Dulles over Formosa Verklaring van Tsjou En Lai PK Reddingsactie boven Cyprus ISHELL! Commentaren over Formosa Geen Engelse wapenleveranties aan Indonesië HET WEER HOOGWATER WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN DE „TIMES" OVER NED. NIEUW-GUINEA De betwiste wateren om IJsland Fm.nun.nr de beste 'brandstof voor uw oliehaard I LITTLE ROCK Frankernig bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Fractie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Jï& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand 2,—; per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1958 12e Jaargang Nr 4470 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma F. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertienties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 w Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit blad, 20 cent meer. Als de Chinese communisten zich bereid verklaren tot een doeltreffende en betrouwbare belofte dat zij zullen afzien van geweld om territoriale bedoelin gen te verwezenlijken, zal er een zeer constructief nieuw element in de situatie rondom Formosa worden gebracht, dat verdere •onsequenties kan hebben, zo verklaarde gisteren de Ameri kaanse minister van Buitenland se Zaken, Foster Dulles. Hij zei dot de Verenigde Sta ten officieel via de communis- tisch-Chinese ambassade te Warschau Peking hebben ver zocht, het overleg op ambassa deursniveau over de kwestie- Formosa te hervatten. Volgens Dulles is er heel wat waarover onderhandeld moet worden. Op de vraag of de Verenigde Staten bereid zijn, de Chinese nationalisten aan te bevelen om de eilanden Quemoy en Matsoe te ontruimen als de communis ten zouden beloven van geweld af te zien, wilde hij geen ant woord geven. De voornaamste reden waarom de Verenigde Staten de kwestie Formosa niet voor de Verenigde Naties brengen was, volgens de minister, dat de regering te Pe king al heeft laten weten dat zij de jurisdictie van de volkeren organisatie niet erkent. In antwoord op talrijke vragen over wat de Verenigde Staten zullen doen als een Amerikaans oorlogsschip door de artillerie van communistisch-China wordt geraakt als het nationalistisch- Chinese schepen naar Quemoy begeleidt, verklaarde Dulles dat dit zou afhangen van de om standigheden met name of het een opzettelijke treffer zou zijn of dat het schip toevallig zou worden geraakt. De minister dacht overigens dat een Ameri kaans schip op de een of andere De „Times" schreef dinsdag, dat er in zekere opzichten een overeenkomst bestaat tussen Nederlands Nieuw-Guinea en Jordanië. „Het is voor niemand van veel nut, doch het kan ge vaarlijk blijken te zijn in ver keerde handen". „Australië vreest dat als het onder de Indonesiërs komt, deze in het door Australië bestuurde trustgebied van Nieuw-Guinea zullen infiltreren. De mogelijk heid van een Melanese federatie is nog ver verwijderd, doch zij dient te worden opengehouden. „De samenwerking tussen Ne derland en Australië in het be stuur van de beide gebieden neemt toe en volgende maand zal een conferentie tussen Ne derlandse en Australische be- stuursautoriteiten worden ge houden. Dit gemeenschappelijke be heer moet met rust worden ge laten om zijn taak te kunnen voortzetten", aldus de suggestie van de „Times". De Britse torpedoboot jager Lagos" heeft maandagmiddag cemeld, dat twee IJslandse ka nonneerboten „hardnekkige po gingen" hebben gedaan om een Britse treiler te enteren. De po gingen werden evenwel door de bemanning van de treiler ver ijdeld. Daarna waren de ka nonneerboten „Julia" en Hermodur" weggevaren. De vereniging van Britse vis serijreders heeft maandag in een communiqué laten door schemeren, dat als het visserij geschil bij het internationale gerechtshof aanhangig gemaakt wordt, zij het besluit zal aan vaarden. wijze zal antwoorden als het in volle zee wordt aangevallen. In antwoord op een andere vraag verklaarde Dulles dat de Verenigde Staten hun bondgeno ten niet om een verzekering heb ben gevraagd dat zij Amerika in geval van een oorlog met com munistisch-China zullen steu nen. Hij was overigens van oordeel dat er geen oorlog zal komen, als de Verenigde Staten hun opvat ting handhaven dat niet alleen maar een paar eilanden voor de Chinese kust, maar de gehele positie van de vrije wereld in het westelijke deel van de Stille Oceaan op het spel staat. Hij voegde hieraan toe dat hij algemene instemming niet alleen bij de bondgenoten maar ook bij de zg. neutrale landen had gevonden voor het stand punt dat de kwestie hoe dan ook niet met geweld moet worden opgelost. EISENHOWER OVER DE TOESTAND RONDOM FORMOSA President Eisenhower zegt in een verklaring vanuit zijn va kantiehoofdkwartier, dat de ge vaarlijke toestand in het Verre Oosten te wijten is aan „niet uitgelokt militair optreden" van de Chinese communisten. De perschef van de president zei dat Eisenhower op de jong ste nota van Chroesjtsjef zal antwoorden zodra hij gelegen heid heeft gehad die beter te bestuderen. Chroesjtsjef noemt de toe stand gevaarlijk, aldus presi dent Eisenhower. Ook Amerika is daarvan overtuigd, maar hoopt dat het gevaar zal wor den verminderd door hervatting van de besprekingen met China op ambassadeursniveau. De pre sident hoopt oprecht, dat de Chinese communisten niet op nieuw, zoals in het geval van Korea, gewapend geweld zullen gebruiken om territoriale doe len te verwezenlijken. Dat zou veronachtzaming zijn van het grondbeginsel waarop de we reldorde berust, aldus president Eisenhower. Amerika zou het op prijs stellen, zegt hij, als de Sow jet-regering zich in dit as pect van de zaak zou verdiepen. Het conflict tussen Engeland en IJsland Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenland se Zaken heeft dinsdag ver klaard, dat de Britse regering niet van plan is het conflict met IJsland over de visserijzöne rond IJsland voor het internationale gerechtshof te Den Haag te bren gen. Zoals bekend heeft het Ver bond van Britse reders maandag een voorstel in deze richting ge daan. De woordvoerder herinner de er aan, dat IJsland de clau- suls inzake de bindende uit spraak van het internationale gerechtshof niet getekend heeft. Tsjou En Lai, de communisti sche Chinese minister-president, heeft gisteren gezegd dat het Chinese volk het volste recht heeft om zijn eigen gebied met alle geschikte middelen op een passend tijdstip te bevrijden en dat het geen enkele buitenlandse inmenging zal dulden. Dit was „het onwrikbare standpunt van (Advertentie.) Wordt geleverd door J. den Hamer, Polenstraat 38 tel. 568 Axel Fa. J. v. d. Velde Zn., Kazernestraat 2 tel. 2580 b.g.g. 2446 Terneuzen L. Hamelink, Baandijk 3c Terneuzen Fa. C. J. Oppeneer, Kanaalzicht 34 tel. 423 Sluiskil De door de „Perion" opgeviste voorwerpen Van de meeste der door de „Perion" na de ramp met de „Hugo de Groot" opgeviste per soonlijke bezittingen heeft men niet kunnen nagaan aan wie der slachtoffers zij hebben toebe hoord, zo meldt het Spaanse blad „ABC". Dank zij de hulp van de enige Nederlandse inwoonster van La Coruna, de echtgenote van de Spaanse schilder Gerardo Porto, heeft men kunnen vast stellen dat de „Perion" van slechts één slachtoffer persoon lijke documenten aan land heeft gebracht, namelijk van de heer J. Bering. Deze was als emigrant op weg naar Canada. Uit zijn pa pieren bleek verder dat hij nog onlangs door de Paus was ont vangen. De „New York Hei;aid Tribu ne" verklaarde dinsdag, dat de jongste brief van Chroesjtsjef aan president Eisenhower „bal listische chantage" is en een volledig verkeerde voorstelling" van het Amerikaanse standpunt ten aanzien van Formosa. Het Wad vestigt er de,;aandacht op, dat terwijl Mao Tse Toeng be sprekingen met de Verènigde s.iaten over de nationalistische v°°r de Chinese kust aanvaardt, Chroesjtsjef eist dat zelf I?".®0 Staten Formosa ra d T, ih?m?.n VolSens de ..He- ^ne ls het nieuwe com munistische offensief met woorden zowel als artillerie" een poging om aan de vooravond van de bijeenkomst der V N - assemblee een oorlogsdreiging te scheppen, die de VerenTede Naties niet gemakkelijk kunnen opheffen, omdat communistisch China geen lid van de volkeren organisatie is. De „New York Times" meent dat de Chinese aanvaarding van de Amerikaanse voorstellen voor hervatting van de conferentie on ambassadeursniveau door de Verenigde Staten en hun bond genoten met instemming zal worden begroet, aangezien ze de door Mao Tse Toeng uitgespro ken hoop delen dat een dergelij ke conferentie zal helpen de cri sis in het gebied van Formosa te verminderen. „Doch als deze hoop moet worden verwezenlijkt. West-Duitsiand zal jongste Sow jet-nota waarschijnlijk niet beantwoorden In kringen, die nauwe verbin dingen met de Westduitse rege ring onderhouden, wordt verno men dat West-Duitsiand de jongste Sowjetrussische nota, waarin de bondsrepubliek ervan wordt beschuldigd de „Brits- Amerikaanse agressie in het Midden-Oosten" te hebben „on dersteund" (er zijn indertijd Amerikaanse vliegtuigen met troepen uit Westduitse bases naar het Midden-Oosten gevlo gen), waarschijnlijk niet zal be antwoorden. Men meent in deze kringen dat in de nota, die zondag jl. aan de Westduitse ambassadeur te Moskou is overhandigd, slechts de „ongerechtvaardigde verwij ten" worden herhaald, welke ook naar voren worden gebracht in de 26 juli jl. te Bonn overhandig de nota en die door de Westduit se regering reeds in haar ant woordnota van 15 augustus 1958 het Chinese volk, dat door geen enkele uitdaging of bedreiging geschikt kon worden". Volgens een aanhaling van het persbureau „Nieuw China" zei Tsjou dat de Verenigde Staten een groot aantal strijdkrachten in het gebied van de Straat van Formosa bijeenbrengen „openlijk dreigend hun agressie tot de eilanden voor de kust van China uit te zullen breiden". Het was absurd van de Ameri kanen de poging van het Chinese volk om zijn eigen gebied te be vrijden te beschrijven als „het gebruiken van de gewapende macht om territoriale aanspra ken te verwezenlijken". Formosa, de Pescadoren en de eilanden voor de kust zoals Que moy en Matsoe zijn Chinees ge bied, aldus Tsjou Én Lai. „Het zijn juist de imperialisten van de Verenigde Staten die ge wapenderhand Chinees gebied hebben bezet of proberen Chi nees gebied in te vallen en te bezetten". Tsjou zei verder dat president Syngman P.hee van Zuid-Korea steeds fanatieker praatte van een „opmars naar het noorden". „Als de kliek van Syngman Rhee het zou wagen opnieuw tot uit lokking over te gaan, zal zij een nog rampzaliger lot ondergaan. Deze waarschuwing geldt ook voor de imperialisten van de Verenigde Staten, de meesters van de kliek van Syngman Rhee". aldus Tsjou En Lai. Radio-Peking meldt, dat meer dan een miljoen mensen dins dagmiddag te Canton in Zuid- China een bijeenkomst ter onder steuning van Tsjou's verklaring bijwoonden. Leden van de strijdkrachten die aan de bijeenkomst deelna men, legden een eed af om, Tai wan iFormosa), Quemoy en Matsoe te bevrijden en de vijand in zee te drijven", aldus de radio. Cambodjaanse premier over de crisis in het Verre Oosten De Cambodjaanse premier, prins Norodom Sihanoek, die kortgeleden Peking heeft be zocht. heeft dinsdag te Hongkong verklaard van mening te zijn dat de Chinese communisten geweld zullen gebruiken in een poging om de in nationalistische handen zijnde eilanden voor de Chinese kust te veroveren, doch dat zij be reid zullen zijn tot onderhandelin gen, om een vreedzame regeling te bereiken van het geschil over Formosa zelf. Ook Engeland tegen het Oostduitse voorstel voor viermogendheden- besprekingen Dinsdag is te Londen van ge woonlijk welingelichte zijde ver nomen dat ook Engeland het Oostduitse voorstel voor het houden van viermogendheden- besprekingen, met deelneming van Oost- en West-Duitsiand, om tot de sluiting van een Duits vredesverdrag te komen, zal verwerpen. Het Engelse standpunt is dat Duitsland eerst, na het houden van vrije algemene verkiezingen, herenigd moet zijn, voor er kan worden gesproken over het slui ten van een Duits vredesverdrag. De woordvoerder van het Brit se ministerie van Buitenlandse Zaken wilde nog geen officiële uiteenzettnig geven van het En gelse standpunt, omdat de volle dige tekst van de Oostduitse nota nog niet te Londen is ont vangen. Deze tekst werd, daar Groot- Brittannië de Oostduitse repu bliek niet erkent, verleden week van de Britse ambassadeur te Praag overhandigd, die zijn re gering een uittreksel van de in houd zond. De federale rechter John aul heeft het schoolbestuur an de Warren Country school in Harrkonburg (Virginia) ge- ast negerleerlingen op deze enige blanke middelbare school m het gebied toe te laten. De rechter liet evenwel een week speling voor uitvoering van het bevel om gelegenheid te geven in hoger beroep te gaan. Volgens de wet van Virginia moet elke school waarop inte gratie wordt toegepast automa tisch sluiten. Reacties op Chroesjtsjefs nota In Washington ziet men in Chroesjtsjefs jongste boodschap aan Eisenhower een teken dat de Sowjet-Unie mogelijk om een topconferentie voor het Verre Oosten zal vragen met deelneming van communistisch China. Gezaghebbende kringen zijn evenwel van mening dat daar op dit ogenblik geen sprake van kan zijn. Op het hoofdkwartier van de Verenigde Naties ver moedt men dat Rusland de Formosaanse kwestie op de agenda van de assemblee wil plaatsen. Bespreking in de Veiligheidsraad lijkt minder waarschijnlijk gezien het veto recht van nationalistisch China in deze raad. zullen de Chinese communisten, d verworpen, zowel hun inzicht als de basis1 waarop zij willen proberen te on derhandelen, moeten aanpassen", zo meent het blad. De Amerikanen zijn alleen op Formosa als bondgenoten van de nationalisten en zij kunnen niet de rechten van de nationa listen verkwanselen. De „New York Times" meent dan ook dat niet door de Verenigde Staten en communistisch China alleen een werkelijke regeling van de kwes tie kan worden bereikt. Omdat de crisis een werkelijke bedrei ging van de oorlog is, is de kwestie er een voor de Verenig de Naties, die verantwoordelijk zijn voor de vrede en internatio nale veiligheid. De Londense liberale „News Chronicle" verklaarde dinsdag, dat sommige activiteiten van de Amerikaanse vloot in het gebied van Formosa een regelrechte uitdaging van China zijn. Het blad klaagt er voorts over, dat er tekenen zijn van een vermin dering van de beperkingen, die aan de activiteit van Tsjiang Kai Sjek waren gesteld. OPNIEUW BESCHIETING VAN QUEMOY De communistische kustbatte- rijen, die maandag meer dan 50.000 granaten op de Quemoy- eilanden hebben afgevuurd, heb ben na een nacht waarin slechts sporadisch werd geschoten, dins dagochtend het bombardement van deze nationalistische eiland jes voor de Chinese kust hervat. Nationalisten op Quemoy heb ben maandag communistische artillerieopstellingen op het schiereiland Weitou onder vuur genomen. De beschieting door het com munistische kustgeschut was veel minder hevig dan maandag. Op een gegeven ogenblik werd de beschieting dinsdagochtend geheel stop gezet, om later weer te worden hervat, waarbij het vuur echter alleen op Klein- Quemoy was gericht. De 63 passagiers in een volge boekt lijnvliegtuig van de Israë lische luchtvaartmij El Al, dat maandagmiddag op weg was van Tui kije naar Israël, hebben vol enthousiasme meegeleefd met de gezagvoerder, die met hun spe ciale instemming een waardevol aandeel leverde in een reddings actie voor twee Britse militaire vliegers. Gezagvoerder D. Davison ving om half twee een radiobood schap op van de verkeerstoren van Nicosia, gericht aan alle vliegtuigen in de buurt. Twee pi loten van een Brits militair vlieg tuig dat in moeilijkheden ver keerde, hadden zich per para chute moeten redden en waren aan de noordzijde van Cyprus neergeKomen. Aan alle vliegtui gen in de buurt werd verzocht naar hen uit te kijken. Het El Al lijntoestel bevond zich op slechts veertig mijl van de opgegeven plek. De gezagvoer der koerste er snel heen en men zag al spoedig een Bristol Syca more helikopter een van de beide piloten, die later de commandant Knight bleek te zijn, redden. In tussen ging het Él Altoestel voort met de opsporing van de tweede piloot. Men ontdekte deze enkele minuten later in een on herbergzame streek waar hij van de grond af met een zakspiegeltje signalen gaf. Een kwartier lang bleef het Israëlische passagiers toestel boven hem rondcirkelen. Toen arriveerde de helikopter, die door het lijntoeste] naar de plek waar de piloot zich bevond werd gedirigeerd. Ook de tweede piloot werd daarna door de heli kopter gered. De Britten hebben in 1957 ruim 20.000.000.000 gulden uitge geven voor drinken en roken, aldus een maandag uitgegeven overzicht van het nationale in komen. In kringen van het Indonesi sche ministerie van Buitenlandse Zaken heeft men dinsdag gewei gerd commentaar te leveren op berichten uit Washington, als zoude Engeland node besloten hebben geen wapens aan Indone sië te verkopen, als gevolg van bezwaren van de kant van Australië. „Dit zou wel een proefballon netje kunnen zijn van de groepen, die niet willen dat Indonesië voor zijn zelfverdediging wapens krijgt", zo zeide men. In de berichten uit Washington was gemeld, dat de Engelse mi- nister-president MacMillan het verzoek van de Australische mi nister van Buitenlandse Zaken Casey tijdens zijn jongste bezoek aan Londen om geen wapens naar Indonesië te zenden, niet kon weigeren. In de kringen van het ministe rie van Buitenlandse Zaken in Djakarta werd dinsdag nog eens benadrukt, dat Indonesië bij zijn streven om in het buitenland wa pens te kopen, wordt geleid door het beginsel bereid te zijn overal wapens te kopen, zolang deze leveranties op commerciële basis kunnen plaatshebben en de leve ringsvoorwaarden aanvaardbaar worden geacht. Drie weken geleden was ge meld, dat Engeland overwoog om wapens en militaire uitrusting aan Indonesië te verkopen, na het voorbeeld van de Verenig de Staten, die op 13 augustus een overeenkomst met Indonesië slo ten voor de levering van lichte wapens. Eerder in dit jaar heelt een In donesische missie met succes een bezoek gebracht aan verschillen de Oost-Europese landen, als re sultaat waarvan onder meer Mig- jetvliegtuigen door Tsjecho-Slo- wakije werden geleverd. Volgens gewoonlijk betrouwba re kringen zou Engeland hebben WERKSTAKINGEN IN NEDERLAND. Volgens opgave van het C.E.S. zijn in augustus j.l. in ons land 4663 arbeidsdagen verloren ge gaan als gevolg.van stakingen, waarbij 575 werknemers betrok ken waren. Voor juli 1958 bedroeg hef aan tal stakende werknemers 606 en in augustus vorig jaar 169. besloten geen militaire uitrusting aan Indonesië te verkopen, uit deferentie voor de bezorgdheid van Nederland en Australië. De vorige maand had de woord voerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken verklaard, dat de Engelse regering over woog om de verkoop toe te staan. Gisteren echter weigerde de woordvoerder elk commen taar; ook weigerde hij te zeggen, of deze kwestie nog steeds in be schouwing is. Waarnemers menen, dat in fei te reeds is besloten om op het ogenblik geen toestemming te ge ven (ot export van de uitrusting welke Indonesië graag zou willen kopen. Gemeend wordt, dat deze be slissing genomen werd na de be sprekingen met de Australische minister van Buitenlandse Zaken Casey, die de vorige maand op doorreis naar de algemene verga dering der Verenigde Naties een bezoek aan Londen bracht en daarna aan Nederland. Het verluidt, dat Nederland om waarborgen zou hebben gevraagd dat alle door het Westen aan In donesië te leveren wapens uitslui tend zullen Worden gebruikt voor binnenlandse doeleiden, met uit sluiting dus van elk mogelijk ge bruik tegen 'Nederlands Nieuw- Guinea. s Belgische minister van Buitenlandse Zaken in Den Haag „Ik heb volledige eensgezind heid kunnen vaststellen over de onderwerpen,.die ik vandaag met staatssecretaris v. d. Beugel heb besproken. Ik ben er van over tuigd, dat willen wij tot een ge meenschappelijke buitenlandse politiek komen, wij elkaar vaker moeten ontmoeten". Dit zeide dinsdagmiddag de Belgische mi nister van Buitenlandse Zaken, de heer P. Wigny, die gistermid dag per trein naar Brussel is te ruggekeerd. Op een vraag welke deze on derwerpen zijn geweest ant woordde de Belgische minister, dat „alle problemen betreffende de Benelux, maar ook Europese en internationale vraagstukken" aan de orde zijn geweest. Hij voegde hier nog aan toe, dat in het bijzonder van gedachten is gewisseld over de komende con ferentie in Venetië waar de zes Euromarktlanden de volgen de week zullen spreken over een gemeenschappelijk standpunt ten aanzien van een vrijhandelszone en over de besprekingen, die de komende weken op andere terreinen van de Europese sa menwerking zullen worden ge houden. In antwoord op de vraag, of ook de kwestie van eventuele wapenleveranties door België aan Indonesië aan de orde is ge weest zeide staatssecretaris v. d. Beugel, die de Belgische minister op het station H.S. in Den Haag uitgeleide deed. dat „gezien het contact dat reeds via de Neder landse ambassadeur in Brussel heeft plaats gehad, verdere be spreking niet nodig was". Minister Wigny is tijdens zijn bliksembezoek -hij kwam om half elf aan en vertrok om drie uur om twaalf uur ontvangen door minister-president dr. Drees, die bij afwezigheid van minister Luns optreedt als mi nister van Buitenlandse Zaken a.i. Langzame weersverbetering. De depressie, die bij ons in de afgelopen dagen buien veroor zaakte, trekt nu langzaam weg in de richting van Zuid-Zweden, ter wijl een hogedrukgebied, dat zich van IJsland via de Britse eilan den naar Italië uitstrekt, zijn in vloed geleidelijk naar West-Euro pa uitbreidt. Dientengevolge worden de bui en zeldzamer en kunnen vooral op de dag flinke opklaringen worden verwacht. Omdat de wind nog uit noordelijke richtingen blijft waaien zullen de temperat- turen aan de lage kant blijven. DONDERDAG 11 SEPTEMBER Maatregelen tot verhindering van een onverhoedse aanval De Ver. Staten hebben de Sow jet-Unie officieel gevraagd om een antwoord op hun voorstel, technische besprekingen in Ge- nève te houden over middelen om een plotselinge aanval te voorkomen. In een te Moskou overhandig de nota wfrrdt eraan herinnerd, dat de Russische regering inge stemd heeft met onderhandelin gen over het staken van proeven met kernwapens. Deze zullen 31 oktober in Genève beginnen. Maar volgens de Amerikaanse nota heeft de Sowjet-Unie niet geantwoord op het 31 juli dooi de Ver. Staten gedane voorstel „tot bestudering van de prakti sche aspecten van waarborgen tegen een onverwachte aanval". In dit voorstel hadden de Ver. Staten geopperd, dat dergelijke besprekingen in de eerste week van oktober in Genève beginnen. Door het uitblijven van een Rus sisch antwoord en de noodzake lijkheid van zorgvuldige voorbe reidingen zouden de technische besprekingen over het verhinde ren van een verrassende aanval uitgesteld moeten worden. Zij zouden nu eerst twee maanden na ontvangst van het Russische antwoord kunnen beginnen, al dus de Amerikaanse nota. Twee van de twintig perso nen, die werden gewond, toen een Algerijnse terrorist, als ge meld, zondagavond j.l. een handgranaat wierp in een bios coop te Boeira, ten zuid-oosten van Algiers, zijn aan hun ver wondingen bezweken. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van woensdag ochtend tot woensdagavond. WISSELEND BEWOLKT. Wisselend bewolkt met aan vankelijk hier en daar nog een bui. Ongeveer dezelfde middag- temperaturen. Matige tot zwak ke, in hoofdzaak noordelijke wind. ZON MAAN Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.54 0.29 1.09 1.19 n.m. 12.12 12.47 1.27 1.37 Sept. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 op onder op onder 6.06 19.06 3.26 17.45 6.08 19.04 4.44 18.15 6.10 19.02 6.05 18.44 6.11 18.59 7.27 79.14 6.13 18.57 8.49 19.45 6.15 18.55 10.10 20.19 6.16 18.52 11.28 20.58 6.18 18.50 12.40 21.44 6.20 18.48 13.43 22.36 6.21 18.45 14.38 23.35

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1