Dighenis stelt bestand voor Israël eist opnieuw stopzetting Britse vluchten over Israëlisch gebied Procedurevraagstukken staan topconferentie in de weg De industriële werkgelegenheid in Noord-Brabant Perscommentaren op het Russisch-Chinese overleg HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DINSDAG 5 AUGUSTUS 1958 12e Jaargang Nr 4439 De toestand op Cyprus DE HITTEGOLF IN ITALIË OVERSTROMINGEN IN NEPAL DE DERDE RUSSISCHE KUNSTMAAN De integratie in Little Rock GEREGISTREERDE ARBEIDSRESERVE GESTEGEN De toestand in het Midden-Oosten DISTRIBUTIE VAN BRANDSTOFFEN IN JORDANIË MEVROUW MEIR IN PARIJS OVERGANGSKABINET IN LIBANON DE NIEUWE AMERIKAANSE TROEPENLANDINGEN IN LIBANON Radiotoespraak van generaal Sjehab NOODLANDING VAN VERKENNINGS VLIEGTUIG DER VERENIGDE NATIES WEDERZIJDSE SYRISCH-JORDAANSE BESCHULDIGING Chroesjtsjef tot Indische journalisten K. L. M WEER NAAR BAGDAD PERZIE PROTESTEERT BIJ IRAK Vermindering van straf voor Wayne Powers Frankering bij abonnement: Ferneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertienties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit blad, 20 cent meer. Dighenis, de leider van de Eoka, !e verzetsorganisatie der Griekse yprioten, heeft in pamfletten, 'Ie maandagavond in de Cypri- he hoofdstad Nicosia zijn ver- reid, een onmiddellijk ingaand estand afgekondigd „in alle ope- iaties tegen de Britten en Tur ken". Nederlandse door hitte bezweken De hittegolf die reeds bijna een week in Italië heerst, is nog steeds niet aan het afnemen of schoon volgens de weervoorspel lingen de temperatuur in de ko mende dagen zal gaan dalen. In Bologna was het zondag 37,8 graden, in Rome 37, in Florence en op Sardinië 36,3 graden. De hitte heeft totnogtoe slechts een drietal directe slachtoffers ge maakt. Een vijftiental mensen is bij het baden in zee of in de me ren verdronken. Zondag is het zwaar weer ge weest in het noorden van Italië. Door blikseminslag ontstonden verscheidene branden. De 54-jarige mevrouw E. A. BarlagenWaalkens uit 't Waar bij Nieuwolda is zaterdag bij een hevige hittegolf in Italië om. het leven gekomen. Zij was met haar echtgenoot en een be vriende gezinsverzorgster op vakantie. Zij werd door de hitte bevangen en kreeg een hart aanval, waaraan zij later in het ziekenhuis te Bolzano is over leden. Ongeveer 200 dorpen met 100.000 inwoners in Nepal staan in het water doordat de rivieren Kosi en Kamla buiten hun oevers zijn getreden, aldus is maandag uit Kathmandoe gemeld. Een groot aantal mensen zou om het leven zijn gekomen. De juiste omvang van de ramp is nog moeilijk te overzien, daar de verbindingen ernstig zijn ge stoord. Volgens mededelingen van de Utrechtse sterrenwacht zal op 5 augustus de vuurpijl van de derde Russische kunstmaan te zien zijn om 1.38 uur M. E. T. in het Noord-Oosten op een hoogte van 50 graden, gaande van Noord naar Oost, om 22.06 uur in het Noord-Oosten op een hoogte van 25 graden, gaande van Noord naar Oost en ten slotte om 23.52 uur in het Zuid-Westen op een hoogte van 80 graden, gaande van West naar Zuid. De kunstmaan zelf is te zien om 23.07 uur in het Noord-Oos ten op een hoogte van 40 graden, gaande van Noord naar Oost. Dighenis stelde de volgende voorwaarde: „indien de uitdagin gen der Britten en Turken, ook na het door ons afgekondigde be stand, aanhouden, behoud ik mij op 10 augustus a.s. het recht voor een onmiddellijke tegenactie te gelasten." Dighenis' bestandsaankondi ging komt na een golf van ge welddaden, die zich in de laatste tijd in Cyprus heeft voorgedaan. Alleen reeds in juli vielen er 97 doden, hetgeen meer is dan in welke maand ook van de veertig maandene die de wanordelijk heden op Cyprus thans hebben geduurd. Bij wijze van tijdelijke maat regel mogen vrouwen en kinde ren van Britse militairen zich niet meer bij dezen op Cyprus voegen. Deze maatregel is afge kondigd nadat zoals gemeld in het afgelopen weekeinde 2 Britse militairen, een sergeant en een kolonel, door schoten in de rug werden vermoord, de eerste ter wijl hij met zijn zoontje aan de hand aan het winkelen was en de tweede terwijl hij de bloemen in zijn tuin stond te begieten. De maatregel zal tot nader order van kracht blijven. Een officiële woordvoerder ontkende dat op het ogenblik de evacuatie van reeds op Cyprus verblijvende ge zinsleden van Britse militairen werd overwogen. Naar de moordenaars van de twee Britse militairen wordt nog gezocht. In de loop van maandag zijn twee Turken en twee Grie ken om het leven gekomen. De twee Turken, hulppolitiemannen, werden doodgeschoten toen zij door Larnaca in het zuiden van Cyprus fietsten. Een Griek werd doodgeschoten in de Turkse wijk van Nicosia, de andere kwam om het leven doordat een bom, die hij bij zich had, ontplofte. Ruim tweeduizend man Britse troepen zetten inmiddels hun ope. ratie tegen de Eoka, de Grieks- Cyprische verzetsorganisatie, in het Oosten van het eiland voort. Het hof van appèl in St. Louis heeft het beroep van de vereni ging ter bevordering van de be langen van gekleurden tegen het gerechtelijk besluit om de toelating van negers tot de mid delbare school van Little Rock twee en een half jaar uit te stellen, „in beraad" genomen. Een uitspraak wordt voor het begin van het nieuwe school jaar verwacht. De geregistreerde arbeidsre serve is tussen eind juni en eind juli van dit jaar met bijna 4.000 mannen gestegen. Volgens een opgave van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezond heid bedroeg deze reserve eind juli 77.302 mannen tegen 73.579 eind juni. Voorts waren er eind juli 6.052 werkloze vrouwen ge registreerd tegen 4.820 eind juni. Het aantal openstaande aanvra gen steeg in dezelfde periode voor mannen van 25.633 tot 28.014 en voor vrouwen van 25.151 tot 25.406. Eind juni en eind juli 1957 be droeg de geregistreerde arbeids reserve resp. 31-484 en 37.016, het aantal werkloze vrouwen resp. 2.440 en 3.320. Het aantal open staande aanvragen eind juni en eind juli 1957 bedroeg resp. 64.151 en 65.076 voor mannen en 39.265 en 38.852 voor vrouwen. Van het aantal eind juli 1958 ingeschreven mannen van 77.302 werkten er 12.811 op sociale werkvoorzieningsobjecten en 13.177 op aanvullende werken. Van de 6.052 ingeschreven vrou wen werkten er 519 op sociale werkvoorzieningsobjecten. De geregistreerde arbeids reserve bedroeg eind juli in Zee land 2.252, eind juni 2.465. Israël heeft Groot-Eritlannië en de Verenigde Staten doen we ten dat de vluchten met roepen en voorraden naar Jordanië via het Israëlische luchtruim onmid dellijk stopgezet moet worden, zo is van gezaghebbende zijde in Jeruzalem vernomen. Men voegde hieraan toe dat beide landen Israël zondag verlof hadden gevraagd de vluchten voort te zetten. Israël had echter toestemming hiervoor geweigerd en geëist dat de vluchten worden stopgezet. Eerder is in Britse militaire kringen te Amman gemeld, dat een vlucht van Cyprus over Is raëlisch gebied naar Jordanië, ter bevoorrading van de Britse troe pen aldaar, was afgelast. Op het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken herin nert men eraan, dat Israël slechts voor een beperkte periode toestemming voor vluchten over zijn gebied had gegeven. Israël heeft voor de eerste maal kort na de landingen in Jordanië tegen Britse vluchten over zijn grond gebied geprotesteerd. In bevoegde kringen te Jeruza lem worden berichten tegenge sproken dat Israël in Jordanië militair zou optreden, indien dit land uiteen zou dreigen te vallen, i Israël, zo zegt men, zal handelen Volgens het jaarverslag van 'iet Economische Technologisch Instituut voor Noord-Brabant heeft deze provincie na de tweede wereldoorlog een expansie van de werkgelegenheid laten zien, welke in ons land zijn weerga niet vindt. Alhoewel in Noord-Bra bant de Korea-recessie ernstiger vormen aannam dan elders in ons land bleek het herstel nadien ook zoveel te sneller te gaan. Het re sultaat van een en ander is ge weest, dat Brabant gedurende de periode na de oorlog er kennelijk in geslaagd is de groei van de be roepsbevolking voor zover die niet emigreerde werkgelegen heid te verschaffen binnen de grenzen der eigen provincie In de periode van 1950 tot 1957 bedroeg de uitbreiding van de personeelsbezetting in de Noord- Brabantse industrie bijna 30.000 personen, terwijl de totale uit breiding van de personeelsbezet ting in de gehele Nederlandse in dustrie in deze periode ongeveer 120.000 personen bedroeg. Volgens het instituut kan dus worden geconcludeerd, dat de na tionale expansie zich op dit ter rein voor een vierde deel in Noord-Brabant voltrok. De ver groting van de Brabantse indus triële werkgelegenheid in deze jaren is in absolute cijfers ge nomen gelijk te stellen met de corresponderende uitbreiding in Noord- en Zuid-Holland tezamen. Een dergelijk groot aandeel van Noord-Brabant in de uitbouw der nationale bestaansbronnen is ook noodzakelijk vanwege de grote proporties, waarmede zich de be roepsbevolking in dit gewest re gelmatig uitbreid. Het is dan ook met vrij grote zorgen, dat vanuit deze provincie de stagnatie in de economische groei van Neder land, opgetreden in het laatste kwartaal van 1957, wordt gade geslagen, aldus het jaarverslag van het Ecor.omisch-Technolo- gisch Instituut voor Noord-Bra bant. De regering van Jordanië heeft bekendgemaakt, dat benzine, petroleum en dieselolie met in gang van dinsdag gerantsoe neerd zal worden. in overeenstemming met zijn eigen belangen en in het belang van de vrede. Een woordvoerder van 't Brit se ministerie van Defensie ver klaarde, dat het Israëlisch ver bod in militair opzicht geen be langrijke gevolgen heeft. Alle nodige voorraden zijn thans ter plaatse in het Midden-Oosten en schepen zullen de luchtbrug ver vangen, aldus de woordvoerder. Mevrouw Meir, de Israëlische minister van Buitenlandse Za ken, is maandag in Parijs aan gekomen voor „besprekingen die van zeer groot belang zijn voor Frankrijk en Israël". Van welingelichte zijde wordt vernomen dat het kabinet-Sami- Solh mogelijk binnen 48 uur zal worden vervangen door een overgangskabinet, hetgeen, na de verkiezing van opperbevel hebber generaal Sjehab tot pre sident, de tweede fase zou zijn in het streven, om de Libanese crisis op te lossen. Dit werd vernomen na ver klaringen van ministers, die gis termiddag ten huize van de pre sident een kabinetsvergadering hadden bijgewoond. Drie ministers hebben tegen over journalisten verklaard dat zij van plan waren geweest hun ontslag voor het begin der ka binetsvergadering aan te bie den, doch zij waren hiervan te ruggekomen, nadat zij bevon den hadden dat Sami Solh over woog het ontslag van het gehele kabinet aan te bieden, om de taak van de nieuwe president, generaal Foead Sjehab, te ver gemakkelijken. Het kabinet-Sami Solh telde aanvankelijk veertien ieden. Twee ministers hebben, na het uitbreken van de opstand, hun ontslag aangeboden en een derde trad na de landingen der Amerikaanse troepen af, zodat er nog elf ministers in functie zijn. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gis teren medegedeeld,, dat de troe pen die de afgelopen dagen in Libanon aan land zijn gezet deel uitmaken van de strijdmacht die van meet af aan voor Liba non was bestemd. Een deel van deze strijdmacht was per vlieg tuig aangevoerd. Een ander deel dat per schip vervoerd werd, was nu pas aan land gezet, al dus de woordvoerder. Generaal Foead Sjeliab, de nieuw gekozen Libanese presi dent. heeft maandagavond in zijn eerste toespraak voor radio Bei roet gezegd, dat Libanon er naar zal streven dat de buitenlandse strijdkrachten zich uit het land terugtrekken. Hij noemde oprechtheid in de verhouding met andere Arabische landen en eerbied en vriend schap in de betrekkingen tot an dere landen de grondvesten voor vrede en eer voor Libanon. Sje hab verzocht zijn landgenoten de eenheid van het land te bewaren. Een verkenningsvliegtuig van de Ver. Naties die de Syrisch- Libanese grens verkende, heeft een noodlanding gemaakt in Libanees gebied, dat door de op standelingen wordt beheerst, al dus is maandag te Beiroet ver nomen. De vlieger, die onge deerd was, is naar de regerings linies geleid door leden van de Druzenstam, die in het gebied ten zuid-oosten van Beiroet ope reert. In kringen die nauwe betrek kingen onderhouden met de groep waarnemers van de Ver. Naties in Libanon is gezegd, dat de groep zich bij de Amerikaan se strijdkrachten heeft beklaagd over Amerikaanse verkennings vluchten in het grensgebied. Dergelijke vluchten, aldus de klacht, brachten de Ver. Naties verkenningen in gevaar. De Amerikaanse ambassadeur in Libanon, McClintock, heeft zaterdag op een persconferentie in Beiroet gezegd, dat een „ste vig" dossier over infiltratie aan de Libanees-Syrische grens aan- geleed wordt en snoedig naar Washington zal worden gezon den. De Ver. Natiegroep heeft ge rapporteerd, dat infiltratie van wapens ..beperkt" is en dat er geen bewijs is van infiltratie van personen. Syrië en Jordanië hebben el kander maandag wederzijds be schuldigd van het sluiten van hun gemeenschappelijke grens. Te Damascus werd van offi ciële zijde verklaard dat Jorda nië een verbod had ingesteld op het reizen tussen beide landen. Het officiële Sowjetrussische persbureau „Tass" meldt dat de Sowjet-premier Chroesjtsjef eind verleden week tegenover Indi sche journalisten, die hij in het Kremlin heeft ontvangen, heeft verklaard dat in de besprekingen, die hij in juli te Moskou met pre sident Nasser van Egypte heeft gevoerd, „overeenstemming is bereikt over de noodzakelijkheid om alle maatregelen te nemen voor de handhaving van de vrede in het Midden-Oosten en de on afhankelijkheid der Arabische staten". Hij voegde hieraan toe: „Er bestonden geen meningsverschil len tussen Nasser en mij". Hij verklaarde verder dat hij en Nasser het eens waren in de beoordeling van de „toestand die is ontstaan als gevolg van de Britse en Amerikaanse agressie in het Midden-Oosten". „Zij, die heden ten dage geen rekening willen houden met de wensen der naar vrede en vrij heid strevende volken en die vast willen houden aan een poli tiek van kolonialisme en impe rialisme, zullen achter de loop der geschiedenis aanlopen", meende de Sowjet-premier. Chroesjtsjef vervolgde: „Wij, politici, zullen nog wat tijd no dig hebben om te kunnen uitma ken, welke loop de internationale gebeurtenissen, ten goede of ten kwade, zullen nemen". Hij voegde hieraan toe: „De landingen van Amerikaanse troe pen in Libanon en van Engelse eenheden in Jordanië zijn onder nomen met 't oog een aanval op de Iraakse republiek, en het ont ketenen van een oorlog in het Midden-Oosten, teneinde de Ver enigde Arabische Republiek te vernietigen en toestanden te scheppen, die zouden leiden tot een terugkeer van de oude kolo niale orde. De aanvallers zijn echter, onder de druk der volken, gedwongen geweest hun agressief optreden te verhullen. Doch terwijl zij naar de schijn minder agressief zijn gaan han delen, blijven zij hun krachten verzamelen. Onder deze omstan digheden moeten de vredelieven de volken buitengewone waak zaamheid aan de dag leggen", al dus de Sowjet-Russische premier Chroesjtsjef in een 29 juli j.l. door hem in het Kremlin tegen over Indische journalisten afge legde verklaring. Chroesjtsjef zei ook nog, dat de Verenigde Staten, die zich ge- Een woordvoerder van de Jordaanse regering verklaarde te Amman dat Syrië de grens met Jordanië in de nacht van zondag op maandag heeft gesloten en dat Jordanië daarop heeft ge reageerd door Syriërs te beletten de Jordaanse grens te overschrij den. De K.L.M. heeft toestemming gekregen om van 5 augustus af weer geregeld naar de Iraakse hoofdstad Bagdad te vliegen. Tot nadere aankondiging zal een van de drie diensten die de K.L.M. tot voor kort op Bagdad had, nl. de kl. 555 vertrek heden van Amsterdam en aankomst Bag dad woensdagochtend vroeg van heden af weer Bagdad als eindstation hebben in plaats van het voorlaatste station Ankara. Het toestel keert woensdagavond weer in Amsterdam terug. Het is de K.L.M. toegestaan passa giers van alle nationaliteiten te vervoeren die in het bezit zijn van een geldig visum, voor Ne derlandse ingezetenen uitge geven door de Pakistaanse am bassade in Den Haag en voor buitenlanders door vertegenwoor digers van de Iraakse republiek in het buitenland. Perzië heeft maandag Irak een krachtig protest gezonden tegen het besluit van de nieu we Iraakse regering, de Perzi sche Golf voortaan de Arabi sche Golf te noemen, zo heeft een woordvoerder van het Per zische ministerie van Buiten landse Zaken bekendgemaakt. In welingelichte kringen in Teheran is verwondering geuit over het Iraakse besluit en ge zegd, dat de Golf historisch Perzisch is. steld zagen tegenover zeer sterke druk van de openbare mening, „niet openlijk spreken over hun pogingen, om het houden van een topconferentie te belemme ren." „Zij pogen hun verzet te ver bergen door het opwerpen van allerlei procedurevraagstukken, die volgens hen een hinderpaal zijn voor het houden van een top conferentie. De Britten nemen onder de hui dige omstandigheden eenzelfde standpunt in als de Amerikanen", aldus Chroesjtsjef. De Sowjet-premier zei ervan overtuigd te zijn dat de Ameri kaanse en Britse troepen ten slotte uit Jordanië zullen worden teruggetrokken, „omdat de vol ken van deze landen niet zullen rusten, voordat dit bereikt is", waaraan hij toevoegde: „De le gers der kolonisators zullen dan, overdekt met schande, moeten vertrekken." In antwoord op de vraag, welke hulp India en andere Oosterse landen zouden kunnen geven, om de vrede te handhaven, ant woordde Chroesjtsjef: „Hun voornaamste taak is ervoor te zorgen dat hun openbare mening en dit geldt voor alle volken ter wereld zich niet door de manoeuvres der kolonialisten la ten misleiden". Hij besloot: „De nationale eco nomie, het leger, de materiële macht en de zedenleer der Sovjet- Unie zullen nimmer worden ge bruikt, om enige natie schade te berokkenen." In de Westelijke pers werd maandag veel aandacht besteed aan het communiqué dat is uit gegeven na 't onverwachte over leg tussen premier Chroesjtsjef en president Mao Tse Toeng. De „New York Times" en de „New York Herald Tribune" zijn van oordeel, dat de communisten door hun herhaalde beschuldi gingen van „agressie" aan het adres van de Westelijke mogend heden de atmosfeer vergiftigen. Het eerstgenoemde blad wijst erop dat deze beschuldigingen, waarin o.a. de V. S. en Engeland van aanvalsplannen tegenover Irak worden beticht nergens op slaan, vooral daar Chroesjtsjef en Mao wisten van de erkenning van het nieuwe bewind in Irak door Washington en Londen en van de beëindiging van de Iraaks. Jordaanse Unie door koning Hoessein, Deze twee feiten ziet het blad juist als bewijzen, dat het Westen naar een verminde ring van de spanning in het Mid den-Oosten streeft. De „New York Herald Tribune" vraagt zich af, wat het belang rijkste voor Chroesjtsjef en Mao is: „De crisis in het Midden-Oos- tsn die zij zelf hebben opgebla zen, of de latente crisis in hun eigen regimes?" De Britse pers ziet in het com muniqué een herinnering aan de Chinese invloed in internationale kwesties en een versterking van de Russische positie op een mo gelijke topconferentie over het Midden-Oosten. De onafhankelijke „Times" zegt, dat ook al wenst Chroesjt sjef misschien niet de deel neming van Peking aan een top conferentie, hij toch met meer gezag op een dergelijke bijeen komst zal kunnen spreken, nu China ook op het houden van een topconferentie heeft aangedron gen. De liberale „Manchester Guar dian" is van oordeel dat een volk, dat als het Chinese een zo uitge breid ontwikkelingsprogram moet uitvoeren, voortdurend in een sfeer van opwinding moet worden gehouden. Wil men dat het de opgelegde ontberingen enigszins vergeet. In dit licht be zien zou de crisis in het Midden- Oosten voor Peking precies op tijd komen. Het Franse conservatieve blad „Le Figaro" noemt, de ontmoe ting tussen Chroesjtsjef en Mao, ongeacht de redenen hiervoor een diplomatieke actie in grote stijl. De twee leiders zouden er, volgens het blad, de volgende twee doeleinden mee willen na streven: opnieuw het Westen en de neutrale landen trachten te overtuigen van de ernst van de toestand in het Midden-Oosten, nu de andacht voor de crisis al daar snel verminderd is, en de Sowjet-Unie in staat te stellen op een conferentie van regerings leiders niet alleen mede namens de verbonden landen in Oost- Europa te spreken maar ook als woordvoerder van het machtige communistische Chinese rijk op te treden. Daartegenover heeft het Wes ten niet stil gezeten. Door het nieuwe regime in Bagdad te er kennen hebben de Amerikanen en de Britten één van de voor naamste argumenten van Chroesjtsjefs beschuldigingen ontzenuwd, aldus „Le Figaro' De Amerikaanse deserteur Wayne Powers, die vrijdag j.l. door een te Verdun, in Frankrijk zetelende Amerikaanse krijgs raad tot tien jaar gevangenis straf was veroordeeld, zag zijn straf maandag verminderd tot zes maanden dwangarbeid. Powers deserteerde op het eind van de tweede wereldoorlog, uit vrees voor straf, nadat hem zijn vrachtauto was ontstolen. Hij vond onderdak bij een aardig Frans meisje, Yvette Beleuse, die in het dorp Mont d'Origny, in Noord-Frankrijk woonde en die Powers bij een eerdere gelegen heid had leren kennen. Yvette Beleuse had vrijdag j.l.. vergezeld door de vijf kinderen, die zij Powers heeft geschonken, de zitting van de krijgsraad bij gewoond. Er waren bij president Eisen hower vele verzoekschriften uit binnen- en buitenland, om Po wers' straf te verminderen bin nengekomen. De strafvermindering is gelast door brigade-generaal Robert J. Fleming van het Amerikaanse leger in Europa. VEEL WIND Met een sterke zuidwestelijke stroming werden maandag grote hoeveelheden van oorsprong zachte maar zeer vochtige lucht Europa binnengevoerd. Als ge volg hiervan was er in onze om geving veel bewolking waaruit plaatselijk wat lichte regen viel. De genoemde stroming hangt samen met een actieve depressie die maandagavond ten noorden van Schotland lag en naar het oosten beweegt. Aan de zuidkant namen de winden op de Noord zee en ook aan onze kust tot krachtig of hard toe. Voor het weer van heden is een randstoring van de depressie bij Schotland van belang. Deze rand storing was maandagavond bij IJsland gelegen maar zal van daag op de Noordzee aankomen. In verband hiermee blijft er veel wind. Wel zal later iets koelere lucht worden aangevoerd, waarin verspreide opklaringen maar ook enkele buien mogelijk zijn. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot dinsdagavond. Veel wind. Zwaarbewolkt met enkele buien maar later ook verspreide opkla ringen. Krachtige tot harde en langs de Waddenkust later mo gelijk stormachtige zuidwestelij ke tot westelijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen. WOENSDAG 6 AUGUSTUS Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 5.47 6.01 6.22 6.36 7.02 7.16 7.12 7.26 ZON MAAN op onder op onder Aug. 5 5-06 20.25 22.22 11.28 6 5.08 20.23 22.48 12.31 7 5.10 20.21 23.17 13.33

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1