UIT DE PROVINCIE Binnenlands nieuws EEN MEESTERWERK IS ZOEK AGENDA Zo is de TERNEUZEN Kranslegging; bij monument aan de Westsluis. Zonder dat er ruchtbaarheid aan was gegeven, heeft burge meester Tellegen zaterdagmor gen om half tien een krans neer gelegd aan de voet van het oor logsmonument aan de Westsluis ter herdenking van Terneuzens bevrijding op 20 september 1944. Het fraaie bloemstuk bestond uit witte dahlia's en een toef groot-bloemige witte en oranje- kleurige chrysanten waardoor heen en rood-wit-blauw lint was gevlochten. De krans werd vervaardigd door de gemeentelijke plantsoen dienst. Einde van kermis 1958. Alleen de zaterdagmiddag en -avond herinnerden aan de vroe gere grote drukte op de Terneu- zense kermis. Waren het in de namiddag vooral de vermakelijk heden die door de kinderen druk werden bezocht, in de avonduren hebben ook vele café's een grote drukte gekend De „palingboeren" maakten goede zaken vooral tegen het sluitingsuur. De politie heeft het niet al te druk gehad en alleen geregelde controle moeten hou den. Gistervoormiddag waren enke le établissementen reeds afge broken en naar elders vertrok ken. Daarmee behoort de Terneu- zense kermis 1958 weer tot het verleden. De sfeer van draai- en zweefmolens, van oliebol- en wafelkramen, van licht en schet terende muziek, van het gejoel der kermisvierders en do helle .lichtvlekken in de Noord- en Nieuwst raat van het licht der palingverkopers is weer verle den tijd, al zullen de vele plek ken op de trottoirs nogwel een paar maanden aan hun aanwe zigheid op de laatste kermisdag herinneren. Hooi resultaat van de Tern. Roode Kruis-equipes. Aan de Kringbekerwedstrijden van het Roode Kruis in het „Schuttershof" te Middelburg .nebben zaterdagmiddag de afde lingen Axel, Middelburg, Ter- neuzen, Vlissingen en Zuid-Be veland (Oost en West) deelge nomen. Terneuzen onder leiding van mevr. Verlinde-Maandag heeft een bijzonder mooi resultaat be reikt. De damesploeg eindigde als nummer 1 met 247 punten en veroverde daarmee de medaille. Middelburg was tweede met 202 punten en Goes derde met 194 punten. Bij de heren won Axel met 326 ounten; 2. Krabbendijke 300 pnt; 3. Terneuzen 282 pnt; 4. Middel burg 276 pnt en 5. Vlissingen 241 punten. Daar de beide ploegen van Terneuzen gezamenlijk het hoog ste aantal punten behaalde, kwa men zij in het bezit van de uitge loofde beker. Goed afgelopen Vermoedelijk door het niet be vestigen van het beveiligingsket- ijnfcje gleed zaterdagavond te on geveer kwart voor tien de 21-jari- ge H. de B., wonende te Othene, op het kermisterrein, bij het aan zetten van de zweefmolen, uit het zweefbakjë. Het liep voor de jon geman goed af, daar hij slechts enkele ontvellingen aan een knie schijf bekwam, die door dokter ■Nijsten werd verbonden. Aanrijding. Zondagavond te 8 uur wandel de de heer J H. en z'n echtgenote alhier wonende, op het rijwiel pad langs de Oudelandse weg, komende van St. Annapolder in de richting van Driewegen, toen de heer C. L. H., even eens te Terneuzen woonachtig, met als duorijdster zijn echtgeno te, op zijn brommer de wande laars achterop kwam gereden. Door het scherpe licht van een tegenligger bemerkte de heer H de beide wandelaars te laat en kwam met één hunner in aanra king waardoor zowel de brom fietsberijders als de beide wan delaars kwamen te vallen. Van laatstgenoemden werd de kleding beschadigd terwijl dok ter Nijsten medische hulp ver beende aan de heer C. L. H. en zijn echtgenote, die enige lichte verwondingen hadden opgelopen. Ongeval. Zaterdagmiddag te kwart voor ®én kwam de heer L. D. op zijn bromfiets vanaf de westelijke buitenhaven over de stenen brug van het wandelhoofd ge reden, toen in de verbindingsweg van de brug van middensluis en de brug naar het wandelhoofd de jachthond van de heer P. plotseling de weg overstak. Grotewohl over vlucht van geleerden. Premier Grotewohl van Oost- Duitsland heeft in een rede, die zaterdag door het partijorgaan Neues Deutschland werd gepu bliceerd, er bij de Oostduitse ge zondheidsinstanties op aange drongen gehoor te geven aan de recente aanbevelingen van het Oostduitse politiebureau om met verzachting van reisbeper kingen e.d., het aantal naar het westen vluchtende geleerden te verminderen. „Wij kunnen dit niet langer werkeloos blijven aanzien", aldus Grotewohl. Ver kiezingen in geheel Duitsland als begin voor de hereniging noemde de premier irreëeldeze zijn z.i. een zaak van Duitsland zelf en niet van de bezettings machten. De heer D., die de hond niet meer kon ontwijken, kwam daar door te vallen en bekwam ont vellingen aan armen en benen, terwijl zijn kleding vernield werd. De bromfiets werd zwaar be schadigd. Aulo in de sloot Zaterdagmiddag om 12 uur kwam een D.A.E.-aulo van de technische dienst der P.T.T. van het gehucht Driewegen langs de pas geasfalteerde weg langs de Hogendijk naar de Baandijk. Hal verwege deze weg gekomen week de chauffeur iets teveel naar links uit op deze smalle weg. De auto zakte in de zachte berm in de naast de weg lopende sloot en kwam op zijn kant terecht. De chauffeur en enkele werklieden wisten door het rechter portier de auto te verlaten. Met behulp van een kraanwa gen van de garage R. R. Visser werd in de loop van de middag de auto weer op de weg getrok ken. De auto was aan de voorzij de licht beschadigd. De chauffeur en de inzittenden kwamen er goed vanaf, daar er maar weinig materiaal in de auto lag. AXEL Rijkspolitiekapel op bezoek Vanwege het late uur konden wij in het zaterdagnummer het optreden der rijkspolitiekapel niet meer uitvoerig berichten en komen er daarom thans nader op terug. Zoals wij reeds vermeld heb ben stond een grote menigte op eengepakt op het Marktplein, toen klokslag tien uur de kapel, voorafgegaan door een drumband van 30 leden, in keurige pas het Marktplein opmarcheerde. In een minimum van tijd en na enige commando's stond de kapel met drumband opgesteld in keurige rechte rijen voor het gemeentehuis, waar op het bor des de burgemeester en verdere leden van het gemeentebestuur aanwezig waren. Verder bevon den zich hier de politieofficieren, kolonel De Gast, terr. inspecteur, majoor Offermans, districtscom mandant; majoor Van Tiel en de luitenants Bloemers en Van Oyen. Nadat de directeur van de po- litiekapel H. Ch. van Hooger- vorst zich met zijn troep gepre senteerd had, begon de taptoe en in ruim drie kwartier hebben de zeer velen genoten van iets dat hier nog niet eerder te zien was geweest. De drumband met hoornbla zers, onder leiding van de tam- boer-maitre, wachtmeester le klas Groeneveld, opende met tromgeroffel en hoorngeschal de taptoe en hierna speelde het ge zelschap onder grote stilte uit Valerius Gedenckklanken „O, Heer die daar des He mels tenten spreidt", en vervol gens kwam men onder de indruk van de correctheid waarmee steeds gewisseld werd tussen drumband en kapel waarin wij onder meer hoorden de mars der parachutisten en tussendoor uit Valerius Gedenkklank; de mars .Sambre et Meuse; het machtig klinkend „Land of Hope and Glory" en zo ging het crescendo naar het slot en hoogtepunt n.l. het blazen van de „Last Post" door de groepscommandant uit Broek op Langedijk vanuit de loggia van het stadhuis. Indruk wekkend klonk deze dodenop- roep over het opeengepakte pu bliek en golfden de tonen de nacht in waarop de kapel met 't Wilhelmus de taptoe besloot. Zeer onder de indruk ging iedereen huiswaarts. Zaterdagvoormiddag bracht de kapel nogmaals met enkele mar sen en het Zeeuws en Zeeuws- Vlaamse volkslied een saluut op het Marktplein en werden de 85 leden van de politiekapei ten stadhuize een verversing aange boden. Deze kapel der rijkspolitie, wel ke een geweldige indruk heeft achtergelaten in de gemeente, is in 1950 opgericht en draagt een zuiver particulier karakter. Zij is samengesteld uit leden, die hun standplaatsen hebben in het ge hele land. Zij komen natuurlijk wel geregeld voor de repetities op een centraal punt in 't land bij een. Echter is er toch onderscheid met de andere corpsen daar de leden de uniform dragen van de rijkspolitie en deswege bepaalde voorschriften in acht hebben te nemen en met opdrachten kun nen worden belast. Op een hartelijke en onge dwongen wijze werd afscheid van het corps genomen en burge meester Van Oeveren zeide in zijn afscheidswoorden, dat hij vurig hoopte, dat de kapel nog eens terug naar Axel zal komen cm onze feesten op te luisteren. GOES. Burgemeester van Biulel Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 oktober 1958 benoemd tot burgemeester der gemeente Bu- del de heer H. J. J. Derckx, met toekenning van gelijktijdig eer vol ontslag als burgemeester der- gemeente Heinkenszand. De heer Derckx is sedert juni 1953 burge meester van Heinkenszand. Het fruitcorso Naar schatting 25.000 toeschou wers, onder wie vele Belgen, Duitsers en Engelsen, hebben het Zeeuwse fruitcorso bijge woond, dat zaterdagmiddag voor de vierde opvolgende keer door de tjokvolle straten van Goes trok. Onder de autoriteiten die het buitengewoon fraaie evene ment gadesloegen waren o.m. de Commisasris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, die tevens als voorzitter van het ere- comité fungeerde; ir F. Q. den Hollander, president-directeur van de Nederlandse Spoorwegen en ere burger van de gemeente Goes; de consulaire vertegen woordigers uit België en Zweden en talrijke burgemeesters uit Zeeuwse gemeenten. Een ongewoon groot aantal praalwagens heeft aan dit corso deelgenomen. Het Zeeuwse fruit werd op velerlei wijze aan de dui zenden belangstellenden getoond. De jury, waarin o.m.-zitting had den ir A. W. van de Plassche, di recteur-generaal van de land bouw en vroeger rijkstuinbouw- consulent in Zeeland, en de heer C. Boudewijn, de landelijke voor zitter van het N.F.O., stond voor een moeilijke taak. De kwaliteit was van prima gehalte. Niet min der dan vier eerste prijzen zijn uit de bus gekomen. De fruitfee, die reeds de gehele week over de Bevelanden lieftal lig de schepter zwaait, reikte met een charmante speech de prijzen uit. Toen in de avond de praalop- tocht voor de tweede maal in feeërieke verlichting door de straten van Goes trok, kwam een eind aan een fruitweek, waarin elke avond een attractief pro gramma werd getoond. GROEDE. Geen visserslatijn. De heer J. Leenhouts uit Groe- de was in het afgelopen seizoen zo fortuinlijk dat hij twee weken achter elkaar, de ene week een zeebaars van 3900 gram met een lengte van 70 cm en de daarop volgende tweede week een zee baars die net honderd gram min der woog, n.l. 2900 gram en een lengte van 62 cm met de werp hengel ving. Tot nu toe waren dat in dit seizoen izijn beste zeebaarzen. In dien hét v/eer zo gunstig blijft hoopt hij nog meerdere goede vangsten te doen. HULST Hulst Keinaertstad Geslaagde optocht Duizenden waren gisteren naar Hulst gekomen om de tweede rondgang'te zien van de Reinaert- optocht. Het was voor de inrich ters geen gemakkelijke taak de bezoekers die de optocht kwamen bewonderen, wat extra's te bie den. Het succes was echter nog groter dan bij de eerste optocht in 1956. Het geheel was dan ook cultureel en artistiek geheel ver antwoord ten aanzien van het epos van de Vos Reinaerde. Het weer werkte niet mede toen men om drie uur vanaf het station wilde vertrekken. Dit werd daarom een half uur uitge steld. De bezoekers stroomden ondertussen Hulst binnen om de stoet te komen bewonderen. Voorafgegaan door de drum band van de Koninklijke Stedelij ke Harmonie begon de tocht dooi de overvolle straten. Men zag in de optocht eerst alle dieren, die naar de hofdag trokken voor de aanklacht tegen de Vos Reinaer de. Druk acterend trokken de die ren voorwaarts. Naast die van de jacht op Bruin de Beer, was dit de mooiste groep. Wat de wagens betrof was die van de begrafenis van Coppe een voledig succes. Het eerste deel was de lijkstatie van Coppe; het tweede gedeelte was het grafmo nument van Coppe, dat werd ge trokken door een mier, uitgebeeld door zes kinderen, die vermomd als een grote mier, de wagen voorttrokken. Jammer was dat de geluidsin- installaties van de wagens, die de diverse teksten moesten ten ge hore brengen, niet sterk genoeg MAANDAG 22' SEPT. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: Vergiss mich nicht. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Eens spreekt het geweten. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: Heerser zon der kroon. DINSDAG 23 SEPT. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: Canaris, de man die al les wist. Café .,Du Commerce", 2 u.: Openbare verkoping van een huis en erf aan de Juliana van Stolbergstraat 26. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: Drei Madels vom Rhein. waren om het geluid van de trac toren, die de wagens trokken, te overstemmen. Ondanks enkele kleine tekort komingen, die bij het samenstel len van een stoet van zulk een omvang niet te voorkomen zijn, was de stoet een groot succes, Nadat de optocht door Hulst was getrokken en door de geno digden vanaf het Marktplein was aanschouwd, had een ont vangst plaats op het gemeente huis van verschillende burge meesters uit de streek en tal van andere autoriteiten. Vele bekende Reinaertvorsers waren hierbij aanwezig. Nadat de burgemeester allen had verwelkomd, dankte hij het comité voor het vele werk, dat er was verricht om deze prachti ge stoet samen te stellen. Spre ker zeide, dat door deze optocht de banden van Belgisch Vlaande ren en Zeeuws-Vlaanderen, die reeds bestaan door de Reinaert, nog verstevigd zijn. Reinaert leett bij de bevolking van de bei de landstreken. Vooral de bevol king van Hulst heeft dit weder om getoond door deze prachtige Reinaertstoet, die een waardige vertolking is van dit mooie epos. Hierna sprak de heer Stolte, voorzitter van het Reinaertcomi- té, een kort woord, waarbij naast de dank aan alle bewoners van Hulst dank werd gebracht aan de samenstellers van de optocht, de heren Vefdenschot, Colsen en Vercauteren, alsmede aan mevr. Van Gijselvan der Walle. Hierna sprak de heer mr. Van de Winckei uit Lokeren, een be kend Reinaert-vorser, een ko. woord tot de bewonderaars van dit dierenepos. Tot slot bood hij de burgemees ter van Hulst een prachtige foto aan, waarop de vos stond afge beeld. Deze foto werd door de burgemeester met groot genoe gen aanvaard. Nadat de hepr Colsen nog een dankwoord had gericht aan alle medewerkenden, werd een heil dronk gebracht op de Reinaert stoet an Hulst. Bezoek muziekkapel der rijkspolitie. Het was een prachtig zicht deze uit 85 manschappen be staande muziekkapel der rijks politie door de straten van Hulst te 2ien marcheren. Deze muziekkapel, die, na een concert op de Expo te Brussel, ook Zeeuws-Vlaanderen bezocht, had overnacht te Axel, alwaar vrijdagavond een taptoe ten ge hore was gebracht. De kapel werd aan het station verwelkomd door de rijkspolitie van Hulst. Geheel de bevolking, die gewoonlijk niet zo enthousiast is als het iets van de politie be treft, reageerde nu vlot. Men kon aan de gezichten zien dat dit bezoek ten zeerste werd ge waardeerd. Ondanks het moeilijke uur dat de rondwandeling plaats vond, 11 uur, was er toch een goede be langstelling. Na de rondmars werd front gemaakt vóór het stadhuis. Op het bordes had plaats geno men het college van B. W. als mede de burgemeesters van Hon- tenisse, St. Jansteen en Graauw, eveneens met hun voltallig colle ge. Als autoriteiten der rijkspo litie waren aanwezig, majoor Of fermans, kolonel De Gast, de ka piteins en luitenants van het district Zeeland, en de heer Stoorvogel. Het muziekcorps stond onder leiding van adjudant Hoogerveld. Nadat het co^ps front had ge maakt werd het Zeeuws- en het Zeeuws-Vlaams volkslied ten ge hore gebracht, waarna nog enke le marsen werden gespeeld. Hierna nodigde burgemeester A. L. S. Lockefeer als gastheer der gemeente Hulst allen in de burgerzaal alwaar een korte of ficiële ontvangst plaats vond Burgemeester Lockefeer noem de het een grote eer de politic- kapel hier te mogen ontvangen. Niet altijd staat de bevolking, al dus de burgemeester, even en thousiast tegenover de politie, doch nu heeft de politie de harten der Hulstenaren veroverd. De burgemeester merkte op, dat B. en W. en de raad zeker aan de circulaire zullen denken, die aan alle gemeentebesturen was ge zonden ter verkrijging van een kleine subsidie om dit muziek corps in stand te kunnen houden. Hulst zal, nu het zelf het corps heeft kunnen zien en beluisteren, hierop zeker gunstig reageren. Hierna sprak majoor Offer mans namens het corps. Hij dankte voor de hartelijke ont vangst en zeide getroffen te zijn door de mooie stad met haar prachtige Basiliek en Belfort en haar mooie stadswallen. In het kort schetste hij het ontstaan van het corps. Elke ge meenten Nederland wordt be zocht. Bij een vorig bezoek aan Zeeland had men Zeeuws-Vlaan- Meren niet kunnen aandoen en dit was nu aan de beurt. Hierna werd een verversing ge bruikt. Na een driewerf hoera voor de burgemeester en de Hulstenaren verliet het gezelschap de burger zaal van het stadhuis om zich te verenigen aan een lunch, die het corps werd aangeboden. PHILIPPINE. Geslaagd De heer E. J. A. de Mul alhier, werkzaam op liet rijksontvang kantoor te Terneuzen, is ge slaagd voor het onlangs gehou den examen voor adj. commies- titulair üer directe belastingen. SAS VAN GENT. Ilat Sasse zwembad gesloten Wegens de zeer gunstige weers omstandigheden is het Sasse zwembad ongeveer een week lan ger geopend geweest dan andere jaren het geval was. De zeer mooie nazomer heeft gemaakt, dat dit jaar een record gevestigd werd. Er kwamen niet minder dan 53.210 bezoekers het zwem bad bezoeken. Hiervan waren 4.033 personen boven de 16 jaar betalend en 10.811 beneden 16 jaar en niet minder dan 38.366 baden, genomen door bezoekers die in het bezit van een abonne ment waren. Geslaagd Voor het onlangs gehouden examen voor adj. commies-titu lair der invoerrechten en accijn zen is geslaagd de heer W. D. Zwartelé, werkzaam op het rijks ontvangkantoor alhier. DODELIJKE AANRIJDING ONDER ROSMALEN Zondagmorgen omstreeks 11.30 uur is op de rijksweg 's Herto genboschNijmegen een wielrij der dodelijk verongelukt. De man, die uit de richting Nijme gen kwam werd ter hoogte van de Berkcumse weg bij het over steken door een luxe auto, even eens komende uit de richting Nij megen. gegrepen en vrijwel op siag gedood. Het slachtoffer was de 69-jarige Cornelis van S. uit Berlicum. Hij was gehuwd. DE EERSTE K. L. M.-VLUCHT VIA DE NOORDPOOL. Zaterdagmiddag om 12.45 uur is liet K. L. M.-vliegtuig de PH- DSM „Koraalzee" na een vlucht over de geografische Noordpool op Schiphol geland. Het K. L. M - vliegtuig had de afstand van An chorage over de Noordpool naar Stavanger, in Noorwegen, afge legd in 15 uur 1 minuut. In Sta vanger werd geland, opdat de be manning zich vertrouwd kon maken met het vliegveld, dat als mogelijke uitwijkhaven voor de route over de Noordpool dient. Het laatste gedeelte van deze proefvlucht van de K. L. M., wel ke tevens als afleveringsvlueht gold van het nieuwe Douglas-toe- ste], legde de afstand van Sta vanger naar Schiphol in 1 uur 52 minuten af. Naar bekend is leidde de proef vlucht van Los Angeles via Cold Bay bij de Aleoeten naar Tokio en van de hoofdstad naar Fair banks en Anchorage op Alaska. In totaal heelt de „Koraalzee" over 23.285 km een vliegtijd van 53 uur 24 minuten genoteerd. Op 3 oktober wordt een tweede proefvlucht, met de „Koraalzee" uitgevoerd, welke van Amster dam via Anchorage naar Tokio en terug leidt. Op 1 november vindt de officiële openingsvlucht van de geregelde dienst plaats. DE POLITIE TE NIJMEGEN DEED GOEDE VANGST. De politie te Nijmegen heeft een 22-jarige en een 23-jarige los arbeider uit Nijmegen ter be schikking van de officier van justitie in Arnhem gesteld. De gearresteerden hebben bekend verschillende inbraken, diefstal len en plunderingen van auto's op hun geweten te hebben. Zij werden op heterdaad betrapt, toen zij uit de kelder van een cafetaria aan de Houtstraat te Nijmegen enige gebraden kippen stalen. Tevens bekenden zij de zelfde avond ingebroken te heb ben bij Vroom Dreesman op de Grote Markt, waar zij voor ruim 1000 aan goederen stalen. De gearresteerden hebben nog medeplichtigen. VERKLARING VAN DULLES. Dc Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, heeft de toestand in het Verre Oosten uiterst ernstig en zeer gevaarlijk genoemd, nog ernstiger dan hij donderdag in zijn rede in de algemene verga dering der Verenigde Naties wilde laten uitkomen. Hij sprak de hoop uit, dat het oorlogsgevaar zal worden over wonnen. Hij geloofde dat dit zal gebeuren maar men kan er niet absoluut zeker van zijn. Over de Chinees-Amerikaanse ambassadeursbesprekingen te Warschau zei hij dat het beste wat men ervan kan verwachten een oplossing van bepaalde praktische problemen zou kun nen zijn, maar geen overeen stemming over beginselkwesties. Dulles is zich bewust van de wens van de bondgenoten dei- Ver. Staten dat de crisis in het Verre Oosten niet tot een oor log zal leiden. Enige landen heb ben hun standpunt reeds ken baar gemaakt, maar hij wist niets van enige diplomatieke tussenkomst. Zaterdagavond hebben zich in een straat te Brunswick, een voorstad van Melbourne, 5 ont ploffingen voorgedaan in een gasleiding. Verscheidene gewon den zijn naar een ziekenhuis ge bracht. Een honderdtal winkels zijn geheel of gedeeltelijk ver nield. door HILAIRE BELLOC 31) Nadruk verboden. Bill, die daar juist aan het woord was geweest, was een man, die, als hij op een hoger levensplan ter wereld was geko men, tot de voornaamste fi nanciers zou behoord hebben. Hij had, toen hij dat blad zag, dadelijk en met beslistheid ge handeld. Hij had het dadelijk gekaapt. Een ogenblik later had hij een krant eromheen gedaan, die op straat lag. En toen was hij verder gegaan, wel in span ning, maar niet al te vlug. Daarna had hij een andere krant gekocht en het hele ge val goed verpakt. Nu moet je weten, dat Bill in een uitsteken de situatie was om met zilveren bladen om te gaan. Zijn zwager, waar hij heel goede vrienden mee was (en de vriendschap was wederzijds), was valsemun ter en had een privé smelt kroes. Voor dit blacl kreeg Bill tien shilling en dat betekende een dagje fijn uit. Maar hij had geen zin, dat blad hier al te laten onderzoe ken. Hij gaf Goatcher een duw. „Duw me niet", zei Goatcher woedend. „Geef mijn pakje terug!" Bij wijze van antwoord dook Bill plotseling onder de omstan ders door en vloog door de klap deuren met het pakje in kran tenpapier onder zijn arm en dan als een haas de straat uit. Ch. Goatcher zou, want zo vreemd zijn de gevolgen van het alcoholgebruik, vóór zijn laat ste glas hem niet hebben kun nen volgen, maar nü wel. Hij vloog achter hem aan. Een man, die haast had, liep als eerste, maar de tweede had nog meer haast. De prooi keerde zich om. de jager volgde hem bij iedere beweging en juist toen de man met het pakje de druk ervan begon te voelen en de hand van de vervolger hem bijna aan zijn kraag pakte, struikelde Goat cher en viel met een smak op de gevoelloze stenen van Lon den, Hij stond wankelend op. zag bloed uit zijn neus, bloed op zijn kleren en enkele droppels op de stenen. Hij leunde tegen de muur en begon zachtjes te huilen, want hij was nu in het gevoelige stadium. Snikkend zei hij bij zichzelf..Nou is het moordMoord ook nogEr komt geen eind aanHij staar de met glazige ogen wel een mi nuut lang naar de muur en zag dan in het licht van een boog lamp een grote reclame, die hem vroeg het fonds van de Hertogin voor werklozen te steu nen. Die reclame kwam hem be kend vopr. HoeraHij was op de hoek van Munnings Rents. Gekneusd en huilende, strom pelde hij, nu in het laatste sta dium, de vuile stenen treden op. en hij hield zich vast aan de ijzeren trapleuning. Dof herin nerde hij zich, dat het zijn plicht was, zijn dure plicht, zijn deur te sluiten. Hij draaide de sleutel om, viel op zijn romme lig bed en gleed neer in de ver getelheid. In die staat, die voor hem de beste was. Iaat ik hem liggen, om terug te keren naar een rijkere en dus ook betere wereld. HOOFDSTUK X. Daags nadat hij lady Norbolt zo diep had teleurgesteld, kwam sir Henry Bensington 's mid dags laat op zijn kantoor, om dat hij te lang met lord Bir mingham in de Ritz had ge luncht. Lord Birmingham had het nieuws al gehoord, want de kleine Ardee had het aan Elless verteld en die aan de douai rière, die het Smithson met ont houden had; die had het de chauffeur verteld en die had het aan de chauffeur van lord Birmingham verteld, die het aan lord Birmingham verteld had, omdat lord Birmingham al tijd graag van die leuke kleine nieuwtjes hoorde. Hij was be gonnen: „Een gek geval, vindt u niet. mylord. met' dat schilderij van sir Henry!" En lord Birming ham had grote pret gehad en bij zichzelf gemompeld„Wat een lepe duvelHij vroeg zich af. toen hij terugreed van de lunch, of hij het geval niet te behandelen zou krijgen en hij had er echt plezier in. Maar tegen sir Henry Bensington was hij heel vriendelijk geweest en hij had prettig met hem ge luncht. Hij ging nu naar een be- DADERS WEGVERSPERRING AANGEHOUDEN. De Helderse marechaussee heeft twee vliegtuigmakers van het vliegkamp „De Kooy" aan gehouden, die bekend hebben dat zij door het aanbrengen van een versperring woensdagmor gen een bromfietser op het rij wielpad naast de rijksweg van Den Helder naar Alkmaar heb ben doen verongelukken. Het zijn de 17-jarige H. van der P. en de 21-jarige P. J. M. Het onderzoek werd bemoei lijkt omdat de jongemannen op slinkse wijze het vliegkamp had den verlaten en op dezelfde ma nier daarin waren teruggekeerd. Tijdens het verhoor bleek dat boos opzet niet in de bedoeling heeft gelegen. De jongelieden, die na een avond van „intens passagieren" niet geheel „fris" meer waren, hadden een „mop" met hun collega's willen uitha len. Door het rijwielpad nabij het vliegkamp te versperren hadden zij willen bereiken dat iedereen de volgende morgen met zijn fiets over de barricade zou moeten sjouwen. Dat andere voorbijgangers het slachtoffer van hun grap zouden worden was niet in hen opgekomen. VECHTPARTIJ Dertien politiemannen zijn za terdagnacht nodig geweest om de arrestatie van een 38-jarige be tonwerker in Amsterdam te be werkstelligen. Even na één uur reed een Mes- serschmidt-autooije door de Piin- senstraat langs een aantal dron ken lieden, die naar de kermis in de Jordaan waren geweest. De bestuurder van de „Messer- schmidt" hoorde plotseling een harde klap op het dak en toen hij stopte bleek, dat door die klap zijn radio-antenne was gebroken. Op de vraag van de bestuurder, of men nu zijn zin had, keerden de dronken lieden zicli tegen hem. Hij werd mishandeld. Hierna trokken de aanvallers zich terug in een bar aan de Prin senstraat. Toen de inmiddels ge alarmeerde politie, die de beton werker wegens mishandeling wil de arresteren, verscheen onder vonden de agenten hevige tegen stand. De betonwerker werd bij gestaan door zijn vrienden, die de arrestatie trachtten te verhinde ren. Het draaide uit op een alge mene vechtpartij, waarbij viei agenten met de gummiwapen- stolt harde tikken moesten uitde len. Uiteindelijk gelukte het der tien agenten de betonwerker naar het bureau aan de Warmoes straat over te brengen, waar hij ingesloten werd. DODELIJKS VERKEERS- ONGELUK TE WITMARSUM Zaterdag is de 64-jarige land bouwer L. Katstra uit Witmar- sum, die zonder op te letten met zijn rijwiel de weg overstak, door een auto gegrepen en vrijwel op slag gedood. spreking, die hij op die middag had gezet en Bensington ging terug naar zijn zaak en kocht onderweg het avondblad van Hclloway. Holloway had het erg goed gedaan, zoals zij afgesproken hadden. Het was uitstekend. Daar was de vette kop (zoals ook afgesproken was), dat er ongelukkig genoeg geen foto van het schilderij was, hetgeen het dubbel moeilijk maakte, het terug te vinden. Hij stopte nu even om ook Borstals avondblad te kopen. Die had gedaan, of er een Europese oorlog dreigde of een grote moord gebeurd was. En omdat-er geen foto van het schilderij kon zijn, was er een portret van sir Henry Bensing ton, dat misschien dertig jaar oud was en dat hem sterk flat- teerde. Hij wachtte op zijn bureau tot vijf uur, in het behaaglijke ge voel. dat alles goed ging én alles goed zou blijven gaan. Met die punctualiteit, die alleen goedgedrilde ongelukkigen in acht nemen, zou Goatcher zich melden. Dat was nog nooit an ders geweest. Maar het was nu vijf minuten over vijven... tien minuten... geen telefoon. Hen ry Bensington begon te denken aan verschillende mogelijk heden. Veronderstel, dat Goat cher aangevallen was? Ont voerd? Veronderstel eens, dat Goatcher aangevallen was? Ont voerd? Veronderstel eens, dat hij er met het schilderij van door gegaan was? Neen, zo dom kon hij niet zijn. Want dan zou den ze hém dadelijk vinden. (Wordt vervolgd.) Nederlands echtpaar slachtoffer van ernstige autobotsing in Spanje. Een ernstige autobotsing in de Spaanse plaats Casteldefells na bij Barcelona heeft zaterdag het leven gekost aan mevr. M. Brackel-de Bont uit Amsterdam. Zij was in Spanje op vakantie met haar echtgenoot dr G. Brac ket, die bij het ongeval zeer ern stig werd gewond. Een zware vrachtauto botste met grote kracht tegen een ande re wagen, juist op het moment dat de Nederlandse auto met het echtpaar Brackel naderde. De vrachtauto schoof door de kracht van de botsing over de weg en duwde de Nederlandse wagen van de rijbaan op een lager gele gen kade. De vrachtwagen stort te eveneens van de weg, juist bo ven op de personenauto, die to taal werd vernield. Uit Barcelona ontboden brandweerlieden heb ben het echtpaar met snijbran ders uit de verwrongen delen van de auto moeten halen._ Dr Brackel is een 65-jarige a countant uit Amsterdam. Hij b o.m. bestuurslid van de R.K. ver eniging van bejaardentehuizen, lid van het R.K. schoolbestuur in Amsterdam en regent van he stichting „Brentano's steun der ouderdoms". Nieuwe veroordelingen i" Hongarije. Volgens uit geloofwaardige bron ontvangen berichten is on langs een aantal naaste mede werkers van de inmiddels te rechtgestelde oud-premier Imre Nagy na een geheim proces ver oordeeld tot zware gevangenis straffen. I De voornaamste beklaagde, Ga i bor Tanozos, voormalig algemee secretaris van de Petoefikrinr I kreeg levenslang. Sandor Ha ra- I zti, gewezen voorzitter van a I journalistenvereniging, Geor?' I Fazekas, oud-medewerker val het partijblad „Szabad Nep" f I F. Suree, voormalig secretai"1 van het communistische partijn mité van Boedapest, werden ven I oordeeld tot resp. 10, 6 en 3 ja* gevangenisstraf. Een vijlde br klaagde, de journalist Peter dos, die tot een half jaar «er veroordeeld, werd in vrijheid ge' steld. In een ander proces werd Pr° I George Adam, hoogleraar in I economie aan de universiteit var Boedapest, op beschuldiging va" het leiden der ondergrondse v® zetsbeweging van intellectuele j na de onderdrukking van de op-1 stand, ook tot levenslange gevat genisstraf veroordeeld. UITSLAGEN 20 NOAD—PSV 1—3 JC 21; Blauw W EnschedéADO 2 DWS (A) 0—0; 2—0; VVV—Elink' Fortuna '54 2- lem II 3—1- EERSTE Dl ZFCFortuna Leeuwarden O— Volendam 12; mond 2—0; VS\ Alkmaar—Wageni SVVDe Graafscl burgiaHaarlem I EERSTE Dl RCH—Rigtersbk tardia—HVC 4—0; mes DVS 2—2; G\ 4—3; Helmondia 0—0; RBC—De 6—0; Roda Sport- TWEEDE Dl EDO—ONA 2— KO 1—0; EBOH XerxesHilversur - DHC 1—1; Zeis De BaronieWilh TWEEDED NECOosterpai Zwartemeer—PEC veenRheden 2 Veendam 51; elocitas 14. EKE-DIVISIE Enschedé 5 5 PSV 5 4 MVV 5 3 Sparta 5 2 Fortuna '54 5 3 DOS 5 2 Ajax 5 2 Feijenoord 5 1 VVV 5 1 DWS A 5 1 SHS 5 2 ADO 5 2 Rapid JC 5 1 Blauw Wit 5 2 Willem II 5 1 N'AC 5 0 NOAD 5 1 Elink.vjjk 5 0 EERSTE klasse Hoensbroek 3 2 Spel. Irene 2 2 Boxtel 2 1 MOC '17 3 1 Alliance 2 1 Spechten 2 1 Roermond 2 1 Heer 1 0 Brabantia 2 0 Spel. Emma 2 0 Kimbria 1 0 Vlissingen 2 0 TWEEDE klass Middelburg 2 2 DESK 2 2 TSC 2 1 Hulst 2 1 Goes 2 0 Roosendaal 2 0 Corn Boys 2 1 RAC 2 1 Terneuzen 2 0 Internos 2 0 Rood Wit 2 0 BSC 2 0 derde klasse Axel 3 2 METO 2 2 RKFC 3 2 Steenbergen 2 1 YES '35 2 1 Zeelandia 2 1 Hontenisse 3 1 Grensw. 2 1 Zierikzee 3 0 ODIO 2 0 RCS 2 0 Zeeland Sp. 2 0 vierde klasse Clinge 3 3 Breskens 2 2 Lewed. Boys 2 2 Luctor 3 1 RIA 1 1 Biervliet 2 1 Oostburg 2 0 Sluiskil 1 C Hansw. Boys 2 C Steen 2 C 's H. A.kerke 2 C vierde klass1 SSC '55 3 c AZVV 3 Arnemuiden 3 3 he Gunners 3 Colpl. Boys 3 Nieuwdorp 2 Zwaluwse B. 2 Dinteloord 3 Good Luck 3 Vrederust Sprang 3 EERSTE klass Krabbendijke 3 Wemeldinge 3 Rillandia 3 Hoek 3 Kapelle 3 Spui 3 Tern. Boys 3 Serooskerke 3 Yerseke 3 3 VCK 3 tweede klas.' Kloetinge 3 Wolfaartsd. 3 Zaamslag 3 2 MEVO 3 Kats 3 SVD 2 - Goes 5 2 's H. H.kind. 3 Driewegen 3 I Wissenkerke 3

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2