Uit de Provincie Provinciale Staten verlenen Terneuzense Muziekschool f 2000 subsidie Ge BELGÏE, PERZIE EN JAPAN ERKENNEN IRAK OOK TURKIJE ERKENT IRAK ITALIË ERKENT IRAK OOK BONN ERKENT IRAK ADENAUER ANTWOORDT CHROESJTSJEF VERKLARING VAN NEHROE TERNEUZEN AARDENBURG. AXEL VLISSINGEN. oJL 1 genr ,u M- DE ENGELSE STRIJDKRACHTEN IN DUITSLAND ZEEROVERS IN DE WATEREN ROND TARAKAN NIEUWE TEGENAANVALLEN VAN OPSTANDELINGEN OP SUMATRA SOWJET-GELEERDEN WENSEN VERLENGING VAN HET INTERNATIONALE GEOFYSISCHE JAAR MOTIE TEGEN SCHEPEN ONDER GOEDKOPE VLAG VERENIGDE STATEN VERWACHTEN BEGROTINGSTEKORT VAN 12 MILJARD DOLLAR FRANSE DIPLOMAAT UIT TSJECHO-SLOWAKIJE GEWEZEN Russisch voorstel voor tunnelaanleg onder de Beringstraat Ondedhoud met Nederlandse verbindings ambtenaar in Australisch j Nieuw-Guinea NI OOK AC TIE VOOR, VRIJE VEREN OP OOSTERSCHELDE In navolging van het actie comité Vrije Veren" in Zeeuws- Vlaanderen, is thans op Schou- wen-Duiveland een actiecomité opgericht voor vrije veren over de Oosterschelde. Tijdens de oprichtingsverga dering, die te Zierikzee is ge houden. hebben de initiatiefne mers, de heren J. Dogger en J. A. van der Schee, meegedeeld dat het comité aandacht zal besteden aan het veer bij Zijpe, dat geëxploiteerd wordt door de R.T.M. Rotterdamsche Tram weg Maatschappij) en de boot verbinding van Zierikzee naar Katseveer, die wordt onderhou den door de provinciale stoom bootdiensten. Het voorlopig bestuur van het comité heeft inmiddels reeds contact gehad met de voorzitter van het comité Zeeuws-Vlaan- deren, de 72-jarige heer H. Col- sen. Het is de bedoeling dat beide comité's in de toekomst zullen samenwerken. Op negen augustus a.s. wil men een grote protestbijeenkomst houden te Zierikzee, waarin de heer Col- sen het woord zal voeren. Het actiecomité Vrije Veren voor Schouw en-Du iveland is verder van plan te proberen ook de middenstanders van Goeree-Overflakkee voor deze actie te interesseren. Na de samenstelling van dit comité heeft Schouwen-Duive- land thans twee organisaties^ die zich met de bootverbindin gen van het eiland naar de rest van de provincie Zeeland bezig houden. De gemeentelijke over heden op het eiland hebben n.l. reeds op initiatief van de ge meente Zierikzee, besloten tot een actie voor betere verbindin gen van en naar het eiland. Het actiecomité, waarin voorname lijk middenstanders zitting hebben, is voornemens een pro- testtocht naar Den Haag te maken. De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Pierre Wigny heeft in het parlement medegedeeld, dat de Belgische regering voornemens is de nieu we Iraakse regering te erken nen. Ook de Belgische regering heeft de nieuwe regering van de Iraakse republiek donderdag of ficieel erkend. Het Perzische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft mee gedeeld, dat Perzië het nieuwe bewind in Irak erkent. Japan heeft besloten het nieu we regime in Irak te erkennen, zo is officiéél meegedeeld. Het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraakse ambassadeur in Istanbul meegedeeld, dat Turkije de nieu we regering van Irak erkent. Italië heeft besloten de Iraakse republiek, te erkennen. Op liet ministerie van Buiten landse Zaken in Bonn worden de laatste voorbereidingen voor een erkenning van de nieuwe Iraakse regering getroffen. De gezant in Bagdad heeft, naar verluidt, reeds de nodige instructies ont vangen. De Duitse bondskanselier, Adenauer, heeft de brief van 4 april van de Russische minister president, Chroesjtsjef, beant woord, waarin werd verzocht om steun van de bondsrepubliek bij de pogingen om tot beëindi ging van de proeven met kern wapens te komen. Het antwoord is woensdagavond te Moskou overhandigd, aldus werd donder dag te Bonn vernomen. De tekst van het antwoord zal voorlopig niet worden gepubli ceerd, zo deelde een woordvoer der van de regering te Bonn mee. De Indische minister-president, Nehroe, heeft donderdag te New .Delhi verklaard te verwachten, dat haif augustus de topconferen tie zal worden geopend, aldus is van bevoegde zijde te New Delhi vernomen. De conferentie zal naar het oordeel van Nehroe waarschijnlijk in Europa worden gehouden. Nehroe zei tot de commissie voor buitenlandse zaken van het Indische parlement, dat hij ver wacht op 10 of 11 augustus naai de plaats van samenkomst te zul len vertrekken. De commissie kwam achter gesloten deuren bij een. Naar verluidde, noemde Nehroe de toestand in het Midden-Oosten „betrekkelijk gestabiliseerd''. Hij verwachtte, dat de Amerikanen voor het begin van een topconfe rentie de terugtrekking van de Amerikaanse strijdkrachten uit Libanon bekend zullen maken. Afscheid. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de heer A. J. Eekman, adj. com mies le klasse van 's Rijks belas tingen, werkzaam ter inspectie der invoerrechten en accijnzen al hier, afscheid genomen van de belastingdienst. Op uitdrukkelijk verzoek van de scheidende func tionaris vond dit afscheid slechts plaats in intieme kring. Bij afwezigheid van het hoofd van de inspectie, Mr. L. W. van Os, werd eerst het woord ge voerd door de toegevoegd inspec teur, de heer C. G. Zegwaart, die de heer Eekman namens de ad ministratie dank bracht voor diens arbeid gedurende ruim 48 jaren met zoveel accuratesse in 't belang van 's Rijks dienst ver richt. Hij sprak daarbij de wens uit, dat het hem gegeven moge zijn nog lange jaren in goede ge zondheid en onder gelukkige om standigheden van zijn pensioen te kunnen genieten. Namens superieuren en perso neel bood hij de heer Eekman enige stoffelijke blijken van waardering aan, w.o. het onlangs verschenen pracht boekwerk van dr J. Wesseling „De Geschiedenis van Terneuzen". Namens de afdeling omzetbe lasting sprak de controleur W. Bakker enige hartelijke woorden ten afscheid. Nadat de heer Eekman de spre kers dank had gebracht voor hun vriendelijke woorden en goede wensen en superieuren en colle ga's voor de mooie cadeaux en prettige samenwerking, bleef men tot besluit nog enige tijd bijeen, gedurende welke tijd menige vermeldenswaardige ge beurtenis uit lang vervlogen da gen de revue passeerde. C.R.V. „Voorwaarts". De Chr. Reisvereniging „Voor waarts" hield dezer dagen haar 26e jaarvergadering onder voor zitterschap van de heer J. van Duivendijk. Het jaarverslag van de secre taris, de heer D. P. Versluijs, gaf als steeds een uitstekend overzicht van het lief-en-leed, en de vele activiteiten gedurende het afgelopen verenigingsjaar. Het verslag van de penning meester, de heer A. J. de Zeeuw, bood niet alleen een bijzonder goed inzicht in de financiële toe stand der vereniging, maar ge tuigde tevens van een uiterst zuinig en daardoor succesvol financiëel beleid. Voor hun zeer vele en gewich tige arbeid ten gunste der ver eniging ontvingen de beide func tionarissen woorden van dank en waardering. Een bestuursverkiezing bracht geen wijzigingen: de secretaris en de vice-voorzitter werden bij acclamatie herkozen. Mededelingen volgden over de aanstaande reis naar de Expo te Brussel. Een van de belangrijkste agen dapunten vormde de bespreking van de reisplannen voor 1959. Besloten werd tot het opstellen door het bestuur van gedetail leerde plannen voor een 6-daagse reis naar het Neckardal (Duits land). Aan het einde van deze goed bezochte vergadering sprak de voorzitter de hoop uit dat ook het nieuw aangevangen vereni gingsjaar succesvol zal zijn. Verkoping woonhuis. Gister werd door notaris Hoving op de bovenzaal van café „Du Commerce" alhier ten verzoeke van de erven van de heer Jan Dieieman in het openbaar geveild het woonhuis met erf en tuin, staande Burg. Geillstraat 27. Het perceel werd toegewezen an mevr. J. P. de Regt te Utrecht voor de som van 10.500. Internationaal jeugdfestival. Op zondag 3 augustus zal in Aardenburg een internationaal jeugdfestival worden gehouden, waaraan wordt deelgenomen door jeugdgroepen -uit 6 landen van Europa. Jeugdgroepen uit Oostenrijk, Zweden, Engeland, Frankrijk, Duitsland en Neder land zullen optreden met volks dansen, gymnastiek, zang en mu ziek in het gemeentelijk sport park aldaar. Dit festival, dat ten doel heeft de bevolking te laten kennisma ken met de jeugd uit andere lan den en daardoor de mensen dich ter bij elkaar te brengen, werd georganiseerd door de V.V.V. Aardenburg in samenwerking met de R.K. gymnastiekvereni ging „Kasporgo" uit Goes. De gemeenteraad van Aardenburg verleende zijn financiële mede werking. In totaal zijn er 175 deelnemers, nl. van de volks dansgroep uit Solleftea uit Mid den-Zweden in originele kleder dracht, de gymnatiekvereniging „Wieden" uit Wenen, de Sieben- burgse volksdansgroep en een muziekgroep van de Salzburgse volkshogeschool in nationale klederdracht, beide uit Salzburg in Oostenrijk, de Nicolson Pipe Band, een Schotse doedelzak band uit Folkestone in Engeland, de volksdansgroep van „Kaspor go" in Zeeuwse klederdracht en de gymnastiekverenigingen „Les Hirondelles" uit Villefranche sur Saöne (Rhone) in Frankrijk en „Nurnberg" uit Neurenberg in Duitsland. Bij de Salzburgse groep zal o.m. optreden Marian ne Helmreich die in Oostenrijk bekendheid geniet door haar op treden voor de zendergroep „Rot- weis-rot" die Wenen, Salzburg en Linz omvat. Afscheid Postcommandant Sluiskil der Rijkspolitie P. de Klerek. Gister nam wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd de heer P. de Klerek, post- commandantte Sluiskil der Rijks politie, groep Axel, op het ge meentehuis te Axel officieel af scheid van de dienst. Woorden van waardering wer den gesproken door majoor A. J. van Thiel, districtscommandant der Rijkspolitie in Zeeland, te Middelburg, luitenant C. W. Bloe- mers te Terneuzen, burgemeester Van Oeveren, burgemeester Puy- laert van Zuiddorpe en de groeps commandant der Rijkspolitie te Axel adjudant Fluit. De heer De Klerek begon zijn ambtelijke loopbaan bij de Ge meentelijke politie te Rotterdam, waarna hij gedurende 22 jaar veldwachter ie Zuiddorpe was. Bij de reorganisatie van de Rijkspolitie werd hij als postcom mandant der Rijkspolitie, groep Axel, overgeplaatst naar Sluiskil, welke functie hij gedurende 13 jaar heeft vervuld. Des avonds werd te zijnen hui ze in intieme kring afscheid ge nomen 'van de corpsen der Rijks politie te Axel en Sluiskil en zijn collega's uit de omgeving en van het corps Sluiskil der Gemeente politie van Terneuzen. Aan de ketting gelegde kust vaarder weer vrij. De kustvaarder, die woensdag morgen te Vlissingen aan de ket ting is gelegd, heeft, nadat een regeling was getroffen, woens dagavond zijn reis naar Antwer pen kunnen vervolgen. Daar zal vracht voor Noorwegen aan boord worden genomen. De naam van het schip is niet „Alpha", zoals gisteren gemeld is, maar „Alja". Wel is het, zoals gisteren gemeld, eigendom van de fami lie B. te Groningen en 459 brt groot. De schulden, waarvoor het schip aan de ketting is gelegd, betroffen niet de „Alja" zelf, maar een ander schip van dezelf de eigenaren. fedachte een avond in een|erote paans nonnenklooster te moeten I vertoeven waap »en kind *- deling is gebeurt voorsp' veelt bleke mens» angst schil' da: 'y- SP' V ge», is. Da de K van c' gezien opi 13 jaz de tro' lichtvr met bijgl zwaar gisseur Wf van - goede lichtvoetighed evenee tuilen omzeild hij (Advertentie) moederlijke Ida ontroerende El- de Joris Dieli de Booy. De lijk plezier osterleven n op de [reete reportage te geven gebeurtenissen in Algiers aal, dat een di van de Volgens de „News Chronicle" wil Engeland opnieuw zijn strijd macht in West-Duitsland met 10.000 man inkrimpen en tot 45.000 terugbrengen. Als redenen zou Engeland willen opgeven: de onvoldoende Duitse financiële bijdrage en de militaire verplich tingen van Engeland in de we reld. De Britse 'minister van Defen sie, Sandys, heeft maandag In het Lagerhuis bekend gemaakt, dat de dienstplicht in Engeland waarschijnlijk in 1960 wordt af geschaft. De Britse strijdkrachten zullen dan naar de „Nws Chro nicle" zegt als volgt over de we reld verdeeld zijn: Midden-Oos ten 50.000 man, West-Duitsland 55.000 (of 45.000), Verenigd Ko ninkrijk 24.000, Malakka en Sin - gapore 12.000. Prov. Staten hebben donderdag de vergadering voortgezet. Het werd een langdurige vergadering, die des morgens om half tien be gon en tot laat in de avond werd voortgezet. Lange gedachtenwis- seiingen en principiële debatten werden deze dag gehouden. De grote woordenstrijd begon reeds bij de behandeling van het voorstel tót toetreding tot de Pro vinciale ziektenkostenregeling voor ambtenaren, dat uiteinde lijk met 24 tegen 11 stemmen werd aangenomen. Voorts werd o.m. besloten tot wijziging van het Provinciaal reisbesluit, voorgesteld door Ged. Staten; echter met die wijziging, dat de kilometervergoeding voor het gebruik van een eigen auto voorlopig gehandhaafd blijft op 10 cent per km, want het meren deel der leden van Prov. Staten was van mening, dat dit, plus het vaste bedrag, reeds mooi genoeg is. 2.000 subsidie voor de Ter- neuzense Muziekschool. Het voorstel van Ged. Siaten om de subsidie aanvrage van ue Terneuzense Muziekschool af te wijzen, verkreeg geen goedkeu ring van de Statenleden. Uitgebreid werd over dit voor stel gedebatteerd en het vóór en tegen afgewogen, waarbij de ge moederen hevig verhit raakten. Het resultaat was uiteindelijk, dat het college van Ged. Staten met een compromis-voorstel kwam om de school over 1957 en 1958 subsidies te verlenen van 1.000 en hierbij zal kenbaar worden gemaakt, dat voor de toe komst geen subsidie van de Pro vincie meer te verwachten is. De Statenleden spraken de verwach ting uit, dat de Terneuzense Mu ziekschool zich in 1959 zal aan sluiten bij de Zeeuwse Muziek school. Zeeuwse Wit-Gele Kruis krijgt 10.000 subsidie Tijdens de avondzitting is er een grote verwarring ontstaan ten aanzien van het voorstel van Ged. Staten om aan de Provincia le Bond het Zeeuwse Wit-Gele Kruis ten behoeve van de dienst voor de geestelijke volksgezond heid een aanvullende subsidie over 1957 te verlenen van 16.000. De discussies liepen bijzonder hoog en het regende voorstellen, tegenvoorstellen, intrekken van voorstellen, zodat uiteindelijk niemand meer wist wat er feite lijk aan de hand was. De subsidie-aanvrage werd o.m. bijzonder scherp aangeval len door de heer A. J. Berenpas (P.v.d.A.) en de C.H.U.-afgevaar- digde de heer A. J. Kaland. De heer Kaland meende, dat de rekening van de vereniging geen juist beeld geeft van de situatie en in verband met het ontbreken van de rekening 1957 stelde hij voor om het voorstel aan te hou den tot de volgende vergadering, die dit najaar wordt gehouden. Het K.V.P.-lid de heer J. M. A. C, van Dongen merkte op een dergelijk besluit ten zeerste te zullen betreuren, omdat de subsi die reeds begin 1957 werd aange vraagd en tot op heden nog steeds niet is verleend. De ver eniging heeft uiteindelijk een be langrijk bedrag moeten lenen en moet hierover rente betalen. Na vele debatten wist de heer Kaland tenslotte het college van Ged. Staten te overtuigen van de onjuistheid om de subsidie thans te verlenen en na veel geharre war kwam er een voorstel om het voorstel terug te nemen. De heer Van Dongen stelde toen een tegenvoorstel aan de or de en wel om de subsidie alsnog te verlenen, met de bepaling, dat de thans ontbrekende rekening over 1957 later door Ged. Staten zal worden gecontroleerd. Over dit voorstel kwamen van verschillende zijden ernstige be zwaren naar voren, niet omdat men de subsidie niet wenste te verlenen, zo men beweerde, maar omdat dit principieel onjuist zou zijn. De heer Van Dongen vroeg toen een voorschot van ƒ25.009, maar na overleg met de heer L. i van Oorschot van de P.v.d.A. minderde hij dit tot 10.000. Men kwam tot stemming, maar niemand bleek te weten waar over. En zo werd een voorstel aangenomen, dat echter reeds was ingetrokken, waarop een grote verwarring ontstond, die haar weerg in de Zeeuwse Staten nog niet had gevonden. Iedereen nam toen het woord, interrumpeerde, en het was niet te verwonderen, dat de Com missaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, nog maar kort van een vrij ernstige ziekte hersteld, na twee zware dagen van intensief en langdurig verga deren,. even zijn goed humeur verloor en mopperend de verga dering schorste om te trachten de orde te herstellen. Tijdens deze schorsing kreeg de heer Van Dongen gelegenheid orn zijn voorstel op papier te zet ten en na de hervatting werd dit zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Een bende van ongeveer der tig zeerovers zwerft rond in de wateren rond Tarakan, Noord- Oost-Borneo, zo heeft het In donesische persbureau Antara bericht. De piraten waren goed bewa pend en vielen schepen aan op weg naar Brits-Borneo. Indonesische patrouilles in het gebied slaagden er niet in de zeerovers op te sporen. Voor de tweede maal in een week tijds hebben troepen van de opstandelingen in Midden-Suma- tra een aanval gedaan op Bukit- tinggi, de vroegere zetel van de „revolutionaire regering". Zij werden echter door de regerings troepen teruggeslagen, aldus een mededeling van het legerhoofd kwartier in Djakarta. Het militaire commando van Midden-Sumatra stelt thans een onderzoek in naar de hierbij dooi de opstandelingen geleden ver liezen. De vorige week werden in een verwoede strijd rondom Bukit- tinggi 200 van de 2000 aanvallen de opstandelingen gedood. Ditmaal voerden de opstande lingen gelijktijdig een aanval uit op Batusangkar, 40 km ten Z. van Bukittinggi. Zij slaagden er in tot het voornaamste markt plein van de stad door te dringen, alvorens door de troepen van het centrale leger te worden terugge slagen. Woensdag heeft een B-25 bom menwerper van de centrale lucht macht opstandelingenconcentra ties gebombardeerd en gemitrail leerd, waaronder een niet met name genoemde plaats op de grens tussen midden Sumatra en Djambi, waar de leiders der op standelingen naar wordt aange nomen zich schuil houden. De Russische geleerden, die deelnemen aan de werkzaamhe den van het internationale geofy sische jaar, wensen verlenging van deze wetenschappelijke on derneming met één jaar. Zij zullen dit de volgende wesk te Moskou voorstellen op een zitting van het speciale comité voor het internationale geofysi sche jaar. Prof. Wladimir Beloroesof, lid van de academie van weten schappen der Sowjet-Unie, schrijft in de „Prawda". dat een groot aantal wetenschappelijke werkzaamheden niet op 21 dec. a.s. kunnen worden onderbro ken. Vele geleerden in andere landen delen deze mening, aldus prof. Beloroesof. Een gemeenschappelijke verga dering van havenarbeiders en zeelieden op het congres te Am sterdam van de Internationale Transport Arbeiders Federatie heeft donderdagmorgen een mo tie aangenomen, waarin zij zich uitspreekt voor voortzetting van de actie tegen de schepen onder goedkope vlag (de zgn. Panhon- lib-schepen) en voor een alge mene boycot tegen die schepen. Uitwerking der bijzonderheden zal worden overgelaten aan de „International fair practices committee". De motie zegt, dat de actie zal worden gevoerd tegen alle sche pen waarvoor geen collectieve overeenkomst bestaat die erkend is door de Internationale Trans port Arbeiders Federatie, onver schillig waar die schepen geregis treerd zijn. Voortzetting en uit breiding van de scheepvaart on der goedkope vlag benadeelt de traditionele zeevaart en bedreigt de levensstandaard van de zeelie den. Aangezien alle traditionele zeevarende naties min of meer hierdoor worden benadeeld, en de huidige Amerikaanse rege- ringspolitiek openlijk registraties onder goedkope vlag aanmoedigt, spoort de vergadering aan tot het beleggen van een bijeenkomst van vertegenwoordigers van re geringen, reders en zeelieden al thans in de landen van Noord- Europa, tot het beramen van een gemeenschappelijke politiek over maatregelen om dit euvel te be strijden, en eventueel de Ameri kaanse regering hierover te be naderen, aldus de motie. 19. Half voortgetrok ken door de honden stormt Olaf de heuvel af, op de hielen ge volgd door de anderen. „Wat is er gebeurd?" schreeuwt hij hijgend. „Is er iets met Ingrid? Zeg op oude vrouw..." „Ach heer", jam mert het mensje wier houding het ergste doet vrezen, „...mijn lief meisje is weg verdwenenVan. morgen vroeg stond zij ineens naast mijn bed, en gaf mij een kusdat vond ik al zo vreemd, maar ik dacht er niet bij na verder slecht en dom van mij „Dat is het zeker", terwijl hij haar ruw bij de schouder grijpt. „Nou, komaan, maak haar niet nog meer overstuur dan ze al is", zegt Eric kort, terwijl hij de beren jager achteruit trekt. Het mensje kalmeert wat als Eric haar bemoedigend over de De Amerikaanse minister van Financiën, Clinton Anderson, heeft in het congres meegedeeld, dat hij voor het lopende begro tingsjaar een tekort van 12 mil jard dollar verwacht. Vorige officiële ramingen stel den het tekort op omstreeks tien miljard dollar. Tegenover de commissie voor wegen en midde len van het Huis van Afgevaar digden verklaarde de minister, dat het van essentieel belang is, dat het congres het verzoek van president Eisenhower inwilligt tot verhoging van het plafond van de nationale schuld van 280 tot 288 miljard dollar. Het be grotingstekort van 2,8 miljard dollar van het zo juist geëindig de begrotingsjaar werd veroor zaakt door een vermindering van 3,3 miljard dollar van de belas tingontvangsten. In het lopende begrotingsjaar verwacht hij een verdere vermin dering van de inkomsten van 2 miljard dollar en een toeneming van de uitgaven tot een totaal van ongeveer 79 miljard dollar. De Tsjechoslowaakse autoritei ten hebben de Franse ambassade aangezegd, dat Daniel Oriez, tweede secretaris en consul, het land moet verlaten wegens „het onwettig uitvoeren van Tsjecho slowaakse valuta". Dit is verno men in Tsjechoslowaakse diplo matieke kringen te Praag. Oriez zou vóór vrijdag a.s. uit Tsjecho- Slowakije moeten vertrekken. Volgens genoemde kringen is deze uitwijzing een vergeldings maatregel naar aanleiding van een besluit van de Franse rege ring om de Tsjechische tweede secretaris te Parijs tot „onge wenst persoon" te verklaren, om dat hij zich aan spionnage zou hebben schuldig gemaakt. Dit be sluit, dat kort geleden werd ge nomen, is tot dusver niet offi cieel bekendgemaakt. Van de zijde der Franse am bassade te Praag wilde men geen commentaar leveren op de uit wijzing van Oriez. De Amerikaanse Senaatscom missie voor handelsaangelegen heden bestudeert thans een Sowjetrussisch voorstel voor de aanleg van een tunnel onder de j Beringstraat, tussen Alaska en j Siberië. Warren Magnuson, de demo cratische voorzitter van de com-1 missie, deelde mede dat hij de Sowjetrussische autoriteiten I om nadere bijzonderheden had I gevraagd van dit project, waar-1 omtrent kortgeleden op de We reldtentoonstelling te Brussel mededelingen zijn gedaan door Arkady Markin, lid van de I Sowjetrussische academie voor wetenschappen. Magnuson verklaarde nog, I dat een dergelijk voorstel aanl het einde van de negentiende! eeuw reeds van Amerikaanse, zijde is gedaan. Het was afkom-f stig van de „spoorwegkoning" j E. H. Harriman, de vader van de huidige gouverneur van del staat New Lork, Averell Harri j han. Magnuson verklaarde, dat I verwezenlijking van het Sou- jetrussische project ..reusach tige mogelijkheden" voor I Europa, Azië en Amerika zeul openen. Hij wil het voorstel toil in bijzonderheden met autori I teiten van Alaska en Canada bespreken. hoe haren strijkt. „Zeze heeft al haar sie raden meegenomen en wapens ook", stamelt Helge met trillende lippen, „en haar bed was onbe- slapenen de berenhuiden ontbrekenen ze is te paard want haar p-p-paard is er ook niet Met een grommende verwen- ring duwt Olaf haar ruw opzij. De onrust op zijn gezicht heeft plaats gemaakt voor bieke woede. „Ga je mee, Koning?" bijt hij de Noorman toe en zonder op ant woord te wachten -stormt hij naar de burcht. Weinige tellen later stuiven Eric, Erwin, Svein en Arnar in een stofwolk achter de grimmige berenjager aan, de poort uit. De Noorman voelt er weliswaar weinig voor zich in Olaf's huise lijke aangelegenheden te mengen, maar het lijkt hem toch beter om bij de hand' le zijn, als vader en dochter elkaar ontmoeten, want Olaf's gezicht belooft niet veel goeds. „Ongehoord", gromt de beren- jager naast hem, „die eigen zinnigheid moet nu maar eens uit zijnZe zoekt natuurlijk weer haar troost bü die ouwe gekke Hrapdie kerel heeft me altijd 'dwars gezeten. Maar nu zal hij zijn vet krijgen In een der laatste nurture'51 van het in Australisch Nieui-I Guinea verschijnende tweel wekelijkse blad „South Paci&l Post" staat o.m. een vraaggel sprek van een der correspotl denten met de heer R. deil Haan, de Nederlandse „Liaisot| officer" in Port Moresby, heer Den Haan wees er o.a of| dat de verbindingen tussen he'* Australische gebied en Nedel lands Nieuw-Guinea onbevrecj gend zijn en hij thans de mo'f lijkheden wil onderzoeken deJ te verbeteren. De enige verbir-J ding tot dusver, aldus de hejl Den Haan, is door de lucif eens in de veertien dagen. 1 bestaan geen scheepvaartve'| bindingen. De heer Den Haan zeide een van de verschillen tussf] beide delen van Nieuw-Guin(l de benadering is van het par'f culier initiatief door de respf-l tievelijke gouvernement^ „Australisch Nieuw-Guinea". merkte hij op, „is ons in opzicht ver vooruit. In het derlandse deel hebben wij voornamelijk geconcentreerd een bestuursvoering, die meest het autochtone volk I![ goede kwam". In de v meenteraad ren, met heer E. Ma was, alle led De vergad ding van bui van Oeverer Nadat de gebed had de notulen van 24 juni gesteld. Bij de beh gekomen stu Oggel naar schrijven var Nederlandse tie bouw door de genrw de gemeente B. en W. zoeken of De Voor natuurlijk hier ons v Als er een deze zeker alsnog is dit is hiervoor maakt, maar lijke woninj ger». vindt de stijve kal De ingekoi hierna voor nomen. Mededelinge De heer antwoord vt en \V op de vorige ve de het ond welke op he B. en W„ ciële toestand den mede, houdswerken wijze begrotir trokken. Het redenen van zien, maar de ten waar het begroting gel De Voorzit»» de gemeente makers heeft De heer Kei tegen verse! houdswerken tum, omdat heden nog Wethouder deze werken ten op de weten niet nen benutte ting nog nie De heer Og zouden wij kunnen doen Wethouder wij meer zouden er houdswerken uitgevoerd. De heer paald tevrede telijk antwooi treffende de in portieken Indien de poli kan optreden eigenaars celen, dan ir ning slechts De Voorzit: zeker optrede het verkeer i Het voorste het verlenen behoeve van 4 woningen werd z.h.s. Hierna kw het voorstel een leerlinge Z.L.M. te Go< De heer Og bij allé tussen een bijdrage wacht moet v groting. Waa van afgeweke waarom kan eerder vrager De Voorzit niet om een een bijdrage gemeente. Hi Raad altijd g wijkt dus niel regel. Het voors werd hierna Achtereenvi volgende pun der dic-ussie ming aangen het verlene: op de vergoe artikel 126 de wet; het aangaan lening met c Nederlandse 's-Gravenhag< van 31.000, het verlene aan het best voor Chr. Na wijs te Axel van de accous tieklokaal die het betuige de motie va van 's-Heerei ging der veer terschelde; het vastste 11e wijziging loonverorden het vastste de regelinger van een loon! van de kinde met de laa over het 2e 1 verlenen van op de kinder halfjaar 1958 en het verli slag aan de onderwijzer openbare lagi het benoem rens te Terne res van bijsta lagere school In behand het voorstel 1 voering van presiatiebelor werklieden, c

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2