UIT DE PROVINCIE Binnenlands nieuws Rac Algemene Reisgids Eric de Noorman - „Het bronzen paardje" MANTELS De landbouwgewassen in september 1958 BEURSOVERZICHT Gemeenteraad van Vogelwaarde AGENDA N.V. Fa P. J. van de Sande Breda - Karrestraat 17 TERNEUZEN HOEK. OOSTBURG SLUIS. VLI3SINGEN. WALSOORDEN. ZAAMSLAG ZIERIKZEE TH. A. B Reeds Thans e vol-auto zig-zag De afgelopen periode (20/8—10/9) is gunstig geweest voor het inhalen van de oogst en voor de groei van de late gewassen. De eerste opbrengstramingen blijken te hoog te zijn, vooral voor het noorden van het land. De kwaliteit van de geoogste produkten laat hier en daar veel te wensen over. Het stoppelland vertoont veel opslag doordat tijdens de oogst veel zaad is uitgevallen. De schade door de aard appelziekte zal vrij zeker binnen de normale grenzen blijven. De bieten en de uien beloven een flinke opbrengst. De groei van de stoppelgewassen is goed, doch de weersom standigheden in de komende weken zijn voor de opbrengst beslissend. Aldus vermeldt het landbouw- oogstbericht dat de directie Ak ker- en Weidebouw van de direc tie van de Landbouw heeft sa mengesteld naar de toestand op 10 september 1958. In de laatste week van augus tus en de eerste week van sep tember was het drtiog, zonnig weer. zodat in deze 14 dagen het nog op stam staande graan kon worden gemaaid en grote hoe veelheden konden worden bin nengehaald of te velde gedorst. Daarna kreeg het weer wederom een minder stabiel karakter. De voorlopige oogstramingen waren gebaseerd op een klein aantal dorsresultalen. Daarna werd ervaren dat, vooral in het noorden van het land, de graan opbrengsten tegenvallen zodat de voorlopige raming van de gerst in die streken zeker te hoog zal blijken. De voorlopige ramingen van de tarwe, de haver en de mengsels van granen zijn belangrijk lager dan de standcijfers per 10 juli deden verwachten. Als gevolg van de minder gun stige weersomstandigheden is in de granen veel legering opgetre den en werd de oogst vertraagd. In het zuiden en midden van het land is thans het graan van het veld, doch in het noorden kon van een vrij grote oppervlakte de ha ver en de tarwe nog niet worden binnengehaald. Aan de dichte stand van de op slag is duiedlijk te zien dat tal van graanpercelen veel geleden lebben van zaadverlies. De kwa liteit van het geoogste produkt iaat hier en daar wel wat te wen sen over. De opbrengst van het blauw- maanzaad is redelijk, maar valt toch tegen. Dit gewas heeft ge leden door de grote hoeveelhe den neerslag en de korrel is wat tè fijn. De eerste indrukken van de aardappelopbrengst zijn vrij gun stig. Geholpen door goed weer is men druk aan het rooien. De mate van aantasting door de aardappelziekte is afhankelijk van het rassensortiment. Op de zand- en veengronden is de schade wat groter dan op de klei, doch deze blijft in het alge meen binnen redelijke grenzen. Daar de knollen in het alge- I meen vrij regelmatig van grootte zijn beweegt het totale uitvalper centage zich tussen de 15 en 20. Door de uitstekende groei van de groenvoedergewassen is de hooi-opbrengst goed. De omstan digheden voor hooien waren ech ter niet steeds gunstig, doch in de laatste 14 dagen is er nog goed grashooi gewonnen, al was de hoeveelheid niet zo groot. Door de ernstige legering in tal van graanpercelen is er bij de oogst vrij veel stro op het land gebleven. De opbrengsten zijn wat lager dan verwacht werd maar toch nog goed. Een gedeel te is echter onvoldoende droog binnengekomen waardoor broei kan ontstaan en de voederwaar- de vermindert. Door de betere weersomstan digheden in de afgelopen periode is de stand der gewassen niet achteruitgegaan, hetgeen zonder weersverandering zeker het ge val geweest zou zijn. Van de mais wordt een rede lijke opbrengst verwacht. De af rijping is geheel afhankelijk van de weersomstandigheden in de komende periode. De veldbonen hebben veel ge leden van de neerslag in augus tus doch de stand is nog gelijk aan het gemiddelde van de laat ste 10 jaren. Het standcijfer van de stam- bonen is gunstig. Plaatselijk is een begin gemaakt met het bin nenhalen van dit gewas. De handelsgewassen hadden veel te lijden van de neerslag. In het bietenzaad komt veel doorwas voor. Dit gewas heeft wel van de betere weersomstan digheden geprofiteerd doch het het zaad zal fijn blijven. De fabrieksaardappelen sterven vanwege de aardappelziekte vroeg af. Met het rooien is een begin gemaakt. Op sommige per celen zijn de knollen sterk, op andere bijna niet aangetast. De bieten beloven een goede opbrengst. Advertentie Brei mooier met NEVEDA wol 'n klasse .y- .- apart! Voor 2 Neveda wikkels leuke borduurkaartjes VERMOEIDE MARKT. Het marktbeeld op het Dam rak te Amsterdam maakte gis teren op de beursbezoekers een vermoeide indruk. De belang stelling op de galerij tengevolge van de beursexcursie was groter dan de belangstelling die de handelaren op de beursvloer aan de dag legden voor de aan delen. Factoren die de beurs konden stimuleren waren niet aanwezig en de zaken, die de arbitrage deed, waren aan de vingers van één hand te tellen. Weliswaar gaven de koersen geen belangrijke verlagingen te zien, doch zij brokkelden gedu rende het beursverloop af en waren lager dan de openings koersen. Dit was teleurstellend omdat Wallstreet met hogere (Advertentie.) De raad van Vogelwaarde heeft de eerste vergadering van de nieuwe gemeenteraad nog -eens dunnetjes overgedaan. Men had op 2 september, net als alle andere gemeenteraden in het land, nieuwe wethouders geko zen nadat tevoren de raadsleden beëdigd waren. Maar juist met die beëdiging was er iets ge beurd, dat oorzaak werd van het bijeenroepen van een spoedeisen de vergadering, waarin het spel opnieuw moest worden gespeeld. Tijdens die bewuste vergadering van 2 september waren alleen de drie leden beëdigd, die voor de eerste keer zitting namen in de raad. Voor de overige raadsle den werd beëdiging niet nodig geacht, aangezien in het betrok ken artikel van de gemeentewet sprake is van nieuw inkomende leden van de raad. Enkele weken later ontstond deining over de gevolgde procedure en een en ander resulteerde in een verzoek san de burgemeester om alsnog de beëdiging van alle raadsleden te doen plaatsvinden. In de hier toe bijeengeroepen vergadering verklaarde de burgemeester, dat ook hij twijfelde aan de geldig heid van dé beëdiging, zoals die op 2 september had plaats ge had. In de loop van zijn ambts periode waren door hem steeds alle raadsleden beëdigd en hij was slechts van deze gewoonte afgeweken op advies van de secretaris, oie van mening was dat kon worden volstaan met be ëdiging van die leden, die voor de eerste maal zitting namen. Een beslissing van de Kroon is ïn deze, voor zover bekend, nim mer uitgelokt. Men had vóór het beleggen van de vergadering nog het ad vies gevraagd van de Provincia le Griffie, maar ook daar wist men niet direct raad met dit ge val. Later werd door de Provinciale Griffie meegedeeld, dat het toch wel wenselijk, en in ieder geval in overeenstemming met be staande gebruiken, zou zijn om alle raadsleden te beëdigen en daarna alle in de vorige verga dering genomen besluiten te be krachtigen dan wel te herzien. Het zekere werd dus voor het onzekere gencmen en alle raads leden legden de voorgeschreven eden af. De eerste consequentie was het opnieuw benoemen van twee wethouders. Dat niet alleen ko ningstronen kunnen wankelen, maar dat ook wethouderszetels slecht gefundeerd kunnen zijn, bleek wel bij deze verkiezing. Niet dat er uiteindelijk andere wethouders uit de bus kwamen, maar de uitslag van de stem ming vergelijkend met die van drie weken geleden, bleek wel duidelijk dat er grote activiteit is geweest aan het gemeentelijk politiek front. Bij de eerste stem ming werden 6 stemmen uitge bracht op de heer A. Serrarens en 5 stemmen op de heer F. A. de Bakker. <Op 2 sept. kreeg de heer F. A. de Bakker bij de eer ste stemming 9 stemmen en de heer G. Peersman 2 stemmen.) In de tweede vacature werden thans uitgebracht op de heer F. A. de Bakker 6 stemmen, op de heer G. Peersman 4 stemmen en op de heer J. F. de Poorter 1 stem. (Op 2 sept. was de uitslag van de tweede stemming: de heer A. Serrarens 6 stemmen en de heer A. van Hove 5 stemmen. De heer Van Hove had ditmaal te kennen gegeven geen wet houderszetel té zullen aanvaar den.) Het uiteindelijk resultaat was dat zowel de heer De Bakker als de heer Serrarens hun plaatsen naast de voorzitter weer konden innemen. De voorzitter deelde tijdens deze vergadering nog mede, dat thans definitief besloten is tot de bouw van het confectie-ate- lier alhier. De in de vergadering van 2 september genomen besluiten werden alle bekrachtigd. koersen was afgekomen. Tenge volge van verkopen voor Zwit serse rekening, zij het op klei ne schaal, zakten aandelen Kon. Olie van 171,30 in tot 170,60. Het verlies t.o.v. de vorige slotprijs bedroeg circa één gulden, terwijl het fonds 120 beneden pariteit Amerika bleef. De meeste aandacht trok gisteren weer de Philipshoek. Ook dit fonds moest gisteren circa één punt verlies incasse ren. De converteerbare obliga- gaties Philips werden een half punt lager geadviseerd. Unilevers verloren eveneens circa één punt. Dit- concern ondervindt in Nederland de concurrentie van de koelhuisboter, waarvan voor lopig 300 ton op de markt komt. In AKU's ging heel weinig om en het kunstzijdefonds moest genoegen nemen met een koers verlies van één pet. De K.L.M.- papieren hadden, tegen het ge hele beursverloop in, een goede vlucht en werden circa een hal ve gulden hoger geadviseerd. Er bestaat een kans dat de maatschappij voor 47 pet. kan deelnemen in het aandelenkapi taal van de Oostenrijkse lucht vaartmaatschappij A.U.A., aldus de beurs. In de stemming van de scheepvaartaandelen zit de klad, zo werd hier en daar ter beurze vernomen. Er gaan hoe genaamd in deze sector niets om en steun wordt er in deze markt bijna niet ondervonden. Het koersverlies over vrijwel de gehele linie bedroeg 1 tot 3 pun ten. De winstcijfers van de Ameri can Sumatra Tobacco, waarvan de Delimaatschappij 51 pet. in aandelen bezit, was op de koers van de Deli-papieren niet van invloed. Deli verloor gisteren op 118 circa 30 cent. In de overige cultuurwaarden viel niets te be leven. De Amsterdamsche Bank be richt aan aandeelhouders van de N.V. Landbouwmaatschappij gemachtigd door committenten, „Soekowono" dat zij, daartoe de aandelen Soekowono wil overnepien tot de koers van 185 pet., zoals reeds in een vorig bericht is meegedeeld. In de aandelen Soekowono kwam ook gisteren geen notering. Claims Van Berkel's waren onveranderd op 61 vernomen. Staatsfond sen onveranderd. BEURSINDIUES. 23/9 24/9 25/9 Int. concerns 305.31 308.35 306.32 VRIJDAG 26 SEPT. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: De jonge leeuwen. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: The Pajama Game. ZATERDAG 27 SEPT. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: De jonge leeuwen. Concertgebouw, 8 uur: Tan ganyika. 3 uur: le havenronde van Terneuzen voor amateurs en onafhankelijken. Zuidersportpark, 3 u.: Tem. Boys A-jun.—'Clinge A-jun.; 4 u.Tern. BovsKrabbendijkc. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: De liefde van een prin ses. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: Straat der ge verfde lippen. Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen 158.10 158.50 158.23 139.13 139.98 138.49 130.55 128.59 128.59 86.60 86.80 86.88 214.27 215.74 214.61 NABEURSKOERSEN Kon. Olie: 169.50172.09 gedaan en laten (ƒ171.00) Unilever: 400402Vè (403%) Philips: 343346 gedaan en laten (345%) AKU: 210—211 (210%) BRAND IN GEBOUW VAN FRUITVEILING TE GELDERMALSEN. Een der gebouwen van de fruitveiling te Geldermalsen is donderdagmiddag in vlammen opgegaan. In dit gebouw waren ondergebracht de sorteerafde- ling en de verpakkingsruimten. Meer dan 100.000 fruitkisten en honderd ton fruit, grote hoeveel heden ander materiaal en ma chines gingen verloren. De brand begon omstreeks kwart over twee. Vermoedelijke oor zaak kortsluiting. De brandweer stond, gegeven de harde wind, voor een hopeloze taak. Over de omvang van de schade valt op dit ogenblik nog niets te zeg gen. Het bedriif is tegen brand schade verzekerd. Doordat de harde westenwind het vuur aanwakkerde liep ook het spoorwegstation gevaar. Zestigduizend kisten elitefruit, gereed om in de koelhuizen te worden opgeslagen, veertigdui zend kisten die klaarstonden om geveild te worden en 120.000 lege kisten verbranden. Bovendien gingen vijf sort eermachines en een grote hoeveelheid verpak kingsmateriaal verloren. Vol gens voorlopige schattingen be draagt de schade een miljoen gulden. De brandweer van Geldermal sen, Tiel. Deil en Meteren deden hét blussingswerk. Om kwart over vijf was het gevaar voor uitbreiding' geweken. INTERIMDIVIDEND KONINKLIJKE ƒ1,50 PER AANDEEL. De raad van commissarissen en de directeuren van de N.V. Koninklijke Nederlandsche Pe troleum Maatschappij hebben besloten tot uitkering van een interdividend over het boekjaar 1958 van 1,50 per aandeel. Nieuwe kapsalons geoi>end. Gisternamiddag opende burge meester mr. Tellegen de nieuwe dames- en herenkapsalons van de heer M. A. Smollenaars aan de Zuidlandstraat no 1 en hier mede is er weer een zeer fraai pand toegevoegd aan het nieu we'1 Terneuzen. Dit was het al gemeen oordeel van hen, die gis teren aan deze nieuwe zaak een bezoek brachten en de heer Si.no- lenaars hun gelukwensen kwa men aanbieden. ■Een bezoek is het in ieder ge val meer dan waard. Vooral de damessalon is een juweeltje ge worden. Het interieur is hyper modern waarvoor èn leken èn vakmensen de grootste bewon dering hadden. Het is geheel in „Franse stijl'' uitgevoerd en, wat wel het allerbelangrijkste is. uit gerust met de meest moderne apparatuur 'Wolla) die men zich de dag van vandaag denken kan. Een apparatuur waarmee de langdurige behandelingen van vroeger voor een groot deel tot het verleden behoren. Het is een prachtig geheel geworden waar mede Terneuzen verrijkt is. Ook de herensalnn is zeer fraai, hoe wel iets minder luxueus. Maar ook daar kan men spreken van een moderne zaak, die de voor uitstrevendheid van de heer Smolenaars demonstreert. Voor deze opening was van de zijde van vrienden, relaties en verdere belangstellenden veel interesse en zeer veel fraaie bloemstukken vertolkten even veel goede wensen. Verkoping huizen. Gistermiddag werd door nota ris Hoving te Terneuzen ten ver zoeke van de erven W. Buijze in café ,,'s Lands Welvaren" in het openbaar verkocht het huis en erf, groot 59 ca. staande Molen dijk 31. Koper werd de heer M. Wieland voor f 850. Daarna werd geveild het huis en erf, groot 88 ca, staande Mo lendijk 34. Koopster hiervan werd mej. M. Nieuwelink te Hilversum voor 950. Tentoonstelling van Teken werk. Onder het motto: „De meester en zijn leerlingen" wordt woens dagmiddag, in de Burgerzaal van het nieuwe gemeentehuis te Oostburg een tentoonstelling ge opend van teken- en schilder werk van de heer H. Kooger, on derwijzer aan de openbare lage re school aldaar. De heer Kooger heeft zijn leerlingen op dit ge bied weten te inspireren tot op vallende prestaties hetgeen aan leiding heeft gegeven tot het inrichten van deze tentoonstel ling. Ter gelegenheid van deze ope ning zal de heer Louis Heimans, kunstschilder te Middelburg een inleiding houden over het ten toongestelde. Massaal bezoek. De Christelijke Bond van Ge- pensionneerden maakte met bijna 2000 aangesloten leden een dag tocht door West Zeeuws-Vlaan- deren en bracht bij die gelegen heid met een 40-tal bussen een bezoek aan Sluis. Dank zij de ruime gelegenheid op het ge meentelijk parkeerterrein kon den alle bussen een behoorlijke plaats vinden. Veerboot Prinses Beatirix weer stuk. De nieuwe veerboot over de Westerschelde op de route Vlis- singen—Breskens, de „Prinses Beatrix", is korte tijd nadat de boot donderdagmiddag te 14.10 uur Vlissingen was uitgevaren, weer teruggekeerd wegens een defect aan de kanteldeuren. De deuren weigerden open te gaan. Dit zou de vierde maal zijn sinds de indienststelling, dat dit defect is opgetreden. Het auto-verkeer ondervond vertraging, want de reparatie nam ongeveer een uur in beslag. De voetgangers konden echter op een andere boot overstappen. Stoomschip kreeg machine- schade. Het s.s. „Janmada" uit India, dat onderweg was van Rotter dam naar Antwerpen, heeft gis teren ter hoogte van het eiland Schouwen (18 mijl uit de kust) machineschade gekregen. De sleepboot „Schelde", welke ter assistentie was uitgevaren, be hoefde geen hulp te verlenen. De „Janmada" zette op eigen kracht koers naar de Schelde. Diploma Kraamverpleging. Bij het in het Zuiderziekenhuis te Rotterdam gehouden examen slaagde voor de aantekening Kraamverpleging onze oud- dorpsgenoto mej. H. Westhoeve. Prachtig resultaat. Door de leerlingen der Christe lijke School in de Riemensstraat werd een bedrag van 277,50 ver zameld door zegelverkoop ten be hoeve van het sanatorium „Son- nevanck" te Harderwijk. Wandschilderingen kerkje Sirjansland niet behouden. Bij de afbraak van het oude kerkje van Sirjansland op Schouwen-Duiveland, kwam eni ge weken geleden aan het licht, dat zich onder de kalklagen, die meer dan drie eeuwen lang de muren hadden bedekt, wand schilderingen bevonden. Het slopen werd stil gelegd en de heren F. A. J. Smorenburg uit Amsterdam en J. W. Hes van het rijksbureau roerende monu menten stelden een verder on derzoek in. Toen bleek dat de gehele muur beschilderd was, maar dat de schilderingen zo hadden geleden, dat het niet mogelijk is, ze te behouden. Al leen de figuur van de apostel Andreas met een kruis, zal naar elders kunnen worden overge bracht, of dit ook het geval zal zijn met een in het koor ont dekte madonnafiguur staat nog te bezien. Een tekst 1 Petrus 5 vers 8 trekt eveneens de aandacht I maar het zal niet mogelijk zijn deze naar elders over te bren- gen. De schilderingen dateren deels van vóór de reformatie en deels van na de reformatie. De Ned. Hervormde Kerk van Dreischor, die bedenkelijke teke nen van ouderdom begon te ver tonen. kan worden gerestau reerd. Hiervoor zal naast de bijdra gen van rijk en provincie, het Rampenfonds een bijdrage ver lenen. De kerk van Dreischor, die tot de oudste van Schouwen- Duiveland behoort is slechts ten dele voor godsdienstoefeningen in gebruik. In deze kerk komen praalgraven voor van leden van het geslacht Ockerse en Mogge, die vroeger tot de voornaamste van Schouwen-Duiveland be hoorden en hun rol hebben ge speeld in de stedelijke regering van Zierikzee. (Advertentie) VOORHANDEN: De WINTERDIENSTREGELING 1958/59 van de voor de PROVINCIE ZEELAND, waarin opgenomen ALLE dienstregelingen van Trein-, Boot- en Busverbindingen in Zeeland. Prijs 60 cent Franco per post 65 cent Verkrijgbaar bij: UITGEEFSTER TERNEUZEN. (Advertentie) STUDENTEN RAAKTEN SLAAGS MET POLITIE IN UTRECHT. In de nacht van woensdag op donderdag tussen half één en één uur is het tot een botsing gekomen' tussen acht manschap schappen van de Utrechtse po litie en een honderdtal eerste jaars studenten van de studen tenvereniging „Unitas" te 'Utrecht, De student D. van L. uit Zeist werd gewond; hij kreeg een hersenschudding en is naar het stads, en academisch zie kenhuis te Utrecht overge bracht. Omstreeks half één gister nacht werd in de sociëteit van, „Unitas" het verbroederings feest gevierd. Traditiegetrouw werden de juist geïnstalleerde eerstejaars naar buiten gelokt. Daarna werd de deur van de so ciëteit gebarriceerd en moesten de eerstejaars maar zien dat ze binnen kwamen. De pogingen hiertoe gingen met het nodige lawaai gepaard. Omwonenden waarschuwden de politie. Er verscheen een sur veillancewagen met twee agen ten die probeerden de orde te herstellen. Zij wilden dat de studenten de sociëteit binnen gingen en niet buiten de nach telijke rust verstoorden. Toen hieraan niet direct gevolg werd gegeven, trachtte de politie zich toegang te verschaffen tot de sociëteit om de senaat te bewe gen de eerstejaars naar binnen 2. Even overlegt Thor- finn Snelvoet wal hem te doen staat. De kans is groot, dat de men sen bij dat kampvuur tje hem reeds lang be merkt hebben. In dat geval zou het wellicht hun wantrouwen op wekken als hij zich nu nog terugtrok en met wantrouwende lieden valt weinig te beginnen Terwijl hij zijn paard in de richting van het groepje bomen wendt vraagt hij zich af wie zich hier zo ver van de bewoonde wereld ophoudt. In ieder geval zal het verstandig zijn goed uit te kijken. In de schaduw van de bomen stijgt hij af en luistert. Geen geluid verstoort de stilte, niets wijst er op, dat men zijn komst bemerkt heeft. De zwakke rooklucht dringt tot hem door en behoedzaam sluipt hij in de rich ting van het kampement, van tijd tot tijd stilstaande om de geluiden in zich op té nemen Niets, totaal nietsDegenen, die daar hun vuurtje stoken, schij nen zich muisstil te houden. Heb ben zij zich uit de voetèh gemaakt? Pogen zij hem om de tuin te lei den? Ilij ontwaart een flauw rdssig. schijnsel tussen de stammen en. zijn ogen inspannend, ontdekt bij "ven daarna ook de man, die roer loos legen een boom geleund zit... Niet te verwonderen, dat hij niets hoorde....de onbekende slaapt. ^Met enkele passen treedt Thor- ïmn naderbij «n het is niet alleen 's mans vreemde kledij, die hem in eens als aan de grond genageld stil doet staan Uit de borst van de ongelukkige steekt een pijlhij is dood: ver moord Tte halen. Volgens de lezing van de I Utrechtse politie zou één der I studenten toen een (agent met een fietspompje te lijf willen gaan. Onmiddellijk werd assi stentie ingeroepen. In totaa! acht agenten hebben toen de joelende groep uiteengejaagd, waarbij gebruik werd gemaakt van de wapenstok. Toen de rust hersteld was. I vond men, aldus de politie. 25 meter van het strijdtoneel de student D. van L. op de grond liggen. De politie kon niet mede delen of de verwondingen, die deze student had opgelopen, het gevolg waren van slagen met de wapenstok. MOSSELVOORRAAD OP WADDEN VALT TEGEN. De mosselexport toont nu de I R weer in de maand is een levendig beeld. Zowel naai Frankrijk als naar België gaan belangrijke hoeveelheden. De berichten die van de per- celen in de Waddenzee komen zijn echter, wat de voorraden betreft niet bemoedigend. Vele kwekers blijken minder voorraad te hebben, dan zij rede lijkerwijze op grond van hun uitzaai hadden gemeend te mo gen verwachten. Funest was de enige maanden geleden gecon stateerde mosselzaadval. Mossel zaad „viel" en ging groeien op de percelen consumptiemosse len, waardoor deze mosselen óf stikken, óf niet meer voor de consumptie geschikt zijn, we gens het daarmee vermengde zaad. Het tarra-percentage I wordt dan te hoog. MILITAIREN NA INBRAAK GEGREPEN. De gemeentepolitie te Ensche-1 dé heeft gisternacht omstreeks r 4 uur twee militairen gearres teerd, die juist een inbraak hat den gepleegd in een der woni-l gen van het Walhofspark te Et schedé. De jongelui vluchtte' toen zij een agent zagen en vej borgen zich in de tuin van e< der woningen. Nadat er asï tentie was ingeroepen, slaag j men er in de twee jongelui arresteren. Het waren de 2k| jarige L. M. D„ dienstplicht militair van de vliegbasis Twe? the, uit Arnhem afkomstig. fr de 19-jarige W. M. B„ dien: I plichtig militair van dezelf-'I basis, afkomstig uit Den Haan Bij het verhoor is komen ra te staan, dat deze jongelui 'n totaal 23 inbraken hebben ?el pleegd, voornamelijk in he Walhofspark en de omgeviu Zij hadden het in hoofdzaak °P| geld voorzien. De buit bedroe- slechts 750, ZATEKEAG 27 HILVERSUM I Gym.; 7.23 Gram. De Ontbijtclub; Gram.; 10.00 Nat lingsdag; 10.05 10.20 Voor de vro muz.; 11.20 Buit< 11.35 Sopraan en gelspel; 12.30 Lan rned.; 12.33 Gram 13.15 Varia; 13.20 13.45 Sportpraat. muziek; 14.25 Fr: Harmonie-orkest; spreking; 15.35 Ka Van de wieg tot Gram.; 17.30 Wee Nieuws en comm. ziek; 1S.50 Gram. ke staalkaart; 19.! 19.40 Machten ei Heden overleed liefde Man, Vat huwd- en Groot de Heer CORNELIS DE I in de leeftijd var Namens de F; Wed. A. de Rid P. A. de Ridde F. A. de Ridde Doo A. E. Bos-de I G. Bos en Kleinkindei Terneuzen, 25 se Koedijk 11. De begrafenis zi hebben D.V. mae september om 2 Geen bloem ARTS AFWEZIG, weg' taire dienst, va 28 sept. tot 30 Waarneming door alle artsen reuzen. Zeeuwsch-Vla Tramweg-MaatscHa Terneuze Met ingang van september 1958 winterdienstregeli autobusdiensten i Terneuzen, 24 sep DE DIR Ze is er Smidt's heerlij witte speet De originele de wonderki recht en zig-z uitslag tot 5 knoopsgaten aanzetten, bo veel meer. Andere Een besparir allernieuwste snufje van de stukken en V Een elecl steek ma thans slei Er is a voor f. 2; ROCO Amsterdam Tel

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2