.20 Act.; 22.35 De heer J. van Baal wees op de slechte behuizing van weduwe Ocké en haar kinderen. Hij vroeg op korte termijn voor dat gezin, in elk geval vóór de winter een andere woning aan te wijzen. Deze zaak is bij B. W. in be handeling, maar een woning kon de voorzitter niet toezeggen, om dat er geen enkele geschikte voor dat gezin beschikbaar is. Wèl zou een noodwoning toegewezen kun nen worden, maar deze wenst de weduwe wellicht niet. Pianorecital; 23.00 Nws; 23.15 Heden en verleden. BRUSSEL (VI.); 11.45 Der Graf von Luxemburg, operette; 12.15 Amus. ork.12.30 Weerbe richt; 12.34 Amus. ork. (verv.); 13.00 Nws; 14.00 Operaconcert; 15.45 Sportreport.17.00 Sport uitsl. en nws; 17.15 Muz. bij de thee; 17.30 Gram.; 17.45 Sport uitsl.; 17.52 Gram.; 18.30 Godsd. halfuur; 19.00 Nws; 19.30 We reldtentoonstelling 20.00 Gr. 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 23.00 Nws; 23.05 en 23.25 Gram. Televisieprogramma. NED. TVpl.m. 16.00 Convent van KerkenOpenluchtsamen komst Leger des Heils. BELG. TV (VI.): 11.00 Mis; 14.30 Voor de kleuters; 14.50 Filmrep.15.05 Folkloristisch progr.15.35 De week in beeld; 16.00 Voor de vrouw; pl.m. 1630 EurovisiesIntern, athletiek- wedstr.; 17.30 Wereldtentoonst. 19.00 TV-feuilleton19.30 Nws; 20.00 Music-Hall; 20.45 Manto- vani-show; 21.10 Quiz.; 22.10 Quiz; 22.10 Voordr. en muziek; 22.30 Filmfragm. MAANDAG 13 OKTOBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Sport uitsl.; 8.25 Gew. muz.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 9.35 Wa- terst.9.40 Voor de vrouw; 10.15 Theologische etherleerg.11.00 Gram.; 11.30 Sopr. en piano; 12.00 Lichte muz.; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.12.33 Lichte muz.12.53 Gram. en act.13.00 Nws; 13.15 Metropole orkest en klein koor; 13.45 Gram.; 14.05 Schoolradio14.35 Koorzang 14.45 Marinierskapel; 15.35 Gr.; 1.00 Bijbellezing; 16.30 Kerkkoor en orgel; 16.55 Gr.; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursber. 14.45 Regeringsuitz.18.00 Orgel spel; 18.30 Sport; 18.40 Gram.; 19.00 Nws; 19.10 Nederl. volks liederen; 19.30 Radiokrant 19.55 Op de man af20.00 Gram. 20.30 Post Palm-Beach antwoordt niet.., hoorspel; 21.15 Gr.; 21.25 Lichte muz.; 21.55 Sport; 22.00 Caus.; 22.15 Muz. caus.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gr.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.10 Voor de vrouw; 9.15 Gram.; 9.40 Morgenw.10.00 Gram.; 11.45 Voordracht; 12.00 Amus. muziek; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Voor het platteland; 12.43 Hamomndor- gelspel; 13.00 Nws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Amus. muziek; 13.55 Beursber.; 14.00 Omroep- ork.14.25 Gram.; 16.00 Gram.; 16.45 Caus.17.00 Voor de kinde ren; 17.15 Voor de padvinders; 17.25 Voor de jeugd; 17.50 Mil. comm.; 18.00 Nws; 18.15 Rege ringsuitz.; 18.25 Lichte muziek; 18.50 Openbaar kunstbezit; 19.00 Pianorecital19.30 Muz. caus. 19.45 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 De radioscoop; 23.00 Nws; 23.15 Koersen van New York; 23.16 Act,.; 23.30 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.12.34 Voor de landbouwers; 12.42 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.11 Instr. ens.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Gram.; 16.00 Koersen; 16.02 Voor de zieken; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 18.00 Franse les; 18.15 Gram.; 18.20 Protestantse uitz.18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.30 We reldtentoonst.; 20.00 Kamermu ziek; 20.45 Pian quatre mains; 20.55 Orkest-conc.21.30 Amus. ork.; 22.00 Nws; 22.15 Orkest- conc. (verv.); 22.45 Gram.; 22.55 Nws; 23.00 Voor de zeelieden. Televisieprogramma. NED. TV20.00 Journaal en weeroverz.20.20 Gesprek aan de schrijftafel; 20.30 München 1938; 20.50 Fanfare met zeven molen, film; 21.00 Gevar. muz.: 21.20 Film. BELG. TV (VI.): 17.30 Wereld tentoonstelling; 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Nws; 20.15 Filmbio grafie; 20.30 Quiz; 21.00 Caba- retprogr.21.45 Bezoek aan een tentoonstelling; 22.15 Wereld tentoonst. 22.33 Nws en journ. De overstromingen die van 27 september tot 3 oktober de Indischestaat Oettar Pradesj hebben geteisterd, hebben 88 mensenlevens geeist. Er werden 64.000 huizen ver woest. Vijfhonderd stuks vee kwamen om.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 10