Uit de Provincie RUMOER OM DE ViCUNA AGENDA Kantongerecht te Terneuzen DUIVENSPORT Advertenh ZAAMSLAG. HaNDELS0NDER|! lakver ning terugkeerde, verkeerden de ouders in grote ongerustheid en werd door zeer velen aan het zoeken naar de kleine deelgeno men. Hoewel gehoopt werd dat de kleine bij het spelen in een weide in slaap was gevallen, werd ook met dreggen in de kade aan gevangen en tot diep in de nacht voortgezet, echter zonder enig resultaat. Dinsdagmorgen zette de rijks politie en de rivierpolitie uit Ter- neuzen het dreggen voort. Het duurde tot des middags 3 uur vooraleer het knaapje boven wa ter werd gehaald. De deelneming met de zo zwaar getroffen ouders is algemeen. ST. JANSTEEN. Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het kandi daatsexamen werktuigkundig in genieur de heer G. E. Huijgens, alhier. podium door de voorzitter der jury, de heer A. Eekhout, gecom plimenteerd en hem werd tevens de prijs voor de beste, dirigent van het concours overhandigd. Op 26 juli zal door de Vara een programma van „Flandria" (waarin beide concoursnummers> worden opgenomen, wa'ardoor men de uitzonderlijke prestaties van dit gezelschap ook in de huiskamers zal kunnen beluiste ren. Ook als solisten wisten enkele leden van „Flandria" goede resul taten te boeken. Het duo Cor Salomé en P. Leenhouts behaal den in de afdeling uitmuntend heid met 172 punten een le prijs met lof, Rinus Dees in dezelfde afdeling een le prijs met 163 pun ten en Jopie de Bock in afdeling uitmuntendheid een le prijs met 155 punten. TERNEUZEN Gevonden voorwerpen. Aan het bureau der rijkspolitie zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven en terug te bekomen aan de er achter ver melde adressen. Portemonnaie met inhoud, Eendracht C 155; handschoen klem, Polderstr B 169; kenteken plaat, Veerstr. 24. I»ODEl verkeeks? Maandagavond uur heeft een bus Tramweg Maatsei door de 31-jarigi L. H., in de Ale 's-Gravenhage de rijdster M. J. delftstraat aan) door zij kwam te liet rechter achter reden. Met ernsti •sel is zij naar Westeinde overge 's avonds om 21, leden. bij het verdro Dinsdagmorgen tie uit het Krali opgehaald het s schot van de 18- mingsmonteur C. Rotterdam. Maan hij naar dat bad hij 's avonds n gingen zijn broer bij het bad kijken, zijn fiets staan. I gewaarschuwd er het strand de 1 slachtoffer aan. 1 vroeg hebban poli de afdeling opleidi ketting gevormd e ter van het strand afgetast. grote pakh te uml Zes en twintig i Velsense brandwe maandagmiddag 's avonds half ne| van negen stralen slaande brand in gebied aan de zu vissershaven te streden het vier hoge pakhuis van schalk, waarin d lompen en oudpaj autobanden en oi opgeslagen, ging j men op. inbraak ix si Vermoedelijk dc schoten jongeliede van zaterdag op z ken in de St. Jans De daders kond< drietal collectebus te van de zending opgesteld, in de Pogingen om ook blokken, die een drag inhielden, te pen op niets uit. Bij de inbraak i schade aangericht de beroemde gel ramen, die de ke toegang tot de ker vernielden de dad derzijde van het j Goudse meester een oppervlakte v, grondig. Dit fra aan de kerk gesc jaar 1956, door domproost van Ut van Mierop. Het prediking van Jej daan voor. De s dit object van historische waardi kon nog niet pree rekend. Amsterdam: aaxgetro amsterda Hoe is de 35-; dammer, die maar delaars in het Amstel ressorten het Amsterdamse aangetroffen, om komen? Gisteren kon de Nieuwer Amstel d woord nog niet ge ioog-anatoom dr. heeft dinsdagocht het lijk verricht e is nu op zijn concl Vast staat, dat d mer, die o.a. kant geweest, gehuwd o kinderen was, overspannen toest dwenen. Er was ei bericht over hem lijk werd maanda was gevonden. C. Slabbekoorn, M. de Meijer, D. Beeldeps, N. Zegers, A. Knie riem. tweede prijzen aan: D. Beeldens. M. de Meijer en J. Geensen, 3e prijzen aan: L. de Jonge, I. Verpoorte en I. de Put ter. De beste jurk word vervaar digd door Neeltje Verstraete. Het hoogste aantal punten voor de kookvakken behaalde Greta Noens, De assistentenklas gaf nu een sublieme vertolking van een middeleeuws verhaal. Hierna werden de diploma's uitgereikt door de heer Ter Haar Romery, die zijn felicitaties na mens de Z.L.M. gepaard liet gaan met een geestige omlijsting. Mevr. De Feijter feliciteerde namens de commissie van toe zicht en burgemeester Van Oeve- ren bood namens het gemeente bestuur zijn gelukwensen aan. De heer Kruisifikx dankte het bestuur en onderwijzend perso neel namens de ouders. Nel Ze- ger en Marijke van Strien dank ten namens de leerlingen en bo den een enveloppe met inhoud aan ten behoeve van de biblio theek. De directrice mevr. Kole Zweedijk feliciteerde de meisjes en de ouders namens de leer krachten en zeide, dat zij ook na deze cursus bereid blijven de meisjes te helpen. Zij vond het ook prettig, dat veel meisjes nog een cursus komen volgen, en dankte mede namens de meis jes de heer P. Mechielsen voor de lessen in verbandleer en bood hem een enveloppe met inhoud aan. Hierna volgde nog een toneel wedstrijd, waarin Tanny Wieland de eerste prijs behaalde. De directrice dankte tenslotte allen die tot het welslagen van deze gezellige eindles hadden medegewerkt. 1 Aan de volgende leerlingen werd uitgereikt het Getuigschrift primaire opleiding. Catharina Audenaerd, Catha- rina den Beer, Maria E. van Bendegem, Tanneke Dieleman, Neeltje J. Faas, Elizabeth N. Hollebek, Pieternella A. de Jon ge, Adriana C. Klaassen, Lucia A, Kruisifikx, Magdalena A. Meijer, Gretha H. Noens, Dina S. Oppeneer, Geertruida van Tatenhove, Neeltje Verstraten en Jacobi Wieland, allen te AxelJohanna S. Geensen, te Oostburg; Maria P. Oppeneer, Jacoba D. Scheele, Marijke van Strien en Tannie P. Wieland, allen te Terneuzen. Vakexamen. Te Den Haag slaagde voor het examen centrale verwarming en luchtbehandelingstechniek- (te vens vestigingseisen) onze stad genoot de heer J. Verlinde. Contactdag Vrouwenbond N.V.V. WOENSDAG 16 JULI. TERNEUZEN: Luxor-Theater S uur: De drie Rinaldo's. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: The Kid. IJZENDIJKE Zitting van 15 juni 1958. De vrachtauto, waarmede de chauffeur C, D. te Hoek bloem naar verschillende bakkers te Sas van Gent vervoerde, had een maximaal toegestaan laadver mogen van 5500 kg, maar bij con trole op de rijksweg te Sas van Gent bleek, dat de lading 7600 kg woog. De officier, mr. Andreas, zeide dat hij over 't algemeen een te hoog gewicht zwaar aanslaat, maar wilde ditmaal, gezien ver schillende omstandigheden, vol staan met 40 boete of 8 dagen hechtenis. Uitspraak eveneens 40 of 8 dagen hechtenis. J. P. D., tractor-chauffeur te Axel, ging op 26 april met een luxe wagen uit rijden en ging hiervoor zijn vriend op Zaamslag- Veer ophalen. Rijdende over de Veerstraat te Zaamslag zag hij plotseling zijn vriend over het fietspad naderen en zijn te begrij pen reactie was, dat hij de rem men aanzette om te stoppen. Dit snelle stoppen was oorzaak van een ketting-ongeval. De chauf feur van een luxe wagen, die ach ter D. reed, moest hierdoor ook snel stoppen zonder echter zelf in moeilijkheden te geraken, maar achter hem reed een 6-tons vrachtwagen, waarvan de be stuurder eveneens moest afrem men. Door het gladde wegdek gleed de vrachtwagen door en botste tegen de luxe auto, welke daardoor beschadigd werd. Eis tegen D. voor zijn snelle manoeuvre 30 of 6 dagen en tegen J. M. M., transportonder nemer te Hontenisse, 25 of 5 dagen wegens het te weinig af stand houden. Uitspraak tegen D. 30 of 6 dagen; tegen M. 20 of 4 dagen. Wegens overtreding van de runderhorzelwet stond terecht de landbouwer J. de F. te Hoek. Deze had weliswaar zijn koeien zelf met zalf behandeld, maar een maand later werden bij controle in de wei 6 a 7 Jarven uit de huid gedrukt. Eis en uitspraak 15 of 3 dagen hechtenis. Opnieuw stond terecht de Bel gische schipper L. Spr. uit St. Amandsberg. Hem werd ten laste gelegd, dat hij, na te Terneuzen uit het in de westelijke buiten haven liggend liberty schip „Pa lermo" geladen te hebben, zoda nig te hebben gemanoeuvreerd, dat hij met zijn spits de „Floro" de koerslijn van de coaster „Spar ta" heeft gesneden. Gehoord werd de verbalisant EI., die verklaarde dat er welis waar omstandigheden waren die de „Floro" noopten tot deze ma nier van varen, maar formeel had hij de wet toch overtreden. De schipper had de „Sparta" kunnen zien. Er ontstond een langdurig ver hoor en vraaggesprek tussen de verdediger, mr. F. Adriaansen, de verbalisant cn de officier van justitie. Getuige v.. d. K.. matroos bij het loodswezen te Terneuzen, was ook het verkeerde varen van de „Floro" opgevallen. De vrouw van de schipper zei de, dat hun lichten goed gebrand hadden. De officier zei in zijn requisi toir, dat het best mogelijk is, dat er door de verlichting iets mis leidend is geweest. Het feit, dat schipper S. lichten van de „Sparta" heeft kunnen zien, maakt hem formeel strafbaar. De eis luidde 40 of 8 dagen. Mr. Adriaansen stelde, dat ieder weet, dat daar in de haven ge werkt wordt en had de „Sparta" hiermee een ogenblik rekening gehot; icn, dan was er niets ge- ...iurd.. Daarom vroeg hij, ook al om de civiele gevolgen, vrij spraak. De officier repliceerde dat de „Floro" omgekeerd rekening had moeten houden met uitvarende schepen. Uitspraak 25 of 5 dagen. F. L. B., houthandelaar te Axel, had op 9 april in de Steenstraat zijn auto dusdanig geparkeerd dat er niet genoeg ruimte voor ander verkeer overbleef. Eis ƒ10 boete of 2 dagen. Uitspraak 5 of 1 dag. Groot succes voor „Flandria" De West Zeeuws-Vlaamse Phil- harmonicaclub „Flandria", geves tigd te IJzendijke, trok zaterdag naar Hulst om deel te nemen aan het groot 2-daags internationaal concours. Deze deelname is voor „Flandria" een ongeëvenaard succes geworden. Zij kwamen uit in de ere-afdeling en behaalden met beide nummers niet minder dan 187% punten, met grootste onderscheiding der jury. Om een beeld te geven van de volmaaktheid van deze unieke uitvoering vermelden wij het ver slag van één der juryleden: Nummer Orpheus in de onder wereld": zuiverheid 9%, klankge halte 10, opvatting en tempo 10, voordracht 9%, techniek 10. 2e nummer „Wiener Mad'len": klankgehalte 10, zuiverheid 10, opvatting en tempo 10, voor dracht 914, techniek 10. Zelden zoiets gehoord. Uitstekende lei ding, uniek samensp-el, aandacht voor dirigent, een prestatie van elk orkestlid afzonderlijk, zuiver heid ..yaiiijn^trumentarium. Het is niet de gewoonte zulke cijfers te geven, terecht meen ik dit te moeten doen. Uiteist beschaafd, dit is „muziek". Ook complimen ten voor de pianist en slagwerk, die meestal hun best doen ergens bovenuit te komen. Tenslotte be dankt, het was voor mij een lust en een extra (eigenlijk overbo dig) compliment voor de diri gent. Ik zat 6 uur in de trein om hier te komen, hiervoor kom ik desnoods 's nachts nog een keer lopen. Gefeliciteerd! w.g.) VAN ENGELEN, Zeist. Zondag waren weer velen pre sent om hun concurrenten te be luisteren. Ze bleven echter met dit respectabel aantal punten aan de toD, waardoor zij in het bezit kwamen van de lauwertak voor de besten van de eerste dag en de Hohnerbeker voor het beste gezelschap van het concours. Dirigent Anthonisse werd op het 16JULI-21eET.2l9KM De uitslag luidde: 1. Bahamontes (Sp.) 5.18.75 2. Catalano (It.) 5.19.25 3. Nencini (It.) 5.20.37 4. Anquetil (Fr.) 5.22.26 5. Adriaenssens (B.) 5.22.27 6. Hoevenaers (B.) 522.30 7. Geminiani (Centr. Fr.) 5.22.31 8. Gaul (Nelux) 5.22.52 Favero (It.) 5.23.01 10. Polo (Centr. Fr.) 5.24.07 11. Nascimbene (It.) 5.25.51 12. Bobet (Fr.) z.t. 13. Friedrich (Zw.-Duitsl.) z.t.) 14. Datto (Centr Fr.) z.t. 15. Ferlenghi (It.) 5.26.43 16. Danien (Nelux) 5.27.54 17. Manzaneque (Sp.) 5.28.21 18. Bergaud (Fr.) 5.29.33 19. Gainche (W.Z.W.) 5.29.35 20. Pipelin (Fr.) 5.29.37 20. Ernzer (Nelux) 5.33.29 34. Schmitz (Nelux) 5.34.44 55. Kersten (Nelux) 5.41.18 59. Bolzan (Nelux) 5.44.01 77. Piet van Est (Nelux) 5.46.01 78. Vocrting (Nelux) 5.46.48 79. De Jongh (Nelux) 5.47.02 83. Wim van Est (Nelux) 5.47.12 A1X LES BA'NS aCbambcryl99km AGranier!l34m. ^6 BRIANpON üyjtere'r2Q4<in Leluitel-CW720m Erianm R)rtef325 K Algemeen klassement. 1. Geminiani (Centr. Fr.) 91.20.55 2. Favero (It.) 91.24.42 3. Anquetil (Fr.) 91.28.47 4. Nencini (It.) 91.33.25 5. Adriaenssens tB.91.33.35 6. Gaul (Nelux) 91.36.28 7. Bahamontes (Sp.91.40.29 8. Bobet (Fr.) 91.41.10 9'. Hoevenaers (B.) 91.42.26 10. Botella (Sp.) 91.43.11 ZOMERAVONDVOETBAL. Drukkerij Van de Sande P.Z.E.M. 0—2 Spadella— P.T.T. (P.T.T. niet op gekomen.) PRÏJSVLUCHTEN UIT DOORNIK OP ZONDAG 13 JULI Duiveneombinatie Bosch- fcapelle-Hengstdijk. Snelheid eerste ou.de duif: 1773 meter. Snelheid laatste prijs win nende oude duif: 1531 meter. Snelheid eerste jonge duif: 1741 meter. Snelheid laatste prijswin nende jonge duif: 1413 meter. Oude duiven: 1. E. Diessens, Boschkapelle; 2. J. van Bellen, Hengstdijk; 3. F. van Deursen, Hengstdijk; 4. P. van Gassen, Hengstdijk; 5. J. van Goethem. Hengstdijk; 6. L. Kerckhaert, Hengstdijk; 7. J. van Leuven, Boschkapelle; 8. J. Boeijkens, Hengstdijk: 9. A. de Loos, Hengstdijk; 10. A. Stal- laart, Boschkapelle. Jonge duiven: 1. J. van Goethem, Hengstdijk; 2 en 9. F. Dobbelaar, Boschka pelle; 3. Th, van Damrae, Bosch kapelle; 4. F. Warrens, Bosch kapelle; 5. E. Piessens, Boschka-; pelle; 6. F. Vaal, Hengstdijk; 7. L. van Bellen. Hengstdijk; 8. L Lauret, Boschkapelle; 10. J. Stal-I laart, Boschkapelle. Duivensoeiëteit Rapenburg Snelheid eerste duif: 16861 Snelheid laatste prijswinnende! duif; 1534 meter. Snelheid eerstel jonge duif: 1653 meter. Snelheid! laatste prijswinnende jonge duifcl 1358 meter. Oude duiven: 1 en 5. J. Fruijtier; 2 en 4. .'I Wentzler; 3 en 9. J. Jonkheijm I 6. C. de Smet; 7. J. Roctus; 1«| G. van Leucen, allen te Stoppel dijk. Jonge duiven; 1. D. de Bakker; 2, 5 en 10. T J de Poorter; 3 en 4. J. de Maag'l 6 en 7. A. Jacobs; 8. J. Join* heijm; 9. A. Pardon, allen I Stoppeldijk. RETRANCHEMENT De hervatting van sociaal-cultureel werk voor werklozen Staatssecretaris Van Rhijn heeft besloten onder bepaalde voorwaarden, die zeer binnen kort aan de gemeentebesturen zullen worden medegedeeld, op nieuw de mogelijkheid van sub sidieverlening voor sociaal-cul tureel werk voor werklozen open te stellen ten behoeve van die gemeenten, waar de om vang van de werkloosheid dit noodzakelijk en de plaatselijke constellatie dit mogelijk maakt. Dit deelt hij mede in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Assmann over de wenselijkheid tot hervatting van sociaal-cultureel werk voor werklozen. De staatssecretaris deelt in zijn antwoord voorts mede. dat het hem bekend is. dat de werkloosheid in een aantal ge meenten, onder meer in de z.g. ontwikkelingsgebieden, na het verschijnen van zijn circulaire dd 3 december 1957 aan de ge meentebesturen, niet onaan zienlijk is toegenomen, als ge volg waarvan de inhoud dier circulaire niet meer afgestemd geacht kan worden op de situ atie, zoals die thans daardoor is ontstaan Met. name geldt deze constatering voor het aantal werklozen, opgenomen in de so ciale voorziening, voor wie im mers het sociaal-cultureel werk in het bijzonder bedoeld is. In verband met het voor gaande deelt de staatssecretaris mede, besloten te hebben zijn bovengenoemde circulaire met ingang van 1 oktober 1958 in te trekken en, onder bepaalde na dere voorwaarden, opnieuw de mogelijkheid van subsidiever lening open te stellen. Zijn verdediging. Adams heeft natuurlijk de gelegenheid gehad zich te ver dedigen voor het comité dat deze zaken onderzoekt. Iedereen heeft hem kunnen horen voor de radio en televisie, maar zijn verdediging was nogal naïef. De jas was slechts S 69.00 waard in stof (iedereen pro beert nu een vicunajas voor die prijs te kopen), vele andere gou verneurs hadden ook een stuk van deze stof ontvangen, zelfs de president (die zich overigens niet meer herinnert aan wie hij het heeft weggegeven); het ta pijt was slechts in bruikleen ontvangen. Goldfine had opge merkt, in welk een armoedige staat Adams' oude tapijt ver keerde en had toen prompt een nieuw tapijt laten bezorgen, dat Adams mocht gebruiken, zolang hij in Washington zou zijn. Het is inderdaad prettig vrienden te hebben, die zich zulke kleine attenties kunnen veroorloven. Men z'èju kunnen aannemen, dat Adams inder daad volkomen onschuldig^ al 5eze geschenken heeft afih- vaard, maar hij moet toch ge weten hebben, dat Goldfine vele vrienden in belangrijke re geringskringen bezat en dat hij onaangenaamheden had 'met uTKOLKSTID terxeuze:

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2