SPORTNIEUWS XcteTte*^ Eric de Noorman - Ingrid Binnenlands nieuws BEURSOVERZICHT ZWEMMEN VOETBAL Door Moeder s lekkere boterham een stuk gegroeid toen Oma kwam! mniin... en kerngezond^ Vandaag Woensdag ONGELUK MET VUILNISAUTO EIST KINDERLEVEN. Een roltrommel-vuilnisauto van de Utrechtse gemeentelijke rei nigingsdienst is dinsdagmiddag in de Spieghelstraat te Utrecht ingereden op een groepje kinde ren, dat op het trottoir aan het spelen was. De 3-jarige Yvonne den Breejen geraakte bekneld tussen de muur van een woning en de auto en was op slag dood. Omstreeks kwart over één was personeel van de reinigingsdienst bezig de vuilnisemmers te ledi gen'in de Spieghelstraat. Terwijl de chauffeur van de vuilnisauto eveneens bezig was achter de wagen een emmer te ledigen, zag de bijrijder de zachtjes voortrij dende vuilniswagen gevaarlijk dicht een geparkeerde auto na deren. Hij wilde met het stuur wiel, (lat buiten de cabine is aan gebracht, de richting van de vuil niswagen wijzigen, maar geraak te daarbij met zijn mouw achter een handgashandle. De wagen kreeg daardoor plotseling te veel gas en reed het trottoir op. De spelende kinderen vlogen uiteen, maar de drie-jarige Yvonne den Breejen kon niet meer zo snel wegkomen en werd door de vuil niswagen verpletterd. AANRIJDING MET DODELIJKE AFLOOP Op de Amsterdamsestraatweg te Utrecht is maandagavond omstreeks 19.30 uur de 32-jarige motorrijder H. v. d. H. uit Utrecht verongelukt. V. d. H., die met zijn motor, komende uit de richting Am sterdam naar het stadscentrum reed werd door een personen auto, bestuurd door de 44-jarige J. V. eveneens uit Utrecht, aan gereden en raakte met zijn hoofd onder het linkerwiel van de auto. Hij werd op slag ge dood. DIEFSTAL VAN BOEKEN. De politic van 's-Gravenhage heeft de 49-jarige hotelknecht J. T. aangehouden, die uit boekhan dels te Amsterdam en Den Haag boeken heeft gestolen. De gemid delde waarde van de boeken was 50,per stuk. T. heeft de boeken her en der verkocht en zich daarna bij de politie gemeld. De 26-jarige kantoorbediende C. B. werd aangehouden, toen hij bij familie op bezoek was, en kans zag uit een colbertjasje een portefeuille, inhoudend 425, mee te nemen. GEEN MOORD OF DOODSLAG Zondag j.l. werd de Rotterdam se recherche gealarmeerd door een bericht uit Aschaffenburg in Duitsland, dat daar een 18-jarige Duitse jongeman was gearres teerd wegens diefstal in een Duitse jeugdherberg. Meteen zou hij maar een roofmoord heb ben bekend, die hij op 16 juli te Rotterdam zou hebben gepleegd op een oude man. Een porte feuille met 125 zou de buit ge weest zijn. Aanvankelijk nam men aan, dat de jongeman fantaseerde, omdat er van een moord of van doodslag omtrent die tijd niets bekend was, maar bij nader on-, derzoek is men het mogelijk gaan1 achten, dat de „moord" slaat op een geval van mishandeling, ge pleegd in de nacht van 13 op 14 juli. Een 57-jarige stoker uit het Oostelijk stadsdeel werd er het slachtoffer van. Hij zou beroofd zijn van ongeveer 100. De ver wondingen van de stoker waren echter niet ernstig en hij kon, na verbonden te zijn in het zieken huis Bergweg, naar huis terug keren. Gebleken is, dat de Duit se knaap gelogeerd heeft in een logement in de binnenstad, waar hij een weekendtas met inhoud wegnam. 9 Een oefenstraalvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht is maandag j.l. nadat een der mo toren in brand was gevlogen, op een aantal auto's neergestort, die geparkeerd waren in de omge ving van de militaire vliegbasis te Myrtle, in Zuid-Carolina. Vier personen, onder wie twee kinde ren, zijn hierbij om het leven ge komen. De twee inzittenden van het vliegtuig zijn, met ernstige brandwonden, in een ziekenhuis opgenomen. GOED GEDISPONEERDE MARKT De markt was gistermiddag goed gedisponeerd. De koersen van de internationale waarden getuigden van een goede onder toon, die de gehele tendentie kenmerkte. Praktisch gespro ken, had de aandelenmarkt op het Damrak eerder lager moe ten zijn, in verband met de te leurstellende slotkoersen t.a.v. het bedrijfsleven voor het twee de halfjaar, een aarzelende houding aannam. Hiervan trok het Damrak zich totaal niets aan en ging haar eigen weg. Er kon wel niet van een hausse stemming gesproken worden, echter, het niveau waarop de zaken tot stand werden ge bracht, gaf blijk van vertrou wen in de toekomst. De handel in aandelen Kon. Olie was niet groot, doch de koers waarop ge handeld werd kon bepaald vast genoemd worden. Er werden in dit fonds wat premies afgeslo ten, terwijl de arbitrage een enkel stukje meepikte. Zolang echter de politiek in het Mid den-Oosten (oliegebied) niet in goede banen is geleid, kan men geen grote affaire in de oliehoek verwachten. Bij de opening wer den aandelen Kon. Olie op 166,— verhandeld tegen de vo rige slotprijs 165,en een pa riteit van eveneens 165,—. Aanhoudende aankopen op klei ne schaal, waartegenover geen aanbod aanwezig was, waren oorzaak, dat de koers opliep tot 166.60. Aandelen Philips met de grootste omzet ter beurze van de laatste dagen waarvan maandag met 230.000, hielden zich bijzonder goed evenals de converteerbare obligaties van dit concern. De minder fraaie cijfers van de dochteronderne ming van Philips, de Consoli dated Electronics in Amerika werden volkomen genegeerd. De gloeilampenaandelen liepen op van 313 tot 314 en boekten een winst van ruim 1 pet. De converteerbare obligaties avan ceerden een half pet. AKU's verbeterden in een kalme markt 1 punt en aandelen KLM werdenonveranderd op 101, vernomen. De gunstige markt- stemming was hoofdzakelijk toe te schrijven door aankopen van de beroepshandel. In de scheepvaartsector was de stemming eveneens opge wekt. De omzetten waren lager dan die van de vorige dag, toen er enige verkopers in de markt lagen, doch de prijzen kwamen merendeels boven die van maandag uit. In de cultures viel weinig te beleven en over de gehele linie waren de koersen hier fractioneel lager. Van de staatsfondsen boekte de staffel- lening een half pet winst als gevolg van de verplichte 200.000-vraag in een lege markt. Aandelen Koninklijke Demka staalfabrieken N.V. werden 7 punten hoger op de gepubli ceerde gunstige bedrijfsberich- ten. N abeurskoersen Kon. Olie: 166.50—168.20 166.50) Unilever: 375 ged. en laten (37414) Philips: 315—316 (31414) AKU: 197—197 y2 (196%) Philips: 5 procent 136. Beursindices 15/8 18/8 19/8 Int. concerns Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen 290.25 288.05 290.59 150.09 150.47 151.11 135.93 135.08 135.50 123.70 123.70 123.33 87.43 86.42 86.42 204.58 203.43 204.80 NEDERLANDER IN FRANKRIJK VERONGELUKT Maandagavond is de 50-jarige accountant N. W. W. uit de Pen- tislaan 12 te Aardenhout bij een auto-ongeval op de route Natio nale nr 10 bij Rambouillet om het leven gekomen. Zijn vrouw en 15-jarige zoon die bij hem in de auto zaten werden ernstig ge wond naar het ziekenhuis van Rambouillet gebracht. De auto van de heer W. kwam, met grote snelheid rijdend in de richting Parijs, in botsing met 'n Franse auto, die om nog onver klaarde redenen plotseling naar de linkerkant van de weg uit week. De drie inzittenden van deze wagen kwamen allen om het leven. Beide auto's werden ge heel vernield en de slachtoffers konden niet dan met grote moei te uit de wrakstukken worden bevrijd. De politie acht het niet onmo gelijk dat de bestuurder van de Franse auto, die met een snel heid van meer dan honderd kilo meter per uur reed, onwel is ge worden en daardoor de macht over het stuur verloor. ZOMERAVONDCOMPETITIE De Hoop—H. K. C. 4—1. KANAAL-RACE IN DE NACHT VAN DONDERDAG OP VRIJDAG VAN START Er heerst weer opwinding in het kleine Margate, het vriende lijke badplaatsje aan de Engelse Zuidwestkust. Negenentwintig zwemmers en zwemsters uit 15 landen zijn naar Kent getrokken om te trainen voor de zevende Kanaal-race, die in de nacht van donderdag op vrijdag wordt ge houden. Eén van de 18 buiten landers is de 20-jarige Stina Free uit Bergen op Zoom, de enige Nederlandse deelneemster aan deze lange afstandwedstrijd. Om één uur in de nacht zullen de gegadigden naar de vorstelijke prijzen die organisator Billy But- lin heeft uitgeloofd de strijd gaat om maar liefst 1900 Engelse ponden, dat is ongeveer 20.000 gulden bij Kaap Gris Nez aan de Franse kust in zee gaan. He melsbreed is de afstand van Kaap Gris Nez naar Dover ongeveer 33 km, doch de zeestromingen, de wind en het getij maken dat de zwemmers vele kilometers meer moeten afleggen. Verleden jaar ging de strijd voornamelijk tussen de dames, toen behaalde de Deense Greta Andersen Olympisch kam pioene 100 meter vrije slag tij dens de spelen van 1948 de zege, die haar een trofee ter waarde van 11.000 gulden en een geldprijs van 5000 gulden ople verde. Aangezien Greta Andersen getrouwd is met een Amerikaan en thans in de Verenigde Staten woont, komt zij dit jaar voor Amerika uit. Ook nu start de Olympische kampioene van 1948 als de grote favoriete. Bij de heren zijn de Braziliaan Alfredo Camarero en de Brit Gordon Hill de voornaamste kanshebbers. De oudste deelne mer is de Zweedse journalist Karl Erik Martin, die 55 jaar is. De jongste de 19-jarige Engelse Rosemary George, die iedereen vertelt dat ze lui is en heel lang wil slapen. Liefst 14 uren per dag. Toen men Ad Vriens, de trai ner van de blonde Stina Free vroeg, wat hij dacht van de kan sen van zijn pupil, antwoordde hij met de woorden die de Britse Brenda Fisher heeft gesproken nadat zijn in 1951 het record voor dames had verbeterd: ..Een Ka naalrace bestaat voor 30 procent uit zwemmen, voor 40 uit „navi gatie" en voor zeker 30 procent uit geluk Ja...oma...daar kijkt U van op! Kleine kleinkinderen worden ongemerkt grote jongedames, 't Gaat hard als ze dagelijks hun stapeltje boterhammen met Blue Band eten! Want Blue Band betekent smullen én smullen is groeien. En als U dan eens komt logeren zegt U uit de grond van Uw hart: „Verbazend, wat ben jij groot geworden". Weet U 't al van caroteen? DOOR (Oztö&eft MÉÉR VITAMINE-ZEKERHEID tr<U. - Meer dan ooit helpt Blue Band in de dagelijkse vitaminebehoefte voorzien. Al jaren geeft Blue Band U vitamine A en vitamine D. Dat betekent weerstand en energie, maar ook een sterk beender- gestel en een gezond gebit. Nu is Blue Band nog verrijkt met CAROTEEN (provitamine A), dat een waardevolle bijdrage levert tot dc gezonde groei van Uw kind. Hoe lang, hoe zwaar moeten Uw kinderen zijn? Hoeveel vitamine A en caroteen hebben ze dagelijks nodig? meisjes lengte gewicht vitamine A caroteen 3 jaar 94 cm 14'/, kg 660 I.E. 800 /jg 5 jaar 105 cm IB'/., kg 880 I.E. 1000 fjg 7 jaar 113 cm 21% kg 1155 I.E. 1200 /jg 9 jaar 123 cm 25% kg 1375 I.E. 1500 fjg Heeft U jongens? Zijn ze ouder of jonger? Let op volgende advertenties van Blue Band. Zij komen ook aan de beurt. Deze cijfers zijn na tuurlijk alti|d een gemiddelde. 106 310. léO *0. Jordaniërs zouden uit Irak gezet zijn 36 Jordaniërs hebben dinsdag in Amman gezegd, uit Irak ge wezen te zijn. Zij waren vorige maand gearresteerd en hadden 40 dagen gevangengezeten. Daar na waren zij geslagen en zonder eten of drinken in de woestijn achtergelaten op meer dan 80 km van de Jordaanse grens. Naar hun zeggen bevinden on geveer 400 Jordaniërs zich nog in een gevangenis in Bagdad. Alle Jordaanse eigendommen waren verbeurd verklaard. LODELIJK ONGEVAL. Dij een poging om een auto te passeren is maandagavond op de Marathonweg te Rotterdam de 25-jarige monteur R. H. met zijn motorfiets verongelukt. Het schijnt dat de man met een zwaaiende arm een teken heeft willen geven aan de chauffeur van de auto, doch daarbij de juiste richting verloor en tegen 'n stoeprand is gereden, waardoor hij slipte. Met het hoofd is nij tegen een lichtmast gebotst, het geen hem het leven kostte. Communistische functionarissen in Slowakije geroyeerd Drie vooraanstaande leden van de communistische partij in W. Slowakije zijn uit de partij gezet wegens tegen de partij gerichte activiteit en lidmaatschap van een fascistische groepering uit de oorlogstijd. De uitgestotenen zijn volgens het communistische partijblad Rude Pravo leden van het polit bureau van de plaatselijke partij afdeling te Povaska Bystrica. WOENSDAG kunt U profiteren van onze speciale gehaktdag. Lekker, fris en kersvers GEHAKT 500 gram voor f 1,50 Malse doorregen RUNDERLAP 500 gram voor f 1,95 SLAGERIJ •XELSESTRAAT - TELEP. 2530 35. Ze schrikken al lebei van de opver- w-achte ontmoeting en de ruiter maakt een beweging of hij er ijlings van door wil gaan. Maar dan be denkt hij zich als hij Hrap's hond ziet „Goeiendag!" zegt de oude terwijl hij nader bij komt. „Vroeg op pad, hè? Zoek je hier wat, vreemdeling?" Hij kijkt de ander slaperig aan en ?chijnt diens gejaag de, onrustige houding niet op te merken. „Ik... eh... ja, ik volg een spoorvan een beer die ik aangeschoten heb..." mom pelt Arnar. „Sjonge, dan mag je wel oppas senHrap's stem klinkt Ujzi- ger dan ooit, „het is wat je noemt een drukke morgen, je bent de tweede die ik in de gauwigheid tegenkom hier „De tweede?" Arnar kan zijn schrik nauwelijks verbergen, maar Hrap babbelt onnozel voort: „Ja, en dan tel ik de gewonde, die ik gevonden heb, niet eens mee, want dan zijn 't er drie. Da's dat Sjonge, die was er erg aan toe... maar hij zal 't wel halen, zou ik denken, ja zekerNou, goeien- dag vreemdeling, kijk maar uit je ogen, da's dat „Hé, wacht eens eventjes", zegt Arnar hees, „die gewonde zal mijn kameraad toch niet geweest zijn? Hoe zag hij er uit?" „Nou, dat zou ik niet meer weten", mompelt Hrap sloom. „Maar die andere kerel die ik tegenkwam was een jager, dat's datwacht eens eventjes i die gewonde had het wel over een Arnar. Ben jij die?" Arnar staart de oude even wezenloos aan. Hij schtidt dan zwijgend het hoofd „Nou dan ga ik maar, goeien- daggrijnst Hrap stompzin nig en met de oude hond op de hielen verdwijnt hij in het kreu pelhout Roerloos staart Arnar hem na. „Dus Erwin leeft nogprevelt hij schor, „dan kan ik geen enkel risico moer nemenDie oude gek weet niet dat ik hem ken Hij is natuurlijk op weg met die zak etenswaar naar Ingrid. Ik hoef slechts zijn spoor te volgen om haar in handen te krijgen en dén wil ik wel eens zien, wie aan het langste eind trekt Onbekende vliegtuigen boven Sumatra en Borneo Het hoofd van de inlichtingen dienst van de Indonesische lucht macht heeft dinsdag bekend ge maakt, dat onbekende vliegtui gen zijn waargenomen die over Zuid-Sumatra en het Indonesi sche gedeelte van Borneo vlo gen. Hij richtte tot de bevolking 'n waarschuwing „om waakzaam te blijven, ook al is de rugge- graat van de revolutie gebro ken". Gehaktdag Alleen vandaag 500 gram KWALITEITS- GEHAKT 1.55 1 bekertje VLEESSALADE 0.50 l bekertje HUZARENSALADE f 0.65 150 gram gebraden KEURGEHAKT i 0.59 SLAVINKEN (volgens keurrecept) 3 voor f 0-98 Fa E. A. IJs»baert Vlooswijkstraat 57

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 3