de gezonde gezinsdrank RIVELLA BINNENLANDS NIEUWS Radio en Televisie Eric de Noorman - Ingrid Luchtgevecht bij Matsoe Beursoverzicht Om een vredesmacht van de Verenigde Naties. )e gebeurtenissen op Cuba. Stopzetting Amerikaanse kernproeven7 2849 DE PILLEN TEGEN GEVOLGEN VAN ATOOMSTRALING NEHROE Nautilus had al eerder poging gedaan onder de Pool door te varen LAATSTE EVACUATIESCHIP UIT DJAKARTA Overleden tijdens vakantie DE DERDE RUSSISCHE KUNSTMAAN Tsjechische Mig-jagers aan Indonesische luchtmacht overgedragen Nu overal verkrijgbaar! anders dan anders t Drink het koel! SEN FRIESCHE VLAG-DOMO PRODUCT CYPRUS BRITSE DISCONTO VERDER VERLAAGD STOPZETTING VAN AMERIKAANSE KERNPROEVEN? RAZZIA'S IN DJAKARTA De commissie voor buitenland zaken van het Amerikaanse tuis van afgevaardigden heeft ch donderdag uitgesproken voor en vredesmacht van de Ver. Na- es. De Senaat heeft vorige 'eek met algemene stemmen eeds dezelfde aanbeveling ge- aan. Dit voorstel is een van de zes iunten van president Eisenho wer voor het Midden-Oosten. Bij een aanval van Cubaanse pstandelingen op een trein op lijn HavannaSantiago zijn even soldaten en drie opstande- ingen gedood. De aanval werd litgevoerd in de provincie )riente. De aanvallers brachten de trein ot stilstand om een van hun tiensen, die onder gewapend ge elde naar Santiago zou worden vergebracht om daar te wor- len berecht, te bevrijden. Een reiziger en drie leden van iet treinpersoneel werden ge rond. De Cubaanse politie heeft be- ;endgemaakt vijf mensen te heb- len gearresteerd, die voorberei- lingen troffen tot het doen van ianslagen door middel van pijl- jes met vergif. Verder werden tien communis- en en aanhangers van de op standelingenleider Castro en van jud-president Socarros in hech- enis genomen. Gezaghebbende Amerikaanse «ringen te New York hebben londerdag verklaard geen grond te weten voor berichten, als zou Washington binnenkort de Britse en de Franse regering in kennis tellen van een Amerikaans be sluit om de proeven met kern wapens te staken. Volgens genoemde kringen kunnen deze berichten niet an jers dan speculaties zijn op grond van het verloop van de bespre kingen te Genève van atoomge leerden van Oost en West over methoden voor het ontdekken van proeven met kernwapens. Nagekomen advertenties. De Provinciale Afzetoom- missie voor Zeeland maakt aan de Fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild, vanaf Maandag 18 augustus: Manks Codlin, 70 mm en op, mits niet grasgroen. In de exportkwaliteit mogen geen vruchten met holle neuzen voor komen. Clapp's Favourite 55 mm en op. Donderdag 21 augustus: James Grieve 75 mm en op met blos of gele tint. Dit ras op 5 mm sor teren. Codlin Keswick alle ma ten. Clapp's Favourite alle maten. TELEFONISCH aangesloten onder nummer L. F. VAN DER HOOFT Steenkamplaan 70 Terneuzen De Amerikaanse geleerde Wal ter Gordy en zijn Franse collega Raymond Latarget hebben ern stig de mogelijkheid betwist dat de nieuwe pil tegen de gevolgen van atoomstralirtg werkelijk doeltreffend is. De Amerikaan zei op het in ternationale congres over de ge volgen van atoomstraling, dat in Burlington (V.S.) wordt ge houden, dat men de mensen niet de valse hoop moet schenken dat zij immuum gemaakt kunnen worden tegen de gevolgen van straling in een oorlog met wa terstofbommen. Zoals bekend heeft de Amerikaanse geleerde David G. Doherty de vorige week in het congres verklaard dat men een pil heeft samengesteld, die de schadelijke gevolgen van atoomstraling voor de mens kan halveren. De Westelijke beschuldigingen van indirecte agressie in het Mid den-Oosten noemde de premier „een onderdeel van de techniek der koude oorlog" en een „nege ren van de voornaamste kwes ties" in dat gebied. Nehroe prees Nassers' „wijze leiderschap" van het Arabische nationalisme. vermist duits meisje terecht. Sinds -woensdagmiddag vier uur wordt te Hoek van Holland vermist de 13-jarige Christel Starke wonende Groszenburch 65 te Wuppertal, die met haar ouders bij particulieren in Hoek van Holland logeert. Woensdag middag zou zij een boodschap in het dorp gaan doen en is toen niet teruggekeerd, een on geluk wordt gevreesd. De ouders van het 13-jarige Duitse meisje, dat sinds woens dag in Hoek van Holland ver mist werd, hebben de politie laten weten, dat zij weer terecht is. Ze was met een paar jongens uit wandelen geweest. Zeals is gemeld, logeert deze familie uit Wuppertal op het ogenblik in Hoek van Holland. feest gevierd wegens vrijspraak De Apeldoornse politie heeft, op verzoek van de buren, assi stentie in het gezin van een ze kere m. te Apeldoorn, die in een hevig dronken bui zijn vrouw danig tuchtigde, ver leend. m. bleek behoorlijk te hebben gedronken vanwege het feit, dat hij door de rechter was vrijsesproken van het besturen van een bakfiets onder invloed van sterke drank ingebroken in centrum van rotterdam De politie is er in geslaagd woensdagavond de 30-jarige ma troos G. F. P. uit Rotterdam aan te houden. Hij is een van de twee mannen, die zich woensdagmiddag toegang had den verschaft tot de woning van de familie W., die op de vierde verdieping van het City House flat aan de Karei Doorman straat te Rotterdam woont. Toen de bewoners thuis kwa men zagen zij twee mannen de vlucht nemen. Er was geld en een aantal sieraden ter waarde van 4.500 verdwenen. Gisternacht hebben onbeken den een bezoek gebracht de bewoners waren afwezig in het huis van de familie T. aan de Burg Koningsingel in Rot- terdam-Overschie, waar een be drag van 470,— is verdwenen. twee doden en drie ernstig gewonden bij autobotsing Gisterochtend zijn de 62-jari- ge heer Th. B. uit Haarlem en de 64-jarige, in Haarlem gebo ren Amerikaan R. P. R., dode lijk verongelukt, toen zij per auto op weg waren naar een vergadering van het Rozekrui- sers genootschap in Doornspijk. Drie andere inzittenden zijn met ernstige verwon'dingen naar het ziekenhuis te Baarn •overgebracht. Op de rijksweg nr. 1 tussen Baarn en het viaduct over de Eern stond rechts van de weg geparkeerd een vrachtauto met een gebroken as. Daarachter stonden drie personenauto's om een uit de richting Hoevelaken naderende vrachtauto te laten passeren. De auto van de heer Th. B. passeerde de vier stil staande wagens en reed met grote snelheid tegen de aanko mende vrachtauto op. OPLICHTING VOOR 14.720 De politie heeft de 53-jarige automonteur K. R. R. aange houden verdacht van oplichting van 14720. R., die thans in Harderwijk woont, heeft de af gelopen maanden hier ter stede een drietal personen opgelicht voor bedragen van 1200, 8100 en ƒ5420. Hij vertelde zijn slachtoffers, dat hij werkzaam was in een autobedrijf, dat ging uitbreiden en hij ried hun aan geld in dit bedrijf te steken. Het bedrijf was naar zijn zeggen zo lucra tief, dat van elke gestorte ƒ300 aan rente per week ƒ25 werd betaald. R. heeft van de 14720 in to taal ƒ2075 aan de gedupeerden betaald, zogenaamd als rente. De rest heeft hij in twee dagen te Knokke opgemaakt. VERSCHEIDENE VERKEERSONGEVALLEN TE PUTTEN Te ongeveer half tien woens dagavond is op de rijksstraat weg onder Oldenaller te Putten een vrachtauto uit Elburg in botsing gekomen met een mili taire vrachtwagen. De 25-jarige chauffeur Jan H. van de vrachtauto die een grote lading aardappelen ver voerde, is vrij ernstig gewond. Zijn vierjarig zoontje heeft de dood gevonden. Beiden zijn naar het ziekenhuis „Salem" te Ermelo vervoerd. Volgens de resultaten van de eerste onderzoekingen moet een militaire truck, die op sleeptouw was bij een ander legervoertuig, naar links van de weg gezwaaid zijn, waarbij eerst een oplegger en daarna de vrachtauto ge raakt werd. De militaire voer tuigen kwamen uit Leeuwarden. De chauffeur van de sleepwa- gen. de korporaal van de lucht macht J. H. P. is gewond. De politie moest na de bot sing een weg vrij maken in de aangerichte ravage om Ifet ge stremde verkeer af te voeren. Twee leden van de bemanning van de Amerikaanse atoomduik boot Nautilus hebben in brieven aan familie geschreven, dat de duikboot twee maanden geleden reeds gepoogd heeft onder het ijs van de Noordpool door te va ren, maar te veel obstakels op haar weg ontmoette en vervol gens naar Pearl Harbour is te ruggekeerd om. betere omstan digheden voor een doorvaart on der de ijskap af te wachten. In een der brieven wordt gezegd, dat de Nautilus bij de eerste po ging om onder het Poolijs door te varen op een ijsmuur ter dik te van 23,7 meter stuitte. De Nautilus had ook een paar maal bijna een aanvaring met ijsber gen. Donderdag, is het laatste eva cuatieschip uit Tandjong Priok, de haven van Djakarta, met on geveer 750 repatrianten aan boord vertrokken. De „Waterman" is de laatste van de lange serie evacuatie schepen, waarmede sedert het inzetten van de anti-Nederland se campagne in Indonesië 35.000 Nederlandse onderdanen repa trieerden. De Nederlandse eva cuatiecommissie, welke in decem ber vorig jaar werd ingesteld, werd de vorige maand ontbon den. De 10.000 nu nog in Indonesië achterblijvende Nederlanders zijn thans aangewezen op de normale transportgelegenheden, als zij naar Nederland willen terug keren. Met de „Waterman", die met twee dagen achterstand op het voorplan is vertrokken, reist een groot aantal zieken. Een foutief radiobericht op dinsdag jongstleden, dat het schip reeds vertrokken zou zijn, had een grote toeloop op de kan toren van de Nederlandse diplo matieke vertegenwoordiging in Djakarta tot gevolg van passa giers, die door het bericht in ver warring waren gebracht. Bij een luchtgevecht op circa 35 km ten zuiden van Matsoe zijn donderdagochtend twee com munistische Mig-straaljagers neergeschoten en is een derde waarschijnlijk vernield, zo heeft de nationalistisch Chinese lucht macht op Taipeh bekendgemaakt. Het officiële communiqué geeft geen verdere bijzonderheden, doch uit goedingelichte bron wordt vernomen dat bij het luchtgevecht acht communisti sche en zeven nationalistische jagers betrokken waren. Een woordvoerder van de na tionalistische toestellen zouden zijn neergeschoten. De communistische kustbatte- rijen van het vasteland hebben donderdag opnieuw een aantal granaten afgevuurd op Quemoy. Er werd geen schade aangericht, aldus een officiële bekendma king. De nationalistische minister van Defensie, Joei Ta Wei, ver klaarde donderdag in Taipeh, dat er onmiddellijk gevaar van een communistische invasie voor Quemoy en Matsoe bestaat. De communisten hebben langs hun gehele Zuidoostkust troepen samengetrokken, zo zei hij. Minister Joei deelde later mee, dat een vlootafdeling van de na tionalistische marine een com munistische kanonneerboot bij Matsoe in de grond heeft ge boord. Toen de vlootafdeling een neer geschoten vlieger van een Mig wilde oppikken, kwamen zeven communistische kanonneerboten aanvaren. Eén ervan 'werd tot zinken gebracht en de andere wendden de steven in de richting van het vasteland. In een ziekenhuis te Marseille is overleden mevrouw Wilmink uit Groningen. De vorige week moest zij met haar echtgenoot in het ziekenhuis worden opge nomen toen tijdens een vakan tiereis een kooktoestelletje ont plofte. De heer en mevrouw Wilmink liepen beiden ernstige brandwonden op. De heer Wil mink bleek minder ernstig ge wond. Hun jongste zoon en diens vriend, die de reis mee maakten, bleven ongedeerd. Volgens mededeling van de Utrechtse sterrenwacht zal de vuurpijl te zien zijn op 16 augus tus om 22.27 uur M.E.T. in het Z.W. op een hoogte van 60 gra den, gaande van West naar Zuid. De kunstmaan is te zien om 20.46 uur in het N.O. op een hoogte van 40 graden, gaande van Noord naar Oost en om 22.34 uur in het Z.W. op een hoogte van 50 graden, gaande van West naar Zuid. Op 16 aug. is de vuurpijl te zien om 22.14 in het Z.W. op een hoogte van 30 graden gaande van West naar Zuid. a Op 17 augustus is de vuurpijl te zien om 22.01 uur in het Z.W. op een hoogte van 30 graden gaande van West naar Zuid, dé kunstmaan is te zien om 21.41 uur. eveens in het Z.W op een hogte van 70 graden, gaande van West naar Zuid. Indonesië's nieuwste eskader van in Tsjecho-Slowakije ge bouwde Mig-15 Jet-gevechtsvlieg tuigen is donderdag formeel in dienst gesteld tijdens een plech tigheid, welke werd bijgewoond door premier Djuanda. De vliegtuigen werden op het vliegveld Kemajoran in Djakar ta overgedragen aan het elfde eskader en even later gierden acht Mig-toestellen laag boven de hoofdstad. De chef-staf van de Indonesi sche luchtmacht, maarschalk Su- ryadarma, zeide in een toe spraak, dat een land dat zijn luchtruim niet beheerst, immer aan bedreiging blootstaat. De leuze van de luchtmacht dient te zijn: „weinig praten, veel doen". De woordvoerder van de lucht macht, kapitein Agus Soroto, deelde later mede, dat ook nog andere Migs-15 aan verschillen de eskaders zijn overgedragen. Hij weigerde echter het aantal eskaders te noemen. AANDELEN PHILIPS ZEER VAST Aandelen Philips waren gis termiddag de favorieten van de beurs op het Damrak. Zowel het publiek als de arbitrage trachtten de stukken voor el kanders voeten uit de markt te nemen. Tegenover deze vraag stonden alleen verkooplimites op een prijs van 310 pet. De brug van 300 pet heeft bijna alle verkooplimites van de vorige dagen doen wegvallen. Nu de brug genomen is, wordt met kracht aan een verdere koers ontwikkeling van deze aandelen voortgebouwd. Het is steeds weer opnieuw Amerika voor welke rekening de aandelen hoofdzakelijk in de Amsterdam se markt worden opgekocht. Hierdoor verhuizen zeer grote posten naar de overzijde van de Oceaan. Een speciale verklaring voor deze aankopen op grote schaal is niet te verkrijgen. Wel worden aan het eind van deze maand de tweede kwartaal plus de halfjaarcijfers van het con cern verwacht en hierover is de beurs optimistisch. Woensdag werden voor ƒ228.000 aan aandelen Philips omgezet. Ook in de 5 pet con- vertibele obligaties ging woens dag voor ƒ402.000 om. Gister middag waren de omzetten van een veel geringere betekenis doch de koerswinst van circa 5 pet is tekenend voor de be langstelling die aan de dag wordt gelegd voor deze aan delen. De prijs voor de conver- tibele obligaties werd vernomen op 133 ofwel 3 punten hoger vergeleken bij de vorige dag. De vaste tendentie van de Philipsaandelen was de gang maker voor de overige interna tionale waarden, waar de koer sen over de gehele linie een verbetering te zien gaven. Kon. Olie herstelde zich van het woensdag geleden verlies en was op 169.50 circa 1.20 ho ger en zelfs iets boven pariteit New York. De handel in dit fonds was zeer minimaal. Voor de aandelen van het Unilever- concern bestond eveneens goede belangstelling op 376 tegen de vorige dag 373'De margarine Union A.G. te Hamburg, waar van het gehele kapitaal zich in handen bevindt van het Uni- lever-concern, heeft het divi dend verhoogd van 10 tot 12 pet, terwijl tevens een aan delen-bonus niet wordt uitge sloten geacht. Dit gaf het Dam rak nieuwe stof om in de ge dachten van een aandelen-bo nus van Unilever voor de naas te toekomst te blijven geloven. Ook AKU's liepen in 't hausse gareel mee en monteerden circa 2 pet. Aandelen KLM werden op 102,— vernomen doch het was nog niet zeker of in dit fonds een transactie tot stand zou worden gebracht in verband met de alarmerende geruchten over de Super-Constellation de ,,Hugo de Groot" op weg van Nederland naar New York. Van de scheepvaarten waren aandelen KPM wederom ge vraagd en ruim 2 punten ho ger. Scheepvaartunies plus één. Cultures vrijwel onveranderd en van de staatsobligaties was de korte sector aan de vaste kant. Aandelen Amsterdarnsche Ballast maatschappij werden vernomen op 278 (270 bieden) tegen een laatste gedane trans actie op 253. Prolongatie 3' procent. BEURSINDICES 12/8 13/8 14/8 Int. concerns 292.45 289.91 291.43 Door zijn rijkdom aan kostbare melkmineralen (waardevolle opbouwstoffen!) en koolhydraten is RIVELLA een voortdurende bron van energie. Alcoholvrij en bijzonder verfrissend. RIVELLA is een zuiver natuurproduct uit melk, omgetoverd tot een sprankelende, goudgele verkwikking. Het bevat koolhydraten, B-vitaminen en 13 kostbare mineralen. géén conserveermiddelen, kleurstoffen en synthetische smaakstoffen.' Winkelprijzen: normale fles (0.24 Ier) 30 cent gróte gezinsfles (0.75 Itr) 57 cent m i RIVELLA OOK SUIKERVRIJ VERKRIJGBAAR. GOEDGEKEURD DOOR DE N.V.S. Bij de Britse „operatie Zwanen- meer" die op Cyprus tegen de verzetsbeweging „Eoka" wordt gehouden, zijn volgens een offi ciële mededeling een groot aan tal Cyprioten gearresteerd „in wie de politie veel belang stelt". Er zijn veel wapens in beslag ge nomen. De operatie duurt al 12 dagen. Er nemen meer dan 2000 soldaten aan deel. De Bank of England heeft donderdag haar disconto verder verlaagd van 5 tot 4 >2 De verlaging van het Britse ZATERDAG 16 AUGUSTUS. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen 148.78 149.02 149.72 135.93 135.72 135.93 123.21 123.37 123.37 87.15 87.25 87.34 205.22 204.09 205.00 nabeurskoersen. Kon. Olie 169.50—169.80 (169.00) Unilver 375 ged en laten (37314) Philips 309%—314% (309%) A.K.U. 195196 ged. en laten 0(194%) Conv. Philips 135—135 (133%) disconto van donderdag betekent 7.10 Gym.; 7.23 Gram.; 8.00 Nws; een aanpassing aan het dalend g.18 Gram.; 8.50 Voor de kinde verloop der geldtarieven over de ren; 9,05 Gym.; 9.15 Gram.; 9.35 gehele wereld. Zij vormt tevens Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.00 een weerspiegeling van de zich Tijdelijk uitgeschakeld; 10.05 verbeterende Britse economische en financiële positie sedert de crisis van september 1957, toen het disconto zeer drastisch werd verhoogd van 5 op 7 procent. Een woordvoerder van de Bank of England zeide, dat de verlaging van het disconto aan sluit op de jongste kredietver zachtingen en gerechtvaardigd wordt door de binnenlandse toe stand an de aanhoudende vaste stemming voor sterling, ondanks de seizoensdruk. De verlaging van het officiële disconto werd reeds enige tijd verwacht. Minister Luns zal op 20 aug. naar Brussel vertrekken voor de bijwoning van de Nederlandse dag op de wereldtentoonstelling. Hij wordt in de loop van dezelfde dag te 's-Gravenhage terug ver wacht. Morgenwijding; 10.20 Gram.; 11.00 Orgelspel; 11.20 Buitenl. weekoverzicht; 11.35 Viool en piano; 12.00 Gram.; 12.30 Land en tuinbeuwmed.; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Varia; 13.20 De Lcndense „News Chronicle" weet uit New York te melden, dat de Ver. Staten na de huidige serie proefnemingen in de Stille Oceaan hun kernproeven zullen staken. Het blad gelooft dat het Ame rikaanse besluit gedeeltelijk een gevolg is van een akkoord over mogelijkheden om kernproeven te ontdekken dat tussen Ameri kaanse en Russische geleerden in Genève zou zijn bereikt. Militaire en civiele politie heb ben donderdag invallen gedaan bij Chinese en Indische zaken in Djakarta's handels- en bankcen- trum, de zgn. benedenstad. Er werd hierover geen offi ciële mededeling verstrekt, doch een officier van de militaire poli tie zeide dat zijn mensen in de eerste plaats naar wapens, en vervolgens naar gehamsterde levensmiddelen zochten. Er hadden geen arrestaties of inbes! agnemingen plaats, doch het zakendoen werd onderbro ken. 31. De kille dreiging in Eric's ogen niet minder dan diens woorden doen Olaf onwillekeurig terug wijken. Hij staart de Noorman bedrem meld aan en gluurt als steun zoekend naar Arnar. Maar deze mist de moed om nog een kik te geven en zijn keei schra pend mompelt Olaf: „Zo... zo moet je het niet opvatten, Ko ningIk wil geen strijd met jou, maar als Arnar en Helge Erwin toch bij Ingrid gezien hebben is het begrijpelijk dat ik tot zulke ge dachten kom." De Noorman is zijn woede al weer vergeten, als hij Olaf's diep ongelukkige gezicht ziet. „Ik begrijp, wat er in je om gaat Olaf", zegt h\j, „ik maak me niet minder ongerust om Erwin. Laten we er verder niet over spre ken. Het is nu evenzeer mijn zaak, als de jouwe. Morgen vroeg trek ken we er op uit en dan zullen we alles wel tot een oplossing brengen De verbeten trek van woede en teleurstelling op Arnar's ge zicht ontgaat Eric niet, als hij zich met Svein terugtrekt Maar zó vroeg kunnen Eric en Olaf niet de volgende morgen bij de hand zijn, of oude Hrap is hen voorB(j het aanbreken van de dageraad sluit de zonderling de deur van zijn hut achter zich en beurtelings tegen zijn hond en in zichzelf mompelend haast hij zich NoordwaartsAan de bij], die hij losjes over de schouder draagt, bungelt een grote zak proviand... „Zo vroeg als ik is niemand, hèhèhè, nietwaar ouwe makker", grijnst hü tegen zijn hond„jij bent zeker ook wel benieuwd hoe Ingridje het maakt. Ja natuurlijk, dat dacht ik wel. Denk je ook niet dat Olaf eieren voor zijn geld zal kiezen? Ja zeker doet hij dat. Let maar op. Wie wil er nou trouwen met een kerel, die je niet mag. Zo is he toch?! Hèhè, je bent het ge lukkig met me eens, merk ik..." Zo redenerend, of de woest uit ziende hond ieder woord kan ver staan, sloft Hrap voort, tot het beest eensklaps onheilspellend be gint te grommen Dan, terwijl Hrap argwanend stil staat, schiet het reusachtige dier vooruit en is in minder dan geen tijd in de morgennevels ver dwenen Amus. muz.; 13.45 Sportpraatje; 14.00 Lichte muz.; 14.25 Streek- uitzending; 14.50 Wereldmuziek concours; 15.20 Boekbespr.; 15.40 Omroeporkest; 16.15 Van de wieg tot het graf; 16.30 Licht muz.; 17.00 Vakantietips; 17.30 Week journaal; 18.00 Nieuws en comm.; 18.20 Wereldmuziekcon cours; 18.50 Orkest en koor; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Passepartout; 19.40 Gesproken portret; 19.55 Deze week; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; 20.20 Ope rettemuziek; 21.20 Cabaret; 21.50 Soc. comm.; 22.05 Lichte muziek; 22.30 Waar blijft de tijd; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gewijde muziek; 7.45 Mor gengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram. S.50 Voor de vrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Middagklok; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Gram.; 13.30 We reldmuziekconcours; 14.00 Voor de jeugd; 14.20 Orgelconc.; 14.40 Kroniek van letteren en kunsten; 15.15 Gram.; 15.50 Boekbespre king; 16.00 Voor de jeugd; 16.50 De schoonheid van het Grego riaans; 17.20 Sportpraatje; 17.30 Gram.; 18.00 Journalistiek week overzicht; 18.10 Gram.; 19.00 Nieuws en comm.; 19.15 Gram.; 20.10 Lichtbaken; 20.25 Act.; 20.40 Gevar. progr.; 21.20 Gram.; 22.05 Orkest; 22.35 Avondgebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Nieuws in Esperanto; 23.22 Gram. r BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Causerie; 12.45 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.11 Muz. kalei- ^oscoop; 14.30 Gram.; 15.00 Ac- 1 cordeonmuziek; 15.15 Lichte mu- 'ziek; 15.45 Accordeon; 16.00 Ge- [mengd koor; 16.30 Gram.; 17.ÖQ INiepws; 17.10 DagkD;.rcr; 17.2(7 Gemengd koor; '17.50 Gram.£ 118.00 Wereldtentoonstel'ing, 18.30 Voer de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Wereldtenst.20.00 Gram., 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram, TELEVISIEPROGRAMMA. NED. T.V.: 17.00 Voor de kin deren; 20.00 Journaal; 20.20 Tote bel; 20.50 Cabaret; 21.30 Weet wel wat je waagt. VLAAMS BELG T.V.: 16.30 Wereldtoonstelling; 19.00 Kath. progr.; 19.30 Nws; 19.50 Week- journaal; 20.20 Volksmuz.; 21.10 Feuilleton; 21.35 Filmprogram ma; 22.00 Ballet; 22.40 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 3