(§aulle Man van Frankrijk's toekomst Sportkleding EIGEN HAARD De Gaulle schets toekomst van Algerië Blijvende Cyprus onrust op ZATERDAG 4 OKTOBER 1958 12e Jaargang Nr 1491 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen .WEKELIJKSE WERELDSCHOUW Minister Subandrio: Nederland wil door Westelijk Nieuw Guinea van Indonesië economische concessies verkrijgen Generaal deed beroep op Algerijnse opstandelingen om de strijd te staken Communistisch China protesteert bij Nederland HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frsnkering bi] abonnement: Terneuzen plrecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande pMactle-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand 2,—; per week 48 cent Losse nrs 9 ct DE VRUE ZEE Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pa advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties Tgéên handel#* advertenties)5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertlenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 nur Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adre# Bureau van dit blad, 20 cent meer. Voor wie nog getwijfeld had, is alle twijfel opgeheven: niet slechts voor Frankrijk, niet slechts voor Europa, maar voor de wereldpolitiek in het algemeen is generaal De Gaulle de man van de week. Naar hem zag men op toen het zondag werd, naar hem ziet men op, nu het resultaat van zondag 28 september bekend is. De figuur van De Gaulle behoeft niet nader te worden be schreven. Hij heeft als militair, en vooral in militaire kringen, naam gemaakt reeds vóór de Franse débacle van 1940. Hij heeft datgene gedaan wat geen andere Franse politicus of officier deed: hij wist, zelfs met achterlating van zijn familie, naar het vrij ge bleven Engeland te ontkomen, omdat naar zijn mening hem daar de taak wachtte, die de betekenis van Frankrijk in de naaste toe komst zou redden. Die taak is, èn door de omvang van Frankrijk's nederlaag, èn door zijn eigen persoonlijkheid, er niet gemakkelijker op geworden. Leest u er naast zijn eigen mémoires maar die van Churchill op na. En u zult zien, dat hij tal van conflicten als hoofd van de vrije Fransen en later van de door de geallieerden erkende nieuwe regering heeft moeten doorstaan. Hij heeft geen enkele conces sie gedaan, die aan de grootheid van Frankrijk en de volledige on afhankelijkheid van dit land af breuk kon doen. Hij was de aan gewezen man om na de bevrij ding, die desalniettemin buiten hem'om moest tot stand komen, de leiding van Frankrijk in han den te nemen. Het zal, vermoede lijk ook door de latere historici, betreurd worden, dat hij zijn zaak in 1946 reeds in andere han den legde. Het zal nog méér betreurd wor den, dat hij na de oprichting van zijn rassemblement, niet de kon- sekwenties trok uit de stemmen, die het Franse volk hem gaf en zodoende het funeste systeem, dat 'de politici oprichtten, zijn gang liet gaan. DE AANGEWEZEN F1GUUE. Maar juist, omdat hij de zwij ger van Colombey werd, kon hij ingrijpen op 13 mei. Kon hij, maar ook hu alleen, uit de eigen lijk opstandige handen van het leger in Algiers de regering aan vaarden. Kon hij praktisch allen onder zich verenigen, zelfs de linkse elementen. Natuurlijk met uitzondering van de communis ten, die echter zelfs op deze zon dag geen uitsluitend internatio nale elementen zijn gebleken. Men wist of vermoedde, dat het antwoord van het Franse volk en de overzeese gebieden „ja" zou zijn. Men wist echter niet, dat het met zó grote meerderheid zou worden gegeven, en door een zó grote opkomst van de kiezers zou worden bekrachtigd. Frankrijk zelf heeft met onge veer 80% der uitgebrachte stem men „ja" gezegd, en Algiers heeft ditzelfde gedaan, had wellicht dit cijfer nog overtroffen, indien niet verschillende Algerijnse dorpen niet hadden durven stemmen uit vrees voor weerwraak van het nationalistische verzetsfront. De overige gebieden hebben, slechts met één uitzondering, eveneens „ja" gestemd; zij blij ven dus bij Frankrijk onder de bepaling van de nieuwe grond wet, die hun zelfstandigheid in uitzicht stelde. Dat het vraagstuk van Algiers niet is opgelost met dit overwel digende „ja", dat er nog heel wat geschaald en bemiddeld zal moe ten worden, vóórdat een vreed zaam samenleven van Franse Al gerijnen en van Algerijnse Fran sen is verzekerd, staat vast, maar het heeft de schijn ervan, dat een nieuwe weg in deze richting is gebaand. ONDER RODE DRUK. Slechts Guinée heeft „neen" ge zegd en is daarmede op dezelfde dag, dat hef dit „neen" uitbracht, als onafhankelijk in Parijs be schouwd. Onafhankelijk, maar ook aangewezen op eigen kracht, zowel politiek als militair en vooral economisch. Guinée heeft dit „neen" uitge bracht onder de druk van de lei der der inlanders, wiens betrek kingen met het communisme reeds jaren bestonden. Deze meent zich te kunnen verenigen met het onafhankelijke Ghana en met het Engelse Nigeria, over welks status een thans bijeen zijnde conferentie te Londen bin nenkort moet beslissen. Het zal nu de vraag zijn of Ghana en eventueel ook Nigeria bereid zijn zich voor Guinée, waarin de Fransen opnieuw mil joenen wilden investeren, opof feringen te getroosten, die eigen ontwikkeling kunnen belemme ren. Het Algerijnse vraagstuk zal wel het eerste zijn, dat de rege ring van De Gaulle die nu vier maanden zeggenschap heeft om met decreten te regeren, wil op lossen. Dit temeer, omdat de uit breiding van de Arabische Liga, en de onzekerheden, die het Na bije Dosten schept, daartoe dwin gen. ONVERWACHTE RUST. Tegen de verwachtingen in heeft de overdracht van het pre sidentschap in de Libanese repu bliek op volkomen wettige wijze en op de vastgestelde datum plaats gehad. Wel heeft de nieuwe president direct met kracht moeten ingrijpen tegen de z.g. Falanga, een oppositie, die ongetwijfeld liever gezien had, dat president Sjamoen aan het bewind zou zijn gebleven. De nieuwe president, die als chef van de staf van het leger weigerde zodanige krachten in te zetten, dat het verzet tegen Sja- moen in de aanvang kon worden onderdrukt, heeft een ministerie benoemd, dat, althans naar het uiterlijk gerekend, wel de indruk van onpartijdigheid maakt. Het moge staan onder leiding van dc rebellen tegeq Sjamoen er zijn christenen en moslems in be noemd, en naar men aanneemt elementen, die de opbouw van de Libanon kunnen verzorgen. Een merkwaardig reit is ook, dat Irak een lening heeft gewei gerd, dat Egypte het heeft ge vraagd, hetgeen erop duidt, dat de wederzijdse verhouding tus sen Irak en Egypte nog eniger mate is gebleven in de sfeer van twee landen, die elkander de lei ding van het Arabisme bestrij den. Nu heeft Egypte, vermoe delijk in verband met deze wei gering, druk uitgeoefend op het olierijke gebied van Koeweit, maar het staat nog helemaal niet vast, dat de sultan van dit ge bied in staat zal zijn om aan dit verlangen gehoor te geven. PLANNEN VOOR CYPRUS. Met het Nabije-Oosten hangt het vraagstuk van Cyprus nauw samen. Men vraagt zich wel af of niet te velen zich met dit om streden eiland willen bemoeien. De Engelse regering blijft voor lopig bij haar 7-jarig interim plan en heeft de gouverneur Foot zijn volle steun verleend. Nu is aartsbisschop Makarios, na zijn weigering om dit plan te aanvaarden, tenminste opbou wend aan het werk getogen door zelf een nieuw plan voor te stel len. Dit zou dan een soort van zelfstandigheid betekenen van Cyprus onder toezicht van de Verenigde Naties. Maar dit plan komt te laat. omdat in de afge lopen jaren de Turkse minder heid zich stem in het kapittel heeft verschaft, hetgeen op zich zelf begrijpelijk is. Gelijk nu de Griekse regering het Engelse plan afwees, wijst de Turkse het plan van Makarios at. Aangezien Griekenland en Tur kije beide lid van de NATO zijn, heeft Spaak met spoed de assem blee in New York verlaten en is met nieuwe onderhandelingen begonnen, die zijn uitgelopen op belangrijke wijzigingen in het Engelse plan. Spaak wil voor komen, dat de Engelse gouver neur regeert met vertegenwoor digers van Griekenland en Tur kije, waardoor deze landen bij elk geschil op Cyprus tegenover elkander komen te staan; hij wil bijstand voor de gouverneur van een Griekse en een Turkse Cy prioot. En ook wil hij in de samenstelling van de Cypriootse vertegenwoordiging een soortge lijke wijziging van de Engelse plannen aanbrengen. Of dit tot resultaten zal leiden, moet nog afgewacht worden; men kan het de Engelse regering niet ten kwade duiden, dat zij wat afwij zend staat tegenover heel de op zet van Makarios, die zij terecht niet vertrouwt. FELLE WOORDENSTRIJD. Washington doet zich bij de be sprekingen met China te War schau van de soepele kant ken nen. Maar Eisenhower verlangt terecht - dat deze besprekin gen binnen beperkte termijn van o.v. veertien dagen zullen zijn afgelopen. En ten opzichte van Quemoy waarschuwen hij en Dulles opnieuw, ondanks de on behoorlijke dreigementen die Chroesjtsjef in zijn brief uit. Zo doende is het bij het algemeen debat in de assemblee der Ver enigde Naties tot een felle woor denstrijd gekomen tussen de Russische minister Gromyko en Amerika's chef der delegatie; beschuldigde Gromyko Amerika van imperialisme, de Amerika nen gaven dit verwijt in nog krachtiger termen jegens Rus land terug. Dat er op deze wijze iets te recht kan komen van een behan deling van het vraagstuk China in de assemblee, waarover, naar het heet, Washington zou den ken, indien de onderhandelingen te Warschau mislukken, lijkt niet onwaarschijnlijk. Niet alleen Rusland gebruikt grove bewoor dingen, die eigenlijk in een fat soenlijke vergadering niet pas sen, maar onder de bescherming van' Rusland doet Indonesië dit ook. Het is de vraag of de klacht, die minister Luns uitte jegens de Indonesische handelwijze tegenover Nederland enig effect kan sorteren, nu daaraan zelfs niet een motie is verbonden het toppunt van onbeschaamd heid is wel bereikt, nu Indonesië zelfs stelt, dat het de regering in Den Haag is geweest, die op de Nederlanders druk heeft uitge oefend om Indonesië te verlaten! Men begint te bemerken, dat Göbbels' gevleugeld gezegde, dat men een leugen maar voldoende malen behoeft te herhalen om deze als waarheid te zien aan vaard, een psychologisch diepere (Adv.) De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Suban drio, heeft in een verklaring aan de pers gisteren gezegd, dat In donesië beter in staat is. Weste lijk Nieuw-Guinea te verdedigen dan Nederland, vooral wanneer Indonesië gereed zal zijn met de opbouw van zijn strijdkrachten. Subandrio zeide dit in een commentaar op de verklaring van dr. Drees in de Tweede Ka mer. waarbij de Nederlandse mi nister-president had gewezen op het strategisch-militaire be lang van Westelijk Nieuw-Gui- nea, met name voor de niet-com- munistische Westelijke mogend heden. „West-Irian, samen met geheel Indonesië, heeft inderdaad een zeer belangrijke militair-strategi sche positie", aldus minister Su bandrio. „Maar West-Irian heeft geen strategische betekenis juist voor Nederland, omdat Neder land niet in staat is gebleken, dit gebied te verdedigen, zoals tijdens de laatste oorlog wel is gebleken. Volgens mijn mening is het voor Nederland al een zware last zijn aandeel te leve ren in de verdediging van West- Europa. Wat West-Irian betreft, tot de verdediging van dit ge bied is Indonesië beter in staat, vooral nadat het zijn militaire kracht zal hebben vergroot. In economisch opzicht legt West-Irian op Nederland jaar lijks een last van enige tiental len miljoenen guldens", aldus Subandrio, die verder zeide dat, gezien vorengaande feiten, te ge loven, dat Nederland Westelijk Nieuw-Guinea wenst te gebrui ken om van Indonesië concessies te verkrijgen in economisch op zicht. Het is voor de Nederlan ders te betreuren, aldus Suban drio, dat zij hiermede overmatige winst willen behalen, waardoor Westelijk Nieuw-Guinea een wa pen is. dat werkt als een boome rang tegen henzelf. VOOR AL UW naar de SPECIAALZAAK Sporthandel Noordstraat 76, Terneuzen. betekenis had dan wij destijds veronderstelden! SATELLIET NIET, KIND WÉL. De algemene beschouwingen in de Verenigde Naties zijn ge ëindigd; de ministers van Buiten landse Zaken van de Grote Drie zijn naar hun eigen land terug gekeerd; positief resultaat heb ben deze beschouwingen ook dit maal niet opgeleverd. Hoe kan dat anders, wanneer men ziet, dat de Russen zelts weigerden om het gedrag der satelliet-regering in Hongarije op de agenda te brengen? Er worden in Hongarije dagelijks be denkelijke vonnissen geveld, zelfs doodstraften uitgevoerd, en er is geen mogelijkheid om de hoog ste instantie, die van het Hot in Den Haag, te raadplegen. Het doet in dagen, dat aldus kan geschieden, bijna schrijnend aan, dat het Hof in zijn volle omvang moet behandelen de zaak van een Nederlands kind in Zwe den. dat aan de voogdij van de vader is onttrokken op grond van Zweedse wetten. Daarmede is de internationale wetgeving van het internationaal privaatrecht, die inzake de voogdij reeds 60 jaar bestaat geschonden, en daarom heeft de Nederlandse regering dit geding voor het Hof moeten brengen. Men zou liever zien, dat het Hot andere en meer wereld-omvattende zaken te be handelen kreeg! CAESARS VROUW. President Eisenhower heeft van zijn rechterhand, als hoedanig Stierman Adams, die in rechte lijn alstamt van twee presiden ten van Amerika, moeten schei den. Adams heelt voor de radio gesproken, en op waardige wij ze; het enige wat men erin miste, was zijn openlijke erkentenis, dat hij, die in 19o2 zozeer mede werkte om de democraten in de persoon van Truman te beschul digen van corruptie, zelf voor zichtiger had moeten zijn, en be denken, dat van Caesar's vrouw zelfs geen kwaad mag worden gedacht. Het eigenaardige is dat kanse lier Adenauer van zijn vertrou wensman eenzelfde moeilijkheid ondervindt, die intussen van generlei invloed is geweest op net congres, dat de christen-de mocraten te Kiel, de hoofdstad van Sleeswijk Holstein, hielden. Op dat congres is de eenheid van de C.D.U. bevestigd, hoewel con servatieven en liberalen in de partij er tel tegenover elkander stonden. Adenauer, die zelf meer naar de linkervleugel overhelt, genoot de voldoening, dat bij de Landdag-verkiezing in Sleeswijk Holstein, een paar dagen later, de C.D.U. een nieuwe overwin ning boekte; krachtens welke deze vermoedelijk de regering samen met de sociaal-democrati sche oppositie zal voeren! VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden.) -fr Bankrovers hebben met be hulp van een gestolen taxi don derdag twee bankemployé's te Londen beroofd van een bedrag van 160.000. De taxi wachtte op de twee employé's en bracht hen naar een verlaten plaats, waar zij door vier gemaskerde mannen werden beroofd. „Het overweldigende aantal ja- stemmen, dat in Algerië werd uitgebracht, heeft dit land en Frankrijk voor eeuwig aaneen gesmeed. Honderd miljoen men sen hebben besloten tezamen in vrijheid, gelijkheid en broeder schap aan hun toekomst te bou wen", aldus heeft de Franse pre- TWEEDE UITKERING DER MELKPRIJS GARANTIE 1957—1958 De minister van Landbouw heeft besloten aan melkveehou ders een tweede betaling op de melkprijsgarantie 19571958 uit te keren ten bedrage van vier cent per kilogram melk over de in de periode van 22 juni tot en met 13 september 1958 geleverde hoeveelheid melk. Zoals men weet heeft de regering reeds tijdens het lopende melk prijsjaar een aanvang gemaakt met de uitbetaling van de nog definitief te bepalen toeslagen van melkprijsgarantie 1957/'58. De eerste uitkering in begin ju li 1958 groot vier cent per kg, had betrekking op de hoeveel heid geleverd in de periode van 10 november 1957 tot en met 21 juni 1958. Het produktschap zal de tweede uitbetaling zó régelen, dat de zuivelfabrieken omstreeks half oktober over de gelden van de uitkering ter doorbetaling aan de veehouders kunnen beschik ken. mier, generaal De Gaulle, vrij dag in een< toespraak te Con- stantine, in Oost-Algerië, ver klaard. In zijn toespraak, waarnaar in geheel Algerië met spanning werd uitgezien, verklaarde De Gaulle voorts: „Ik ben hier ge komen, om de toekomst van Al gerië bekend te maken. Wij moe ten het aanzien van dit land ver anderen". Hij deed daarop mededeling van een vijfjarenplan, om. dit te bereiken. „In deze tijd moet ten minste tien procent van de jonge mensen, die bij het rijk in dienst treden, uit Algerijnen bestaan. Er zal 250.000 hectare land on der de Mohammedaanse boeren worden verdeeld. Voorts zullen er binnen twee maanden verkiezingen in Algerië worden gehouden. Tenminste twee derde van de afgevaardig den van dit land zal uit Algerij nen moeten bestaan. Er zullen 400.000 nieuwe betrekkingen in Algerië in het leven worden ge roepen. Alle kinderen in Algerië zullen in staat worden gesteld 'n school te bezoeken", aldus De Gaulle. De generaal deed een beroep op de Algerijnse opstandelingen om „deze ongerijmde strijd te staken'. „Staak deze ongerijmde strijd en wij zullen als onmiddellijk ge volg overal nieuwe hoop zien ontstaan. De gevangenisdeuren zullen opengaan en wij zullen zien, dat dit land groot genoeg is voor iedereen", aldus de Franse pre mier. Zich richtend tot de landen, die de Algerijnse opstandelingen steunen, verklaarde De Gaulle: Aanslagen op vrouwen van Britse militairen Makarios richt oproep tot Griekse Cyprioten om zich krachtig te verzetten tegen Britse deelgenootschapsplan Drie jongemannen hebben vrij dag in Famagusta op Cyprus twee vrouwen van Britse mili tairen op straat neergeschoten. Een van de vrouwen is in het ziekenhuis waarheen zij werd vervoerd, overleden. De tweede is zwaar gewond. Het was de tweede dag van oplaaiend Grieks verzet tegen 't Britse deelgenootschapsplan. In Famagusta is onmiddellijk na de aanslag een uitgaansverbod af gekondigd. Bij incidenten elders op Cyprus zijn vrijdag vier Britse militairen gewond. Donderdag vielen aan Britse zijde zeven gewonden en werd een burger doodgeschoten. De Griekse verzetsorganisatie op het eiland, EOKA, heeft vrij dag pamfletten verspreid waar in de Britten beschuldigd worden van „laffe methodes". Terwijl de verzetslieden hun aanvallen al leen richten op militairen en vijandelijke agenten, hebben de Britse militairen opdracht gekre gen weerloze burgers dood te schieten of te mishandelen en vrouwen te schenden, aldus de pamfletten. Aartsbisschop Makarios heeft vrijdag in Athene een oproep uitgegeven, waarin hij de Griek- Evenals donderdag is het ook gisteren weer rustig geweest op de Rotterdamse schippersbeurs en worden er weer vrachten te gen de officiële koers aangeno men Communistische China heeft bij Nederland gepro testeerd tegen zijn „hou ding" tegenover de toestand in het Verre Oosten, aldus is vrijdag in gezaghebbende kringen van de Verenigde Naties te New York verno men. De autoriteiten te Peking heb ben, zo werd gezegd, twee dagen geleden tegenover de Nederland se zaakgelastigde mondeling dui delijk gemaakt, dat zij met name bezwaar hadden tegen de steun van de Nederlandse V. N.-dele- gatie voor de maatregel om de communisten buiten de V. N. te houden en de zetel van China be zet te houden door de nationa listen. Zij hadden verder bezwaar tegen verklaringen die minister Luns in New York heeft afge legd. De minister heeft 17 septem ber bij zijn aankomst te New York een aantal vragen over de crisis in het Verre Oosten beantwoord en later in een persgesprek in zijn hotel ver dere commentaar geleverd. Naar wij vernemen is in Den Haag uit Peking nog geen be richt over het protest bij de Nederlandse zaakgelastigde ontvangen. De zaakgelastigde van de Chinese volksrepubliek heeft donderdag op het ministerie van Buitenlandse Zaken te Den Haag geprotesteerd tegen uit latingen van minister Luns, zonder overigens de betrokken uitlatingen nader te kunnen substantiëren. Dit protest kon derhalve niet worden aanvaard, aldus vernemen wij. se Cyprioten oproept tot krach tig verzet tegen het Britse deel genootschapsplan. Direct na de aanslag in Fama gusta is een groot aantal Griek se Cyprioten op straat gearre steerd, zo is in Cyprische krin gen verklaard. De burgemeester van de stad heeft bij de Britse commisaris geklaagd, dat een aantal Griekse arrestanten door Britse militairen is geslagen. Hij zei na het onderhoud met de commissaris, dat hij de verze kering had gekregen dat dit niet meer zou gebeuren. Gouverneur Foot is onmiddel lijk met een hefschroefvliegtuig naar Famagusta gevlogen om persoonlijk een onderzoek in te stellen. Het was de eerste directe aan slag op vrouwen van Britse mi litairen. Wel zijn reeds eerder Britse vrouwen bij aanslagen om het leven gekomen, doch zij wa ren toen niet het directe doel van de verzetslieden. AMERIKA en FORMOSA Dulles: „Amerika zal niet voor geweld wijken" President Tsjiang Kai Sjek van nationalistisch China heeft donderdag met de Amerikaanse ambassadeur in Taipeh, Everett Drumright, gesprokne over het Amerikaanse standpunt ten aan zien van de crisis in de straat van Formosa. Een woordvoerder van het na tionalistische ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft op een persconferentie meegedeeld, dat Amerika de regering in Taipeh nog niet heeft benaderd over een vermindering van de militaire sterkte op de kusteilanden. Een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade heeft verklaard, dat de ambassadeur Tsjiang een boodschap van Dul les heeft gegeven. Hij zei dat er geen verandering in het stand punt van Dulles is gekomen. Deze had opnieuw te kennen gegeven, dat Amerika niet voor geweld zou wijken. Prof. mr. dr. G. M. Verrijn Stuart voorzitter van de S. E. R. Bij Kon. Besluit van 30 sep tember 1.1. is met ingang van 1 oktober 1.1. voor het nog: reste rende gedeelte van de zittings periode van de Sociaal-Economi sche Raad, welke eindigt op 31 maart 1960, tot voorzitter van die raad benoemd prof. mr. dr. G. N. Verrijn Stuart te Amster dam. „Kunt u hier bereiken, wat Frankrijk wel kan doen? Neen. Laat het daarom aan Frankrijk over". Omtrent de politieke status van Algerië verklaarde De Gaul le het nutteloos te achten reeds tevoren te gaan aangeven, wat bij de uitwerking der opgestel de plannen zou worden verwe zenlijkt. Sommige Europeanen in Con- stantine zouden enigszins te leurgesteld zijn door de inhoud van De GauIIes rede. In doorgaans welingelichte kringen verklaarde men echter dat het grootste deel van de Europeanen in Algerië vertrou wen heeft in De Gaulles be kwaamheid om het Algerijnse vraagstuk tot oplossing te bren gen. Men wees er in dit verband op dat de extremisten de minder heid vormen van de Europese bevolking. Wat van belang is, zo zei men, is dat de Mohammeda nen, het grootste deel van de Europeanen en het leger achter De Gaulle staan. REACTIES OP DE GAULLES REDE In Parijs is de rede die De Gaulle in Constanine heeft ge houden, over het algemeen goed ontvangen. Zijn plan voor inte gratie van Algerië vond men praktisch en concreet, terwijl het toch tegelijkertijd de deur openlaat voor een toekomstige, speciale politieke status voor Algerië. (Adv.) 1 BINNENVERINGBED het beste bed ZUIDELIJKE WIND Ten zuidwesten van Ierland lag vrijdagavond een oceaan depressie, die in traag tempo nog iets naar 't oosten bewoog, Ons land bevond zich vrijdag nog aan de rand van de in vloedsfeer, en een voorbijtrek kende rug van hoge druk bracht ons zonnige perioden, waarin de temperaturen tot 16 18 graden opliepen. Een randstoring die zich boven Zuid-Frankrijk ontwikkelde, zal geleidelijk zich in noordelijke richting verplaatsen. Voor van daag verwachten we zodoende aanhouden van de wind uit zui delijke richtingen en dezelfde, of nog iets hogere, middagtem- peraturen. De wind zal tijdelijk krachtig worden, maar er zal over het algemeen minder zon zijn dan vrijdag, terwijl er mo gelijk hier of daar wat regen kan vallen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Zuidelijke wind Matige tot krachtige zuidelijke wind. Tijdelijk veel bewolking met hier en daar wat regen. Wei nig verandering in temperatuur. ZONDAG 5 OKTOBER v.m. n.m. Breskens 5.51 6.19 Terneuzen 6.26 6.54 Hansweert 7.06 7.34 Walsoorden en en en7.16 7.44 MAANDAG 6 OKTOBER v.m. n.m. 6.40 7.22 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 7.15 7.55 8.05 7.57 8.37 8.47 ZON MAAN op onder op onder Okt. 4 6.44 18.13 21.56 13.01 5 6.46 18.10 22.52 13.49 6 6.48 18.08 23.54 14.31 7 6.49 18.06 15.08 8 6.51 18.04 1.03 15.41 9 6.53 18.02 2.17 16.12

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1