;es N ZN f 875,- TAZELAAR RADIO De geluidsmuur BELANGRIJKE BESPARING BUITENLANDS NIEUWS Radio en Televisie GRUNDIG IDEN LOUSES Het bevolkingsverloop de Benelux-landen 98,- 89,- 79- R 95 ,95 9,75 LANCERING MAANSATELIET HALF AUGUSTUS SUPER 2 STANDAARD TV-APPARAAT ACTIVITEIT VAN BENDEN IN POLEN Vijf boerderijen iot de grond toe afgebrand BRANDMANIAK MAAKTE 21 MENSEN DAKLOOS Stijgende welvaart Goldfine en Adams Stakingsdreiging in de autoindustrie Onderzoek inzake Beierse procureur-generaal gestaakt Volksstemmingen in deelstaten ongrondwettig verklaard Rijnschippers vragen de staat om hulp Last Tan xrnnwen MISLUKTE AANSLAG OP LIBANESE PREMIER ONASSIS BEGINT EEN INTERNATIONALE LUCHTLIJN DE OVERSTROMINGEN IN ARGENTINIË Donderdag 31 juli 1958 vvvvvvvxvvvvvvss van onze profiteren van lekende merken 'aliteiten, nu voor J, ct °/0 korting it daar ligt ook TERNEUZEN ,JÉ ardpak 43 ct. ot pak 64 ct. DE VRIJE ZEEUW 12e jaargang no 4435 Nederland heeft van de drie Benelux-landen niet alleen de grootste bevolking maar ook de grootste bevolkingsaanwas. Dit blijkt uit een demografisch overzicht in het kwartaalbericht van de Benelux, waarin cijfers zijn opgenomen, afkomstig van statistiekbureaus in de drie lan den en van een in 1956, uitgege ven rapport van de organisatie voor Europese economische sa menwerking. België had in 1840 het groot ste aantal inwoners, n.l. 4 mil joen, tegen Nederland 2,9 mil joen en Luxemburg 170.000. In 1957 waren deze cijfers resp. gebracht op 9 miljoen, 11,1 miljoen en 317.000, een ontwik keling die in de hand is ge werkt door de veranderde situ aties in de demografie van deze landen. Vooral tussen België en Nederland zijn er veel verschil punten. Liepen de verhoudingen vóór de eerste wereldoorlog vrijwel parallel, naderhand was er in het Belgische bevolkingsverloop een continue afneming en in het Nederlandse een toene ming. In 1933 stonden de beide lan den gelijk op ruim 8,2 miljoen inwoners, in de afgelopen 25 jaar liep het aantal inwoners van Nederland op met 2,9 mil joen en dat van België met 770.000. De totale bevolkings aanwas van de twee landen se dert de eeuwwisseling bedraagt resp. 5,8 en 2,3 miljoen. Dit vindt, volgens de Bene- lux-publicatie, o.m. zijn oorzaak in het geboorteoverschot, dat in Nederland belangrijk hoger ligt. Sinds 1900 heeft België een overschot gekend van bijna 2 miljoen tegen Nederland ruim 6,1 miljoen zielen. Tijdens en direkt na de laatste wereldoor log over een periode van ruim vijf jaar is er tussen de beide landen wat dit betreft een con stante verhouding geweest, waarbij de natuurlijke aanwas van Nederland een half mil joen zielen meer was dan van België. De redenen tot deze verschil len naspeurend, komt men in Benelux-kringen tot de bevin- ing, dat het Nederlandse ge- langer, meedoet aan de pro creatie en dat de Nederlandse vrouw boven de 25 jaar een gr ere vruchtbaarheid bezit dan de Belgische. Opvallend is hierbij echter, dat er meer hu- we .iken van beneden 25-jarigen worden gesloten in België. Daaronder zou het Belgische geboorte-overschot nog verder bij het Nederlandse zijn achter gebleven. In alle leeftijdsgroepen wordt in België een hoger sterftecij fer dan in Nederland geconsta teerd hoewel niet steeds met dezelfde verschillen. In totaal bedraagt dit cijfer per duizend inwoners (volgens gegevens van 1955) in Nederland 75,7 en in België 122,6. Indien men het Nederlandse percentage op 100 stelt, staat het Belgische daar naast op 162. Volgens het genoemde bulle tin is de migratie in de beide landen niet van invloed op de hier vermelde bevolkingscijfers. Integendeel heeft België een vestigingsoverschot en heeft Nederland een vertrekover- schot. Wat Nederland betreft is dit overschot gelijk aan 125.000 personen, ondanks de omvangrijke repatriëringen uit Indonesië. In dezelfde tijdspan ne boekte België een totaal ves tigingsoverschot van 50.000 mensen. De demografische ontwikke ling in het Beneluxgebied en de verschillen in leeftijdsop bouw in aanmerking genomen, stelt men zich in kringen van de verdragsorganisatie in prog noses voor, dat de bevolkings cijfers in de komende jaren nog verder uiteen zullen gaan. Of schoon er rekening moet wor den gehouden met onverwachte veranderingen, bestaat de ver wachting niet dat er sprake zal zijn van een parallel verloop. Volgens een in 1956 gepubli ceerd rapport van de O.E.E.S. zal de Benelux-bevolking in 1971 aldus zijn gerubriceerd: Nederland: 12,9 miljoen inw.; België: 9,2 miljoen inw.; Lu xemburg: 0,3 miljoen inw.; dat is resp. 126, 106 en 98 procent van het aantal in 1951. Wat de economische aspec ten uit deze demografische ont wikkeling betreft, wordt opge merkt, dat de te verwachten uibreiding van de produktie- groepen in Nederland zal no pen tot economische expansie, terwijl het stabiele verloop bij België niet tot deze urgentie dwingt. De problemen die op demografisch gebied moeten worden opgelost kunnen, aldus de schrijver van het artikel, thans in bredere kringen wor den onderzocht. Dit onderzoek wordt overigens ook van min of meer essentiële betekenis geacht in het streven naar eco nomisch en sociale integratie van de Benelux-landen. In betrouwbare kringen te Cap Canaveral in de Ameri kaanse staat Florida wordt meegedeeld, dat de Amerikaan se luchtmacht tussen 15 en 17 augustus zal trachten een kunstmaan een baan te laten beschrijven rondom de echte maan. In die tijd zal de maan in verhouding dicht bij de aar de staan. Er zal een drietraps Thor Able raket worden gebruikt. De reis zal naar verwachting 2Vi dag duren. De geleerden hopen, dat de kunstmaan ook veel ge gevens zal zenden over de van de aarde afgewende kant van de maan. Verwacht wordt, dat de satelliet tenslotte weer in het zwaarte veld van de aarde terecht zal komen en vervol gens in de dampkring zal ver branden. TERNEUZEN Voor hen, die de FRANS-TALIGE PRO GRAMMA'S niet kunnen volgen hebben wij (voor de ontvangst der Nederlandse en Belgische zenders). 43 cm beeldbuis Aanleg en service door gediplomeerd personeel. TELEF. 2361 (K 1150) Het Poolse blad ,,Gazeta Bia- lystocka" meldt, dat er nog altijd „misdadigersbenden" zijn in de moerassen en bossen rondom Olsztyn in Oost-Pruizen en Bialystok. De verscherpte activiteit van de Poolse politie heeft totdusver niet kunnen verhinderen, dat de benden 's nachts overvallen doen op boerderijen om geld en levensmiddelen te roven, aldus het blad. De benden, die elkander be strijden, bestaan voornamelijk uit jongeren, die van huis zijn weggelopen. Hun activiteit heeft zich kortgeleden uitge breid tot de omgeving van de stad Goldap nabij de Pools- Russische grens. In dat gebied hebben jongelieden met machi nepistolen geschotén op de hen achtervolgende politie, aldus de „Gazeta Bialystocka". ENGELAND Vijf boerderijen tussen Gouda en Montfoort zijn totaal afge brand, drie zijn er tenauwernood gered en 21 mensen zijn dakloos geworden nadat een brandma- niak uit Gouda, de 35-jarige fa brieksarbeider K. de M., in de nacht van maandag op dinsdag tussen half één en drie uur zijn werk had gedaan. De man reed dronken op een bromfiets over de provinciale weg en wierp, langs een zestien kilometer lange route, brandende lucifers in hooi bergen zolang hij lucifers had. De brandweren uit Gouda en uit de hele streek rond die stad, die de steeds weer nieuwe branden te bestryden kregen, en de poli tie. die de zich snel verplaatsen de dader achtervolgde, hadden een haast hopeloze taak. Einde lijk werd hij tussen Gouda en Goucerak gegrepen. Hij werd ov -rgebracht naar Montfoort, '•vaar hij vlot bekende. De brandweren van Gouda, Montfoort, Haastrecht, Gouderak, Oudewater en Berkenwoude wa ren gistermorgen tot negen uur aan het werk. Doordat de hooibergen in deze streek meestal dicht bij de wo ningen staan werden de bewo ners van de boerderijen gelukkig bijtijds wakker. Met huilende kinderen op de anm konden zij zich redden. Overal waar de ma niak geopereerd had zorgde de straffe wind ervoor, dat in de kortste keren alles in vuur en vlam stond. De eerste hooiberg, die de ma niak in brand stak, lag in Willes- kop. Deze behoorde toe aan de heer W. Spruit. De brandstichter bleef even naar de resultaten van zijn werk staan kijken, waar na hij- de bewoners van de aan deze hooiberg grenzende boerde rij hielp met het weghalen van de inventaris. Iedereen dacht hier met hooibroei te maken te heb ben, en terwijl de brandweer trachtte het een en ander te red den, stapte De M. op zijn brom mer om zijn weg naar Haas trecht te vervolgen. Even later zag de Montfoortse politie zich een rode gloed aftekenen in deze richting. Drie politiemannen sprongen op een motor met zij span en zetten de achtervolging in. De M. was hun echter steeds te vlug af. In Haastrecht stond de boerderij van de heer P. Boer- gedie die een gezin heeft van ze ven personen in brand en terwijl de Montfoortse politie met haar Haastrechtse collega's overlegde wat er verder te doen stond, za gen de mannen een nieuwe gloed aan de hemel verschijnen. Slechts enkele kilometers verder brand de de hooiberg van de heer W. Houdijk. Het woonhuis kon hier gelukkig worden gespaard. Het einde was echter nog steeds niet in zicht, want opnieuw ontwaar de de Montfoortse politie een felle gloed, afkomstig van de boerderij van de heer B. Streef- land, die eveneens geheel in vlammen opging, waarbij een gezin van negen personen dak loos werd. De boerenfamilies, die hoorden dat alles het werk van een ma niak was, werden woedend. Ook de Montfoortse politie werd steeds feller gebeten op de man die dit alles aanrichtte. De politie bleef de dader vol gen. Op het ronde verkeersplein in Stolwijkersluis vlak bij Gouda, waar vier wegen op uitkomen, zou zij het spoor wellicht kwijt zijn geraakt, indien zij niet weer een rode gloed had ontdekt. Dit maal in de richting Gouderak. Hier stond de boerderij van de heer K. van der Vis in brand. Toen de politiemannen de dijk naar Gouderak opreden, naderde juist een bromfietser. Toen deze de politie, die haar voertuig mid den op de weg had gezet, was genaderd, herkenden de politie mannen in hem de man die be hulpzaam was geweest bij de eerste brand in Willeskop. Zij twijfelden er niet aan of hij was de brandstichter. Na een korte worsteling werd hij overmees terd. Hij vertelde de politie, zelf af komstig te zijn uit een boeren familie. Hij had het thuis echter zo bont gemaakt, dat men hem geen onderdak meer wilde ver schaffen. Als hij dan een paar borrels op had, werd hij hierover door razernij overvallen. De getroffen gezinnen hebben bij buren en familieleden onder dak gekregen. Persoonlijke on gelukken gebeurden er niet maar de schade, die nog niet valt te taxeren, beloopt zeker enige hon derdduizenden. In Economie Trends, een pu blicatie van de Engelse regering, wordt medegedeeld, dat de wel vaart in Engeland in het eerste kwartaal van dit jaar een sterke vooruitgang te zien heeft gege ven. Er werd in deze periode meer verdiend, uitgegeven en ge spaard. Zo namen de aankopen van personenauto's met ongeveer 100 procent toe, hetgeen een be langrijk gedeelte van de grotere bestedingen vormde. De lonen en salarissen stegen met 6 procent, de persoonlijke inkomens met 7 procent en de consumptieve be stedingen naar raming eveneens met 7 procent. Het bruto-natio- nale produkt gaf een stijging van 6 procent ten opzichte van de overeenkomstige periode van het vorige jaar te zien, al bedroeg de „reële stijging" slechts ongeveer 1 procent. De produktie van personen auto's beliep in de eerste drie maanden van het lopende jaar in totaal 278.355 stuks tegen 158.947 in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. Niet alle cijfers geven evenwel stijgingen te zien. Zo was de uit voer 3 procent en de invoer 11 procent lager dan in het eerste kwartaal van 1957. De daling van de invoer was voor meer dan de helft het resultaat van een daling der prijzen. VER. STATEN Een subcommissie van onder zoek van het Amerikaanse Huis van afgevaardigden heeft dins dag aanbevolen de industriëel Goldfine, een vriend van pre sident Eisenhowers assistent Adams, aan te klagen wegens ongehoorzaamheid aan het Amerikaanse congres. De aanbeveling moet nu nog in de commissie van handel van het Huis en in het voltal lige Huis worden behandeld. De subcommissie heeft tot deze aanbeveling besloten, om dat Goldfine eerder deze maand had geweigerd door de subcom missie gestelde vragen over het beheer van enkele van zijn maatschappijen te beantwoor den. De subcommissie heeft een onderzoek ingesteld naar wat genoemd wordt, pogingen om invloed te winnen door middel van zijn vriendschap met Adams. Door de onderhandelaars van de arbeiders van General Mo tors, Ford en Chrysler, die hij de unie van verenigde auto-ar beiders zijn aangesloten, is aan het hoofdbestuur van deze vak vereniging toestemming ge vraagd voor stakingen bij de drie grote automaatschappijen. De arbeiders werken reeds bijna twee maanden zonder looncon- tract. De vakvereniging tracht nieuwe contracten te sluiten, die voorzien in verhoging van de lonen en verbetering van de andere arbeidsvoorwaarden. Verwacht wordt, dat het be stuur der vakvereniging de vol gende week zal besluiten toe stemming voor stakingen te geven en dat voor de stakingen een datum zal worden bepaald, die kort na het begin van de produktie der nieuwe modellen valt. WEST-DUITSLAND Het onderzoek naar beschul digingen, dat de Beierse procu reur-generaal Von Decker zijn positie zou hebben misbruikt om de voormalige concentratie kamparts Eisele in staat te stel len naar Egypte uit te wijken, is gestaakt daar er geen ge- weegreden voor een dergelijk misdrijf bestond. Dit is meege deeld door het bureau van de openbare aanklager te Mün- chen. Zoals bekend werd Von Dec ker op 11 juli geschorst omdat hij niet op tijd tegen dr. Eisele zou zijn opgetreden. Er was n.l. enige tijd verlopen tussen het bekend worden van beschuldi gingen aan het adres van Eisele en diens vlucht naar Egypte. Volgens een getuige in het pro ces tegen de kampbeul van Buchenwald Martin Sommer had Eisele in een week tijds meer gevangenen gedood dan Sommer in zijn hele leven. De zaak tegen Von Decker zal verder disciplinair worden af gedaan. Het constitutionele gerechts hof te Karlsruhe heeft de voor genomen volksstemmingen in de deelstaten Hamburg en Bremen over de verstrekking van atoomwapens aan de West- duitse strijdkrachten ongrond wettig verklaard. Om de uitspraak is gevraagd door de bondsregering. In de parlementen van de beide deel staten bestaat een socialisti sche meerderheid. Als voor naamste reden voor het verbod heeft de bondsregering aange voerd, dat de grondwet niet in volksstemmingen voorziet. Premier Zinn van Hessen zei later tegen verslaggevers dat de regering Van Hessen de uit spraak van het constitutionele gerechtshof zal eerbiedigen. De 1.200 zelfstandige reders in het stroomgebied van de Rijn hebben de bondsregering hulp gevraagd om de economische nood, waarin zij verkeren, tg overwinnen. De redersvereni ging „Jus et Justitia" heeft bondskanselier Adenauer en de minister van Verkeer, Seebohm, resoluties doen toekomen, waar in werd aangedrongen om on middellijke maatregelen om een voldoende emplooi voor dei scheepvaart te verzekeren. De organisatie protesteerde o.a. te gen een voorgenomen hoeveel- heidskorting op de scheeps- vracht voor het kolenvervoer in Duitsland, die naar haar me ning zal leiden tot een algeme ne tariefdaling. De Duitse Rijnreders hebben zó weinig te doen, dat gevreesd moet worden, dat het "particu liere Rijnredersbedrijf geheel zal verdwijnen. In de periode van begin februari tot einde april is de bedrijvigheid van deze zelfstandige reders met 43 k 48 procent gedaald, aldus de resoluties. Naar de Engelse film The Sound Barrier" door C. BAUER 61) (Nadruk verboden.) J. R. stak eindelijk zijn sigaar aan en ging weer in een stoel zitten. Will bekeek zijn nagel met een belangstelling of hij die nooit eerder gezien had. „Hij haalt het", zei Philip, maar nie mand gaf een antwoord. Will greep een microfoon en keek naar de controller die even knik te. „Tony, dit is Will. Corrigeer de je die neus vóór je de rem- kleppen aanzette?" „Ik doe precies wat je me al lemaal gezegd hebt, Will. Maak je maar niet dik!" Will trok een bezorgd gezicht. Hij keerde zich tot J. R., opende zijn mond als wilde hij iets gaan zeggen, aar zelde even en sloot toen zijn mond weer. „Veertigduizend voet. Alles in orde. Blijf een minuut op deze hoogte." In de controletoren ke ken vier mannen tegelijk op hun horloge. J. R. bracht het dient voor zijn ogen om nauwkeurig de secondenwijzer te kunnen vol gen. Ik keek naar buiten. Bij startbaan two zero stonden nog steeds de kraanwagen, de brand weerauto en de ambulancewagen. Hen groepje mannen stond er bij. Allen keken omhoog. „Daar gaat-ie dan." Ik staar de onafgebroken naar de rode brandweerauto, die kleurig af stak tegen het groen van de vel den daarachter. „Mach negen drie." Ik dacht aan Susan; de hoofdfilm zou nu waarschijnlijk net begonnen zijn. Susan ging graag naar de bioscoop. „Mach negen vier." „Roger." Twee van de mannen bij de startbaan two zero begonnen een vriendschappelijke bokspartij, de anderen keken belangstellend toe. „Mach negen vijf." Misschien stond bakker Garth- waite op dit moment met zijn mandje aan de deur van de kos terswoning te vertellen van zijn zoon „die het zo goed geschoten had" zoals hij altijd met onver bloemde trots tegen iedereen zei. „Mach negen zes. Het schok ken begint weer. Neus heeft nei ging voorover te gaan. Corrigeer dat. Ik ga door." Philip begon zorgvuldig de ve ter van zijn schoen los te trek ken en hem daarna weer zorg vuldig weer te knopen. De twee boksende mannen bij startbaan two zero maakten een eind aan 't gevecht. Allen keken nu weer omhoog. j jVj jfi (Advertentie) Mijnbardt'i Zenuwtabletten 1 helpen U er overheen. „Mach negen zeven." Will stond voor een raam en tekende na denkend met zijn vinger een gro te nul, een komma en daarna een negen en een zeven op het glas. „Mach negen acht. Het schok ken wordt nu snel erger. Vijf en twintigduizend voet. Kan de neus niet meer corrigeren. Rem- kleppen aan." Een gevoel van grote opluch ting kwam over mij. Hij weet wat hij doet, dacht ik. Hij was aan de grens, daarna komt de waanzin. Philip die één ogenblik onbeweeglijk had gezeten, de bei de einden van zijn schoenveter tussen zijn vingers, legde een keurige knoop. „De roeren luisteren niet meer. Ik kan hem niet houden. Mach negen negen." „O Heerzei Philip; ont zetting lag op zijn gezicht. J. R. bleef doodstil zitten, een hand onder het hoofd, de ogen geslo ten. Will sprong naar de micro foon. „Spring, Tony, spring?" brul de Will in de microfoon. „Bijna op Mach één." „Spring dan toch", smeekte Will. Philip en ik renden naar buiten. J. R. bleef zitten zonder een enkele beweging te maken. Van hoog 'uit de lucht kwam een gierend geluid, dat snel aanzwol en toen een harde slag. Vrijwel gelijktijdig begon de sirene te loeien. Ik geloof dat ik gelachen heb om het dwaze tafereel van de mannetjes bij startbaan two zero, die struikelend naar hun Premier Sami Solh van Liba non is gisteren ontsnapt aan een aanslag: op zijn leven. Toen hjj van zijn villa in de bergen naar zijn kantoor in Beiroet reed, ont plofte er in een auto, die langs de weg geparkeerd stond, een zware bom. De wagen die vóór die van de eerste minister reed, werd van de weg geworpen. De vijf inzitten den zijn om het leven gekomen. Een motorrijder die de premier begeleidde, werd ernstig gewond. De chauffeur van de premier wist echter de macht over het stuur te behouden en zonder on gelukken de ravage op de weg voorbij te rijden. Als de bom een fractie van een seconde later zou zijn ontfloft, zou de premier volgens ooggetui gen de aanslag niet hebben over leefd. De 73-jarige Sami Solh is in zijn negende ambtsperiode als premier. Hij is pro-Westers ge zind. Ook wordt er melding van ge maakt, dat er op de wegen van de eerste-minister is geschoten. Solh liep een shock op en enige kneuzingen als gevolg van het feit, dat zijn auto een scherpe zwenking maakte. De bom is elektrisch tot ont ploffing gebracht. Bij de aanslag zijn zes mensen om het leven gekomen, zo wordt nader gemeld. Ook de motorrij der behoort tot de slachtoffers. De bekende reder Onassis zal op 4 augustus beginnen met de exploitatie van een regelmatige dienst tussen Athene en Frank fort via Zurich met zijn lucht vaartmaatschappij de Olympic Airways. Eerder dit jaar had Onassis van de Griekse regering toestem ming gekregen voor het exploi teren van een Griekse nationale luchtvaartmaatschappij. De maatschappij is geheel eigendom van de familie Onassis. Zij heeft een kapitaal van 20 miljoen dol lar. Overstromingen In het gebied van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires hebben de dood van tien personen veroorzaakt. 100.000 mensen zijn dakloos. De materiële schade is groot. Opgezweept door krachtige windvlagen is het water van de Rio de La Plata op bepaalde ge deelten vier meter boven het normale peil gestegen. In de badplaatsen bij Buenos Aires staat het water tot de daken der huizen, waarop de bewoners de komst van reddingboten afwach ten. Volgens onbevestigde berich ten zouden talrijke kinderen, die door het water werden meege sleept, zijn omgekomen. A.F.P. meldt, dat de toestand ernstig is en de waterstand door voortdurende regenval zeer hoog blijft. VRIJDAG 1 AUGUSTUS. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.23 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de kinderen; 9.05 Gym. voor de vrouw; 9.15 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.00 Caus.; 10.05 Mor genwijding; 10.20 Voor de vrouw; 10.35 Gram.; 11.00 Voor de kleu ters; 11.15 Orgelconc.; 11.40 Gr.; 12.00 Orgelconc.; 12.20 Regerings- uitz.; 12.30 Land- en tuinbouw- meded.; 12.33 Sport en prognose; 12.50 Fianorecital; 13.00 Nieuws; 13.15 Med. en gram.; 13.25 Arnus. muz.; 13.55 Beursber.; 14.00 Sopr. wagens renden. „Kom me nog eens opzoeken als je in Londen bent, Dave", zei Susan. Ik hield haar hand tussen de mijne en knikte haar sprake loos toe. We stonden op het bor des van Madgeworth Court. Be neden bij de wagen stond Jess te wachten, haar hand reeds op de knop van het portier. Ik dacht terug aan de dag na de begrafe nis van Chris. Ook toen was er voor Susan een plotseling af scheid van Madgeworth Court geweest. Maar deze keer geloof de ik niet dat zij er ooit terug zou komen. Onmiddellijk na Tony's dood was Jess uit Londen gekomen en zij had op haar eigen resolute wijze snel een besluit genomen: Susan zou met haar meegaan naar dat grote, stille huis in die rustige straat. Daar zou het kind geboren worden. De dokter had er trouwens ook op aangedron gen dat Susan zo vlug mogelijk uit deze omgeving zou weggaan. Na de geboorte van het kind zou zij een eigen flat betrekken. „Ik zou zo graag Will even groeten", onderbrak Susan mijn gedachten. „Hij trekt het zich zo verschrikkelijk aan. Als ik nu wegga zonder hem nog gezien te hebben, denkt hij dat ik het hem persoonlijk verwijt." „Dan moet je langs zijn kan toor rijden. Ik ga wel met jullie mee, ik moet toch ook naar het vliegveld." (Wordt vervolgd.) en piano; 14.25 Boekbespr.; 14.45 Gram.; 15.15 Cabaret; 16.00 Mu- ziekrevue; 16.40 Vragenbeantw. 17.05 Lichte muz.; 17.25 Vakan- tietips; 17.55 Act.; 18.00 Nieuws; 18.15 Pol. caus.; 18.25 Roemeens ork.; 18.50 Caus.; 19.00 Voor de jeugd; 19.10 Gram.; 19.30 Caus.; 19.45 Gesprek; 20.00 Nws; 20.05 Filmrubriek; 20.15 Kamerkoor; 20.30 Caus.; 20.40 Pianorecital; 20.45 Caus.; 21.00 Vakantiever halen en muziek; 21.55 Buitenl. weekoverz.; 22.10 Gram.; 22.40 Caus.; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Gew. muz.; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Gr.; 8.30 Lichte muz.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Radiophilharm. ork.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.15 Promenade ork.; 12.00 Sopr. en piano; 12.30 Land- en tuinbouw- meded.; 12.33 Lichte muz.; 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nws; 13.15 Kon. mil. kapel; 13.45 Gram.; 14.00 Lichte muz.; 14.20 Kamer- ork.; 15.10 Voordr.; 15.30 Piano recital; 16.00 Wenken v. d. tuin; 16.15 Gram.; 16.30 Dubbel kwar tet; 17.00 Voordr.; 17.20 Lichte muz.; 17.40 Beursber.; 18.00 Ac- cordeonspel; 18.20 Stemmen van Overzee; 18.35 Voor de jeugd; 19.00 Nws; 19.10 Gram.; 19.15 Re- geringsuitz.; 19.25 Gram.; 19.35 Voordr. en muz.; 20.00 Radiokr.; 20.20 Aïda, opera (gr.), 21.40 Kunstrubriek); 23.00 Avondover denking; 23.15 Langs wegen van kunst en schoonheid; 23.35 Gr.; 23.40 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gr.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gr.; 13.00 Nws; 13.11 Orgelsp.; 14.00 Zangrecital; 14.30 Jeugdorkesten; 16.00 Koer sen; 16.02 en 16.30 Gram.; 17.00 Nws; 17.10 Gram.; 17.15 Zang en piano; 17.45 Gram.; 18.00 Piano recital; 18.10 Voordr.; 18.20 Pia norecital; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.30 Wereldtentoon stelling; 20.00 Orkestconc.; 22.00 Nws; 22.15 Jazzmuz.; 22.55 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA. BELGIË (VI.): 16.00—17.30 We reldtentoonstelling; 19.30 Nws; 20.00 Het gebroken oor; 20.05 Blijspel: Peggy mijn schat; 22.05 Nieuws film; 22.35 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 5