PAR deft"**' De komende verkiezingen in Frankrijk VETREKLAME Drie-eilandenplan en recreatie De ziekte van de Paus Een nacl zonder hoest Ja 19 ct. DINSDAG- Aangepast aan de mode! J, H. KEMPER HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN krassen! II stbloemen 1.49 RVIESJE 1.19 GROTE reclame Grootse mogelijkheden voor een groot gebied dat aan 30 millioen mensen ontspanning kan brengen Internationale vraagstukken nog steeds onderwerp in de algemene vergadering der V. N. herfstkollektie schoenen en luxe lederwaren Gromyko over kernproeven bus van w aterafstotend unt U zonder bezwaar an den aanpakken. Het 't kurkdroog en gemak- ?ibaar. c gaten meer te openen, ken aan een handig itdje open.' DRIETEX in de wasma chine. Koken overbod.3 schone was minder slij tage. 2 pond PEUZEL voor slechts 1, Slagerij JAC. JANSEN Zandstraat 5 Temenden Heerlijke verse BRAADWORST 500 gram voor 11, 75 Malse magere SPEKLAPPEN 500 gram voor f 160 Weer kersverse Lekkere BAKBLOEDWORST 250 gram voor 60 cent Heerlijke verse LEVERWORST 250 gram voor 25 cent verse HOOFDKAAS 250 gram voor 60 cent HELSESTRAAT - TELEP. Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande F°dactle-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 cent Losse nrs 9 ct. WOENSDAG 8 OKTOBER 1958 12e Jaargang Nr 1494 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pat advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties 'fgéën handen advertenties)5 regels 1,Iedere regel mee* 20 ct. Kleine advertienties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer; Zaterdags 10 maf Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adraa Bureau van dit blad, 20 cent meer. De Franse regering heeft dins- dae de data voor de komende parlements. en presidentsverkie zingen vastgesteld en tevens be sloten een nieuw kiesstelsel in te voeren waarbij het oude gecom pliceerde stelsel wordt vervangen door kiesdistricten die elk maar één afgevaardigde naar de na tionale vergadering zenden. De verkiezingen voor de nieu we nationale vergadering volgens het nieuwe districtenstelsel zul len op 23 november gehouden worden, met een herstemming op 30 november in de districten waar bij de eerste stemming geen der kandidaten de vereiste meer derheid heeft behaald. De presidentsverkiezingen zijn op 14 december vastgesteld, met een herstemming indien nodig op 21 december. Men verwacht dat geen herstemming nodig zal zijn als generaal De Gaulle zich kan didaat stelt. Voor Algerië heeft men een afzonderlijk stelsel uitgedacht, wegens de vrees dat districten die maar één kandidaat kunnen afvaardigen de vriendschap tus sen Europeanen en Mohammeda nen in gevaar kan brengen omdat de kiezers dan tot een keus tot een Europeaan en een Mohamme daan gedwongen worden. De minister van Voorlichting, Jacques Soustelle, die dinsdag de kabinetsbesluiten bekend maak te, verklaarde, dat onder het nieuwe systeem het Franse moe derland 465 afgevaardigden naar de nationale vergadering zal zenden, 80 minder dan volgens het oude stelsel. Soustelle kon niet het totaal aantal zetels van de nieuwe na tionale vergadering meedelen, aangezien de laatste bijzonderhe den van de verkiezingen in de overzeese departementen en Al gerië nog geregeld moeten wor den. Wél staat vast dat de kiesdis tricten in Algerië gegroepeerd zullen worden, zodat de kiezers van elke groep van vier distric ten de keus zal hebben uit vier kandidaten, waarbij op de kandi datenlijsten zowel Europeanen als Mohammedanen zullen staan. In officiële kringen in Parijs is verklaard, dat Algerië waar schijnlijk door 50 Mohammeda nen en 20 Europeanen in de na tionale vergadering zal worden vertegenwoordigd. In de overzeese departemen ten Martinique, Guadeloupe, Guiana en Réunion wordt het oude stelsel van kieslijsten en evenredige vertegenwoordiging gehandhaafd. f Het nieuwe Fi^mse kiesstelsel lijkt op het Britse districtenstel sel, met dit verschil dat er na een week een tweede stemming is als geen der kandidaten van een district meer dan de helft van het aantal stemmen heeft be haald. Bij de eerste stemming vallen dan de kandidaten af, die minder dan vijf procent van de uitgebrachte stemmen hebben gekregen. Bij de herstemming zal een ge wone meerderheid voldoende zijn voor verkiezing. Naar verluidt heeft de stem van generaal De Gaulle de door slag gegeven bij de keuze van het kiesstelsel. Er zouden even veel ministers voor het nieuwe stelsel zijn geweest als voor het oude met partijlijsten. De Gaulle wil met het nieuwe stelsel bereiken, dat de kiezer weet .wie in het parlement komt als gevolg van zijn stem. Onder het oude stelsel van partijlijsten bestond een vorm van evenredi ge vertegenwoordiging bij de her stemming met verdeling van de beschikbare zetels onder „ver bonden" partijen al naar gelang de hoeveelhid stemmen die zij verkregen hadden. Onder het nieuwe stelsel zullen de kiesdistricten in Frankrijk opnieuw geformeerd worden. Elk zal circa 93.000 inwoners tellen. Het is moeilijk met zekerheid te voorspellen wat de gevolgen van het nieuwe kiesstelsel voor de politieke partijen in Frankrijk zal zijn. In theorie benadeelt het stelsel de kleine partijen en be voordeelt het de grote. Doch sommige waarnemers geloven dat door de herstemming vol doende ruimte over blijft voor politieke handel waardoor kleine re partijen in staat blijven in vloed uit te oefenen. Engelsen vielen op Cyprus in hinderlaag Op vier plaatsen op Cyprus zijn dinsdag Britse militairen in een hinderlaag gevallen, waar door in totaal twee Britse solda ten en een Turks-Cyprische po litieman gedood en zeven Britse soldaten gewond werden. De toestand van drie van hen is ernstig. Een Grieks-Cyprische aanvaller werd gedood doordat de bom die hij in zijn hand hield, ontplofte. Zaterdag tweede maanraket? Het Amerikaanse blad „Los Angeles Times" heeft maandag avond gemeld, dat de Amerikaan se luchtmacht van plan is in de vroege ochtenduren van zaterdag aanstaande voor de tweede maal te proberen een raket naar de maan te zenden. Brug in Columbia bezweken Ongeveer dertig mensen zijn omgekomen door het bezwijken van een brug onder het gewicht van een zware vrachtauto nabij Corcorna in de Colombiaanse provincie Antiquia, aldus te Bo gota ontvangen berichten. Samenzwering in Guatemala ontdekt Er is in Guatemala een samen zwering tegen de regering ont dekt, aldus is officieel in <le hoofdstad. Guatemala, meege deeld. Dit klomplot werd op touw gezet door „politici en beroeps samenzweerders". De autoriteiten hebben het aan tal en de namen van de arrestan ten niet bekendgemaakt om het onderzoek niet te hinderen. Men meende te weten, dat er „enige" militairen onder hen zijn. Mevrouw Golda Meir, de Isra ëlische minister van Buitenland se Zaken, heeft dinsdag, bij de voortzetting van de algemene beschouwingen in de algemene vergadering der Verenigde Na ties over internationale vraag stukken, verklaard dat er in het Midden-Oosten „geen politiek van goede nabuurschap" wordt gevolgd, „Een politiek van goede na buurschap moet in algemene zin worden toegepast in het ge bied, waar zij tu. atting zal war den gebracht. Voor het Midden-Oosten bete kent dit, dat de beginselen van vrede en eensgezindheid niet slechts de betrekkingen tussen de Arabische staten moeten be heersen, doch evenzeer de ver houding tussen elk der Arabi sche landen en iedere niet-Ara- bische staat in dit gebied. De Israëlische politiek is ge grondvest op wederzijdse eerbie diging van de onschendbaarheid van het gebied en de onafhanke lijkheid van alle landen in het De vier medici die de Paus be handelen, hebben dinsdagavond een bulletin uitgegeven. Hierin wordt gezegd dat de toestand van de Paus bevredigend blijft. Hij heeft dinsdagmiddag drie uur gerust en daarna normaal gegeten, aldus dit bulletin. Prof. Paul Niehaus, de Zwit serse specialist in celtherapie, die de Paus jarenlang behandeld heeft en hem heeft ingespoten met levende dierlijke cellen, heeft dinsdagavond een kort bezoek aan de zieke gebracht. Na afloop hiervan verklaarde hij dat de toestand van de Paus, hoewel nog steeds ernstig, be langrijk is verbeterd. Van betrouwbare zijde is verno men dat de zieke te kennen heeft gegeven dat hij hedenmorgen zijn besprekingen met zijn naaste medewerkers wil hervatten. De Paus wilde pro-secretaris van staat mgr. Domenico Tardini, ontvangen. Telegrammen met de beste wensen voor de Paus zijn dins dagavond binnengekomen van koningin Elisabeth van Engeland, president Eisenhower, president Gronchi van Italië en president Heuss van West-Duitsland. Van gezaghebbende zijde werd vernomen dat de Paus „een vorm van trombose" heeft gehad. Uit alle delen van Italië zijn R. K.-prelaten dinsdag naar Gas tel Gandolfo gekomen. Een pries ter van de Vaticaanse radio, die vanuit Castel Gandolfo sprak, verklaarde o.m.: "Uit gesprek ken hebben wij kunnen opma ken dat de heilige vader volko men kalm en helder is". De Paus heeft voorts een on derhuidse inspuiting met glucose gehad om het spoedige herstel van zijn krachten te bevorderen. Uit het volgende moge blijken dat de Paus zich de ernst van de crisis, die hij heeft doorgemaakt met volledig bewust is. Toen men hem verteld had hoe hoog zijn temperatuur was, riep de zieke uit: „Wacht eens even. Ik wil het zelf zien". Hij zette zijn bril op en las dat de thermome ter 31,5 graad aanwees. Hij rea geerde hierop met: „Maar dat is toch niet hoog". Dokter Mingazinni, één van de artsen die de Paus behandelen, deelde later mee dat de Paus dinsdagavond weer een beetje gehikt heeft. Hij voegde hieraan toe dat de berichten, als zou de nierverstop ping waaraan de zieke maandag heeft geleden, teruggekeerd zijn, niet juist zijn. Voorts zei hij dat de artsen niet bezorgd zijn over de toestand van de zieke. „Wij zouden echter tevredener zijn geweest als de Paus geen temperatuursverho- ging zou hebben gehad", aldus dokter Mingazinni. In het laatste bulletin was nl. sprake geweest van tempera- tuursschommelingen. Communistische vliegtuigen boven Quemoy 8 communistische vliegtuigen hebben dinsdag een kwartier bo ven Quemoy gevlogen en zijn door luchtdoelgeschut verdre ven, aldus is in Taipeh bekend gemaakt. Dit is het eerste incident na het besluit van communistisch China, een bestand van 7 dagen in acht te nemen. Engelse duikboten voor Israël Het Britse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft dinsdag be kend gemaakt, dat Engeland Is raël twee duikboten van de S- klasse heeft verkocht. Het zijn schepen van 715 ton waarvan het eerste donderdag te Portsmouth wordt overgedragen. Naar in Londen verluidt zijn duikboten van deze klasse het eerst in de tweede wereldoorlog gebruikt. Zij zouden slechts ge schikt zijn voor operaties in de Middellandse Zee maar niet in de Golf van Akaba. De duikboten zullen de eerste zijn van de Israëlische marine. Naar men meent te weten be schikt de Verenigde Arabische republiek over minstens 6 duik boten van Russische makelij. Midden-Oosten en deze politiek heeft geen wijziging ondergaan", aldus de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, me vrouw Golda Meir. De minister van Buitenlandse Zaken der Verenigde Arabische Republiek, dr. Mahmoed Fawzi, verklaarde in zijn toespraak dat zijn regering matiging zal be trachten bij de voor het buiten land bestemde radio-uitzendin gen (Groot-Brittannië en de Verenigde Staten hebben ver klaard, dat de felle uitzendingen uit Cairo en Damascus als „in discrete agressie" moeten wor den beschouwd en dat een groot gedeelte van de recente onrust in het Midden-Oosten daardoor was veroorzaakt). ,,Het is mogelijk dat sommige radio-uitzendingen, waaronder ook enkele van ons, hier en daar wat moeten worden ingeperkt. De Verenigde Arabische Repu bliek schenkt hier reeds aan dacht aan", aldus dr. Fawzi. Omtrent het rapport van Ham- marskjoeld over de resultaten van zijn „vredesreis" naar het Midden-Oosten verklaarde hij dat dit weliswaar „niet vol maakt" is, doch het „op het juiste tijdstip is gepubliceerd en vele gegevens bevat, die een zorgvuldige bestudering waard zijn". Vele waarnemers in V.N.- kringen beschouwen de toespra ken van de minister van Buiten landse Zaken der Verenigde Arabische Republiek als een „gematigde en opbouwende ver klaring". De Tsjechoslowaakse minister van Buitenlandse Zaken, Vaclav David, sprak over de „Brits- Amerikaanse agressie in het Midden-Oosten" en over het „onder valse voorwendselen doen blijven van Amerikaanse en Britse troepen in Libanon en Jordanië", hetgeen volgens hem ten doel had de op 21 augustus jl. in de speciale bijeenkomst van de algemene vergadering aanvaarde Arabische resolutie over het onderhouden van goede nabuurschappelijke betrekkingen te ontduiken. De vertegenwoordiger van Je men, dr. Kamil Abdoel Rahim, had het over het „gevaar voor het ontstaan van een nieuw Al gerië in het zuiden van het Ara bische schiereiland", zulks als Verklaring van Chinese minister van Buitenlandse Zaken Maarschalk Tsjen Ji, de minis ter van Buitenlandse Zaken van communistisch China, heelt dins- dfg°peen receptie gezegd, dat als de Verenigde Staten de tijde lijke staking van de beschieting van Quemoy als teken van zwak te zouden opvatten of de maat regel zouden zien als inwilliging van hun eis tot een bestand, dit „volkomen een misrekening" zou zijn. „Er is nu nog slechts een uit weg voor de Verenigde Staten. Dat is staking van de inmenging in China's binnenlandse zaken en terugtrekking van alle Ame rikaanse strijdkrachten uit Tai wan (Formosa) en de Straat van Taiwan". Volgens de minister is het Chi nese volk vastbesloten, Formo sa en de andere eilanden te be vrijden waarbij geen „buiten landse inmenging" zal worden geduld, zo meldt het persbureau Nieuw China. gevolg van het aldaar toepassen van een „hardvochtige koloniale politiek". Volgens hem waren er nog drie andere belangrijke vraag stukken, die de „vrede der Ara bische landen bedreigen", name lijk het Palestijnse vraagstuk, de oorlog in Algerië en de „voort gezette aanwezigheid van Britse en Amerikaanse in Jordanië en Libanon, die een groot gevaar voor het gehele Midden-Oosten vormt". Hierna werd de bijeenkomst van de algemene vergadering tot een later tijdstip van dinsdag avond verdaagd. Regeringswisseling in Egypte President Nasser van de Ver enigde Arabische Republiek vormt een nieuw kabinet na het ontslag van El Assali, één van de vier vioe-presidenten van de re publiek, aldus heeft het Egypti sche persbureau voor het Mid den-Oosten maandagavond ge meld. El Assali wenste af te treden in verband met beschuldigin gen dat hij in 1954 een samen zwering zou hebben geleid om Syrië onder het gezag van wij len koning FeisaI van Irak te brengen. Volgens Ed Assali heeft de pers een verkeerde voorstelling van zaken gegeven wat betreft documenten, die bij het proces te Bagdad zijn overgelegd. De pers maakte geen onderscheid tussen de gebeurtenissen vóór en na Iraks toetreding tot het pact van Bagdad. El Assali zei een com missie te hebben verzocht de do cumenten te bestuderen om „de waarheid aan het licht te bren gen". De leden van de Provinciale Staten van Zeeland, het college van Gedeputeerde Staten, de chefs van de afdelingen der Pro vinciale Griffie en de staf van de Dienst Deltawerken hebben maandag een excursie gemaakt naar de werkzaamheden in het Veerse Gat en de Zandkreek, die daar worden verricht voor het drie-eilandenplan. Ir. Dibbits, hoofdingenieur van rijkswater staat, heeft het gezelschap een toelichting op deze werken ge geven. Om één uur kwam liet gezel schap bij Katseveer bijeen, waar aan boord van de veerboot „Oos- terschelde" een korte uiteenzet ting werd gegeven van de werk zaamheden. Een inmiddels ver schenen rapport over „De ont wikkeling van de recreatie in het gebied Veersegat en Zand kreek" werd uitgereikt. Dit rap port kwam tot stand na bespre kingen die zijn gehouden in de technische adviescommissie van het drie eiiandengebied. Het be perkt zich in hoofdzaak tot de aspecten van de recreatie, waar bij ook de natuurbescherming is betrokken. Men acht de studiën, van verschillende zijden belicht, aan dit onderwerp gewijd, een goede basis voor een ontwikke ling, welke van grote betekenis kan zijn voor de aangrenzende gebieden en voor geheel Zeeland. Ideaal voor watersport De ligging van het drie- eilandengebied wordt uiter mate gunstig genoemd, omdat Zeeland en het gebied centraal is gelegen binnen enkele gro te bevolkingsconcentraties van overwegend stedelijke aard. In de naaste omgeving wonen 25 tot 3C miljoen mensen. Zij vertegenwoordigen een concen tratie van koopkracht en dus van mogelijkheden van vakan tiebesteding, welke waarschijnlijk huns gelijke in de wereld niet vinden. Gezien de duidelijke ten dens tot verkorting van de werk week en vergroting van het aan tal automobielen, kan gesteld worden, dat Zeeland het drie- eilandengebied te zijner tijd lig gen binnen een weekend af stand voor 25 tot 30 miljoen mensen. Het dagbezoek kan is onze in v/h Moggré Noordstr. - Terneuzen De Sowjet-minister van Buiten landse Zaken, Andrei Gromyko, heeft dinsdag op een persconfe rentie in New York verklaard, dat de Sowjet-Unie er „alle re denen" voor heeft om de proeven met kernwapens voort te zetten, tot zij net zoveel proeven heeft genomen ais Engeland en Ame rika samen sedert de Sowjet-Ume op 21 maart j.l. besloot haar proe ven te staken. De Sowjet-Unie heeft de proe ven moeten hervatten, omdat de Verenigde Staten en Engeland geweigerd hebben de hunnen te staken. Bij het vaststellen van de datum voor het staken der proe ven moet de Sowjet-Unie reke ning houden met haar veilig heidsbelangen en de gelijkheid met nadere landen die kernwa pens bezitten, aldus de Sowjet- minister. Gromyko merkte voorts op, dat reeds voor de Sowjet-Unie op 31 maart haar proeven stopzette, de Amerikanen veel meer proeven hadden genomen dan de Sowjet- Unie, zodat toen reeds ongelijk heid bestond. Bij de beantwoording van vra gen zei hij, dat de Sowjet-Unie hoopt dat de algemene vergade ring de Sowjet-resolutie zal aan vaarden waarin om onmiddellijk staken van de kernproeven „zon der voorbehoud", wordt ge vraagd. Wij hopen dat Amerika en Engeland een positief stand punt ten aanzien van onze resolu tie zullen innemen, zei hij, omdat wij geloven dat het denkbeeld niet alleen voor de Sowjet-Unie goed is, doch ook voor Engeland, Amerika en alle andere landen. Hoe sneller de assemblee een dergelijk voorstel aanneemt, hoe beter het is en hoe sneller de mogendheden een overeenkomst bereiken, hoe beter. Toen men hem vroeg of de Sowjet-Unie met de proeven om gelijk te komen zal doorgaan zelfs als de Britten en Amerika nen hun proeven staken, zei Gro myko, dat dit een academische vraag was. Engeland en Ameri ka hebben de proeven niet stop gezet. Als Frankrijk met proeven begint, zal men deze proeven bij die van de Amerikanen en de Britten moeten tellen, zo voegde hij hier nog aan toe. De pokkenepidemie ten zuiden van Celebes Volgens een woordvoerder van het ministerie van Gezondheid in Djakarta, zijn in het plaatsje Kutobari, op het eiland Moena, ten zuiden van Celebes, honderd mensen aan pokken overleden. In eerdere berichten was mel ding gemaakt van 500 slachtof fers, doch deze noemde de woordvoerder „vrij overdreven". eveneens van grote betekenis worden. Bij het aannemen van een straal hemelsbreed 90 kilo meter, hetgeen bij goede verbin dingswegen een tijdsafstand van gemiddeld twee uur betekent, zal te zijner tijd Zeeland met dit drie-eilandengebied liggen bin nen een dagafstand voor meer dan vijf miljoen personen. De betekenis voor de recreatie van het watergebied in dit drie- eilandenplan wordt van zeer groot belang geacht. Er ontstaat een wateropper vlakte gelijk aan de totaliteit van de Kager-, de Loosdrechtse en de Reewijkse Plassen sa men. Het zal mogelijkheden bieden voor niet minder dan 4.000 kleine boten. .en natuurliefhebber Behalve de watersport kan ook de recreatie aan de oever ten volle tot ontplooiing komen. Het zal dan echter nodig zijn, dat er bungalows en kampeer terreinen tot stand komen, als mede gezelligheidscentra. In het watergebied van het drie-eilan denplan wordt een drietal droog komende zandplaten tot natuur gebied, om tegemoet te komen aan de wensen van de natuur liefhebbers. Het zijn de Goud plaat, de Middelplaten en zeer waarschijnlijk ook de recht te genover Veere liggende zand plaat Haringvreter. In 1961 zal Noord-Beveland van Walcheren en van Zuid- Beveland af over de weg bereikt kunnen worden zodat men dan niet meer aangewezen zal zijn op de veerverbindingen. In 1959 wordt begonnen met de aanleg van het tweede ge deelte van de afsluitdijk tussen Vrouwenpolder en Wissenkerke op Noord-Beveland. Deze dijk is thans voor bijna de helft gereed en loopt nu van Wissenkerke al tot half in de Zandkreek. Vol gend jaar wordt begonnen aan de kust bij Vrouwenpolder. In 1960 worden de laatste zinkstuk- ken in het overgebleven water gedeelte gelegd. Ir. Dibbits beantwoordt vragen Aan het eind van deze excur sie werd in hotel „De Burg" te Middelburg een diner gehouden, tijdens hetwelk ir. Dibbits enke le vragen heeft beantwoord. Op vragen van de burgemeester van Wolphaartsdijk heeft hij mede gedeeld, dat rijkswaterstaat geen behoefte gevoelt om het bestaan de loshaventje, dat niet veel drukte te zien geeft, aan te pas sen in het kader van het drie- eilandenplan, hetgeen zal beteke nen, dat dit haventje, dat nog enige betekenis heeft voor de landbouw zal verdwijnen. Ir. Dibbits heeft voorts mede gedeeld, dat de problemen voor de Zeeuwse visserij niet al te 7,waar moeten worden genomen. Zoveel mogelijk zullen de vis sers hun beroep ongehinderd kunnen uitoefenen en vrijwel geen last ondervinden van de werkzaamheden in het Veersegat. Zelfs wanneer de zinkstukken gelegd worden zal vrije door vaart worden gegarandeerd. Dat er tot dusver op de rijks begroting nog geen gelden zijn uitgetrokken voor de aanleg van een eventuele vissershaven bij Oolijnsplaat noodzakelijk omdat door de afsluiting van het Veersegat de huidige thuis haven Veere komt te vervallen achtte hij van mindere im portantie. Hét aanleggen van een vissershaven bij Colijnsplaat zal een bedrag van ongeveer een miljoen gulden vergen en wan- Viering van nationalistisch- Chinese feestdag in Indonesië verboden De Indonesische procureur- generaal Soeprapto heeft dinsdag een verbod ingesteld op de vie ring van 10e oktober, een feest dag van de Chinese Kuomintang. Dit verbod is de jongste van een aantal maatregelen tegen de Chi nezen in Indonesië, die ervan verdacht worden de nationalis- tisch-Chinese regering op For mosa welgezind te zijn. Hun aan tal wordt geschat op veertig pro cent van de in totaal drie mil joen Chinezen in Indonesië. Tot deze maatregelen, welke werden genomen na de bekend making door de regering dat For mosa hulp heeft verleend aan de opstandelingen op Noord-Celebes behoorden het verbieden van alle Kuomintang-organisaties in In donesië, met inbegrip van biosco pen, sportclubs e.d., de sluiting van Kuomintang-schoien in Dja karta en het onder militair toe zicht stellen van door nationa listische Chinezen gedreven zaken. neer dit noodzakelijk zou zijn, heeft men altijd nog de uitwijk mogelijkheid van de suppletoire begroting. Ir. Dibbits deelde tenslotte mede, dat het rapport inzake de problemen der Veerse vissers nu ongeveer vier maanden in studie is bij een speciale commissie en dat hij op 14 oktober, wanneer hij in Zeeland zal zijn ter be spreking van de ontwaterings problemen van Noord-Beveland, hierover nadere mededelingen zal verstrekken. Ik heb zelfs in mijn slaap niet - -v) gekucht, zegt m'n man. Dat was eerst s*" "%ï>1 anders! Bijtende ?§TJi prikkelhoest urenlang wakker, rechtop in bed Maar gisteren ben ik met Abdijsiroop begonnen had ik het maar eerder gedaan! De 23 genezende bestanddelen lossen het slijm op en verjagen de ziektekiemen. Raadsverkiezingen in België In België worden zondag a.s. gemeenteraadsverkiezingen ge houden. Eens in de zes jaar ver nieuwen de 2663 Belgische ge meenten hun raden; deze kiezen de wethouders en de koning be noemt een burgemeester uit de raadsleden. Het aantal raadsleden hangt af van de grootte der ge meente: zo telt Antwerpen 43, Brussel, Luik en Gent 39 leden. Het minimum-aantal voor ge meenten kleiner dan 1000 inwo ners is 7. De Verenigde Staten en de konvooien naar Quemoy Van gezaghebbende Ameri kaanse militaire zijde in Taipeh is gezegd, dat de Amerikaanse vloot de nationalistisch-Chinese konvooien naar Quemoy zal blij ven steunen, maar op een af stand. Amerikaanse torpedobootja- gers met negen meter lange vlaggen om zich duidelijk her kenbaar te maken, zouden de kusten niet naderen voor de duur van het communistische aanbod om het vuren te staken. TIJDELIJK REGEN. Een gordel van hogë luchtdruk strekt zich uit van Rusland via de Alpen naar het zuidelijke deel van de Atlantische Oceaan. In deze gordel kunnen twee centra worden onderscheiden: één boven West-Siberië en één boven de Azoren. Langs de noordtlank van het laatstgenomde hogedrukgebied bewegen zich depressies over de Oceaan naar de Britse eilanden om vandaar naar het noorden af te buigen. Fronten die met deze depres sies samenhangen dringen het vasteland van Europa binnen. Een dergelijk front, voorafge gaan door een uitgestrekt regen- gebied trok dinsdagavond over Ierland naar het oosten. Op de nadering hiervan zal bij ons de wind weer toenemen, terwijl tij delijk regen zal vallen. In het temperatuursverloop komt wei nig verandering. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van woensdag ochtend tot woensdagavond. TIJDELIJK REGEN. Veel bewolking en op de mees te plaatsen tijdelijk regen. Mati ge tot krachtige en aan de kust mogelijk harde wind tussen zuid west en zuidoost. Weinig veran dering in temperatuur. DONDERDAG 10 OKTOBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.45 11.20 0J0 n.m. 11.20 11.55 12.35 12.45 ZON op onder Okt. 8 6.51 18.04 9 6.53 18.02 MAAN op onder 1.03 2.17 15.41 16.12

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1