1/iiw-M Door de Duitsers in Nederland in beslag genomen diamanten Staat van beleg in Pakistan DEMIES en COSTUUMS Opticiens hielden protestdemonstratie Radio en Televisie BURGERLIJKE STAND 12e jaargang na. 4495 Rheumatiek j Kloosterbalsem Binnenlands nieuws Donderdag 9 October 1958 MEMOIRES VAN DUITSE JACHTVLIEGER VAN BELANG VOOR NEDERLANDSE EIGENAARS VAN 4.000.000 De mémoires uit de oorlog van 'e Duitse jachtvlieger generaal Galland kunnen voor de vroegere Nederlandse eigenaars van dia manten ter waarde van vier mil joen gulden, die tijdens de bezet ting door de Duitsers in beslag werden genomen, blijken van groot belang te zijn voor de mo gelijkheid van een eis tot schade vergoeding bij de Westduitse re gering, aldus heeft de heer A. J. van der Leeuw, wetenschappe lijk medewerker van het rijks instituut voor oorlogsdocumen tatie, dinsdag te Washington meegedeeld. De heer Van der Leeuw, die een maand lang te Washington in beslag genomen Duitse docu menten heeft bestudeerd, zei te hebben vastgesteld, dat de ver miste diamanten aanwezig waren in het hoofdkwartier van de nazi-partij te München, toen de Amerikanen de stad in 1945 bin nenrukten. Wat er verder met de edelstenen is gebeurd, is een raadsel gebleven. De vroegere eigenaars zullen echter op grond van de gevonden gegevens in staat zijn schadevergoeding van de regering te Bonn te eisen, al dus de heer Van der Leeuw. Hij zei de diamanten op het spoor te zijn gekomen door het boek „de eerste en de laatste" van generaal Galland, in de oor log inspecteur-generaal van de Duitse jachtvliegdienst. In dit boek schrijft Galland, dat Hitier hem met het ijzeren kruis met de diamanten had onderscheiden, maar dat maarschalk Goering, het hoofd van de Duitse lucht macht, hem, later 'n ander exem plaar had gegeven, omdat de diamanten van het eerste kruis niet echt waren. Volgens 't boek werd het kruis ontworpen door de vrouwelijke professor Gerdy Troost. Deze opmerking, zo zei de heer Van der Leeuw, leidde ertoe, dat hij op het spoor kwam van de vermiste stenen. Hij ontdekte dat er brieven en andere documen ten van prof. Gerdy Troost in de bibliotheek van het congres te Washington waren. Uit deze stukken blijkt, dat slechts enkele diamanten zijn ge bruikt voor ijzeren kruisen. De meerderheid bleef als losse dia manten opgeslagen in het hoofd kwartier van de partij te Mün chen. (De heer Van der Leeuw zei over enkele dagen naar Amster dam te zullen gaan om de vroe gere eigenaars in te lichten. De diamanten hadden in 1939 een waarde van 1.000.000 gulden. Thans zou de waarde ervan 4.000.000 gulden bedragen. Verder zei de heer Van der Leeuw, dat het hier slechts om 'n klein deel van alle door de Duit sers in Nederland in beslag ge nomen diamanten gaat. Bijvoor beeld waren diamanten ter waar de van naar schatting 60.000.000 tot 100.000.000 gulden in Amster damse diamantbedrijven in be slag genomen. Bijna al deze ste nen werden echter teruggevon den en aan de eigenaars terug gegeven. Amerikaanse „ExpIorer"-kunstmaan zendt niet meer uit De Amerikaanse „Explorer"- knstmaan, die op 26 juli van dit jaar werd gelanceerd, zendt niet meer uit, aldus heeft de Ameri kaanse dienst voor lucht- en ruimtevaart dinsdag te Wa shington bekendgemaakt. De enige Amerikaanse satelliet die thans nog uitzendt, is een „Vanguard" van de marine. De zender van deze kunstmaan werkt op elektrische stroom, die wordt opgewekt door zonnestra len. Verwacht wordt, dat deze installatie blijft werken, zolang de kunstmaan om de aarde blijft wentelen. Dit zou meer dan twee eeuwen zijn. De raketbases op Formosa 700 man van het Amerikaanse tweede raketbataljon zijn woens dag te Keelung aangekomen om de bases voor het afschieten van Nike-Hercules raketten te be mannen die thans op Formosa worden ingericht. Volgens de bataljonscomman dant worden de raketten met bijbehorende kernlading verzon den. Zij zullen gebruikt worden tegen vijandelijke vliegtuigen en hebben een reikwijdte van meer dan 120 km. Maar de comman- dant gelooft niet dat zij voor een aanval op het Chinese vasteland gebruikt kunnen worden. (De afstand tussen Formosa en het vasteland is ongeveer 200 km.) De Amerikaanse bataljons commandant zei nog, dat binnen een week tot 10 dagen 4 raket batterijen met elk 9 lanceerappa raten zullen zijn opgesteld. Hij hoopte dat het bataljon binnen een maand operationeel zou zijn De meeste raketten zijn maan dag met een Amerikaans vracht schip in Keelung aangekomen Maar er zijn nog meer raketten en uitrusting onderweg, aldus de Amerikaanse commandant. Van gezaghebbende Chinese nationalistische zijde is gezegd dat een nationalistisch konvooi woensdag uit een Formosaanse haven naar Quemoy is vertrok ken en door nationalistische oor logsschepen wordt begeleid. Faubas valt de Amerikaanse regering aan De gouverneur van Arkanssas, Faubus, heeft de Amerikaanse regering er dinsdag van beschul digd te trachten hem in moeilijk heden te brengen door van hem over inkomsten ten bedrage van 400.000 gulden achterstallige be lasting te eisen. De belastingen betreffen de periode van 1954 tot eind 1956, aldus Faubus. Hij zei, dat indien de federale autoriteiten betaling zouden eisen, hij uit de gouverneurswo ning zou moeten trekken en er een bord bij zou plaatsen met de woorden: „Gesloten door de fe derale regering". Een districtshoofd van de be lastingen te Little Rock deelde later mee, dat het incident het gevolg is van een fout in het plaatselijk bureau en dat ambte naren te Washington er niets mee te maken hebben. Het onderzoek in de belasting zaak van Faubus is in 1956 be gonnen, een jaar voor het begin van de rassenrelletjes, zo zei de belastingambtenaar. President Iskander Mirza heeft dindsdagavond de staat van beleg in geheel Pakistan afgekondigd. Hij deed dit nadat zes ministers van de coalitieregering o.l.v. pre mier Firoz Khan Noon waren af getreden. Die regering was pas vier dagen aan het bewind. De afgetreden ministers zijn lid van de Awami-liga, op een na de grootste partij in de coalitie. Zij verklaarden dinsdagmiddag dat premier Noon in zijn eigen partij moeilijkheden zal ondervinden bij de herverdeling van de portefeuil les in Oost- en West-Pakistan en dat deze moeilijkheden wellicht de mogelijkheid van vrije en eer lijke verkiezingen zullen schaden. De Awami-liga zal niettemin Je regering tot aan de verkiezingen blijven steunen. De premier ontkende later ech ter dat er moeilijkheden zijn.'Hij beloofde dat op 15 februari ver kiezingen zullen worden gehou den. De president heeft bij procla matie de grondwet buiten wer king gesteld. De centrale rege ring en de provinciale regeringen zijn ontbonden. Het gezag is in handen gelegd van de opperbe velhebber van het leger. De po litieke partijen moeten haar acti viteit staken en de volksvertegen woordigingen van staat en pro vincies zijn ontbonden. De president zegt in de procla matie, dat het hem spijt dat hij ze maatregelen heeft moeten Geen samenzwering tegen de Guatemateekse regering De minister van Voorlichting van Guatemala, Bianchi heeft dinsdag op een persconferentie de berichten over een samenzwe ring tegen de Guatemalteekse re gering tegengesproken Er zijn geen arrestaties ver- richt wegens samenzwering 0f terrorisme en in het gehele land heersen orde en rust, aldus de minister. nemen. Hij had het gedaan in het belang van land en volk. De wets- getrouwe burgers beloofde hij meer geluk en vrijheid. Er zal streng worden opgetreden tegen politieke avonturiers, smokke laars en woekeraars. De presi dent zei dat het voor de verra ders beter is het land te ontvluch ten als zij kunnen. Volgens president Mirza heeft hij de staat van beleg afgekon digd. omdat politieke avonturiers poogden de betrekkingen tussen Pakistan en landen als de Sow- jet-Unie, de Verenigde Arabische Republiek en communinstisch China te verstoren. Hij zei „met zeer grote bezorgdheid de meedo genloze strijd om de macht" te hebben gadegeslagen. De president zei van plan te zijn een aantal „vaderlandslieven, de personen" bijeen te brengen om de politiek van Pakistan aan een onderzoek te onderwerpen en naar een grondwet te streven die meer in overeenstemming is met de aard van de Mohammedanen. Hilversum koopt expositiehaven van Expo De gemeenteraad van Hilver sum heeft dinsdagavond, na zeer langdurige debatten, het voorste) van B. en W. aanvaard om de ex positiehal van de Britse industrie op de Expo te Brussel aan te ko pen en als sport- en congreshal te Hilversum in te richten. Het voorstel werd met 29 stem men vóór en 8 tegen (alle van Prot. Chr. zijde) aanvaard. De Prot. Chr. fractie achtte de uitga ve van 700.000 gulden voor de koop van de hal en 700.000 gulden voor de inrichting ervan onver antwoord gezien de slechte finan ciële situatie, waarin de gemeen te Hilversum verkeert. Chroesjtsjef naar de Expo? Van gewoonlijk welingelichte zijde te Brussel is dinsdagavond laat vernomen, dat het hoofd van de staatsveiligheidsdienst van de Sowjet-Unie, generaal Serof, in Brussel is aangekomen „ken nelijk om het bezoek van Nikita Chroesjtsjef aan de wereldten toonstelling te Brussel voor te bereiden". Personeel van het Sowjet-pa- viljoen zei in september, dat de minister-president van de Sowjet- Unie misschien in oktober een be zoek zou brengen aan de tentoon stelling. Een woordvoerder van het Bel gische ministerie van Buitenland se Zaken zei dinsdag, dat er ver zoeken zijn binnengekomen voor visa voor een groep van zes hoge Sow jet-autoriteiten. Er waren echter geen namen genoemd. Naar verluidde, is generaal Serof per vliegtuig naar Parijs gegaan en gisteren per auto naar Brus sel. West-Duitsland na V.S. grootste autoproducent West-Duitsland heeft in het eerste halfjaar van 1958 in totaal 589.000 personenauto's geprodu ceerd en staat daarmee op de tweede plaats na de Verenigde Staten, die meer dan 2.250.000 auto's produceerden. Dit heeft het Westduitse industrie instituut dindsdag bekendgemaakt. In de rij van producenten volgt Engeland op de derde plaats met een produktie van 551.000 auto's, Frankrijk is vierde met 479.000, Italië vijfde met 193.000 auto's, terwijl Canada op de zesde plaats komt met 183.000 auto's. Volgens Industrie-instituut heeft de Sowjet-Unie in het ge hele jaar 1957 ongeveer 114.000 auto's geproduceerd. EEN KEURCOLLECTIE voer het nieuwe seizoen zijn er in vele schitterende kwaliteiten. Frachtig, smaakvol, elegant kunt U onze DEMIES en COSTUUMS noemenU kunt beter zeggen het dus is van VISSER-KOOLE in alle opzichten GOED! AXEL Meer dan duizend opticiens en hun personeel zijn woensdagmor gen uit het gehele land samenge komen in de Dierentuin in Den Haag om er in een vergadering hun protest te demonstreren te gen, zoals de voorzitter van de federatie van Nederlandse opti ciensorganisaties, de heer L. J. M. Caminada, het in zijn toe spraak formuleerde, de degrada tie van de bril in de laatste tijd tot een marktartikel, waarbij met kortingen wordt gegoocheld, die de werkelijke prijs versluieren en waarbij de vakkundigheid, de ser vice aan het pubiiek en de kwali teit op de achtergrond dreigen te geraken. Het grote bezwaar van de fede ratie en dit bezwaar is uitvoe rig omschreven in een petitie, die gistermiddag op het ministerie van Economische Zaken werd aangeboden gaat tegen de ves tiging van ziekenfondsopticiens- bedrijven. Het is niet de taak van de ziekenfondsen hetzij direct hetzij indirect gezichtshulpen aan het publiek te verstrekken. Het ziekenfonds, zo staat in de peti tie, zal in een concurrentiestrijd door zijn monopolistische positie ais semi-overheidsorgaan over middelen en mogelijkheden be schikken, waarover de vrije en zelfstandige opticiens niet kun nen beschikken, zodat een maat schappelijke ongelijkheid ont staat en de economische maat schappelijke orde, zoals die op dit punt in Nederland is gegroeid on evenredig wordt verstoord. De Nederlandse opticiens voelen zich zowel voor zichzelf als voor de komende generatie bedreigd in hun historische rechten en in hun positie als vrije, zelfstandige on dernemers. Met klem protesteren zij, aldus de petitie, tegen dit maatschappelijk onrecht. Het al gemeen belang eist deze ontwik keling niet, integendeel, bij ver dergaande stichting van zieken- fondsopticiensbedrijven zou de vrije keuze van de verzekerden in het gedrang komen. De federatie van Nederlandse opticiens-organisaties vreest, zo staat verder in de petitie, dat de huidige ontwikkeling met de bril gaat leiden tot minder vakkundi ge aflevering en vermindering van de kwaliteit. Ook met het oog op het belang van de gezond heidszorg dient de positie van de opticien afzonderlijk wettelijk ge regeld te worden, omdat de rege ling in het kader van de vesti gingswet onvoldoende waarbor gen biedt. De federatie verzoekt de minis- ter tenslotte in de petitie met de meest mogelijke klem op korte termijn wettelijke maatregelen te willen treffen teneinde te voorko men dat ziekenfondsen zich bege ven op het terrein van de vrije ondernemer en in het bijzonder op korte termijn te willen bevor deren een verbod van de combi natie ziekenfondsziekenfonds- opticiensbedrijf in eenzelfde ge bouw en daarnaast te overwegen het opticiensberoep afzonderlijk wettelijk te regelen. De petitie van de Federatie van Nederlandse opticiens-organisa ties was gericht aan de minister van Sociale Zaken en Volksge zondheid en aan de minister van Economische Zaken. De voorzit ter van de Federatie bood deze petitie gistermiddag op het minis terie van Economische Zaken aan de directeur-generaal voor de Volksgezondheid, prof. dr P. Muntendam en aan de directeur- generaal voor de Middenstand, dr W. L. Groeneveld Meijer aan. Nadat de petitie was aangebo den, trokken de opticiens in een lange stoet langs het ministerie gebouw. Wrijf uw pijn weg met Kloos terbalsem, die diep in de huid dringt en de pijn verjaagt 'geen goud zo goed" J Menon over Nieuw-Guinea De Indiase minister van De fensie, Krisjna Menon, heeft dinsdag in de algemene verga dering n.a.v. het Nederlands- Indonesische geschil over weste lijk Neuw-Guinea verklaard, dat de vooruitgang in Indonesië wordt geremd door de problemen die voortvloeien uit het oprijzen van Indonesië uit het koloniale bestuur. Doch Nederland is, een „goed gezien lid van de Ver. Naties" dat veel ervaring in het oosten heeft. India hoopte nog steeds dat een oplossing voor de kwestie- Nieuw-Guinea zou kunnen wor den gevonden, nu Indonesië niet om opneming van de kwestie op de agenda der assemblee heeft gevraagd. Nieuw-Guinea is geen conflict waard, zo zei hij, hieraan toe voegend dat het een deel van Indonesië is. Vier Britten in Saoedi-Arabië gevangen Vier Britse parachutisten wor den sedert tien dagen door Sa- oedi-Arabisehe strijdkrachten vastgehouden, aldus heeft het Britse ministerie van Oorlog dinsdagavond bekendgemaakt. De vier soldaten werden op 29 september gevangen genomen, toen zij Saoedi-Arabië vanuit Jordanië binnenkwamen in een gebied, waar de grens niet is aangegeven. Door middel van de Pakistaan se regering wordt getracht de soldaten vrij te krijgen. Groot- Brittannië onderhoudt geen di plomatieke betrekkingen met Saoedi-Arabië. SPRONG NAAR RIJDENDE TREIN MET DOOD BEKOCHT. Hoe gevaarlijk het is op een reeds rijdende trein te springen is dinsdagmiddag op het centraal station te Rotterdam eens te meer gebleken. Toen een trein in de richting Amsterdam reeds enige vaart had genomen kwam opeens een man nog buiten adem aan rennen en sprong op de treeplank nog proberende de deuren van elkaar te schuiven en in te stap pen. Hij greep echter mjs en viel tussen het perron en de trein. Met ernstige verwondingen werd de man, de 69-jarige textielagent B. J. M. Bothe uit Heemstede, naar het ziekenhuis Coolsingel vervoerd. Daar is hij korte tijd later overleden. MOTORRIJDER OMGEKOMEN. In de nacht van dinsdag op woensdag is bij Emmen een ern stig verkeersongeval gebeurd waarbij de ongehuwde motorbe rijder R. Deenen uit Rolde werd gedood. De motorrijder reed in volle vaart op een op de weg ge parkeerde trailer, afkomstig uit Oude Pekela. De man werd di- rekt overgebracht naar een zie kenhuis doch overleed tijdens het vervoer. Door onverklaarbare wijze vloog na het ongeluk de benzine uit de tank van de motor in brand. In korte tijd laaide de vlammen hoog op van de acht rubberbanden van het achterste gedeelte van de trailer. De brand weer die direkt met twee spuiten aanwezig was slaagde erin door middel van hogedrukmisl de Adriaan P. Hoogstraate (won. te VRIJDAG 19 OKTOBER. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gram.; 7.40 Idem; 7.50 Een woord voor de dag; 8.04 Nws; 8.15 Ge wijde muz.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de vrouw; 10.15 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.30 Progr. voor oudere luiste raars; 12.30 Land- en tuinbouw- meded.; 12.33 Vocaal ens.; 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz.; 13.40 Gram.; 14.00 Schoolradio; 14.25 Kamerorkest; 15.10 Voordr.; 15.30 Lichte muz.; 16.00 Wenken voor de tuin; 16.15 Gram.; 16.30 Meisjeskoor; 17.00 Voordr.; 17.20 Lichte muz.; 17.40 Beursberichten; 17.45 Gr.; 18.00 Harmonie-orkest; 18.20 Voor dc jeugd; 18.50 Regeringsuitz.; 19.00 Nws; 19.10 Huismuz.; 19.30 Ra diokrant; 19.55 Caus.; 20.00 Heet van de matrijs; 20.30 Kerkconc.; 22.00 Ter introductie; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Caus.; 23.35 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.23 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 De Ontbijtclub; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gr.; 9.40 School radio; 10.00 Caus.; 10.05 Morgen wijding; 10.20 Vcor de vrouw; 11.00 Gram.; 11.20 Voor de kleu ters; 11.35 Gevar. muziek; 12.00 Lichte muz.; 12.20 Regeringsuit zending; 12 30 Land- en tuin- bouwmeded.; 12.33 Sport en prog nose; 12.50 Pianospel; 13.00 Nws; 13.15 Meded. en gr.; 13.25 Thea terorkest; 13.55 Bcursber.; 14.00 Kamermuz.; 14.30 Voordr.; 14.50 Gevar. progr.; 16.00 Muz. revue; 13. De onbekende poogt overeind te ko men en terwijl 't aap je vanaf de schouder van zijn meester wijs gerig toekijkt, rjjkt Eric de man de hel pende hand. „Gü zijt ziek", zegt hij zacht. „Ge deed er beter aan te rusten. Mijn heelmeester..." Met een gebaar on derbreekt de indrin ger hem en sloft naar een der zetels bij de haard. „Een mens weet wanneer hij sterven gaat", mom pelt hij glimlachend. „Nooit te vroeg, nooit te laat..." Hij drinkt gulzig van de beker wijn, die Eric hem inschenkt en stoort zich niet aan de nieuwsgie rige, onderzoekende blik van Eric en zijn twee vrienden. „De vragen die ge in uw hoofd hebt, zal ik beantwoorden", zegt hij als hij de beker tot de laatste druppel leeggedronken heeft. „De mensen die ik gedood heb, waren een Gotenkrijger en een Hun uit het leger van Attilla. Het was noodweer, want ze bedreigden mijn leven". Verbijsterd kijkt Eric de man aan. Hoe kan deze weten dat hij hem dit inderdaad had willen vra gen? De zwerver glimlacht, alsof hij Erics geringste gedachte raden kan en de Noorman voelt zich een beetje onbehagelijk worden onder de starende, doordringende blik van diens donkere ogen. „Niet alleen mijn leven bedreig de deze rover van Attilla, ook dat van U, van allen hier in het Wes ten...", vervolgt de man plotse ling. „De toestand is ernstig, o heer van het Noorden". „Jawel... maar waarom achter volgen Attilla's krijgers dan juist jou, helemaal tot in Noorwegen? En... waarom zoek je je toevlucht hier bij mij?" is Erics wederwoord. De man buigt zich wat voorover en zijn blikken glijden langzaam van de een naar de ander. Hij klopt veelbetekenend tegen zijn borst en hoest pijnlijk. „Om het paardje... het bronzen paardje... Kent gij niet de legende van de zeven paardjes?" 16.30 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Roemeens orkest; 17.55 Act.; 13.00 Nws; 18.15 Caus.; 19.00 Liedjes voor de jeugd; 19.10 Jazzmuz.; 19.30 Caus.; 19.45 ld.; 19.50 VPRO-nws; 20.05 Verval dag, hoorspel; 21.00 Villa Sidonia, hoorspel; 21.20 Ritm. muz.; 21.45 Klankbeeld; 22.10 Musette-ork.; 22.25 Buitenl. weckoverz.; 22.40 Causerieën; 23.00 Nws; 23.15 Ver gelijkenderwijs. BRUSSEL: (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerbcr.; 12.34 Gr.: 13.00 Nws; 13.15 Orgelsp.; 14.00 School radio; 14.45 Gram.; 16.00 Koer sen; 16.02 Gram.; 17.00 Nws; 17.10 Gram.; 17.45 Duitse les; 18.00 Gram.; 18.10 Voordr.; 18.20 Gr.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.30 Wereldtentoonstelling; 20.00 Grkestconc.; 21.00 Kozak- kenkoor; 21.30 Orkestconc.; 22.00 Nws; 22.15 Gram.; 22.45 Idem; 22.55 Nieuws. Televisieprogramma. BELG. TV (VI.): 16.00—17.00 Wereldtentoonstelling; 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Nws; 20.00 TV- spel; 21.45 Filmfragmenten; 22.15 Nieuws en journaal. HOEK. Huwelijks-aangiften: 5 sept. Adriaan P. Hoogstraate, won. te Terneuzcn), 25 j. jm. en Pieter- nella Koole 22 j. jd. 11 sept. Cor- nelis J. Hamelink, geh. gew. en Valerie M. de Wolf (won. te Axel), 48 j. geh. gew. 25 sept. Jacob J. Walhout (won. te Terneuzen), 23 j. jm. en Suzanna Verhelst, 23 j. jd. Huwelijks-voitr.; n sept. Jo hannes F. Stoffijn, 24 j. jm. en Catharina de Feijter, 24 j. jd. 25 sept. Adriaan P. Hoogstrate (won. te Terneuzen), 25 j. jm. cn Pie- ternella Koole, 22 j. jd.; Cornelis J. Hamelink, 65 j„ geh. gew. en Valerie M. de Wolf (won. te Axel), 48 j.. geh. gew. Geboren: 17 sept. Johanna Ro salia, d. van Gideon Oppeneer en Tanneke Durink; Lcendert Lcvi- nus Adriaan, z .van Cornelis J. Roose en Catharina W. de Putter. 22 sept. Jan, z. van Adriaan Geel hoed en Jacomina C. Dieleman; Jacobus Willem, z. van Willem J. van Meeuwen en Maria W. van Geelen; 24 sept. Coruelia Levina Jacomina, d. van Tjhomas van Hoorn en Cornelia L. de Groote. 25 sept. Willem Jan, z..,yan Maar ten Lenselink en Henderika J. den Hollander. Overleden: 30 sept. Mechelina Moens, 84 j„ wed. vèn Jannis C. Binders.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 5