Binnenlands nieuws SPORTNIEUWS Televi isie Buitenlands nieuws Radi io en Eric de Noorman - Ingrid ZWEMMEN WIELRENNEN DUIVENSPORT VOETBAL AUTO MET VIER PERSONEN IN HET IJ Vier personen zijn zaterdag nacht op het nippertje aan de dood ontsnapt toen zij met een personenauto in Amsterdam N. vanaf de Valkenweg het IJ inre den. Onmiddellijk nadat de auto te water was geraakt wisten de inzittenden zich echter te bevrij den. De wagen verdween even la ter onder water, dat daar ter plaatse 13 meter diep is. De pont, waarmee de auto had moeten oversteken, was reeds midden op het IJ. De schipper van de pont richtte dadelijk schijnwerpers op de plek van het onheil. Twee automobilisten, die op de Valkenweg stonden te wachten op de volgende pont wisten de drenkelingen op het droge te brengen. De passagiers, de 24-jarige mej. C. M. Huiberts en mej. G. V'eenendaal beiden uit Hilver sum en de heren H. Singh (26) en H. Ragobert (25) uit Amster dam verklaarden niet van de si tuatie ter plaatse op de hoogte te zijn geweest. Een van de da mes kreeg een shock. DODELIJKE GEVOLGEN VAN EEN MOTORBOTSING De 26-jarige ongehuwde Cb. de C. uit Arnhem, die enige da gen geleden in het Heseveld op een snijpunt van wegen met zijn motor in botsing kwam met een bestelauto, waaraan hij geen voorrang had verleend, werd daarbij zwaar inwendig ge kneusd en aan zijn hoofd ver wond. Hij werd opgenomen in het Canisiusziekenhuis te Nijmegen, waar hij zaterdag aan de gevol gen is overleden. VERDRONKEN. Vrijdagmiddag omstreeks vijf uur is het 7-jarig jongetje Gertje van Kapel uit Spijkenisse in het water van de haven aan de Oost kade aldaar geraakt en verdron ken. Omstreeks zes uur in de avond misten de ouders het kind. De rijkspolitie maakte met een geluidswagen het signalement van het jongetje bekend. Bewo ners hadden het kind aan de wa terkant van de haven gezien. Met behulp van vele particuliere autobezitters werd het water van de haven belicht. Om kwart voor elf 's avonds is het jongetje uit het water opgehaald. DIEFSTALLEN BIJ DE VVESTLANDSE STOOMTRAM MAATSCHAPPIJ De recherche te Loosduinen heeft in samenwerking met de spoorwegrecherche vijf mannen gearresteerd, die in het afgelo pen jaar voor duizenden guldens aan goederen, zoals tabakswa ren, textiel en koffie hadden ge stolen. De spoorwegen zorgden voor transport van goederen uit het gehele land naar Delft, waar de Westlandse Stoomtrammaat schappij dit vervoer overneemt oor de stadjes en dorpen in het Westland. De diefstallen waren tijdens dit laatste transport ge pleegd. Zesde Wereldvrijgezellen Congres. Diveise muziekkorpsen en 23 kanonschoten, gelost door de eeuwenoude schutterij „Het hei lig Kruis", luisterde zaterdag middag om vier uur in Greven- bicht de intocht op van honder den vrijgezellen uit vele landen, waar tot en met heden voor de zesde maal het wereldvrijgezel- lencongres wordt gehouden. Vóór het gemeentehuis nam. de burgemeester van Grevenbicht het défilé af van de congressis ten, die zich naar de Maaskant begaven. Herauten te paard ga ven met klaroenstoten te kennen dat de traditionele vrijgezellen- poppen aan de overkant van de rivier werden overgebracht. De gehuwde organisator van het congres, de gemeente-secreta ris de heer G. Greijn, nam de peppen in ontvangst en bracht die in optocht over naar de con grestent, waar hij met een rede voering en welkomstwoorden in 5 talen, het congres formeel opende. Hij riep de vrijgezellen der ge hele wereld op zich verenigd in te spannen voor het bevorderen van de wereldvrede, en dit ook te doen door adhesie te betuigen met een desbetreffend verzoek dat door het congres aan de Ver enigde Naties is gericht. De Maastrichtse letterkundige F rans van Oldenburg Ermke sprak na hem over „De vrijgezel- lin voor de spiegel". Vrijgezellinnen en vrijgezellen verenigden zich om 7 uur 's avonds in een soirée dansante in de congrestent, terwijl daar buiten in de geïllumineerde stra ten van Grevenbicht (2600 inwo ners) het merendeel van de 26 café's, geïmproviseerd tot „Wein- stuben", établissements char mants en oud-Hollandse koffie huizen, hun gasten ontvingen. Vrijgezellen vragen belasting verlaging De vrijgezellen op het 6e we- reldvrijgezellencongres hebben de minister van Financiën ver zocht de belasting, die de vrijge zellen moeten betalen, te verla gen. Zij hebben de bewindsman in een telegram onder de aandacht gebracht „dat de belasting, die de vrijgezel in Nederland, in verge lijking tot de niet-vrijgezel, moet betalen, veel te hoog is" en „dringen op verlaging aan". DODELIJK VERKEERSONGELUK In het Binnengasthuis te Am sterdam is zaterdagmorgen de 48-jarige mevr. G. Brakeboer- Ligthart uit Medemblik overle den aan de verwondingen, die zij opliep toen de auto, waarin zij zat, vrijdagmiddag in een bocht op de Prins Hendrikkade slipte en tegen twee geparkeerde wa gens reed. Zij en haar beide dochtertjes van resp. 12 en 9 jaar werden door de schok uit de auto geslingerd. De beide meisjes kon den. na in het ziekenhuis te zijn onderzocht, met hun vader naar huis terugkeren. BOERDERIJBRANDEN In de maand juni 1958 zijn 13 boerderijbranden voorgekomen, waarbij de boerderij vernield of zwaar beschadigd werd. Twee van deze branden kwamen voor in Friesland; één in Drenthe; twee in Overijssel; vijf in Gelder land en drie in Noord-Brabant. De directe schade door deze branden aangericht wordt ge raamd op 602.000. Eén van deze branden werd veroorzaakt door vonken uit de motor van een transportband; twee door blikseminslag; 3 door het spelen met vuur; twee door lekke schoorsteenéén door hooi- broei; één door ontploffing bij aansteken van butagastoestel en in drie gevallen bleef de oorzaak onbekend. Bij deze branden kwamen 39 stuks rundvee en twee varkens om het leven. JONGETJE MAAKTE DODELIJKE VAL Vrijdagnamiddag is het 8-jari- ge jongetje G. W. van Berkel uit de Roehussenstraat in Den Haag door een lichtraam van het dak van een fabriek aan de Waldorp straat gevallen. Het kwam ruim zeven meter lager op een beton nen vloer terecht. Het kind liep een schedelbasisfractuur op. La ter op de avond is het in de Ur- sulakliniek overleden. Het jonge tje wilde een vlieger van het dak halen. VAN TWAALF METER HOOG GEVALLEN. De bij de woningbouw te Zuid veen (gem. Steenwijkerwold) werkzame timmerman D. Zon derman is vrijdag van ongeveer 12 meter hoogte in een kelder gevallen. Hij heeft hierbij zijn ruggewervel gebroken. De man is in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis te Meppel overgebracht. DIEFSTAL UIT AUTO VAN BUITENLANDER. Uit de vrijdag tussen de mid dag aan de Heemraadssingel te Rotterdam geparkeerd staande auto van de tandarts W. Gienapp uit Hamburg zijn een zwart leren koffer met drie kostuums en 12 stel herenondergoed, een fototoe stel en een gabardine regenjas gestolen. De totale waarde is on geveer 1935. De tandarts was er een half uur op bezoek bij ken nissen. UTRECHTSE POLITIE SCHIETEND ACHTER INBREKER AAN De Utrechtse politie heeft ha een sensationele achtervolging, waarbij zelfs van vuurwapens ge bruik werd gemaakt, de 24-jari- ge Utrechtenaar F. H. gearres teerd, die verdacht wordt van in braken in verscheidene steden van ons land, waarbij hij zich tal van kostbare sieraden heeft toe geëigend. Onder meer rust op H. sterk de verdenking een inbraak gepleegd te hebben in een Hil- versumse woning, waarbij enige gouden ringen zijn ontvreemd. Omstreeks het middaguur werd de recherche gewaarschuwd door bewoners van de omgeving van de Noorderstraat, waar H. woont. H. bood namelijk in de buurt enige sieraden te koop aan tegen zulk een belachelijk lage prijs, dat men argwaan kreeg en de politie alarmeerde. Drie re chercheurs verschenen spoedig ten tonele en schaduwderyH. ge ruime tijd. - Deze kreeg toen argwaan en nam de benen. Inmiddels hadden de drie rechercheurs assistentié gekregen van twee politieman nen in een surveillancewagen. H. snelde door het centrum van de stad en zag nabij de Nieuwe Ka de geen uitweg meer. Hij sprong te water en zwom in de richting van een aan de overkant liggende schuit. De politiemannen, die bang waren, dat de man zou ontsnap pen losten drie schoten. Eén der kogels vloog door een étalageruit van een radiozaak, maar maakte geen slachtoffers. De recher cheurs renden via de Zandbrug naar de overkant en waren juist op tijd om H. op de schuit te trekken en hem vervolgens een lift te geven naar het hoofdbu reau van politie. Nadat H. hier voorzien was van droge kleren werd hij verhoord, maar hij verklaarde niets van die inbraken af te weten en ook geen sieraden in zijn bezit te hebben gehad. De politie, die vermoedde, dat H. zijn kostbare buit tijdens het zwemmen in het water van de Singel had laten zakken, heeft geruime tijd gezocht naar de kostbaarheden maar niets gevon den. Ook een kikvorsman heeft de bodem van de Singel afge zocht maar slaagde er evenmin in de sieraden naar boven te ha- lén. ZIEKE OPVARENDE AAN LAND GEBRACHT. Zondagavond is de Nederland se kusttanker „Frans van Seu- meren" bij Hoek van Holland bin nengelopen met een zieke opva rende, de heer A. J. K. Een arts, die de man onderzocht, achtte overbrenging naar een zieken huis gewenst. Met een E.H.B.O.- am.bulance is de heer K. naar het ziekenhuis Johannes de Deo in Den Haag overgebracht. Het schip heeft zijn reis voort gezet. JEUGDLEIDER VERDRONKEN Zondagmiddag is de 18-jarige verkenningsleider G. Limpens uit Hulsberg in de omgeving van Belfeld verdronken bij het zwem men in een plaatselijk water. Hij kampeerde met een groep verkenners die onder zijn leiding stonden, in het gehucht Maal- beek. De leider ging zelf in het water nadat de kleinere jongens gezwommen hadden. Ofschoon hij nauwelijks kon zwemmen ging hij steeds verder van de re gelmatig glooiende wal, doch kwam ongelukkig in een kuil on der water te vallen, waarna hij verdronk. De politie heeft het stoffelijk overschot geborgen. Autobusongeluk in Saarland Een autobus met 32 leraren en leerlingen van zes verschil lende nationaliteiten is bij Mettlach (Saargebied) in een ravijn van 50 meter gestort. Twee inzittenden van de bus, een Amerikaan en een Saarlan- der. waren op slag gedood. De anderen Amerikanen, Fran sen, Zweden, Zwitsers. Portui' gezen en Duitsers, hebben min of meer ernstige verwondingen opgelopen. Nader wordt gemeld dat het aantal doden tot drie is ge stegen. Het gezelschap werkte aan een vakantieproject dat bestaat uit de bouw van een evangelisch jeugdcentrum te Heistock, nabij Voelkingen in Saarland. De autoriteiten geloven, dat de bus in het ravijn is gestort door dat de remmen weigerden. De wagen is viermaal over de kop geslagen voor hij op zijn wielen op de bodem terecht kwam. Het Engelse persbureau Reu ter meldt uit West-Duitsland, dat mej. C. K. afkomstig uit het Am- bonezenwoonoord Schattenberg bij Hooghalen, in ernstige ge zondheidstoestand verkeert. Zij is de enige wier toestand zorg wekkend is. Zij is in een zuurstoftent ge plaatst. Medici van het zieken huis te Mettlach hebben meege deeld, dat de andere gewonden aan de betere hand zijn. Mej. K. was apgenomen met 'n schedelbasisfractuur en verschil lende kneuzingen. Italiaanse toeristen hadden auto-ongeluk. Bij een verkeersongeval op de rijksweg RotterdamDen Haag onder Delft waren twee Ita liaanse toeristen betrokken. De beide mannen, de 37-jarige journalist Nanni en de 27-jarige ingenieur Itallo, die de auto be stuurde, werden, doordat Itallo plotseling naar links uitweek, aangereden door een achterop komende vrachtauto, bestuurd door A. S. K. uit Krommenie. De beide wagens haakten in elkaar, schoten door de heg en over het fietspad en stortten vervolgens van de omstreeks vier meter hoge weg in een sloot. De niet beladen, vrachtauto kwam op de personenauto te recht en deukte de achterkant ervan in elkaar. N. kon door een gebruiken ruit uit de auto kruipen, doch I. zat bekneld en kon eerst worden bevrijd, nadat een kraanwagen de vrachtauto op de weg had gebracht. Met een shock en een hersenschud ding is I. in het gasthuis te Delft opgenomen. Zijn toestand is bevredigend. K. en zijn bijrijder kwamen er zonder letsel af. „Skate" boven water in N oordpoolgebied. De Amerikaanse atoomduik boot „Skate" die dezer dagen als tweede onder de ijskap van de Noordpool is doorgevaren, is vrij dag boven water gekomen om een bezoek te brengen aan 29 mi litairen en geleerden die op een drijvend ijseiland op een kleine 500 km en zuiden van de Noord pool onderzoekingen verrichten. Vriendschappelijke wedstrijden PSVWiener Sportklub 54; EindhovenRapid JC 113; AjaxAntwerp FC 3—1; GVAV DWS/Amsterdam 53; MVV —Helmond 0—2; AGOVV—En schedé 42; ADOFC Luik 2—3. OM DE K.N.Y.B.-BEKER TerneuzenHcntenisse 01 De nieuwe tweede klassers hebben gisteren de tweede ronde om de Nederlandse cup niet kun nen halen. Zij speelden inder daad nog slechter dan de bezoe kers, die er ook niet veel van te recht brachten, waaruit men dan ook de conclusie mag trekken, dat de wedstrijd op een zeer laag peil stond. De Terneuzense voor hoede, die een drietal invallers telde, was ongevaarlijk, terwijl de verdediging voor haar taak berekend was. Toch kon men ver in de tweede helft niet voorko men dat Hontenisse een doelpunt scoorde en dit ene doelpunt bleek voor de gasten voldoende om in de tweede ronde te mogen uitko men. Corn BoysRCS 3I Ook van de wedstrijd in Sas van Gent valt weinig goeds te vertellen. Er werd futloos ge speeld. Vóór de rust demonstreer de Corn Boys zijn superioriteit DINSDAG 19 AUGUSTUS. HILVERSUM 17.00 Nieuws 7.10 Gym.; 7.20 Gr.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.10 De Groenteman; 9.15 Gr.; 9.35 Waterst,9.40 Morgenwij ding 10.00 Gram.10.50 Voor de kleuters; 11.00 Voor de zieken; 12.00 Lichte muz.12.20 Gram.; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Orgel en zang; 13.00 Nws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Promenade-ork.13.55 Beursbe richten; 14.00 Hoorspel; 14.40 Gram.; 15.15 Gevar. progr. v. d. jeugd; 16.30 Caus.16.45 Tenor en piano; 17.15 Gram.; 17.45 Europese athletiekkampioen- schappen te Stockholm; 18.00 Nws; 18.15 Pianospel; 18.30 Europese athletiekkampioen- schappen te Stockholm; 18.45 Gram.; 18.55 Paris vous parle; 19.00 Gram.19.45 Toneelbe schouwing; 20.00 Nws; 20.05 Gram.; 20.40 Hoorspel; 21.45 Act.22.00 Pianorecital22.25 Zang en harp; 22.45 Lichte mu ziek; 23.00 Nws; 23.15 Koersen te New York; 23.16 New York calling; 23.21—24.00 Gram. HILVERSUM II7.00 Nieuws, 7.15 Gram.; 745 Morgengebed en liturg, kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gram 8.50 V. d. vrouw; 9.25 Pontificale Hoogmis; 10.45 V. d. kind.; 11.00 V. d. vrouw; 11.30 Gram.; 11.50 Caus.; 12.00 Mid dagklok; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Kath. nws; 13.20 Gr.; 13.30 Wereldmuziekconcours Kerkrade 1958; 14.00 Gram.; 14.30 V. d. vrouwen v. h. land; 14.40 Gram.; 15.00 Gram.; 15.30 Chansons; 16.00 V. d. zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.40 Beursber.17.45 Rijksdelen Overzee; 18.00 Gr.; 18.20 Pol. caus.; 18.30 Lichte muz.; 18.50 Gram.; 19.00 Nws; 19.10 Gram.; 19.30 Opéra; 22.30 Gram.22.45 Avondgebed en li turg. kal.; 23.00 Nieuws; 23.15— 24.00 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.15 Pianospel; 12.30 Weerber. 12.34 Pianospel; 13.00 Nws; 13.11 Gram.13.40 Casinoconc.15.00 Operette; 15.45 Gram.; 16.00 Koersen16.02 Strijkkwartet 16.45 Gram.; 17.00 Nws; 17.10 Gram.17.45 Boekbespr.18.00 Fluit en piano18.30 V. d. sold. 19.00 Nws; 19.30 Wereldtentoon stelling; 20.00 Caus.; 20.15 Li teraire kron.20.45 Gram.21.15 Omr. ork.22.00 Nws; 22.15 Ka- mermuz.22.5523.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 In het rijk der hamsters, film; 20.35—21.50 Film. BELGIË (VI.) 18.30—19.30 Wereldtentoonst.; 19.30 Nws; 20.00 Reisroutes20.25 Speel film; 21.55 Nieuws. De conferentie té Genève. De conferentie van atoomge leerden uit het oostelijke en westelijke blok, die op 1 juli te Genève is begonnen, maakt flinke vorderingen en zal waar schijnlijk in het begin van de deze week beëindigd wor den, aldus is van gezaghebben de zijde meegedeeld. en drukte dit uit in drie doelpun ten van v. d. Berge (2) en De Smit. Na de rust tapten de gasten uit een ander vaatje. Bij een snelle aanval konden de Souburgers de achterstand middels Roosevelt verkleinen tot 31. Dank zij de Sasse keeper De Clercq bleef het bij deze stand. AxelSteen 4-1. In Axel waren de eerste 20 mi nuten aantrekkelijk; daarna zak te het spelpeil reeds en viel er weinig meer te genieten. In de eerste minuut nam Axel door Borght de leiding. In de 10e minuut vergrootte Jo Deij de voorsprong tot 20. Toen Mannens in de tweede helft voor een tegenpunt zorgde kwam er weer wat spanning. Dit duurde echter niet lang, omdat Jo Deij nogmaals doelpuntte en even later voerde Jonkman de stand op tot 41. Het Axelse elftal had enige verjonging ondergaan en naar het zich laat aanzien kan dit, na een inloopperiode, wel een ver betering zijn. Vriendschappelijk SpuiHoek 81 In Spui gaat men met zijn tijd mee, want sinds enkele weken legt men zich toe op het stopper- spilsysteem en men zou zo na de eerste oefenwedstrijd tegen het pas gepromoveerde Spui zeggen: met succes! De vlugge Hoek- voorhoede liep steeds vast op de Spui-verdediging, waarna de be zoekers "het met verre schoten gingen proberen, waarmee zij Bolleman slechts éénmaal kon den verschalken. Aan de andere zijde kon de hardwerkende doel man Den Hamer niet voorkomen dat zijn doel tot 8 maal toe werd doorboord. Om 't SSS goed onder de knie te krijgen speelt Spui nog tegen Zaamslag en SVD. Hierna wordt beslist, of men het systeem in de a.s. competitie zal toepassen of niet. ZEEUWSE COMPETITIE EINDIGDE IN DE BRAAKMAN MET OVERTUIGENDE SASSE OVERWINNING Zaterdagmiddag organiseerde de Sasse zwem. en poloclub De Bruinvis de laatste competitiedag in het recreatieoord Braakman. Hoewel het zonnetje de wedstrij den begunstigde, was de tempe ratuur toch niet van dien aard dat van aangenaam zwemweer gesproken kon worden. Het is rondom de brug over de midden weg nog steeds een kaal gedoe en zodoende hap! de vrij sterke wind vrij spel over de vlakte, die de zwemmers deed huiveren. Ook de publieke belangstelling kon beter geweest zijn. De Bruinvis uit Sas van Gent had zijn voorsprong in de compe titie te verdedigen, terwijl Luc- tor uit Middelburg zou proberen deze voorsprong teniet te doen. Het is echter aan de Sassenaren gelukt hun voorsprong uit te breiden. Het waren .weer de Btu.mvts-dames en nu ook enke le jongens, die de Bruinvis uit eindelijk nog een voorsprong be zorgden. Met de reeds vergaarde winst in de vorige twee wedstrij den legden zij uiteindelijk met ?5C punten voorsprong beslag op de eerste plaats in de competitie. Niet minder dan 9 eerste prijzen vielen ten deel aan de Bruinvis, 4 aan Luctor en aan SZV (Sou burg) en de Schelde (Terneuzen) ieder één. Ingrid Baart van de Bruinvis veroverde hierbij 3 eer ste prijzen Cr. Cees de Rijk van Luctor 2. In de lagere regionen steeg dc Schelde van de 6e naar de 5e plaats, hierbij stuivertje wisselend met de Zeehond uit /lissingen. De uitslagen: 290 m schoolslag dames: 1. R. Vergauwen, Bruinvis, 3.09.-; 2. I. Baart, Bruinvis, 3.22.3; 3. P. de Wispelaere, Zeehond, 3.26.5. 33. Als de onbeken de Hrap's hond op zich toe ziet stormen, legt hij met een blik- semsnel gebaar een pijl op de zware boog, die hij in de hand heeft en roept de oude toe: „Houdt die hond b(j u, als ge niet wilt dat ik hem neer schiet!" Er zit voor oude Hrap niets anders op dan te gehoorzamen en kalm komt vreemdeling nu voorschijn. „Wat ben jij voor eentje?", pelt Hrap, terwijl 's mans zware bewapening in zich opneemt: een goedgevulde pijlen koker op de rug, de zware boog in de linker, een korte werpspies in de rechter hand en een lange dolk op de heup. „Wat is hier gebeurd?", zegt de vreemde zonder op Hrap's vraag in te gaan. Hjj heeft een diepe welluidende slem en beweegt zich met de gratie en de soepelheid van een boskat. Een kruik van zijn gordel losmakend knielt hij bij de de te er mom- 25 m vrije slag jongens 1213 jaar: 1. G. Roeland, Bruinvis, 16.8; 2. A. Rotte. Luctor, 17.5; 3. J. de Caluwé, Bruinvis, 18.-. 25 m rugslag jongens 1415 jaar: 1. A. Booy, Luctor, 18.9; 2. Th. Vervooren, Luctor, 20.1; 3. B. Voiwerk, Luctor, 21.7. 100 m schoolslag heren: 1. C. de Rijk, Luctor, 1.21.3; 2. R. de Braai, Schelde, 1.24.3; 3. W. de Vries, Bruinvis, 1.29.1. 25 m rugsiag meisjes 1213 jaar: 1. I. Baart, Bruinvis, 21.1; 2. S. Vergouwe. Scheldestroom, 22.8;' 3. A Clauwaert, Bruinvis, 23.2. 3 x 50 m wisselslag persoon lijk lieren: 1. C. de Rijk, Luctor, 2.09.5; 2. J. Dirkse, Luctor, 2.22.7; 3. A Sampon, Bruinvis, 2.24.6. 25 m schoolslag meisjes 12 13 jaar: 1. I. Baart, Bruinvis, 20.9; 2. A. Clauwaert, Bruinvis, 22.9; 3. Th. v. d. Heuvel, Schelde stroom, 23.7. 50 m vrije slag meisjes t/m 17 jaar: 1. T. Daalhuizen, SZV, 39.-; 2. I. Baart, Bruinvis, 39.9; 3. H. de Vries, Bruinvis, 40.3. 25 m rugslag meisjes 1415 jaar: 1. M. Hemelsoet, Bruinvis, 22.6; 2. G. Tak, Bruinvis, 22.7; 3. T, van Beek, Zeehond, 24.-. 50 m schoolslag jongens 14 15 jaar: 1. A. Vermast, Bruinvis, 45.-; 2. A v. d. Wal, Bruinvis, 47.3; 3. B. Bosdijk, Luctor, 49.2. 100 m vrije slag dames: 1. W. de Bruijn, Bruinvis, 1.21.4; 2. H. de Vries, Bruinvis, 1.28.-; 3. C. Voogd, Luctor, 1.29.8. 3 x 50 m wisselslag est. heren: 1. Luctor I (P. Rotte. C. de Rijk, J. Dirkse) 1.46.5; 2. Schelde I (I. Casteleijn, R. de Braai, C de Haas) 1.55.9; 3. SZV I 2.00.8. 50 m vlinderslag dames: 1. A. Jansen, Schelde, 41.3; 2. W. de Bruijn, Bruinvis, 42.8; 3. R. Ver gauwen, Bruinvis, 43.9. 50 m rugslag meisjes t/m 17 jaar: 1. I. Baart, Bruinvis, 46.8; 2, I. Camper, Luctor, 49.0; 3. M. Hemelsoet, Bruinvis, 49.1. 5 x 50 m vrije slag est. dames: 1. Bruinvis (W. de Bruijn, R. Vergauwen, I. Baart, H. de Vries, R Melieste) 3.21.-; 2. Luctor 3.34.8; 3 SZV 4.09.0. Eindstand competitie: 1. Bruinvis, Sas van Gent, 7.346,4 pnt; 2. Luctor, Middelburg, 7.596.8 pnt; 3. SZV, Souburg, 8.222.9 pnt; 4. Ganze, Goes, 8.711.9 pnt; 5, Schelde, Terneu zen, 8.900,4 pnt; 6. Zeehond, Vlis- singen, 8.925,8 pnt; 7. Schelde stroom, Breskens, 9.314,6 pnt. PIET RENTMEESTER WON IN DUITSLAND De Zeeuw Piet Rentmeester heeft zondag op de Solitudebaan in de omgeving van Stuttgart 'n tijdrit voor amateurs over een afstand van 68,5 km gewonnen. Voor deze wedstrijd, die over zes ronden ging met in iedere ronde een heuvel met een stijgingsper- eentage van 18 procent, startten in totaal 17 renners, waaronder 5 buitenlanders. Het was droog en warm weer toen Rentmeester van start ging. Hij reed in een hoog en gelijkma tig tempo en haalde de vijf ren ners die vóór hem waren ver trokken allen in. De uitslag luidt: f~' 1. Piet Rentmeester 68.5 km in 1.43.16,5; 2. Durlachter (Oosten rijk) 1.45.5,2; 3. Sweeck (België) 1.46.08,9; 4. Altweck (Duitsland) 1.47.24,8; 5. Edler (Duitsland) 1.48.07,6; 6. Van der Steen (Ne derland) 1.48.15,0, --«aiisn.. hij aandachtffr bewusteloze Erwin neer en spren kelt water in diens gezicht, „Tja, van zijn paard gevallen, denk ik zo", geeft oude Hrap ten antwoord. „We kunnen hem hier niet laten liggen, da's dat. Maar ik..." „Van zijn paard gevallen?" her haalt de onbekende, terwijl hij overeind veêrt. „Vergis u nipt?.'. Hier is misdrijf in het spel", i „M-m-misdrijf?" Hrap plukt on gelovig in zijn stoppelkin, maar de- ander vervolgt ernstig: „Hij lag voorover toen ge hem vond. .Iemand die van zijn paard valt ligt meestal op de rug. Zijn kleren aan de voorzijde zijn besmeurd, de bin nenkant van zijn handen vuil. Hij heeft zich dus voortgesleept. De resten van fijngedrukt gras kleven aaft zijn gordel, hier is de grond hard en zanderig. Hij is dus uit hét bds gekomen. Aan de afrhter- J zijde van zijn hoofd heeft hij een j bttfl zö groot als een kippenéi, bo- j vendien een wonde aan de slaap. Iemand heeft hem met een hard j voorwerp tweemaal geraakt. „Hm", gromt Hrap weinig over tuigd. „Hij kan wel met zijn hoofd cp een tak of steen terecht geko men zijn..." „Gezien de plaats van de won den had hij dan zijn nek moeten breken", antwoordt de onbekende zakelijk. „Neen, hij is van achter aangevallen... Sluipmoord! Kent gij deze man?" Hrap schudt het hoofd, maar vóór hij antwoord kan geven be gint Erwin zachtjes te kreunen en met zijn armen te slaan: „Arnar... Ar... nar..." komt het nauw hoor baar over zün lippen. Als dcor een adder gebeten wijkt de onbekende achteruit en Hrap schrikt als hij de uitdrukking van zijn gezicht ziet... 's' Mans gelaat is asgrauw geworden, maar in zijn ogen gloeit het vuur van een ver terende haat i Bond van zaterdagvliegers VLUCHT UIT ST QUENTIN E-M.M. - Terneuzen Snelheid eerste duif 1313 m; laatste prijsw. duif 1225 meter. 1 en 2. D. Deurwaarder; 3 en 4. K, Oppeneer; 5. Jac. Wisse; 6. G. Hamelink; 7 en 8. A. Scheele; 9. P. Gerreman; 10. J. de Visser, Axel. PRIJSVLUCHT UIT ARRAS op zondag 17 augustus „De Eendracht" - Terneuzen Snelheid eerste duif 1246 m; laatste prijsw. duif 1080 meter. 1. P. Visser; 2. Jac. Oppeneer; 3 en 7. L. Koch en Zn; 4. C. de Rijke; 5. C. Rouw; 6. J. Doorns; 8 en 10. J. A. de Smidt; 9. M. v. d. Akker. VLUCHT OP ARRAS. „De Verwachting" - Axel. Oude duiven. Snelheid eerste duif 1267.3 m.; snelheid laatste prijswinnende duif 1120 m. s 1. Th. Borghstijn; 2. F. Ver schuren; 3. H. van 'tHoff; 4 en 10. A. van Hurk (Philipinne)5 en 8. C. Heijnsdijk; 6, C. Oppe neer; 7. R. van Wiemeerseh en 9. M. Dieleman, Jonge duiverb Snelheid eerste duif 1320 m; snelheid laatste prijswinnende duif 930.2m. 1. D. Dieleman; 2. J. Giele; 3. M. Butler; 4. R. van Wiemeerseh; 5. H. Peersman; 6 en 10. J. Diele man; 7. H. van 't Hoff; 8. F. van Acker en 9. E. Missighers. VLUCHT OP ST. QUENTIN. „De Verwachting" Axel. Snelheid eerste duif 1354 m.; snelheid laatste prijswinnende duif 1094.8 m. 1, 3, 5, 6, 7, en 8. J. Bakker (Zaamslag)2 en 4. E. van Does- selaar; 9. M. Dieleman en 10. G. van Damme (Kowacht).

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 3