VERLINDE Binnenlands nieuws Radio en Televisie ICHT Tankstationovervallers voor Hof Amsterdam Noodwet Kinderbijslag Kleine Zelfstandigen die schrijven .Overledene" verscheen op zijn eigen begrafenis. HET PRODUKTSCHAP ZUIVEL EN DE BEPERKING DER WINTERMELK- PRODUKTIE STERKE WERKKLEEDING VOETBAL gavond zijn vijftien gewond bij een ont- en zuiden van Milaan. eek van 8 t, m 14 sep- s. zal het Algemeen So- ids „Draagt Elkanders veer een beroep op Uw digheid doen. In deze fordt in onze gemeente bare collecte gehouden :onds. de tjb.c.-bestrijding ver fonds hulp bij tal van tden op het terrein van gezondheid, o.a. asthma, kanker, polio, kinderuit rust huisverpleging enz. willen wij de nood, die gezinnen heerst helpen >it is echter alleen moge- teer U hierbij helpt door werking en Uw offer, heid is een groot goed, we dankbaar moeten dan deze dankbaarheid e uren van Uw vrije tijd far te stellen voor hen ote goed moeten missen, zich aanmelden als col- aan onderstaande RECHTSZAKEN an worden bereikt mits ?un óók geeft. s.v.p. aan onderstaan- sen: V1ENDACH, Visserstraat 52; ELAAR, Baandijk 14; A.K, Nieuwediepstr. 21. rste in de scheepvaart- inflatiestemming. Aan sstijging van aandelen heen geen einde te ko- gin beurs was van een in de scheepvaarthoek ks sprake, doch de waren bij gebrek aan waartegenover wat .anwezig was, aan de ant. In het verdere loop kwam er steeds raag voor de scheep- ndelen los in een vrij- s markt. Hierdoor ont- wat abnormale koers- Aandelen KPM b.v. p van 142 tot 149 en zo et slot werden de stuk- :edaan op 147'/2 tegen 138. Scheepvaart Unies Nievelt boekten circa a winst, terwijl ook de landelen 1 tot 3 punten aren. In de cultuursec- heel weinig te beleven >ersen veranderden t.o.v. heel weinig. De gepu- weekstaat van de Ne- >che Bank had op de ndsen geen enkele in- De stemming was hier dend. den Heineken werden, bieden (382 gedaan en geadviseerd, igatïe 312 procent. BEURSIXMCES 25/8 26/8 27/8 cerns 296.51 296.51:297.86 e 154.15 154.61 155.28 aart 137.64 137.21 139.77 123.70 124.19 125.00 ïdsen. 87.80 88.17 87.25 ;n 208.68 208.84 209.79 NABEURSKOERSEN. 169.40168.00 393—392 (39iy2.> 321'a ged. en laten 205 -320 (319% (205%) VRUCHT ENVEILING WSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN. ing van 28 augustus. TEN. 00 stuks:. SU 6—10,70- tuk: Bloemkool 1241 ct; komkommer C 16 ct; omkommer 810 ct. os: Peterselie 4 ct; Sel- -11 ct; Peen 1116 ct; 6 ct. Andijvie 9 15 ct; Stok- sen. 33— 50 ct; Stoksnijbo- -43 ct; Princessebonen ct; Saxa II 25—27 ct; 28—32 ct; Pronkbonen ct; Kroten 3ls ct; Spits- ct: Savoyekool 716 ct.; 001 68 ct; Waspeen 10 69 ct; Prei 15 Rabarber 5—12 ct; Spi ll ct; Tomaten A 3136 —37 ct; C 24—27 ct; Uien APPELEN. 100 kg: Eerstelingen I II ƒ6,60; Eigenheimers I intjes bonken 10/11.80; r 10,10. 100 kg: Peren. Clapp's iete Hl 65/75 33,50— 55 -65 30,20-/33, H II 26, K 25—31, F 17— récoce de Trévoux H I 60 46, m. 55 34—36, m 50 ƒ22- -/29, F ƒ18. len. Mank's Codlin HI r31. 60 70 ƒ21,40, K 16— i3ƒ22; James Grieve 36- -ƒ 38, m. 75 37—40, f 35—41, m. 65 33—40, 35. K ƒ33- ƒ40, F 21— Zigeunerin I 65 75 35, f21. K 28, F 18— 23; rode zomerappel HII ƒ28; appelen 1622. Prui- Belle de Louvain I 75— rol 59 76. F 44—62; Victoria I ƒ91, F 35— leine Claude d'Althan grof f76, F 60; Reine Claude grof 97-/98, F ƒ72; son grof ƒ85—ƒ95; Kirkes ƒ65—ƒ69; Czar II ƒ41— Boere Witte F 70; Mon- Hative I ƒ70. stuk: Meloenen 6175 ct. Precies een jaar geleden pleegden drie mannen de over val op het benzine-pompstation aan "het verkeersplein Oude Rijn bij Utrecht. Twee hunner hadden in juli de overval ge- nleead op een tankstation aan de riiksweg Amsterdam-Utrecht nabij de hoofdstad, en voorts stond een reeks van inbraken op hun naam. Gisteren stond het drietal in hoger beroep voor het gerechtshof te Amsterdam terecht. De procureur-generaal, mr. W. B. J. Aberson, eiste tegen de al 12 maal veroordeelde 48-jarige koopman D. H., zonder vaste woon- of verblijfplaats, negen jaar gevangenisstraf met af trek. Tot deze straf had de rechtbank te Haarlem, na een eis van 12 jaar, de man veroor deeld. H. had deelgenomen aan de overval op het tankstation bij Utrecht en bekende voorts zijn aandeel in de inbraak in hotel ..Duin en Kruidberg" te Santpoort waaruit in april 1957 enige schilderijen en kande laars waren gestolen. Voorts had hij tezamen met de tim merman L. C. van W. ingebro ken in een juwelierszaak in Zeist in mei 1957 en in eert bontzaak in maart van dat jaar te Bilthoven. Tezamen met de metselaar J. G. had hij tenslot te een inbraak gepleegd in een woning te Zeist waaruit een aantal" bontjassen werden ont vreemd. Voordien had de koop man, doch dit was hem niet ten laste gelegd, zich nog schul dig gemaakt aan een aantal inbraken elders in het land. Tegen de 25-jarige metselaar J. G~ uit Haarlem, die tezamen met de timmerman Van W. de overval op het pompstation aan de rijksweg Amsterdam-Utrecht had gepleegd en eveneens had meegedaan aan die op het tankstation te Utrecht, eiste de procureur-generaal bevestiging van het vonnis van de Haar lemse rechtbank: zeven jaar gevangenisstraf met aftrek. In eerste instantie was tegen G. acht jaar geëist. Tesen de 30-jarige los werk mand. van H. uit Hillegom, die 4 weken op het pompstation aan de rijksweg Amsterdam Utrecht had gewerkt en daar over inlichtingen aan Van W. had verstrekt, eiste de procu reur-generaal bevestiging van het vonnis van de Haarlemse rechtbank: 3 maanden terzake van opzetheling. H. had voor zijn tip 200,— ontvangen. De buit van de overval op het tankstation op het verkeers plein Oude Rijn bedroeg slechts 125 en die van het station nabij Amsterdam ongeveer 9000,—. Oorspronkelijk was het trio van plan geweest in de nacht van 25 op 26 augustus vorig jaar een inbraak te plegen in een juwelierszaak aan het Noord einde in Den Haag. De metse laar G. had echter de daarvoor benodigde glassnijder in zijn sok verstopt en wendde in Den Haag voor het apparaat niet meer te hebben benut. H. moest zo verklaarde de metselaar dringend geld hebben en beslo ten werd „dan maar een ben zinestation te pakken"'. Men belandde al rijdende bij het verkeersplein Oude Rijn en met feestneuzen op togen de man nen te voet naar het tanksta tion, waar G. met twee pistolen gewapend naar binnen ging. Hij dreigde daarmee de hevig geschrokken 45-jarige pompbe diende G. Blüm en waarschuw de hem geen alarm te slaan en de sleutels af te geven. Alleen de inhoud van het geldkistje namen de mannen mee. De safe waarin ongeveer 11.000 gulden lag lieten zij ongemoeid. De koopman H. verklaarde gistermorgen dat hij helemaal geen zin had gehad in deze overval. „Wij worden voor de rechtbank te Haarlem uitgekre ten als de grote gangsters, maar er brak een paniek onder ons uit en wij zijn hard weggelo pen". In maart 1955 was H., die aan suikerziekte lijdt, uit de gevangenis ontslagen en had gepoogd weer aan de slag te ko men. Hij was achtereenvolgens uit drie betrekkingen ontslagen toen men er achter kwam, dat hij in de gevangenis had ge zeten. ,,Er was voor mij geen plaats meer in de maatschap pij". aldus verdachte, die toen uit stelen was gegaan en later met zijn medeverdachten in contact was gekomen. De raadsman verzocht het hof de koopman niet zwaarder te straffen dan zijn medever dachten. In zijn laatste woord zei hij: „Ik heb mijn leven vol komen verknoeid. Ik heb niet voor mijn plezier gestolen maar het was voor mij leven of ster ven". De metselaar G. reeds twee keer veroordeeld bekende aan de twee overvallen te hebben meegedaan. Ook bij de overval «•p het tankstation nabij Amster- ™?s hif met een pistool ge- har? i?a naai' binnen gegaan en had daarmede de 31-jarige pomp. bediende j Verbrugge bXTgd kwam ta°? een br°mfietser, die h a tanken, m bedwang ge- mipfn"',-?6 mannen hadden de tnin afgesr|eden, zodat toen zij met hun auto verdwenen et terstond de Amsïer aamse politic kon worden zealar saloon" dlibUit h« met: selaa. 4200 gulden gekregen „Ik weet niets van wapens af en was er bang voor. Bij verzet van de pompbediende zou er "'nf fU?d Zijn" zei verdachte. De metselaar had ook nog ge probeerd in Keulen een overval te plegen op een juwelier, ter wijl zijn twee medeverdachten buiten stonden. De man verweer de zich echter heftl'g, zodat G. de benen moest nemen. De procureur-generaal merkte in zijn requisitoir op, dat G. nog een hele serie andere inbraken op zijn conto heeft staan. „Hij is de man, die voortdurend de agressieve rol op zich nam; de geweldenaar die het zware werk doet". De raadsman merkte in zijn pleidooi op: „Het was geen gang- sterdom, want dan zijn er geen getuigen, die iets na kunnen ver telen. Wat hier gebeurd is was kinderwerk". Hij verzocht een lagere, dan de geëiste straf, op te leggen. Tenslotte eiste de procureur- generaal tegen de 30-jarige tim merman L. C. van W. uit Benne- broek, die aan de twee overval len had deelgenomen en voorts tezamen met anderen een aantal inbraken had gepleegd, eveneens bevestiging van het rechtbank- vonnis: zeven jaar gevangenis straf met aftrek. In eerste in stantie was negen jaar tegen G. geëist. De timmerman heeft al een avontuurlijk leven achter de rug. In maart 1955 keerde hij uit Ca nada, waarheen hij geëmigreerd was, in Nederland terug en werkte twee jaar tot volle te vredenheid bij een patroon. In Canada was hij twee keer ver oordeeld, eenmaal wegens het verkopen van jenever aan India nen in het binnenland en daarna omdat hij uit een gevangenis ontsnapt was. In Nederland is hij ook reeds eerder veroordeeld. Hij had het wat fantastische plan gehad om met een valse sleutel zich toegang te verschaf fen tot de kluis in het Bungehuis fe Amsterdam waar toen nog de belastingdienst was gevestigd. De timmerman deelde mede, dat hij een aanklacht wegens meineed wil indienen tegen zijn medeverdachte G. naar aanlei ding van een verklaring, die deze als getuige a dédharge, ter zit ting in de zaak tegen Van W. had afgelegd De raadsman ver zocht het hof de straf aanzien lijk te verlagen en zo men hier toe niet mocht besluiten dan eerst nog een rapport over ver dachte te laten uitbrengen. Het hof zal op dinsdag 9 sep tember arrest wijzen. ia- "TT Plechtig trok ëën begrafenis stoet door de straten van het dorpMarest—Dampcourt, na bij Reims, oih de 65-jarige Victor Stevens naar zijn laat ste rustplaats te brengen. Dit althans dachten de bedroefde familieleden in de volgwagens. De stoet bereikte de kerk, waar de uitvaartplechtigheid zou worden gehouden. Doch vóór het zover was snelde iemand opgewonden de kerk binnen en de familieleden kregen de schrik van hun levenVictor Stevens stond, als uit de doden herrezen, in levenden lijve voor hen. De toedracht der gebeurtenis sen, die tot deze verrassende ontknoping leidde, was als volgt: Verleden week, toen Stevens met vakantie buiten het dorp zijner inwoning vertoefde, werd het lijk van een oudere man op de spoorbaan buiten het dorp aangetroffen. Na de lijkschouwing werd medege deeld, dat het stoffelijk over schot dat van Victor Stevens was. Laatstgenoemde las in zijn vakantieverblijf in de dat hij plotseling het vi™ ?c ïi1^ het eeuwige had het§een voor hem aanledmg was spoorslags fr MarestDampcourt te SmiMnri °m zi-'n treurende nabestaanden persoonlijk te vertellen, dat zij hun tranen konden drogen tranen Tijdens de woensdagmorgen gehouden vergadering van liet bestuur van het produktschap Zuivel hebben verscheidene leden betreurd dat de regering, zonder het bedrijfschap daarin te ken nen, besloten heeft, teneinde de wintermelkproduktie onaantrek kelijker te maken, de toeslag op de prijs van de in de stalperiode gewonnen melk, sterk te verla gen. De heer dr. E. v. d. Wiel merk te in zijn betoog o.a. op "dat het voor de nationale economie niet verantwoord zou zijn op korte termijn de melkproduktie te be perken. Slechts op lange termijn, zo zeide hij, bestaat de mogelijk heid de factoren van de melk produktie in andere bedrijfstak ken onder te brengen. Ook in de Europese economische gemeen schap zag spreker grote moge lijkheden voor Nederlnad aange zien de kostprijs van melk bij ons nog altijd de laagste is op de gemeenschappelijke markt. In dien wij een gedeelte van onze melkproduktie lieten vallen, zo merkte hij verder op, zou dit zonder twijfel door een van de andere partners in de E.E.G. worden opgevangen. De oplos sing die de minister zoekt in een verlaging van de wintermelkprijs zal, aldus spreker, grote conse quenties inhouden voor de be drijfsvoering. Hij achtte het teleurstellend dat de minister niet eerst de ver gadering van het bedrijfschap heeft afgewacht waar deze kwes tie besproken zou worden. Met als grondslag de uiteen zetting die dr. E. v. d. Wiel en enkele andere leden woensdag morgen hebben gegeven met be trekking tot het voornemen van de regering de wintermelkpro duktie onaantrekkelijk te maken, niet in de eerste plaats door een verhoging van de krachtvoeder- prijzen doch door een sterke verlaging van de melkprijstoe slag in de winterperiode, heeft het bestuur van het produkt schap Zuivel tijdens de voortzet ting van de vergadering gister middag het concept besproken van een advies dat aan de minis ter van Landbouw zal worden toegezonden nadat een redactie commissie dit in de juiste vorm heeft gegoten. Aan het slot van dit advies, waarvan de materiële inhoud door het bestuur werd goedgekeurd, wordt verklaard dat aangezien een verlaging van de garantie om budgetaire rede nen noodzakelijk de inkomens van de veehouders aantast, het bestuur van oordeel is, dat dit een zaak is die in de eerste plaats onderwerp van bespreking dient uit te maken tussen het Land bouwschap en de minister. Zou evenwel tot een zodanige beper king moeten worden overgegaan dan lijkt het het bestuur het beste dat de garantieprijs op een bepaald percentage van de kost prijs wordt vastgesteld. 0 Dinsdagavond zijn te Parijs vier Franse ordebewaarders bij twee door Algerijnse terroristen gepleegde aanslagen gewond. De aanslagplegers wisten te ont komen. De politie is met een op sporingsoperatie bezig. KAAT MOSSEL EN PIETER UORNELISZOON ONTMOETEN ELKKAAK Rotterdam heeft gisteren Kaat Mossel doen herleven. Ter gele genheid van de opening van de nieuwe markt in 't centrum van de stad, heeft zij haar vroegere werkzaamheden als visverkoop ster nog eens ter hand genomen. Het comité „Zeeland presen teert" heeft aan deze gebeurte nis feestelijke medewerking wil len verlenen in verband met de opening van het oester- en mos selseizoen. Men deed een ver maard oesterkenner uit Yerseke, Pieter Corneliszoon, voor deze dag uit de dood herrijzen en stuurde hem per kotter naar de Maasstad. Aan de Spaansekade werd hij afgehaald door een groep vrouwen in Bevelandse kle derdracht en de muziekvereni ging „Mozart". Op het marktplein vond vervol gens een ontmoeting tussen de 2 mensen uit de oude tijd plaats. „Pieter", riep Kaat. „Kaat", antwoordde Pieter. En hierop volgde een hartelijke omhelzing. Uit haar mand haalde Kaat een fles bitter te voorschijn en op de ze heuglijke dag werd een dronk uitgebracht. 's Middags vertrok het gezel- Schap naar Amsterdam. OUDE MAN RAAKTE IN BRAND. De 74-jarige heer G. Middel koop uit Deil (Gld) is gisteroch tend in zijn woning in brand geraakt en later aan zijn ver wondingen overleden. De heer M. heeft een pertoleumtoestel aangestoken en daarbij hebben waarschijnlijk zijn kleren vlam gevat. Hij liep het huis uit en riep om hulp. Buren doofden het vuur met water, doch de heer M. was toen al zó gewond, dat hij later in een ziekenhuis te Culemborg is overleden. BEJAARDE WIELRIJDER GEDOOD Op de Arnhemseweg te Apel doorn is dinsdagmiddag vijf uur de 75-jarige wielrijder J. Heg mensen uit Apeldoorn toen hij verzuimde voorrang te verlenen, aangereden door een vrachtauto. De man werd daarbij zo ernstig aan het hoofd gewond, dat hij in de loop van de avond in het St. Liduinaziekenhuis te Apeldoorn is overleden. NEDERLANDS ECHTPAAR UIT LAREN OMGEKOMEN IN DUITSLAND. Het echtpaar M. uit Laren (N.- H.) is bij Hagen in Duitsland o n het leven gekomen door een auto-ongeluk. De 52-jarige liee" Th. M. en zijn 55-jarige echtge note, zijn bij het dorpje Volmetal bij Dahl in een onoverzichtelijl e bocht van- deTweg in botsing ge komen met èen vrachtauto uit Bochum. De Nederlandse auto werd volledig vérmeid. Behalve de heer en mevr. M. kwam ook een Duits echtpaar, dat in de Ne- derlagdse wagen meereed om tiet leven. KOLENDAMPVERGIFTIGING Te Winschoten zijn woensdag morgen de heer A. W. S, Schmidt en zijn zuster, mej. F. S. A. S. Schmidt, beiden hoogbejaard, in bewusteloze toestand gevonden in de woonkamer van hun huis, tengevolge van kolendampvergif. gekomen is, het niet vast staat dat genoemde wet reeds op 1 ja nuari 1959 iii werking zal kunnen treden. Het zder omvangrijke voorlopig verslag maakt de be studering van een aantal onder werpen en overleg daaromtrent met verschillende ministers nood zakelijk. Aangezien invoering van de Al gemene Kinderbijslagverzekering in de loop van een kalenderjaar op ernstige, zo niet onoverkome lijke moeilijkheden stuit, achten dc Bewindslieden het noodzake lijk voor te stellen, de werkings duur van de Noodwet Kinderbij slag Kleine Zelfstandigen nog maals met eep jaar te verlengen. Bij de Tweede Kamer is inge diend een wetsontwerp tot verlen ging van de werkingsduur van de Noodwet Kinderbijslag Kleine Zelfstandigen. De werkingsduur van deze Noodwet is verleden jaar reeds verlengd tot 1 januari 1959. De staatssecretaris van Sociale Za ken en de minister van Financiën zeggen in de memorie van toe lichting op het onderhavige wets ontwerp dat verlenging van de werkingsduur tot 1 januari 1960 voorstelt dat hoewel het voor lopig verslag op het wetsontwerp Algemene Kinderbijslagverzeke ring op 7 mei 1958 in hun bezit tiging. Omwonenden vermoed den, dat er iets niet in orde was en verschaften zich door het in slaan van een ruit toegang tot de woning. De vermoedelijke oorzaak is een verstopping van de pijp van de kachel, die dinsdagavond werd aangestoken. De heer en mejuf frouw S. zijn in zorgwekkende toestand in het R. K. Ziekenhuis te Winschoten opgenomen. GROTE DIEFSTAL TE DEN HAAG OPGEHELDERD In november van het vorige jaar werd ingebroken in een flat aan het Belgisch Plein, waar ƒ4500 werd buitgemaakt alsmede juwelen voor een ver- zekeringswaarde van 13.000. Nu hoorde de politie dezer dagen dat er een taxateur werd gevraagd voor enige ten ver koop aan te bieden ringen. Een rechercheur, deskundige op het taxatiegebied van rin gen, gaf zich op als schatter. De vorige week zouden de rin gen geschat moeten worden in èen perceel aan de Sorghvliet- straat. Nadat de „taxateur" het perceel was binnengegaan, post ten zich zo onopgemerkt moge lijk twee politieauto's in deze straat. Toen de politieman na de ringen geschat te hebben, weer buiten kwam, waarschuw de hij zijn collega's in de auto's dat het hier om ringen ging, die zeker 12.000 waard waren. Even later verlieten de aanbie der en de aspirantenkoper het huis en werden, toen zij met een auto weg wilden rijden, door de politie aangehouden. De aanbieder, de 21-jarige C. B. die reeds 2 jaar gevangenisstraf achter de rug heeft, vertelde dat de ringen van smokkel af komstig zouden zijn en dat hij deze voor een kennis moest ver kopen. Bij huiszoeking trof men echter robijntjes aan, een da meshorloge en een ring met stenen. Inmiddels was vast komen te staan dat de ringen, dle^B. had aangeboden afkomstig waren uit de flat aan het Belgische Plein. B. heeft toen bekend deze inbraak te hebben gepleegd. Het geld had hij opgemaakt. Hiervoor had hij onder meer een scooter gekocht, een radio en een gramofoon. Bovendien was hij er voor naar Wenen en Parijs geweest. De aspirant ko per bleek te goeder trouw te zijn geweest en is heen gezon den. De ringen bestonden uit een platinaring met donkere saffier, waaromheen 10 briljan ten, een platinaring met een grote briljant, een wit gouden ring met 2 grote ongelijke bril janten en een platinaring met twee grote gelijke briljanten. FRANS SCHIP HAD GEBROKEN ROERKETTING Woensdagmorgen om kwart over zes heeft het 1775 brt. me tende Franse vaartuig „Gallium" dat uitvoer tussen de seinpost Hoek van Holland en het Noor- derhoofd op de Nieuwe Water weg anker gekozen met een ge broken roerketting. Het schip heeft getracht met een noodroer terug te keren, doch dit gelukte niet. De sleepboot „Maas" van de N.V. Smit Co heeft het Franse schip weer binnengesleept. AUTO-ONGEIUK TWEE DODEN Op de grote weg Rotterdam- Den Bosch onder de gemeente Herwijnen Betuweis gister- morgén één personenauto in volle vaart tegen een grote met Tenen geladen vrachtwagen uit Wychêrl gebotst. De personenauto vloog on middellijk in brand. Dê twee inzittenden, een man en éêfi vrouw, wier identiteit nog niet is vastgesteld, zijn hierbij le vend verbrand. In de richting Rotterdam reed een colonne auto's, de achter ste auto, een grote vrachtwa gen, merkte niet op dat de co lonne voor hem stilstond voor wegreparatie. De chauffeuij moest daarom schielijk rem men. Een achter deze vracht wagen rijdende grote wagen met stenen uit Wychen zag op het laatste moment, dat de Voor slaagt U veel voordeeliger bij Nieuwediepstraat 15 - TERNEUZEN Overalls tot de grootste, maten, in blauw, grijs, khaki en wit. Overalls zonder mouwen. Blauwe en grijze Kielen. Manchester Jassen en Broeken Klettervesten in Manchester en in blauw met bijpassende Schippersbroeken. Kantoorjassen. Kruideniersjassen. Korte en lange Khakibroe- ken. Korte en lange Jongens Manchesterbroeken en plusfours. Alle maten Werkoverhemden in ruiten en in effen. En de nieuwste Blousons m?t elastieke band. Tevens het beste adres voor OVERHEMDEN, vanaf 7,60. Mooie No-Iron voor 14.25. Over hemden met 2 losse boorden tot maat 44-boord. Heerenhoeden. Petten. Alpino's. De echte Ros- saertpetten. Prachtige Heerenvesten met en zon der mouwen. Fijne warme Truien met rits in de kraag en de echte ENGELSE TRUIEN. En Dames, gaat U breien? Wij hebben altijd de nieuwste kleuren in krimr- vrije WOL, JAEGER en SAJET, en weer mooie TRUITJES met driekwartsmouw voor 4,95. chauffeur stopte. Om een bot sing te vermijden draaide de chauffeur snel zijn stuur naar links. Daar kwam juist als te genligger een personenauto aan, die met volle vaart onder de wagen met stenen vloog. De personenauto werd volledig ver nield en vloog in brand. Toege snelde automobilisten moesten toezien dat de inzittenden le vend verbrandden. De hitte was ondragelijk en men kon niet bij de wagen komen. Toen men tenslotte met schuimblussers het vuur had geblust, waren de twee inzitten den reeds overleden. De stoffe lijke overschotten zijn naar een ziekenhus in Gorinchem ver voerd. ONVOLDOENDE VOORZICHTIGHEID MET VERGIFTEN De corpscommandant van de gemeentepolitie te Zwijndrecht heeft de burgerij van zijn ge meente de gevaren onder ogen gebracht van het in voorraad hebben van bespuitingsmidde- len, zoals nicotine, parathion en 'dergelijke. Hij heeft medege deeld, dat de autoriteiten zich met grote bezorgdheid afvra gen, in hoeveel woningen en schuurtjes achteloos neergezet te flesjes staan met vergiften, die gevaarlijker zijn dan blauw zuur. De corpscommandant heeft zijn waarschuwende woorden laten horen in verband met een vorige week in een Zwijn- drechtse apotheek gebeurd voor val. Tot grote schrik van de apotheker kwam namelijk op een dag een achtjarig jongetje enkele lege flesjes terugbren gen, in égn waarvan zich nog een restant je nicotine van 98 pet bevond. De hoeveelheid was voldoende om de dood van dui zend mensen te bewerken. Een klein druppeltje op de huid veroorzaakt namelijk een onher roepelijke dood. De ouders van het jongetje hadden zich dit natuurlijk niet gerealiseerd. Hun ondoordacht heid is er volgens de corpscom mandant echter het bewijs van, dat men in het algemeen veel te luchthartig omspringt met vergiften, waarvan een fractie van een gram al dodelijk kan zijn. OM DE EUROPESE VOETBALBEKER. De eerste wedstrijd tussen Boldklub KB uit Kopenhagen en Schalke '04 (W.-Dld.) voor de eer ste ronde van de competitie om de Europese voetbalbeker heeft een 30 zege opgeleverd voor de Deense club, die bij de rust met 20 de leiding had. BRAZILIANEN IN TREK. Nog steeds komen bij Brazi liaanse clubs biedingen op spe lers binnen uit Europa. Mazzola gaat zoals bekend naar Italië en Vava naar Spanje. Thans hebben Spaanse clubs ook onderhande lingen aangeknoopt om zich van de diensten van twee andere ster ren, n.l. Joel en Pele, te verze keren. Voor Joel, wiens contract met Flamengo Rio binnenkort af loopt, zal slechts een bedrag van 450.000 cruzeiro's of rond 22.500 gulden worden gevraagd. Wat Pele betreft staat de zaak even wel anders. En naar verluidt heeft een Spaanse club op hem een bod gedaan van niet minder dan 35 miljoen cruzeiro's of 1.750.000 gulden, het hoogste be drag dat ooit aan een Braziliaan se club is geboden. De club van Pele beraadslaagt er momenteel over. Voorts zijn vier Braziliaanse spelers van het tweede plan, t.w. Rui, Miltinho, Alfredo en Jorge Farah, voor drie maanden geën gageerd door de Venezolaanse club Independientes te Caracas. Zij krijgen hiervoor een vergoe ding van 750 dollar. VRIJDAG 29 AUGUSTUS HILVERSUM I; 7.ÖÖ Nieuws; 7-10 Gym:; 7,23 Gr.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 V. d. kind.; 9.05 Gym. v. d. vrouw; 9,15 Gram.; 9.35—9.40 Waterstanden); 10.00 Avonturen met kinderen, caus. 10.05 Morgenwijding; 10.20 V. d. vrouw; 10.35 Gram.; 11.00 V. d. kleuters; 11.15 Kamerkoor; 11.35 Orgelspel12.00 Gram.12.20 Regeringsuitz.12.30 Land- en tuinb. meded.12.33 Sport en prognose12.50 Accord, muz. 13.00 Nws; 13.15 Meded. en gr.; 13.25 Metropole orkest; 13.55 Beursber.; 14.00 Kinderkoor; 14.25 Boekbespi.; 14.45 Gram.; 15.00 Idem15 15 Gevar. muz. en voordr.16.00 Muz. revue16.40 Vragenbeantw.17.05 Pianoduo; 17.25 Vakantletips; 17.55 Act.; 18.00 Nws; 18.15 Pol. caus.; 18.25 42. In snelle galop stuiven zü op het bos je toe, waarachter de ruiter verdwenen is en even later zien zjj hem. Hij is afgeste gen en buigt zich juist over een op de grond liggende gedaante. „Het is Arnar!" roept Olaf verontrust. „Wie... wie heeft hij daar bij zich?!" Het stamhoofd lijkt even te schrikken maar hij herstelt zich snel. als de mannen op hem toetreden. Met een gesmoorde kreet buigt Eric neer bij zijn zoon en zjjn ogen boren zich fel in die vah Arnar. „Ikik vond hem in het woud," stamelt deze, „hij is waar schijnlijk aangevallen door de zelfde wildeman, die mij overviel... toen ik op weg was naar de burcht met Erwin Eric's blikken glijden peinzend langs Arnar's gehavende kleren. .Vertel wat er gebeurd is", zegt hij dan kort maar niet meer zo onvriendelijk. „Zoals ik al zei, ik vond hem, toen ik vanmorgen naar sporen van Ingrid zochtik zag met een dat hij gauw geholpen moest worden, want hij is erg gewond... Dus gaf ik het zoeken naar het meisje maar op en besloot eerst Erwin terug te brengen Olaf gromt goedkeurend. „Opeens schoot er een vreemde, wild geklede kerel uit de struiken op me af en poogde me neer te schieten, zijn pijl trof het paard waarop ik Erwin gebonden had, en het beest ging er vandoor „Waar gebeurde dat?" viel Eric hem in de rede. „Een half uur rijden terug onge veerantwoordt Arnar en hij geeft een uitgebreide beschrijving van de jager „We zullen hem wel vinden", gromt Olaf onheilspellend, terwijl Eric met stijgende ontsteltenis zijn zoon onderzoekt. „Waarom heb je hem hier neer gelegd?" „Omomdat ik vreesde dat de dolle rit op dat paard hem wel niet veel goed gedaan zou hebben. Ikik wilde hem juist wat water geven, toen gij kwam Arnar's stem hapert keer op keer, maar Eric is te bezorgd om zijn zoon, om er veel aandacht aan te besteden. „Inderdaad, moet er snel inge grepen wordenmompelt hij opstaande. „Hij moet terugge bracht worden naar de burcht en jij hebt ook een wonde Arnar", iaat hij ér met een waarderend knikje op volgen „Wel", valt Arnar in, „laat mij de prins dan meenemen naar de burcht, heer Koning... Dan kunt gij allen verder zoeken naar In grid." .A.mus. muz,; lÓ.öu Dé" 'puntjes op de i, caus.; 19.00 V. d. kind.; 19,10 Musette-orkest en solist 19-30 Het Platteland nu, caüs/f 19.45 Op bezoek bij anderen, caus.; 20.00 Nws; 20.05 Doe het zelf; 20.15 Sopr., piano en klari net; 20.30 Expo '58; 20.45 In Is raël schijnt de zon, caus.; 21.00 Vakantieverhalen en muziek; 21.55 Buiten! weekoverz.22.10 Gram.22.40 Zorg om de mens, caus.; 23.00 Nws; 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II7.00 Nieuws, 7.10 Gewijde muz.7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.30 Politiekapel 9.00 V. d. zieken; 9.30 Gram. 19.30 Morgendienst; 11.00 Gr.; 11.30 Lichte muz.; 12.00 Viool en piano; 12.30 Land- en tuinb. meded.12.33 Musette-muziek 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz.; 13.40 Gram.; 14.05 Omr. ork en solist; 15.15 Voordr.; 15.35 Lichte muz.; 16-00 Tuinbouwpraatje; 16.15 Vocaal ens.16.35 Pianorecital17.00 Voordr.; 17.20 Meisjeskoor; 17.40 Beursber.17.45 Gram.18.00 Accordeonspel18.20 Stemmen van Overzee; 18.35 V. d. jeugd; 19.00 Nws en weerber.19.10 Gram.19.15 Regeringsuitz. 19.25 Nieuwe gram.; 20.00 Ra diokrant; 20.20 Salzburger Fest- spieleOrk. cone., koor en sol. 21.15 Ter Introductie; ^.oü* Gram.; 22.ÓÓ ïnstr. sextet; 22.20 Voordr22.45 Avondoverden king; 23.00 Nws en'S.u.s.-oerrr» 2315 De vleekzurig Van Sentot, caus.23.35—24.00 Gram. - v BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.35 Caus.; 12.45 Gram.; 13.00 Nws; 13 11 Orgelspel; 14.00 Gram.; 14.45 Idem; 15.30 Tristan "unci Isolde opera (le bedrijf); 17.00 Nws; (Om 16.00 Koersen); 17.10 Tri stan und Isolde, opera (tweede bedrijf); 18.30 V. d. sold.; 19.00 Nws; 1930 Wereldtentoonstel ling; 20.00 Tristan und Isolde opera (3e bedrijf); 21.30 Piano spel; 22.00 Nws; 22.15 Gram.: 22.5523.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA. BELGIË (VI.): 16.30—18.00 Wereldtentoonst.19.30 Nws: 20.00 T.V.-spel21.30 Filmfrag menten; 22.00 Nws en journ.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 3