r J Generaal Sjehab - rustpunt in het Nabije Oosten De betrekkingen tussen Nederland en Indonesië I Aanval op Formosa aanstaande? Klacht van bij de Jordanië V. N. r jeeileii ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1958 12e Jaargang Nr 4443 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de sande, Terneuzen DE MAN VAN DE WEEK De lraakse Republiek en de herenigde Arabische Republiek Sympathie voor Nasser in Irak wint veld NEDERLAND ERKENT NIEUWE IRAAKSE REGERING De cholera-epidemie in Nepal Bij eenkom st V. N. tot Woensdag verdaagd LOONGRENS .WERKTIJDEN BESLUITEN VERHOOGD TOT ƒ6900,- De gebeurtenissen in Libanon WORDEN BINNENKORT AMERIKAANSE TROEPEN UIT LIBANON TERUGGETROKKEN ARRESTATIES IN JORDANIË HOESSEIN WIL VOLHOUDEN Selwyn Lloyd naar de speciale spoedzitting der algemene vergadering HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frankering bij abonnement; rerneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N4 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW Advertentieprijs per mm 15 et; minimum per advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertienties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit blad, 20 cent meer. Generaal Sjehab zal binnen enkele weken als president van de Libanon-republiek optreden. Nauwelijks tien jaar geleden was er niemand, niet in het Nabije Oosten, niet in Europa, die van zijn bestaan ook maar het minste vermoeden had. Hij deed in 1923 eind examen aan de militaire school te Damascus en vertrok toen, ver moedelijk omdat de Franse mandataris wat in hem zag, naar Frank rijk, waar hij werd toegelaten tot de vermaarde militaire academie van Saint Cyr. Hij ontmoette tijdens zijn verblijf aldaar zijn toekomstige echt genote, dochter van een zijner leraren-officieren. Hij studeerde, reeds gehuwd zijhde, aan de hogere krijgsschool te Parijs. Hij is dus een wetenschappelijk ontwikkeld militair en het is begrijpelijk dat hij reeds in 1940 een post van vertrouwen kreeg in de Levant. Dat was nog onder het Franse bewind. Toen echter de Libanon volledige onafhankelijkheid kreeg, was hij de min of meer aange wezen staf-chef van het kleine Libanese leger, dat men door hem gevormd kan rekenen. Het is in Libanon rustiger geweest dan in Syrië, waar binnen korte tijd drie militaire dictators elkander afwisselden. Daaraan is zeker niet vreemd Sjehab's streven om zelf buiten de politiek te blijven en het leger daarbuiten te houden. HIJ BEIDT ZIJN TIJD. In 1952, bij de opstand tegen de voorganger van president Sja- moen, moest hij wel kleur beken nen, maar hij slaagde er in om binnen een paar dagen de orde te herstellen. Gelijke objectivi teit toonde hij bij de Suez-kanaal- actie, toen de regering in beraad stond om de diplomatieke betrek kingen met Engeland en Frank rijk te verbreken. Velen rekenen het Sjehab niet als verdienste aan, dat hij in de afgelopen maanden het leger bui ten de gewelddadigheden hield, behalve dan, wanneer de opstan delingen tegen het leger zelf op traden. Daarom was hij, zowel voor de volgelingen van Sjamoen, als voor Jumblat. de leider der opstandige Druzen, een algemeen aannemelijke figuur. Hij zal ech ter moeilijkheden genoeg op zijn weg vinden. En. omdat de op standelingen nu, reeds vóór de presidents-wisseling het vertrek der Amerikanen verlangen, èn omdat de Amerikanen daarin vermoedelijk niet zullen toestem men. Maar vóór de laatste dagen van september, wanneer zijn pre sidentiële termijn begint te lopen, behoeft hij gelukkig voor hem daarover het beslissende woord niet te spreken. TUSSEN TWEE VUREN. De Libanon staat er op dit ogenblik gunstiger voor dan toen de landing der Amerikanen plaats had. Tegen de verwach ting in, is door het gebeurde in Irak het Bagdad-pact niet ge sprongen. Het is veeleer ver sterkt, omdat de V. S. te Lon den bereid bleken nu ook aan het militair overleg deel te nemen. Het staat nog te bezien of al dan niet Irak in het Bagdad-pact wil blijven of naar de Verenigde Ara bische Republiek overhelt. Even eens staat de bezien of de leden van het Bagdad-pact, al hebben zij de nieuwe regering erkend, voldoende vertrouwen in haar blijken te bezitten om met haar samen te werken. Rusland waarschuwt het Bag dad-pact, dat het geen agressie van die kant op Irak zal toelaten. Zowel Engeland als Amerika hebben echter elk voor zich Irak al erkend. Maar het Bagdad-pact zelf geeft ook duidelijk te ken nen, dat het de agressie op een zijner leden en eveneens op Jor danië. dat nu de unie met Irak verbroken heeft, niet zal toelaten. Engeland heeft bovendien een biezondere Waarschuwing uitge sproken aan het adres van Egyp te en Syrië, dat beide de handen moeten afhouden van het olie rijke sultanaat Koeweit en van de andere oliehoudende gebieden in de Perzische Golf, die onder Engelse protectie staan. Er komt nog bij, dat Israël, om zijn onzijdige houding te demon streren, de bevoorrading van Jordanië door de Amerikaanse vloot hindernissen in de weg legt. Eensgezindheid van de ge allieerden om hun belangen, die ook de belangen van deze onaf hankelijke staten zijn, te bescher men, ware meer dan ooit ge wenst. Vandaar, dat het betreurd wordt, dat Frankrijk een eigen weg volgt, al heeft 't zijn vloot ai van de oostkust van de Mid dellandse Zee terug getrokken. Maar het nieuwe Frankrijk meent aan zijn gezag in Afrika verplicht te zijn om zich met al wat Arabische politiek is, te be moeien. GEEN TOP ÜIAAR BASIS? Mede dientengevolge zijn wij met de top-conferentie nog niets verder. Amerika en Engeland wilden die bespreking op 12 aug. a.s. laten beginnen en binnen de muren van de V. N. onderbren gen. Hammarskjoeld had daar voor zijn voorbereidingen, hetzij VANDAAG brengen wij voor de eerste maal een enigszins afwijkende WE- RELDSCHOUW. Het ligt namelijk in de be doeling van de heer Van der Mandere om voortaan geregeld 'n politieke figuur die in een bepaalde week 'n centrale plaats inneemt, naar voren te halen en na een summiere persoonsbe schrijving de actuele ge beurtenissen rondom deze politicus te bespreken. ALS EERSTE treedt van daag naar voren de nieuwe president van Libanon, ge neraal Sjehab, die de rust moet terugbrengen in dit ■deel van de Levcnf. Na een korte belichting van ge noemde figuur zal de toe komst van Libanon en van het gehele Nabije Oosten zich duidelijker voor de le zer aftekenen. De heer Van der Mandere hoopt op deze wijze een persoonlijke noot te verle nen aan zijn wekelijkse we- reldschouw. V.. voor New York, hetzij voor Ge- nève, reeds beëindigd. De Gaulle wilde in geen geval die conferen tie bijwonen in het kader van de V. N Nu kwam Engeland deze week met de gedachte van twee top-conferenties, de eerste voor het Nabije Oosten, de tweede voor de ontwapening. Deze laat ste behoort zeker niet minder dan de eerste binnen de V. N. te worden geplaatst. Een nieuwe moeilijkheid rijst, doordat Chroesjtsjef in alle haast een reisje heeft moeten maken nar Peking om zijn Chi nese vrienden gerust te stellen. Nu het Nabije Oosten het middel, punt der wereld-politiek gewor den is, willen zij er niet buiten blijven. En om een goede ge legenheid te kunnen vinden om, ondanks de tegenstand van Ame rika, rood China aan de tafel van de V. N. plaats te doen nemen, verzocht de Russisehe afgevaar digde bij de Ver. Naties om on middellijke bijeenroeping van de algemene vergadering. Chroesjtsjef is blijkbaar te Pe king op de vingers getikt en wil de Chinese vriendschap, al is die vrij kostbaar, tot geen enkele prijs missen. Hij heeft de Chine se steun en hulp nodig om de eenheid der Westelijken te doen breken. EINDE AAN ANARCHIE? Te meer, zou men geneigd zijn te zeggen, reden voor Frankrijk en De Gaulle om deze eenheid te helpen bewaren. Maar de reden van zijn verzet tegen Eisenho wer's plannen is wel duidelijk. Zijn oude autoritaire neigingen hebben hem zeker nog niet ver laten. Het blijkt uit de ontwerp- grondwet, die nu in een nieuw stadium is getreden; dat van de beoordeling door de zeer gescha keerd samengestelde commissie van advies. Vermoedelijk zal van haar arbeid een volgende week wel iets meer aan het licht zijn gekomen. Voor de geallieerden en het N.A.V.O.-verband is het aange naam te bespeuren, dat Turkije, dat over het sterkste leger vlak' bij het Nabije Oosten beschikt, trouw aan zijn verplichtingen blijft. Turkije heeft echter grote financiële moeilijkheden en de wapenbroeders, Amerika op nieuw vooraan, zullen het biezon- der te hulp moeten komen. Van daar, dat de Griekse regering be grijpt, ook na de laatste bloedige gebeurtenissen op Cyprus, dat er een eind moet komen aan de anarchie, door het fanatieke ge deelte der bevolking veroorzaakt. Een gezamenlijke oproep der drie betrokken landen heeft tot een wapenstilstand geleid, waarvan het echter onzer is of deze ook werkelijk zal worden nage leefd. In dit alles is de nieuwe kunst maan van Amerika, de vierde reeds die nu rond de aarde draait, nauwelijks opgemerkt. Gezien de voorlopige berichten heeft zij wel een en ander opgemerkt over de kosmische spanningen, die boven een zekere hoogte rondom de aarde heersen. VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden.) Afvaardigingen van de platte landsbevolking en van stammen uit alle delen van Irak, die naar Bagdad gaan om hun aanhanke lijkheid aan de nieuwe regering te betuigen, reizen in auto's, die beplakt zijn met foto's van Nas ser. Er bestaat in Irak een steeds duidelijker aan het licht tredende sympathie voor president Nasser van de Verenigde Arabische Re publiek, aldus is het oordeel van politieke waarnemers te Bagdad. Velen achten terugtrekking van Irak uit 't Pact van Bagdad slechts een kwestie van tijd. Deze mening wordt gesteund door enkele uitlatingen van lraakse ministers. De minister van Buitenlandse Zaken, brigade generaal Djaffer, zei donderdag, dat zijn regering hoopt, dat men er op een topconferentie in zou slagen het Midden-Oosten buiten militaire bondgenootschappen te houden. De lraakse minister-pre sident, Kassem, heeft in de laat ste tijd op vragen over het Pact van Bagdad gezegd, dat Irak zich reeds voldoend beschermd acht door zijn lidmaatschap van de Verenigde Naties. In diplomatieke kringen te Bagdad is de mening uitgespro ken, dat men er alleen nog in kan slagen Irak in het pact te hou den, indien men dit omzet in een zuiver economisch bondgenoot schap. Het ministerie van Onderwijs te Bagdad heeft woensdagavond plannen bekendgemaakt voor de eenmaking van het onderwijs in Irak en de V. A. R. De pers, die zich aanvankelijk voornamelijk bezighield met de corruptie in Irak, schrijft thans in hoofdzaak over de buitenland se politiek, die het voortaan moet gaan voeren. Het blad „Al Jag- da" pleitte donderdag voor een unie van de lraakse republiek en de Verenigde Arabische Repu bliek. Hr. Ms. buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Bag dad heeft op 6 dezer de rege ring van Irak medegedeeld, dat de Nederlandse regering beslo ten heeft over te gaan tot er kenning van de nieuwe lraakse regering. De regering van Nepal heeft donderdag de prijs voor een pond dode vliegen verdubbeld en wel van 36 tot 72 cent om de cholera- epidemie in het dal van Katman- doe een halt toe te roepen. Er zijn tot nu toe circa 300 mensen aan deze ziekte bezweken. De spoedzitting van de alge mene vergadering der Verenigde Naties over het Midden-Oosten is vrijdag geopend door voorzit ter sir Leslie Munroe van Nieuw Zeeland. Hij verzocht de afge vaardigden zich te onthouden van onwaardige propaganda en de zaak objectief te zien. De Rus Sobolef eiste onmid dellijk, dat de assemblee maatre gelen zou nemen voor een onver wijlde terugtrekking van de Britse en Amerikaanse troepen uit Jordanië en Libanon. „De ageressie moet in de kiem worden gesmoord. De vrede moet zegevieren", aldus Sobolef. De Amerikaan Lodge sprak er zijn leedwezen over uit, dat de Sowjet-Unie was begonnen met een aanval op de Ver. Staten. Hij verklaarde nog eens, dat Ameri ka zijn troepen uit Libanon zou terugtrekken zodra de regering van dat land er om vroeg of wan neer de Ver. Naties in staat wa ren de onafhankelijkheid van Li banon te verzekeren. De afgevaardigden waren het er over eens, dat er slechts één kwestie zou worden besproken, namelijk de klachten van Liba non en Jordanië over inmenging in hun binnenlandse aangelegen heden door de Verenigde Arabi sche Republiek. De voorzitter stelde voor woensdag met het debat te be ginnen. De vergadering werd tot die dag geschorst. De Nederlandse diplomatieke vertegenwoordiger in Djakarta, de heer A. H. Hasselman, zal op 13 augustus naar Nederland vertrek ken voor het plegen van overleg met zijn regering. In verband hiermede bracht hij donderdag een bezoek aan de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Suban- drio. In kringen van de Nederland se diplomatieke missie wordt er op gewezen, dat dit de eerste maal sedert vele maanden was, dat de heer Hasselman door de minister van Buitenlandse Za ken werd ontvangen. Zij bespra- (Advertentie) BINNENVERINGBED De nationalistisch-Chinese schout-bij-nacht Lioe Hoh-Toe heeft vrijdag te Taipeh op For mosa gezegd, dat de Chinese communisten 1200 vliegtuigen, waaronder Mig-17 jagers, in het kustgebied tegenover Formosa hebben gestationeerd. De Migs, die op ongeveer 300 kilometer van het hoofdkwartier van generalissimus Tsjiang Kai- Sjek klaar staan, hebben maar 20 minuten nodig om een aanval op dat hoofdkwartier te doen, aldus Lioe. Een woordvoerder van de Ame rikaanse ambassade noemde de toestand ernstig, „maar wij zijn niet in paniek". Er zijn nog geen bijzondere maatregelen getroffen voor de 9000 Amerikanen op het eiland. In diplomatieke kringen in Tai peh zei men te betwijfelen of de huidige spanning de voorbode is van een communistische aanval op Formosa en de Pescadoren. Deze gebieden worden beschermd door Amerikaanse strijdkrachten op grond van een Amerikaans Chinees verdedigingsverdrag. Het stadsbestuur van Kiloeng op Formosa stelt een onderzoek in naar de reeds bestaande schuil, kelders en laat er nieuwe graven om aan alle 200.000 inwoners van de stad bescherming te bieden in het geval van een luchtaanval. Joseph Reap, woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, heeft vrij dag gezegd, dat. communistisch China op verscheidene tot dusver onbezette vliegvelden aan de kust tegenover Formosa straaljagers van Russisch type heeft samen getrokken en dat deze maatregel „duidelijk bedoeld is om de span ning te vergroten en het oorlogs- spook te doen opdoemen". Dit geschiedt op een ogenblik dat de communistische propaganda aan de andere kant luidruchtig over vrede spreekt. De werktijdenbesluiten voor kantoren, koffiehuizen en hotels, badhuizen, bioscopen en bad- en zweminrichtingen, zo deelt men ons van de zijde van het ministe rie van Sociale Zaken en Volksge zondheid mede, zijn niet van toe passing op werknemers, wier jaarlijks in geld vastgestelde loon in de onderneming, waarin zij werkzaam zijn, een bepaald bedrag te boven gaat. Dit bedrag is bij Koninklijk Besluit met in gang van 1 september verhoogd van 6000,— tot 6900,—. De betrokken vliegtuigen zijn volgens ontvangen berichten van het type Mig-17 en Mig-19 aldus de woordvoerder. Enige dagen geleden deelde het Amerikaanse ministerie van Defensie mee, dat er F-100 Super Sabre straaljagers met Ameri kaanse piloten naar Formosa werden gezonden. Deze toestel len werden niet aan Nationalis tisch China geleverd, maar zul len in Amerikaanse handen blij ven. ken, aldus deze kringen verder, de betrekkingen tussen Neder land en Indonesië in het licht van de huidige ontwikkelingen. Minister Subandrio heeft in middels onthuld het geschil over West- (Nederlands) Nieuw-Gui- nea met de Nederlandse diplo maat te hebben besproken. Hij deelde mede, dat de heer Has selman nogmaals op de hoogte werd gesteld van het standpunt van Indonesië met betrekking tot dit reeds zo lang hangende conflict. Hij voegde er nog aan toe, dat ook andere ontwerpen van gemeenschappelijk belang voor de beide landen werden be sproken. Van gezaghebbende zijde in Djakarta werd vrijdag verno men, dat de kwestie Nederland- Nieuw-Guinea in de volgende zitting van het kabinet ter spra ke zal komen. Deze zegslieden wilden echter niet zeggen of zij verwachten, dat de regering deze kwestie weer bij de Verenigde Naties aanhangig zal maken. Nadat de Algemene Vergade ring van de Verenigde Naties vorig jaar een resolutie, waarin hernieuwde besprekingen tussen Nederland en Indonesië over Nieuw-Guinea werden geëist, had verworpen, begon de Indo nesische regering met haar an ti-Nederlandse campagne, die resulteerde in de massa-repa triëring van ongeveer 35.000 Ne derlandse onderdanen en de „overname" van vrijwel alie Ne derlandse bedrijven in Indone sië. Intussen betoogde N. L. Su- wages, een van Nederlands Nieuw-Guinea afkomstig lid van de nationale raad, vrijdag dat „alle onderhandelingen met Ne derland over Westelijk Nieuw- Guinea moeten zijn gebaseerd op de opvatting, dat dit gebied aan Indonesië moet worden te ruggegeven". Twee personen zijn vrijdag om gekomen en vijf gewond door de ontploffing van een tijdbom in het centrum van Beiroet. De aanslag geschiedde in de onmid dellijke nabijheid van een café, dat toebehoort aan een van de belangrijkste aanhangers van president Sjamoen. Een tweede bom ontplofte te Bab Idreis bij een café, dat veel door buitenlanders wordt be zocht. Verscheidene mensen lie pen verwondingen op. In bepaalde kringen te Beiroet beschouwt men deze terugkeer tot de tactiek van aanslagen als een poging van de opstandelin gen de val van de regering van Sami Solh te verhaasten. Te Washington wordt aange nomen, dat de Verenigde Staten kort na het begin van de spoed zitting van de algemene vergade- De afgevaardigde van Jordanië bij de V. N., Baha Oed Din Toe kan; heeft vrijdag de voorzitter .van de Veiligheidsraad in kennis gesteld van een aantal gevallen van infiltratie van personen en wapens uit Syrië in het tijdvak van 10 tot 27 juli. De Jordaanse nota geeft een lijst van uit Egypte afkomstige wapens, munitie en ontplofbare stoffen die door patrouilles van het Jordaanse leger buitgemaakt werden. Volgens de Jordaanse nota zijn ook een aantal infiltranten ge arresteerd. Uit hun verklaringen was duidelijk gebleken, dat hun activiteit door de Syrische contra spionage was georganiseerd om onlusten in Jordanië te verwek ken. De Jordaanse klacht vertoont veel gelijkenis met de eerste mededelingen in mei van Liba non aan de Veiligheidsraad waar- in geklaagd wordt over infiltratie aan de Libanees-Syrische grens, die door de Verenigde Arabische Republiek georganiseerd was. In Jordanië zijn, naar officieel wordt meegedeeld, 20 leden van een bende angehouden, die ten doel had „vreedzame burgers te terroriseren'' door springstof te plaatsen in buitenlandse ert rege ringsgebouwen. Gemeld wordt, dat de meeste bendeleden artsen, studenten en ambtenaren tussen de 20 en 30 jaar zijn. Er is „een grote hoe veelheid" springstof in beslag genomen. De Jordaanse overheid deelt mee, dat de activiteit van de groep aan de dag is getreden na de arrestatie vorige week van een studente aan de Amerikaanse universiteit in Am man, Nadia Saba Soelti geheten, en haar verloofde Stephan Theodor, die daar eveneens stu deerde en Libanees staatsbur ger is. Zij werden aangehouden kort nadat de politie ontdekt had dat er springstof was geplaatst in een Jordaans en in een Brits gebouw in de hoofdstad. Nadia Soelti is de dochter van een handelaar in bouwmateria len te Amman. Volgens de politie opereerde de groep al twee jaar. Zij zou financieel zijn gesteund door agenten van de Ver. Arabische Republiek in Beiroet en Damas cus. „Ik zal voor mijn land strijden en eventueel ervoor sterven", al dus heeft koning Hoessein van Jordanië in een persgesprek voor de „Frankfurter Allgemeine Zei- tung" verklaard. Vroeger had Jordanië slechts één vijand, namelijk Israël, thans zijn wij door vijanden omringd. Maar ik zal mij niet overgeven", aldus de 22-jarige vorst, die ver der mededeelde van plan te zijn nog een brigade te vormen. De Britse troepen moeten volgens hem in Jordanië blijven totdat hij weer in staat zal zijn de strijd tegen zijn vijanden op te nemen. ring van de Verenigde Naties over het Midden-Oosten bereid zijn bijna 2000 militairen uit Li banon terug te trekken. Ambtenaren van het Ameri kaanse ministerie van Buiten landse Zaken zeiden donderdag, dat de mogelijkheid van een vroegtijdige terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Liba non niet uitgesloten moet worden geacht. Het doel van deze beperking van de Amerikaanse strijdkrach ten zou zijn de Russische beschul digingen van agressie te door kruisen. Als eerste afdeling zal dan waarschijnlijk een bataljo-n mari niers ter sterkte van 1800 man Libanon verlaten, aldus hebben Amerikaanse ambtenaren mee gedeeld. Deze terugtrekking zou dan geschieden op initiatief van de regering te Washington en niet op verzoek van de Libanese regering. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buiten landse Zaken heeft vrijdag op zijn dagelijkse persconferentie medegedeeld dat de speciale spoedzitting van de algemene vergadering der Verenigde Na ties op woensdag a.s., die zal zijn gewijd aan een bespreking van vraagstukken van het Mid denoosten, door de Britse mi nister van Buitenlandse Zaken Es.v yn Lloyd zal worden bijge woond. Op de openingszitting op a.s. woensdag zal uitsluitend over procedure-vraagstuken worden gesproken. ZACHT WEER Nadat in de loop van vrijdag een zwakke rug van hoge lucht druk, vergezeld van enkele op klaringen, over Nederland naar het oosten was getrokken, be gon de bewolking alweer toe te nemen op de nadering van de voorste begrenzing van zachte en vochtige aceaanlucht. In de namiddag begon het in de kust provincies op het binnendringen van deze lucht te regenen, en in de loop van de avond breid de het regengebied, dat tegelij kertijd in betekenis toenam, zich over geheel ons land uit. De aanvoer van zachte en vochtige lucht uit het zuid-westen wordt in stand gehouden door een oceaandepressie op meer dan 1000 km ten westen van Ierland. De temperaturen zullen daarom vandaag op een hoger niveau liggen dan vrijdag, vooral in het binnenland, terwijl na het weg trekken van de regenstoring enige weersverbetering te ver wachten is. Er komt echter in de aangevoerde lucht veel be wolking voor, die maar lang zaam oplost, zodat ons niet di rect stralend weer te wachten staat. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Iets warmer Half tot zwaar bewolkt, maar geen regen van betekenis. Over wegend matige wind tussen zuid west en west. Iets hogere tem peraturen dan gisteren. ZONDAG 10 AUGUSTUS Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 9.35 10.10 10.50 11.00 n.m. 10.04 10.39 11.19 11.29 MAANDAG 11 AUGUSTUS Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.50 11.25 0.05 0.15 n.m. 11.19 11.54 12.34 12.44 ZON MAAN op onder op onder Aug. 9 5.13 20.17 15.33 10 5.14 20.15 0.32 16.29 11 5.16 20.13 1.21 17.20 12 5.18 20.12 2.18 18.04 13 5.19 20.10 3.24 18.44

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1