UIT DE PROVINCIE GEEN SLIJTAGE De Wethoudersbenoemingen Binnenlands nieuws Esso EEN MEESTERWERK IS ZOEK P Kantongerecht te Terneuzen ZWEMMEN AG RA, TERNEUZEN DANPO GOES VOGELWAARDE. ZUIDZANDE Het wakend oog van Esso duldt in Uw( motor Ada den Haan Europees kampioene 200 m schoolslag V NIEUWE ESSO BENZINE verrijkt NIEUWE GOUDEN ESSO EXTRA MOTOR OIL MINISTER TEGEN BOUW GOLFBAAN CADZAND De minister van Volkshuisves ting; en Bouwnijverheid heeft, blijkens de Staatscourant, be zwaar gemaakt tegen de aanleg van een niiniatuurgnlfbaan in de gemeente Cadzand. De minister heeft als argument aangevoerd, dat de aanleg van de golfbaan in strijd is met het goedgekeurde wederopbouwplan Cadzand-Bad. M islukte Schelde-overtocht Gistermiddag te half drie wil de de 17-jarige L. Jumelet uit Ovezande een poging wagen om de Schelde heen en weer over te zwemmen. Te half drie begaf hij zich, zon der zich van een geleideboot te hebben verzekerd, te Ellewouts- dijk te water. Zijn ouders, die inmiddels op de hoogte waren gebracht van de roekeloze zwemtocht, stelden zich in verbinding met het kan toor van de provinciale stoom- bootdienst te Hoedekenskerke, waarop kapitein Geschiere van de ..Oosterschelde" verzocht werd tijdens de vaart naar Terneuzen uit te zien naar de knaap en hem aan boord te nemen, terwijl ook een vlet uit de haven van Hoedekenskerke vertrok om de jeugdige zwemmer op te pikken. Ongeveer 3 km van de zuidelij ke oever, nabij de z.g. put te Ter- neuzen, werd de zwemmer opge merkt en liet kapitein Geschiere de ..Oosterschelde" bijdraaien. Hoewel de jongen verklaarde niet vermoeid te zijn, zag kapitein Geschiere toch wel dat de knaap te kampen had met de stroom en nam de zwemmer aan boord, waar hem een overall van een lid van de bemanning werd ver strekt. Voor de terugtocht werd hem ook nog 't veergeld overhandigd eri zo vertrok om 5.20 uur de jongeman met de boot naar Hoe dekenskerke, waar zijn ongeruste ouders hem in ontvangst namen en van kleren voorzagen. (Advertentie.) en pijn weg- wrijven met Ongeval Gisteravond werd de heer G. de Kraker tijdens een wandeling in de Noordstraat door een hart aanval getroffen en bij zijn val bloedend aan het hoofd verwond. In bewusteloze toestand werd de K. bij de heer Van de Sande binnengedragen, waar dokter Bos medische hulp verleende en de patiënt met de ambulance-auto naar het Juliana ziekenhuis liet vervoeren. Hengelaars van „O. N. I." gingen naar Goreum. Een ploeg van 14 leden van de Terneuzense hengelaarsvereni ging „Ontspanning na Inspan ning" heeft deelgenomen aan een hengelconcours te Gorin- chem. De drie daarbij aanwezige dames n.l. mevr. Hamerlinck, mevr. Rinkhoud en mevr. Goet- hals kregen een extra prijs. De gehele ploeg kreeg de prijs voor de verstkomende. terwijl de heren P. Goethals en W. Rie- mens in de prijzen vielen. Nieuwe klok voor Kamperland. De Geformeerde Kerk van Kamperland heeft weer een luid- klok gekregen. De klok die voor heen in de toren van het kerk gebouw heeft gehangen werd in de oorlog door de bezetter in be slag genomen. De nieuwe klok draagt als in scriptie 1943. De vijand kwam, de vijand nam, de klok uit deze toren, God sloeg met kracht, des vijands macht, zijn lof doe ik nu horen. 1958. Jaarvergadering toneelclub „Stoppeldijk". Dat de toneelclub „Stoppeldijk" een succesvol seizoen achter de rug heeft, bleek weer eens te meer op de gehouden jaarver gadering van deze..toneelvereni ging. De verschillende hoogte punten uit het afgelopen toneel jaar werden hier nog eens extra belicht in het uitvoerig jaarver slag van de secretaris, de heer E. de Theije. Met een woord van dank voor de van vele zijden ondervonden medewerking besloot de secre taris zijn keurig verzorgd ver slag. Zitting van 2 september '58 De eerste die voor het hekje kwam, was W. S. uit Terneuzen, die op 13 augustus zijn rijwiel op de Markt aldaar onbeheerd had iaten staan. S., die over het proces-verbaal ontstemd bleek te zijn, ant woordde op de hem gestelde vra gen met een afgemeten „ja" en „nee", hetgeen maar matig werd geapprecieerd. Eis en uitspraak ƒ3 of 1 dag. De landbouwer E. F. D. te Phi lippine was moeilijk van de door hem gemaakte overtreding te overtuigen. Hii had op 13 april met zijn fiets over een rijwiel pad gereden en bij zijn woning gekomen links afgeslagen, daar door geen doorgang verlenend aan een aankomende bromfiets. De Officier noemde zulks le vensgevaarlijk en eiste 25 of 5 dagen. Uitspraak 20 of 4 dagen. C. M., transportarbeider te Kruiningen, nam in de Stoof- .straat te Zaamslag met zijn bromfiets bij de wegkruising de bocht te groot en veroorzaakte een aanrijding met 'n van rechts komende auto. Daar het voorrang verlenen, waar dit nodig is, een van de be langrijkste zaken in 't verkeer is, kreeg hij hiervoor een veroorde ling van 30 of 6 dagen. F. J. O., landbouwer te Sas van Gent, had op 19 juni, rijdende met zijn auto te Axel, niet tijdig richting aangegeven en een na derende scooter geen doorgang verleend. Eis voor het eerste feit (geen richting aangeven) ƒ10 of 2 da gen en voor het tweede feit (geen doorgang verlenen) ƒ20 of 4 da gen. Uitspraak 10 en 15 of 2 en 3 dagen. Na een langdurig verhoor werd G. H F., hotelhouder te Terneu zen schuldig verklaard zonder dat hem echter een straf werd opgelegd, omdat hij zijn auto op het voetpad had geparkeerd voor zijn hotel in de Nieuwstraat. W. M. H. had, met zijn post auto achteruit rijdend, een ge parkeerde wagen aan 't post kantoor aangereden en kreeg 10 of 2 dagen nadat de Officier hiervoor 15 had geëist. A. de W„ buschauffeur te Bres- kens. was ten laste gelegd, dat hij bij het inrijden van de Lange Nieuwstraat te Hontenisse niet goed rechts had gereden. Bij het getuigenverhoor kwam vast te staan, dat de chauffeur de bocht goed genomen had en hii werd deswege vrijgesproken. De verdediger mr. Witlox, had hierdoor een gemakkelijke taak. In verband met voorgaande zaak stond ook terecht J. P, de K. van Graauw, die met zijn auto uit tegengestelde richting kwam en een aanrijding had gehad met de autobus, daar hij niet voldoen de rechts had gereden. De K. kon zijn overtreding moeilijk toegeven doch zijn 'ge tuigen a décharge konden zijn onschuld niet bewijzen. Eis ƒ20 of 4 dagen. Uitspraak 35 of 3 dagen. De landbouwer C. v. O. te Zuid- dorpe had op te korte afstand van de openbare weg de bermen van de dijk in brand gestoken. Van O. zeide niet hebben ge weten dat hij tegen de wet zon digde. Hij kreeg hiervoor 10 boete en de mededeling dat hij er nog wel meer van zou horen, daar er tengevolge van een over de weg slaande rook twee aan rijdingen waren geweest. A. P., vertegenwoordiger te Terneuzen, reed op 10 juli te Hulst met zijn bestelwagen ach teruit en veroorzaakte 90 scha de aan een achter zijn bestel wagen staande auto. Uitspraak 20 of 4 dagen plus het betalen van 90 voor de aan gerichte schade. De echtgenote van P. C. D. te Terneuzen had de inlevering van de luistervergunning wat laten versloffen zoals haar man zei, maar daar hij als gezinshoofd hiervoor verantwoordelijk is kreeg hij 12 boete of 3 dagen. Te hard gereden binnen de kom. P. J. G. v. R„ vertegenwoor diger te Roosendaal, had in de kom van Sluiskil met zijn auto de maximum snelheid verre overschreden. De maximum snelheid moet gehandhaafd worden zei de offi cier en een snelheid van 92 km moet zwaar gestraft worden. Eis en uitspraak 50 boete of 10 dagen. M. L. te Hulst stond terecht voor openbare dronkenschap Daar dit al vele malen gebeurd was, was de kantonrechter daar over niet in het minst te spreken. Ter zitting bleek dat L. een ontwenningskuur was begonnen waarmede de kantonrechter re kening wilde houden en de zaak voor een half jaar verdaagde. Verder deed de kantonrechter nog schriftelijk uitspraak in de zaak tegen P. F. W. te Hulst, welke op 19 augustus gediend heeft terzake van een aanrijding te Axel in de Walstraat en ver oordeelde W. overeenkomstig de eis tot 30 boete of 6 dagen. De heer P. Hamelink kon als penningmeester in zijn jaarver slag een gunstig geluid doen horen. Deze ijverige clubfunc tionaris kan met een mooi batig saldo het nieuwe seizoen begin nen. De periodiek aftredende be stuursleden, de heren E. d. Theije en P. van den Bosch werden bij acclamatie herkozen. In de plaats van de heer A. de Maat, die zich niet herkiesbaar had gesteld, werd gekozen de heer B. de Schepper. De voorzitter bracht dank aan de heer De Maat voor het vele werk door hem in het belang van de vereniging verricht. Ook de heer J. van de Voorde, de enthou siaste regisseur van de toneel club, sprak nog een kort opwek kend woord. Hij wees er op, dat „Stoppeldijk" nu een behoorlijke plaats inneemt in de toneelwe reld van het gewest en dat thans getracht moet worden de toneel ladder hoger te beklimmen. Tijdens de bespreking van het winterprogramma deelde de voorzitter, de heer J. Serrarens mede, dat ook het komende sei zoen waarschijnlijk een uitwisse ling met Philippine zal plaats hebben. Ook van Nieuw-Namen en IJzendijke zijn hieromtrent aanvragen ingekomen en deze zullen nader door het bestuur worden bekeken. Tenslotte werd besloten om binnenkort een actie te voeren voor het werven van donateurs. Na behandeling van het zake lijke gedeelte werd het woord ge voerd door drs. L. Lockefeer, een graag geziene gast in Stop peldijk. Op zijn boeiende wijze wist de heer Lockefeer zijn ge hoor te binden met het aanhalen van tal van interessante zaken uit de wereld van het toneel. Deelneming brandweer feesten. De '"Vrijtvillige brandweer al- hieb' fiam op uitnodiging van de Belgische Koninklijke West- vlaam.se Brandweerbond j.l. zon dag deel aan de Internationale brandweerfeesten in Kuurne (B), ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van de gemeentelijke brandweer van Kuurne. Deze uitnodiging was een gevolg van het winnen van de eerste prijs door de Zuidzandse brandweer op de wedstrijden te Groede in juli j.l. Vergezeld door burgemeester H. P. Everwijn en wethouder H. Goedegebuur trok de brandweer ploeg (ditmaal in gezelschap van hun dames) zondagmorgen naar Kuurne, in welk stadje van 10.500 inwoners, ruim 80 brand weerkorpsen uit België, Frank rijk, Engeland, Luxemburg en Nederland verzameld waren. Al deze korpsen defileerden voor de autoriteiten. Na afloop van het défilé en de toespraken, waarbij o.a. de com mandant van de Zuidzandse brandweer de onderscheiding als lid van verdienste van de Konink lijke Westvlaamsè Brandweer- bond in ontvangst mocht nemen, gaven de korpsen van Kortrijk, Veurne, Armetières (Fr.), Zuid- zande, Tourcoing (Fr.) en Waal wijk, behendigheids-, rdddings- en brandblusdemonstraties ten beste, die met een welverdiend applaus van de duizenden toe schouwers werden beloond. Concerten, muzikale wandelin gen en een vuurwerk besloten deze Kuurnische brandweerfees ten. Kind brak beentje. Zaterdagmorgen kwam de jeugdige wielrijder E. S. uit Zuidzande te vallen toen hij de bestelauto van de heer L. uit Nieuwvliet passeerde juist op het moment dat deze het portier opende om uit te stappen. Het achterop de fiets zittende 4-jarige broertje klaagde na de val over pijn in zijn beentje en hoewel in eerste instantie geen ernstige gevolgen voor de dag waren gekomen, bleek nader hand toch dat het beentje was gebroken en opname in het Sint Antonius-ziekenhuis te Oostburg noodzakelijk. Door het ontploffen van een munitie-opslagplaats te Harstad in Noord-Noorwegen zijn maan dagavond vijf arbeiders om het leven gekomen en twee gewond. Over het algemeen was de op komst van de kiezers zeer ruim, nl. ruim 90 procent. De Antillen kennen geen stemplicht. terneuzen In de gisteravond gehouden vergadering van de gemeente raad was met kennisgeving af wezig de heer F. Dieleman. Tot wethouder werd herbe noemd de heer M. de Vos, P. v. d. A., met 15 stemmen en bij de daarop volgende stemming werd tot wethouder benoemd de heer H. A. M. A. de Meijer, R. K., met 13 stemmen. axel In de gisteravond gehouden vergadering van de gemeente raad werd de heer C. de Putter, A.R., herbenoemd tot wethouder met 7 stemmen en benoemd de heer A. J. M. Kesbeke, K.V.P., eveneens met 7 stemmen. Bij beide stemmingen werden op de heren C. van Bendegem, P.v.d.A., P. J. van Bendegem, C.H., en A. H. v. d. Lee, Gem. be langen, 2 stemmen uitgebracht. HOEK Bij de verkiezing van wethou ders in deze gemeente werd her kozen de heer L. M. Jansen, C. H., en gekozen de heer P. Schee- Ie Azn, A.R. In de daarop volgende verga dering van het college van B. en W. werd tot eerste wethouder be noemd de heer L. M. Jansen. HULST. Onder enorme belangstelling, niet alleen van de bevolking van voor ruim vijf mille aan bromfietsen gestolen De politie te Rotterdam heeft de 24-jarige grondwerker J. J. de B. uit Rotterdam aangehouden, die bekend heeft sedert mei j.l. tien bromfietsen te hebben ge stolen en verkocht. Het geld, dat hij ervoor ontving, maakte hij 's avonds aan allerlei uitgange tjes op met zijn verloofde, het 23-jarige dienstmeisje A. F. Beiden zijn voor de officier van justitie geleid. De grondwerker nam altijd karretjes mee, die niet op slot stonden en hij verkocht ze dan aan zijn collega's, die hem de bramfietsenleverancier noem den. Een collega uit Bcrkel/'Roden- rijs, die al meer brommers van hem had afgenomen, kreeg, toen Hij er weer een kocht, argwaan en stapte naar de rijkspolitie in zijn woonplaats. Deze nam con tact op met de Rotterdamse po litie en aanhouding van het twee tal volgde. Alle brommers kon den in Rotterdam in beslag wor den genome». Ze vertegenwoor digden een waarde van 5150, Vele van de kopers krijgen waarschijnlijk nog een proces verbaal wegens heling, want het is gebleken, dat zij de karretjes DE EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN De titel op de 200 meter school slag voor dames is gewonnen door onze landgenote Ada den Haan in de tijd van 2 min. 52 sec. De uitslag van de finale luidt: 1. Ada den Haan (Ned.) 2.52 Europees kampioene 2. Anita Lonsbrough (G.-B.) 2.53.5 3. Wiltrud Urselmann (W.-Dld.) 2 53 8 4. Barbel Walter (O.-Dld.) 2.55.5 5. Eve Uusmees (Rusl.) 2.56.3 6. Eleonora Lehman (O.-Dld.) 2.57.6 L lÈÉfe Gebruik daarom uitsluitend met alle eigenschappen van bovensmering over het algemeen voor een veel te lage prijs kochten. ONGEVAL OP ONBEWAAKTE OVERWEG De 25-jarige Hongaarse vluch teling Istvan Buzas is dinsdag middag omstreeks vijf uur op de onbewaakte overweg aan de Kettingbrug te Hengelo met een motor tegen een locomotief van een posttrein gereden. Hij raak te levensgevaarlijk gewond en overleed enige uren later in het R.K. ziekenhuis te Hengelo. KOFFIE EN KNAKWORST HALFWEG DE MAAN Een dame uit Echtenerbrug ziet zakelijk wat in de ruimtevaart. In een uitzending van de nieuwsdienst zo schrijft zij het A.N.P. werd gezegd dat er plannen bestaan om op het traject aarde-maan een tussenstation te installeren. ,,Ik zag daar direct mogelijkhe den in, zo vervolgt deze dame uit Echtenerbrug. Nu stel ik voor, dit tussenstation in ieder geval zo groot te maken dat er ruimte overblijft voor 'n snack bar of iets van dien aard, die dan gaarne door mij geëxploi teerd wordt. Hoe kort dit traject in uren uitgedrukt ook mag zijn, de ra ketreizigers zullen zich natuur lijk gaarne even verpozen onder het genot van een sterke kop koffie met een knakworstje. De stand van de snackbar zal uiteraard zo gekozen moeten zijn dat men een mooi uitzicht heeft op de verschillende omrin gende planeten" zo besluit die dame uit Echtenerbrug. ERGERLIJKE BALDADIGHEID De politie heeft maandag avond twee Rotterdamse koop lieden gearresteerd, namelijk de 37-jarige P. H. van T. en de 32-jarige P. Z. Beide mannen stonden op de muur van het parkeerterrein aan de boule vard en „vermaakten zich" door met een elastiekje kromme spijkers op de voorbijgangers beneden te schieten. De 46-ja- rige koopman, die daar met zijn vrouw wandelde, kreeg zo'n spijker in de mond die zijn kunstgebit vernielde waarna de spijker hem. in de keel schoot. Hulst, maar ook uit St. Jansteen, vond gister de benoeming van wethouders plaats. Bij de eet ste stemming verkreeg de heer Brand 5 stemmen, de heer De Meurichy 3, de heer Van Arenthais 2 en de heer Plcavet 1 stem. Bij de tweede vrije stemming werd tot wethouder benoemd de heer Brand met 6 stemmen. Op de heren De Meurichy waren 3 en op de heer Van Arenthais 2 stemmen uitgebracht. De stemming voor de tweede wethouder had tot uitslag, dat gekozen werd de heer Picavet met 6 stemmen. De heer De Meu richy verkreeg 3 stemmen en de heer Van Arenthais 2 stemmen. hontenisse Herkozen tot wethouders wer den de heren L. J. Vereecken en hArends, beiden K.V.P. sas van gent. In de gisteravond gehouden vergadering van de gemeente raad werd tot wethouder herbe noemd de heer H. Ph. Scheffer, Gem. Belangen, en benoemd de heer H. Stevens, P. v. d, A. st. jansteen De in de raadsvergadering van gister gehouden verkiezing van wethouders bracht geen wijziging in de bezetting der zettels. De he ren J. A. Blommaert en L. G. M. de Kerf. beiden K.V.P., werden herbenoemd. zaamslag. De in de gister gehouden ver gadering van de gemeenteraad plaats vindende benoeming van wethouders bracht geen wijziging in de bezetting van deze zetels. De heren A. Koster, C. H., en F. de Koeijer. A. R., werden bei den met S stemmen herbenoemd. In de na de raadsvergadering gehouden vergadering van het college van B. en W. werd de heer A. Koster benoemd tot eer ste wethouder. aardenburg Herkozen tot wethouder wer den de heren C. Sturtewaegenj K.V.P., en A. I. Catsman, A.R., beiden met 6 stemmen. Op de heer Buick werden bij beide stemmingen 3 stemmen uit gebracht en 1 stem in blanco. Wegens ziekte was afwezig de heer J. F. Rijckaert, K.V.P., die daardoor niet in ontvangst kon nemen de hem verleende zilve ren ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, we gens zijn zilveren jubileum als raadslid. breskens In de gister gehouden raads vergadering had de verkiezing van wethouders geen vlot ver- loop. De heer A. J. de Baare, Gem. belangen, was afwezig. Bij de eerste stemming ver kreeg de heer W. C. van der Hoott, P.v.d.A., 5 stemmen en mevr. M. M. Niermans-Gossije, P.v.d.A., eveneens 5 stemmen. De uitslag van de tweede vrije stemming was: de heer W. C. van der Hooft 4 stemmen, de heer J. A. de Nooijer, P.v.d.A., 4 stemmen, mevr. Niermans-Gos sije 1 stem en 1 stem was in blanco. Bij de herstemming werd de heer De Nooijer met 5 stemmen tot wethouder gekozen; de heer Van der Hooft verkreeg 3 stem men. Daar de heer De Nooijer zijn benoeming niet aanvaardde, zal in de volgende vergadering een nieuwe stemming plaats vinden. De stemming voor de tweede wethouder had tot uitslag: de heer Van der Hooft 5 stemmen, de heer P. Zegers, Prot. Chr. Lijst, eveneens 5 stemmen. De volgende stemming had de zelfde uitslag, terwijl bij de derde stemming de beide heren 4 stem men verkregen. Hierna werd bij loting tussen door HILAIRE BELLOC 15) Nadruk verboden. Alle grote veldheren houden er rekening mee, dat het plan voor een campagne elastisch moet zijn, omdat de toekomst nooit geheel nauwkeurig kan worden voorspeld. Het onzekere element was het juiste ogen blik van Bourrot's dood. Ze moesten niet te vroeg beginnen. Maar al vóór de bespreking be gon, had Sir Henry Bensing- ton Parijs opgebeld (Wat een man, hè!) en hij had bericht ontvangen, dat het binnen 48 uur gebeurd zou zijn. Daar viel de zondag tussen. Lord Borstal zou ervoor zorgen, dat er een groot artikel over het Bourrot- geval zou verschijnen in zijn drie zondagsbladen, het Vuile, het conservatieve en het libe rale. Sir Charles Holloway zou zorgen voor een hele bladzijde in zijn arbeidersblad en zijn sportblad, met min of meer pretesten tegen al dat overdre ven prijzen van buitenlandse artisten. Hij zou de cliché's krijgen van de twee meest-be- kende schilderijen, Le Néant en de Amour Perdu (ook bekend als: Mijn jaren gaan voorbij Hij zou ook een foto brengen van meneer Pucker, die het doek had gekocht en van Grant McGabe, die het ver kocht had. Hij zou in zijn sport blad een artikel laten schrijven door zijn beste werkbij en Lord Borstal, die niet voor hem wil de onderdoen, beloofde daarop, dat zijn voornaamste artikel uit de pen van zijn bekendste medewerker zou komen en dat die zowel over de morele als over de aesthetische kant van het geval zou schrijven. Toen dat alles geregeld was, nam Henry Bensington de nachttrein en verscheen de morgen daarop in de Clinique, waar Bourrot lag. De lezer zal intussen al wel hebben begrepen, dat onze gro te beschermer van moderne kunst niets dwaas sentimen teels over zich had; maar zelfs hij kreeg toch een schok, toen hij de verandering zag, die over de schepper van Le Néant en van het grote meesterwerk was gekomen. Er was nog dankbaar heid in het erg uitgeteerde ge laat en de grote glanzende cgen, en de schilder was in staat, in de druk van zijn klamme stervende hand zijn dankbaarheid nog eens te uiten. Hij fluisterde ,,Het meesterwerk? Mijn meesterwerk? „Ik heb het gevonden", zej Henry Bensington en hij zei de waarheid met die eenvoud, die zo aangrijpend is, als de waar heid niet verspild wordt, maar alleen gebruikt wordt bij de juiste gelegenheid. Er gleed iets van een glim lach over de vervallen trekken van de kunstenaar. Hij strekte zijn hand uit als om te profe teren en zei met hese stem „Let op mijn woorden.... voor vele jaren. Dan verzwakte zijn stem tot gemurmel, zijn oogleden vielen dicht; hij kón niet meer. De verpleegster wenkte en Sir Henry verliet de kamer op zijn tenen. Op zijn weg van de Clinique, die dicht bij het Observatorium ligt, kwam hij voorbij het tele graafbureau van de Senaat, tegenover het Luxembourg. Hij stuurde voor alle zekerheid en kele telegrammen en toen hij in zijn hotel was, had hij een lang telefoongesprek met Lord Borstal. Hij herhaalde de juiste woorden„Let op mijn woorden!.... voor vele jaren!" Hij gaf zo goed als hij kon een beschrijving van het toneel, zodat de eerste tekenaar van Lord Borstal het kon schetsen op de meesterlijke wijze, die we allen zo goed kennen of althans die van ons, die een of alle drie de zondagsbladen van Lord Borstal lezen. Daags na de begrafenis vloog Henry Bensington terug naar Londen en op zijn tocht door de lucht peinsde de veelzijdige man over menselijke roem, maar toen hij in Londen kwam, riepen de zaken hem. Hij vond een heel pak papie ren op hem liggen wachten; de zondagsbladen van de grote tweelingen, Borstal en Hollo way. hun ochtendbladen, hun avondbladen, hun provinciale bladen, hun intellectuele tijd schriften. De „boom" was in volle ont wikkeling als een spuitende bron. Het Engelse volk werd vergiftigd met de naam van Bourrot. met toespelingen op het geheimzinnige meesterwerk, en voor het ogenblik met repro ducties van de schitterende Néant en de roemrijke Amour Perdu en nog eens met 'n foto van Pucker, die het doek ge kocht had, met foto's, niet al leen van de buitenkant van het huis van Bourrot. maar van de lijkwagen met zes zwar te paarden en de president van de Republiek (of een of ander politicus) die een lijkrede hield bij het graf en wat een goede vendst was (die een van de sla ven van Lord Borstal gedaan De volgende morgen was het had), van het nederige huis, als Henry Bensington verwacht hadhet nieuws kwam al vroeg en het werd door een speciale bode gebracht. Bourrot was dood. Bensing ton wist genoeg van de stijve conventies op het Continent om niet dadelijk naar Londen terug te gaan .maar te wachten op de begrafenis. waarin Bourrot niet geboren was, een mooie hofstede in de Champagne, met het bijschrift „Het nederige huis, waarin de grote kunstenaar geboren werd en dat het typische karakter heeft van de Franse boerderij". (Wordt vervolgd.) de heren Van der Hooft en Ze gers. de lieer Van der Hooft tot wethouder benoemd, die zijn be noeming accepteerde. biervliet Tot wethouders werden in d» raadszitting van gister benoem de heren G. van Pamelen, K.V.P., met 5 stemmen, en A. J. van Hoeve, Prot. Chr.. met 4 stem men. Bij de eeste verkiezing waren 2 stemmen in blanco uitgebracht en bij de tweede verkiezing 3 stemmen in blanco. cadzand Tot wethouders dezer gemeente werden gekozen de heren I. van Houte, P.v.d.A., en B. J. Steen- hart, Gem. belangen. groede De gister gehouden verkiezing voor wethouders had tot uitsla.; dat bij de eerste plaats hebben de stemming tot wethouder werd benoemd de heer C. Cijsouu, V. V. D., met 6 stemmen, en bij de daarop volgende stemming te heer J. Casteleijn, P. v. d. A., met 7 stemmen. hoofdplaat Tot wethouders werden herko zen de heren G. H. F. M. Termo- te, K.V.P., en J. C. Blaakman, Kath. Arbeidersgroep, beiden met 5 stemmen. Afwezig waren de heren A. Tho. maes, K.V.P.en V. de Ruijssche: Kath. Arbeidersgroep. nieuwvliet In de gister gehouden raadsl vergadering werden tot wethoi ders benoemd de heren Adi Brakman, V.V.D., en A. J. Pis voost, V.V.D., beiden met 4 stem j men. De heer Quaars, P.v.d.A., ver-I kreeg telkens 1 stem, terwijl bei J de keren 2 stemmen in blanco wa ren uitgebracht. Door het college van B. en W.l werd na de raadsvergadering tot I eerste wethouder benoemd de| heer Adr. Brakman. oostburg In de gister gehouden vergade I ring was afwezig de heer F. Ko-| lijn, P.v.d.A. De aftredende wethouders del heren D. Geuze, Prot. Chr., en de j heer A. P. Modde, K.V.P., werderf met 7 stemmen herkozen. Bij beide stemmingen ware: op de heer J. J. Leenhouts, P.vi| A., 3 stemmen uitgebracht.. retranchement In de gister gehouden vergade ring was afwezig de heer J. A A. Pattist, P.v.d.A. Tot wethouder werd herkozei de heer C. J. Almekinders, Gerj belangen, en gekozen de heeri van de Sluis, Prot. Chr. schoondijke In de gister gehouden raadszit ting zijn de beide aftredende wet houders de heren J. de Feijte: A.R., en P. W. Toesseint, P.v.dA. met 5 stemmen herkozen. Bij bei de stemmingen werden 2 sten- men uitgebracht op de heer J. B A. Risseeuw-Manneke, V.V.D. In de plaats van de heer J. Dj Dekker, C.H., heeft thans in nieuwe raad zitting de heer Jas j M. van Baal, Prot. Chr. Lijst. sluis Vóórdat de verkiezing va: wethouders plaats vond, lege de heer J. Aernouds (Vrije tholieke Lijst) namens de twrt grootste partijen een verklarisj af, dat men meende in de van de bevolking te handelt door voor de benoeming tot we houder aan te bevelen de hert'.i J. Gevaert en S. A. van Hal. Bij de daarop volgende vert' zing werden de heren J. Geve--" en S. A. van Hal met 5 stemme tot wethouders gekozen. In de plaats van de in de raad zittende heren F. Dusar duijn, l. van de Vijver, P. A.Wt me en M. A. Chr. van Wijnsbf ghe hebben thans in de nieu' raad zitting de heren J- - nouds, J. Gevaert en K. var. Vijver allen Katholieke Lijst A. J. Herdink, V.V.D. vogelwaarde Tot wethouder werd hert® de heer F. A. de Bakker enf® zen de heer A. J. B. Sefff1'®' beiden K.V.P. waterlandkerk'e In de bezetting van de derszetels kwam in de g'ster^ houden raadsvergadering wijziging. De heer A. A. BlllJ K.V.P., werd herbenoemd me' stemmen, en de heer J. C. v°' Walle kreeg 7 stemmen. ijzendijke Tot wethouders dezer getn' te werd herkozen met 6 men en 1 blanco de heer A. Termote en gekozen de heei van Rijen, met 7 stemmen, M K.V.P. Tot middelburg wethouders van de meente Middelburg werden teren gekozen de heren Kögeler (A.R.), A. J. B<" (P. v. d. A.) en jhr. mr T. 1 W. Schorer <P. v. d. A-' plaats van de K.V.P.-"'et' I de heer L. J. van 't Westen® zich niet meer herkies'»"1 de, werd benoemd de heer A Kaland (C.H.U.). De heer :- 't Westende was tot f. enige K.V.P.-er in deze Jj»1,* het wethouderschap beK VOO OOGS 20 AUG Het Centraal Statistiek he gepubliceerd oogstreming, tus j.l. is gehi Uit deze g de opbrengst winter- als zc dan in 1957. bedraagt vooi en voor zom een grotere t totale gerstpr stijging met 2 ton 8 Bij de rogg per ha met 3 dan in 1957. areaal daalde tot 433.000 ton De totale p ne erwten 94.000 ton in 29 in h dalnig is zow een lagere ha- als van een beteelde oppe Van schokk( opbrengst per ger geraamd c hoger dan he de afgelopen 6 brengst ad. 2 ten gevolge ve thans 42 °/o h( gaande jaar. Van het ge een opbrengst welke 7 ho; Als gevolg v; uitzaai daaid brengst met 2 De lijnzaad thans 12.000 voorgaande j; 33 Vo). De oogst va: Ien steeg t.o.v 188.700 ton. WOENSl TERNEUZEf 8 uur: „Rose Collekte Fonds. SAS VAN Theater, 8 i dige verrade DONDER TERNEUZEI 8 uur: „Voc luidt". Café Du 2 uur: Qp( van een hu: straat D IJ bouw. garag Othene. Collekte Fonds. donderdal HILVERSU 7.10 Gym.; 7. opening; 8.00 I 9.00 Gym. v. vrouw; 9.15 v. 9.40 Morgenw 10.50 V. d. k sen de wal ei 11.15 Gram. zang; 12.30 L d0d.; 12.33 Nws; 13.15 13.20 Prome Beursber.14 14.25 Logboek ret; 16.00 V 17.00 V. d. j muz.18.00 muz.; 18.45 Gesproken t 19.00 Gevar. 19.30 Don Cs pauzes2 kampioensch 21.15-21.2: 21.35 Europe schappen); Koersen van Act.; 23.26—2 HILVERSI -15 Gram. en lit. kal 8-50 V. ei. ho 10.30 Morgen zieken; 11.45 dagklok; 12.( d. boeren; 12 meded.; 12.38 newijzer13 hws; 13.20 I Europese 2 13.45 Gram. ork. en sol.; 15.15 Gram.'; 18.00 Bijbelc Clavecimbelri jeugd; 17.30 berichten1' Lichte muz. 19.00 Nws 'e Gram.; 192c Lef; 19.30 1 £pl- caus. Promei 21.Oo De filosi faus 21.20 C Kwin 22.OC rade22.10 Gr.; 22.45 23.00 Nws en 24.00 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2