Uit de Provincie Binnenlands nieuws ju 'W AGENDA TERNEUZEN AXEL TWEE NIEUWE NEDERLANDSE NOTA'S VOOR DJAKARTA BRESKENS SAS VAN GENT. STOPPELDIJK RETRANCHEMENT. ZAAMSLAG Diploma Ziekenverpleging. Bij het gisteren in het Juliana- Ziekenhuis gehouden examen ter verkrijging van het diploma ziekenverpleging A slaagden de zusters A. A. van Baal, A. N. Bakker, A. T. den Hamer en M. Verberkmoes. Het examen werd afgenomen door de doktoren D. Dorrepaal, F. J. Visser, H. A. Boland en de adj.-directrice H. J. LoefRijks gecommitteerde was dokter J. Stevens uit Middelburg. M. A. C. A.-sluitingsrit competitie 1958. Zaterdagavond vond ter afslui- sluiting van de club-competitie 1958 van de M. A. C. A.-club de laatste rit van dit seizoen plaats. Deze rit die In de naaste om geving van Axel was uitgezet, werd bij duisternis gereden. Ver schillende weggedeelten moesten 2- en zelfs 3-maal bereden wor den waardoor een interessant en spannend geheel werd verkre gen. Grote moeilijkheden leverde het traject en de route-omschrij ving niet op. Om 10 uur reikte voorzitter, de heer A. E. Wolfert, in de „Stads herberg" de prijzen uit. De uitslag was: Motoren: le pr.: J. Dees, Ter- neuzen, 8 strafpnt; 2e pr.; P. Buijze, Sluiskil, 83 strpnt; 3e pr.: P. Baan, Middelburg. Auto's: le pr.: D. Meeusen, Terneuzen, 5 str.pnt; 2e pr.: D. J. Dees, Terneuzen, 12 str.pnt; 3e pr.: G. Weijns, Axel, 14 str. pnt; 4e pr.: A. Schijve, Groede, 15 str.pnt; 5e pr.: J. Risseeuw, Zuidzande, 16 str.pnt; 6e pr.: W. Wiliemsen, Axel, 16 str.pnt; 7e pr.; A. Dieleman, Axel, 17 str. pnt; 8e pr.: S. van Hoeve, Axel, 18 str.pnt; 9e pr.: J. Verstraten, IJzendijke, 19 str.pnt; 10e pr.: S. P. Dekker, Oostburg, 22 str. pnt; lie pr.: P. Remael, Antwer pen, 23 strpnt; 12e pr.: D. de Jager, Axel, 27 str.pnt; 13e pr.: C. Millenaar, Vlaardingen, 81 str.pnt; 14e pr.: G. Mol, Zaam- slag, 137 str.pnt. Het clubkampioenschap in de motorklasse ging naar de heer P. Buijze te Sluiskil met 237 strafpunten, opgelopen in de 3 plaats gevonden wedstrijden. In de autoklasse was het wederom de heer D. Meeusen uit Terneuzen, die deze titel op zijn naam wist te brengen, iets dat hem sinds de oprichting der club nog maar één keer ontgaan is. Hij had 80 strafpunten in de 3 wedstrijden. 2. A. Schijve, Groede, 94 str. pnt; 3. D. J Dees, Terneuzen, 95 str.pnt; 4. S. van Hoeve, Axel, 155 str.pnt; 5. J. Risseeuw, Zuid zande, 200 str.pnt; 6. G. Mol, Zaamslag, 219 str.pnt. In tegenstelling tot andere be richten vernam de correspondent van het A.N.P., dat de Neder landse diplomatieke vertegen woordiger in Djakarta, de heer Hasselman, maandag niet één, •doch twee nota's bij het Indone sische ministerie van Buitenland se Zaken heeft ingediend. De heer Hasselman overhan digde de beide stukken aan de heer Papain, het hoofd van het directoraat Europa van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken. Noch de Indonesische, noch de Nederlandse woordvoerder was bereid mededelingen te verstrek ken over de niboud. Van gezag hebbende zijde werd echter ver nomen, dat de nota's geen, ver band hielden met de voornaam ste geschilpunten tussen Neder land en Indonesia. Formosa roept de hulp van Amerikaanse burgerpiloten in Nationalistisch China heeft de hulp van Amerikaanse bur gerpiloten ingeroepen om voor raden naar de Quemoy-eilanden- groep te brengen. Zo wordt te 'Taipeh meegedeeld. Hugh Gru- dy, president van de Civil Air Transport Cy" heeft bevestigd dat zijn maatschappij door de nationalisten is benaderd. Een beslissing had de maatschappij nog niet genomen. De voedselpositie op de eilan den schijnt moeilijk te zijn en bet aantal gewonden neemt ge leidelijk toe. WOENSDAG 1 OKTOBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De jonge leeuwen". Zuidlandstraat, 4 en 8 uur: Circus Van Bever. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Het schot in de rug". DONDERDAG 2 OKTOBER. HOEK: Café ,,'s Lands Welva ren", 2 uur: Openbare verko ping van een'huis met erf en tuin aan de Langestraat 59. Herrie om een achterpad. De raad der gemeente Bres- kens werkte zich maandagavond vlot door de raadsagenda heen, waarin een groot aantal belang rijke zaken aan de orde kwam. Minder vlot ging het, toen bij de rondvraag mevr. M. Nier- mansGosseije de kwestie van het achterpad langs een viertal Boulevard-woningen ter sprake bracht. Dit pad, een stukje bouwgrond ter breedte van enkele meters, werd tot voor een jaar gebruikt door de bewoners van de Boule vard als achterpad, totdat een tweetal bewoners het pad, dat niet als voetpad stond aange merkt van de gemeente huurden. Het pad werd voor de andere be woners afgesloten. De Boule vard-bewoners namen hiermede geen genoegen en dienden een rekest in. Zij vroegen hierin aan B. en W. het pad als het jaar verstreken was, niet opnieuw te verhuren. De oude B. en W. na men dan ook een dergelijk be sluit, waarin tevens stond, dat 't voorstel in de raad zou komen om van het bewuste pad een openbaar voetpad te maken. Dit voorstel moest echter in de nieuwe raad komen, doch het nieuwe college van B. en W. stond niet achter het besluit van de oude wethouders en besloot het pad opnieuw te gaan verhu ren, weer voor de tijd van een jaar. Mevr. M. NiermansGosseije was het hiermede beslist niet eens en stelde de vraag of B. en W. een besluit van de aftredende wethouders zo maar naast zich neer kunnen leggen. Wethouder Zegers antwoord de hierop, dat het huidige college haar eigen verantwoordelijkheid draagt. Het motief waarop weer opnieuw verhuurd werd, was, dat Rijkswaterstaat achter de Bou levard een kunstduin gaat aan leggen waarop de wandelweg zal komen. Wanneer er later plaats over is voor een achter pad, zal dit opnieuw in het col lege bekeken worden. Nadat mevr. Niermans de gang van zaken rond het achterpad nogmaals uiteengezet had en B. en W. voet bij stuk hiëlden, vroeg mevr. Niermans de raad B. en W. de bevoegdheid tot het verhuren van gronden te ont nemen en dit weer in handen van de raad te stellen. Hierop repliceerde de burge meester, dat het dan wel gezel lige vergaderingen zullen wor den als de raad zich met de kleine stukjes tuingrond etc. gaat be moeien. Met klem ontraadde de burgemeester een dergelijke stap. Mevr. Niermans wilde over het geval nog even nadenken en kwam vlak voor het sluiten der vergadering met het verrassende voorstel de raad te verzoeken van het bewuste pad een open baar voetpad te maken. Wethouder Van der Hooft meende dat dit tegen het regle ment van orde was en verzocht mevr. Niermans haar voorstel tegen de volgende vergadering schriftelijk bij B. en W. in te dienen. Door deze achterpad-affaire duurde de rondvraag veel langer dan de behandeling der agenda stukken. Het bestuur der R.K. lagere school vroeg en verkreeg mede werking voor de aanschaf van meubilair en leermiddelen tot een bedrag van 2250. Ook voor het treffen van enige voorzienin gen aan het gemeentelijk vereni gingsgebouw, waarin enkele klassen van de R.K. school zijn ondergebracht werd een bedrag van 510 uitgetrokken. De jaarwedde van de opzich ter van de Centrale Dienst werd vastgesteld op 5100 per jaar. Het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcoholisme te Middelburg ontvangt een bijdrag van 75 per jaar. Over de beschuttende werk plaats te Oostburg, waarvan de statuten voor deelneming aan de Stichting ter behandeling kwa men werd een groot aantal vra gen gesteld. Uiteindelijk kon de raad zich verenigen met het voorgestelde. Uit de toelichting bleek o.m., dat de raden der ver schillende gemeenten de be stuursleden benoemen. Het be stuur heeft deze vertegenwoordi gers te accepteren. In winst en verlies zal op gelijke wijze ge participeerd worden. Thans is het echter zo, dat de werkplaats zich zelf bedruipt, wat slechts mogelijk is, omdat op de ionen een toeslag van 90 wordt ge geven door het Rijk. Nadat deze punten afgehandeld waren gaf de voorzitter een uit eenzetting over de gang van za ken rond de Welvaart Stichting. Indertijd besloot de raad hier aan; haar^ medewerking te ver lenen, zulks op verzoek van de heer Van der Hooit. Nadat de veerhaven en daar mede het drukke verkeer uit de gemeente was verdwenen, was men algemeen van mening dat er iets gedaan diende te worden, om de gemeente aan een nieuwe bestaansbron te helpen. Een wel- vaartstichtng, waarbij vooral ga- dacht werd aan de exploitatie van het badstrand en de bevorde ring vrfn het toerisme leek de aangewezen weg. Uit informa ties js echter gebleken, dat de Stichtingsvorm geheel onder „cu ratele" zou komen van G. S. Een N.V. vorm, waarin gemeen te en particulieren samenwerken, zou meer effect afwerpen. De besluiten zouden vlotter geno men en uitgevoerd kunnen wor den, terwijl de N.V. over een ka pitaal zou beschikken, daar er aandeelhouders zijn. Nadat over dit alles uitvoerig was gesproken vroeg de burge meester de raad een principe-be sluit te nemen, waarin men het eens is met deze gang van zaken. T.z.t. zullen de ontwerp-statuten de raad en de deelnemers aan de N.V. aangeboden worden ter goedkeuring. De heer Carels vond dat een principe-besluit wat ver ging. Mocht de raad, wanneer de sta tuten er zijn, er niets voor voe len. dan zit men vast aan het principe-besluit. Het draaide er op uit, dat B. en W. gemachtigd werden in de geplande richting verder te wer ken, zonder dat men zich hele maal gebonden achtte. B. en W. gingen hiermede accoord. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Carels aandacht voor de sloot bij de Boulevard. B. en W. zullen op korte termijn bekijken wat er aan te doen is. Een trap bij de veerhaven, een plan van mevr. Niermans, zal ook bekeken worden, terwijl werd toegezegd dat B. en W. in de volgende raadsvergadering voorstellen zullen indienen voor het venten bij de veerboot. Aanrijding'. Maandagmiddag omstreeks 6 uur had op het gevreesde kruis punt Traverse—Dam een aan rijding plaats tussen 'n vracht auto, bestuurd door de heer C. C. R. V. uit Clinge en een be stelwagen, bestuurd door de heer J. S. uit Sas van Gent. Op het ogenblik dat een trac tor met aanhangwagen en de vrachtauto, rijdende in de rich ting Sluiskil genoemd kruispunt naderde, wilde de heer S. met zijn bestelwagentje vanaf de Oude Westkade de grote ver keersweg oversteken om naar Westdorpe te rijden. Daar de vrachtauto juist de langzamer rijdende tractor was gepasseerd, toen het bestelwagentje de drukke verkeersweg blokkeerde, moest, om te voorkomen dat de vrachtauto het bestelwagentje midden in de flank zou treffen, de heer T. met zijn vrachtauto naar links uiitwijken, hetgeen hij dan ook deed. Hij kon ech ter niet voorkomen dat de vrachtauto nog in botsing kwam met het bestelwagentje, dat hier door zwaar beschadigd werd. De materiële schade aan de vrachtauto was niet noemens waard. Jongetje te water. Toen zondagmiddag het zoon tje van de heer v. d. B. op een aan de Oostkade liggende stapel hout aan het spelen was, had hij het ongeluk daarvan af te vallen en in het kanaal terecht te komen. Gelukkig was het knaapje de zwemkunst machtig en zwom hij na zijn duik rustig naar de wal, waarna hij door hulpvaardige 'handen op het droge werd getrokken. Met een nat zondags pak keer de het knaapje huiswaarts. Loterij jeugdwerk. In het Verenigingsgebouw vond de trekking plaats van de loterij ten bate van het jeugd werk in de parochie. Deze avond werd opgeluisterd met muziek en zang door het orkest van de heer Wegenhausen, terwijl kape laan Rombouts enkele films ver toonde. Er heerste een gezellige sfeer en gelukkig toonden ook vele ouders hun belangstelling. Kapelaan Rombouts wees er op, dat een bloeiende jeugdbewe ging heel veel kan bijdragen tot het vormen van een jeugd. Spre ker bracht naar voren, dat er nog heel wat gedaan moet worden voor onze jeugd. Het idealisme is wel bij de jeugd aanwezig, maar om alles in goede banen te leiden, is veel geld nodig. Ter be strijding van de noodzakelijke uitgaven werd o.m. deze loterij op touw gezet. De financiële zorgen zijn daarmee weer een beetje verlicht, maar het welzijn van de jeugd eist meer en het gebrek aan geld is zó groot, dat blijvend actie moet worden ge voerd om de nodige geldmidde len bijeen te krijgen. De hoofdprijs van de loterij, die na een gezellige avond uit de bus kwam, werd gewonnen door de heer P. de Maat. Aan de heer Wegenhausen werd een geschenk aangeboden, terwijl zijn echtgenote een bloe menhulde in ontvangst mocht nemen. Ongeluk met tractor. Tengevolge van een vergissing geraakte de landbouwer P. R. dezer dagen met zijn tractor in een benarde positie. Het scheen, of de tractor in een brede sloot terecht zou komen, doch de cul tivator, die er achter hing, zette zich zodanig in de grond vast, dat de tractor aan de slootrand bleef hangen. De bestuurder kwam er af met een nat pak. Bloemententoonstelling. Vor. - de bloemententoonstel ling in de o. 1. school bestond een goede belangstelling. Er was aardig materiaal. Ook de stand van de Vogelbescherming trok de aandacht. Wandeltochten. Zaterdagmiddag zijn er te Re- tranchement wandeltochten. Ze beginnen om half drie. De jeugd zal 10 km afleggen in de mooie omgeving van het oude Zwin dorpje; oudere personen zullen 20 km tippelen. Als herinnering ontvangt ieder, die de tocht uit loopt, een insigne. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau der rijkspoli tie zijn de volgende voorwer pen als gevonden aangegeven welke aan de daarachter ver melde adressen terug zijn te be komen Gekleurde wollen das, Reuzen- hoek C 19; kinderportemon- naie, Stoofstraat 3; ballpoint, Puntstraat 11. POOLS JACHTJE BIJ TEXEL AAN DE GROND Gisternacht is het Poolse jachtje ..Skwall" II in het Molengat nabij het eiland Texel aan de grond gelopen. Doordat de opvarenden vuurpijlen af schoten werd de kustwacht Kijkduin op hun aanwezigheid attent gemaakt. De motorboot „Prins Hendrik" voer om half- één uit en bracht het scheep je vanmorgen half zes Den Hel der binnen. Aan boord bevon den zich zes mannen en een vrouw. Zij waren op 15 septem ber uit Danzig vertrokken en wilden via Antwerpen naar de Expo te Brussel. KIND VERDRONKEN. Maandagavond is het tweejarige dochtertje van de landbouwer L. Vis uit Oostendorp in de Eekter- beek aldaar verdronken. Het meisje is tijdens het spelen in de beek terecht gekomen. Een uur na de vermissing werd zij gevon den door een broertje. Het kind was toen reeds overleden. VERDWENEN MINDERJARIGE TERECHT Op 11 mei verzocht de Haagse politie namens de moeder de op sporing van het 17-jarig meisje M. H. M., dat uit het ouderlijk huis was weggelopen. Maandag heeft het meisje, dat inmiddels 18 jaar is geworden, zich bij de politie gemeld. Zij ver telde naar Duitsland te zijn ge weest. VAN OPLICHTING VERDACHTE VERZEKERINGSAGENT GEARRESTEERD. Maandag is de 37-jarige verze keringsagent W. P. uit IJssel- muiden door de Rotterdamse re cherche gearresteerd, verdacht van poging tot oplichting. Een veehandelaar te Rotterdam had bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat P. op 20 aug. jl. getracht zou hebben hem voor 2000 op te lichten. De verzekeringsagent was in augustus j.l. in contact gekomen met de veehandelaar A. B. A. A. uit Rotterdam, die als bemidde laar optreedt bij het verstrekken van vee aan boeren op krediet. De agent had hem verteld, dat hij benaderd was door een boer uit de omgeving van Rotterdam, die goed bekend staat, maar wiens zoon in moeilijkheden was gekomen. Hem werd gevraagd of hij niet met 2000 zou kunnen helpen en dit verzoek bracht de verzekeringsagent weer over aan de veehandelaar. Later zou de boer het zaakje dan wel weer in het reine brengen. De veehande laar, die liet zaakje niet ver trouwde en er niet aan dacht P. het geld te geven, is gaan infor meren, maar hij kwam er tenslot te achter, dat er van moeilijk heden bij de betreffende zoon geen sprake was. Toen volgde aangifte bij de politie. AUTO-ONGELUK BIJ LEENDE: TWEE JONGE MENSEN GEDOOD Bij een anto-ongeval, zondag avond om halftien op de rijks weg onder Leende (N.Br.) ter hoogte van hotel - restaurant „Jagershorst" is het 11-jarig zoontje van mr. W. C. J. M. van Lanschot uit Eindhoven op slag gedood. De bestuurder van de auto, de 22-jarige mejuffrouw Carla Houben, dochter van de Commissaris der Koningin in de provincie Limburg, is maan dagavond te Eindhoven aan de kenhuis te Eidhoven aan de be- bekomen verwondingen over leden. In de auto van mejuffrouw Houben zaten ook nog twee an dere kinderen van de heer van Lanschot, alsmede een vriendin van de bestuurster, mejuffrouw l'Houest, eveneens uit Maas tricht. Zij allen moesten in het genoemde ziekenhuis in Eind hoven worden opgenomen. - De auto van mej. Houben kwam door tot nu toe onbeken de oorzaak in botsing met een auto, waarin gezeten waren de de heer en mevrouw Uytten- broek en hun twee kinderen, afkomstig uit Sittard. Zij waren op weg van het Gooi naar hun woonplaats. De heer en mevr. Uyttenbroek en hun twee kin deren werden eveneens gewond en moesten naar het St. Jozef ziekenhuis worden gebracht. Mej. Houben was met de drie kinderen van de heer Van Lan schot op v/eg naar hun ouder lijke woning' te Eindhoven. De kinderen hadden bij de Com missaris der Koningin te Maas tricht gelogeerd. De heer en me vrouw Van Lanschot zijn in de nacht van maandag op dinsdag na een tocht door Griekenland, waar de heer Van Lanschot in Athene de' vergadering van de wereldfederatie van Oud-strij ders voorzat, teruggekeerd. 6. „Zei ik 't niet? 't Was de duivel in eigen persoon!" hoort Thorfinn een der boe ren benepen mompe len. De jager gromt ge- ergerd en treedt de schuur binnen. Maai er is nergens het ge ringste spoor van ge weld of braak... wie of wat hier ook ge weest is..., het schijnt als in rook opgegaan. Het kost Thorfinn moeite een onverschil lig gezicht le trekken als hij met een haast die te denken geeft, de schuur verlaat. De vrees dreigt ook hem te pakken te krijgen. „Jullie zijn natuurlijk vergeten de grendel er voor te schuiven", mompelt hij achteloos naar zijn paard teruglopend. Maar de boe ren verzekeren hem dat dit niet het geval is en pogen hem over te halen, nog niet weg te gaan. De jager voelt hier echter niets voor. Niet alleen zal hij dit raad KH jA'y .f r "r 'v f' selachtige geval toch niet kunnen oplossen, ook Eric moet zo gauw mogelijk van een en ander, op de hoogte gesteld worden, want dat het hier een hoogst merkwaardige zaak betreft, dat is wel duidelijk. Thorfinn neemt dus afscheid van de boeren en zet in draf zijn weg voort. Hoe meer hij over alles na denkt, hoe minder hij het begrijpt en hoe minder hetjiem ook bevalt. Het komt cr eenvoudig op neer, dat er een donker, groot, ijzig- stërk, mensachtig wezen door de bossen en Velden dóolt, die een zame reizigefs vermoordt en zon der het geringste spoor na te laten uit stevig gegrendelde schuren ver dwijnt Ondanks zichzelf voelt Thorfinn een kriebel over zijn rug lopen. En de geest .van het wezen, daar spraken de boeren ook over Dat is helemaal te gek om los te lopen; zonder twijfel moeten de boeren zich hierin vergist heb ben Thorfinn zet zijn paardje tot meer spoed aan. Als het enigszins kan wil hij voor het invallen van de duisternis thuis zvjn. En dan houdt hij abrupt zijn paardje in... Nee, hij vergist zich niet. Haastig stijgt hij af en leidt zijn paardje in de beschutting van het geboomte, terwijl hij gespannen de drie rui ters gadeslaat, die op nauwelijks vijfhonderd meter afstand tussen de bomen vandaan komen en met de behoedzaamheid van jagende wolven de vlakte oversteken ONDERZOEK BIJ TANDHEELKUNDIGE INRICHTING De recherche te Rotterdam heeft maandagavond op 't adres in de Claes de Vrieselaan te Rot terdam, waar vroeger de Vacu- panvereniging was gevestigd, een onderzoek ingesteld wegens vei meende overtreding van de wet op de tandheelkundige inrichtin gen. Het bleek, dat er zeven Bel gen waren behandeld, van wie enkelen via een z.g. runner, die in België optreedt, als patiënt waren verworven. Zij hadden reeds een voorschot betaald. Ge regeld werden de patiënten uit België met een gehuurde auto vervoerd, zo bleek de politie. In bewaring werden gesteld de 77-jarige arts C. H. V. uit Rot terdam en de 38-jarige tand- technicus G B. uit Haarlem. De laatste wegens onbevoegd uitoefenen van de tandheel- kunst. Het instrumentarium werd in beslag genomen. BOTSING TUSSEN AUTO EN TREIN Op de Reedijk le Rotterdam Zuid is dinsdagmiddag de loco motief van een treinstel, bestaan de uit 31 oliewagons, in botsing gekomen met een personenauto, waarin alleen de bestuurder, de 52-jarige A. van Os uit Rotten dam, zat. De auto trachte on een onbewaakte overweg nog voor de trein langs te komen, maar werd bij deze manoeuvre gegrepen en ongeveer tien metei meegesleurd. De bestuurde- kon zijn auto, die van achteren bijna totaal vernield werd, onge deerd verlaten. De locomotief werd niet beschadigd. KNAPEN IN APELDOORN AANGEHOUDEN WEGENS VANDALISME Acht Apeldoornse knapen, die zich aan wangedrag en vanda lisme hebben schuldig gemaakt, zijn door de politie aangehou den en opgesloten. Zondag avond meldde een bewoner van de Griftstraat te Apeldoorn, dat enige jongelui een grote ruit van de familie D. in deze straat hadden ingegooid. Kort hierna meldde zich op het politiebu reau een lantaarnopsteker van het gemeentelijk gasbedrijf, die kwam vertellen dat hij op Ma- rialust door enige jongelui ern stig' was lastig gevallen. De jon gens hinderden hem in zijn werk en draaiden de lantaarns weer uit, waardoor er enkele defekt raakten. Daarna joegen zij de man van Marialust af. Bij een direkt in de omgeving ingesteld onderzoek konden worden aangehouden de 18-ja- rige A. van W„ de 16-jarige J J. H. en de 18-jarige G. Z. On dertussen bleek dat deze kna pen samen met enkele andere kornuiten ook een verloofd paar hadden lastig gevallen. Één van de twee personen werd vrij ernstig mishandeld en o.m. in het gezicht geslagen. De knapen hadden zakdoeken voor het gezicht gebonden om niet herkend te worden. De jongver- loofden konden niets anders doen dan op de vlucht te slaan omdat het overwicht van de knapen te groot was. Bij het met kracht voortgezet te onderzoek konden in de loop van de volgende dag nog vijf jongens worden aangehouden. Gebleken is dat de jongens, waarvan er enkele nog een val se naam aan de politie hadden opgegeven, zich de laatste tijd aan vandalisme hadden schul dig gemaakt en vernielingen pleegden. POKKENGEVAL AAN BOORD VAN „ORANJE" Door een geval van pokken aan boord van het m.s. „Oranje" dat dinsdag in Tandjong Priok I is aangekomen, is de debar katie van de ongeveer negentig voor Djakarta bestemde passa-1 giers vertraagd. De leden der I bemanning en de passagiers werden allen gevaccineerd, al vorens toestemming te verkrij gen het schip te verlaten. Onder de passagiers bevonden zich een aantal Nederlandse missiona rissen en de echtgenoten van enige Nederlande zakenlieden die nog steeds in Indonesië ver-I blijven. Deze vrouwen hadden] Indonesië verlaten, toen de ant j Nederlandse campagne in I' donesië haar hoogtepunt hi- bereikt. Intussen is bekendgemaakt I dat de agentschappen in In donesië van de Stoomvaart Maatschappij „Nederland" zijn overgedragen aan de „Central Trading Company" een handels I onderneming welke eigendon-1 is van de Indonesische regering f De laatste Nederlandse ver-1 tegenwoordiger van de S.M N f jhr. M. van Lennep, die tevens f voorzitter was van de Nedft I landse kamer van koophanof (welke haar werkzaamhedrt I enige maanden geleden staal I te), zal deze week Indonesië ven laten. Via de Verenigde State51 keert hij naar Nederland te rug. 9 Prins Bernhard heeft din5 dagmiddag te Eramen op De; terrein van de N.V. Enkalon eer terlenkafabriek geopend. 9 President Eisenhower heel premier De Gaulle van Frank rijk gelukgewenst met zijn oyer winning in het referendum over de nieuwe grondwet.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2