irijk eilen NEPPEN De kwestie van staking van kernproeven EEN MEESTERWERK IS ZOEK De horecabedrijven in 1957 Radio en Televisie J J. J. WQLTERS (omst! Voorzitter produktschap vee en vlees over kwestie kistkalveren Duits koopvaardijschip krijgt atoomkracht-voortbeweging Buitenlands nieuws Mijnexplosie voor eigen rekening HET NOODWEER IN EUROPA PAMFLET VAN EOKA 22 november verkiezingen De grondwet TEGENSPRAAK VAN AUSTRALISCHE REGERING met een rol leerlijke Verkade luit erin, want de tijdelijk verlaagd it tot 94 cent. IT a. P. J. VAN DE SANDE ire dienstplicht, ilingsoefeningen lanil- laringen, erkenningen geslaagden door onza ijvend in vertrouwen werden gedaan, doch van slagen aanwezig met beslistheid afgè- a wij het vertrouwen :end volgens redelij k- handeld en verdedigd met jarenlange er va- vergunningen, enz. 946. NNEKOM (Gld.) 579-329 INSDAGMORGEN 27 11 en 2 uur, in Hotel kt 17 te Goes. is spreken.) 'elefoon 2413 Vrijdag 22 augustus 1958 ZEEUW 12« jaargang na. 4454 De perschef van president Eisenhower, James Hagerty, heeft woensdagavond in ant woord op vragen over de moge lijkheid van een Amerikaans besluit om tijdelijk de proeven met kernwapens te staken, de volgende verklaring afgelegd „Zoals president Eisenhower gisteren op zijn persconferentie heeft gezegd, zijn de resultaten welke tot dusver tijdens de technische besprekingen te Ge- nève zijn behaald, bemoedigend. De deskundigen hebben echter hun rapport nog niet overhan digd. Geen enkele conclusie, op dat rapport gebaseerd, is of kan zijn getrokken". Eerder waren er speculaties, dat de Verenigde Staten bin nenkort een besluit om de kern proeven te staken zouden be kendmaken. President Eisenhower en mi nister Dulles hebben in het ver leden verklaard, dat een besluit om de proeven te staken slechts zou worden genomen na overleg en in samenwerking met de bondgenoten. In Washington heerst na Eisenhowers verklaring van woensdag de indruk, dat de V.S. een politiek akkoord over de staking van kernproeven slechts zullen aanvaarden op het ogenblik dat de veiligheid van het westen duurzaam is verzekerd en dat een algemeen akkoord met de Sow jet-Unie over ontwapening kan worden voorzien. De correspondent te Washing- on van de „News Chronicle" meldt vernomen te hebben, dat de Amerikaanse regering heeft besloten de proefnemingen met kernwapens tijdelijk te staken. Zij zou hiertoe overgaan in de hoop op totstandkoming ener internationale overeenkomst be treffende een blijvende staking dezer proeven. Volgens de correspondent zou dit besluit binnenkort, wellicht reeds vandaag, door het Witte Huis bekend worden gemaakt. Volgens de „Daily Mail" zul len de proefnemingen, die En geland thans op het Christmas- eiland, in de Grote Oceaan, neemt, wellicht de laatste Brit se kernproeven zijn. Volgens het blad zal premier MacMillan de proefnemingen doen staken, zodra de Britse militaire leiders van mening zijn dat de Engelse weermacht over voldoende kern wapens beschikt. De „Daily Mail" schrijft dat een staking der Britse kernwa penproefnemingen in hoofdzaak afhankelijk is van de volgende twee factoren: 1. De Britse geleerden moe ten erin slagen een kop met atoomlading te vervaardigen voor de intercontinentale raket, waaraan in Engeland wordt ge werkt. De eerstkomende proef neming op Christmas-eiland zou moeten aantonen, of dit gelukt is. 2. Zullen de Verenigde Sta ten de in hun bezit zijnde ge gevens over de vervaardiging van lichte kernwapens ter ken nis van de Britten brengen? De mogelijkheid hiertoe be^ staat ingevolge de kortgele den gesloten Brits-Amerikaanse overeenkomst betreffende het uitwisselen van inlichtingen op het gebied der kernenergie. De tenuitvoerlegging der overeen komst berust echter bij Eisen hower, en men weet niet hoe de president voornamens is in deze te handelen. „Reuter" vernam donderdag te Londen van gewoonlijk wel ingelichte zijde dat de Ameri kaanse regering de Britse auto riteiten niets heeft medege deeld over een eventueel een zijdig beëindigen van de proef nemingen met kernwapens. Volgens Londense diplomatie ke waarnemers heeft het Britse standpunt met betrekking tot een stakep der proefnemingen met kernwapens tot op zekere hoogte een wijziging ondergaan. Aanvankelijk had Engeland het standpunt ingenomen dat de proeven slechts konden wor den gestaakt, indien dit ge paard ging met bepaalde vorde ringen bij de ontwapeningsbe sprekingen, zoals een overeen komst tot stopzetting der ver vaardiging van kernwapens en vermindering van de sterkte der met gebruikelijke bewape ning uitgeruste strijdkrachten. Thans schijnt de Britse re gering echter althans de moge lijkheid te overwegen een op zich zelf staand opschorten van de proefnemingen met kernwar pens door de grote mogendhe den. James Squires, een 54-jarige werkloze mijnwerker, staat te Aberdare in Wales terecht op be schuldiging van diefstal en on wettige exploitatie van een mijn. Hij groef een aantal jaren ge leden in zijn tuin een openlucht mijn en begon deze met mate riaal dat hij uit een naburige mijn had gestolen, te ezploiteren. Hij verkocht de steenkool ver on der de normale prijs. Op het ogenblik van zijn arrestatie had hij een voorraad van verschei dene honderden tonnen uitste kende steenkool. In Engeland werden Lincoln shire en Yorkshire door stormen en wolkbreuken getroffen, waar door wegen onder water kwamen te staan. Drie personen werden door de bliksem gedood. Het westen van het land was dinsdag reeds door slecht weer geteisterd. Hierdoor ontstonden overstromingen en stormschade. De voorzitter van het Produkt schap Vee en Vlees, de heer Joh. de Veer, is in de gisterochtend te Utrecht gehouden vergadering van het Produktschap terug ge komen op de kwestie van de kistkalveren, die zo hij zeide, na de vorige gehouden vergadering van het Produktschap nogal wat deining heeft veroorzaakt. De heer De Veer betreurde het dat men bij de kistkalveren met een voorstelling van zaken is ge komen, alsof er bij eenzijdige voeding van melk en huisvesting in een donker hok sprake is van dierenkwelling en men heeft vol gens hem, van een mogelijke uit zondering regel gemaakt. De uitspraak van de voorzitter van het hoofdbestuur van de Ne derlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren, die mr dr Hugenholtz vergezeld deed gaan van een foto van een misvormd kalf, als voorbeeld waartoe deze methode zal leiden, wordt vol gens de heer De Veer, niet be vestigd in de praktijk. Iedereen is in de gelegenheid deze uitspraak te controleren, als men de moeite deed in Doetin- chem of Den Bosch naar de markt te gaan, aldus de heer De Veer. Het eerste Duitse vrachtschip met atoomkracht-voortbeweging zal uiterlijk in 1959, mogelijk zelfs nog in dit jaar, kunnen varen. Tegen die tijd willen de Howaldts Werke te Kiel ge reedgekomen zijn met het plaatsen van de atoomkracht- voortbewegingsinstallatie in het moderne koopvaardijschip van een reder uit Sleeswijk—Hol- stein. In deskundige kringen te Hamburg wordt het zeer goed mogelijk geacht, dat het tweede Duitse door atoomkracht voort bewogen zeeschip in 1961 zijn eerste reis zal kunnen maken. Hiermede schijnt de vraag beslist te zijn, of de bondsrepu bliek zich, evenals de Verenigde Staten, Frankrijk, Japan en de Sowjet-Unie, met eigen ontwik keling van atoomkracht-voort- bewegings-installaties voor sche pen zal bezighouden. Wesb- Duitsland heeft daarmede het aannemen van een afwachten de houding zoals Engeland uit rentabiliteitsoverwegingen doet, overwonnen. Klaarblijkelijk is men er toe overgegaan zelf atoomkracht-voortbewegings-in- stallaties voor schepen te ont wikkelen, daar over korte of lange tijd naar de mening van vakkringen zeeschepen toch met dergelijke installaties uit gerust moeten zijn, om te kun nen blijven concurreren. Prof. Kurt lilies, een Ham- burgse scheepsbouwdeskundige verklaarde later evenwel, dat het nog wel jaren zal duren voor het eerste Duitse atoom vrachtschip in de vaart zal ko men. Hij kon het optimisme der scheepvaartkringen, dat volgens hem berust op het succes der Amerikaanse atoomduikboten niet delen. De Westduitse staten Slees- wijk— Holstein, Hamburg, Bre men en Nedersaksen hebben enige tijd geleden een studie commissie voor scheepsreactors opgericht, waarin ook de re gering in Bonn is vertegenwoor digd. Op 16 oktober komt de commissie in Hamburg bijeen om een proefreactor vast te stellen dat het best geschikt is voor aandrijving van schepen en pas dan zal men kunnen be ginnen met de bouw van een protoype voor een reactor van 50.000 kw. De proeven daarmee zouden zeker anderhalf jaar vergen, aldus prof. lilies. OPLOOP Woensdagavond haalden de ouders van de 19-jarige matroos J. J. R., die van huis was wegge lopen, hun zoon uit een café in de Goudenregenstraat te 's-Gra- venhage. Dit beviel de jongeman niet, die met zijn vader begon te vechten. Hij kreeg weldra hulp van enige vrienden, maar op dat ogenblik naderde een auto van de verkeerspolitie en de agenten grepen in. R. werd naar het politiebureau overgebracht evenals de foto graaf F. K. T., die zich niet had willen verwijderen. De Griekse verzetsbeweging op Cyprus, de Eoka, heeft de Griekse Cyprioten in een pam flet opgewekt zich gereed te houden voor een grote aanval op het Britse plan voor het eiland. „Ons eiland is Grieks en wij wijzen elk compromis af. Wij staan op zelfbeschikkings recht. 450.000 Grieken zijn vast besloten met alle middelen weerstand te bieden aan de Brits-Turkse samenzwering", aldus het vlugschrift. De woor den „met alle middelen" waren onderstreept. Daar kan men zien hoe de con stitutie is van de kalveren die bij honderdtallen worden aange voerd, die allen met eenzijdige melk of kunstmelk zijn gevoed en die allen in een donkere omge ving zijn opgegroeid. Vertegenwoordigers van het marktwezen en exporteurs, die per week 500 kalveren slachten, zo zeide de heer De Veer, verze kerden mij, dat kalveren als op de foto van dr. Hugenholtz is af gebeeld misschien één op de 1000 voorkomen en dat dit niet een gevolg is van de voeding of huis vesting maar zuiver een misvor ming bij de geboorte meegekre gen. Bij kwelling, aldus zeide hij, zou de vereiste snelle groei ook onmogelijk zijn. Het mesten van kalveren vereist bijzondere zorg en vakkennis. De gemiddelde burger, aldus de heer De Veer, heeft geen be grip van de zorg die de boer, de boerin en het gezin voor hun vee stapel moeten opbrengen, de vele nachtrust die zij moeten opoffe ren om hun vee bij de geboorte van het jonge dier bij te staan of om te voorkomen, dat het in de vruchtvliezen verstikt. Maar altijd begint om 5 uur weer de lange arbeidsdag, aldus de heer De Veer, 's zondags en in de week. Met de steeds meer opgevoerde produkties wordt volgens de voorzitter van het Produktschap de gezondheidstoestand van de dieren meer labiel en is voort durende waakzaamheid geboden. De boer doet dat van nature, maar dan grieft het mij als boer, aldus de heer De Veer, dat de burgers menen een wetsvoorstel nodig te hebben om de kalveren tegen de boeren te beschermen en daarom geef ik gaarne toe, zo vervolgde hij, dat ik in de vorige vergadering zeer scherp heb ge sproken en meer heb gesproken als boer dan als voorzitter van het Produktschap. De wijze van huisvesting, aldus de heer De Veer, zou aan een door HILAIRE BELLOC 5) Nadruk verboden. „Het moet eerst drogen", zei de meester na al die formaliteiten „Dan moet het gevernist worden. Ik zal het met eigen handen naar uw hotel brengen en dan is het van u." Te zijner tijd bracht de Schep per, stralend van zelfvoldoening, het schilderij aan zijn weldoener. Triomfantelijk kwam hij bij de Aanbidster terug. „Ik heb het ten geschenke gegeven!" zei hij. Zij antwoordde: „We zullen nooit zijn naam vergeten!" En dan voegde ze er peinzend aan toe: „Wat is zijn naam?" „Ik heb om zijn kaartje ge vraagd," antwoordde het Genie. „Maar hij had er geen. Het schijnt, dat die eilandbewoners er geen op na houden. Maar hij zei me, dat zijn naam de la Gar- ne was." „Maar dat is toch een Franse naam?" opperde de Aanbidster bescheiden. „Alle oude families in Enge land hebben Franse namen", gaf haar geliefde trots ten antwoord. Het is een lord. Dus hij heeft na tuurlijk een Franse naam. Zijn adres heb ik niet gevraagd. Ik dacht, dat ik hem daarmee on aangenaam zou zijn." Peinzend ging hij voort: „Het was mijn meesterwerk. Zal ik het ooit evenaren? Nooit! Heb ik er spijt van? Helemaal niet. Door zijn goede daad heeft hij de wereld verrijkt." En de Aanbidster was het daar ten volle mee eens. Zo zat de heer Delgairn opge knapt met iets, dat hem erg raar voorkwam, maar dat hij toch niet wilde achterlaten dat zou hij min hebben gevonden. En ten slotte herinnerde het hem aan een gelukkig en prettig uur. Zo kwam het, dat, enkele weken later, het meesterwerk, de Ame Courgeoise in North Merton House arriveerde. Het moest op gehangen worden, maar eigenlijk wist Delgairn niet goed, wat hij ermee moest aanvangen. Hij wist in een effen witte lijst en je kon nergens aan merken of het in de lengte of in de breedte moest hangen, noch ook of het beroem de oog (was dat het oog van Gods gerechtigheid of een oog van Bourgeois' hebzucht of was het zo maar een oog?) moest dreigen van uit de linkerbovenhoek (als je het schilderij in de lengte hing) of dat het van beneden naar boven moest kijken (als je het De logiesprijs in Nederland is nog steeds laag vergeleken met die in de meeste omringende lan den en er is stellig geen aanlei ding voor de internationale toe rist om ons land te mijden. De prijzen zijn in alle landen in de laatste acht jaar flink verhoogd, ook in ons land. Die voor het lo gies stegen in verhouding met andere landen in Nederland ster ker dan de prijzen der maaltijden. AUSTRALIË nader onderzoek moeten worden onderworpen om voorlichting te kunnen geven over de meest ge wenste vorm» Hij zeide een stal te hebben gezien waarbij men het aantal heeft uitgebreid door het plaat sen van meer boxen, gesloten rechthoekige ruimten, waarin 't kalf zich voldoende kon bewegen om te liggen en te staan en waarbij door een rooster de urine en mest worden afgevoerd. De boxen waren in dubbele rijen aangebracht. Een andere en z.i. betere oplos sing zag de heer De Veer in een stal, waarbij de achterkant van cfe box was weggelaten en de kal veren in een rij waren geplaatst, zodat het mogelijk was door een middengang achter de kalveren langs te lopen. Vliegen zijn voor kalveren be slist een kwelling, aldus de heer De Veer. Ondanks het bezit van een staart en een tong kunnen zij zich daartegen onvoldoende verweren, daar de vliegen zich bij voorkeur neerzetten op de dunst- behaarde delen, de oren, ogen en benen. Met de huidige middelen is het volgens hem mogelijk door spui ten of het aanbrengen van strips de stal het gehele jaar vliegen- vrij te houden. Hierin schuilt de mogelijkheid te onderzoeken, aldus de heer De Veer of de thans heersende duis ternis om de kistkalveren meer kan worden verlicht. Na een uitvoerige bespreking besloot het bestuur van het Pro duktschap de overnameprijs voor baconvarkens te verhogen van 2,21 tot 2,28 per kg waardoor aansluiting wordt verkregen op het prijsniveau van de opvolgen de klasse op de vrije markt. De baconprijs is thans zeven cent boven de kostprijs gestegen. De gewichtsgrens bleef op 70 kg ge handhaafd. De rundveepositie noemde de heer De Veer gunstig. Daar er weinig vraag is naar vette koeien worden de runderen eerder af geleverd. Het eerste halfjaar van 1958 is reeds 12 procent meer ge slacht dan in dezelfde periode van vorig jaar. Het prijspeil op de slachtveemarkt ontwikkelt zich gunstig, evenals de export die thans de import overtreft. Premier Menzies heeft in het Australische Huis van afgevaar digden medegedeeld dat op 22 november a.s. algemene verkie zingen in Australië zullen wor den gehouden. Menzies voegde hieraan toe gouverneur-generaal sir William Slim te hebben verzocht het parlement op 14 oktober te ont binden. Er worden elke drie jaar in Australië algemene verkiezingen gehouden. De regering-Menzies steunt op de liberale en de plattelandspartij, die respectie velijk 57 en 18 zetels in het uit 124 leden bestaande Huis van afgevaardigden hebben. De socialistische oppositie partij bezet 49 zetels. FRANKRIJK Generaal De Gaulles kabinet heeft woensdag zijn goedkeu ring gehecht aan de ontwerp tekst van de nieuwe Franse grondwet, die in hoofdzaak door De Gaulle en zijn adviseurs is opgesteld, maar ook rekening houdt met bepaalde voorstellen van een raadgevende commis sie. Op 28 september zal het Franse volk over de grondwet stemmen, die thans nog aan de raad van State, Frankrijks hoogste rechterlijke instantie, wordt voorgelegd. Nadat deze rapport zal hebben uitgebracht en nadat De Gaulle van zijn Afrikaanse reis aan het eind van deze maand in Frankrijk zal zijn teruggekeerd, zullen de laatste details van de grondwet worden uitgewerkt. De aanvaarde voorstellen van de commissie betroffen: Raadpleging van de constitu tionele raad door de president der republiek alvorens in geval van nood de volledige macht aan zich te trekken. Grote steden zullen een even redig grotere stem krijgen in het college van speciale kiezers, die de president kiezen. Frankrijk en zijn overzeese gebieden zullen verenigd zijn in een „gemeenschap" waarvoor de toelating vrij zal zijn en die zijn eigen uitvoerende raad on der de president der republiek alsmede een gekozen lichaam of Senaat zal hebben. Het kabinet verwierf evenwel een voorstel van de commissie om overzeese gebieden hun sta tus elke vijf jaar te kunnen la ten herzien. dwars hing). Hij kon niet tot een conclusie komen. Hij hing het in de lengte en omdat hij met het geval verlegen was, hing hij het in een donkere hock van de bil jartkamer, waar een scherm naast de deur er schaduw op wierp en waar niemand er last van had. Daar wachtte het op de dag van zijn roem. HOOFDSTUK II. Een jaar ging voorbij over Noth Merton en over de rest van de wereld. De ongelukkige inva lide erfgenaam had het feest van zijn meerderjarigheid gevierd en zijn vader had het feest maar hol en leeg gevonden. De jongere zoon zou binnenkort van school komen. John Delgairn bleef hoe langer hoe meer op zichzelf en zoals invaliden en eenzamen vaak doen, hij wijdde zich alleen aan zijn liefhebberij. Hij ontwik kelde zijn verwonderlijk talent voor reproductie, maar hij deed het in alle stilte. Bij toeval had hij zelf dat talent ontdekt. Eens, toen hij een schets wilde maken van een groep olmen, die hij van uit zijn venster aan de parkzijde kon zien, schoot het hem te binnen, dat Harding een potloodschets van die bomen gemaakt had en hij dacht eraan, dat hij daar veel van zou kunnen leren. Harding had, daar in huis, een eeuw te voren, les gegeven aan de groot moeder van zijn vader en als hij In de na-oorlogse goedkope landen zijn de prijzen in het al gemeen voor logies en .maaltijden meer gestegen dan die in de duurdere landen. Zo wordt op grond van een studie over de ont wikkeling der hotelprijzen in 8 Europese landen geconcludeerd in 't deze week verlchenen jaar verslag over 1957 van de Horecaf (Ned. Bond van Werkgevers in hotel-, restaurant-, café- en aanv. bedrijven). Het totaal aantal overnachtin gen steeg vergeleken met 1956 met 73.000, in Amsterdam met ruim 50.000, in Rotterdam met ruim 21.000, Utrecht bleef gelijk, overig Nederland boekte een toe neming met ruim 41.000, en Den Haag (zonder Scheveningen) een teruggang met 40.000. Van het aantal overnachtingen (6.236.250) was 43 van buitenlanders (1956 42%). Buiten de 4 grote steden werden 4 miljoen over nachtingen geregistreerd, waar van 28 van buitenlanders (27% in 1956). Er is geen sprake van een re delijke bezetting der hotelbedden buiten de drie grote steden, waar bij in het verslag wordt opge merkt, dat alle bezettingspercen tages zijn gedaald door een ster kere toeneming van het aantal bedden dan van het aantal gas ten. Het jaar 1957 heeft voor de Horecabedrijven niet veel opbeu rends te zien gegeven en voor 1958 is men ook niet al te opti mistisch gestemd. De Expo te Brussel zal voor een gedeelte der bedrijven vermoedelijk een gun stige factor zijn aldus het jaar verslag. Amsterdam heeft veel gasten, die op de Expo geweest zijn of er heen gaan, zo deelde een be stuurslid mede. In 1957 hebben een remmende invloed op bedrijvigheid in de Horecabedrijven uitgeoefendhet zondagsrijverbod in de eerste weken van '57. De onrust in de wereld na de Suez- en Hongaar se kwestie die eerst wat week te gen het seizoen, de bestedingsbe perking, het „zomerse weer", en tenslotte was er het in de laatste jaren gebruikelijke gezondheids gerucht in het buitenland, in 1957 in de vorm van een waarschu wing tegen de „Aziatische griep", welke in Nederland zou heersen. Over de invloed van de t.v. op het gewone bezoek aan de Ho recabedrijven wordt opgemerkt, dat het reeds thans in bepaalde uitgesproken amusementsbedrij ven merkbaar is wanneer een be paald populair programma „in de lucht is". In het buitenland heeft men de ervaring opgedaan, dat het pu bliek zich na een beginperiode van popularisering der t. v. wee£ tot 't traditionele vermaak wendt. De tussenliggende fase evenwel kan zeer benauwend zijn. Voor 1960 en volgende jaren wordt een sterke toeneming en popularisering van het transat lantische vervoer verwacht en zal een stijging van liet aantal hotel gasten waarschijnlijk zijn. Modernisering van vele bedrij ven zal dan ook niet achterwege blijven. Hoewel dit verkeer een meer populair karakter zal dra gen dan thans, zal de toerist van de toekomst logies wensen, dat voldoet aan zekere eisen van comfort, waaraan een groot deel der Nederlandse hotellerie mo menteel nog niet voldoet. In die klasse kan volgens Horecaf ge sproken worden van de wense lijkheid van verruiming der lo- giesgelegenheid in de toekomst. Voor de overige bezoekers is de bestaande hotelaccommodatie ze ker niet onvoldoende. De Australische premier, Ro bert Menzies, heeft donderdag berichten tegengesproken, als zou de Australische minister van Buitenlandse Zaken Casey tijdens zijn reis in het buiten land besprekingen gaan voeren over plannen voor een militair verdrag met Nederland om Ne derlands Nieuw-Guinea tegen een mogelijke Indonesische in vasie te beschermen. Tijdens een persconferentie verklaarde premier Menzies, dat minister Casey, die woens dag naar Europa en de Verenig de Staten is vertrokken, de si tuatie in westelijk Nieuw-Gui nea zal bespreken, doch de pre mier was niet bereid zich in de tails te begeven. Tevoren had de waarnemend minister van Buitenlandse Za ken, sir Philip Mcbride in het parlement medegedeeld, dat de regering een onderzoek is be gonnen naar een verklaring van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken, dat Indo nesië aan de Verenigde Staten géén garantie heeft gegeven, dat de Amerikaanse wapens niet tegen westelijk Nieuw-Gui nea zullen worden gebruikt. ZATERDAG 23 AUGUSTUS HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gr.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 V. d. kleuters; 9.05 Gym. v. d. vrouw; 9.15 Gr.; (9.359.40 Waterstanden); 10.00 Caus.10.05 Morgenwijding 10.20 Gram.; 11.00 Cabaret; 11.30 Buitenl. weekoverz.; 11.45 Luit- recital12.00 Gram.12.30 Land en tuinb. meded.12.33 Ha waiian muz.; 13.00 Nws; 13.15 VARA-varia; 13.20 Politiekapel 13.45 Sportpraatje14.00 Jazz- muz.14.25 V. d. jeugd; 15.00 Gram.; 15.15 Boekenwijsheid; 15.35 Concertgebouwork. en pi anotrio; 16.25 Klankb. over het Deltaplan16.40 Hammondor gelspel; 17.00 VARA's versierde vakantietips17.30 Journ.18.00 Nws en comm.; 18.20 Europese de portefeuille opzocht, zou hij zeker iets kunnen vinden, dat hem zou kunnen helpen. Hij vond inderdaad een schets en tekende die met buitengewone nauwkeurigheid na, zelfs de toets van de meester maakte hij zich eigen en daar lag het evenbeeld van de oorspronkelijke tekening en hij was er zelf verwonderd over, hoe zeer beide gelijk waren. Hij vond het zo merkwaardig, dat hij een lege lijst ging zoeken om na te gaan of, als ze allebei ingelijst waren, het effect nog hetzelfde zou zijn. Intussen zette hij de originele tekening van Harding tegen een stapel boeken en zijn eigen tekening ernaast, als tweelingen. Hij zocht een poosje onder de lijsten in een kast in een aangrenzende kamer. En het duurde even eer hij esn geschikte lijst vond. Toen hij er een had en terugkwam in de kamer, waar hij had zitten teke nen en toen hij daar op enige af stand de twee potloodtekeningen zag, gaf het hem een schok, te zien, dat op die afstand, hij zelf niet kon zien wat het origineel van Harding was en wat zijn eigen tekening. Nu was hij tame lijk bijziend, zoals de meeste copiïsten. Maar het was verba zend. Natuurlijk kon hij, toen hij dichterbij was, de twee wel uit elkaar kennen door de ouderdom van het papier, maar het geval maakte een diepe indruk op hem. (Wordt vervolgd.) athletiekkampioenschappen te Stockholm18.35 Lichte muz. 19.00 Artistieke Staalkaart; 19.30 Caus.; 19.40 Gesproken portret; 19.55 Caus.; 20.00 Nws; 20.05 Lichte muz.20.35 Promenade orkest en solist; 21.15 Hoorsp.; 21.50 Socialistisch comm.; 22.05 Cabaret; 22.30 Sport; 22.35 Nws; 23.15 Taptoe Delft, rep.; 23.30 24.00 Dansmuz. HILVERSUM II7.00 Nieuws, 7.15 Koorzang; 7.45 Morgenge bed en liturg, kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.8.50 V. d. vrouw 10.00 V. d. kleuters; 10.15 Gr.; 10.30 Ben je zestig?; 11.00 V. d. zieken; 12.00 Middagklok; 12.03 Dansmuz.12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Gram.; 12.55 De Zonnewijzer; 13.00 Nws en Ka tholiek nws; 13.20 Gram.; 13.30 Lichte muz.; 14.00 V. d. jeugd; 14.20 Gram.; 14.40 Kroniek v. letteren en kunsten; 15.05 Gr.; 15.10 Accord, ork.15.30 Koor zang; 15.50 Boekbespr.16.00 V. d. jeugd; 16.50 De schoonheid v. h. Gregoriaans; 17.20 Sport praatje; 17.30 Gram.; 18.00 Journalistiek weekoverz.; 18.10 Gram.; 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws; 19.10 Radio philh. ork. en solist; 20.10 Lichtbaken, caus.; 20.25 Act.; 20.40 Gevar. muz.; 21.25 Gram.; 22.00 Amus. muz. 22.35 Wij luiden de zondag in; 23.00 Nws; 23.15 Nws in Es peranto. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.12.34 Caus 12.45 Gram.; 13.00 Nws; 13.11 Muz. kaleidoscoop14.30 Gram.; 15.15 Lichte muz.; 15.45 Gram.; 16.40 Idem; 17.00 Nws; 17.10 Liturg, kal.17.20 Casinoconc.18 00 Gevar. muz.; 18.30 V. d. sold.; 19.00 Nws; 19.30 Wereldtentoon stelling 20.00 Operettemuziek 21.30 Gram.; 22.00 Nws; 22.15 Verz. progr.; 23.00 Nws; 23.05 - 24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. 17.0017.30 Voor de kleuters; 20.00 Journ. en weeroverz.20.20 Tot ziens in Jeruzalem; 20.40 Film; 21.00 Taptoe Delft; 22.45 Dagsluiting. BELGIË (VI.): 18.00—19.00 Wereldtentoonst.; 19.00 Film- progr.; 19.30 Nws; 19.45 De week in beeld; 20.15 T.V.-feuill. 20.45 Muzikale film; 21.15 We reldtentoonstelling; 22.00 Tap toe te Delft; 22.30 Nws. J bij de melkhandel.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 5