Uit de Provincie EEN MEESTERWERK IS ZOEK Radio en Televisie VefifecuJe Kantongerecht te Terneuzen nieuwe esso benzine verrijkt (€sso) nieuwe gouden Binne mei TERNEUZEN. Vragen aan de Minister PRIJSVAL VAN FRUIT AXEL SLUIS ZAAMSLAG AGENDA Het wakend oog van Esso duldt in Uw motor V v esso extra motor oil DE BRITSE KERNPROEVEN NIEUWE REGERING IN LAOS CRITIEK VAN „NEW YORK TIMES" OP TSJOU EN LAI Vandc Licht»" aanrijding; Gistermiddag omstreeks 4 uur reed een Belgische auto, be stuurd door de heer A. J. G. Ch. van R., wonende te Lokeren, in de Nieuvvstraat in de richting van de Korte Kerkstraat. Toen de heer Van R. wegens een geparkeerd staande Volkswa gen naar links moest uitwijken, naderde uit de andere richting een auto. Om deze te laten pas seren reed de heer Van R. ach teruit. doch kwam daarbij tegen de Volkswagen terecht, waardoor aan beide auto's materiële scha de ontstond. Vakexamen Straatmaker. Bij het gisteren door een exa mencommissie van de Stichting tot Bevordering Wegenbouw ge houden praktijkexamen straat maker slaagde de heer W. K. Broekhoven, werkzaam bij de dienst van Gemeentewerken al hier. Jaarvergadering voetbalver eniging „Terneuzen". In het clublokaal café „La Belle Vue'' hield de voetbalver eniging „Terneuzen" in verband met de promotiewedstrijden en vakanties een verlate jaarverga dering onder voorzitterschap van ir. J. F. Denie. In zijn openingswoord memo reerde de voorzitter voorname lijk de successen die in het afge lopen seizoen werden behaald: het kampioenschap derde klasse K.N.V.B., de promotie naar de tweede klasse en het behaalde kampioenschap van de A-junio- ren. De secretaris, de heer P. van Dixhoorn, gaf een overzicht over het afgelopen jaar en herinnerde evenals de voorzitter aan de be haalde successen en tevens aan de degradatie van het tweede elftal naar de afdeling Zeeland. De uitslagen der diverse ge speelde wedstrijden passeerden de revue en herinnerd werd aan het protest van „Dongen", dat uiteindelijk niet-ontvankelijk werd verklaard. Tot zijn blijd schap kon de heer Van Dixhoorn mededelen dat de toto nu weer draait en hij sprak daarbij de hoop uit dat deze zal blijven draaien, daar dit van groot be lang is voor de verenigingen. De penningmeester, de heer W. A Riemens, gaf het finan- Het lid van de Tweede Ka mer de heer Van Dijk heeft aan de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening de volgende vragen schriftelijk gesteld 1. Is het de minister bekend, dat in de afgelopen week een scherpe prijsval van het fruit is ingetreden? 2. Kan de minister medede len, of naar zijn mening, indien de prijsontwikkeling zich op dit niveau zou voortzetten, gevaar zal bestaan, dat de interne fi nanciële weerstandskracht van de desbetreffende bedrijven zal worden verzwakt, en dit wel in het bijzonder van de zeer grote groep bedrijven, die in het vorig jaar een slechte oogst hebben gehad en dus toen niet hebben kunnen profiteren van de toen hoge prijzen? 3. Heeft de sluiting van de Belgische grens voor de import van Nederlandse appelen op 15 augustus 1.1. plaatsgehad over eenkomstig de bepalingen van het landbouwprotocol? 4. Hoe verhielden zich de Belgische marktprijzen tot de vastgestelde Belgische mini- mum-importprijzen en hoelang bewogen zich die Belgische prij zen omstreeks dat niveau? 5. Kan de minister medede len a. welke Nederlandse tuin- bouwprodukten thans nog in België kunnen worden inge voerd en of het prijsverloop van deze produkten zodanig is, dat eerlang ook grenssluiting voor deze produkten is te verwach ten; b. van welke Belgische tuinbouwprodukten nu de im port vrij is; c. of het prijsver loop van alle bedoelde produk ten in Nederland zodanig is, dat in het kader van het land bouwprotocol Nederland ver plicht is deze Belgische pro dukten nog te accepteren? 6. Kan de minister verder mededelen: a. of de Belgische minimum-importprijzen voor tuinbouwprodukten en in het bijzonder voor appelen zijn ge baseerd op kostprijsberekenin gen; b. of de in België gemaak te kostprijsberekeningen zijns inziens de toets van vergelijking met die, door het L.E.I. opge maakt, kunnen doorstaan en met name of, indien hem der gelijke berekeningen in Neder land werden voorgelegd, hij deze, indien nodig, als basis voor zijn beleid zou aanvaar den? 7. Kan de minister ten slotte mededelen, welke tuinbouw produkten en in het bijzonder welke fruitsoortën thans nog uit andere landen dan België hier te lande worden geïmpor teerd? cieel overzicht. De balans sloot ,-met een batig saldo. De heren G. Gillissen en S. W. Henry werden bij acclamatie herbenoemd als lid van de finan ciële commissie. Periodiek traden af de be stuursleden de heren A. van Alphen, W. H. Blok, P. van Dix hoorn, J. Neve en W, A. Rie mens. Zij werden allen bij accla matie herkozen. Van de gelegenheid tot het ste'len van vragen werd weinig gebruik gemaakt, waarna de heer Denie de vergadering sloot. Agenda gemeenteraad. In de op dinsdag 2 september a.s., des avonds te 7 uur, alhier te houden openbare vergadering van de gemeenteraad, komen o.m. de volgende punten in behandeling: Benoeming van wethouders. Benoeming van 3 leden van de Gascommissie. Benoeming van 3 leden, een deskundige en 2 plaatsvervangen de leden van de Bouwcommissie. Benoeming van 4 leden der com missie van toezicht op het ge meentelijk Woningbedrijf. Benoeming van 4 leden en 2 plaatsvervangende leden der finan. ciële commissie. Benoeming van 4 leden der com missie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken. Benoeming van 4 leden van de commissie van advies voor de sa menstelling van strafverordenin gen. Benoeming van 5 leden van de commissie van advies, als bedoeld in artikel 8 van de woonruimtewet. Voorstel tot benoeming van een vertegenwoordiger der gemeente voor de N.V. Waterleidingmaat schappij „Zeeuwsch-Vlaanderen". Voorstel tot benoeming van 2 vertegenwoordigers der gemeente in het bestuur van de Stichting Beschuttende Werkplaatsen Mid den Zeeuwsch-Vlaanderen te Ter neuzen. Voorstel tot benoeming van 2 vertegenwoordigers en 2 plaatsver. vangers der gemeente in het alge meen bestuur van ,de Centrale Dienst van Bouw., en Woningtoe zicht en de Dienst Gemeentewer ken in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen te Terneuzen. Voorstel tot benoemingvan 2 vertegenwoordigers der gemeente in de Commissie Samenwerkende Gemeenten Kanaalzone te Ter neuzen. Benoeming van een vertegen woordiger en een plaatsvervanger der gemeente in de Stichting Pro testantse Ziekenzorg „Zeeuwsch- Vlaanderen" te'Terneuzen. Voorstel tot het verkopen van een perceel bouwgrond aan J. C. Kerckhaert, Kijkuit K 48 te Axel. Voorstel tot het kopen van een perceel grond vah F. van Dix hoorn te 's-Gravermage. Voorstel tot het verlenen van een bijdrage in de kosten, verbon den aan het verbeteren van de weg Zoutespui—Schapenbout. Omtrent het voorstel tot het ver lenen van een bijdrage in de kos ten, verbonden aan het verbeteren van de weg ZoutespuiSchapen bout, delen B. en W. de raad mede: Van het Bestuur van het Water, schap Koegors c.a. te Axel is on der dagtekening van 10 mei 1958 een verzoek ontvangen een bij drage te willen verlenen in de re- constructiekosten van de weg ZoutespuiSchapenbout (Spuidijk no. 11 en Graafjansdijk no. 9 ged. van de Wegenlegger). Het Bestuur heeft zich ook ge wend tot Gedep. Staten met een verzoek om subsidie uit de rijks uitkering voor de niet-planwegen. Voor zover ons bekend is hierop nog niet beschikt. Gedeputeerde Staten zijn blij kens hun schrijven van 3 juni '58, no. 171, 2e afd., welk schrijven bij de stukken is gevoegd, van mening dat de reconstructie van genoemde weg zonder financiële medewer king van de gemeente niet moge lijk is. De bewuste weg verkeert, zoals bekend, in een slechte conditie. Het Bestuur van het Water schap heeft een raming laten ma ken van de kosten, welke ge moeid zijn met het herstel van de weg. De totale raming is 66.750, wat neerkomt op 6,95 per m2. De breedte van de weg zal 3.50 m bedragen, in bochten en aanslui tingen echter meer. De verhar dingsdikte moet tenminste 20 cm zijnT Het Waterschap komt voor hoge uitgaven te staan, temeer daar in de vergadering van ingelanden van 25 februari 1958 werd besloten alte polderwegen van het Water schap te asfalteren, met uitzonde ring van de Blikstraat, uit te voe ren uiterlijk 1961. De volgorde van de uitvoering der werken is over gelaten aan het bestuur. Voor 1958 staat de weg Zoutespui Schapenbout op het programma. De polderiasten zijn ondertussen voor 1958 verhoogd tot 30 per ha. Na ampele overweging zijn B. en W. tot de conclusie gekomen, dat het in dit speciale geval bil lijk moet worden geacht een ge meentelijke bijdrage te verlenen. B. en W. gronden deze opvatting op het feit, dat de onderhavige weg voor een gedeelte ligt in het ontwerp-uitbreidingsplan-Spui, waardoor hier sprake is van een inherent gemeentebelang. Bij de uitwerking van deze zaak zijn B. en W. gekomen tot een ge meentelijke bijdrage van 15.000. Voor de realisering van de in het ontwerp-uitbreidingsplan-Spui ge projecteerde weg zou namelijk on geveer hetzelfde bedrag nodig zijn. Hoewel het bestuur een gemeente lijke bijdrage vraagt van 50 procent der verbeteringskosten of rond 34.000, zal het duidelijk zijn dat B. en W. moeilijk verder kun nen gaan dan de voorgestelde 15.000. Ter vermijding van mogelijke consequenties is het college bij de formulering van ons voorstel niet uitgegaan van het feit, dat de weg voor een,gedeelte bebouwd is. Ook het argument dat de weg een ver binding vormt tussen Zoutespui en Axel-Sassing heeft bij ons geen gewicht in de schaal gelegd. B. en W. stellen tenslotte voor een gemeentelijke bijdrage van 15.000 beschikbaar te stellen in de kosten van de verbetering van de weg ZoutespuiSchapenbout. Het spreekt welhaast vanzelf, dat deze bijdrage slechts betaal baar zal worden gesteld indien de weg ten genoege van het gemeen tebestuur wordt opgeleverd. Voorstel tot het verlenen van een bijdrage voor de verandering van de gevel van het pand van R. D. Dieleman, Markt 15 te Axel, Voorstel tot het verlengen van de kasgeldlening met de Rijks postspaarbank ad 250.000. Aanbieding gemeentebegroting, bedrijfsbegrotingen en begroting burgerlijk armbestuur voor 1959. Het college van B. en W. deelt in antwoord op de vragen, welke in de vergadering van 29 juli 1958 werden gesteld, het volgende mede Vraag van d<» heer Oggel om van liet terrein op »le hoek van »le Spa rkst raat te Spui een speel plaats voor kinderen te maken. De door de heer Oggel bedoelde grond is een stuk braakliggend bouwterrein op de hoek van de Sparkstraat te Spui. Zolang deze grond niet verkocht is, bestaan er geen bezwaren tegen dat dit perceel gebruikt wordt als speelplaats voor kinderen. Naar het ons voorkomt is het niet nodig dit terrein voor ge noemd doel te egaliseren. Op het ogenblik is trouwens daarvoor ook geen personeel beschikbaar. Wij menen, dat het terrein in de bestaande toestand voor het gevraagde doel, gelet op de tijde lijke strekking ervan, geschikt is. Vraag van de heer Oggel over de richtingaanduiding aan de Zuid singel en omgeving naar Terneu zen en Perkpolder. Wij hebben ons tot de Groeps commandant van de Rijkspolitie gewend met het verzoek ons ter zake van advies te willen dienen. Zodra dit advies ontvangen is, zullen wij op déze zaak nader terugkomen. Vraag van de heer Hamelink om het wandelpad aan de Kinder dijk door te trekken tot het zwem bad. Wij juichen het idee van de heer Hamelink toe, doch moeten er op wijzen dat de kosten niet gering zijn. De lengte van het te leggen wandelpad is nl. ca. 550 m. Dit betekent bij een breedte van 2 m in totaal 1100 m'- tegelbestrating. De prijs bedraagt 7,per m2, zo. dat met dit object ongeveer 7700 gemoeid is. Zoals reeds meerdere malen is betoogd, noopt de financiële toe stand van de gemeente tot uiterste zuinigheid en moeten de lasten zich momenteel in het algemeen bepalen tot de strikt onvermijde lijke uitgaven. Mocht dit object t.z.t. toch tot uitvoering kunner komen, dan is bovendien de medewerking van de Rijkswaterstaat vereist. Vraag van de heer Kesbeke om verkeersvoorzieningen aan de Zuidsingel. Zoals reeds in de vorigé verga dering is medegedeeld, is een plan ontworpen ter oplossing van de verkeerssituatie op het kruispunt Zuidsingel KanaalkadeZeestr. Kinderdijk. Zolang omtrent dit plan nog geen overeenstemming is bereikt met de Rijks- en Provinciale Wa terstaat, kan de geprojecteerde oplossing niet gerealiseerd wor den. Wij verzekeren u dat wij op dit punt diligent blijven. Vraag van de heer C. van Ben- degem over de wandelpaden in het recreatieboè, waarvan de voetbal vereniging „Axel" last ondervindt. In het komende najaar zullen voorzieningen worden getroffen, waardoor naar wij hopen aan de moeilijkheden een einde zal komen. Vraag van de here C. van Ben- degem over de 48 woningwetwo ningen aan de Julianastraat (even tuele overname door de gemeen te). Ten vervolge op ons antwoord in de vergadering van 29 juli 1958 kunnen wij u thans mededelen, dat wij met het bestuur van de woningbouwvereniging een be spreking hebben gehad over de 48 woningwetwoningen aan de Julia nastraat. Het bestuur heeft zich in prin cipe bereid verklaard deze wonin gen aan de gemeente over te doen, zodra de verbeteringen (verlich ting en sanitair), waarvoor uw raad in de vergadering van 24 juni 1958 .besloot een rijksvoor schot aan te vragen van 48.800, zullen zijn voltooid. Vraag van de heer Oggel over de splitsing van het kas. en admi nistratief beheer bij de bedrijven. Van de Vereniging van Neder landse Gemeenten te 's-Graven- hage is onder dagtekening van 21 juli 1958 een schrijven ontvangen over de invoering van centraal kasbeheer in onze gemeente. Na ampele overweging zijn wij tot de conclusie gekomen, dat wij ziging van het bestaande systeem, mede ook gelet op de daaraan ver bonden kosten, niet opportuun moet worden geacht. Wij wijzen er voorts op, dat blij kens verkregen inlichtingen in geen enkele gemeente in Zeeland centraal kasbeheer bestaat. Niettemin willen wij bij pen sionering van diensthoofden split- Sing van kas- en administratief be. heer wel in overweging nemen. Gemeenteraad gaat vergaderen. Vrijdagavond komt de gemeen teraad van Sluis in vergadering bijeen. Er is een voorstel van het college van B. en W. om de bij bouw aan het stadhuis onder hands te gunnen aan de Fa D. Huurman in Delft. Tot amanuensis van de Gods huizen wordt door het college voorgedragen J. G. L. 'de Broek en F. Gevaert en tot penning meester van het algemeen arm bestuur van Heille A. van Beijs- terveld. De muziekvereniging „Apollo" vraagt financiële mede werking voor de aanschaf van nieuwe uniformen voor de mu zikanten en tevens een verhoging van de bijdrage voor de jeugd drumband. Na binnengekomen advies van de Kamer van Koop handel moet de winkelsluitings verordening worden vastgesteld. De kolenkaehels van de Christe lijke school moeten worden ver vangen. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau der rijkspolitie alhier zijn als gevonden de vol gende voorwerpen aangegeven, welke zijn terug te bekomen bij de daarachter vermelde adressen. Zwart poesje, Axelsestraat 75; kindertasje, Axelsestraat 35. (Advertentie) Maak er een feest van metx toffees 32 ct. per 100 gr. Kornets 85 ct. erf LM Zitting van 19 augustus WOENSDAG 20 AUG. TERNEU7ENGemeentehuis, 10 uur: Aanbesteding bouw van een schippersschool. Luxor-Theater, 8 uur: Salz- burger Geschichten. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: Storm over Perzië. (Advertentie) Gebruik daarom uitsluitend met alle eigenschappen van bovensmering door HILAIRE BELLOC 3) Nadruk verboden. Toen hij zijn beide bezoekers zag, die zeer beleefd bogen, voel de hij zich erg opgelucht. Zij zagen er niet als slechte mensen uit: zij schenen geen agenten te zijn van Joodse huisheren: wol ven, begerig naar huur. Maar die verwcahtte hij: en hij wist, dat ze niet lang zouden wegblijven en voelde zich helemaal niet zeker. Delgairn begon op die beschei den Engelse manier, die de Fran sen bewonderen, maar niet be grijpen, te vertellen, waarom hij had aangeklopt, dat hij als jonge man in dezelfde studio geschil derd had en hoeveel genoegen het hem deed, het atelier nog eens te zien. Hij zou zijn gast heer niet ophouden, maar wilde alleen even rondkijken om zijn oude herinneringen te doen her leven. Het jonge genie Bourrot boog vriendelijk en zelfs het rare en argwanende schepsel op het tabouretje knikte hen toe. In een ogenblik waren ze vrien den. Bourrot had hen al met een wijde zwaai van zijn kwast uit genodigd, rond te kijken (er was niets te zien), toen er weer op do deur geklopt werd, nu niet be scheiden, maar hard, 'niet met de- tradities van de landadel achter zich, maar ontegenzeggelijk een aanval van dat afschuwelijk monster de Bourgeois. De Bour geois heeft geen hart en geen ziel Hij leeft van het bloed van de kunstenaar. Hij kan de dingen des hemels niet onderscheiden van die van de aarde en hij int huur. De Bourgeois der Bour geois, de Bourgeois, die door het hele Quartier lalin vervloekt werd, reeds vóór de communisten in het land kwamen, de Bour geois, waar de hele Montparnas- se een gruwelijke liekel aan heeft, verschijnt nergens ver- vaarlijker dan in het kleed van een huisheer, met ogen, met bloed belopen, knarsetandend en huilende om zijn huur. Ja, hij was het werkelijk? Voor de heer Delgairn en sir John Pailey, K.C. (en M.P. dat vergat ik, O.B.E. 2 ook, voor zo veel ik weet) leek hij niets meer dan een tamelijk dik en bij-de- Naast de gewone verkeers overtredingen, welke de kanton rechter te berechten had, waren er enkele andere te behandelen, w.o. een overtreding van de Leer plichtwet. Terzake hiervan stond terecht de Axelse fabrieksarbeider A. v. d. W. Diens dochtertje was, in- plaats van naar school te gaan, met prentbriefkaarten gaan ven ten. Vader v. d. W. gaf toe, dat het niet helemaal in de haak was, maar beloofde dat zijn andere kinderen de school getrouw zul len bezoeken. Eis en uitspraak 10 of 2 d. P. F. W., bierhandelaar te Hulst reed op 9 mei van dit jaar met zijn auto over de Walstraat te Axel. Daar het wat geregend had, was het wegdek glad. In de onoverzichtelijke bocht moest hij plotseling remmen omdat een tegenligger, welke laatste juist een geparkeerde Volkswagen was ontweken, bestuurd door de heer G. C. V. te Axel, zich in zijn baan bevond. Door het gladde wegdek mis lukte het remmen en 750,— schade was het resultaat. Eis 20 of 6 dagen. Mr. F. Adriaansen meende, dat alles te wijten was aan de Volks wagen waarvan de bestuurder, in het rumoer van het eerste ogen blik der aanrijding, zich ijlings met zijn auto uit de voeten had gemaakt. De kantonrechter wilde zich beraden en zal over 14 dagen schriftelijk vonnis wijzen. L. F. v. d. B., grondwerker te Graauw, kwam per fiets naar Hulst om zijn schoonmoeder, die in het ziekenhuis verpleegd werd te bezoeken. Hierover wat in gepeins ver zonken, schonk hij geen aan dacht aan het verkeer, toen hij het kruispunt Korte en Lange Nieuwstraat naderde, waar hij een aankomende motorrijder voorrang moest verlenen. Naast de hierdoor veroorzaakte schade moest v. d. B., overeenkomstig de eis, 20 boete betalen. M. de V. te aamslag had er geen erg in, dat hij verkeer van rechts moest laten voorgaan toen hij met zijn bromfiets over de Emmalaan in Terneuzen reed. De kantonrechter wees De V. op het gevaar van bromfiets rijden op hoge leeftijd en vroeg of De V. alle verkeersborden kende. De V. erkende, dat hier wel wat aan mankeerde. De officier eiste 35 of 7 dg. Uitspraak 30 of 6 dagen. J. L. uit Vlissingen had een uitstapje met zijn brommer ge maakt en had buiten de kom van Terneuzen op 't fietspad wiel rijders gepasseerd op 't moment, dat een brommer van tegenover gestelde richting naderde. Voor dit „snijden" luidde de uitspraak, overeenkomstig de eis, ƒ30 of 6 dagen. A. A. M„ landbouwer te Honte- nisse, werd bij verstek veroor deeld tot 20 of 4 dagen voor het achteruitrijden met zijn vrachtauto, waardoor hij enkele honderden guldens schade aan een motorrijwiel had veroor zaakt. hand Fransmannetje van een jaar of veertig in een grijs con- ïectiepakje. Maar voor de Die naar van de Muzen en Apollo en de Aanbidster van die Dienaar was hij een Macht uit de Hel. En toen hoorde Delgairn dat hem weer terugbracht tot zijn jongemannentijd en zijn oude vrienden; hij lioorde dingen, die al in duizend boeken verteld zijn de vraag om achterstallige huur van het genie, dat geen geld heeft, de protesten, de vasthou dendheid. Hij hoorde Gallische ironie, bijtende Gallische spot, Gallische vasthoudendheid, Gal lische hebzucht en de Gallische kijk op dingen, die dit aardse te boven gaan maar ook de besliste Gallische wil, het geld nu dade lijk te krijgen en van lang ge noeg gewacht te hebben en geen onzin asjeblieft. Hij hoorde hij kon nauwe lijks zijn oren geloven, zo echt was het het oude aanbod om in natura te betalen in plaats van in geld en hij zag het koninklijk gebaar, waarmee naar de doeken tegen de muur werd gewezen, als cm te zeggen: „Neem dit alles en binnen twintig jaar zijt ge millionnair!" Maar toen voelde de Engelsman het lijden, dat hiermee verbonden was en hij deed iets, wat voor hem zeer na tuurlijk was. Bourrot, vernederd door de drievoudige ntmoeting en E. J. V„ winkelier te St. Jan steen, kreeg 10 of 2 dagen, om dat hij zijn linkerportier had ge opend, toen juist een andere auto passeerde. P. G. M., veehandelaar te Zaamslag, had op de Koedijk in Terneuzen met zijn veeauto tegen een lichtmast gereden. Hij werd hiervoor bij verstek veroordeeld tot 15 boete en be taling van f 60,20 aan de Ge meente Terneuzen. K. E. de B. te Hulst was in de nacht van 3 november '57 met zijn broer op straat te Hulst en had op een laakbare manier an deren lastig gevallen. De politic had hen meegeno men en bij foulering bleek ver dachte een mooi maar zeer ge vaarlijk mes in zijn zak te heb ben. De B. stond nu alleen voor het bij zich hebben van dit mes te recht, daar hij voor de andere feiten al door de politierechter gestraft was. Eis en uitspraak 5 met ver beurdverklaring van het mes. De 81-jarige L. v. d. W. te Ter neuzen was op 10 juli 1.1. naar de zee gegaan' om wat groente te bemachtigen. Hiervoor had hij wel een vergunning, maar niet om zich in de schorren van de Braakman te Hoek te bevinden. Verdachte verdedigde zich in een moeilijk te stuiten woorden stroom waarin hij verklaarde nog nooit met de politie in aanraking te zijn geweest. De boete van 10 welke een officier tegen hem eiste noemdé hij veel te hoog, want hiervoor zou hij droog brood moetefi eten. v. d. W. had zijn verdedigings- speech nog niet beëindigd, toen de kantonrechter al de uitspraak had gedaan van 7,50 of 2 dagen. Artsen, onder wie ook tand artsen, zullen met ingang van 1 januari a.s. in Tsjecho-Slowakije hun particuliere jiraktijk moe ten beëindigen. Dit is bepaald in een decreet^ dat hoogleraren, vooraanstaande specialisten en gepensioneerde of invalide artsen van deze maatregel uitsluit. Dit is de jongste fase in de politiek van liquidatie der particuleire ondernemingen. De Britse admiraliteit heeft dinsdag bekendgemaakt, dat 36.000 vierkante kilometer van het gebied rondom het eiland Christmas met ingang van woensdag tot nader order ge vaarlijk terrein zal zijn in ver band met proeven met kern wapens. Volgens in Bangkok ontvan gen radioberichten is er in Laos een anticommunistische regering van elf man aan het bewind gekomen. Premier is Phoui Sananikone. Dit kabinet, dat beloofd heeft een einde aan de corruptie te makeri, heeft met 29 tegen 21 stemmen het vertrouwen van de nationale vergadering gekregen. DONDERDAG 21 AUGUSTUS. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dagope ning; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwij ding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11:00 Kookpraatje; 11.15 Kamerorkest; 12.00 Wereldmu ziekconcours Kerkrade; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Lichte muz.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Metropole orkest; 13.55 Beursberichten; 14.00 Viool en piano; '14.30 Hoorspel; 15.10 Cabaret; 16.00 Varianten; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Lichte muz.; 18.00 Nieuws; 18.15 Europese ath- letiekkampioenschappen te Stock holm; 18.25 Theaterorkest; 18.55 bleek van drift terwijl zij, die ik nu maar madame Bourrot zal noemen, met gebalde vuisten achter hem stond, klaar om in woedende snikken uit te barsten, Bourrot ging naar het arme lijke jasje, dat aan de spijker hing (de 'winterkleding was al lang in de bank van lening) cn zocht naar het geld: er zou mis schien de helft van het bedrag zijn of althans iets om de verne dering te doen ophouden. Intus sen betaalde Delgrain de schuld, kreeg de kwitantie en de slechte Bourgeois, aan wie Delgairn de huur had betaald, had stijf gebo gen naar de ruggen van de Bour- rots, naar de jas en naar de twee Engelsen, wier effen gezicht zo veel goedheid en humor verborg. De slechte Bourgeois had de deur achter zich met voldoende be scheidenheid gesloten en was nu op weg om verder bloed te zui gen, ditmaal niet van een leer ling der Muzen, maar van een oude dame, die veel te veel geld in een ijzeren kistje onder haal bed bewaarde en waarmee hij al tijd minstens twintig minuten moest bekvechten eer hij kreeg wat hem toekwam. 1) M.P. Member of Parlia ment, lid van de Tweede Kamer. 2) O.B.E. Orde of the British Empire, een Engelse decoratie. (Wordt vervolgd.) Naar aanleiding van een ver klaring van de premier van communistisch China, Tsjou En Lal, tijdens een receptie van de Indonesische ambassadeur in Peking, waarin hij beweerde dat het „agressieve blok" in de Ver. Staten de recente opstand tegen de regering van Djakarta heeft veroorzaakt, schreef de „New York Times" dat Tsjou, die al gemeen wordt beschouwd als het meest intelligente lid van het rode regiem in Peking, ook een doortrapte leugenaar is, en daarom dubbel gevaarlijk. Tsjou's leugenachtige uitbar sting was of bedoeld om zijn gastheer een genoegen te doen, dan wel deze te misleiden. Hij beschuldigde de Verenigde Sta ten van interventie, variërend van het op touw zetten en steu nen van de gewapende opstand tot het uiten van militaire drei gementen en het smeden van verschillende heimelijke politie ke complotten. „Als Tsjou En Lai dit zegt, is hij te goed op de hoogte om niet te weten dat hij liegt. Wellicht hoopte hij zijn communistische kameraden in Indonesië een beetje troost te verschaffen, omdat hij ook goed genoeg ge ïnformeerd is om te weten, dat de Verenigde Staten niet en thousiast zijn over hun invloed op het regiem van Soekarno. Misschien probeerde hij Soekar no een uitweg te verschaffen voor zijn falen om aan de ge rechtvaardigde eisen, die tot de opstand hebben geleid, tegemoet te komen. In elk geval of in beide geval len gebruikt hij opzettelijk on waarheid als een politiek in strument. Dit is een armzalige manier om enigerlei internationaal re spect te verwerven, voorop gesteld natuurlijk dat Tsjou En Lai dit wenst", aldus de „New York Times". Europ. athletiekkamp.19.00 Ge sproken brief uit Londen; 19.05 Gram.; 20.00 Nws; 20.05 Vanessa, opera; 22.50 Act.; 23.00 Nieuws; 23.15 Koersen te New York; 23.16 Spcrtact.; 23.26 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.15 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.50 Voorde vrouw; 10.00 Gram.; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Voor dc zieleen; 11.45 Gram.; 12.00 Middagklok; 12.03 Gram.; 12.55 Wij van het land; 12.35 Land- en tuinbouw med.; 12.38 Gram.; 12.55 Zonne wijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Gram. 13.30 Wereldmuziekconcours te Kerkrade; 14.00 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Cello en piano; 15.45 Koorzang; 16.00 Bij bellezing; 16.30 Sopraan en pia no; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursberichten; 17.45 Klankbeeld; 18.30 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.10 Strijkkwar tet; 19.30 Gevar. muz.; 19.50 Pol. causerie; 20.00 Radiokrant; 20.20 Gevar. muziek; 21.15 Causerie; 21.30 Mil. Kapel; 22.00 Tijdschrif tenkroniek; 22.10 Orgelconcert; 22.35 Gram.; 22.45 Avondover denking; 23.00 Nws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.11 Dialogues des Carmelites, opera; 15.00 Gram.; 16.00 Koersen; 16.02 Zang en pia no; 16.45 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nws; 19.30 Wereld tentoonstelling; 20.00 Orkest; 20.55 Gram.; 21.05 Orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Jazzmuziek;» 22.55 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA. NED. T.V.: 19.30 De Dam in de Grevelingen, rep.; 20.00 Journaal en weeroverzicht; 20.20 Mensen. dingen, nu20.20 Spiegel der kunsten; 21.00 Lichte muz.; 2115 Beroemde variéténummers, film BELG. VL.: 18.00 Wereldten toonstelling; 19.30 Nieuws; 20.00 Interview; 20.30 Marionetten theater; 21.00 Speelfilm; 22.30 T.V.-rally; 23.00 Nieuws. ONGELUK MET EIST KIND Een roltromme de Utrechtse ge nigingsdienst is in de Spieghelst ingereden op eei ren. dat op het spelen was. De 3-jarige Yvo geraakte beknelc van een woning was op slag doo Omstreeks kwa personeel van de bezig de vuilnis gen in de Spiegh de chauffeur va; eveneens bezig wagen een emm» de bijrijder de z dende vuilniswe dicht een gepar deren. Hij wilde wiel, dat buiten gebracht, de rich niswagen wijzige te daarbij met zi, een handgashan kreeg daardoor p gas en reed het spelende kinderei maar de drie-jar: Breejen kon nie wegkomen en we niswagen verplet AANRIJD] DODELIJK] Op de Amster te Utrecht is omstreeks 19.30 i motorrijder H. Utrecht veronge] V. d. H., die 1 komende uit d< sterdam naar h< reed werd door auto, bestuurd d J. V. eveneens u gereden en ra hoofd onder het de auto. Hij we dood. DIEFSTAL V. De politie va: heeft de 49-jarig T. aangehouden, dels te Amsterda boeken heeft ges delde waarde var 50,per stuk. T. heeft de boe verkocht en ziet politie gemeld. De 26-jarige C. B. werd aange bij familie op kans zag uit een portefeuille, inh( mee te nemen. GEEN MOORD Zondag j.l. wei se recherche ge een bericht uit A Duitsland, dat d; Duitse jongemE teerd wegens Duitse jeugdhe zou hij maar een ben bekend, die Rotterdam zou i op een oude n feuille met 125 weest zijn. Aanvankelijk dat de jongem omdat er van ee doodslag omtren bekend was, ma; derzoek is men h< achten, dat de een geval van ir pleegd in de nac juli. Een 57-jarig Oostelijk stadsde slachtoffer van. zijn van ongevee wondingen van t echter niet ernsti verbonden te zij] huis Bergweg, r keren. Gebleken se knaap geloge logement in de t hij een weekenc wegnam. O Een oefenstr de Amerikaanse maandag j.l. na toren in brand een aantal auto' geparkeerd war ving van de mi te Myrtle, in Zu personen, onder ren, zijn hierbij komen. De twee het vliegtuig z brandwonden, ii opgenomen. WOENSD profiteren speciale g Lekker, fi GE 500 gram Malse RUN 500 gram SL axelsestraat

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2