Twee tegenstanders wachten op hun kans Geen sussingspolitiek in het Verre Oosten Geen uitstel voor Little Rock De beschietingen van Quemoy Veeble&s Eisenhower waarschuwt Chinese communisten GEEN „TWEEDE MUNCHEN" HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande p°dactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adresSmidswal Telefoon 2073 en 2510 NA S uur uitsluitend 2073 uironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand 2,—; per week 48 cent. Losse nrs 9 ct VRUE ZEEUW ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1958 12e Jaargang Nr 1473 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 et; minimum p«r advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties Tgéên handel»' advertenties): 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertienties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor bet maandagnummer: Zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit blad, 20 cent meer. .WEKELIJKSE WERELDSCHOUW Men kan zich afvragen, gezien de gebeurtenissen, die zich ron dom Formosa dreigen af te spelen, of Mao Tse-Toeng dan wel Tsjiang Kai-Sjek de man is op wie de grootste aandacht valt. Zjj zijn reeds tientallen jaren tegenstanders, die om de macht in het grote China strijden. Tsjiang Kai-Sjek, op wie eigenlijk de mantel van de grote her vormer Sun Yat Sen na diens dood werd geworpen, slaagde er in 1931 in, nadat de strijd tussen de talloze maarschalken en gouver neurs der provinciën een weinig was beëindigd, om een éénhoofdig China te herstellen. Het was zelfs machtiger dan het Rijk van het Midden in de 17de tot de 19de eeuw, want dat strekte zich niet tot de grensprovinciën uit en Tsjiang Kai-Sjek had zeggenschap tot aan de westelijke grenzen van zijn gebied. De Japanners hebben het spel bedorven. Maar ze hebben ook hun eigen spel bedorven, want doordat Tsjiang Kai-Sjek zich moest storten in gevaarlijke avonturen om de oorlog tegen Japan te kun nen volhouden, moest hij, althans tijdelijk, vrede sluiten met de communisten onder Mao Tse-Toeng. En toen, na beëindiging van wereldoorlog II, het er naar uit zag als zou Tsjiang Kai-Sjek wer kelijk heerser worden van geheel China, deed het Rusland van Stalin hetzelfde wat in de 19de eeuw het Rusland der Czaren heeft gedaan: het desinteresseerde zich tijdelijk van West-Europa en wierp zijn kracht op Azië. De mars naar Peking Dientengevolge werd Mao Tse- Toeng versterkt; hij kon vanuit het Mansjoerijse gebied, waar binnen hij teruggedrongen was, op Peking aanvallen; hij kon naar het zuiden voortdringen tot Canton; hij kon geheel China tot zich trekken. Tsjiang Kai-Sjek met zijn laat ste nationalistisch leger van een 600.000 man, week uit naar For mosa, en ontving de steun der Amerikanen. Zij dachten toen nog over het terugdringen van het communisme in Azië langs de keten, bij Japan beginnend, zich langs Formosa, de Philip- pijnen en Indonesië tot Australië uitstrekkend. De Amerikaanse politiek heeft hier wel uiterst grote zwakheden getoond, die het Amerikaanse volk moeten leren, dat goedkoop duurkoop is. En nu zit Tjiang Kai-Sjek met zijn 600.000 man welbewapende troe pen in Taiping, de hoofdstad van Formosa en bereidt zich reeds geruime tijd op aanvallen van het continentale China voor. Zullen deze aanvallen werke lijk plaatshebben? Het is een vraag, die niet slechts Formosa, maar ook het Kremlin en de re gering in Washington ernstig bezighoudt. Vóór de Chinese kust, vlak bij Amoy, liggen twee kleine eilandjes, Quemoy en Matsoe, die geacht worden voor de veiligheid van Formosa van het uiterste belang te zijn. Ame rika heeft de veiligheid van For mosa zelf gewaarborgd. Wat echter van Quemoy, dat regel matig beschoten wordt, en op niet malse wijze? In de Straat van Formosa heerst oorlogstoestand; er heb ben lucht- en zeegevechten plaats. Men meent in Formosa te weten, dat grote toebereidse len worden gemaakt voor een in vasie. Eisenhower laat blijken, dat hij een verovering van For mosa niet zal toestaan; zijn 7de vloot is ter plaatse. Maar wat zal hij doen met Quemoy en on der welke omstandigheden zal hij het doen? Dat is de vraag van deze en wellicht van volgende weken. De Amerikanen bescher men de vloten, die Quemoy van uit Formosa van munitie en levensmiddelen voorzien. Dit on danks het feit, dat China twaalf mijlen territoriaal water opeist, waardoor Quemoy onder Chinees gebied valt. Dit imponeert China toch wel en het wil nu de bespre kingen met Amerika te Genève hervatten, waarin Eisenhower onmiddellijk toestemde. Maar even onmiddellijk reageerde Eisenhower op het protest over schenden van de Chinese Zee door Chroesjtsjef. Wie heeft de touwtjes in handen In al deze vragen is natuurlijk Rusland gemoeid. Rusland is bondgenoot van China; althans, men neemt het aan. Nu is het merkwaardige, dat uit de mede delingen, die Stevenson, de tegencandidaat van Eisenhower in 1952 en 1956, heeft gedaan over zijn gesprek met Chroesjt sjef, nog weer in het minst niet duidelijk is gebleken of Rusland de touwtjes daar in handen heeft dan wel China. Chroesjtsjef vond het helemaal niet nodig zich daarover uit te laten, hoewel hij in datzelfde gesprek diep inging op de vraag wat Amerika nu eigenlijk zal doen ten opzichte van Rusland. Het eigenaardige van dit on derhoud is, dat het niet alleen betrof een mogelijke aanstaande president van de V. S. Immers, het is best mogelijk, dat de de een keer met Stevenson zal pro beren. Het vreemde is dit, dat deze aanstaande president van Ame rika, blijkens zijn eigen mede delingen, kalm aanvaardt het standpunt van Chroesjtsjef, dat Amerika niet het minste recht heeft zich te bemoeien met de aangelegenheden van de satel lieten, maar dat Rusland wèl het recht heeft om zich te bemoeien met alle aangelegenheden die Amerika en zijn bondgenoten aangaan. Dat toont wel de zwak heid, die de westelijke wereld be zielt, een zwakheid, daarom zo gevaarlijk, omdat ij kan leiden tot een nieuw Mi' ichen met al de gevolgen van u. m! De gunstige uitzondering In dat opzicht is het geluid, dat generaal De Gaulle doet horen, een geluid, dat gebaseerd is op gezag, een in sommige op zichten weldadig aandoende uit zondering. Of De Gaulle al dan niet een staatsman is, zal de naaste toekomst moeten leren. Maar hij is in elk geval een man, die weet wat hij wil en die als leidend beginsel heeft, dat hij Frankrijk zijn oude positie in de wereld wil hergeven, en dat hij in Frankrijk zelf en door en mèt Frankrijk het gezag in de ver dere wereld wil helpen herstel den. De Gaulle heeft zijn reis naar Afrika volbracht. De grootse ontvangst die hem, ondanks po gingen tot communistische inter ventie op de Place de la Répu- blique te Parijs, is ten deel ge vallen, is vermoedelijk ook daar om zo spontaan geweest, wijl men in hem voelt de man die lei den kan. Mendès France, wiens gezag voor een groot deel is uit gespeeld, Zat tegen de grondwet j en socialisten denken rijker S °Ver' en dat is belan2" Het is hetzelfde wat men juist in Amerika mist, en wat men Eisenhower, ondanks al de be wondering en sympathie die hij met zich draagt, als het zwaar ste aanrekent nl. dat hij geen lei ding geeft of kan geven. In een tijd als deze, dat zowel een grote staat als China, als een klein staatje als IJsland, maar zo zon der meer een zone van 12 mijlen uit de kust als verboden gebied verklaart, zien wij ons min of meer teruggebracht tot de mid deleeuwen. En dat is bovenal wat verontrusting wekt. Stilte tussen twee stormen In het Nabije Oosten schijnt, maar schijn bedriegt dikwijls, de rust weergekeerd. Binnen korte tijd neemt de nieuwe president in de Libanon de regering op zich, maar hij wil de Amerikaan se troepen nog niet missen. In Jordanië schrikt de koning terug voor een leger der Ver. Naties, maar hij wil de Engelse bescher ming houden. In Irak blijft de regering haar betrekkingen met het Westen onderhouden, maar de sociale hervormingen, die met een Arabisch nationalisme ge paard moeten gaan, ontbreken er evenzeer als in Egypte. En de kans is groot, dat de gevolgen daarvan niet uitblijven. Niet uit blijven niet slechts in de betrok ken gebieden, maar ook elders. Niemand, maar dan ook nie mand, zal de rassendiscriminatie van de jeugd in Londen ook maar met één woord goedkeuren. Maar niemand kan ontkennen, dat de pretenties van onontwik kelde volken zelf maken, dat zulke discriminaties in het wilde weg ontstaan. En men kan zich dan afvragen of de „apartheid" van de Zuid-Afrikaanse regering, die nu door de nieuwe premier Verwoerd zeker naar voren zal komen, niet eer verdediging dan aanval is, waarmede de politiek zelf niet goedgepraat wordt. Middeleeuwse strijd Tenslotte duurt in de IJsland se wateren de strijd voort. Een strijd, die ons ook een paar eeuwen terugbrengt, toen men schepen enterde en met bijlen vocht. De Engelse marine tracht met mild navigeren bloedige strijd te vermijden, tot op het uiterste. Maar zij schiet trawlers, die door de IJslandse kanonneer boten worden lastiggevallen, on middellijk te hulp. Zij maakt geen krijgsgevangenen, want zij wil IJslandse mariniers naar IJs land terugzenden, hetgeen, zon derling genoeg, de regering in Reykjavik weigert. En het regent van weerszijden protes ten, en zo straks zal wellicht het Hof in Den Haag geroepen wor den om over schadeloosstelling door IJsland te beslissen. Het is te hopen, dat het zo ein digt, maar de last, die de IJslan- ders de Engelse vissers veroor zaken, kan deze toch wel een deel van het spel doen verliezen. En wat dan met de door IJslan- ders gevangen vis, die in Enge land zeker geen markt zal vin den! VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden.) Invoer appelen uit België verboden Volgens een mededeling van het Produktschap voor Groenten en Fruit zal qns land met ingang van maandag 15 september de invoer van appelen uit België stopzetten. Hiertoe is besloten op grond van de prijzen welke op het ogenblik voor appelen worden "betaald op de Neder landse veilingen. Hammarskjoelds reis naar het Midden-Oosten Een correspondent van de „New York Times" meldt uit Beiroet, dat men in Arabische kringen in het algemeen de reis van secretaris-generaal Ham- marskjoeld naar het Midden- Oosten een mislukking vindt. De secretaris-generaal heeft donderdag zijn reis door het Midden-Oosten beëindigd, aldus de correspondent, maar er staat een vraagteken achter. Het hoofdkwartier van Ham- marskjoeld in Beiroet heeft geen commentaar willen leve ren op de Arabische mening, dat de secretaris-generaal geen positieve resultaten heeft ge boekt in Jordanië, de V.A.R., Irak of Libanon, aldus de cor respondent van de „New York Times". President Eisenhower heeft donderdagavond, zittend voor een batterij televisiecamera's die zijn beeld en zijn woorden over geheel Amerika uitzonden, com munistisch China gewaarschuwd dat het niet hoeft te rekenen op een Amerikaanse sussingspoli tiek in het Verre Oosten. Doch gelijk met een ernstige waar schuwing aan de communisten om de nationalistische eilanden Quemoy en Matsoe niet aan te vallen, bood hij onderhandelin gen aan die wellicht „vrucht baar" zouden kunnen zijn voor het handhaven van de vrede. Het belangrijkste punt van Eisenhowers rede is volgens goedingelichte kringen het stil zwijgende aanbod hierin om te Het hooggerechtshof te Wa shington heeft zich vrijdag niet bereid verklaard het bestuur van de middelbare school te Little Lock uitstel te verlenen van he, toepassen van rassen integratie. Het hof heeft deze beslissing unaniem genomen. Zij wordt onmiddelh k van kracht. De uitspraak zal, naar ver wacht wordt,veel beroering in de zuidelijke staten wekken. Geen V.N.-waarnemers naar V.A.R.? Volgens Radio-Bagdad heeft de Ver. Arabische Republiek ge weigerd waarnemers van de Ver. Naties in Cairo of Damas cus toe te laten. De weigering zou gevolg zijn op geruchten over de mogelijke aanstelling van de vaste V.N.-waarnemer voor het Midden-Oosten. o .Wrakstukken van de Hugo de Groot De Spaanse treiler „Arosa" uit Vigo heeft in de Ierse ha ven Castletownbere wrakstuk ken aan land gebracht, die naar men aanneemt van de „Hugo de Groot" afkomstig zijn. Daarbij zijn delen van de stoelen, kleding en twee alumi nium stukken, op één waarvan de de naam K.L.M. Deze voor werpen zijn opgevist toen ge vist werd op een diepte van on geveer 240 meter op circa hon derd mijl ten westen van de Aran-eilanden. Bij de beschieting van Quemoy van donderdag zijn meer dan 20 nationalistische officieren en sol daten gedood of gewond, zo is vrijdag in Taipeh bekendge maakt. Tussen donderdagochtend en vrijdagochtend zes uur hebben de communistische batterijen bij na 60.000 granaten op de Que- moy-eilanden afgeschoten. De vier nationalistische sche pen met voorraden, die donder dag als gevolg van het commu nistische bombardement over haast Quemoy moesten verla ten, zijn naar de Pescadoren teruggekeerd. Luitenant-generaal Ko Jang- Fon, plaatsvervangend bevel hebber van het garnizoen op Quemoy, heeft heftige kritiek geleverd op het feit dat de Ame rikaanse oorlogsbodems de kon vooien naar Quemoy slechts be geleiden tot de drie-mijlszöne, zo meldt het officiële persbu reau van de nationalisten. Hij zei, dat deze Amerikaanse politiek veeleer een last dan een steun voor het garnizoen bete kent. Volgens hem is het nood zakelijk dat de Amerikaanse oorlogsschepen de drie-mij ls- zóne binnenvaren, omdat de schepen van de nationalistische marine bij vijandelijk granaat- en niet doeltreffend kunnen op treden tegen de communistische kusfbctterijen. Ko verklaarde, dat vliegtuigen moeten worden ingezet tegen deze kustbatte- rijen. De chef van de nationalisti sche generale staf, generaal Wang Sju-Ming, heeft op een Persbijeenkomst verklaard, dat ae nationalisten „bepaalde of fensieve acties" zullen onderne men om de veiligheid van For- ';,°sa en de nationalistische eilanden voor de kust van Chi na te verzekeren. ,^LCommunistische Volks dagblad van Peking zegt dat riif tl punJ staan uit Noord die op hetpunt staan uit Noord- Korea teruggetrokken te wor- oen, kl&Hr staan om ergens an- ders ingezet te worden tegen aanvallers. De bladen van Pe king melden dat er ruim 200 miljoen mensen hebben deelge nomen aan protestvergaderin gen tegen het optreden van de Ver. Staten. mocratische partij het nog eens vuur in een nadelige positie zijn Het Cubaanse leger heeft donderdag in Havanna bekend- gemaakt, dat bij twee gevechten te Guantanamo in de provincie Oriënte, 27 aanhangers van de opstandelingenleider Fidel Ca stro zijn gedood. Aan de zijde van het leger vielen drie doden en zeven gewonden. De Chinese communisten heb ben vrijdag hun pogingen om de ravitaillering van de door de nationalisten bezette eilanden voor de kust te verhinderen, voortgezet. De beschieting was echter aanzienlijk minder zwaar dan de vorige dagen. Er werden ongeveer duizend granaten af geschoten op een nationalis tisch vliegtuig dat in de ochtend een officier en vijf journalisten naar Quemoy bracht. Verder werden slechts 200 granaten op het eiland afgevuurd. Vestigingseisen credietwaardigheid en handelskennis In staatsblad 417 is opgeno men een regeling ter vereenvou- ding van de inhoud van krach tens de vestigingswet bedrijven 1954 vast te stellen vestigingsbe- sluiten (basisbesluit vestigings eisen kredietwaardigheid en handelskennis). Bij afzonderlijk besluit is hier dus een regeling getroffen aan gaande de omschrijving van eisen van kredietwaardigheid en handelskennis, die krachtens de vestigingswet bedrijven kun nen worden gesteld en de wijze, waarop het voldoen aan die eisen moet blijken. De bewuste middelbare school in Little Rock zou maandag a.s. haar deuren voor het nieuwe schooljaar openen. Men ver wacht evenwel, dat de gouver neur van de staat, Faubus, lie ver gebruik zal maken van zijn recht om de school te sluiten. Er hebben zich zeven negerleer lingen bij de school laten in schrijven. Faubus is van me ning, dat er in het geheel geen noodzaak tot toelating bestaat, aangezien de negers, naar hij gezegd heeft, een uitstekende eigen middelbare school hebben. Door deze uitspraak van het hooggerechtshof is een besluit van een lagere rechtbank om Little Rock bij de integratie twee en een half jaar uitstel te verlenen, teniet gedaan. De publieke tribune van het hooggerechtshof was geheel be zet. Er waren veel negers onder het publiek. In september van het vorige jaar aan het begin van het schooljaar riep gouverneur Faubus de hulp van de staats- militie in om te voorkomen dat de negerleerlingen de school in Little Rock betraden. Presi dent Eisenhower zond toen fede rale troepen om de toelating van de negerscholieren te ver zekeren. Veerboot op de Ganges omgeslagen Bij Benares is een veerboot in de Ganges omgeslagen. 21 van de 60 opvarenden zouden ver dronken zijn. Dit is de derde keer ln deze week dat er een veerboot in In dia is verongelukt. In totaal val len er circa 50 levens te betreu ren. HET NIEUWE PARLEMENTAIRE JAAR Wanneer a.s. dinsdag de nieu we zitting van de Staten-Gene- raal door H.M. de Koningin met het uitspreken van de troonrede is geopend, beginnen de beide Kamers nog diezelfde middag hun werkzaamheden. De Eerste Kamer komt om kwart over drie in openbare vergadering bijeen o.m. ter benoeming van de leden van commissies. De Tweede Kamer heeft zich dan een kwartier eerder reeds in openbare vergadering ver enigd. In die vergadering wordt de rijksbegroting voor 1959 aan geboden en vervolgens zal de nominatie voor het voorzitter schap worden opgemaakt. De leden van de Tweede Kamer is verzocht er rekening mede te willen houden, dat in de verga dering van donderdag 18 sep tember zou kunnen worden be sloten om in die vergadering onmiddellijk een aanvang te maken met de beraadslaging over de wetsontwerpen tot in stelling van een bedrijfschap voor de detailhandel in alcohol houdende dranken, het wets ontwerp tot wijziging van enige bepalingen van de wegenver keerswet en het wetsontwerp inzake onteigening in het be lang der natuurbescherming. praten over de toekomstige sta tus van de eilanden, mits de communisten eerst verklaren dat zij geen geweld zullen ge bruiken om politieke en territo riale verlangens in de Straat van Formosa te verwezenlijken. De president zei, dat „er maat regelen zijn die genomen kun nen worden om te verzekeren dat deze eilanden voor de kust geen doorn in de zijde van de vrede zullen zijn" Volgens func tionarissen moeten de commu nisten hier evenwel niet uit op maken dat het een aanbod is om de nationalistische eilandjes af te schrijven. Wel achtten zij neutralisatie van de eilanden of de een of andere vorm' van in ternationale controle erover mo gelijk. De president legde er nogmaals de nadruk op, dat geen regelin gen mogeliik zijn die onaan vaardbaar zijn voor Tsjiang Kai Sjek. In de rede overheerste Eisen howers waarschuwing, dat er geen „München" in het Verre Oosten zal zijn. De president vroeg de wereld om begrip voor het Amerikaanse standpunt, dat de Chinese communisten werken volgens een „ambitieus plan voor wereldverovering", dat de gehele positie van de vrije we reld in het Westen van de Stille Oceaan bedreigt. Hij beloofde dat „er geen terugtrekken in het aangezicht van gewapende agressie" zal zijn. Overigens ge loofde Eisenhower niet dat de huidige ernstige toestand „wan hopig of hopeloos" was. Hij ge loofde niet dat er oorlog zou ko men. CHINESE NATIONALISTEN TELEURGESTELD In kringen van de nationalisti sche leiders in Taipeh heeft men zich in eerste instantie teleur stellend uitgelaten over Eisen howers verklaring over het ge schil rond Formosa. Men merkte op dat de Ameri kaanse president geen duidelijke verklaring heeft afgelegd over de wijze waarop de Verenigde Staten de nationalisten zullen helpen. Ook had men er maar weinig hoop op, dat de bespre kingen tussen de Amerikanen en de Chinese communisten op ambassadeursniveau zullen re sulteren in een afdoende wapen stilstand. De nationalistisch-Chinese mi nister van Buitenlandse Zaken, Hoeang Sjao Koe, zei dat zijn regering betwijfelt of het van de Verenigde Staten verstandig is met de communistische agres sors" onderhandelingen te be ginnen. Zijn regering nam voorts nota van de herhaalde verzeke ringen van de Amerikanen, dat zij niet zullen deelnemen aan een regeling welke afbreuk zou doen aan de nationalistische rechten. Sommige regeringsfunctiona rissen verklaarden echter onof- ficiëel, van mening te zijn dat de rechten der Chinese nationa listen ondanks de verzekeringen van Eisenhówer wel degelijk in het geding "uilen komen bij de besprekingen tussen de Ameri kanen en de Chinese communis ten. RUSSISCHE REACTIE Het Sowjet-persbureau Tass verklaart in een commentaar op de toespraak van president Eisenhower, dat daaruit opnieuw blijkt dat de Amerikaanse bui tenlandse politiek gebaseerd is op „agressieve bedoelingen wel ke een ernstige bedreiging voor de wereldvrede vormen". „De rede van de president was niets anders dan een poging om de politiek van militaire chanta ge en bedreigingen tegenover China te rechtvaardigen", aldus Tass. BRITSE REACTIE Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buiten landse Zaken heeft vrijdag op een persconferentie verklaard dat de onmiddellijke kwestie die ten aanzien van Quemoy en Mat soe aan de orde is, niet de hui dige of toekomstige status van deze eilanden voor de Chinese kust is, maar de vraag of een ge schil hierover met geweld moet worden opgelost. In dit opzicht steunen wij krachtig het Ameri kaanse standpunt, dat de ge schillen met communistisch Chi na door onderhandelingen en niet door geweld moeten worden opgelost, aldus de woordvoerder die eraan toevoegde, dat Enge land „de huidige aanwijzingen, dat de Chinese regering het pro bleem van de eilanden voor de kust met geweld wil oplossen" betreurt. Hij herhaalde, dat Engeland geen enkele verplichting on zich heeft genomen om militaire maatregelen te treffen ter verde diging van Quemoy, Matsoe of Formosa. De Amerikaanse rege ring heeft geen beloften vin Britse steun ingeval van oorlog als gevolg van het geschil over de eilanden gevraagd of ontvan gen. (Advertentie.) Ernstig ongeluk in Spanje Bij Gjavalos in de Spaanse provincie Logrono is donderdag een autobus tegen een huis ge reden. De wagen vloog door de schok in brand. Zeventien inzit tenden zouden om het leven zijn gekomen. Er zouden meer dan twintig gewonden zijn. Het ongeluk was een gevolg van een breuk van een der remmen van de autobus. Het huis waar de wagen in volle vaart tegenaan reed stortte in op het wrak van de bus. Aange zien de diehtsbijzijnde telefoon op twintig kilometer van de plaats van het ongeluk was, duurde het geruime tijd voor hulp verleend kon worden. WEINIG WIND. Een over Engeland naar de Noordzee bewegend hogedrukge- bied bracht ons vrijdag rustig weer. De noordelijke wind voerde uit zee wolkenvelden aan, die op de meeste plaatsen de zonne schijn tegenhielden. De maxi mumtemperaturen liepen uiteen van 17 tot 20 graden. Ook heden blijft het hogedruk- gebied boven de Noordzee aan wezig. Geleidelijk wordt iets drogere lucht van Scandinavië naar onze omgeving aangevoerd. De kans op zonneschijn neemt dus toe. Waardoor de middag1 temperaturen iets hoger kunnen worden. Ook vandaag verwach ten we weinig wind. BINNENVERINGBED het beste bed medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van zaterdag ochtend tot zaterdagavond. Weinig wind. Droog weer met zonnige perio den. Weinig wind en iets hogere middagtempera tueren. ZONDAG 14 SEPTEMBER v.m. n.m. Breskens 2.00 2.13 Terneuzen 2.35 2.48 Hanswee rt 3.15 3.28 Walsoorden 3.25 3.38 MAANDAG 15 SEPTEMBER v.m. n.m. Breskens 2.39 2.56 Terneuzen 3.14 3.31 Hansweert 3.54 4.11 Walsoorden 4.04 4.21 ZON MAAN op onder op onder Sept. 13 6.10 19.02 6.05 18.44 14 6.11 18.59 7.27 19.14 15 6.13 18.57 8.49 19.45 16 6.15 18.55 10.10 20.19 17 6.16 18.52 11.28 20.58 18 6.18 18.50 12.40 21.44 19 6.20 18.48 13.43 22.36

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1