De geluidsmuur Buitenlands nieuws stciovita Binnenlands nieuws Rad io en Televisie Minister Subandrio over tweede A.A.-conferentie Groninger boeren hebben zorgen DE REIS VAN MILTON EISENHOWER MASSAMOORDEN IN COLUMBIE DE GEVECHTEN OP CUBA FRANSE KABOUTER BRANDWEER IN ONS LAND DE BRITSE LUCHTBASIS IN IRAK KINDEREN EN ONGELUKKEN Besprekingen over bouw van staalfabriek in Antwerpen Ruim 20 miljoen deelnemers aan arbeidsproces Bestrijding van de werkloosheid Demonstratie tegen volksstemming over nieuwe grondwet Bruiloftsmaal eiste slachtoffers Nederlandse bergbeklimmer verongelukt ZEVEN MILJOEN TON SCHEEPSRUIMTE OPGELEGD DE IRAAKSE AMBASSADEUR IN TURKIJE FEISALS EIGENDOMMEN IN ENGELAND Vrijdag 1 augustus 1958 VRIJE ZEEUW 12e jaargang no. 4436 In Djakarta is woensdag mede gedeeld, dat Indonesië het for mele voorstel van president Nas ser voor het houden van een tweede Afro-Aziatisohe confe rentie in Cairo afwacht. Intussen verklaarde de minis ter van Buitenlandse Zaken, Su bandrio, dat het hem niet ver baast, dat het verlangen bestaat voor het houden van een derge lijke conferentie, omdat bij het overleg, dat de Indonesische re gering op het ogenblik met ver scheidene vriendschappelijk ge zinde landen voert, ook Indonesië cning houdt met de mogelijk- M van het houden van een dergelijke bijeenkomst. regeringswoordvoerder herinnerde er aan, dat tijdens de eerste A.A.-conferentie, die in 1955 in Bandung werd gehouden, reeds werd besloten tot het hou den van een tweede Afro-Azia- tische conferentie. De Bandung- conferentie bepaalde toen, dat er eerst overeenstemming diende te bestaan tussen de vijf Colombo- landen: Birma, Ceylon, Indone sië, India en Pakistan over het bijeenroepen van een tweede conferentie. Hij wilde echter niet zeggen of naar het oordeel van Indonesië thans de tijd aange broken is voor het houden van een tweede bijeenkomst der A.A.- landen. Milton Eisenhower, een broer van president Eisenhower, heeft dinsdag verklaard, president Eisenhower telefonisch medege deeld te hebben, dat hij in San Salvador vriendschappelijk is ontvangen. Milton Eisenhower heeft een onderzoek ingesteld naar de behoeften van San Sal vador en economische ontwikke lingsprojecten. De regering van Guatemala wil de grenzen van het land sluiten tijdens het bezoek van Milton Eisenhower, dat 3 dagen duurt, aldus heeft de secretaris van de Guatemalaanse president mede gedeeld. Milton Eisenhower wordt van daag in Guatemala verwacht. Naar verluidt zouden aanhan gers van de democratische na tionalistische beweging, de partij van ex-president Castillo Armas, die tegen de huidige regering is, van plan zijn de openbare orde te verstoren tijdens het verblijf van Milton Eisenhower in het land. Het Columbiaanse blad „Repu blica" meldt, dat bij Purification in de Columbiaanse provincie Tolima 108 boeren door opstan delingen zijn vermoord. De hui zen van de slachtoffers werden geplunderd en vervolgens in brand gestoken. Bij een gevecht tussen Cubaan- Se regeringstroepen en opstande lingen ten zuiden van Bajamo zijn, volgens het legerhoofdkwar tier te Havanna, 87 opstandelin gen gesneuveld. Er werd een hoe veelheid wapens en munitie buit gemaakt. Bij een ander gevecht werden acht opstandelingen gedood. De regeringstroepen verloren in to taal drie man aan doden en 7 gewonden. „Les plus petits pompiers de France", 36 jongens van zes tot dertien jaar uit Dole, of zoals de plaatselijke journalist het op een autobus had laten schilderen „De kleejnste brandweeren van Frankrig", brengen dezer dagen een bezoek aan ons land en zul len demonstraties geven in Vlaardingen, Schiedam, Dordt en Utrecht. De honderden kinderen, die woensdagochtend te Rotterdam het „jeugdland" bevolkten had- den het eerstvertoningsrecht en gezien de vele kreten van bijval viel het optreden van deze jeugd brandweer wel in de smaak, vooral toen de zesjarige Guy Chabanne in haast niets voor zjjn collegabrandweermannen bleek 1 Ier te doen. Zo fungeerde hij oor de bewusteloze, die van een dak getakeld moest worden, naar ook bij de gymnastiekde- monstraties -het tweede deel van het programma maakte bij er zich niet met de Franse slag af, daarbij vast moreel ge sterkt door de toejuichingen van het jeugdig publiek. Met loeiende sirene kwam de felrode brandweerwagen het ter rein voor het Ahoygebouw oprij den, de tienjarige Bernard Faton aan het stuur, daarnaast de com mandant, de 12-jarige Michel Vannier, en op de wagen 34 brandweermannetjes in donker blauwe uniformen, koperen hel men en witte laarzen. De denk- i>eeldige brand hadden ze spoedig onder de knie, al was de straal wel eens verkeerd gericht, wat een deel van de toeschouwers dan ook wel bemerkte. De groep was naar ons land gekomen met brandweerwagen en een autobus en de leiding be rustte bij de commandant van de brandweer van het Juradorpje, l'ierre Morisot, die hier en daar wel eens de behulpzame hand bood. Maar de demonstraties ver liepen tot aller tevredenheid met als klap op de vuurpijl menselij ke pyramddes op en rond de brandweerwagens. De commandant van de Brits» afdeling van het kamp van de Britse luchtbasis Habbanija in Irak heeft gemeld, dat de op standelingen geen geweld maar alleen zachte drang hebben ge bruikt bij het overnemen van de Britse luchtbasis. „Wij zitten hier nu opgesloten en hebben niets anders te doen dan instructies af te wachten en te trachten het hoofd koel te houden", aldus ka pitein Hugh Edwards, die nog zei, onmiddellijk bevel gegeven te hebben tot vernietiging van alle hoogst geheime radaruitrus ting en codes toen hij via de ra dio vernam, dat er een opstand in Irak was uitgebroken. Enige uren later deelde een officier van de 4000 man sterke Iraakse troe penmacht die aan de basis is ver bonden, hem mee, dat hij het vliegveld overnam. Ongelukken vormen de voor naamste oorzaak van sterfgeval len onder kinderen in de Ver. Staten en Europa, aldus is do conclusie van een conferentie over het voorkomen van onge lukken, die onder auspiciën van de wereldgezondheidsorganisatie te Spa is gehouden. Men meende dat men de kinderen niet op overdreven wijze moet bescher men tegen ongelukken, maar dat hun gaandeweg geleerd moet worden hoe zich in gevaarlijke situaties te gedragen en met ge vaarlijke voorwerpen om te gaan. Voor heel jonge kinderen is volledige bescherming wel noodzakelijk. Ook moeten geva ren, die nodeloos schade veroor zaken uit de weg geruimd wor den. In Europa komen meer kinde ren van ouder dan een jaar om het leven door ongelukken dan door t.b.c., kinderverlamming, kanker of enige andere ziekte. In Nederland, Zweden en Zwit serland wordt ongeveer een op de drie sterfgevallen onder kin deren van 1 tot 4 jaar door een ongeluk veroorzaakt. In Duits land, Zweden en de Ver. Staten meer dan de helft onder jonge mannen van 15 tot 19 jaar. In Nederland, Frankrijk en Scandi navië komen bijzonder veel ver- drinkingsgevallen voor. In Frank rijk, België en Denemarken en Zweden komt het vaak voor dat kinderen stikken doordat zij al spelende een plastieken zak over het hoofd hebben getrokken, al dus is uit statistieken gebleken. BELGIË Uit betrouwbare bron werd vernomen dat een belangrijke ijzer- en staalonderneming in de Belgische provincie Hainaut met het bestuur van de stad Antwerpen onderhandelt over de bouw van een staalfabriek aldaar. Kringen uit de staalindustrie verklaarden dat het hier slechts de onderneming Hainaut-Sam- bre kan betreffen die een jaar lijkse produktie heeft van 1,3 miljoen ton ruw staal. Een woordvoerder van deze onder neming zeide echter het bericht te kunnen bevestigen noch te genspreken. In het verleden is de Belgi sche ijzer- en staalindustrie reeds herhaalde malen uitgeno digd een staalfabriek in het noorden van België te stichten in verband met de structurele werkloosheid in dit gebied. De grote bedragen die voor een dergelijke investering vereist zijn. hebben de uitvoering hier van echter tot nu toe in de weg gestaan. WEST-DUITSLAND Het aantal deelnemers aan het arbeidsproces in West- Duitsland, met inbegrip van West-Berlijn, is voor het eerst sedert het einde van de tweede wereldoorlog groter dan 20 mil joen. Op 30 juni bedroeg het aantal deelnemers 20.059.343, waarvan 13.191.705 mannen en 6.867.638 vrouwen. Het aantal werklozen in West-Duitsland met inbegrip van West-Berlijn bedroeg op 30 juni 481.151. ENGELAND Woensdag zijn bijzonderhe den bekend geworden van een plan van de Engelse regering tot bestrijding van de werkloos heid. Volgens politieke kringen zijn er twee hoofdkanten aan dit plan, n.l. 1. het verstrekken van schenkingen of leningen, om industrie te behouden in ge bieden waar de werkloosheid 4 procent of meer bedraagt (het landelijke gemiddelde der werk loosheid bedraagt 2 procent) en 2. maatregelen om nieuwe in dustriële ontwikkeling tegen te gaan in gebieden waar weinig werkloosheid heerst. Politieke kringen verklaarden, dat het niet de soort maatregel is, die nodig zou zijn in geval van ern stige inzinkingen. Het plan be oogt slechts de aanpak van de werkloosheid in de betrekkelijk weinige gevallen, waarin deze ernstig is. FRANKRIJK Verscheidene honderden men sen hebben woensdagavond te Clermond Ferrand gedemon streerd tegen de plannen van premier De Gaulle om in okto ber een volksstemming over een nieuwe grondwet te hou den. De betoging begon voor een zaal waar een bijeenkomst ten gunste van de volkstemming werd gehouden. De politie trad tegen de betogers buiten de zaal op. Ongeveer twaalf politieman nen en gendarmes en eenzelfde aantal demonstranten werden gewond, van wie sommige zwaar. ITALIË Door het eten van bedorven vlees zijn zestig mensen, die zondag te Osimo bij Ancona bruiloft vierden, ziek geworden. Vier zijn er al gestorven en van de 45 anderen is de toestand zeer ernstig. Het restaurant waar het maal werd genuttigd, is gesloten. De Nederlandse student Theo- door van Lookeren Campagne uit Zaltbommel is in het ziekenhuis te Morbegno in Italië overleden, nadat hij zwaar gewond was ge raakt bij een val tijdens de be klimming van de berg Pizzo Ba- dile. Hij wilde maandag met een andere Nederlandse jongeman de noordoostelijke bergwand be klimmen. Zij waren met een touw aan eikaar verbonden. Toen zij op drieduizend meter hoogte waren gleed Theodoor, die voorop ging, uit en sleepte zijn metgezel mee in zijn val langs de bergwand. De val werd gebroken doordat het touw ach ter een uitstekend rotsblok bleef steken. Italiaanse gidsen, die het on geval hadden gezien, kwamen direct te hulp en brachten Theo door naar het ziekenhuis, waar hij 's nachts overleed. De andere jongeman is geheel buiten ge vaar. VOOR EEN ROMIG KOPJE KOFFIE KOFFIEMELK bereid met verse DOM EN ONVERANT. WOORDELIJK. Zes dagen lang heeft de eige naresse van een pension in Den Burg op Texel tevergeefs uitge keken naar de terugkeer van een 22-jarig meisje uit Düsseldorf, dat in haar pension logeerde. Het meisje had op donderdag 24 juli het huis veriaten met het doel een tochtje te maken naar Vlie land. Toen het meisje echter niet terugkeerde, werd de politie ge waarschuwd. Ook Interpol werd ingeschakeld. Het gelukte ech ter niet het meisje op te sporen. Eerst woensdag kreeg de pen sionhoudster een brief van het meisje uit Düsseldorf, met inge sloten het nog verschuldigde pen- siongeld. In de brief werd tevens verzocht de achtergebleven ba gage naar de woonplaats van het meisje op te sturen. Waarom zij zonder kennis geving naar huis vertrokken is, schreef het meisje echter niet. De politie vermoedt dat geldge brek de oorzaak is geweest. JONGEN OVERVALLEN, In de nacht van dinsdag op woensdag is de 19-jarige J. Hof toen hij door het Sterrebos in Groningen fietste, aangevallen door een aantal gemaskerde jon gelui. M et stokken gingen de aanranders hem te lijf. H. viel van de fiets en geraakte bewus teloos onder de hevige stoksla gen. Ruim anderhalf uur later ont dekte een echtpaar, dat door het bos wandelde de bewusteloze knaap. Ze brachten hem naar huis. Woensdagmorgen bleek dat hij een hersenschudding had op gelopen. De politie stelt een on derzoek in. Zij is van mening, dat hier geen sprake kan zijn van een wraakneming of bero ving. Men vermoedt, dat de jeug dige overvallers in een vlaag van overmoed hebben gehandeld en een willekeurige voorbijganger hebben uitgezocht. MET GEHUURDE AUTO VERONGELUKT. Woensdagavond omstreeks tien uur is de 21-jarige P. C. van der Griend uit Noordwijk aan Zee om het leven gekomen nadat hij uit een auto was geslingerd, die met grote snelheid tegen een boom in de bocht van de weg in de wijk Vogelenzang te Bloemen- daal reed. De bestuurder, die de auto te Katwijk had gehuurd, werd zwaar gewond en is opge nomen in het marinehospitaal te Vogelenzang. Twee dames uit Breda, die met vakantie te Noord- wijk waren en de rit meemaak ten, werden met lichtere ver wondingen opgenomen in de Ma- riastichting te Bloemendaal. KAPITALE BOERDERIJ UITGEBRAND. Twee gezinnen dakloos. Vier volwassenen en vijf kin deren hebben in de nacht van woensdag op donderdag nauwe lijks het vege lijf kunnen redden uit een fel brandende eeuwen oude boerderij aan de dijken on der Langweer-Doniawestal. De twee gezinnen hebben zich kunnen stellen, nadat één van de bewoners van de boerderij was gewekt door het geloei van de vlammen in een 40 meter lange schuur achter het woonhuis. De kap van deze schuur, die van riet en pannen was, ls in brand geraakt, vermoedelijk door broei v an het hooi, dat onder deze kap lag opgeslagen. Na een kwartier brandde het statige voorhuis ook als een fakkel, zodat de drie stra len van de vrijwillige brand weer uit Langweer tot niet meer in staat waren dan de brand te beletten over te slaan naar een nabijgelegen boerderij. Deze brandploeg was 'n kwar tier na het uitbreken van de brand ter plaatse. Twintig minu ten na het alarm was ook de brandweer uit Sint Nicolaasga op het terrein van de brand. Het woonhuis met de schuur en een losse schuur zijn een totale prooi der vlammen geworden. Er is geen vee bij de brand omgeko men. De bewoners zijn onderge bracht bij omwonenden. De boer derij was te laag verzekerd voor nieuwbouw. De depressie in de wereld scheepvaart heeft tot resultaat, dat er thans zeven miljoen bruto register ton scheepsruimte is op gelegd, zo heeft de voorzitter van het bestuur van het Amerikaan se bureau voor de scheepvaart, dr. Walter L. Green, in een bij eenkomst van deze organisatie bekendgemaakt. Hij voegde hier evenwel aan toe, dat de omvang van de opgelegde scheepsruimte nog steeds aanzienlijk kleiner is dan tijdens de depressie in het begin van de jaren dertig. Naar van welingelichte zijde is vernomen heeft de ambassadeur van Irak in Ankara, Nagib Raw, die naar zijn land is teruggeroe pen, aan de opdracht geen ge volg gegeven. De kanselarij staat thans onder leiding van de eer ste secretaris, die zich met de rest van het personeel achter het nieuwe bewind in Bagdad heeft geschaard. Het Engelse blad Daily Sketch meldt, dat een brandkast in een Londense woning van wijlen ko ning Feisal van Irak, op last van een Londens notarisbureau, is ge. opend. De waarde van de inhoud van de brandkast wordt geschat op bijna 500.000 pond sterling. De Iraakse ambassade in Londen, waarvan de nieuwe staf achter de huidige regering staat, zou al les in het werk stellen om de be zittingen van Feisal in handen te krijgen. Vorige week was dr. Raymond Dixon-Firth, voormalig lijfarts van Feisal, erin geslaagd een rechterlijk bevel los te krijgen, dat de Iraakse „opstandelingen" ervan weerhield zich met Feisals eigendommen in Engeland in te laten. De rijksambtenaar voor de uitvoering van testamenten en het beheer van particuliere bezit tingen kreeg bevoegdheden, die tot heden gelden. Zijn ambtena ren hadden Feisals bezittingen geïnventariseerd. Volgens de Daily Sketch zal het Engelse hooggerechtshof dinsdag een be slissing nemen aangaande Fei sals bezit in Engeland. ZATERDAG 2 AUGUSTUS HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.23 Gr.; 8.00 Nws; 8.18 Gr.; 8.50 V. d. kind.; 9.05 Gym. v. d. vrouw; 9.15 Gram.; 9.35 Waterst.9.40 Gram.; 10.00 Caus.10.05 Morgenwijding; 10.20 Gram.; 11.00 Lichte muz. 11.15 Buitenl. weekoverz.; 11.30 Kamermuz.12.00 Gram.; 12.30 Land- en tuinb. meded.12.33 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 VARA- Varia; 13.20 Lichte muz.; 13.45 Sportpraatje; 14.00 Harmonie- ork.; 14.25 Drents progr.14.50 Swingmuz.15.15 Boekbespr. 15.35 Kamerork.16.20 Caus. 16.35 Lichte muz.17.00 Vakan- tietips; 17.30 Weekjourn.18.00 Nieuws en comm.18.20 Film- progr.18.50 Gram.19.00 Ar tistieke staalkaart; 19.30 Caus.; 19.40 Gesproken portret; 19.55 Caus.; 20.00 Nws; 20.05 Zes jaar Doorsnee; 20.35 Cabaret; 21.15 Documentair progr.; 21.50 So cialistisch comm.22.05 Gram. 22.30 Waar blijft de tijd? 23.00 Nws; 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.15 De zingende kerk7.45 Mor gengebed en lit. kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gr.8.50 Voor de huisvr. Tenminste tien procent van de landbouwoogst in Noordoost-Gro- ningen moet worden afgeschre ven, Dat staat reeds nu vast. Zware regenval enj steeds wisse lende winden hebben de gewas sen op liet land neergeslagen. Indien het slechte weer van de laatste weken nog enige tijd aan houdt, zo wordt in landbouwkrin- gen gevreesd, dan zal vrijwel al het graan op de velden verrotten. Met nog meer belangstelling dan anders worden op het „Hoo- geland" van Groningen de weers verwachtingen gevolgd. We heb ben dringend koel en drogend weer nodig, zeggen de boeren somber. Enige maanden geleden spra ken de verwachtingen nog van een zeer goede en zelfs overvloe dige oogst. Krachtige noord westelijke winden sloegen echter een dag of veertien geleden alles op het land tegen de grond. Toen de wind enige dagen later draaide, kwam al het koren door elkaar te liggen. De grond is door de regenval erg drassig ge worden. Aan zichten valt dus niet te denken, want de zware in nachtgewaad in veiligheid trekkers zakken diep weg.- Naar de Engelse film „The Sound Barrier" door C. BAUER 62) Nadruk verboden. Ze leunde zwaar op mijn arm toen we de trap van het bordes afliepen. Zelfs haar wijde, don kere mantel verborg nu niet lan ger haar zwangerschap. „We rijden nog even langs Will", zei ze ter verklaring tegen Jess die vragend haar wenkbrauwen op trok toen ze zag dat ook ik in de auto stapte. Toen we op het vliegveld aankwamen, bleef Jess in de wagen, terwijl ik met Su san naar het kantoor van Will ging. Op de deur hing nog steeds hetzelfde papier: „Geen tijd voor kletsmeiers zonder sigaretten". Er trok even een flauwe glim lach over Susan's gezicht: „Goeie Willzei ze zacht voor zich heen. Ik opende de deur en liet Susan naar binnen gaan. Toen ik de deur weer achter haar wilde dichttrekken, zag ik dat Will voor zijn bureau zat, zijn hoofd gestut in zijn handen. Er flitste een gedachte door mij heen, dat ik hem vroeger ook al eens in een dergelijke situatie had ge zien, maar ik kon mij niet zo gauw meer herinneren waar en wanneer. Misschien was dit een waarschuwing en had ik er meer aandacht aan moeten besteden. Misschien had ik dan zelfs kun nen voorkomen wat nu gebeurde. Want ik hoorde plotseling de stem van Tony, vele malen ver sterkt door de wire-recorder: „Mach negen acht. Het schokken wordt nu snel erger. Kan de neus niet meer corrigeren. Remklep- pen aan." Het was bijna luguber. Ik bleef een ogenblik bewegingloos staan, niet bij machte in te grijpen. Su san stond doodstil. Over haar schouder zag ik dat Will zich omdraaide om te zien wie de kamer binnenkwam. Ook hij bleef een moment als verlamd in die houding zitten, zijn ogen wer den groot van schrik. „De roeren luisteren niet meer. Ik kan hem niet houden. Mach negen negen." De stem vulde de gehele ruimte. Susan gaf een gil. Het klonk als de kreet van een gemarteld dier. „In Godsnaam, Will....", schreeuwde ik. Rade loos in zijn verwarring sprong hij op, zijn stoel sloeg met een harde slag tegen de grond. Susan rende langs mij heen, haai gezicht was onherkenbaar vertrokken. „Zet dat ding af, stommeling!" brulde ik Will toe. Maar er was iets met hem gebeurd. Hij stond daar maar, zijn armen slap neerhan gend langs zijn lichaam; hij keek mij onafgebroken aan met een nietszeggende blik en tranen lie pen hem over zijn gegroefd ge zicht. Ik sprong naar de wire- recorder. Maar ik was te laat. „Ik krijg geen beweging in de roeren. Alles trilt en schudt", schetterde de stem. Het geluid vulde de gehele kamer, golfde door de open deur en echode hol in het trappenhuis, waar Susan's snelle voetstappen klonken. En onmidd.ellijk daaroverheen de stem van Will, schril van bijna panische angst: „Spring, Tony, spring!" Uit de diepte van het trappen huis steeg Susan's schreeuw naar ons op; het was of zij dat andere vreselijke geluid wilde overstem men. Ik zette het apparaat af en rende achter Susan aan. Will bleef wezenloos staan. Met twee treden tegelijk sprong ik de trap af en vloog naar buiten. Het portier van de wagen stond open. Susan lag schuin op de achterbank, hijgend, de ogen ge- Wintergerst en haver hebben van de granen nog het meest te lijden. Wanneer de wintergerst niet binnen enkele dagen van het land kan worden gehaald, dan zal tengevolge van korrelverlies de kwaliteit sterk zijn vermin derd. De haveroogst wordt door vocht bedreigd. Ook het suiker bietenzaad heeft veel te verduren gehad en op sommige plaatsen is zeker 10 tot 30 procent van de planten verloren gegaan. Vooral de kustgebieden en het Óldambt zijn hiervan de slachtoffers. De aardappelen hebben 'lichte windschade gekregen en moeten nodig worden bespoten om de gevreesde aardappelziekte tegen te gaan. De bestrijdingsmiddelen kunnen niet worden gebruikt, omdat de regen ze steeds weer wegspoelt. Gras is er dit jaar voldoende, maar van het hooi komt niet veel terecht. Het gras wil niet drogen. De landbouwers spreken nog niet van een mislukte oogst. Alles kan goed gaan, maar dat hangt geheel van het weer af. Wanneer het weer echter niet spoedig omslaat, zal de oogst dit jaar kwalitatief bijzonder slecht zijn. sloten. Jess bukte zich over haar heen, maar zij draaide zich snel om toen zij mij hoorde aanko men. „Wat is er gebeurd?" beet zij mij toe. Vóór ik kon antwoorden, klonk uit de wagen een korte droge snik. Beiden keken we naar Su san. Zij had de ogen wijd ge opend een vreemde angst en verwondering daarin seinden het teken dat door geen enkele vrouw wordt misverstaan. „Jessmompelde ze. Jess liet zich op haar knieën naast Susan vallen. Haar handen legde ze beschermend onder Susan's hoofd. „Kom er in. Vlug!" snauw de ze me toe. Ik gehoorzaamde werktuigelijk en ging naast de chauffeur op de voorbank zitten. „Naar Madgeworth Court, chauf feur!" De man gehoorzaamde direct. „Sneller!" De wagen schoot vooruit. Toen we voor het bordes stop ten kwam haar volgende bevel. „Bel de dokter op, Dave. Hij moet onmiddellijk komen. De chauf feur helpt mij wel Susan naar binnen brengen." Nog dezelfde dag werd Antho ny David Garthwaite geboren. (Wordt vervolgd.) 10.00 V. d. kleuters; 10.15 Gr.; 10.30 Ben je zestig?; 11.00 V. d. zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Mid dagklok; 12.03 Gram.; 12.27 Land- en tuinb. meded.12.30 Toespraak door Z.H. Paus Pius XII; 13.30 Nws; 13.45 Gram.; 14.00 V. d. jeugd; 14.20 Gram.; 14.40 Kron v. letteren en kun sten; 15.15 Amateursprogr. 15.50 Boekbespr.; 16.00 Voor de jeugd; 16.50 Gregoriaanse zang; 17.20 Sportpraatje; 17.30 Lichte muz.; 18.00 Journalistiek week overz.; 18.10 Gram.; 19.00 Nws; 19.10 Comm.; 19.15 Nat. ork. v. België en soliste; 20.10 Licht baken, caus.; 20.25 Act.; 20.40 Gram.; 21.05 Rep.; 21.20 Gram.; 2200 Lichte muz. 22.35 Wij lui den de zondag in; 23.00 Nws; 23.15 Nws in Esperanto; 23.22— 24.00 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.12.34 Caus.; 12.45 ■Gram.; 13.00 Nws; 13.11 Muzi kale kaleidoscoop14.30 Gram.; 15.00 Accord, muz.; 15.15 Lichte muz.; 15.44 Accord, muz.; 16.15 Gram.; 16.45 Idem; 17.00 Nws; 17.10 Dagklapper; 17.20 Liturg, gezangen; 17.30 Gram.; 18.00 Wereldtentoonst.18.30 Voor de sold.; 19.00 Nws; 19.30 Wereld tentoonst.; 20.00 Omr. ork.,en. tentoonstelling; 20.00 Omr. ork., koor en sol.; 21.00 Gram.; 21.35 Idem; 22.00 Nieuws; 22.15 Verz. progr.; 23.00 Nws; 23.05—24.00 Gram. TELE VISIE PR O GR A MM A 17.0017.40 Voor de kind.; 20.00 Journaal en weeroverz. 20.2022.05 Adriaan en Olivier, T.V.-spel. BELGIË (VI.): 16.00 Wereld tentoonstelling 17.30 Film 19.00 Kath. uitz.19.30 Nieuws; 19.45 De week in beeld; 20.15 Het gebroken Oor; 20.20 Over name v. d. N.T.S.Adriaan en Olivier, komisch spel22.30— 23.30 v. d. TV v. MonacoGrote Prijs v. h. Chanson te Monte- Carlo. DALING VAN HET ALGEMEEN LANDBOUW. PRIJSINDEXCIJFER. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg het al gemeen landbouwprijsindexcijfer (basis 1949/50—1952/53 100) in juni 94 tegen 96 in mei en 101 in juni 1957. Het groepsindexcijfer voor de akkerbouwprodukten onderging geen wijziging; evenals in mei bedroeg het 124 tegen 108 in juni 1957. Doordat alle prijzen in de vee houderijsector daalden, liep het groepsindexcijfer voor de vee- houderijprodukten terug van 88 tot 86. Ten opzichte van juni 1957 (100) bedraagt de daling 14 pun ten. Het indexcijfer voor het totaal der kostenfactoren onderging een geringe daling; het liep terug van 136 tot 135. Vergeleken met juni 1957 (127) ligt het 8 punten hoger. Bezien over het gehele oogst jaar 1957/58 liep het prijsindex cijfer voor landbouwprodukten terug van 106 tot 102. Voor de ak kerbouwprodukten steeg liet groepsindexcijfer van 103 tot 110, hoofdzakelijk als gevolg van de hogere prijzen voor de knol- en wortelgewassen. Het index cijfer voor de veehouderijproduk- ten is van 108 tot 100 terugge lopen. Hier doet de lagere prijs voor melk in de laatste maanden zijn invloed gelden. Er zij hierbij op gewezen, dat bij de bereke ning van het prijsindexcijfer voor veehouderijprodukten de prijs, welke voor de melk wordt aan genomen, alleen betrekking heeft op de over de betrokken periode aan producenten uitgekeerde voorschotten (z.g. adviesprijs). Het indexcijfer voor het totaal der kostenfactoren liep op van 125 tot 131, o.a. als gevolg van de gestegen lonen in de land bouw

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 5