Mislukte aanslag Soustelle van Algerijnen op Grieks document over Cyprus Brief van Gaitskell aan' MacMillan over de toestand op Formosa De Franse politieke partijen en De Gaulles nieuwe grondwet Hongarije beschuldigt de Verenigde Staten HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DINSDAG 16 SEPTEMBER 1958 12e Jaargang Nr 1475 'erschljnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen EERSTE BLAD Minister tot tweemaal toe aan de dood ontsnapt Vier Algerijnse Moham medanen hebben maandag- echtend in Parijs 'n moord aanslag met machinege weervuur op Jacques Sou- stelle, generaal De Gaulles minister van voorlichting, gepleegd. De aanslag mis: lukte echter. I Relaas van Soustelle DE OPSTAND OP SUMATRA ERNSTIG SPOORWEG ONGELUK IN AMERIKA Vermoedelijk 40 doden DE RASSENINCIDENTEN IN ENGELAND Mijnwerkersstaking in Rhodesia Het congres van de radi caal-socialisten SCHOTS REGIMENT NEEMT WRAAK OP CYPRUS Socialisten zeggen „ja" „AUTONOME SOCIALISTISCHE PARTIJ" IN FRANKRIJK De industriële produktie in juli gedaald PRIJZENOORLOG IN ZWEDEN Amerikaanse j'agers beschermen nationalistische vliegtuigen boven Quemoy AMERIKAANS-CHINESE BESPREKINGEN TE WARSCHAU HERVAT BRITTEN ERKENNEN CHINESE TWAALFMIJLSZONE NIET Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande F°dactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Sroidswal Telefoon 2073 en 2510 Nd 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand 2,—; per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pat advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handel»- advertenties)5 regels 1,Iedere regel mee 20 ct. Kleine advertienties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 aar Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adre* Bureau van dit blad, 20 cent meer. De Algerijnen losten een salvo met 'n machinepistool op Soustelle, toen deze in zijn auto langs de deftige Avenue de Wagram in W.- Parijs reed. De minister werd niet geraakt. Politie die hem begeleidde vuurde ogenblikkelijk terug en doodde een der aanvallers. Toch ontsnapte Soustelle ternauwernood aan de dood want een kogel bleek zijn rechterrevers doorboord te hebben. Vijf voorbijgangers werden door rondvliegende kogels getroffen. Een van hen overleed later in een ziekenhuis. Een beambte van de Pa- rijse ondergrondse op het station Place de l'Etoile trachtte nog de vluchtende derde aanvaller te grijpen, maar zeeg getroffen door twee kogels in elkaar. Soustelles chauffeur was de vluchteling echter ook nage rend en hem gelukte het ten slotte, geholpen door de wach tende menigte op het station, de Noordafrikaan op een per ron buiten gevecht te stellen. Terwijl de jacht op het mé trostation nog niet ten was speelde zich boven op de Ave nue Hoche bij de Place de l'Etoile een andere episode van het drama af. Daar trachtte een der aanvallers met een pi stool een autobestuurder te dwingen hem. naar veiliger oor den te rijden. Een televisie functionaris doorzag de opzet en reed met zijn wagen tegen het verkeer in om de man de pas af te snijden, hetgeen ge lukte. De Algerijn schoot op hem, maar raakte hem niet. Een motoragent van Soustelles escorte ledigde zijn revolver op de eerste auto en verwondde daarbij de aanvaller dodelijk. De politie maakte bekend dat vier Algerijnen aan de aan slag hebben deelgenomen. Een van hen is doodgeschoten, een tweede is ter plaatse gearre steerd, een derde is naar een ziekenhuis gebracht nadat een menigte op het métrostation waarheen hij gevlucht was,, hem bijna gelyncht had en de vierde wist te ontsnappen. De aanslag heeft aan een voorbijganger het leven ge kost, terwijl vier mensen, on der wie een der vier daders, verwondingen opliepen. Onder de getroffenen bevonden zich geen buitenlandse toeristen. Soustelle vertelde later aan verslaggevers hoe hij aan de aanslag was ontsnapt. „Toen de auto voor het rode licht stil stond zag ik dat een man met een pistool in de hand op me af kwam. Het wapen was maar twee decimeter van mijn hoofd verwijderd. In een reflexbewe ging wierp ik mezelf op de bo dem van de auto. Ik werd over dekt met glassplinters en een kogel scheerde rakelings langs mijn borst. Mijn chauffeur toonde echter buitengewone koelbloedigheid en viel meteen de Algerijn aan, die in de richting van het mé trostation vluchtte. Ook ik ver liet de auto maar bevond mij meteen tegenover een nieuwe jasje een machinepistool te aanvaller, die van onder zijn voorschijn haalde. Opnieuw liet ik me plat voorover vallen zo dat het salvo over me heen ra telde. Toen ik overeind krab belde zag ik de man zijn hielen lichten. Vlak bij me hadden verscheidene voorbijgangers mijn voorbeeld gevolgd en la gen plat op hun buik". De 46-jarige Soustelle, eens gouverneur-generaal van Alge- rië, was een der leidende figu ren achter de gebeurtenissen die generaal De Gaulle in juni j.l. aan de macht brachten. In juli werd hij minister van voor lichting. Het Algerijnse bevrijdings front beschouwt Soustelle als vijand nr. 1. De Algerijn die in de métro werd aangehouden, verklaarde tegenover de politie, dat hij za terdag j.l. in een café van een lid van het Algerijnse „Natio nale Bevrijdingsfront" (F.N.L.) een der voornaamste verzets organisaties, opdracht had ge kregen, de volgende avond met als kenteken een bepaald Pa rijs avondblad onder de arm in een métrostation te komen. Daar had hij een hem onbeken de Algerijn ontmoet die hem bevel gaf maandagochtend om negen uur naar de Avenue Friedland te gaan en te vuren op de auto van Soustelle. De onbekende had hem het num mer van de auto van de minis ter gegeven. Hij had aan het bevel gehoorzaamd omdat hij, volgens zijn zeggen, repressail- les vreesde. De arrestant ontkende ge schoten te hebben op de man De Indonesische regering heeft melding gemaakt van nieuwe gevechten in Midden-Sumalra. Bij Lumbanrang werden negen tien opstandelingen- gedood, ter wijl aan de zijde der regerings troepen twee doden en vier ge wonden vielen. Bij Kutaradja werden 25 opstandelingen ge dood. Naar schatting veertig mensen zijn maandag omgekomen door dat nabij de stad Elizabeth in de Amerikaanse staat New Yersey een personentrein van een brug over de Newarkbaai in het wa ter stortte. Er zijn 21 gewonden. Het ongeluk geschiedde, door dat de brug omhoog stond. Op twee na kwamen de rijtui gen in de baai terecht, die ter plaatse van het ongeluk tien me ter diep is. Eén van de wagons bleef op de rails staan, een an der hing boven het water. Dadelijk na het ongeluk spoed den sleepboten en andere vaar tuigen zich naar de brug om drenkelingen te redden. Er zijn vijftien lijken geborgen. In de trein bevonden zich een honderdtal personen. die werd gedood en de drie mensen in het métrostation, die verwondingen opliepen. Naar hij zei, had zijn revolver ge ketst. In het bewuste station werd een machinepistool ge vonden. Soustelle verklaarde niet te begrijpen door welk wonder hij het leven er van had afge bracht. Hij voegde hieraan toe, dat hij zijn actie voor Algerië zou voortzetten, ongeacht het geen de Algerijnse verzetsbe weging zou doen. Volgens hem vormen de „moordenaars van de F. N. L. slechts een fana tieke minderheid, welke niet verward moet worden met de massa van de Algerijnse wer kende bevolking". Soustelle, die gouverneur- generaal van Algerië is ge weest, is een der voornaamste Fransen die vinden dat Algerië Frans is en dat onder alle om standigheden moet blijven. De aanslag op Soustelle vormde een climax van een reeks gewelddaden in Frankrijk in de afgelopen twee dagen die aan een Franse soldaat en een officier het leven kostten, ter wij] 2 militairen en 3 politie mannen werden gewond. Een Londense rechtbank heeft maandagmorgen negen jongelie den van 17 tot 20 jaar tot gevan genisstraffen van elk vier jaar veroordeeld wegens aanvallen op en verwonding van vijf kleur lingen in een „negerjacht", wel ke de openbare aanklager het „begin van de incidenten in Not- tinghill" noemde. Alle negen verklaarden schuldig te zijn. Elf blanke mijnwerkers van de kopermijnen van Kitwe in (Noord-Rhodesia) hebben het werk neergelegd, Het conflict heeft betrekking op het gebruik van ongeschoolde arbeidskrach ten. Twee der voornaamste koper mijnen van Rhodesia worden hierdoor met sluiting bedreigd en ook de uraniummijn van Rho- kana zou door de beweging kun nen worden getroffen. Het congres van de Franse radicaal-socialistische partij te Lyon is zondag geëindigd met aanvaarding van een compro mis-verklaring, waarin ener zijds de mening van voorzitter Felix Gaillard dat men de nieu we grondwet van De Gaulle moet aanvaarden, wordt onder schreven maar anderzijds, over eenkomstig de kritiek van oud premier Mendes-France, die op het congres in de oppositie was, de regeringspolitiek ten aanzien van Algerië wordt veroordeeld. Zoals bekend had het congres zaterdag met 716 tegen 543 stemmen besloten, het ontwerp van de constitutie goed te keu ren. In de slotverklaring wordt hierover gezegd dat de partij rekening moet houden met het feit, dat het Franse volk in de volksstemming over de nieuwe grondwet allereerst een veroor deling van het regiem zoals zich dat uit de grondwet van 1946 heeft ontwikkeld, ziet. Voorts wordt geconstateerd dat het ontwerp geen elementen bevat die „in strijd zijn met de grond beginselen van de democratie". Met voldoening wordt opge merkt dat het ontwerp „de weg opent naar de juiste regeling van de betrekkingen tussen het moederland en de overzeese ge bieden". Aan de andere kant bevat de verklaring ten aanzien van Al gerië ernstige bedenkingen. Ge zien de wijze waarop de .volks- In een maandag op het hoofd kwartier van de Verenigde Na ties gepubliceerd document zegt Griekenland dat Engeland niet moet trachten zijn plan voor Cy prus uit te voeren tegen de wil van de overgrote meerderheid van de bevolking in. Dat zou ge volgen hebben, die de vrede en de veiligheid in het gehele ge bied in gevaar zou kunnen bren gen. •Het Griekse memorandum is gericht aan de algemene verga dering van de V. N. Griekenland spreekt de hoop uit dat de algemene vergadering maatregelen zal nemen om de moeilijkheden van de Cyprische bevolking te verlichten. Alle bui tenlandse inmenging in de wet tige ontwikkeling van de toe stand moet volgens het memo randum verdwijnen. De Cyprio ten moeten worden geholpen bij de verwezenlijking van hun ge- j rechtvaardigde eisen, zulks in overeenstemming met het hand vest van de Verenigde Naties. De Turkse minderheid op het eiland is volgens Griekenland een campagne van gewelddaden tegen het Griekse volksdeel be gonnen. „Duizenden Grieken vertoeven in concentratiekam pen zonder dat hun iets bepaalds ten laste wordt gelegd en zon der aanwijzing dat er een proces zal volgen". Het memorandum is een toe lichting op het Griekse verzoek om de kwestie-Cyprus op de agenda te plaatsen. Bij de gouverneur van Cyprus stromen op het ogenblik tele grammen binnen, waarin krach tig wordt geprotesteerd tegen het optreden van een regiment Schotse Hooglanders in Paphos stemming in dat gebiedsdeel wordt voorbereid, moet men ,,zeer ernstig twijfelen" aan de bedoelingen van de organisato ren, zo wordt gezegd. Voorts wordt opgemerkt dat de Alge rijnse kwestie niet is opgelost en dat men ook niet op weg is naar een oplossing, maar dat de toestand sinds de 13de mei het eerste optreden van het „comité voor openbaar welzijn" in Algiers is verergerd. De Franse socialistische par tij heeft zich zondagavond op een te Parijs gehouden congres uitgesproken voor de grondwet van premier De Gaulle, maar tevens aangedrongen op onder handelingen met „bevoegde ver tegenwoordigers" om een oplos sing te vinden voor het Alge rijnse vraagstuk. Guy Mollet werd herkozen als secretaris-ge neraal der partij. Een resolutie waarin men zich uitsprak voor ,,ja" bij het komende referendum over de grondwet, werd met 2.786 tegen 1.176 mandaten bij 2 onthoudin gen goedgekeurd. Een resolutie over de Alge rijnse politiek, die met 3.370 te gen 611 stemmen werd aan vaard, was een compromis tus sen de inzichten van Mollet, minister van Staat in de re gering van De Gaulle, en die van Gaston Deferre, voormalig minister voor overzees Frank rijk, die had aangedrongen op geheime onderhandelingen tus sen de Franse regering en de Algerijnse opstandelingen. De ferre sprak zich uit voor de nieuwe grondwet. Edoaurd Depreux, de socialis tische oud-minister die tegen de nieuwe grondwet is, heeft maan dag de oprichting van een „auto nome socialistische partij" be kendgemaakt. Voorlopig treedt hij zelf als secretaris-generaal op. De leider van de Britse socia listen, Gaitskell, heeft de Britse minister-president, MacMillan, maandagavond schriftelijk ver zocht de Amerikaanse regering te waarschuwen voor de gevaren van de toestand in het Midden- Oosten en erbij haar op aan te dringen bij de aanpak van de toestand daar de grootste zelf beheersing in acht te nemen. De brief werd verzonden na een vergadering van het socia listische „schaduwkabinet" over Quemoy. Volgens Gaitskells brief zijn de socialisten van oordeel, dat Que moy en de andere voor de Chi nese kust liggende eilanden deel uitmaken van het vasteland. Deze eilanden hadden al lang door de Chinese nationalisten moeten zijn ontruimd. Van mili tair oogpunt bezien, zijn zij vol gens Gaitskell van geen belang voor de verdediging van For mosa. De Britse regering dient alles in het werk te stellen om te voorkomen, dat de Verenigde Staten verwikkeld geraken in een oorlog om Quemoy. Ameri kaanse inmenging kan de ern stigste gevolgen hebben, aldus de brief. De socialisten zijn, zo wordt verder gezegd, in het bijzonder verontrust over berichten vol gens welke de Verenigde Staten overwegen kernwapens te ge bruiken tegen het Chinese vaste land bij de verdediging van Que moy. Het ministerie van Defensie heeft maandag in Washington bekendgemaakt, dat een bataljon van 700 tot 800 man uitgerust met Nike-Hercules-projectielen naar het gebied van de Stille Oceaan wordt gezonden. Er is niet officieel bekendgemaakt of het bataljon, dat over vier bat terijen van elk twaalf lanceer- inrichtingen beschikt, naar For mosa gaat. Voorts heeft een woordvoer der van het ministerie van Bui tenlandse Zaken in de Ameri kaanse hoofdstad meegedeeld, dat „routine voorzorgsmaatrege len" zijn genomen voor het ge val de Amerikaanse burgers van Formosa geëvacueerd zouden moeten worden. Men was ech ter nog niet met uitvoering van evacuatieplannen begonnen. De woordvoerder, Lincoln Whi te, zei dit naar aanleiding van berichten over evacuatieplannen die uit Formosa zijn ontvangen. Hij wilde geen commentaar le veren op suggesties, die de eva cuatie van Amerikaanse burgers nodig zou zijn omdat men hui zen nodig heeft voor 5000 Ame rikaanse militairen die spoedig n Formosa zouden worden ver wacht. In Taipeh doen geruchten de ronde dat er plannen zijn ge maakt om de communistische blokkade van de Quemoy-eilan- den te breken. In verband hier mee zou veel modern Ameri kaans oorlogsmateriaal naar Formosa worden gezonden, zo als de nieuwste typen straalja gers, luchtafweerraketten van het type Nike-Ajax en geleide projectielen van het type Mata dor. Met de Matadors, die een atoomlading kunnen vervoeren, kan men vanaf Formosa de communistische artillerie besto ken die de Quemoy-eilanden be strijkt. Het nationalistische blad „Uni ted Daily News" drong er maan dag bij de regering in Taipeh op aan om „een afzonderlijka actie" te ondernemen teneinde de communistische blokkade van Quemoy te breken. De Amerikaanse ambassadeur in Taipeh, Drumright, heeft maandag bij de nationalistische autoriteiten geprotesteerd tegen een campagne van de nationa listische pers en parlements leden die zijdelings gericht schijnt te zijn op de Amerikaan se houding ten aanzien van de nationalistische eilandjes voor de kust. Waarnemers brengen in herinnering, dat verbitterde menigten vorig jaar mei Ameri kaanse gebouwen in Taipeh heb ben aangevallen en beschadigd. Men zou herhaling van derge lijke incidenten vrezen nu de Amerikanen in Warschau met de communisten besprekingen zijn begonnen en ook als gevolg van ontevredenheid in sommige nationalistische kringen, omdat Toen Depreux dit meedeelde op een persconferentie, was hij in gezelschap van de socialistische parlementsleden Alain Savary, ngewezen staatssecretaris voor p - P us> zo weet Marokkaanse en Tunesische Za- de „Evening Standard" te mei den. Het blad schrijft dat de Cy prioten de Schotse Hooglanders ervan beschuldigen, dat zij zich op de bevolking hebben willen wreken voor de moord op een hunner, die vanuit een hinder laag werd neergeschoten. De burgemeester van Paphos heeft verklaard dat de Schotse Hoog landers een twintigtal Cyprioten zodanig hebben mishandeld dat zij in een ziekenhuis opgenomen moesten worden. ken, en Robert Verdier, oud voorzitter van de socialistische parlementsfractie, Depreux zei dat hij nog niets kon meedelen over de ooivang van zijn aanhang, dat sommige socialisten nog overleg moesten plegen met nun provinciale fede raties. De nieuwe socialistische par tij zal een campagne tegen de grondwet voeren en daarbij sa menwerken met de links-radicale leider Pierre Mendès-France. Volgens Depreux wil de nieuwe partij toetreden tot de socialis tische internationale en is zij welwillend ontvangen dopr Brit se en Duitse socialistenleiders. De Hongaarse regering heeft zaterdag de Verenigde Staten beschuldigd van het in stand houden van spionage-organisa- ties in Hongarije, zo meldt radio- Boedapest. De regeringswoordvoerder Laszlo Gyaros, die deze beschul diging op een persconferentie uitte, verklaarde dat het is ge bleken dat Amerikaanse rege ringskringen een geheime dienst in stand houden zonder rekening te houden met de daaraan ver bonden kosten en moeite. Er zijn mensen op de Amerikaanse le gatie, die deze dienst organise ren, aldus Gyaros, Vermomd als diplomaten moeten deze mensen gegevens zien te krijgen over het Hongaarse leger en de Hon gaarse economie en in het bij zonder over de Russische strijd krachten in Hongarije, zo ver klaarde hij. Gyaros zei voorts dat er een aantal Amerikaanse spionnen zijn gearresteerd. Hij beschuldig de de Amerikaanse militaire at taché in Boedapest van „het zelfs bij nacht gadeslaan van militaire objecten met behulp van een telescoop". Ook uitte Gyaros beschuldi- Het centraal bureau voer de statistiek heeft berekend, dat dc algemene produktie-index van de industrie (1953 100) in de maand juli 127 bedroeg. Dit cijfer is drie punten lager dan in de voorafgaande maand (130) en een punt lager dan in juli 1957 (128). De indexcijfers van de gemid delde dagproduktie voor de maan den juni en juli bedragen resp. 133 en 119. Deze daling komt overeen met het normale seizoen verloop van de gemiddelde dag produktie. In 1957 bedroegen deze indexcijfers voor de maan den juni en juli resp. 137 en 120. gingen aan het adres van de Amerikaanse diplomatieke mis sies in het buitenland. Speciaal de missie in Wenen moest het ontgelden. Deze zou volgens hem „Hongaarse burgers onder vraagd hebben met het doel ge heime inlichtingen te krijgen. Hij verklaarde dat de gearre steerde spionnen hun rechtvaar dige straf niet zullen ontlopen. Zij, die zich hadden gemeld bij de Hongaarse autoriteiten en schuld hadden bekend, konden rekenen op kwijtschelding van hun straf, aldus Gyaros, Voor het eerst sedert vele ja ren is er in Zweden een „prijzen oorlog" op grote schaal uitgebro ken. die overigens de huisvrou wen een welkome gelegenheid biedt tot het doen van koopjes. In ean scherpe concurrentie strijd zijn de detailhandelaars in levensmiddelen en huishoude lijke artikelen ertoe over gegaan prijsverlagingen in te voeren, die tot 30 belopen. Deze concur rentiestrijd komt voorts ook tot uiting in de invoering van steeds meer supermarkten, terwijl er verder voortdurend nieuwe zelf bedieningswinkels verschijnen. Een winkelbedrijf te Stock holm is zelfs zover gegaan een premie van acht kronen (onge veer ƒ5) aan te bieden voor iedere nieuwe klant die wordt aangebracht. Er bestaat in Zweden een stre ven naar uitschakeling van de groothandel door middel van zo genaamde ketting-winkelbedrij ven en combinaties van detail handelaars, die gezamenlijk in kopen bij de producenten. De prijsverlagingen, die druk worden geadverteerd, zijn echter voornamelijk mogelijk geworden door een algehele aanpassing van de winstmarges. ae Amerikanen de blokkade van Quemoy niet breken. De communistische artillerie heeft maandag slechts een hon derdtal granaten op de Quemoy- eilanden afgevuurd. Drie nationalistische vliegtui gen hebben ondanks krachtig luchtafweervuur vanaf de kust van het vasteland voorraden boven Klein-Quemoy afgewor pen. Een woordvoerder van het na- tionalistisch-Chinese ministerie van Landsverdediging heeft gis teren in de Formosaanse hoofd stad Taipeh medegedeeld dat Amerikaanse jagers op grote hoogte dekking verschaffen voor nationalistische vliegtuigen, die voorraden boven de Quemoy- eilanden afwerpen. De Amerikaanse en Chinese ambassadeur in Warschau, Ja cob Beam en Wang Ping-Nan, hebben maandag in het Mysliw- ski-paleis in Warschau een begin gemaakt met de Amerikaans- Chinese besprekingen, die, naar men hoopt, een ontspanning van de toestand in het Verre Oosten zullen opleveren. Hun eerste gesprek duurde twee uur en veertig minuten. Donderdagochtend komen de ambasadeurs weer bijeen. Geen van beiden wilden maandag na het eerste contact commentaar leveren. Engeland heeft communistisch China meegedeeld dat het de uit breiding van de Chinese territo riale wateren van drie tot twaalf mijl niet erkent, zo is op het „Foreign Office" vernomen. In een nota, die op 13 septem ber in Peking is overhandigd, wordt gezegd dat Engeland niet het recht van eenzijdige uitbrei ding der territoriale wateren er kent. De nota herinnert eraan, dat de Britse regering reeds in 1951 officieel aan Peking heeft meegedeeld dat zij geen andere dan de driemijlszone zal erken nen. WESTELIJKE WIND Een uit Frankrijk afkomstige storing trok maandag langs on ze westkust naar het noordoos ten. Achter de storing drong minder warme lucht ons land binnen, hetgeen plaatselijk met enige regen, hier en daar ook met onweer gepaard ging. Zo viel in Eelde tijdens een korte onweers bui 7 mm regen. De storing trok maandagavond langzaam in de richting van de Duitse Bocht weg, terwijl over de Britse eilan den een zwakke rug van hoge- druk naderde. In verband hier mee verwachten we voor van daag aanvankelijk nog veel be wolking, later ook verspreide op klaringen. De wind zal westelijk zijn en overwegend matig, terwijl de middagtemperaturen iets lager zullen blijven, vooral in het zuid oosten van het land. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van dinsdagoch tend tot dinsdagavond. Westelijke wind Aanvankelijk vrij veel bewol king, later ook verspreid voor komende opklaringen. Overwe gend matige westelijke wind. Iets lagere middagtemperaturen, vooral in het zuidoosten van het land. WOENSDAG 17 SEPTEMBER v.m. n.m. Breskens 4.10 4.29 Terneuzen 4.45 5.04 Hansweert 5.25 5.44 Walsoorden 5.35 5.54 ZON MAAN op onder op onder Sept. 16 6.15 18.55 10.10 20.19 17 6.16 18.52 11.28 20.58

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1