Uit de Provincie Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland Fraude bij Sociale Verzekerings bank opgelost NW55 Vaihcdk TERNEUZEN. AXEL GROEDE. NIEUWVLIET RETRANCHEMENT. VLISSINGEN. VOGELWAARDE. DE HULPVERLENING AAN TURKIJE DE MISLUKTE STAATSGREEP IN HAITI DE ERKENNING VAN HET NIEUWE IRAAKSE REGIME a. Motorrijtuigen, ingericht tot het vervoer van personen, tot een aantal van te» hoogste zeven, de bestuurder daaronder niet begrepen, met uitzondering van niet uitsluitend voor het vervoer van personen ingerichte motorrijtuigen, waarin slechts zitplaatsen naast de bestuurder aanwezig zijn; Wapensmokkel naar de Dominicaanse republiek MIDDENSTANDSEXAMEN. Te Terneuzen slaagden woens dag voor het middenstandsexa men algemene handelskennis: L. A. Segers, Philippine; Lo. Au. Serrarens, Vogelwaarde; Ed. Ma. de Smetvan den Hemel, IJzendijke; Jo. Ca. de Smidt, Re- tranchement; He. Ja. Smit, 's-Heer Arendskerke; J. N. Smit, Kapelle; So. van Stel, Kapelle- Biezelinge; A. Stoffels, Zaamslag, C. J. N. van Tiel, Terneuzen; L. J. Vaal, Hengstdijk; Ma. Ca. Vael. Graauw; Ju. Sa. Ma. Verbiest, Sas van Gent; J. A. Bleijswijk Tierens Verhagen, Wolfaartsdijk; G. Verlinde, Terneuzen; G. C. Vermeirsen, Nieuw-Namen; Cl. Verplanke, Axel; C. P. M. Ver- schueren en W. A. M. Verschue- ren, beiden Vogelwaarde; F. Ver- vaet, Biervliet; F. L. M. Vervaet, Sas van Gent; Lu. Am. So. de Vilder, Hoofdplaat; F. Vlassen- rood. Koewacht; P. P. de Vos, Sas van Gent; A. W. Vroon, Bres- kens; A. C. E. L. v. d. Walle, Clinge; J. A. Walrave, Katten- dijke; B. Wieles, Terneuzen; J. van Willegen, Kapelle; J. K. Wil- lemsen. Zaamslag; A. Wisse, Ter neuzen; Ma. Wisse, Zaamslag; W. C. M. L. de Wolf, Hulst; A. J. van Wijck, Terneuzen en P. H. Zan- dee, Goes. GESLAAGD Te Breda slaagden voor costu- mière, de dames M. Basting uit Groede, S. de Roo- en M. Wezel- inan uit Breskens; voor coupeuse mej. A. de Groot uit Eede en voor moderne sierkunst mej. A. van Melle uit Breskens. Bevorderingen U. T. S. Bevorderd vanuit de schakel- Was naar de le klas elektrotech niek F. T. Metselaar te Goes, A. F. Verhaar te Axel, A. M. der We. duwe te Hulst. Bevorderd vanuit de schakel klas naar de le klas werktuig bouwkunde: P. J. G. Cappendijk te Kloos- terzande, G. C. Groosman te Sluis. S. A. van Raalten te Ter neuzen, J. C. van Tatenhove te Hoek. Bevorderd naar de 2e klasse elektrotechniek: G. A. van Baal te Terneuzen, J. van Dommelen te Sas van Gent. R. Cammaert te Clinge, A. C. H. Kieboom te Sas van Gent, A. Leenhouts te Terneuzen, H. Rammeloo te Philippine. Bevorderd naar de 2de klasse werktuigbouwkunde A. Aarsen te Sluiskil, J. van der Bijl te Terneuzen, G. Klaas- sen te Terneuzen, J. Philipsen te Sluiskil, A. Risseeuw te Terneu zen, H Voorhans te Terneuzen, J. Wisse te Terneuzen. Ledenvergadering van wo- uingbouwvereniging ,,Werk- rnansbelang". Dinsdagavond hield de woningbouwvereniging „Werk- mansbelang" te Terneuzen in café ..Du Commerce" haar jaar lijkse algemene ledenvergade ring, die slechts matig werd bezocht. Na een kort openingswoord door de voorzitter, de heer J. Meeuwsen. werden de notulen van de vorige vergadering vast gesteld. Daarna had een be stuursverkiezing plaats. Het feit, dat de heer J. Stout- jesdijk, in verband met zijn minder goede gezondheidstoe stand zich niet meer herkies baar stelde, was voor de voor zitter aanleiding om in zeer hartelijke bewoordingen af scheid van hem te nemen en hem de dank van het bestuur over te brengen voor de door hem gedurende 28 jaren ver richtte werkzaamheden, waar voor hij steeds met grote toe wijding was vervuld. In ziin dankwoord gaf de heer Stoutjesdijk een kort overzicht van het wel en wee van de ver eniging gedurende zijn loopbaan als bestuurslid. Daarbij stelde hij met voldoening vast dat de organisatie der vereniging, in vergelijking met vroeger toen het meermalen niet al te best ging, zeer goed mag worden ge noemd. Het viel spreker zwaar van dit interessante werk af scheid te nemen. In de plaats van de heer Stoutjesdijk werd de heer C. J. van Minnen gekozen. Vervolgens werd de jaarreke ning met verlies- en winstreke ning over het boekjaar 1956/'57 vastgesteld en de secretaris penningmeester décharge ver leend over het door hem ge voerde financiële beheer. Daarna werd het door het bestuur vastgestelde jaarverslag aan de leden aangeboden en voorgelezen, waardoor zij zich enigszins een indruk konden vormen van wat er zoal leeft in deze vereniging. De ledenverga dering verleende het bestuur de vereiste machtigingen om ge durende het komende jaar weer alle werkzaamheden te verrich ten die nodig zijn, o.a. in ver sland met de nieuwbouw. De voorzitter deelde mede dat snige tijd geleden begonnen was met de bouw van 28 wo ningen, terwijl de vorige week de rijksgoedkeuring werd ont vangen voor nog 75 woningen. Dit laatste aantal betreft in hoofdzaak étagebouw. In verband met de huurver hoging per 1 augustus 1957 werd destijds de huurders bericht dat voor enkele complexen deze verhoging een voorlópig karak ter had. Thans was bericht ont vangen in hoeverre deze verho ging voor die complexen moet worden berekend. Voor alle complexen met een voorlopige verhoging geldt thans een la gere huur, aangezien de 25 niet ten volle in rekening zal worden gebracht. De gedurende een jaar teveel betaalde huur zal t.z.t. aan de huurders wor den terugbetaald. Een meeval lertje voor de betrokkenen. Bij de rondvraag werd ge vraagd om een doelmatige con trole op de bewoning en de warmtevoorziening in (3e nieu we woningen. Engelse scholieren brachten groeten over. Donderdagvoormiddag werd een groep Engelse scholieren uit Bir kenhead en Ascotte, met vacan- tie verblijvende in de Jeugdher berg „Blye Haghe" door burge meester Van Oeveren op het ge meentehuis ontvangen. Een der scholieren overhandig de een schrijven met een vriend- sdhapsboodschap van de burge meester van Birkenhead aan zijn Axelse collega. Na de gebruikelijke wederzijdse toespraken werd het uit 70 En gelse gasten bestaand gezelschap onthaald, hetgeen ten zeerste werd gewaardeerd. Na afloop hiervan bezichtigden de scholieren onder leiding van burgemeester Van Oeveren de Boerenkamer. Geslaagd. Onze vroegere stadgenoot de heer A. P. van Baal te Rotter dam slaagde voor het examen Duits M.O.A. Geslaagd. Voor het examen nijverheids onderwijs 1958, akte. N B (tim meren), slaagde te Dén Haag de heer A. P. Dierkx, te Groede. Bouw kleuterschool. Maandag j.l. is men te Groede begonnen met de 'bouw van een twee klassige school voor open baar kleuteronderwijs. Architect is de heer L. W. Rosenkranz te Oostburg; aanneemster de firma Iz. van Kerkvoort en Zn te Groe de. Feestprogramma V.V.V. De Vereniging voor Vreemde lingen Verkeer te Nieuwvliet heeft in samenwerking met het Oranje Comité te Nieuwvliet en de muziekvereniging „Nut en Genoegen" te Nieuwvliet het vol gende programma voor de maand augustus opgesteld. Zaterdag 2 augustus om 19.30 uur muziekconcert door de mu ziekvereniging „Nut en Genoe gen" van Nieuwvliet op de mu ziektent, met daaraan verbonden een lampionoptocht voor kinde ren door de gemeente. Zondag 10 augustus des namiddags van 2 4 uur kinderspelen op het strand. Om 4 uur concert door de mu ziekvereniging „Nut en Genoe gen" aan het strand; oun> 19.30 uur uitvoering door de Boeren- kapel van Nieuwvliet aan het strand. Overplaatsing. De grenskommies M. J. Leur- gans te Retranchement is over geplaatst naar Breskens. Collecte. De collecte voor de blinden bracht te Retranchement 37,33 op. Reis met muzikaal slot- De bejaarden van Retranche ment hebben hun jaarlijkse reis weer achter de rug. Het ging deze keer per bus van de S.B.M. langs de Belgische kust naar de Franse grens. De eerste pleister plaats was Oostende. De koffie smaakte er best. Het bloemen- uurwerk trok aller aandacht. Na een wandeling door het park werd de reis langs de boulevard voortgezet, om opnieuw onder broken te worden in Adinkerke, waar geruime tijd werd doorge bracht in het Meli-park. De terugreis ging van Diks- muiden, Torhout en Brugge naar Damrne, waar voor de laatste maal verversingen werden aan geboden in het restaurant van burgemeester Houthave. Bij de terugkomst in Retranchement zorgde de muziek voor een aan gename ontvangst, die mede be doeld was als een muzikale hulde voor wethouder J. J. de Bruijne een der reizigers die vorige week een koninklijke onderschei ding ontving. Hij werd toege sproken door wethouder C. J. Almekinders namens de gemeen te en door de heer H. Zwier na mens het reis-comité. De heer De Bruijne sprak woorden van dank. Tot slot volgde een ronde dansje en een traktatie voor de muzikanten. Kustvaarder aan de ketting gelegd. Woensdagochtend vroeg, bij het passeren van de rede van Vlis- singen op weg van Shoreham naar Antwerpen, waar vracht geladen moest worden, is de Ne derlandse kustvaarder „Alpha", groot 459 bruto registerton en eigendom van de familie Buis man uit Groningen aan de ket ting gelegd. Dit geschiedde op verzoek van de hypotheekhouders. Het schip is thans overgebracht naar de binnenhaven van Vlissinger.. Gemeenteraad. De raad van Vogelwaarde be sloot in zijn laatste vergadering tot het aangaan van een geld lening, groot 20.000,met de Centrale Volksbank te Utrecht. Deze lening werd aangeboden tegen een rente van IVs een bereidstellingsprovisie van 21/2 en een looptijd van 20 jaar. De .geloofsbrieven van de nieuw-*-* "benoemde raadsleden bleken bij het onderzoek van een daartoe aangewezen com missie zonder smet en met al gemene stemmen werd dan ook besloten de benoemd-verklaar- den toe te laten als lid van de raad. Van de PZEM was bericht in gekomen, dat de onderhande-t lingen met de bewoners van de buurtschap Rustwat betreffen de aanslüiting op het electrici- teitsnet zover zijn gevorderd, dat een 25-tal belanghebbenden met de gestelde voorwaarden akkoord gaan. In dit project zijn ook drie gezinnen uit Vogel waarde betrokken en voor aan sluiting van hun percelen op garantievoorwaarden zou de gemeente een bijdrage dienen te verlenen van 1083,De raad besloot tot het verlenen van de bijdrage, mits de be trokkenen de hun aangeboden contracten van de PZEM zul len ondertekenen. Een wijziging van de gemeen te-begroting, nodig o.a. in ver band met de vernieuwing van de Dorpsstraat te Ossenisse, de verkabeling van het electrisch net aldaar en de bouw van een kleuterschool te Boschkapelle, werd overeenkomstig de con ceptwijziging vastgesteld. Adhesie werd betuigd aan een motie van de raad der ge meente 's Heerenhoek inzake de verhoging van de veertarie- ven op de Westerschelde. Bij de ingekomen stukken bevond zich een uittreksel uit het Koninklijk Besluit van 14 juni 1958, waarbij de heer F. A. Hendrikse met ingang van 1 juli 1958 opnieuw is benoemd tot burgemeester van deze ge meente. De voorzitter deelde voorts mede, dat de gemeente-ontvan ger na zijn ziekte weer zijn werkzaamheden heeft hervat. Tenslotte werden verordenin gen vastgesteld inzake de toe kenning van een uitkering in eens over het tweede halfjaar 1958 aan het gemeenteperso- neel terzake compensatie huur verhoging, verhoging van de kindertoelage, toekenning van een duurtetoeslag en een ver ordening, houdende een in terimregeling ziektekosten ge- meentepersoneel 1958. De ministerraad van de Or ganisatie voor Europese Econo mische Samenwerking* O.E.ES.) heeft zich dinsdag beziggehou den met de economische en fi nanciële toestand van Turkije en met de vraagstukken, die samenhangen met de interna tionale verlening van financiële hulp aan dat land. Voorzover totnu toe uit particuliere bron nen vernomen werd, krijgt Tur kije een E.B.U.rallonge van 100 miljoen dollar, wat overeen komt met een nettokrediet van 25 miljoen dollar. Turkije zal aldus waarschijnlijk van 1 augustus af een kwart van elk maandelijks nadelig saldo in de E.B.U. kunnen afwikke len totdat het netto-totale be drag van 25 miljoen dollar zal zijn uitgeput. Verder ligt het in de bedoeling over te gaan tot een consolidatie van de Turkse schulden tegenover de E.B.U.- landen, welke ruim 50 miljoen dollar zouden belopen. De on derhandelingen over de consoli datie van deze Turkse schulden zullen mogelijk verscheidene maanden vergen. Van Ameri kaanse zijde zal naar verluidt aan Turkije bovendien een kre diet van rond 100 miljoen dol lar, gedeeltelijk in contanten, worden verstrekt. Ook is er sprake van een bijzonder kre diet van Engeland van 50 mil joen dollar. De ministerraad besloot aan het einde van zijn tweedaagse bijeenkomst financiële en eco nomische hulp aan Turkije te vérlenen, omvattend een krediet van 100 miljoen dollar, te be steden in het gebied van de Europese Betalings Unie(EBU), en andere vormen van finan ciële hulp van de aangesloten landen der O.E.E.S. De perma nente vertegenwoordigers zul len woensdagochtend bijeenko men tot voortzetting van de be sprekingen over de door Turkije gevraagde financiële hulp. Twee Amerikaanse plaatsver vangende sheriffs en twee ver bannen legerofficieren van Haïti hebben het initiatief ge nomen tot de mislukte staats greep van dinsdag in de neger republiek Haïti, zo is door de politie in Miami meegedeeld. De twee plaatsvervangenden hadden aanvankelijk de steun van vijf collega's wie zij hoge posten in de nieuwe regering hadden beloofd. De vijf trokken zich echter op het laatste mo ment terug. Volgens berichten uit Haïti is het paleis van president Duva- lier door zeven mannen be stormd. Vijftig soldaten werden overmeesterd voordat het leger in actie kwam. De zeven aan vallers zijn doodgeschoten. Oud-president Magliore, die in ballingschap in de Ver. Sta ten verblijft heeft ontkend dat hij iets met het komplot te ma ken zou hebben. De Griekse minister van Bui tenlandse Zaken, Averoff, heeft woensdag te Athene meegedeeld, dat hij de Iraakse minister van Buitenlandse Zaken telegrafisch heeft meegedeeld, dat Grieken land de Iraakse republiek erkent. Griekenland is het eerste Navo land, dat het nieuwe regime in Irak heeft erkend. (Advertentie.) TARIEVEN VOOR DE VEREN OVER DE WESTER-SCHELDE INGAANDE OP 1 AUGUSTUS 1958. Personen0,40 Kinderen beneden 4 jarennihil Kinderen van 4 tot 10 jareno,20 10-vaartenboekjes voor personen3, Kaarten voor scholieren en werknemers, af te geven op verklaring van - het hoofd der school of van de werkgever, per maand3, Kaarten als voren met rijwiel met of zonder hulpmotor 4,59 Rijwiel met of zonder hulpmotor0.20 Rijwiel met of zonder hulpmotor, inbegrepen de berijder 0,60 10-vaartenboekjes alsvoren Motorrijwielm o_50 Motorrijwiel, inbegrepen de berijder0,90 10-vaartenboekjes alsvoren 6,50 Personenauto, inbegrepen de bestuurder1,90 20-vaartenboekjes alsvoren20. Lichte vrachtauto, inbegrepen de bestuurder2,90 20-vaartenboekjes alsvoren 30 Zware vrachtauto; autobus; inbegrepen de bestuurder 4,40 20-vaartenboekjes alsvoren45 Vrachtauto met aanhangw.; trekker met oplegger; inbegrepen bestuurder 5,40 20-vaartenboekjes alsvoren55,— EXTRA REIS 100,— boven het normale tarief voor de veerboten Koningin Wilhelmina, Prins Hendrik en Willemsdorp. 150,— boven het normale tarief voor de veerboten Koningin Juliana Prins Bernhard en Dordrecht. 350,boven het normale tarief voor de veerboot Prinses Beatrix. N.B. Onder personenauto's worden verstaan: b. bestelauto's met een laadvermogen kleiner dan één ton; c. motorcarriers en bakfietsen. Onder lichte vrachtauto's wórden verstaan: a. motorrijtuigen, ingericht tot het vervoer van goederen, met een laadvermogen van ten hoogste vijf ton; b. bespannen wagens; c. tractoren zonder aanhangwagen. Onder autobusen worden verstaan: Motorrijtuigen, ingericht tot het vervoer van meer dan zeven personen, de bestuurder daaronder niet begrepen. Onder zware vrachtauto's worden verstaan: Motorrijtuigen, ingericht tot het vervoer van goederen, met een laadvermogen van meer dan vijf ton. Kaarten voor scholieren en/of werknemers moeten door de werkgever of het school hoofd ondertekend, worden ingeleverd onder overlegging van 2 pasfoto's van de aanvrager. Scholieren- en werknemerskaarten zijn tenminste één maand geldig. De Amsterdamse recherche heeft de „grote, slanke donker blonde vrouw", die op 7 en 8 juli j.l, op tal van postkantoren in Amsterdam, Haarlem en Lei den in totaal dertig valse cheques incasseerde tot een gezamenlijk bedrag van bijna 23-000,ge arresteerd, evenals twee mede plichtige ambtenaren van de so ciale verzekeringsbank te Am sterdam. Het zijn de 44-jarige F. J. van der H. en de 38-jarige S. C. M. van 't S„ beiden woonach tig in Amsterdam-West en de 23- jarige mej. W. J. van G. wonpnde te Dordrecht en werkzaam op 't kantoor van een industriële on derneming te Rotterdam, waar zij dinsdag is aangehouden. Beide ambtenaren hebben dertig betaalbaarstellingsbewij- zen. een soort cheques, op de sociale verzekeringsbank gesto len, deze voorzien van een valse naam en gefingeerde adressen alsmede van een bedrag van ƒ752.16 en deze op postkantoren in Amsterdam, Leiden, Haar lem, Bloemendaal. Heemstede, Aerdenhout en Santpoort laten (Advertentie) DROPS keuze uit 5 smaken -19 cent per rol innen door mej. Van G., een vriendin van Van 't S. De soort cheques, die bij de sociale verzekeringsbank te Am sterdam worden gebruikt voor het uitbetalen van honoraria aan artsen, ambtenaren enz. konden nadat zij op de afdeling waren weggenomen door Van der H.. gemakkelijk worden in gevuld, daar zij niet van een handtekening worden voorzien. Van 't S. huurde derhalve een schrijfmachine en tikte op ieder bewijs in-duplo: „H. L. van Westerlaken, salaris over juni plus vakantietoeslag" alsmede gefingeerde adressen, vallende in het ressort van de onder scheidende postkantoren. Het origineel van de cheque werd in enveloppen van de sociale ver zekeringsbank naar de postkan toren gezonden, het afschrift, waarop normaliter wordt uitbe taald. ging naar de vriendin van Van 't S., mej. Van G. Bo vendien werd het rijbewijs van H. veranderd met de naam H. L. van Westerlaken en voorzien van een foto van mej. Van G. Voor alle zekerheid verstrekten de ambtenaren deze dame een brief op papier van de sociale verzekeringsbank, waarin werd meegedeeld, dat zij als uitzon dering haar salaris op haar va kantieadres kreeg uitbetaald met een cheque op het postkan toor. Deze brief heeft mej. Van G. niet nodig gehad. Ze ver kreeg zonder veel moeilijkheden op het vervalste rijbewijs de cheques aan de onderscheidene postkantoren uitbetaald. De fraude kwam aan het licht, toen de postkantoren de betalingsbewijzen ter afreke ning aan de sociale verzeke- 18. De woorden van de oude Toke hebben ook op de anderen indruk gemaakt en men besluit de jacht voorlopig uit te stel len. Snel worden enkele draagbaren in elkaar gezet van speren en riemen en terwijl en kele krijgers achter blijven om een graf te delven voor de gedode krijger, keert het troepje naar huis terug. Hoewel de wonde hem veel pijn bezorgt heeft Erwin er de voorkeur aan gegeven de tocht te voet te maken, en dat niet zonder reden. Voor hem bestaat er geen twijfel over of Arnar heeft ge poogd hem uit de weg te ruimen. En beslist niet alleen uit vrees dat Erwin openbaar zal maken, dat hü geen stamhoofd is. Er moet veel meer achter zitten, iets, dat te maken heeft met Thorfinn Snelvoèten daarom wil Arnar hem voorgoed het zwijgen opleg gen en aangezien Erwin beseft dat de kerel het bij deze mislukte po ging vast niet laten zal, moet hij zo snel mogelijk zijn vader in ver trouwen nemen. Maar het wordt hem al gauw duidelijk dat hij daar tijdens de wandeling de kans niet voor zal krijgen. Niet alleen neemt Olaf Eric Vol komen in beslag, ook Arnar geeft hem de gelegenheid er niét toe. Hij blijft dicht in Erwin's buurt en poogt af en toe zelfs een gesprek aan te knopen, waarbij zelfs Er win's van vijandschap gloeiende blikken hem niet kunnen afschrik ken Ondanks het feit dat Olaf hem bijna de oren afpraat met oude jathtvei halen, ontgaat de vreemde poging tussen de beide jonge man. nen, Eric niet. Erwin's driftige, trotse natuur kennende is het te begrijpen, dat deze niet al te vriendelijk is tegen de man voor wien hij bij Ingrid het veld heeft mpeten ruimen. Maar Arnar's houding is beden kelijk. Instinctief voelt de Noorman, dat Arnar zijn zoon haat: een haat zó intens, dat Arnar het nauwelijks verbergen kan. Maar haat wordt geboren uit angst Een ijle kreet doet hem opkijken. Zij zijn inmiddels de vallei van Olaf's burcht genaderd en fron send staart de Noorman naar de vrouwengestalte, die hen jamme rend tegemoet snelt. „Bij Thor, Koning," stoot Olaf naast hem uit, „datdat is Helge, Ingrid's verzorgsterer moet iets-met mijn meisje gebeprd zijn. 3 ringsbank zonden. De afdeling zwendel van de Amsterdamse recherche toog aan het werk en kreeg ter suggestie van moge lijke daders van de leiding dei- bank de namen van de dik be vriende Van H. en Van 't S. als mogelijke daders te horen. Bei de mannen hadden schulden van vorige dienstbetrekkingen. Maar de politie speurde vooral naar de dame, waarvan een vaag signalement bekend was. Van 't S. vervulde naast zijn functie als ondergeschikt amb tenaar des nachts het baantje van portier van een hotelletje in de omgeving van de Over toom. Een onderhoud met de hotelier bracht de politie op het spoor van de vrouw. Er had n.l. vóór en op de data, waarop de cheques waren geïnd, een vrouw gelogeerd in het hotel, wier juiste naam wel vermeld stond in het hotelregister. maar was weggelaten op de aan de politie ingeleverde lijst van de gasten. Geconfronteerd met deze en andere kleine gegevens, zoals onverwachte ziekmeldingen van Van H. en Van 't S.. deed de mannen door de mand vallen. Zij bekenden de fraude te heb ben gepleegd. De ijlings in Rotterdam ge arresteerde vrouw vertelde de politie dat haar vriend Van 't S. haar mededelingen zou heb ben gedaan over 'n banktegoed van circa 20.000 dat om be paalde redenen niet recht streeks aan hem kon worden uitbetaald. Daarom had hij de hulp van zijn vriendin ingeroe pen. die volgens haar verhaal na aanvankelijke aarzeling be reid bleek, het geld te innen op de postkantoren tegen 10 pet vergoeding. Zij verkreeg na het afdragen van het geld een be drag van 2256,waarvoor zij dra een scooter kocht. Dit ver voermiddel is later door de po litie in beslag genomen. Er is nog 700 gld bij haar gevonden. Een huiszoeking bij Van 't S. bracht 6600,op, bij Van H. 6300,zodat van het totale bedrag 14.000.plus een scoo ter terecht is. De rest is door de aangehoudenen opgemaakt aan kleine inkopen. De politie ver moedt, dat Van 't S., die op de bewuste afdeling van de sociale verzekeringsbank heeft gewerkt doch die later naar een andere afdeling was overgeplaatst, op het idee van deze fraude is ge komen. De drie verdachten zul len voor de officier van Justitie worden geleid. In Miami zijn 16 mannen ge arresteerd onder wie drie Amerikaanse staatsburgers, die bezig waren een gehuurd vlieg tuig vol met wapens te laden, bestemd voor de Dominicaanse republiek. Zij zullen worden vervolgd wegens schending van de neutraliteitswet. De chel van de Tsjechische generale staf, generaal Kratosj- vil, is van zijn functie ontheven Hij is vervangen' door generaal Rytir.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2