SPORTNIEUWS Uitreiking getuigschriften Lagere Technische School te Terneuzen Gemeenteraad van Zaamslag RADIO EN TELEVISIE AGENDA lag 26 Juli 1958 DE VRIJE ZEEUW ider chauffeur HEMEL Wasmachinefabriek ■uien. Dassen ShTh' R E' Wil)e' A' p' J' M- WANDELSPORT Examen voor schoolzwemdiploma TERNEUZEN. AXEL Zaterdag 26 juli 1958 i - per maand. AUTOVERHUUR 'EUZEN - Telefoon 2432 ïeeft gloednieuwe wasma- hines en centrifuges met ichte emaille beschadiging oor 155,met garantie; lesgewenst afbetaling, 'abrieksagent: Nieuwstraat 18, Terneuzen, Tel. 2410. innenbewerking 155.- 135.- aliteit kaloen Alvorens tot de uitreiking der getuigschriften aan de geslaagde leerlingen over te gaan sprak de voorzitter, de heer J. F. de Klerk, gistermiddag in één der lokalen \an de Lagere Technische School een hartelijk woord van welkom tot alle aanwezigen, ln het bij zonder tot het bestuur, de lera ren, wethouder M. de Vos en het gemeenteraadslid, de heer J. van Riet. De heer De Klerk wees er in Zijn toespraak tot de leerlingen op, dat zij die nu het getuig schrift gaan ontvangen aan het begin staan van hun loopbaan. Hij wees er evenwel op dat zij in de kanaalzöne in een gunstige positie verkeren niet alleen voor wat betreft het krijgen van werk, maar ook voor wat betreft het opdoen van ervaringen. In verband met het feit dat de leraren M. 't Gilde en M. Nieuw- dorp overgaan naar de U.T.S. nam de heer De Klerk afscheid van beide leraren, hen dankend voor de wijze waarop zij hun taak aan de L.T.S. hebben vervuld. Hji hoopte in de toekomst op hen beiden 'n beroep te mogen doen, wanneer dit nodig zou zijn in verband met de avondcursussen. De directeur der Lagere Tech nische School, de heer A. F. H. Spijker, bracht dank aan de lera ren en aan de administratie en feliciteerde de geslaagden met hun succes, hen er op wijzend dat zij nu pas op de onderste sport van de ladder staan. Wethouder De Vos .feliciteerde namens het gemeentebestuur en tevens namens het Gewestelijk Arbeidsbureau. De heer De Vos zeide tot degenen, die nog geen werk hebben gevonden, dat zij steeds op de hulp van het Gewes telijk Arbeidsbureau mogen re kenen. Tenslotte was het de heer J. v. Elsacker, die sprak namens de Stichting Leerlingenstelsei Zee land. Na eveneens zijn gelukwen. sen tot de geslaagden te hebben uitgesproken wees de heer Els acker er op dat de Stichting de geslaagden hulp wil verlenen wanneer zij verder willen gaan met hun studies door middel van het leerlingenstelsel. De heer Van Riet, die binnen kort als gemeenteraadslid af scheid neemt, richtte een kort woord tot de aanwezigen, waar bij hij dank bracht voor de vrien delijke wijze waarop hij steeds werd ontvangen. Namens de leerlingen bracht de heer C. M. de Haas, als voor zitter van de schoolvereniging, dank aan de leraren, in het bij zonder aan de heer E. Ghuijs en de concierge, de heer L. Hame link, in verband met de hulp die van beiden werd verkregen voor het clubwerk. Beide heren moch ten een boekenbon in ontvangst •wmen. Bevorderd naar 2e klas Timmeren; J. T. Bakker, H. E. M. de Bruijn, J. A. Eenennaam, J. J. J. Hame- hnk, C. de Kraker, A. J. F. Maas, L. G. R. Marossie, M. Bevelander, G. C. Zeegers, C. L. Mechielsen, G. C. Riemens, J. W. de Visser, W. de Zeeuw en G. A. Zegers, allen te Terneuzen; D. A. Haak, 'J- Kotvis, Jt. B. Koekkoek, A. de I ooter, M. Verstraeten en P. A. J. de Wijn. allen te Axel; L. Bree- poel en H. de Ritter, beiden te Hoek; O. l. van den Bergen, H. F. Hemelsoet, B. E. J. v. d. Berg- he en P. Maas, allen te Sas van Gent; R. C V. Corijn te Philip pine; A. Jansen te Biervliet- L. Kempe, K. Florussen en F.' de Jonge, allen te Zaamslag en J P. M. de Loos te Bosehkapelle. Bevorderd naar 2e klas Bank werken R- A. Claes, J. D. J. van Dron- gelen, M. v. d. Eijk, P. Geelhoed!, J- M. Jasperse, A. J. Kemp, P. H. Priester, P j, ScheeJe, T. P. M. Sprenkels, A. Verduijn, J. Ze Kers, A. Meindertsma, P. T. de Draaf, G. van Houdt, A. C. Plad- det, J. W. P. van Straten, J. R. isser, r. j. j. Willemsen, B. J. v7an,flp Brande, J L. de Fouw, tv',Michielsen, R. F. J. van Pu ij velde, H. Scheele, R. F. J. zaal en k. p. a. Muller, allen te Renat n; J' Bakker, J. van Dielemfm\C' v' d' Broeke, J. P. Dieieman L. de Feijter, C. A. F Rari/' c-Sicker, J. Wieland, M nloi T' J' C- Blommaert M. Dieieman. H. den Hamer en C. Hoorman, allen te Axel; en vi °e-m' G' J' Meertens I D T de Bitter, allen te Hoek; vó Buijze, A. den Hamer en J. pi3"*'1-, allen te Zaamslag; Kw^e.h uX e" C" C' L Va" Kwikeiberge, beiden te Westdor- Pp, I. A. E. Schetter, W. M Ver- Rot h.er en R. T. Verstringe, al- w!, ,as van Gent; c- Roelse te Hoo dplaat; Th. A. G. Serrarens R daHsteen; w' E- Ba uret en u. p. Rammelo, beiden te Phi- Biervhet" Th' RattinSen te Bevorderd naar 2e klas Elektrotechniek. vJ'DL'van Driel, J. P. Fermont, K.-de Gtaaff, J. w. de Regt, Vaih' J' Schobben, P. van de t. >r en J' W' van Doorn, allen ,neuzen; c- den Beer. M. A. A Ksoet' G' Baijser en M. P. allen te Axel; P. p. Si- "apk te Biervliet; W. M. J. Velle- teu,t8.?as v' CenG H' M- Kindt Je Westdorpe; W. P. M. van Wa rschoot te Kloosterzande en R. van t Westeinde te Grocde. Bevorderd naar 2e klas Schilderen: R' A. Wieland en P. L. Zand- stra, beiden te Terneuzen; W. J. Caessens, J. p. j. Van Hoorn en R. J. Scheele. allen te Axel; F. J. Wentzler te Hulst; E. P. van Eek te St. Jansteen en A. J. F. van de Velde te Stoppeldijk. Getuigschrift Schilderen P. van Meurs te Axel; A. P. C. Kuljcks te Hulst; A. P. Simonse te Hoofdplaat en G. A. Lauret te Vogelwaarde. Getuigschrift Timmeren: W. Barentsen, H. J. Kaijser, M. Korstanje. J. J. Leppens, B. de Schepper C. Walhout en P. H. A. J. Weijenhoven allen te Terneu zen; J. P. van Driel, P. J. Hoor man. D. Kotvis en A. J. C. Schee le, allen te Axel; W. F. van Hulle te Sas van Gent; J. Hofman en J. Verhoef, beiden te Zaamslag. Aanvullend getuigschrift: W. Tollenaar te Terneuzen en E. P. Oostdijk te Westdorpe. Getuigschrift Batikwerken: J. R. de Graaft, S. J. Hamelink, E. C. de Smet, M. C. Sol, R. A. Vanhijfte M Dieieman, E. P. J. Hofman, Ch. van Langevelde en F. Wissel, alien te Terneuzen; B. van Gremberghe. W. I. J. Her man, P. K. de Koeijer, A. van de Berge, C. A. Dieieman, W. de Feijter, M. Lindhout, Th. Mar tens, E. R. Marthéze en F. J. Ru ben, allen te Axel; M. P. Claeijs, H. J. L. Compiet, A. A. Kox en A. R. Willems, allen te Sas van Gent; J. de Fouw en L. M. Jan sen beiden te Hoek; F. K. Ha melink te Zaamslag; H. Ch. A. M. Kant te St. Jansteen; R. de Pré te Biervliet; W. Roeise en H. C. de Smit, allen te Hoofd plaat. Aanvullend getuigschrift: M. Kamelink te Terneuzen. Getuigschrift Elektrotechniek: R. P. de Bruijn, J. C. Dieieman, C. M. de Haas, C. Hamelink, J. Lentze, J. A. Rouw, C. J. M- Scheele, W. Verdoorn en P. Wis se, allen te Terneuzen; G. J. Beel. dens en A. J. Miilenaar, beiden te Axel; H. de Jonge en J. Meer tens, beiden te Hoek; K. J. de Koeijer te Zaamslag; E. G. van de Walle te Westdorpe; A. Ver- saevel te Hoofdplaat en M. P. Priester te Kwadendamme. Getuigschrift Metselen: J. A. Bol, W. L. de Bruijne en A. C. E. de Wilde, allen te Ter neuzen; A. de Putter te Axel; P. I. de Fouw en F. Tollenaar, bei den te Hoek; M. van Harn en J. Kempe. beiden te Zaamslag en A. C. Ploegaert te Philippine. Getuigschrift Automontage: A. J. Faas en J. de Zeeuw, bei den te Terneuzen; J. A. Boeije, J. Goossen en J. Simons, allen te Axel; J. C. Dielerron te Zaam slag; A. W. de Feijter te Hoek; W. R. Rammeloo te Sas v. Gent; J. E. A. J. M. Arens te Koe wacht; M. W. Blaakman te Hoofdplaat; A. P. A. Lauret en C. J. B. Vaal. beiden te Hengst dijk; W. E. P. Maas, Th. J. Si- nack en T. H. Vervaet, allen te Biervliet; R. T. v. d. Meirsch en A. L. M. van Tiggelen, beiden te IJzendijke; W. E. M. Rotthier te Westdorpe en J. P. C. Vinke te Bouchaute (B.l. Het is al verscheidene jaren de gewoonte dat het bestuur een 3- tal prijzen beschikbaar stelt voor de leerlingen uit de 2e klassen der afdelingen timmer, bankwer- ken, elektrotechniek en schilde ren. Dit jaar waren de winnaars van deze prijzen de volgende leerlingen 1. C. M. de Haas uit de afd. elektrotechniek, met 104 punten voor 13 vakken, gemiddeld 8. 2. W. Verdoom, uit de afd. elektrotechniek, met 101 punten voor 13 vakken, gemiddeld 7,77. 3. J. P. van Driel, uit de afd. timmeren, met 92 punten voor 12 vakken, gemiddeld 7,66. Er zijn verder ook nog enkele prijzen voor de metselaars, kop- klasse, die beschikbaar werden gesteld door de Vereniging „De Nederlandse Baksteenindustrie", Deze prijzen zijn als volgt toe gekend: 1. J. Kempe (waterpas). 2. J, A. Bol (enig handgereedschap voor metselaars. 3. F. Tollenaar (studieboek). ZATERDAGMIDDAG VOETBAL Spui opent nieuw sportterrein In de gemeenteraad van Axel werd in zijn laatst gehouden ver gadering hulde gebracht aan het bestuur en leden van de voetbal vereniging „Spui", die zonder daarvoor Dij de raad aan te klop pen om een bijdrage uit de ge meentekas, met eigen krachten een nieuw sportterrein heeft aangelegd. En inderdaad is zulks wel vermeldenswaard, want het zal zeker wel tot de uitzonderin gen behoren dat een voetbalver eniging op zulk een lofwaardige wijze een einde maakt aan haar terreinmoeilijkheden. Het was zeker niet voortijdig dat er naar een ander terrein werd uitgezien, want hoe blij het bestuur overigens ook was in onze vruchtbare streek een ter rein te hebben, het bleef een zich behelpen. Maar nu gaat de vlag in top en kunnen aan de ingang van het nieuwe sportterrein het be stuur en de leden vol trots een spandoek ophangen waarop: „Met eigen kracht is dit volbracht!" Bravo, Spuise sportvrienden, laat het een ware feestdag zijn en vele successen worden u op dit sportterrein toegewenst. Het treft wel bijzonder dat de oud-voorzitter en oprichter van de voetbalvereniging Spui, de heer M. Zegers, die naar Canada emigreerde, juist met een vakan tietrip te Spui vertoeft en het is logisch dat hem de eer wordt ge geven door de eerste aftrap de bal hedenmiddag om 6 uur aan het rollen te brengen en daar mede het sportterrein te openen. Feitelijk is dit niet juist, want reeds om 4 uur treedt het elftal van Spui in het veld voor een vriendschappelijke wedstrijd te gen AZVV, doch dit schijnt be doeld te zijn als een vóórwed strijd van de ontmoeting Axel^ Corn Boys, die om 6 uur aan vangt. Voor beide wedstrijden is een fraaie beker beschikbaar ge steld, resp. door de firma Borgh- stijn en P. Vermeersch Zonen. Het muziekgezelschap „Con cordia" uit Axel, zal vergezeld door haar drumband, de wedstrij den opluisteren. Des avonds te 8 uur zal het bestuur van v.v. Spui in het voormalig schoolgebouw recipiëren en ongetwijfeld zullen zeer velen gebruik maken om be stuur en leden van de v.v. Spui te feliciteren met haar 10 jarig bestaan, dat door de opening van het nieuwe sportterrein wel bij zondere luister wordt bijgezet. UITSLAGEN ZOMERAVONDVOETBAL. De IIoopWaterleiding 51 HKC- Tern. Scheepsbouwmij DE VIERDAAGSE VAN NIJMEGEN. Eind goed al goed. En het eind was goed; de laatste dag van de 42e Vierdaagse van Nijmegen is een ware feestdag geworden voor liet grote geestdriftige legioen van majoor Breunese. En v/an- neer wij spreken van een legioen dan denken wij niet in eerste in stantie aan die ruim dertien duizend dappere wandelaars, die, regen en koude ten spijt, vier dagen lang hun tocht hebben vol bracht. Neen, eerder doelen wij dan op de vele tienduizenden die jaar in jaar uit, op de laatste vrijdag van juli naar Nijmegen plegen te trekken om de enthou siaste deelnemers met ovaties en bloemen te eren en te steunen. Het legioen was er weer. Al heel vroeg hadden duizenden zich van een goed plaatsje ver zekerd om de intocht van de wandelaars door de lange St. Annastraat te kunnen gadeslaan. Voor de oude statige huizen stonden donderdagavond al de stoelen en banken, de gereser veerde zitplaatsen voor deze laat- ste dag van de Vierdaagse van Nijmegen. Het Is dus een triomftocht ge- worden vanaf Malden, op 10 km van Nijmegen gelegen. Maar daarvoor waren op deze eerste echt zomerse dag de wandelaars ZATERDAG 26 JULI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: De Graaf van Monte- Christo. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Bernardine. SPUI: Opening .ïieuw Sport terrein. 4 uur: Spui—AZVV; 6 uur: AxelCorn Boys. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: De gevaarlijke leeftijd van een meisje. ZONDAG 27 JULI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 3 en 8 uur: De Graaf van Monte Christo. AXEL: Het Centrum, 3.45 u Dernadine; 8 uur: Contraban de en moord. SAS VAN GENT: Oiympia- Theater, 2.30 uur: Klopjacht; 5 en 8 uur: Zonder jou kan i« niet leven. de moeilijkheden niet bespaard gebleven. Want toen de zon in de morgen kracht begon te krij gen werd het warm, heel warm. Tot Grave ging het nog, maar di.arna verlangden de duizenden tocht echt wel naar wat scha duw. Tot op de Mookse Baan hebben zij echter moeten wach ten. Toen pas konden zij mar cheren onder de beschutting van de hoge bomen. Ze waren onvermoeibaar. Niet alleen die 13.000 wandelaars, ook de vele tienduizenden kijkers langs de kanten van de weg kwa men niet tot rust. Steeds weer klaterde het applaus op. Evenals verleden jaar was het de kleine, kittige groep van Is rael, waarnaar de sympathie in het bijzonder uitging. Bedolven onder bloemen, met tranen in de ogen van ontroering, hebben de donkere, charmante meisjes uit Israël die laatste kilometers af gelegd. Hun Israëlische liederen, waaruit hun levenslust en zelf verzekerdheid zo duidelijk blijkt, klonken in de St. Annastraat lui der dan ooit. Maar ook de andere groepen kregen hun hulde. De Zwitserse Alpenjagers met hun typische lichaamshouding, de bijzonder fitte Belgische para troopers, de Duitse detachementen, de vele Nederlandse en Engelse groepen, zij alle werden spontaan begroet en bijna onder de bloemen be- doiven. Een bijzonder hartelijk applaus kregen de mannen van de stoot troepen, die werden voorafge gaan door hun mascotte, een geit met het wapen van het regiment op het rugdek. DE VIERDAAGSE TE APELDOORN Slechts 4 van de 1015 wande laars die dinsdag zijn gestart voor de eerste dag van de lus trum vierdaagse van de Neder landse Wandelsport Bond, heb ben hun vierdaagse-medaille niet gekregen. Drie deelnemers vielen uit en één deelneemster werd donderdag wegens „liften" ge diskwalificeerd. Nadat de voorzitter de verga- dering had geopend met het voor lezen van het gebedsformulier en de leden had verwelkomd, deelde hij mede, dat de heer Van Hoeve met kennisgeving afwezig was. Waarnemend secretaris is de heer C. J. Dees, wegens uitste- digheid van de heer J. W. Kusee. Na vaststelling der notulen van de vergadering van 20 mei, werden de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Het verzoek om subsidie door het Humanistisch Thuisfront, werd aangeiiouden tot de behan deling van de gemeentebegroting 1959. B. en W. delen mede, dat op 30 juni j.l. werd aanbesteed de reconstructie van de Oost- en Westzijde van het Plein, weik werk werd gegund aan de laag ste insehrijtster zijnde de firma Gebrs. De Bokx te Terneuzen voor de som van 24.800 (exclu sief de klinkers). Van Ged, Staten was een schrij ven ontvangen, dat de Provincie in beginsel bereid is een bijdrage van 15 'Zc te verlenen in de kos ten van de verbetering van de traverse. De voorzitter deelde mede, dat voor de verbetering van de straat aan de Oostzijde van het Plein de travailje van de hoefsmid Jac. Willemsen in de weg staat. De heer Willemsen is niet bereid deze hoefstal te verplaatsen, zo dat waar de aannemers reeds met de werkzaamheden op Plein- Zuid zijn aangevangen er spoe dig stagnatie in het werk zal op treden, indien niet op korte ter mijn wordt ingegrepen om de travailje te doen verdwijnen. In 1896 werd aan Paulus Jaco bus Willemsen vergunning ver leend om op Plein-Oost op ge meentegrond een hoefstal te plaatsen. De tijden zijn echter veranderd en nu de verbetering van de straten noodzakelijk is geworden en de travailje op de verkeersweg zou komen te staan, dient dit obstakel te worden op geruimd. In tal van gemeenten zijn in de loop der jaren de tra- vailjes op de openbare weg ver dwenen en deze in de smidse zelf opgesteld. Waar de travailje van de heer Willemsen op gemeente grond staat en de straatwerken voortgang moeten hebben stellen B. en W. voor de destijds ver strekte vergunning in te trekken zulks met ingang van vrijdag 25 juli. Z. h. s. verleende de raad hier aan zijn goedkeuring. De voorzitter zeide dat om in de Zuid-Oosthoek voldoende ruimte te krijgen voor het nemen van de bocht de kastanjeboom ter plaatse eveneens dient te ver dwijnen. Het is hem opgevallen, dat de aan beide zijden van die kastanjeboom staande bomen met hun kruinen in de takken van de kastanjebomen ineenge strengeld zijn. De heer De Visser merkte op, dat waar er toch al veel kronen rollen, hij er mede kan instem men dat die boom gerooid wordt. De heer Florussen was van oordeel, dat de bewuste boom er (Advertentie) best kan blijven staan, daar het verkeer er geen hinder van zal hebben. De heer De Visser zeide, dat als de nieuwe weg er eenmaal ligt het wel zal blijken of de boom al of niet moet worden opge ruimd. Z. h. s. werd het voorstel van B. en W. aangenomen. ln de vacature ontstaan door het ontslag nemen van de heer C. Durinck als lid van het bur gerlijk armbestuur werd be noemd de heer P. Koopman, Op voorstel van B. en W. werd de heer H. Nieskens, thans on derwijzer in tijdelijke dienst aan de openbare lagere school, in vaste dienst benoemd. Na ondeizoek der geloofsbrie ven der nieuw benoemde leden van de gemeenteraad door de daartoe benoemde commissie be staande uit de heren De Jonge, Faas en Serrarens benevens de waarnemend-secretaris de heer Dees, werd bij monde van de heer Serrarens medegedeeld, dat de desbetreffende stukken in orde zijn bevonden. Z. h. s. werd de nieuwe ver ordening op de keuringsdienst ongewijzigd vastgesteld. Overeenkomstig het door de gemeente Axel toegezonden exemplaar van de destructie-ver- ordening werd deze verordening z. h. s. ook door de raad voor de gemeente Zaamslag goedge keurd. De heer De Visser hoopte, dat aan de handhaving van deze ver ordening streng de hand zal wor den gehouden en geen cadavers of dierlijke afval op de weg zal worden gegooid. Achtereenvolgens werden de volgende punten der agenda over-, eenkomstig de voorstellen van B. en W. z. h.s. of discussie aan- genomen Het treffen van salarismaat regelen ten behoeve van het ge meen tepersoneel de vaststelling van de verorde- ing tot heffing van reinigings rechten; de vaststelling der verordening heffing haven-, kaai- en plaats gelden; de vaststelling ener legesveror dening; de.vaststelling der verordening tot heffing van begrafenisrechten en de naamgeving van de straten te Othene, zoals deze vermeld zijn in ons nummer van maan dag 21 juli. Tenslotte werd de begroting 1958 gewijzigd overeenkomstig het voorstel van B. en W. Bij de omvraag vroeg de heer Florussen of het oud materiaal vrijkomende uit de nieuw aan te leggen weg gebruikt kan worden voor de verbetering van de weg naar het land van de heer Anth. Dekker in de Axelsestraat. De heer De Feijter informeer, de naar de woningbouw in de ge. meente. De voorzitter antwoordde da heer Florussen, dat bij de ver- betering van de straten wel oud materiaal vrij zal komen, doch dit zal in de eerste plaats benut worden voor het herstel van de rioolputten. Hiervoor zal wel niet al het oude materiaal benodigd zijn, doch dit kan ook op 't Veer en de Reuzenhoek gebruikt worden en natuurlijk gaan in deze de buitenwijken vóór. Bij het her. stel van de Terneuzensestraat zal ook oud wegmateriaal vrij komen. Wat betreft de vraag van de heer De Feijter deelde de voorzit ter mede, dat de gemeente Zaam slag geen woningwetwoningen zijn toegewezen, zodat wat de wo ningbouw betreft de gemeente is aangewezen op de bouw door particulieren. Daar het de laatste maal is, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, dat de raad hijeen is geweest ter afsluiting van zijn 5-jarige zittingsperiode, sprak de voorzitter de hoop uit, dat ook in de nieuwe zittingsperiode de raad in dezelfde goede en pret tige geest zal samenwerken in het belang der gemeente. Hierop sloot de voorzitter de vergadering door het uitspreken van het dankformulier. GEEN ASPIRIN ZONDER BAYERKRUIS ZONDAG 27 JULI. HILVERSUM I: 8.00 Nws en postduivenber.; 8.18 Voor 't plat teland; 8.30 Weer of geen weer; 9.45 Causerie; 10.00 Instr. octet; 10.30 Boekbespr.; 10.40 Cabaret; 11.20 Gram.; 12.00 Idem; 12.30 Sportspiegel; 12.35 Lichte muz.; 13.00 Nieuws; 13.07 Caus.; 13.17 Meded. of gram.; 13.20 Voor de strijdkrachten; 14.00 Boekbespr.; 14.20, Viool en piano; 14.40 Ro mance 1900, hoorspel; 15.00 Om- roepork.; 15.55 Lichte muz.; 16.30 Sportrevue; 17.00 Residentie orkest; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nws, sportuitsl. en sportjournaal; 18.30 Doopsgezinde kerkd.; 19.00 Voor de jeugd; 19.30 De open deur; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram,; 20.40 De jacht op de dader, hoor spel; 21.15 Gevar. muziek; 22.00 Ballroom-ork.; 22.15 Act.; 22.30 Gram,; 23.00 Nws; 23.30 Sport- reportage; 23.45 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.25 Hoogmis; 9.30 Nw.- en waterst.; 9.41 Geestelijke lie deren; ïo.oo Nws uit het Prot. paviljoen op de Wereldtentoon stelling; 10.11 Boekbespr.; 10.20 Kamermuz.; 10.30 Nederl. Het"/, kerkdienst; 11.30 Vragenbeanlw.; 11.45 Caus.; 12.00 Vocaal ens.; 1211 Gram.; 12.20 Apologie; 12.43 Gram.; 12.11 Zonnewijzer; 13,00 r ws en Kath. nws; 13.10 Gram 13.30 Lichte muz.; 13.45 Boek bespr.; 14.00 Gram.; 14.30 Natio nale uitzendingsplechtigheid van Missionarissen: 16.00 Gr.; 16.10 Sport; 16.30 Orgelconcert; 16.50 Gram.; 17.00 Chr. Geref. kerkd., 18.30 Kinderkoor en ork.; 19.00 Nws uit de kerken; 19.05 Kerk orgelconcert; 19.30 Caus.; 19.15 Nieuws; 20.00 Gram.; 20.30 Act,, 20.41 Metropole ork.; 21.15 Au bon plaisir du Roy, hoorsp.; 22.15 Lichte muz.; 22.35 Caus.; 22.45 Avondgebed en liturg, kal.; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.15 Amus. muz.; 1230 Weerbe richt; 12.34 Amus. muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Opera- en Belcantoconcert; 16.00 en 16.15 Gram.; 17.00 Nws en sportuitsl.; 17.15 Gram.; 18.00 Plechtige Hoogmis; 19.00 Nieuws; 19.30 Wereldtentoonstelling; 20.00 Orkestconc. (intermezzo: Gram.); 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NED. T.V.: 20.30 tot 22.00 Relais van de Duitse T.V.: Ballet programma. BELGIË (VI,): 15.00 Duitse Turnkamp, te München; 17.00 17.30 Wereldtentoonstelling; 19.00 Feuilleton; 19.30 Nws; 20.00 Het gebroken oor; 20.25 Filmreport 21.00 De gecroonde Leersse, spel. In de pauze: Wereldtentoonstel lingkroniek. MAANDAG 28 JULI. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.23 Gram,; 8.00 Nws; 848 Gram.; 8.50 Voor de jeugd; 9.05 Gym. voor de vrouw; 9.15 Gram.; 9.35 Waterst.; 9.40 Gram.; 10,00 Caus.; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 10,30 Gr.; 10.55 Fromenade ork.; 11.35 Klarinet duo; 12.09 Dansmuz.; 12.30 Land en tuinbouwmeded.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Act.; 13.20 Licnie muz.; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Viool en piano; 14.35 Gevar. mu ziek; 15.05 Gram.; 15.30 Zestig minuten voor boven de zestig; 16.30 Gram.; 17.15 Vakantietips; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Poli- tiekapel; 18.50 Act.; 19.00 Pari. overzicht; 19.15 Grom.; 19.45 Re- gcringsuitzending; 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Philh. orkest; 20 10 Voordracht; 21.00 Strijkkwartet; 21.35 Alleen met pensioen zijn we er niet; 22.30 Strijkkwartet; 23.00 Nieuws; 23.15 Residentie orkest. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Gewijde muziek; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 9.40 Voordracht; 10.00 Gram.; 10.15 Rondom het woord; 11.00 Gram.; 11.15 Spoorzoeken door Europa; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuin- bouwmed.; 12.33 Lichte muziek; 12.53 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Marinierskapel; 14.00 Gram 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Alt en piano; 15.30 Kamermuz.; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Piano recital; 17.15 Instr. trio; 17.40 Beursberichten; 17.45 Nieuw-Gui- nea en het moderne onderwijs; 18.00 Orgelspel; 18.30 Sport; '1840 Bas-bariton en gitaar; 19.00 Nws, 19.10 Gram.; 19.15 Kamermuziek; 19.35 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Orgel; 20.50 Hoorspel; 21.20 Koorzang; 21.50 Gram.; 22.00 Boekbespr.; 22.15 1 luz. causerie: 2245 Avondoverdenking; 22.00 Nieuws; 23.15 Accordeon-wereld kampioenschap; 23.45 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Voor de landbouwers; 12.42 Gram.; 13 00 Nieuws; 13.11 Gram. 14.30 Jeugd orkesten: 16.00 Koersen; 16.02 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram 18.00 Franse les; 18.15 Gram 18.20 Boekbespr.; 18.30 Voor de soldalen; 19,00 Nieuws; 13.30 We reldtentoonstelling; 20.00 Gram.; 20.20 Instr. ens.; 22.00 Nieuws; 22.15 Amus. orkest; 22.45 Gram.; 22.55 Nieuws; 23.00 Voor de zee lieden. TELEVISIEPROGRAMMA. NED. T.V.: 20.00 Journaal en weerbericht; 20.20 Meridiaan; 21.20 De Dinah Shore Show. BELGIË (VI); 16.00 Wereldten toonstelling; 19.30 Nieuws; 20 14 I-Iet gebroken oor; 20.20 Disney land; 21.05 Volksdansen; i 22.15 Plastische kunsten, 22.50 Nieuws. Hoezeer de behoefte aan een behoorlijk zwembad onder de Terneuzense bevolking wordt ge voeld, blijkt duidelijk aan het groot aantal leerlingen der lage re en middelbare scholen, die hun examen aflegden voor het school zwemdiploma. Niet minder dan 136 scholieren slaagden voor dit examen. Slechts 6 leerlingen werden afgewezen doch op 4 september a-s. kunnen zjj het op nieuw proberen. Reeds vanaf 28 juli kunnen zij zich hiervoor weer opgeven. Verscheidene leerlingen behaalden het diploma geoefend zwemmer. De mededeling van burgemees ter Teilegen in de donderdag avond gehouden vergadering van de gemeenteraad, dat zeer waar schijnlijk het volgend jaar in het nieuwe zwembad zal kunnen worden gezwommen, zal wel met vreugde zijn begroet. Chr. school, JozinastraatD. van Bloois (1 2), G. Oostdijk (1 2), W. Krujjsse (1 2), B. Exalto, C. de Blaeij (1 2), R. van Kerkvoort en A. J. Voogt. R.K. Jongensschool: W. Huijs- sen (1 2), G. Abbink il 2), B. Pieters, P. Harms, R. Engels en H. Versehueren. R.K. Meisjesschool: L. van Cleemputte, D. Thomaes, E. Duurirvk, L. v. Puijvelde, K. Ver gouwen, F. de Bruijn, R. van Waes, C. Vergouwen (1 2), M. A. M. Hofman (1 2), S. K. Berwald en P. C. M. Aeke. Openbare school A: A, Ver schelling, D- Guequierre, L. Rijn berg (1 -f 2), D. E. de Braai, L. Dooms, M. T. Lokerse, J. E. Boers (1 2), A. de Groot (1 2), J. P. Casteleijn (1 2), H. S. de Kunder, J. P. Bosscher (I 2), Chr. de Vries en K. L. de Rid der. Openbare ULO-school: F. M. van Damme, R. Visser, P. C. de Doelder, P. W. Hamelink, P. J, Vergouwe, A. J. de Kraker, T. E. Haak, C. M. Jansen, T. M. Wie land, C. Vercouteren, J. de Zeeuw, M. A. J. Penne (1 2), J. C. Kools (14-2), J. M. L. van Gelderen, W. P. de Jonge, J. Meertens, J. A. M. Verhelst, L. W. Blok, J. Meertens, W. P. de Jonge en J. F. Riemens, Lamlboiivvhuishoudschonl: J. J. van Schalk, G. J. Michielsen, J. J. Jansen, C. C. Eijk, J. E. C. Koster, A. E. Maas, C. A. van Tatenhove, S. Klaassen. E. A. Visser. E. S. Bliek, P. Scheele en C. Dekker. Zuid landschoot: S. A. Hol, A. S. Hol, C. W. Frederiksen. Y. E. Moes, J. H. Dees, L. M. Eijke. M. K. van Eek, P. J. de Fouw, G. J. M. Riemens, J. C. van Houdt, J. C. Vinke, J. N. van IJk, J. Hame link, J. A. J. Dingemanse (1 4- 2), M. A. Visser (1 4- 2), C. J. Ha melink (1 4- 2) en A. Gillissen (1 4- 2). Hervormde school: J. S. Berwald, F. S. Berwald, M. C. J. Verberk- moes, J. E. Dooms, E. P. de Bruijne, C. M. Westhof, H. Kru- seman, M. A. Grootjans, H. Smit, J. Vermeulen en J. Straub. Christelijke ULO-school: A. Korstanje. M. H. Huisman. F. D. Romeijnsen, J. A. Oostdijk, W. Meijler, C. Scheele. G. Voogt, M. van Bloois (1 4- 2), M. V. Over- beke (I 4- 2) en C. Dooms (1 2). Petrus Hondius lyceum: E. P. Meijers, M. J. R. Strauh, A. R. M. Maas (1 4- 2), J. Verschuren, P. A. Visser (1 4- 2), R. Simons (1 4- 2), P. J. Verdouw (1 4- 2), H. Staal, C. van Waart, J. P. de Regt, W. de Jonge en S. J. Brak man. R.K. ULO-school: M. L. de Theye (1 4- 2), M. Weterings (1 4- 2), M. Vonk (1 4- 2), J. M. G. Kieft (1 4- 2), M. J. M. van Damme, J. F. du Puy (1 4- 2) en J. Tacq (1 4- 2). Lagere Technische school: Chr. van Langevelde t2>, M. Hame link (2), W. de Feijter (2), L. M, Jansen, F. C. C. Cocquit en W, Herman (2j. Openbare school te Hoek: F. A. de Blaeij en L. de Visser. Christelijk school te „De Knol") A. Leijzer. De scholieren achter wier naam (1 4- 2) is vermeld, behaalden zowel het schoolzwemdiploma ols het diploma geoefend zwemmen (ster). He: cijfer 2 achter de naam betekent, dat aan de leer lingen het diploma geoefend zwemmentster) kon worden uit gereikt. Onder grote belangstelling werd in het zwembad alhier door de scholieren examen afgelegd voor het behalen van de school- zwemdiploma's. De uitslag hier van was als volgt: Diploma I izwemproef): F. Schutz, M. de Jonge, F. de Calu- wé, M. Sehoonis, W. van Meurs, L. van Doorn, A. Roose, A. van Meurs, E. Sehoonis, A. van Doorn, K. Dobbelaar, M. Luitwieler, C, Markusse, A. Schulz, J. Dieie man, S. van Langevelde, A. Haak, H van Luijk, J. Bakker, B. van Tatenhove, K. de Regt, A Dieie man, M. Herrebout, W. van Duij- venbode, D. Cappon, D. van den Broeke, A. Naeije, J. Koster, J. van Luijk, M. Knieriem, G. Wal raven, P. Rujjtenburg, M. Krom. kamp, J. Teunissen, A. Ruijten- burg, J. Oggel, J. Ollebek, M. Ol- lebek, E, Koster, D. de Keizer, D, van Alten, M. Cieijman, C. Jan sen, M. Celie, V. Geerinck, M. Fierinck, M. Deij, L. van der Lin den, B. van Acker, I. van dor Linden, M. Seij, A. de Block, A. Moorthamer, J. de Wolf, M. Celie, P. de Rijck, P. Lion, R. Lippens, J. Serrarens, M. Dieieman, J. van Duijvenbode, J, de HuUu, J. Pro voost, B. Verduijn, J. van Driel, C. Jansen van Roosendaal, M. Koster, L. Kuiper, J. Goossen, P. Hamelink, W. van Hoeve, A. Ver. berkmoes, C. Wieland, P. Wie land, R. van Alphen, J. Schieman, N. Bakker, B. Boor, D, Hamelink, C. de Hullu, C. van Langevelde, F. Wieland, T. Wolfert, M. Ze gers, L. Ruijtenburg, N. den Ha mer, J. Esselbrugge, J, Pennings en G. Koekkoek. Diploma II (geoefend zwem mer) L. de Groote, D. Overdul- ve, J. van Doorn, J. van de Vei. de, G. Swets, J. Dekker, M. Roo se, L. de Kraker, K. Oggel, P. van Cadsand, A. den Hamer, C, van DrieJ, J. Cappon, J. van Bie zen, C. Goossen, J. de Putter, D. Verschelling, W. van DuiJVen- bode, D. Oggel, P. Scheele, M. Lippens, P. Kalle, L, van Hecke, J. van Duijvenbode, J, Pijpelink, B. Verduin, L. Westveer, M. Beel- dens, M. 't Gilde, L. Kuiper, K. Hamelink, H. Mieras, K. Scheele, J. Schieman, L. Zegers, N. Bak ker, B. Boor. C. de Hullu, C. van Langevelde, F Wieland, L. Ruij. tenburg, N. den Hamer, G. G. Koekkoek, B. Teunissen, R. Maas, W. Franrke, C. Wolters, P. van Meenen en Th. van den Berg. Diploma III .reddend zwem men!: P. Geensen, M. Haak, K. Scheele, P. Rombout en A. Geen sen,

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 7