L In 1975: Meeste nieuwe centrales op kernenergie Buitenlands nieuws Rustige najaarsbeurs met bevredigende resultaten Radi Felevi isie Eric de Noorman - Ingrid io en Het streven naar stabilisatie van de koffieprijzen Verklaring Nederlandse delegatie atoomconferentie Dinsdag 16 September 19'58 ZEEUW 12e jaargang no. 4475 Men is het er algemeen over eens, (lat in 1975 de meeste nieu we elektrische centrales op kern energie zullen draaien. West- Europa zal rond 1965 kernener giecentrales gebouwd hebben met een totaal vermogen van 10.000 megawatt. De Verenigde Staten zullen in 1963 beschikken over een vermogen van 1.300 megawatt uit kernenergie en de Sovvjet-Unie denkt in het begin van de jaren zestig 2.000 mega watt vermogen uit kernenergie te kunnen putten. Waarschijnlijk zal tussen J965 en 1970 over de hele wereld nog eens 15.000 me gawatt aan kernenergiecapaci teit beschikbaar komen. De wereldvoorraad aan ertsen met een hoog gehalte aan splijt bare elementen wordt thans ge raamd op tien miljoen ton voor uranium en 500.000 ton voor thorium. Daarnaast schijnen de voorraden uranium in ertsen met een lager gehalte onbe grensd. Als de tien miljoen ton uranium voor dertig procent in energie worden omgezet, staan zij in energiewaarde gelijk met tien biljoen (10.000.000.000.000) ton steenkool, hetgeen driemaal de geraamde wereldvoorraad aan steenkool is. Waarschijnlijk zal men in staat zijn energie uit kernfusie te gebruiken, lang voordat de uraniumvoorraad van tien miljoen ton zal zijn uitge put. Dit heeft de Britse atoomge leerde, sir John Cockcroft, vrij dagavond in Genève verklaard in een rede, waarin hij een over zicht gaf van de belangrijkste zaken die op de tweede atoom conferentie zijn behandeld. Sir John is voorzitter van de Britse delegatie op deze conferentie. De ervaringen met kernreac tors over de hele wereld hebben geleerd, dat deze installaties vei lig en gemakkelijk hanteerbaar zijn, aldus sir John. Zij kunnen elektriciteit opwekken gedurende vele maanden, zonder dat er sto ringen optreden, afgezien van enkele kleine en onbelangrijke. Deze storinkjes doen zich dan meestal nog voor in de conven- In de treden tionele bij-apparatuur. brandstofelementen zelf verrassend weinig onregelmatig heden op. Gemiddeld doen zich per jaar in 10.000 brandstofele menten drie of vier storingen voor. In 1962 zal voor de kernener giecentrales in Groot-Brittannië, die ver van de kolenmijnen lig gen, de kilowattprijs gelijk zijn aan die van conventionele cen trales. Tegen het einde van de jaren zestig zal de energie uit kernsplijting in het Verenigd Koninkrijk goedkoper zijn dan dit uit de conventionele bronnen. Ook in de Verenigde Staten zul len de kernenergiecentrales die tegen het einde van het volgende decennium in bedrijf komen, kunnen concurreren met de ge wone centrales. In het algemeen kan gesteld worden, aldus sir John, dat tus sen 1963 en 1973 de prijs van de kernenergie in het algemeen ge lijk zal worden aan die van de energie uit fossiele brandstoffen. Het preciese tijdstip voor de af zonderlijke landen hangt af van de omstandigheden in die landen. Aangaande de voortstuwing van schepen door kernenergie merkte sir John op, dat men waarschijnlijk nog vijf jaar of langer zal moeten wachten voor dat zal zijn uitgemaakt of zij economisch bruikbaar zal zijn. Op het ogenblik liggen de kosten ervan nog drie a viermaal zo hoog als die van de gewone voortstuwingsmethoden. De toe passing van kernenergie in vliegtuigen schijnt volgens de Britse geleerde nog heel ver weg te zijn. „DE SLAG OM ARNHEM" Met vele foto's. Prijs 9,90 BOEKHANDEL Fa P. J. VAN DE SANDE Noordstraat Terneuzen SOWJET-UNIE Het onderhoud tussen De Gaulle en Adenauer. Bondskanselier Konrad Ade nauer is zondag kort vóór de lunch per auto van Baden-Baden op de buitenplaats „La Boisse- rie" van premier De Gaulle te Colombey-les-deux-Eglises aan gekomen voor besprekingen met de Franse regeringsleider. Het was de eerste maal dat de 2 staatslieden elkaar ontmoet ten. Na het middagmaal waaraan behalve de twee regeringsleiders alleen mevrouw De Gaulle en de adjudant van de Franse premier, alsmede een Duitse tolk aanza ten, trokken de bondskanselier en de premier zich met twee tol ken terug in de werkkamer van de gastheer. Intussen werd de Westduitse minister van Buitenlandse Za ken, Dr. Von Brentano, te Chau- mont 25 km van Colombey ontvangen door zijn Franse ambtgenoot, Couve de Murville. Ook zij begonnen na de lunch hun politieke besprekingen. Later voegden de 2 ministers zich bij de 2 regeringsleiders. Er was van tevoren geen agenda voor de besprekingen opgesteld. Radio-actieve steen gestolen Gevreesd wordt, dat een onge veer twaalfjarige jongen een ra dio-actieve steen heeft gestolen op de atoomtentoonstelling te Genève. Toen de jongen langs een ap paraat voor het ontdekken van radio-activiteit liep, begon de alarminstallatie te werken. De jongen schrok en vluchtte weg. Deskundigen nemen aan, dat hij ergens een radio-actieve steen heeft gestolen en in zijn zak heeft gestoken. De jongen loopt echter geen gevaar, zo menen zij, als hij maar niet op de steen gaat zuigen. Uienprijzen verder gedaald In de afgelopen week is er op de Nederlandse uienmarkt een verdere prijsdaling voor uien ingetreden. Deze bedraagt, in vergelijking met de voorgaande week ongeveer 2 cent per kilo. Voor export geschikte midden kwaliteit wordt thans maar on geveer 6 cent per kilo betaald. Dit houdt ook in dat de telers van uien voor hun produkt landsgewas niet meer kunnen krijgen dan 4—5 cent per kilo. Dit is voor een goede teelt on voldoende. Toch blijft het aan bod van uien nog vrij groot, aangezien er veel telers zijn die weinig vertrouwen hebben in de marktontwikkeling voor dit produkt. Er is namelijk in ons land en in het buitenland een zeer grote oogst. De export blijft zich op hoog peil bewegen. Zelden was er omstreeks deze tijd reeds zoveel export van uien. Lange tijd was Engeland de belangrijkste afnemer, maar vorige week nam West-Duits- land de voornaamste plaats in en kwam Engeland op de twee de plaats. Het kwantum dat we kelijks wordt geëxporteerd ligt rond de 5 miljoen kilo. België is reeds van 5 augustus af geslo ten voor dit Nederlandse pro dukt. Kunstmatige ledematen door gedachtengolven in beweging gebracht Sowjet-geleerden hebben kunst matige ledematen gemaakt, die door gedachtengolven in bewe ging kunnen worden gebracht en geleid. Hierdoor zullen o:a: ge- brekkigen kunnen lopen, ruimte piloten over een grotere accura tesse en beheersing dan thans be schikken. Dit meldt „Iswestia", het orgaan van de Sowjetrussische communistische partij, dat be schrijft hoe 'n kunstmatige vuist wordt gebald wanneer de betrok ken persoon aan de handeling denkt. De elektrische impulsen of „biologische elektriciteit" van de gedachtengolven gaan via een versterker door draden die aan de voorarm bevestigd zijn, naar de kunstmatige vuist. De vinding zal binnenkort op de Brusselse wereldtentoonstel ling te zien zijn, aldus het blad. WES T-D U ITS LAND Organisator van dameswedstrijden veroordeeld De lekenrechtbank te Berlijn heeft de 43-jarige dr. Gert B., organisator van damesvoetbal wedstrijden, wegens oplichting tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Hij had in november 1957 zon der kapitaal een z.g. Europees dames-voetbalkampioanschap op touw gezet, waarvoor Engelse, Oostenrijkse, Nederlandse en Duitse teams waren uitgeno digd. Het toernooi werd een fiasco, en drie transportonder nemingen en een hotelhouder, die gelden hadden voorgescho ten, werden voor een bedrag van meer dan 10.000 mark be nadeeld. Het vonnis is nog niet in kracht van gewijsde gegaan. Het gerecht noemde de ver dachte een lepe oplichter, die echter veeleer uit zucht naar avontuur en lichtzinnigheid dan uit misdadige aanleg had ge handeld. VER. STATEN Stap van gouverneur van Virginia Lindsay Almond, de gouver neur van Virginië heeft beslo ten een rechtbank van Virginia om een uitspraak te vragen over de wettigheid van de slui ting van een school om te voor komen dat negerleerlingen wor den toegelaten. Lindsay heeft vrijdag j.l. de sluiting van de enige school van Front Royal gelast nadat een federale rechter bevolen had 22 negerleerlingen tot de school toe te laten De gouverneur hoopt door het aanhangig maken van de kwestie bij een rechtbank van de staat Virginia het optreden van federale rechtbanken te be letten, uitgaande van het be ginsel, dat twee gerechtelijke in stanties zich niet tegelijkertijd met eenzelfde zaak kunnen be zighouden. Ford roept ontslagen arbeiders terug De Ford Motor Company heeft bekendgemaakt, dat zij gisteren 12.000 ontslagen arbei ders weer in dienst heeft geno men en dat aan het einde van september weer 5.000 ontslagen arbeiders terug zullen worden geroepen. De onderhandelingen in het arbeidsconflict bij de Ford Mo tor Company duren nog voort. Zaterdag is gedurende 5 uur onderhandeld en na afloop werd van de zijde der maat schappij medegedeeld, dat de besprekingen produktief waren, maar dat er nog steeds vele vraagstukken moeten worden opgelost, alvorens een contract aanbod kan worden gedaan. Woensdag zullen de arbeiders het werk neerleggen tenzij voordien een nieuwe arbeids overeenkomst tot stand is geko men. Hoeveel luisteraars en kijkers telt Nederland? Op 1 september 1958 bedroeg het aantal geregistreerde radio ontvangtoestellen 2.450.822 tegen 2.438.983 op 1 augustus 1958. In hetzelfde tijdak steeg het aan tal aangegeven televisietoestel len van 325.395 tot 334.598 (t/m 11 september: 338.565). Op 1 sep tember 1956 en 1 september 1957 waren resp. 71.153 en 177.685 te levisietoestellen geregistreerd. Op 1 september 1958 waren er 511.987 aangeslotenen op het draadomroepnet tegen 514.029 op 1 augustus 1958. Koffiedeskundigen uit België, de Franse Unie en Portugal zijn het in een te Parijs gehouden bijeenkomst eens geworden over een nieuwe plan tot stabi lisatie van de koffieprijzen op e wereldmarkt. Afgevaardig den van Engeland en Ethiopië, die aan de conferentie deelna men, maakten voorbehoud ten aanzien van het plan. H-et; nieuwe ontwerp-plan is voorgelegd aan een gemeen- ACfAPPeÜjke kÜeenkomst van Afrikaanse en Latijns-Ameri kaanse koffiedeskundigen De afgevaardigden uit Latiins- Amerika beschouwden het ont werp als een belangrijke stem in de richting van verzoen ng van de standpunten der ver schillende belangen voor mat betreft het vinden van een on lossing voor de huidige koffie- vraagstukken. De onderhandelingen over het plan zullen op 18 september te Washington in de koffiestu- diegroep worden hervat. Van Franse zijde werd na af loop van de conferentie te Pa rijs verklaard, dat het enerzijds te betreuren is, dat niet alle partijen akkoord kunnen gaan met het nieuwe plan, maar dat het anderzijds de hoofdzaak is, dat er nu een meerderheid is gevonden, die het plan steunt. Van de zijde van de conferen tie werd te Parijs vernomen, dat het nieuwe plan tot stabili satie van de wereldkoffiemarkt voorziet in het vaststellen van koffie-exportcontingenten voor de koffieproducerende landen. Deze contingenten zouden al leen gelden voor de koffie, die buiten de binnenlandse markt en die van de afhankelijke ge bieden wordt afgezet. In dat ge val zouden de contingenten gel den voor ongeveer 16 van de koffieproduktie van de Franse Unie, voor 90 van de Ango lese produktie en 80 van de Belgische produktie. Dit plan vormt een tegenstel ling met een door de Latijns- Amerikaanse landen uitgewerkt plan, dat inhoudt, dat elk pro ducerend land een bepaald ge deelte van zijn produktie van de markt houdt. Frankrijk, België en Portugal, die het nieuwe plan steunen, maken zich er grote zorgen over, dat Ethiopië en Engeland er tegen zijn. De vertegenwoor digers zullen naar de Verenigde Staten gaan om met de Engelse autoriteiten over dit onderwerp te spreken. Naar verluidt is Engeland er voor de wereldkoffieprijzen tot hun „reële" peil te laten dalen, ook al brengt dit moeilijkheden mede voor de producenten, die de concurrentie het hoofd niet kunnen bieden. De Utrechtse najaarsbeurs heeft zich gekenmerkt door een rustige zakelijke sfeer. Er wer den bevredigende resultaten be haald, waarbij het aantal ge boeide orders in vergelijking met het vorige jaar groter was maar de geldswaarde van deze orders geringer. Het warme weer heeft de eer ste helft van de beurs ernstig be- invloed. Dit geldt met name voor het aantal bezoekers. Uit de lo- ketkaartenverkoop valt echter af te leiden, dat het juist de ca tegorie kijkers is geweest die vooral in de eerste week van de beurs wegbleef. Het aantal de taillisten en inkopers dat van cliëntenkaarten voorzien de beurs bezoekt, is in vergelijking met het vorige jaar vrijwel con stant gebleven. Dit heeft de directeur van de Koninklijke Nederlandse Jaar beurs, mr. H. A. R. Schuit, gis termorgen op een persconferen tie te Utrecht medegedeeld. De zakelijke belangstelling noemde hij zeer goed. Vooral voor de exposanten met nieuwe produkten. In de meeste groe pen werd weloverwogen ge kocht, de najaarsbeurs waren afkom stig uit totaal 65 landen. Over het algemeen heeft de beurs voor de exposanten in de afdeling voeding- en genotmid delen een bevredigend resultaat opgeleverd. Sommige deelnemers hadden niet gedacht, dat zij de omzet van het vorige jaar zou den halen, maar in verscheidene gevallen is die overschreden of gelijk gebleven. In de sectie verkoopautomaten en winkelinrichting spraken de deelnemers van een gunstig za kelijk verloop. Vooral diegenen die met nieuwe artikelen op de markt kwamen waren bijzonder ingenomen met de ondervonden belangstelling. Er zijn vele nieu we contacten gelegd, die na de beurs zeker tot transacties zul len leiden. Ook in de afdeling rokersbe nodigdheden werden interessan te relaties verworven. Vooral de noviteiten trokken hier de aan dacht. In de afdeling goud- en zilver werk was het in de eerste dagen van de beurs vrij rustig. Er wer den wel zaken gedaan, doch het ging slechts om kleine bestellin gen. De tweede helft is aanmer kelijk beter geweest. Het bezoek in de sector bijou- De buitenlandse bezoekers aan terieën was niet bijzonder groot, De Nederlandse delegatie op de tweede atoomconferentie heeft desgevraagd, bij monde van haar voorzitter, prof. dr. J. H. de Boer, tegenover een verslaggever van het A.N.P. een verklaring afge legd over haar bevindingen op de conferentie. „De delegatie is verheugd, dat gebleken is, dat internationale samenwerking zonder terughou ding nog steeds mogelijk is en ook algemeen als noodzakelijk wordt gevoeld", aldus deze ver klaring. „De delegatie heeft vastgesteld, dat op het gebied van reactor technologie grote vorderingen zijn gemaakt, maar dat ook veel zich nog in intensieve ontwikke lingsstadia bevindt. Een ondub belzinnige vastelling van 'n defi nitieve keuze van welke reactor het meest geschikt en het meest economisch is, is dus nog niet te geven. Ongetwijfeld zullen vele types energie leverende reacto ren in de nabije toekomst in vele landen worden geplaatst. In de praktijk zal dan blijken, welke types voor bepaalde landen en onder bepaalde omstandigheden de voorkeur verdienen. Men kan hierbij niet wachten op de tech nische verwezenlijking van de kernversmelting (fusie). Dit laat ste zal n.l. vermoedelijk nog 10- tallen jaren op zich laten wach ten. Het onderzoek van de fusie bevindt zich nog geheel in het fundamenteel wetenschappelijk stadium, al zouden misschien de zeer grote machines, die voor het plasma-onderzoek nodig zijn, iets anders doen vermoeden", aldus de verklaring. „De commerciële tentoonstel ling heeft de delegatie getroffen, vooral inzake het grote aantal en de grote keuze van instrumen ten en hulpmiddelen voor de nucleaire splijtingstoepassing en voor het werken met isotopen. De wetenschappelijke tentoon stelling is een openbaring ge weest. De wijze, waarop vooral de Ver. Staten het tentoongestel de bieden, is uitermate instruc tief en een prachtig voorbeeld van aanschouwelijk hoger onder wijs. Als grote bijzonderheid heeft het ons getroffen, dat de onderzoekers zelve in eigen per soon steeds aanwezig waren om de experimenten uit te leggen", zo gaat de verklaring verder. „De vooral op de commerciële expo sitie tentoongestelde modellen van nucleair-voortgedreven sche pen die geen van alle ooit ge bouwd zijn maten nog de in druk, althans ten dele, aan een artistiek brein ontsproten te zijn. De delegatie heeft geen sporen kunnen ontdekken van goede plannen voor nucleair voortge dreven vliegtuigen. Zeer instruc tief was het successievelijk op bouwen en in gebruik stellen en daarna weer afbreken van de ar- gonautreaclor. Ettelijke leden van de delegatie, hebben aan dit in structieve werk deelgenomen. Aan hen werd een diploma uitge reikt, aldus de verklaring. „Naast de gewone zittingen, al gemene en technische, hebben zowel de informele avondzittin gen met hun talrijke discussies, als de persconferenties met de door de journalisten zo scherp gestelde vragen, tot een goed be grip gevoerd", zo besluit de ver klaring van de Nederlandse dele gatie. het gehalte van de kopers was evenwel goed. Er heerste een tevreden stemming in deze af deling over de gedane zaken. Enkele firma's in de afdeling luxe metaalwaren hebben goede ervaringen gehad, andere merk ten weinig van kooplust. Er wer den aanvragen uit de Verenigde Staten ontvangen. In de speelgoedafdeling was men tevreden over de opkomst van de cliëntèle. Er werden goe de zaken gedaan, zodat de mees te exposanten tevreden naar huis zijn gegaan. In de afdeling lederwaren was de eerste week van de beurs aanmerkelijk beter dan de twee de week. Over het geheel geno men is men niet ontevreden over de behaalde omzetten. Verschil lende firma's spraken zelfs over een „prima" heurs. De afdeling glas, aardewerk en porselein was tevreden tot zeer tevreden. Verscheidene ex posanten hadden na afloop van de beurs een grotere orderporte feuille dan het vorige jaar. In de afdeling parfumerieën was de stemming verdeeld. Som mige exposanten hadden gunsti ge resultaten weten te boeken en nieuwe relaties kunnen ver krijgen, anderen daarentegen kwamen met minder goede be richten. De exposanten in de Juliana- en Margriethal, waar de afdeling elektrisch huishoudelijke artike len was ondergebracht, zijn met gemengde gevoelens van de beurs gegaan. Over belangstel ling had men niet te klagen. Of schoon de verkoopverwachtin gen niet hoog gespannen waren, moesten zij aan het slot van de beurs tot de erkenning komen, dat de zakelijke resultaten Ook in vergelijking met de twee laatste beurzen, bepaald niet slecht waren, ja zelfs tot tevre denheid stemden. In de tweede week van de beurs waren de resultaten in de afdeling kleinmeubelen en wo ningtextiel gunstiger dan tijdens de eerste helft van de beurs. Toch is het aantal exposanten in deze sector over het geheel ge nomen niet ontevreden over de ontvangen orders. In de sectie kantoor- en schrijfbehoeften waren de expo santen, die minder zaken hadden gedaan dan tijdens de najaars beurs 1957, minder enthousiast. De „Doe het zelf'-expositie tenslotte heeft als onderdeel van de najaarsbeurs naast tal van particuliere belangstellenden vele detaillisten uit alle delen van het land getrokken. De ex posanten toonden zich zeer te vreden over de commerciële re sultaten die zij in de afgelopen negen dagen hebben bereikt. WOENSDAG 17 SEPTEMBER HILVERSUM 17.00 Nieuws 7.10 Gym.; 7.23 Gr.; 8.00 Nws; 8.18 De ontbijtclub; 9.05 Gym. v. d. vrouw; 9.15 Gram.; (9.35— 9.40 Waterst.); 10.00 Schoolra dio; 10.20 V. d. vrouw; 11.00 Gr., 12.00 Dansmuz.12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 V. h. plat teland; 12.38 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Tentoonstellingsagenda; 13.20 Hammondorgel en zang; 13.45 Caus.; 14.00 Gram.; 14.30 V. d. jeugd; 16.30 V. d. zieken; 17.15 Dansmuz.; 17.50Regerings- uitz.; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Hammondorgel18.40 Act. 18.50 Klankb.19.30 Herdenking 10-jarig bestaan van de Prix Italia; 20.00 Nws; 20.05 De Mil joenen-nota, caus.; 20.15 Mai- gret leert een dode kennen, hoorspel; 22.00 Metropole ork. 58. Met een zwijgend gebaar leidt Eric zijn troep weg van de plaats waar Arnar zich ergens bevinden moet „Wilde je het op geven, Noorman?" gromt Svein rebels. „Ik denk er niet over", antwoordt Eric grimmig. „We rijden onze paarden 't woud in en keren langs een andere weg terug." In de schaduw van de stammen slaan ze de rotswand gade en even later zien ze Arnar met zijn prooi opspringenIn minder dan geen t(jd is de schurk in een smalle kloof verdwenen. „Kom!!" bijt Eric de anderen toe. Dekking zoekend achter rot sen en struikjes glippen ze hem naZe kunnen de vluchteling horen, als ze de kloof naderen en met ingehouden adem wachten ze, tot het geluid van zijn voetstappen verstomd is. Eric's ogen glijden langs de rots wand... het is hier de enige door gang voor zover hij het bezien kan, dus zullen ze deze weg ook moeten nemen. Achter elkaar sluipen zjj de kloof in. De bodem gaat verderop tamelijk steil omhoog en de kloof verwijdt zich. Na kort overleg besluit Eric eerst alleen verder te gaan om de situatie te verkennen Geruisloos van rots tot rots dek king zoekend, nadert de Noorman het einde van de kloofen dan wijkt hij schielijk terug In één oogopslag heeft hij het tafreel voor hem in zich opgeno men. Een breed, rotsig pad, aan de ene zijde begrensd door mas sale rotsblokken, aan de andere zijde door een afgrond En op dit pad, als een in het nauw gedreven dier, wijkt Arnar voetje voor voetje achteruit voor de man, die hem de doorgang be letThorfinn Snelvoet. „Leg neer die boog zeg ik je", klinkt Arnar's stem schel van angst en woede. „Of ik spring met haar in het meer... Levend krijg je me niet, Thorfinn." Arnar staat half met de rug naar hem toe en de Noorman be seft dat dit zijn kans isGrim mig legt hij een pijl op 22.20 Sport; 22.30 Joods progr. 22.50 Medische kron.; 23.00 Nws; 23.15 Gram.; 23.50—24.00 Socialistisch nws in Esperanto. HILVERSUM II7.00 Nieuws, 7.10 Gewijde muziek; 7.59 Een woord v. d. dag; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.30 Politiekapel9.00 V. d. zieken; 9.30 V. d. vrouw; 9.35 Vernuft en techniek, caus.; 9.40 Gram.10.30 Morgendienst 11.00 Radio Philh. ork. en solist, 12.05 Clavecimbel en viool; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Lichte muz.; 12.53 Gram. en act.; 13.00 Nws; 13.15 Met PIT op pad, caus.13.20 Amus. muz. 13.50 Gram.; 14.00 Gedeeltelijke uitz. v. d. bijeenkomst v. d. Chr. Middenstandsbond; 14.45 Ka- merork., groot koor en sol.; 16.00 V. d. jeugd; 17.20 Lichte muz.; 17.40 Beursber.; 17.45 Gram.; 18.00 Idem; 18.15 Spec trum v. h. Chr. Organisatie- en Verenigingsleven18.30 Koor zang 19.00 Nws en weerber. 19.10 Jazzmuz.; 19.30 Buitenl. overz.; 19.50 Gr.; 20.00 Radio krant 20.20 Evangelisatiesa menkomst; 21.30 Omr. ork en solist; 22.00 Caus.; 22.15 Muz. luisterwedstrijd22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws; 23.15—24.00 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Gram.; 14.00 Schoolradio16.00 Koersen 17.50 Boekbespr.; 18.00 Gram.; 18.30 V. d. sold.19.00 Nws19.30 Wereldtentoonstelling; 20.00 Gram.; 21.00 Omr. ork. en sol.; 22.00 Nws; 22.15 Zang en piano; 22.55 Nws; 23.00 V. d. zeelieden. TELEVISIEPROGRAMMA. NED. T.V.: 17.00 V. d. kind.; 20.00 Journ. en weeroverz.; 20.30 Gesprekken voor de camera; 21,00 Spreekuur, T.V.-spel. VL. BELG. T.V.: 17.30 We reldtentoonstelling 19.00 Reli gieus progr,; 19.30 Nws; 20.00 Documentaire; 20.10 Belgische en buitenl. journalisten zien de Expo; 20.40 Zangrecital; 21.00 T.V.spel; 28.30 Nws en journ.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 5