36 onincf eHioeóó&in c VeefcleM 3 J. L. JURRIJ Staking der kernproeven Indonesië kocht wapens .WEKELIJKSE WERELDSCHOUW DE MAN VAN DE WEEK De reis van generaal De Gaulle door de Franse gebiedsdelen Reacties op besluit van Britten en Amerikanen om de kernproeven te staken De kwestie van de rassenscheiding in Little Rock HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frankerin* WJ abemiwmenK rameuaen Dtjeeteur-Hoofdredacteur I. van de Sand» Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adresSmidswal Telefoon 2073 en 2510 N4 5 nnr nltsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand f 2,—; per week 48 cent. Losse nrs 9 ct DE VRIJE ZEEUW ZATERDAG 23 AUGUSTUS 1958 12e Jaargang Nr 4455 Versehfjnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs per mm 15 et; minimum pei advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties Tgéén handel»* advertenties): 5 regels 1,Iedere regel meeï 20 ct. Kleine advertienties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adre» Bureau van dit blad, 20 cent meer. n VEEL BELAAGDE, DAPPERE VORST HOUDT MOEDIG STAND Het aantal vorsten is over geheel de wereld vermin derd. In het Midden-Oosten, thans zo rumoerig deel van die wereld, zijn er nog slechts twee overgebleven: koning Ibn Saoed, de nog niet oude opvolger van zijn vermaarde vader, en koning Hoessein van Jordanië, de laatste uit het geslacht der Hasjemieten, die op een regeringsopvol ging van 41 geslachten kan terugzien. Hoessein is reeds, omdat Jor danië zoveel besproken is, een figuur van deze week. Maar hij is het óók. omdat hij, met het lot van zijn neef Feisal van Irak voor ogen, zich inderdaad wel buitengewoon moedig gedraagt. Hij is de enige, die, wellicht door de Westerse opvoeding die hij evenals Feisal te Oxford heeft genoten, niet onder de invloed is gekomen van Nasser's propagan da. waarbij achter een Arabisme, waarvan de zuiverheid betwijfeld wordt, zeker schuil gaat een on bewuste overgang naar het com munisme. Hij heeft zijn vader zien ver moorden. Abdullah, een krachtig vorst, een groot vriend van En geland. die zijn Arabisch legioen onder Engels commando stelde. Hii leeft, sedert hij gescheiden is. vrijwel alleen, gesteund vooral door zijn nog vrij jonge oom en zijn dappere moeder. Hij weet, dat elke dag een nieuw romnlot tegen hem tot uitbarsting kan komen: er zijn er reeds drie ge smeed en alle drie zijn, gelukkig, mislukt. Hij weet één van zijn vroegere vertrouwden in Cairo, een ander in Damascus. Telkenmale bliikt. laatstelijk ook nog bij de uitzet ting van drie Syrische diploma ten. flat geld noch andere druk middelen worden geschuwd om Jordaanse soldaten tot een moordaanslag on de koning te brengen. Hij luistert naar de radio van Cairo, die hem eigen- liik eike avond vertelt, dat hii een verrader en een moordenaar Is. Hij blijft op ziin post, doch hij heeft, toen de laatste mislukte aanslag hem tijdig ter ore kwam, waarbij ziin intiemste medewer ker was betrokken, de huln van Engeland ingeroepen. Hii heeft in een interview met Noel Barbar te Amman erkend, dat hij in de laatste verdedigingslinie is te ruggedrongen. maar hij gelooft aan de overwinning, zii het niet van zichzelf, dan toch van dege nen. die het Arahismp voorstaan zoals hij het voorstaat. Eisenhower en Gromvko Er zal wei geen belanghebben de ziin. die met zó grote aandacht als Hoessein de beraadslagingen volgt, die in New York worden gevoerd door de assemblee van d= Verenigde Naties. Eisenhowo- heeft haar in persoon ingeleid met een constructieve redevoe ring. waar hij 6 punten in aan beval: 1. bemoeienis van de V.N. met Libanon: 2. maatregelen van de V.N. tot handhaving van de vrede in Jordanië- 3. beëindiging van de opruiing van buitenaf om de burger oorlog te ontketenen (indirec te agressie) f. een vredesmacht van de V.N., gelijk in het statuut voorge schreven: 5. een plan van regionale econo mische on, wikkeling ter be spoediging van een verbeter de levensstandaard voor de Arabische landen en 6. maatregelen ter voorkoming van een nieuwe bewapenings- spiraai in het Midden-Oosten. Men verheugde zich aanvanke lijk over de betrekkelijk kalme bewoordingen, waar de tegen overgestelde resolutie van de Sowjet-Unie zich in uitte, maar Gromyko. die de baas Chroesjt- sjef verving vindt hij het toch veiliger om niet naar Amerika te komen? had weer de oude toon te pakken, die Eisenhower in zijn repliek op waardige wijze heeft beantwoord. Zowel hij als Engeland, bij monde van Lloyd, willen Jordanië steunen: Enge land wil het zelfs tot een soort pupil van de UNO maken. Wat is indirecte agressie? ^usland. maar op andere wijze Amerika, heeft de indirecte ..essie in het debat gebracht. Deze indirecte agressie bestaat hierin, dat men een volk opruit om tegen de eigen wettige rege ring op te staan. In Irak heeft men nu reeds de schijn gewekt als is er geen sprake van Russi sche inmenging geweest, hetgeen men beter zal doen toch met een korreltje zout te nemen! Maar hoe kan men indirecte agressie bewijzen? Men kan het corps der waarnemers van de Verenigde Naties uitbreiden, tot een geheel leger maken, maar wie ook maar ééns, zelfs voor korte tijd, in een dergelijke mis sie in het Midden-Oosten is ver wikkeld geweest, weet, dat daar schijn voortdurend bedriegt. Hammarskjoeld zou dan, gaat de opdracht die de Verenigde Naties hem zouden verlenen door, regelingen treffen, waar door Engeland en Amerika uit Jordanië en Libanon, hun ge zicht desalniettemin reddend, hun troepen kunnen terugtrekken. Dulles zal daar dan tevoren over spreken en Dulles kan nu een maal alles praten zoals hij het op dat ogenblik ziet. Het valt niet te verwonderen, dat in New York de aanvankelijk zo grote belangstelling van het publiek in de zitting, ernstig is gedaald. Men had vermoedelijk incidenten verwacht en verlar.zd en daar van krijgt men niets, maar dan ook inderdaad niets te zien. Makarios of Grivas? Een punt, dat de aandacht blijft trekken, is Cyprus. Het moge ziin. dat het onderhoud van MacMillan met de Griekse minis ter van Buitenlandse Zaken wei nig en met de Turkse minister van Buitenlandse Zaken niet veel heeft ongeteverd. MacMillan is de mening toegedaan, dat iets beter is dan niets. Hii is daarom naar Cyprus gegaan, heeft er overlegd met de leiders van de opstand, en is nu bereid om bis schop Makarios de toegang tot Cyprus niet verder te verbieden, indien deze belooft niet tot nieu we terreur te zullen opruien. Een prachtige situatie inderdaad, dat men een zodanige belofte moet vergen van een man. die dage lijks het woord van Christus in zijn mond neemt! Maar Makarios geeft die belof te niet, want hij vindt het Engel se plan van zeven jaren adem pauze niet aannemelijk. Het zal nu moeten blijken, wie er gezag heeft over de Cypriotische- Griekse bevolking: hij, of de re bellen-aanvoerder, die, als een vorige keer gezegd, over een 30.000 man beveelt. Is het Maka rios, wiens gezag het grootst is, dan kan men dus nieuw bloed vergieten verwachten, en men weet dan ook wiens schuld het is! Onder het Poolijs Ongeacht de gang van zaken in de assemblee, kan Eisenhower een tevreden gelaat tonen. Het is waar, zijn projectiel naar de maan, dat 357.000 km moest af leggen om de maan te bereiken, is voorlopig mislukt. Maar men geeft de moed niet op. En op de Nautilus, die onder het Poolijs doorvoer en twee dagen onder zee bleef en ongeveer 20.000 mij len aflegde, zijn reeds twee ande re duikboten gevolgd. Maar het openen van een handelsroute be tekent dit nog niet. VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden.) (Advertentie) Rapsodie in kleur U kunt linoleum kiezen uit meer dan 100 kleuren en schakeringen. WONINGINRICHTING Noordstraat - Telefoon 2091 TERNEUZEN den de mogelijkheid opent onaf hankelijke staten te worden en hun eigen weg te gaan. Hij werd na zijn toespraak luide toegejuicht. In een toespraak tot 100.000 mensen in een stadion te Tanana rive heeft de eerste minister van Madagaskar, Philibert Tsirinana, De Gaulie verzocht om „een on afhankelijke met Frankrijk ver bonden republiek Madagaskar" en om intrekking van de annexa tiewet van 1896. De burgemeester van Tana narive, op Madagascar, Stanlis- las Rokotonirina, heeft voor het stadhuis en ten aanschouwe van een geestdriftige menigte, gene raal De Gaulle toegesproken, toen de Franse premier hier don derdag j.l. bij het begin van zijn grote reis door Franse gebieds delen ter verwerving van steun voor de voorgestelde nieuwe Franse grondwet, waarover de Fransen 28 september a.s. in een volksstemming zullen oordelen, was aangekomen. Rokotonirina, die eens door de Fransen op grond van zijn na tionalisme is gearresteerd, vroeg de generaal gevangen gezette inwoners van Madagascar voor het begin der volksstemming op vrije voeten te doen stellen. Hij verklaarde ook. dat de bevolking van Madagascar onafhankelijk heid wenst, doch dat zij de „broe- derlijke banden" met Frankrijk wil handhaven. Premier De Gaulie antwoord de „goed nota" van Rokotoniri- na's beroep te zullen nemen. De Gaulie verklaarde ook: „Er breekt een nieuw tijdperk voor de betrekkingen tussen Frank rijk en Madagascar aan. U heeft er goed aan gedaan te zeggen, dat deze op gemeenschapsgevoel en broederschap gebaseerd moe ten zijn". Het ten zuid-oosten van Afrika gelegen Franse eiland Madagas car, dat groter is dan Frankrijk en België tezamen, telt vier en een half miljoen inwoners. De Franse premier zei voorts in een toespraak tot leden van de wetgevende vergadering en provinciale raden, dat de voorge stelde Franse nieuwe grondwet voor de Franse overzeese gebie- AMERIKAANSE HUIS AANVAARDT WETSONTWERP INZAKE PERMANENTE V. N.-MACHT Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdag met 229 tegen 21 stemmen een wetsontwerp aanvaard, waarin de Verenigde Naties wordt ver zocht de vorming van een per manente V. N.-macht voor waar neming en grenspatrouille waar dit nodig is, in overweging te ne men. Het ontwerp gaat naar de Se naat, welke een enigszins andere resolutie heeft goedgekeurd waarin vorming van een perma nente macht naar het patroon van de politietroepen in het Mid den-Oosten wordt aanbevolen. Verenigde Staten voorivaardelijk bereid tot staking van proeven met kernwapens VERKLARING VAN MAKARIOS De aartsbisschop Makarios heeft verklaard, dat het besluit van Engeland om het plan voor Cyprus door te zetten, hem in de gelegenheid stelt zijn recente aanbod om de aanspraak van de Cyprische Grieken op zelfbe schikkingsrecht voorlopig op te schorten, in te trekken. Hij zei dat het Britse besluit „grote nieuwe mogelijkheden" opent in de strijd om zelfbeschik kingsrecht. Geen enkele Griek op Cyprus zou aan de in het Britse plan voorziene verkiezin gen deelnemen. Het gehele probleem kan vol gens de aartsbisschop slechts worden opgelost in directe be sprekingen tussen de Britse re gering en vertegenwoordigers van het Cyprische volk. AANSLAGEN TE BEIROET De Franse vice-consul in Bei roet, Jean Gaspard, is in de nacht van donderdag op vrijdag ernstig gewond door een terro ristische aanslag. Hij werd be schoten, toen hij, per auto, van een vliegveld in de omgeving van Beiroet naar zijn woning terugkeerde. Gaspard is in een ziekenhuis opgenomen en met spoed geope reerd. In een auto gezeten terroris ten hebben in de nacht van don derdag op vrijdag de politie agent, die het huis van Hanis Jassin, schoonzoon van premier Sami Solh, bewaakte, opzettelijk aangereden. De agent werd do delijk gewond. BOUWVAKARBEIDERS IN AMSTERDAM ONTSLAGEN. Ven de bouwvakarbeiders, die donderdagmiddag op de objecten in Amsterdam-West meegedaan hebben aan een protestactie van een halve dag staking tegen de nieuwe C.A.O., zijn er vrijdag morgen ruim honderd door de werkgevers ontslagen omdat zij zonder toestemming van het werk zijn weggebleven. Pres. Eisenhower heeft vrijdag bekendgemaakt, dat de Verenigde Staten voor waardelijk bereid zijn de proeven met kernwapens voor een jaar, te beginnen op 31 oktober, op te schor ten. In een officiële verklaring zegt de president, dat de bereidheid van de Ver. Staten afhankelijk is van instemming van de Sow jet-Unie met onderhandelingen over een internationale overeen komst tot het staken van kern proeven. Als tweede voorwaarde stelt Eisenhower, dat de Sovvjet- Unie bij haar eenzijdige besluit van maart, de kernproeven te staken, blijft. Als de Sowjet-Unie het voor stel om besprekingen over een internationale overeenkomst op 31 oktober te beginnen zou aan vaarden, zouden de Verenigde Staten bereid zijn, tenzij de kern proeven door de Sowjet-Unie hervat zouden worden, af te zien van verdere proeven met kern- of waterstofwapens voor de pe riode van een jaar, zodra de on derhandelingen zijn begonnen. In de verklaring heet het ver der, dat de Verenigde Staten ver heugd zijn over de geslaagde be ëindiging van de Geneefse con ferentie van deskundigen, die hebben besproken of en hoe kern wapens kunnen worden waarge nomen. Hun bevindingen wijzen er op, dat als er een overeen komst zou zijn om. dergelijke proeven uit te schakelen een doeltreffende controle op de na leving van de overeenkomst technisch mogelijk zou zijn. Dit wordt een zeer belangrijke con clusie geacht en dit te meer om dat deskundigen van de Sowjet- Unie ermee instemmen. De Amerikaanse onderhande laars zullen geïnstrueerd worden en tegen 31 oktober klaar staan voor onderhandelingen met an dere onderhandelaars. in RUSLAND, TSJECHOSLOWAKIJE, ZUID-SLAVIE, VERENIGDE STATEN, WEST-DUITSLAND, EGYPTE EN INDIA In Djakarta is vrijdag bekend gemaakt, dat Indonesië kleine wapens en uitrusting heeft ge kocht op commerciële basis, van Rusland, Ts.jechoslowakije, Zuid- Slavië, de Verenigde Staten, W. Duitsland, Egypte en India. Luitenant-kolonel Rudy Pirn- gadie, de woordvoerder van het Indonesische leger, verbrak vrij dag het verscheidene maanden geduurd hebbende officiële stil zwijgen over de Indonesische mi litaire aankopen en plannen, en deelde mede dat de enige Rus sische uitrusting, die werd ge kocht, voertuigen van het „Jeep type" waren. „Wij hebben geen zware wa pens gekocht van de landen die ik heb opgenoemd. Wij hebben voornamelijk kleine wapens en munitie gekregen, uitrusting voor de genie, optische goederen en voertuigen", aldus de woord voerder. Tevens onthulde overste Pirn- gadie, dat de Indonesische mili taire leiders van plan zijn het permanente staande leger terug te brengen van 200.000 tot 80.000 man. Het tijdstip voor deze besnoei ing zal waarschijnlijk zo worden gekozen dat het samenvalt met de wet inzake de dienstplicht, die reeds door het parlement is aan genomen en meer Indonesiërs onder de wapenen zal brengen dan ooit tevoren, ongeveer 8 mil joen man. Pirngadie zeide, dat de besnoei ing zal worden verkregen door het elimineren van mannen die ouder zijn dan omstreeks 35 jaar. De uit het buitenland ontvan gen nieuwe moderne wapens zijn bestemd voor de opleiding van nieuwe dienstplichtigen. De woordvoerder gaf te kennen, dat eerst 2 mil joen man zullen wor den opgeleid, die dan hij de reser ves zullen worden geplaatst. Het plan zal het leger meer mobiel maken, aldus Pirngadie. De voornaamste taak van het permanente staande leger zou zijn de bestrijding van de Darul Islam-benden en andere binnen landse ordeverstoringen, aldus de woordvoerder tot besluit. Een woordvoerder van het Westduitse ministerie van Eco nomische Zaken, dat vergunning moet geven voor het zenden van Westduitse wapens naar het bui tenland, heeft donderdag ver klaard, dat hem niets bekend is over wapenzendingen naar Indo nesië. Op de vraag of de berichten juist waren dat er op het ogen blik militaire uitrustingsstukken van of via West-Duitsland naar Indonesië verstuurd worden, ant woordde een woordvoerder van dev Indonesische ambassade in Bonn echter dat „het een zowel als het ander mogelijk was". Hij zei dat de Verenigde Staten licht materiaal leveren en wees erop dat dit land kortgeleden uit voorraden in Japan eveneens licht materiaal, waaronder jeeps, aan Indonesië had geleverd. Een woordvoerder van het Europese hoofdkwartier van het Amerikaanse leger in Heidelberg, verklaarde dat hem. niets bekend was over het vervoer van mili tair materieel van of via West- Duitsland naar Indonesië. De woordvoerder voegde hier echter aan toe, dat hierover niets be kend zou worden gemaakt, zo dit vervoer inderdaad mocht plaats vinden. Een woordvoerder van het Europese hoofdkwartier van de Amerikaanse luchtmacht, dat in Wiesbaden is gevestigd, zei, dat de Amerikaanse luchtmacht in Europa op het ogenblik geen plannen heeft voor een luchtbrug voor wapenvervoer naar Indo nesië. Zoals de Verenigde Staten her haaldelijk hebben duidelijk ge maakt, aldus de Amerikaanse verklaring, is de staking van proeven met kern- en waterstof- wapens op zichzelf geen ontwa peningsmaatregel of een bewape ningsbeperking. Een overeenkomst in dit op zicht is van belang als zij leidt tot andere en belangrijkere over eenkomsten aangaande beper king en vermindering van splijt baar materiaal voor wapens en aangaande andere hoofdfasen in de ontwapening. OOK ENGELAND WIL KERNPROEVEN OPSCHORTEN Engeland heeft vrijdagavond bekendgemaakt dat het voor een .jaar zijn kernproeven wil staken te rekenen van de dag af waarop er onderhandelingen met de Rus sen over doelmatige controle zul len beginnen. De Britse regering stelt voor dat de drie landen, welke atoom- wapenproeven hebben genomen, Engeland, Amerika en Rusland, deze onderhandelingen op 31 ok tober te New York beginnen. In tussen zal Engeland zo spoedig mogelijk een korte serie voorge nomen proeven voltooien. De Britse ambassadeur in Moskou heeft de Russische regering de tekst van de verklaring overhan digd. Frankrijk is van de Britse beslissing op de hoogte gesteld. In de verklaring staat voorts dat de deskundigenconferentie in Genève het bewijs heeft ge leverd dat controle op opschor ting van kernproeven technisch mogelijk is. De Britse regering zegt voorts te hopen dat bespre kingen over de opschorting ook onderhandelingen over ontwape ning zullen vergemakkelijken en dat de deskundigenconferentie te Genève door conferenties over andere onderwerpen gevolgd zal worden. VERKLARING VAN FRANSE REGERING De Franse regering heeft vrij dagavond opnieuw verklaard, dat het zijn kernprojeeten moet hand haven omdat er geen algemene overeenkomst is zowel voor de opschorting van kernwapenproe ven als voor de geleidelijke en gecontroleerde opruiming van bestaande voorraden kernw apens. Het besluit om de kernwapen proeven voorwaardelijk voor een jaar te staken, houdt een belang rijke wijziging van de Ameri kaanse politiek in. Het is o.m. een overwinning voor Dulle* Amerika's minis ter van Buitenlandse Zaken - die er voor gevochten heeft en daarbij op tegenstand stuitte van leden van de Amerikaanse com missie voor atoomenergie en en kele chefs op het ministerie van Defensie. Zoals bekend zijn de Verenigde Staten in het verleden nooit in gegaan op verzoeken tot staking van de kernproeven van landen als Japan en India. De Amerikanen willen wel dat in een eventuele overeenkomst op dit punt met de Sowjet-Unie en Groot-Brittannië de mogelijk heid wordt opengehouden voor kernontploffingen voor vreed zame doeleinden. Een woordvoerder van het Witte Huis merkte in dit verband op dat de Verenigde Staten niet willen dat de mensheid verstoken blijft van de voordelen van het gebruik van atoomenergie, zoals bij de aanleg van nieuwe havens, waterwegen en voor de explora tie van olie en mineralen. Men verklaarde in Washington dat de Verenigde Staten een gun stige sfeer willen scheppen voor besprekingen op politieke basis met de Sowjet-Unie. Diplomatieke waarnemers zijn van mening dat deze besprekin gen zeer waarschijnlijk op mi nistersniveau gehouden zullen worden. De Britse minister van Buiten landse Zaken. Seiwyn Lloyd, noemde het Brits-Amerikaanse besluit een belangrijke stap (AHvnrtpntie) BINNENVERINGBED hei besie bed j ooif gemaak Dp nationale vereniging voor de bevordering van de belangen van negers zou vrijdag het hoog gerechtshof verzoeken het jong ste besluit van het hof van be roep te St. Louis nietig te ver klaren. Dit laatste hof had ingestemd met opschorting van zijn arrest, waarbij uitstel van de invoering van onderwijs zowel aan blanken als aan negers aan de middel bare school te Little Rock niet werd toegestaan. De opschorting geschiedde om de tegenstanders van de rassenintegratie de ge legenheid te geven bij het hoog gerechtshof in beroep te gaan. Een advocaat van de nationale vereniging voor de bevordering van de belangen van negers ver klaarde, dat één rechter van het hooggerechtshof binnen enkele dagen een uitspraak over het verzoek van de vereniging zou kunnen doen, ondanks het feit, dat het hooggerechtshof ais ge heel tot oktober op recès is. voorwaarts. De volgende stap is een politieke overeenkomst met de Russen over het toezicht op 't staken van de kernwapenproeven, aldus Lloyd. Van gezaghebbende Britse zijde werd opgemerkt, dat de kwestie van het staken van de proeven in de Britse en Amerikaanse ver klaring niet gekoppeld wordt aan het ontwapeningsvraagstuk als zodanig. Zoals bekend zijn de be sprekingen tussen het Westen en het Oosten over een algemene ontwapeningsovereenkomst in een impasse geraakt. Diplomatieke waarnemers zijn van mening dat de publieke opi nie grote druk zal uitoefenen opt elke staat die tot de conclusie komt dat deze vorderingen onbe vredigend zijn en die daarom de proeven wil hervatten. WESTELIJKE WIND Vrijdag waren de luchtdruk- verschillen en dus de windkrach ten boven onze omgeving gering. Perioden met zonneschijn kwa men voor, maar ook plaatselijk regenbuien. De meeste neerslag werd ge meten in het noorden van ons land. De temperaturen handhaaf den zich op het niveau van de af gelopen dagen, dat wil zeggen, dat er maximumtemperaturen gemeten werden van 18 tot 21 graden, Luchtdrukdaiingen boven De nemarken en luchtdrudkstijgin- gen boven Frankrijk zullen van daag bij ons matige, tijdelijk vrij krachtige, westelijke winden ver oorzaken, waarbij nog steeds on stabiele lucht zal worden aange voerd. We verwachten dus buien, maar ook opklaringen. Ook van daag zal er weinig verandering in temperatuur optreden. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Westelijke wind Wisselend bewolkt met enkele buien. Weinig verandering in temperatuur. Tot matig of vrij krachtig toenemende westelijke wind. ZONDAG 24 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden z z v.m. n.m. 9.39 10.14 10.14 10.49 10.54 11.29 11.04 11.39 MAANDAG 25 AUGUSTUS Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 11.04 11.25 11.39 0.19 12.40 0.29 12.50 ZON MAAN op onder op onder Aug. 23 5.35 19.49 15.50 24 5.37 19.47 16.41 0.40 25 5.39 19.45 17.24 1.40 26 5.40 19.42 17.59 2.43 27 5.42 19.40 18.29 3.50 28 5.44 19.38 18.56 4.56 29 5.45 19.36 19.19 6.03 30 5.47 19.34 19.42 7.08 31 5.48 19.32 20.04 8.12

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1