\Jo&t di \/touw enu VERKNOEIDE mmm u Gebruikt U ook steeds meer stroom? bsm£S5« LAAT HET KIND WETEN r ffef rsohfe halsje kunt niet alles weten van tie week Kinderkopjes KIND EN KARAKTER waaraan het zich te houden heeft I eerst rekenendan doen Uit het boek der „Mammie kijk, ik heb mooie bloempjes voor je," zegt Elsje stralend. Moeder is druk bezig in de keu ken. Verstrooid kijkt ze op. Als ze haar dochtertje echter met een grote bos tuinbloemen in de handjes ziet staan, is haar argwaan gewekt. „Hoe kom je daaraan? Waar heb je die geplukt?" „In de tuin," zegt Elsje trots. „Stout kind, dat mag toch niet," roept moeder boos. Maar er is Elsje nooit verteld, dat ze geen bloemen in de tuin mag plukken. Ze heeft het mam mie wel eens zien doen en wist dus niet beter, of ze mocht het ook. Natuurlijk had moeder gelijk, als zij Elsje er nu op wees, dat kindertjes niet naar hartelust tussen de bloemen in de tuin mogen grasduinen. Maar ze had het wat vriendelijker en begrij pender kunnen doen. Ze had ei- even bij stil moeten staan, dat het kind niets stouts bedoeld had, maar haar juist had willen ver rassen. Als beloning krijgt Elsje nu een stevige tik op de vingers en een standje toe. Als het geval straks in kleuren en geuren aan vader verteld is, doet die er nog een schepje op: „Denk erom, in ónze tuin worden geen bloemen afgeplukt". WAAK DAN WEL? Elsje is een kind met een ge voelig hartje. Om de een of an dere reden zijn pappie en mam mie boos op haar en dat zit haar erg dwars. De reden van de boos heid begrijpt ze niet helemaal. Maar één ding is erg goed tot haar doorgedrongen. Er is spe ciale nadruk op dat woordje „on ze" gelegd. In ónze tuin mogen geen bloemen worden afgeplukt. Dat kan niet anders betekenen, dan dat het in de tuin van een ander wel mag. Ze voelt, dat er iets goedte maken is en op haar kinderlijke manier gaat ze naar een middel zoeken. Vlak voor het avond eten, als vader en moeder samen in de kamer zitten, komt ze aan dragen met een grote versge- plukte rhodondendrons. „Kijk", zegt ze „Voor jou, mam." Ze geeft moeder geen tijd, om te vragen, waar ze die nu weer van daan heeft. In één adem gaat ze door: „Uit de tuin op de hoek. Ze zijn op reis." Moeder heeft niet de gelegen heid te protesteren, want vader barst in een schaterlach uit. En dan doet moeder maar mee. NIET VERSTANDIG. „Zo'n slimmerd", grinnikt va der. „Bij ons mag het niet, dan maar bij een ander, denkt ze. Je bent me er eentje, Eisje". Elsje voelt zich de held van de dag. Maar u zult het met me eens zijn, dat hier geen verstan dige opvoedkunde wordt bedre ven. Toch worden dergelijke pe dagogische fouten veelvuldig ge maakt. Hoe vaak komt het niet voor, dat een kind bestraft wordt voor bepaalde dingen, als de ouders alleen met hem zijn; ter wijl dezelfde vergrijpen door de vingers worden gezien of er zelfs om gelachen wordt, wanneer er bezoek bij is. Gemakzucht, bepaalde stem mingen van de ouders kunnen alle van invloed zijn op de reac ties. En het kind is er de dupe van, want het verliest zijn richt lijnen. Het gaat zich onzeker voe len en weet niet meer, waaraan het zich te houden heeft. Laat het kind duidelijk weten, welke regels u hem stelt, maar laat die regels dan ook onder alle om standigheden gelden. MARCELLE. (Nadruk verboden.) NA HET GENIETEN van de vakantievreugd komen elk jaar •weer de verhalen los over opgedane ervaringen. De meeste zijn aangenaam en het leeuwendeel van de vakantieverhalen kan men stellig bij de luchtige ontspanningslectuur opbergen. Een geringer aantal vertelsels kan men samenbundelen tot een zwartboek uit de vakantiehistorie. Minder plechtig kan men ook spreken van de afdeling verknoeide vakanties. Laten wij dit boek eens openslaan. Uit de inhoudsopgave van dit boek der verknoeide vakanties kan men heel veel leren. Daarin staat eigenlijk vermeld hoeveel goede vakantiekansen men wel missen kan. Men moet er ken nis van nemen om te vermijden er ook de dupe van te worden. Spoedig concludeert men dat ook het vakantie-terrein vol voet angels en klemmen ligt. De recente geschiedenis van een reisbureau, dat zicl1 bezig wilde houden met de verhuur van bungalows en andere va kantieverblijven, waarbij liefst 1300 reislustigen gedupeerd wer den toen bleek, dat de toege zegde vakantieruimte helemaal niet aanwezig was, is een frap pant voorbeeld van vervlogen vakantieverwachtingen. Het is dus in de eerste plaats nodig dat men gebruik maakt van een bona ficle vakantiebemiddeling. De naam reisbureau waarborgt u nog geen gezellige ontspan ningsteel. Evenmin is uw va kantievreugd verzekerd, wan neer u een bewijs in de zak hebt, dat van die tot die datum een 'omschreven zomerhuisje op u staat te wachten. Zij, die in uw naam de va kantie voorbereiden behoren vakmensen te zijn in het orga niseren van reizen met slaap gelegenheid, goede maaltijden en dagtochtjes. Deze mensen moeten aanvoelen wat de in schrijvers voor een bepaalde reis van hen verwachten. Heb ben zij dit vakgevoel niet, dan mislukt zo'n reis voor een be paalde groep, soms door grove fouten, meer dan eens ook door kleinigheden, die de vakantie gangers irriteren. Men behoeft niet vitterig van aard te zijn om toch een ver knoeide vakantiereis te krijgen voorgeschoteld. Een goed opge zette wervingsactie voor vakan tiereizen betekent nog geen waarborg voor een royale uit voering van het beloofde genot. VRAAG EENS VERÏïER Dacrom is het noodzakelijk, dat men eerst adressen vraagt van mensen, die u voorgingen in het gebodene. U kunt dan informaties inwinnen, wanneer men tenminste niet door het verslag van een ander tot uw reisplan bent dan beschikt V6roch kunnen ook enthousias te reisverhalen en een zonnige voorstelling van zaken ^rechts op uw fantasie werken. Het droom-zomerhuisje uit uw ge- dachtenwereld kan er "■nders uitzien dan het keetfe van de exploitant. Dacht u er mis schien zachte kussens en be klede stoelen te vinden, frisse textiel op de tafeltjes, elec- trisch licht en comfort? Vraag dan eerst of dat alles aanwezig is. Oriënteer uz omtrent de ligging van uw va kaHoeek°unf u zich vermaken bij regen en zonneschijn? Het zou best kunnen zijn dat ubij zon nig weer niet denkt aan de zeer beperkte opperste van uw zomerverblijf en aan he g van de meest elementaire outil lage Treft u echter een re§e"" periode, dan zit u misschien met veel mensen opgepakt in een kleine ruimte, waarin men elkaar bij donker weer nauwe lijks kan zien. In dit geval is uw vakantie verknoeid, omdat u zich onvoldoende hebt Se_ realiseerd, welke onaangename mogelijkheden zich konc!f" voordoen. Natuurlijk is het zeer wenselijk dat u - waar mne-eliik -=■- eerst gaat tujKen, tVredmaarfeTerkeWkheeidabne: slist. HE ZUINIGHEID DRIEGT. BE- gebracht. Want u al over gege- De ervaring leert dat velen een vakantieverblijf of een va kantiereis uitzoeken, die bene den het welvaartsniveau ligt waarop men thuis pleegt te le ven. Zij hebben dan het gevoel een goedkope vakantie te ge nieten, maar komen bedrogen uit. Dan voelen zij zich ten on rechte bekocht. Dat is niet de schuld van het organiserend bureau, maar van de toerist zelf, die met zijn beurs te laag heeft gemikt. Zijn medereiziger, die een waar offer bracht voor die reis en gewend is enkele treden be neden het geboden verzorgings- peil te leven, beleeft de mooiste uren van het jaar en keert vol daan huiswaarts. De hier ge signaleerde verknoeide vakan tie werd geboren uit onvol doende informatie. Verknoeide vakanties worden in het buitenland nog meer be leefd dan binnen de grenzen, omdat oe organisatoren en ver- huurbureaus weten dat het in dat geval veel moeilijker is om zich met hulp van informaties en zien met eigen ogen vol doende te oriënteren. Men drijft meer op de „goodwill" van het reisbureau of de ver huurder. WAT IS EEN NAAM? Met enige moeite is er een gemeenschappelijke voorstel ling te vinden van hetgeen wij in Nederland onder het begrip „bungalow" en „chalet" ver staan. Tot zijn ontsteltenis komt men meer dan eens in de vakantie tot het besef, dat de opvattingen in het buitenland over de genoemde begrippen anders en veel simpeler zijn dan de onze. Een bungalow blijkt dan een soort verzamel-slaaphok te zijn zonder douches en behoorlijke matrassen, waarin tientallen mensen voor de nacht alleen maar worden opgeborgen. Het chalet heeft meer van een schuur dan van een huis of men moet het samen delen met de eigenaar en zijn gezin, waardoor chalet-huur in de praktijk kamerhuur wordt. In vele gevallen is letterlijk sprake van bedrog, maar niet zelden ook heeft men het prospectus nauwelijks gelezen, voordat men huurde en dan moet men de schuld toch bij zichzelf zoeken. Velen verknoeien hun vakan tie door de keuze van een ver keerde vorm van vakantiegenot. Hoeveel vaders kiezen niet een vakantie aan zee reeds in de wintermaanden, omdat het hun dit prettig voor de kinderen toeschijnt, wanneer ze nog bij de kachel zitten. Is het een maal zover dat ze met een zwembroekje aan gedwongen worden om een zandkasteel te bouwen dan vervelen ze zich spoedig en zweren de zee voor goed af wanneer blijkt, dat ze niet tegen een zonnebad kun nen. Ze hadden zich veel liever in de,bossen genesteld. ROMANTIEK OF RHEU- MATIEK? Hoevelen zijn er niet die aangetrokken door prachtige foto's van een berglandschap besluiten tot een tocht door de Alpen. In de praktijk hebben ze een hekel aan een voettocht langs onbegaande wegen. Zij allen vergaten zich te bezinnen alvorens te beginnen. Tenslotte willen wij niet ver geten de mislukie kampeer- tochten te vermelden. Er is een reeks van overwegingen, die de vakantiegangers naar het kampleven drijft. Men heeft een begeerte naar romantiek rondom een kampvuur, men meent dat het tal van kosten voordelen biedt of men wil sportief zijn, maar in plaats van romantiek oogst men rheu- matiek. Niet ieder mens, die zich uit gewoonte met allerlei comfort omringt is geschikt voor een tijdelijk verblijf in een tent met geheel ander voedsel dan men misschien gewend is. Dit kam peren of een variant daarvan biedt alleen charmes aan hen, die weten waar zij aan begin nen. Veel met enthousiasme gekochtekampeeruitrusting van goed gehalte wordt ten onrech te vroegtijdig verfoeid, omdat men eigenlijk mentaal niet ge schikt is voor een kampeervat kantie. En velen, die op deze wijze een goedkope en prettige ontspanningstij d wilden bele ven, keren teleurgesteld naar hun arbeid terug. Er zijn factoren, waaronder de weersgesteldheid een be langrijke plaats inneemt, waar door een vakantie ongewild en onverwacht verknoeid wordt, maar een groot aantal koste lijke en kostbare vakanties wordt toch ook bedorven door onverstand en onnadenkend heid, terwijl men daarnaast met steun van zijn gemakzucht zijn goedgelovigheid de vrije loop laat. In de vakantie gunt men zijn geest rust, maar bij de voorbereiding daarvan over- wege men nuchter oorzaak en gevolg van een bepaalde stap. Lang niet al het vakantieleed is tot pech te herleiden. drs. HERMES. (Nadruk verboden.) (Advertentie.) Babyderm Haarwater (Haar groei-tonïc) legt reeds in de jeugd de basis voor een gezonde haar- §roei. Flacon f 1.90. Lang toereikend. abyderm Kind er-Shampoo: Geen traantjes meer, niet scherp voor de oogjes. Flacon f. 1.25. Alleen In Apotheken en Drogisterijen. De doorsnee Nederlander prutst" graag aan zijn elec- trische leidingen. Hij legt een stopcontact extra aan, er moet een schemerlampje bij, het is prettiger een trekscha- kelaar bij het bed te hebben en zo gaat het voort. Hij denkt er veelal niet om, dat dit alles niet onge straft kan voortgaan. Er zijn grenzen aan het vermogen van elke installatie. Plotse ling slaan de stoppen" door en wat dan? Menigeen weet van de elec- triciteit niet meer dan dat het gevaarlijk is de vingers in het stopcontact te steken en dat een doorgebrande lamp eenvou dig vervangen kan worden door een nieuwe, die echter ook 220 Volt moet vermelden. Wat nu eigenlijk die watten" en „am pères" zijn, weten ze niet en nog minder beseffen ze, hoeveel toestellen ze kunnen inschake len op één contactdoos. Laten we daarom de electri- citeit eens vergelijken met wa ter. Ook daar een gesloten lei ding héén en een afvoer )lei ding terug. Ook in de waterlei ding schakelaars, die we moe ten omdraaien voor de water )- stroom er uitkomt. Ook daar een meter, die het verbruik meet. Op de waterleiding moet „druk" staan om het water naar de huizen te persen en omhoog te duwen naar de hoogste étage. Welnu, dit is bij de electriciteit eveneens het geval, maar dan noemen we de tlruk „spanning" en de pers pomp is een dynamo in de cen trale inplaats van in de water toren. Hoe groter de druk, hoe verder we de stroom kunnen persen. Voor grote afstanden gebruiken we dus wel 50.000 Volteen volt is de eenheid van spanning. 220 VOLT IS HET MEEST ECONOMISCH. Die 50 kilovolt is evenwel zo gevaarlijk, dat we die niet thuis kunnen gebruiken, daar om wordt de stroom getrans formeerd op een lagere „druk", n.l. van 220 volt. Deze is slechts in ongunstige omstandigheden (vocht!) dodelijk. Alle electrische apparaten, gloeilampen enz. moeten ge schikt zijn voor de spanning van 220 Volt, die in Nederland algemeen gebruikelijk is, uitge zonderd enkele plaatsen waar 127 Volt is toegepast, 220 Volt is het meest economisch. Als wij water gebruiken kun nen we de kraan geheel open zetten of minder ver openen. Er stroomt dan meer of min der water uit, afhankelijk van ons gebruik. De toestellen, die in huis electriciteit verbruiken, zetten ook de „kraan" meer of minder wijd open, ze gebruiken veel of weinig stroom. Een gloeilamp b.v. laat heel weinig stroom door, maar een elec- trisch kacheltje drinkt de stroom gulzig in. Dat meten we in ampères. WAT GEBRUIKT RADIO? DE Een gloeilamp van 100 Watt consumeert maar 0,5 ampère, dat is dus niet veel. Een radio niet veel meer. De televisie 1 ampère. De stofzuiger en het scheerapparaat kunnen er ook nog mee door en we gebruiken ze maar kort. De grote boos doeners zijn de wasmachine en het strijkijzer, het electrisch fornuis en het kacheltje met meer dan één staaf. Een ele ment van zo'n electrisch kacheltje staat genoteerd op 500 Watt, dat geeft bij 220 Volt 500 gedeeld door 220 2,3 am père. En als het een driestaafs kachel is: 7 ampère. Eén zo'n driestaafs kacheltje kan dus al onze zekeringen van 6 ampère doen doorslaan. En nu zijn we ook waar we moeten wezenop de sterkte van de zekeringen. U begrijpt, dat we met „stoppen" van 6 ampère wel alle lampen in huis kunnen inschakelen, want daar zijn de nodige kleintjes bij, maar niet alle electrische toestellen als strijkijzers, was machines, kookplaten en ka cheltje! s). Alvorens nieuwe lei dingen en stopcontacten aan te leggen en steeds meer nieuwe toestellen in te schakelen, die nen we toch eens even te reke nen. LAAT DE LEIDINGEN NIET SMELTEN! Aangezien de electriciteits- maatschappij ons de stroom niet voor niets wil leveren, pas seert de stroom een aansluit- kast met meterbord. Net als een watermeter het waterver bruik telt de electriciteitsmeter uw stroomverbruik en wel in kilowatturen. Een watt is een volt maal een ampère. Een ki lowatt is duizend watt. Duizend watt per uur verbruikt is een kilowattuur. Als u dus alleen gloeilampen in huis had en die verbruikten bij 220 volt tezamen 2 ampère dat is 440 watt, dan kostte u dat per uur de plaatseijke prijs van nog geen half kilowattuur, n.l. 0,44 kw. Maar zoudt u ongelimiteerd stroom gaan verbruiken, dan zouden de leidingen, die daar niet op berekend zijn, in korte tijd veel te heet worden, zodat er een brandgevaarlijke toe stand ontstaat. Dit mag nooit gebeuren en daarom zijn op elk meterbord smeltpatronen inge schakeld, die doorsmelten en de stroom onderbreken als ,,de kraan te ver wordt openge draaid" en als er kortsluiting ontstaat. Want kortsluiting is het allergrootste gebruikdan wil alle stoom van de centrale plotseling door die ene draad, die deze stroom onmiddellijk een terugweg verschaft zonder enige „weerstand" ertussen. LET OP DE KLEUR ZEKERINGEN. Er zijn verschillende soorten smeltpatronen. De meest voor komende in huisinstallaties la ten 6 of 10 ampères door voor zij doorslaan. De waarde staat op de zekering aangegeven en aan de kleur kan men deze her kennen groen 6, rood 10 am père. Wie al eens in een donkere gang op zoek geweest is naar zekeringen, zal nu wel zo ver standig zijn steeds een zaklan taarn bij het meterbord gereed te hebben en daar ook reserve MENU van de WEEK Wanneer men niet in het ge lukkige bezit is van een koel kast, kan het bewaren van roomboter in de zomer wel eens heel vervelend zijn. Het beste is dan ook om zo min mogelijk boter in voorraad te nemen, het botervlootje te omwikkelen met een natte doek of een bo tervlootje te gebruiken met een aarden buitenpot, die ervoor zorgt dat het water, wat tussen deze pot en het vlootje wordt geschonken, kan verdampen. Voor alles geldt dus: roombo ter zo koel mogelijk bewaren. Zondag: Italiaanse sla, gevulde paprika's, prinsessebonen, aardappelen, sneeuwpud- ding met gestoofde kersen gort in de week zetten). Maandag: Kaasomelet, ge mengde sla, gebakken aard appelen, watergruel. Dinsdag: Nierragout, rijst, ge bakken tomaten, kersen. WoensdagRijstsoep, stamp pot rauwe andijvie met speklappen. DonderdagGestoofde tuinbo nen, plak gebakken ham, aardappelen, yoghurt. Vrijdag: Visgehakt, worteltjes, aardappelpurée, Haagse bluf. Zaterdag: Knakworst napolitai- ne, aardappelen met boter en peterselie, meloen. RECEPT: GEVULDE PA PRIKA'S. 4 paprika's, 200 g kalfsge hakt, 50 g boter, 1 dl bouillon, 1 fijngehakte ui, 4 eieren, 1 eetlepel gehakte peterselie, iets zout en peper, wat pa neermeel, bloem. Ui en vlees 10 min. in de boter smoren, dan de bouillon, het zout en de peper erbij doen. De paprika's middendoor snij den, uithollen en voor de helft met het gehaktmengsel vullen; DE MODE biedt vele variaties en is daardoor juist zo aantrekkelijk. Kijken we alleen naar de kraagjes en halsope ningen die gecreëerd werden, dan zien we al dat er tientallen variaties zijn. Onze illustratie laat het licht vallen op de rechte hals, eigenlijk gewoon een scheiding van de schoudernaden, om het maar eenvoudig te zeggen. Het lijkt zo simpel, maar het effect is verrassend. In- plaats van een zomers décolleté in de diepte krijgen we hier de breedte. Ter wijl de halsopening eigenlijk vrij hoog is, laat zij kleine delen van de schouders vrij. Het is echt iets voor de zomer, zoals ons model het draagt met heel korte mouw tjes, een jurkje van lichte kleur, met blauwe stippen. Het doet vrolijk en zon nig aan en gecompleteerd met zo'n leuk hoedje als een mattelot van lichte kleur met een blauw lint wordt het een aardig geheel. Steeds weer blijkt, dat het kiezen van de juiste accessoires bij een jurk van het grootste belang is om van de draag ster een persoonlijkheid te maken. Daar om moet men niet slechts letten op het model van een jurk, of dit wel bij u past, maar men dient tevens bijpassende schoenen, handschoenen en hoed te kie zen. Zelfs het tasje, dat men er bij draagt speelt een rol. Het is alles een kwestie van smaak. (Nadruk verboden). de 4 losgeklopte eieren op de vulling in de paprika's gieten en wat paneermeel erover strooien. De rest van de boter in een vuurvaste schotel smelten, de paprika's er naast elkaar in zetten en de schotel in de hete oven zetten. De paprika's af en toe bedruipen, na 20 minuten uit de oven halen en tot slot met de fijngehakte peterselie bestrooien. RECEPT: KNAKWORST N APO LI TAINE. 8 knakworsten, enkele plak ken mager gerookt spek, 2 hardgekookte eieren, 5 toma ten, peper, peterselie, zout, selderij, koffieroom, geraspte kaas, paneermeel boter. De knakworsten, die in de lengte doorgesneden zijn, in een vuurvaste schotel op de plakken spek leggen. Daarover heen schijven hardgekookt ei, plakken tomaat, peper, zout, gehakte selderij en peterselie. Het geheel bestrooien met een mengsel van kaas en paneer meel. Een paar kluitjes boter erop leggen en de schotel 20 min. in een warme oven zetten. Voor het opdienen een scheut koffieroom erover gieten. (Advertentie.) smeltpatronen van de juiste waarde bij de hand te houden! Met die zaklantaarn is dan wel snel te zien, waar het gekleurde schijfje los achter het glaasje van de houder ligt. Die zeke ring moet dan vervangen wor den. Wanneer u patronen hebt van 6 ampère, dan kan bij een net spanning van 220 volt totaal 6 x 220 1320 watt worden afgenomen. Dit wetende, kunt u zelf narekenen of u niet te veel belasting per groep hebt ingeschakeld. ZO GAAT HET NIET! Een huisvrouw is b.v. aan het strijken in de avonduren met een strijkijzer van 400 watt. Ze heeft het koud en steekt een electrisch kacheltje aan met 2 staven, dat is dus nog eens 100 watt. Bovendien branden er gloeilampen tot totaal 250 watt. Tegelijk wordt nu verbruikt 1550 watt, maar er kan slechts 1320 watt worden afgenomen. Onherroepelijk smelt de veilig heid door en zit onze huisvrouw in het donker. Natuurlijk loopt ze naar het meterbord en wil een nieuwe zekering indraaien. Maar dat is juist volkomen fout. Éérst moet zy de apparaten uitscha kelen, waarmee ze bezig was, anders heeft vernieuwing van de smeltpatronen geen zin, ze slaan toch weer door. Opletten is dus de boodschap en niet doorgaan met bijscha kelen van nieuwe apparaten, aftakken van leidingen en aan leggen van stopcontacten. Re ken ook uw verbruik per stopcon tact na, alvorens driewegstek kers toe te passen! De hoogst toegelaten stroomsterkte staat op de meeste contactdozen ver meld. En ga uw zekeringen van 6 ampère niet door patronen van 10 ampère vervangen als de hoofdzekeringen daar niet op berekend zijn, want dan krijgt u de grootste last met de maatschappij als héér beveili ging doorslaat. (Nadruk verboden.) 0 Clivia's in de zomer. Clivia's moeten ook in de zomer vol doende water en eenmaal in de week vloeimest hebben. De bladeren regelmatig afspon- sen. Uw oude plant behoeft meestal niet verplant te wor den. Grote potten zijn niet goed. 0 Een plant heeft water nodig. Gebruik hiervoor niet te kouct water. De wortels van de planten kunnen dit niet op nemen, zodat een plant temid den van veel water nog kan verdrogen. De potgrond ver zuurt dan. 9 Een blauwe mond door het eten van bosbessen maakt men schoon met citroensap. 0 Aangezien wijnranken langs de muren veel water gebrui ken, mogen in de omgeving van deze ranken geen plan ten gezet worden, die ook veel water nodig hebben. 0 Worden de knoppen van uw geranium spoedig geel, dan is dit een teken, dat ze te warm staan. 0 Plaats geen anjers of rozen in de nabijheid van een schaal waarop appels liggen. De bloemen zullen spoedig ver welken. 0 Vruchten vlekken: indien vers, worden verwijderd door de stof te spannen over een em mer, een kom, men giet dan lauw water over de vlekken. Ook kan men de vlek met zeep bestrijken en dit 'n paar uur laten intrekken, daarna goed uitwassen met schoon water. 0 Moet men planten wat aan binden, doe dit dan niet te strak, het touw dat u daar voor gebruikt mag vooral niet knellen. 0 Geel geworden bloemkool kookt men met iets melk, dan zal deze groente weer wit worden. 0 Citroen- en sinaasappelschil len - zonder wit kan men raspen en bewaren in een potje met suiker. Deze gecon- fijte schillen smaken heerlijk in vla, pudding enz. 0 Gebruik een beet je zout bii 't eiwit slaan, u krijgt mooier schuim. 0 Koek brandt niet aan tijdens het bakken, als men de boden, van de bakoven met wat zout i bestrooit. 0 Slagroom wordt vlugger stijl indien geklopt zonder vooraf- gaande toevoeging van suiker. 0 Het aanbranden van melk kan men voorkomen door eers' wat water, waarin een beetje suiker is opgelost, aan de kook te brengen en daarna df melk te koken. 0 Kalkspatten verdwijnen do»1 ze af te nemen met water waarin azijn is gedaan. 0 Versuikerde bijenhoning ka' men weer vloeibaar krijg^ door het potje in warm vva te zetten en dit water zoned)f te vernieuwen als het te ko'JJ is geworden. (Nadruk verboden). Frankering bij Directeur-Hoofc Redaetie-i Administr Telefoon N4 5 uur Gironummer 38 Abonnementspr: maand 2,pt Nikita Chroes, nistische partij ir pen aan de reger en India en aan drongen morgen nende militaire Amerikaanse lar nië ile wereld he ten in de geschil Hij stelde vooi een te komen, dl aan toe, dat de bereid is „overa van Washington als de Westelijk Genève niet gesc den. Het belangri geen tijd verloren de kanonnen al bi ten". De toestani danig ontwikkel! voorzichtige ste grootste catastrol ken". De boodschappi Eisenhower, prei F en generaal De 1 len onderling wei i, ven aan de Ami dént en de Britse liet Chroesjtsjef wing horen dat [3 Unie over atoom bommen beschikt ballistische projei typen, waaronder tale. Ook in zijn premier De Gau Sowjet-leider mei wapens. Op de voorges rentie zouden cor iingen moeten wc ter beëindiging v< re conflict in het Deze aanbeveling! de Veiligheidsraai den voorgelegd, kunnen bestuderi ming aan verte der Arabische lanc In de brief aan klaarde Chroesjtsj reld zich op de rai litaire ramp bevi de geringste zorg onherstelbare gev den". ,,U bent er zi wust dat de geschil nig tijd heeft gege log af te wenden, t ging van vele milj en van geweldige culturele waarden Het hangt nu van c u leidt en van de He New York Tir Cairo {iat presider de Verenigde Art bliek tijdens zijn o zoek aan Moskou Chroesjtsjef op zou hebben geen e het Midden-Oostei men, die de wei dreigt. Nasser zou volgi bare zegslieden de dent van het blad Russische leider gc l ?on>.wat voor steu i ?°^et-Unie kan vc I Westelijke moger I of Irak aanvallen. P ser zou ernstig bezi de Brits-Amenkaan I Midden oosten een sche roetig uitlokt Midden-Oosten het worden waar een d oorlog begint. Na' Russische leiders cl zocht hebben geer doen tenzij hij of zij ton erom vragen. J Ben^r* mi two., van J? r,0n' kers n Jn hoogst "fis naar \vesf hinton treziMiri te kopen nden oni al' weer Cp 2011 d Rington. g Was

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 6