)RDERS gers N.V. Post luclt Eisenhower bereid naar Algemene Vergadering der V.N. te gaan Persconferentie van mevrouw Me ir Veiligheidsraad heden bijeen Het jongste antwoord van Chroesjtsjef Foster Dulles in Brazilië De toestand op Cyprus De toestand in Libanon t WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN ast Telef. 2573 van de Sande AR 398,- TERNEUZEN TERNEUZEN Tel. 2356 DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1958 12e Jaargang Nr 4441 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen EERSTE BLAD Waarschuwing van Eisenhower tegen prijsverhogingen DE VERJAARDAG VAN PRINSES IRENE HET ONTSLAG VAN SAMI SOLH SOWJET-RESOLUTIE IN DE VEILIGHEIDS RAAD INGEDIEND Beroep van Indonesische regering op opstandelingen WATERSNOOD IN INDIA ONDERHOUD TUSSEN NASSER EN MURPHY OP 28 SEPTEMBER REFERENDUM IN FRANKRIJK FRANKRIJK EN DE BUITENGEWONE ZITTING VAN DE ALGEMENE VERGADERING HET BRITSE ANTWOORD OP HET RUSSISCHE VOORSTEL FRANSE REACTIE OP RUSSISCH VOORSTEL MACMILLAN EN FOOT NAAR ATHENE De produktie in communistisch China HET WEER NU ƒ0,17 NU ƒ1,62 ram 1,30 vanaf 1,62 vanaf ƒ0,62 EKEN 0,80 LOPEN en N LAKENS 1RTIXG TERNEUZEN Frankering bij abonnement: l'erneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Nd 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties): 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertienties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit blad, 20 cent meer. President Eisenhower heeft woensdag op een persconferentie ezegd, bereid te zijn zelf een .uitengewone zitting van de al- emene vergadering der Ver- nigde Naties bij te wonen ais it nodig of wenselijk mocht zijn. Eisenhower zei niet te weten of •ie andere regeringsleiders in het algemeen ook bereid zijn naar de bijeenkomst te gaan. >Iaar elke delegatie bij de V. N. zou door hét regeringshoofd van het betrok ken land kuiuien worden geleid, aldus Eisenhower. Als hij het nodig of wenselijk zou achten zou hij zijns inziens aan de zit ting kunnen deelnemen. Voor het ogenblik waren er echter nog geen plannen in deze geest, zo zeide de Amerikaanse president. In antwoord op vragen zei Eisenhower, dat de Verenigde Staten zullen willen meedoen aan opbouwende economische ont wikkelingsprogramma's voor het Midden-Oosten onder auspiciën van de Verenigde Naties. Eisen hower zei te hopen, dat de Sow- jet-Unie niet alleen bereid zal zijn hetzelfde te doen maar zich ook zal houden aan haar ver plichtingen. De aanwezigheid van Ameri kaanse troepen in Libanon sproot voort uit het geloof van de Ver enigde Staten in de geest van het nationalisme. Als de Arabieren gezamenlijk hun nationalisme in een federatie of vergrote staat zouden willen uitdrukken, zou den de Verenigde Staten er geen bezwaar tegen hebben. De Amerikaanse troepen zou den uit Libanon teruggetrokken worden als de Libanese regering meent de toestand in de hand te hebben. De Amerikaanse troepen zou den zich terugtrekken als er niet langer enig gevaar van niet-rechtstreekse agressie zou zijn, zo verduidelijkte Eisen hower nog. Wanneer ook de wettige regering van Libanon zou verzoeken om ontruiming van het land door de Ameri kaanse troepen, zouden de Verenigde Staten aan dit ver zoek gevolg geven. De Verenigde Staten moeten volgens Eisenhower de pogingen van Arabische volken om hun rechtmatige economische verlan gens sneller te verwezenlijken steunen. Naar Eisenhower meent zal het onmogelijk zijn een bijeenkomst van de algemene vergadering over het Midden-Oosten te be perken tot Libanon alleen. De oorzaken van de crises in Liba non en Jordanië omvatten veel meer. De president gaf te kennen het eens te zijn met de theorie, dat de Chinese communistische lei der Mao Tse Toeng een rol ge speeld heeft hij de verandering in de Russische tactiek t.a.v. een toiieonferentie over het Midden oosten. Hoe groot die rol geweest was zou Eisenhower laten onderzoe ken. De Verenigde Staten zouden op de voorgestelde bijeenkomst van de algemene vergadering over het Midden-Oosten hun uiterste best doen aan te tonen, dat zij gehandeld hebben in de geest van de Verenigde Naties en uit gaande van die geest, zouden zij de nadruk leggen op opbouwende zaken om de volken van het Mid den-Oosten te helpen. Eisenho wer weigerde nader aan te geven welke opbouwende plannen voor het Midden-Oosten ingediend zul len worden. Het zei alleen dat de willen en dat zij bereid zijn met elk van de landen van het Mid den-Oosten of met een groep sa men te werken om hulp te bieden waar zij maar kunnen. Sprekende over de economische toestanden in de Arabische we reld zei Eisenhower, dat in som mige gevallen de tweedracht het kookpunt had bereikt. Het volk wendde zich naar mensen die het niet vertrouwde om hulp. De Eisenhower was het er niet mee eens, dat elke kans op een topconferentie is verkeken door de jongste ontwikkelingen. Chroesjtsjef had aan het eind van zijn laatste brief het onder werp opnieuw aangesneden. Als de Verenigde Staten van gevoe len zouden zijn. dat iets positiefs uit een topconferentie zou kun nen voortkomen, zouden zij na tuurlijk bereid zijn deze bij te wonen. Maar een dergelijke bij- Verenigde Staten weten wat zij' venk®m^t voorbe reid moeten worden, zo zei pre sident Eisenhower nogmaals. President Eisenhower waar schuwde op zijn persconferentie er voor, dat het Amerikaanse be drijfsleven de prijsverhogingen zal moeten beperken, daar anders Verenigde Staten zouden het mo- de consument opstandig zou wor- gelijk moeten maken, dat het zich 1 den. Hij voegde daaraan toe, dat tot het Westen richt. De Amerikaanse president wees met klem de Russische verkla ring af, dat alleen het aandrin gen op een topconferentie ver dere „agressie van de Verenigde Staten en Engeland had gestuit. Hij zei, dat de Verenigde Staten niet streven naar soevereiniteit over welk land ook en geen en kel land in welk opzicht ook aan zich willen onderwerpen. Daar entegen had de geschiedenis be wezen, dat sinds de tweede we reldoorlog alle Oosteuropese lan den door de Sowjet-Unie waren ook de arbeiders zich bij hun looneisen beperkingen dienden op te leggen. In antwoord op een vraag, of de regering in verband met de jongste verhogingen van de staalprijzen enig plan had tot be strijding van de inflatie, zeide de president, dat arbeiders en be drijfsleven zich beperkingen zou den moeten opleggen, wanneer men het in de Verenigde Staten zonder kunstmatige controle maatregelen zou willen klaar spelen. Wanneer de prijzen zou den blijven stijgen, zou er een overweldigd. Eisenhower herin- moment komen, dat de Ameri- nerde ook aan de gebeurtenissen kaanse consument ernstig op- in Noord-Korea en Noord-Viet- standig zou worden. Het inkomen nam. De Russen dienden hun be- van de Amerikaanse arbeiders schuldigingen aan het adres van blijft gestadig bij de stijgende de Verenigde Staten en Engeland kosten van levensonderhoud ten tegen zich zelf te richten. 1 achter, aldus de president. De Israëlische minister van Israël niet verzocht de vluchten Buitenlandse Zaken, mevrouw Meir, heeft woensdag te Parijs verklaard, dat naar het oordeel van Israël de problemen tussen dit land en de Arabische staten alleen kunnen worden geregeld door middel van directe onder handelingen. Toen men mevrouw Meir op een persconferentie vroeg welk standpunt Israël zou innemen, indien het zou worden uitgeno digd deel te nemen aan een top conferentie over het Midden oosten, zei mevrouw Meir, dat Israël de grote mogendheden zou verzoeken zijn onafhankelijkheid en de onschendbaarheid van zijn grondgebied te waarborgen. In antwoord op een vraag zei mevrouw Meir, dat Israël, toen de toestand kritiek was, heeft toegestaan, dat Amerikaanse en Britse vliegtuigen over zijn grondgebied vlogen. Dat kritieke ogenblik is nu reeds lang voorbij en dat is de reden, waarom Is raël niet wil, dat deze luchtbrug langer blijft bestaan. Men heeft te mogen hervatten. Iedere overeenkomst, waarbij het zenden van wapens naar het Midden-Oosten wordt beperkt, is voor Israël een groot nadeel, al dus mevrouw Meir. Alvorens Is raël zich dan ook met een derge lijke afspraak akkoord zal ver klaren, moet overeenstemming zijn bereikt over een evenwicht in de bewapening van Israël en die van de Arabische landen en over een doelmatig toezicht. H. K. H. Prinses Irene heeft dinsdag aan boord van de „Groe ne Draeck" haar negentiende verjaardag gevierd. Dit jacht en de „Piet Hein" waarop de ko ninklijke familie haar vakantie aan de Rivièra doorbrengt, lig gen nu bij de Italiaanse plaats Alassio, halverwege tussen de Franse grens en Genua. Er kwamen dinsdag duizenden felicitatietelegrammen voor de Prinses binnen. Op weg van San Remo naar Alassio bracht de koninklijke familie een kort bezoek aan het eiland Gallinaria. President Sjamoen van Liba non heeft minister-president Sami Solh meegedeeld het „niet dringend noodzakelijk" te vinden diens ontslag te aanvaarden, al dus is woensdag in politieke kringen te Beiroet vernomen. De Veiligheidsraad komt heden om 20 uur bijeen om te beraad slagen over het in bijzondere zit ting bijeenroepen van de alge mene vergadering der V. N. De Sowjetrussisehe vertegen, wcordiger in de Veiligheidsraad heeft woensdagavond een resolu tie ingediend, waarin wordt voor gesteld de algemene vergadering in speciale zitting bijeen te roe pen „ter bespreking van een on verwijlde terugtrekking der Ame rikaanse troepen uit Libanon en der Britse eenheden uit Jorda nië". Volgens de Russische ontwerp- Diplomatieke waarnemers in Washington zijn van mening, dat Chroesjtsjef het denkbeeld van een onmiddellijke topconferentie over het Midden-Oosten blijkbaar heeft prijsgegeven voor een bui tengewone bijeenkomst van de algemene vergadering der V. N. Men merkt op, dat deze kenne lijke verandering van de Russi sche tactiek gevolgd is op het be zoek van Chioesjtsjef aan Pe king. Men meent in Washington, dat Mao Tse Toeng, de Chinese communistische leider, geklaagd heeft over de aanvaarding door de Russische premier van het denkbeeld van een topconferen tie in de Veiligheidsraad, waar in ook nationalistisch China is vertegenwoordigd. Verder is men van gevoelen, dat het voorstel van Chroesjtsjef om de algemene vergadering de „agressie" in het Midden-Oosten en de terugtrekking van Ameri kaanse en Britse troepen uit Li banon en Jordanië te laten be spreken, president Eisenhower en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, waarschijnlijk niet zal bevredi gen. Dulles heeft de vorige week gezegd, dat de Verenigde Staten van oordeel zijn, dat een topver- gadering van de Veiligheidsraad in de eerste plaats de beschuldi- De Indonesische regering heeft woensdag een beroep op de op standelingen gedaan om de wa pens neer te leggen en „een ein de te maken aan het bloedvergie ten onder onszelf". De minister van Justitie, Gus- tav Maengkom, zeide dat alhoe wel de regering besloot geen be sprekingen met de opstandelin gen te houden, pogingen waren gedaan om, verder bloedvergieten te vermijden. De opstandelingen van Midden- Sumatra en Noord-Celebes heb ben, nadat de voornaamste plaat sen in deze provincies door rege ringstroepen waren bezet, deze gebieden voortdurend in onrust gehouden. De vorige week voer den opstandelingen tweemaal 'n tegenaanval uit op hun voorma lige hoofdstad Bukittinggi in Midden-Sumatra. Er volgden verwoede gevechten, alvorens zij konden worden verdreven. Minister Maengkom betoogde, dat de opbouw in het gehele land zal worden vertraagd, als geen gemeenschappelijke pogingen worden gedaan tot regeling van de huidige binnenlandse proble men en opheffing van de ver warring. „Ordeverstoringen in één ge bied, zullen hun weerslag heb ben op andere gebieden", aldus waarschuwde Maengkom. Het linkse dagblad „Pemuda" in Djakarta vroeg zich woensdag in een hoofdartikel af, waarom de aangekondigde regeringsmis sie nog niet naar Noord-Celebes is vertrokken en of de rebellen daar nog steeds „zo gevaarlijk" zijn. Het blad sprak echter het vertrouwen uit, dat de opstande lingen in Noord-Celebes niet in staat zijn een guerilla-oorlog te voeren. In het oostelijk deel van India zijn verscheidene rivieren buiten de oevers getreden. Meer dan 50.000 mensen zijn dakloos. Een 300 dorpen zijn overstroomd. Het ernstigst is de toestand in de staat Bihar. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Foster Dul les, die een bezoek van twee da gen aan Brazilië brengt, heeft woensdag op een door de Ameri kaanse Kamer van Koophandel te Rio de Janeiro aangeboden middagmaal, verklaard dat de Verenigde Staten vastbesloten zijn te verhinderen, dat de indi recte communistische aanval in het Midden-Oosten in de demo cratische landen met onverschil ligheid wordt beschouwd. „Een dergelijke indirecte agres sie kan tot het uitbreken van een derde wereldoorlog leiden", aldus Dulles. Hij voegde hier evenwel aan toe: „Er bestaat echter geen re den voor vrees, daar de vrije vol ken bereid zijn, zelfs ten koste van groot risico, het gevaar koel bloedig onder de ogen te zien. Bovendien hebben zij, verenigd, een overwicht aan macht in de wereld". Foster Dulles verklaarde voorts dat de ministers van Buitenland se Zaken der staten, leden van de organisaties der Amerikaanse landen, periodiek bijeen moesten De Amerikaanse onderminis ter van Buitenlandse Zaken Ro bert Murphy, die als speciale afgezant van president Eisen hower het Midden-Oosten heeft bezocht, heeft woensdagavoifi te Cairo een onderhoud gehad komen, „zoals ook hun ambtge noten van de staten, die zijn aan gesloten bij de Navo, Zoavo en de Bagdadse verdragsorganisatie, doen". Dulles meende ook, dat de le den der Amerikaanse verdrags organisatie meer van gedachten moeten wisselen over economi sche aangelegenheden. Het Franse kabinet heeft gis teren besloten het referendum over de nieuwe grondwet van minister-president De Gaulle op 28 september aanstaande te doen houden. De minister van Staat Houp- houet-Boigny heeft meegedeeld, dat minister-president De Gaulle van plan is voor het referendum een bezoek te brengen aan Af rika. Het ontwerp van de nieuwe grondwet wordt op het ogenblik bestudeerd door een commissie van advies. Het ontwerp en het oordeel van de commissie zullen vervolgens worden voorgelegd aan het gehele kabinet, dat onder voorzitterschap van de president van de republiek, Coty, bijeen zal komen. Tenslotte wordt het ont gingen van „agressie" tegen de V. S. en Engeland zou moeten trachten te weerleggen en ten tweede stappen zou moeten doen om de „niet-rechtstreekse agres sie" te stuiten die de huidige situatie had veroorzaakt. Diplomatan achten het moei lijk, onmiddellijk te voorspellen wat de houding van de V. S. zal zijn t.a.v. het voorstel voor een speciale vergadering van de as semblee der V. N. Men neemt aan, dat noch Eisenhower noch Dulles er rouwig om zullen zijn, dat het voorstel voor een topcon ferentie wordt prijsgegeven. Zij stonden zeer aarzelend tegenover een dergelijke bijeenkomst en hebben er slechts onder druk van Engeland mee ingestemd. Waarnemers in Washington komt het voor, dat Chroesjstjef, die in zijn antwoord gewaagt van de noodzakelijkheid van een top conferentie „om methoden te vin den ter opheffing van de koude oorlog" het soort veelzijdige con ferentie bedoelt waarop hij sinds december heeft aangedrongen. In Chroesjtsjefs gedachtengang zou deze conferentie nu vermoe delijk na een buitengewone zit ting van de algemene vergade ring over het Midden-Oosten ge houden moeten worden. Het argument van Chroesjtsjef, dat een speciale vergadering van de assemblee zowel de grote als de kleine mogendheden in staal zal stellen zich met de situatie in het Midden-Oosten bezig te houden, is klaarblijkelijk een ant woord op Eisenhowers kritiek op het Russische voorstel voor een topconferentie van vijf mo gendheden. Eisenhower zei, dat zulk een conferentie de kleine landen van het recht om gehoord te worden zou beroven. Een buitengewone bijeenkomst van de algemene vergadering zou in feite overeenstemmen met de oorspronkelijke denkbeelden van de V. S. aangaande de behande ling van de crisis in het Midden- Oosten, nadat de Veiligheidsraad, vorige maand, in zijn optreden was verlamd door het Russische veto. De Verenigde Staten stel den toen een speciale zitting van de assemblee voor maar lieten dit voorstel vallen toen een top bijeenkomst van de Veiligheids raad werd geopperd. resolutie vormt het Brits-Ameri kaanse optreden in het Midden oosten 'n „bedreiging van de in ternationale vrede en veiligheid". Voorts wordt erin gesteld dat de Veiligheidsraad „niet in staat ge weest zijn de voornaamste ver antwoordelijkheid, namelijk het handhaven van vrede en veilig heid in de wereld, uit te oefenen". Frankrijk heeft zijn vaste af gevaardigde bij de Verenigde Na ties doen weten, dat het geen be zwaar heeft tegen het beleggen van een buitengewone bijeen komst van de algemene vergade ring der V. N„ hoewel Frankrijk het niet de beste manier acht om de vraagstukken van het Midden- Oosten op te lossen, aldus is ver nomen uit kringen die nauwe be trekkingen onderhouden met het Franse ministerie van Buiten landse Zaken. Premier MacMillan van Enge land zal Rusland spoedig een gunstig antwoord doen toekomen op het jongste Russische voor stel, zo is uit gewoonlijk welin gelichte bron in Londen verno men. Een woordvoerder van 't Brit se ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigde kort daarna dat Engeland het voorstel voor een buitengewone zitting van de V.N.-assemblee aanvaardt. De woordvoerder voegde eraan toen dat de vraag of de Britse premier aan de vergadering zal deelnemen nog bestudeerd wordt. Hij vestigde er de aandacht op dat de kwestie van deelneming der regeringsleiders aan de ver gadering niet meer in de Russi sche tekst werd aangesneden. De woordvoerder gaf evenwel te kennen dat Engeland niet in stemt met de door Chroesjtsjef voorgestelde bespreking van de „Brits-Amerikaanse agressie" in het Midden-Oosten, waarvan hij het bestaan als zodanig tegen sprak. De Franse minister van Voor lichting, Soustelle, heeft woens dag te Parijs tegenover verslag gevers verklaard dat de Franse regering Chroesjtsjefs jongste voorstel niet realistisch vindt. Na een kabinetszitting van twee uur verklaarde Soustelle voorts dat een topconferentie bij een verslechting van de toestand in het Midden-Oosten onontbeer lijk zou zijn, al schatte hij de vooruitzichten voor zulk een con ferentie momenteel erg vaag. Soustelle voegde eraan toe dat indien het debat in de algemene vergadering door sommigen van het Midden-Oosten op Algerië zou worden gebracht, Frankrijk hieraan geen deel zou nemen. Hij was van oordeel dat er ver band bestaat tussen de recente reis van Chroesjtsjef naar Pe king en diens nieuwe standpunt ten aanzien van een topconferen tie. In het Cyprische dorp Myrtou,1 manlis op een 30 km noordelijk van Ni men- zo is in Athene verr.0- cosia, is een Griekse politieman doodgeschoten. Het is de eerste moord na het bestandsaanbod Aartsbisschop Makarios heeft woensdag een onderhoud met Karamanlis gehad. Hij verklaar- de na afloop hiervan dat hij tot na het bestandsaanbod J vol]edige overeenstemming is ge- van de E. O. K. A. en dat van de komen met de Griekse regering T. M. T. In Nicosia vond men woens dagochtend het onthoofde lijk van een 50-jarige Griekse vrouw dat er evenwel al minstens twee dagen moest hebben gelegen. Ondanks het bestandsaanbod van de beide verzetsbewegingen handhaafden de Britse troepen hun waakzaamheid. In Nicosia is enige ontspanning merkbaar ge worden: de versperringen tussen de Griekse en Turkse wijken werden opgeheven en openden verscheidene winkeliers in het tussenliggende niemandsland de zaken weer. De avondklok in de voornaam ste steden en dorpen van Cyprus zal van woensdag af niet meer van kracht zijn, zo is officieel te Nicosia bekendgemaakt. Premier MacMillan van Groot- Brittannië en sir Hugh Foot, gouverneur van Cyprus, worden vandaag in Athene verwacht voor „algemene besprekingen" met de Griekse premier Kara- over de politiek t.o.v. Cyprus. Het Libanese kabinet zal aftre den zodra er tussen president Sjamoen en generaal Shehab, de onlangs gekozen maar nog niet fungerende president, een ak koord is bereikt over de samen stelling van een overgangsrege ring. Dit heeft de minister van Onderwijs woensdag meegedeeld. Uitwelingelichte bron wordt vernomen, dat er onenigheid is ontstaan tussen de twee voor naamste opstandelingenleiders in het gebied van Tripoli. Rasjid Karame, voormalig premier, heeft een staken van het vuren gelast, maar Abdoel Megid Ra- tihi, leider van de socialistische partij „Baath", heeft aangekon digd, dat hij de strijd zal voort werp aan het volk voorgelegd. Zestig socialistische senatoren zetten totdat president Sjamoen met president Nasser, dat mede en partijafgevaardigden kriti- en de Amerikaanse troepen ver werd bijgewoond door de Ame-1 seerden het ontwerp woensdag I trokken zijn. rikaanse ambassadeur Raymond als een „ernstig gevaar" voor de Er zijn dinsdagavond en woens- Hare en luitenant-kolonel Alirepubliek, welke kritiek door de dagochtend in Beiroet schoten ge- Sabri, minister voor presi'den-1 parlementsfraetie in een resolu- wisseld tussen regeringsgezinde tiële zaken. I tie werd neergelegd. 1 elementen en opstandelingen. Het leger kwam tussenbeide en maakte een einde aan het schie ten. De Chinese volksrepubliek zal dit jaar minstens twee miljoen ton graan meer oogsten dan de Verenigde Staten, aldus meldt Tass uit Peking. De zomeroogst zal 50.500.000 ton belopen, dat is 69 procent meer dan in 1957. Volgens het Chinese bureau voor de statistiek is de indu striële produktie van het land in het eerste half jaar van 1958 34 procent hoger dan in dezelfde tijd in 1957. De elektriciteits- produktie nam toe met 30 pro eent, de kolenwinning met 46 pto- cent en de produktie van ruwe olie met 32 procent. Als percentage voor de giet- ijzerproduktie wordt 33 gegeven en voor de staalproduktie 26, al dus Tass. ONSTANDVASTIG WEER Het onbestendige weer in Wesi Europa duurde voort onder in vloed van de aanwezigheid van een depressie ten noorden van Schotland. Koelere lucht van de oceaan stroomde om de depressie heen naar het vasteland. Het bin nendringen gaf in ons land in de nacht van dinsdag op woensdag aanleiding tot regen, en overdag in oost-Frankrijk en het Alpenge bied tot regen- en onweersbuien. De opklaringen in de koelere lucht bereikten in de middag on ze kust en verplaatste zich daar na naar het oosten. Langs de zuidflank van de de pressie trekken enkele storingen mee in de richting van het vaste land, zodat het weer onstandvas tig blijft. Twee storingen komen nu dichterbij, een zuidelijke, die van een regengebied vergezeld gaat en een wat noordelijker ge legene, die regen- en onweersbui en kan veroorzaken. De depressie-activiteit op de At lantische oceaan duurt nog steeds voort en aanwijzingen tot stabilisatie zijn er niet. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van donderdagoch tend tot donderdagavond. Tijdelijk regen. Veel bewolking met op de meeste plaatsen tijdelijk regen. Matige af en toe krachtige zuid westelijke wind. Koel weer. VRIJDAG 8 AUGUSTUS Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 7.15 7.50 8.30 8.40 n.m. 7.3o 8.10 8.50 9.00 ZON MAAN op onder op onder Aug. 7 5.10 20.21 23.17 13.33 8 5.11 20.19 23.51 14.34 9 5.13 20.17 15.33 10 5.14 20.15 0.32 16.29

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1