Staatsgreep van «jonge officieren» in Irak Toespraak van De Gaulle President Ben Zvi van Israël in ons land Sjamoen verzoekt Westelijke landen om troepenzendingen naar Libanon HET WEER DINSDAG 15 JULI 1958 12e Jaargang Nr 4421 EERSTE BLAD Ongerustheid over lot van Koning Feisal Premier Noeri al-Said gedood Irak van Bagdadpact naar V.A.R. van Nasser KONING HOESSEIN VAN JORDANIË GAAT OPTREDEN Aanval op de Britse ambassade te Bagdad gemeld Geen Britse troepen in Irak EISENHOWER PLEEGT OVERLEG Eisenhower wil bijeenkomst van de Veiligheidraad. ADLAI STEVENSON IN DE SOWJET-UNIE Overgang Prinsessen De kwestie-Eisele. VenkoJk DROPS Reactie op de Londense effectenbeurs Britse staatsburgers aangeraden Libanon te verlaten Het atoomoverleg in Genève WEEKEIND- SLACHTOFFERS IN FRANKRIJK WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Fraakering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand f 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertienties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit blad, 20 cent meer. De B.B.U. heeft maandagmor gen om 7 uur Ned. tijd bekend gemaakt dat er „berichten zijn binnengekomen over een staats greep in Irak". Radio-Bagdad zou er bij de be volking van Irak op aangedron gen hebben in opstand te komen, Joch de buitenlandse ambassade .•n gezantschappen hierbij te ont zien. Radio-Bagdad zei dat er maan dag een revolutie is uitgebroken, ..bekrachtigd door officieren die weigeren zich te verkopen aan het imperialisme", aldus de B.B.C., die hieraan toevoegde dat „radio-Bagdad zich later identi ficeerde met de radio van de re publiek". Uit Tel Aviv wordt gemeld dat en radiostation dat zichzelf aan kondigde als radio-Bagdad, maandag heeft bekendgemaakt lat de regering van Irak omver s geworpen en dat „jonge offi- ieren" het bewind hebben over genomen. Radio-Bagdad maakte daarna iickend dat generaal Noeri al said en kroonprins Abdoel Illah gedood zijn en dat hun lijken zijn verbrand. Maandagmorgen om 7.30 uur mg men in Beiroet het volgen de bericht van radio-Bagdad op: Dit is de republiek Irak. Dit is uw dag van overwinning, uw dag van nationalisme. Verheugt en verblijdt u. Gaat de straat op en komt zien hoe het lijk van de tiran, die de vijand van God en het volk was, bespuwd en ge schopt wordt door het volk. Radio-Bagdad zei dat de nieu we „soevereine raad" het volk heeft gelukgewenst met zijn overwinning. Radio-Damascus maakte be kend dat „hij die naar Istanboel zou gaan (vermoedelijk werd ge neraal Noeri al Said bedoeld) en zijn meester dood zijn. U kunt hun lijken op straat zien." Het radio-station voegde hier aan toe dat men een telegram aan president Nasser van Egyp te heeft gezonden, waarin wordt gezegd dat Irak de Verenigde Arabische Republiek erkent. Koning Feisal van Irak, gene raal Noeri al Said, premier van de Arabische Unie (de unie tus sen Irak en Jordanië), de Iraak- se staatsman Taufik Soewa-di, minister van Buitenlandse Zaken van de Arabische Unie en ex- Premier Fadhil Jamali van Irak zouden maandag naar Istanboel zijn gegaan voor een bespreking met de regeringsleiders van de andere Mohammedaanse landen van het Pact van Bagdad. Voor radio-Bagdad werd een legercommuniqué voorgelezen, waarin een beroep op de bevol king wordt gedaan om rustig te blijven en zich „op een gepaste manier te verblijden". Doet niets wat de buitenlandse ambassades als een uitlokking kunnen opvatten en een veront schuldiging kan zijn voor de im perialisten om in te grijpen, al ius het communiqué. In de gedeelten van Beiroet die Ir> handen van de opstandelingen zijn, werd bij het vernemen van bet nieuws over de staatsgreep 'u Irak in de straten gedanst. Radio-Bagdad zond later de 'ekst van een decreet uit, waar- •'j de monarchie in Irak werd "Pgeheven en de republiek inge steld. Tot premier is benoemd gene raal Abdel Karim Khazem, die °ok als opperbevelhebber en mi- aster van Defensie van Irak zal optreden, aldus radio-Bagdad. In tel Aviv zijn berichten ontvan gen dat Ahmed Saleh el Azem tot •tafchef van de Iraakse strijd krachten is benoemd. De V.A.R. zou de nieuwe regering al erkend hebben. Radio-Bagdad maakte voorts bekend dat alle grenzen en vlieg velden van Irak gesloten zijn. In een latere uitzending werd mel ding gemaakt van het ontslag van verscheidene hoge officieren. Het telegrafische verkeer tus sen Londen en Bagdad is sinds maandagmorgen verbroken. In de soevereine raad hebben zitting generaal Najib el Rabii (voorzitter) en Mahdi Kobbah en Khaled el Naksjabandi (leden). Volgens onbevestigde berich ten die in Beiroet zijn ontvangen, zou koning Feisal gearresteerd zijn. Het Britse consulaat en het Britse voorlichtingsbureau in Bagdad zijn ontruimd. In Beiroet zijn berichten ont vangen, dat er vlak na de staats greep gevechten zijn uitgebroken in de buurt van het koninklijk paleis en de woning van generaal Noeri al Said in Bagdad. Groepen jonge mensen trokken door de straten en schreeuwden „Lang leve Nasser". De Britse ambassade in Bag dad heeft het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken ervan in kennis gesteld uat de rebellen maandag het radiostation van Bagdad hebben bezet. In Teheran heeft men een uit zending van radio-Bagdad opge vangen waarin werd meegedeeld, dat Irak uit de Arabische Unie (de federatie tussen Jordanië en Irak) is getreden. Uit Istanbul wordt gemeld dat het vliegtuig, dat koning Feisal naar Istanbul zou brengen, over tijd is. Men heeft nog geen bericht ge kregen dat het toestel uit Bag dad vertrokken is. In normale gevallen bestaat er geregeld con tact tussen de beide luchthavens. Radio-Cairo en radio-Damas cus hebban medegedeeld, dat ge neraal Noeri al Said en emier Abdoel Illah door een menigte mensen, die in de straten van Bagdad betoogde, zijn vermoord. Radio-Bagdad maakte bekend dat er in Bagdad een uitgaans verbod is afgekondigd. Maandag 13 uur tot dinsdagmorgen 5 uur mag niemand zijn huis verlaten. Volgens een in Tel Aviv opge vangen bericht van radio-Da mascus heeft de nieuwe Iraakse regering „de Iraakse troepen in Libanon" opdracht gegeven, zich bij de opstandelingen aan te slui ten in hun strijd tegen het be wind van Sjamoen. Een woordvoerder van de op positie in Libanon, Saeb Salam. heeft tegenover een vertegen woordiger van AFP gezegd, dat de oppositie de staatsgreep in Irak, die overigens verwacht was, toejuicht. Salam, noemde de gebeurtenis van de grootste be tekenis voor „de Arabische be vrijdingsbeweging" en een over winning van het Arabische na tionalisme. In de wijken in Beiroet die door de opstandelingen zijn bezet, wordt in de straten gedanst en de berichten uit Bagdad worden door luidsprekers, die buiten zijn aangebrachte verspreid. President Sjamoen van Liba non heeft maandagmiddag de zaakgelastigde van Irak ontvan gen. Deze zou hem telegrammen hebben gegeven over de toestand in Irak. Hierin staat o.m. dat er in verschillende gebieden van Irak nog steeds gevochten wordt tussen strijdkrachten die de zijde van de nieuwe regering hebben gekozen en troepen die de mo narchie trouw zijn gebleven. De passagiers en beman ningsleden van een Iraaks vliegtuig. dat gisterochtend vroeg uit Bagdad is vertrokken en gistermiddag in Wenen aankwam, hebben verklaard dat zij pas na het vertrek via de radio het nieuws van de staats greep van Radio-Bagdad verno men hebben. Bij hun vertrek uit Bagdad was alleen opgeval len, dat veel militairen het ra diostation en alle bruggen in de stad bewaakten. Op het vlieg veld stonden twee vliegtuigen te wachten voor de reis van ko ning Feisal naar Istanbul, doch voorzover de passagiers en de bemanning wist, waren deze toestellen niet opgestegen. KONING FEISAL De 23-jarige koning Feisal kwam in 1953 aan het bewind. Hierdoor werd een einde ge maakt aan het regentschap van emier Abdoel Illah, dat 14 jaar had geduurd. Alle politieke partijen in Irak werden op 28 augustus 1954 bij decreet ontbonden. Irak heeft bijna 5 miljoen in woners. Het is een van de groot ste olielanden van de wereld. De jaarlijkse olieproduktie bedraagt meer dan 30 miljoen ton. De pro-Westerse generaal Noeri al Said, die toen premier van Irak was, behaalde in mei bij de algemene verkiezingen een grote overwinning. Inzet van de verkiezingen was de vorming van een federatie met Jordanië waarvan Noeri al Said voorstan der was. Op 20 mei werd er een regering gevormd van de Arabi sche Unie. Noeri al Said werd premier. De 70-jarige generaal Noeri al Said werd in 1930 voor de eerste maal premier van Irak. Hij werd al spoedig de krachtigste pro- Westerse staatsman van het Midden-Oosten. Hij was een van de architecten van het Pact van Bagdad. Noeri al Said zou zich hebben uitgesproken voor inmenging van de Verenigde Naties in Liba non. Emier Abdoel Illah, die zoals gemeld regent in Irak was tot de troonsbestijging van koning Feisal, is sinds de laatste wereld oorlog een verwoed tegenstander van het communisme geweest. In Istanbul is een officiële ter verwelkoming op het vlieg veld in verwarring uiteenge gaan doordat het vliegtuig van koning Feisal van Irak, die gisteren zou zijn aangekomen voor besprekingen met de lei ders van Pakistan, Turkije en Perzië, niet arriveerde. De ko ning zou generaal Noeri verge zeld hebben. De plannen voor de bijeen komst van de hoofden van de vier Mohammedaanme staten van het pact van Bagdad wer den inderhaast herzien. Ver wacht wordt, dat de besprekin gen nu in Ankara in plaats van in Istanbul gehouden zullen worden. KROONPRINS ABDOEL ILLAH VECHT NOG Radio-Bagdad maakte maan dagmiddag bekend, dat kroon prins Abdoel Illah en zijn lijf wacht nog steeds vechten. Eerder op de dag had de radio gemeld, dat de kroonprins ver moord was, doch 's middags werd gezegd, dat „Abdoel Illah nog vecht tegen de opstandelingen. Het koninklijk paleis in Am man heeft maandagmiddag be kendgemaakt, dat koning Hoes sein van Jordanië met ingang van maandag zal optreden als hoofd van de Arabische Unie van Irak en Jordanië. Volgens de grondwet van de Arabische Unie is koning Hoes sein bij afwezigheid van koning Feisal hoofd van de unie en op perbevelhebber van de verenigde strijdkrachten van Jordanië en Irak. Generaal Habes Madjali, be velhebber van de Arabische troe pen in het westelijk deel van de Arabische Unie, is benoemd tot chef van de generale staf voor de gezamenlijke strijdkrachten van Jordanië en Irak. In Londen gelooft men, dat koning Hoessein er in de afgelo pen weken in geslaagd is een soortgelijke samenzwering als in Irak te verhinderen. De laatste weken zijn in Amman verschei dene officieren gearresteerd. Het besluit van de koning om als staatshoofd van de unie van Jordanië en Irak op te treden verschaft een constitutinele kern van oppositie tegen de pro-Nas- ser beweging binnen de unie, zo menen de Londense waarnemers. De Amerikaanse „Trans World Airways" meldt, dat een van haar Superconstellations in Basrah wordt vastgehouden. Het toestel had daar, op weg van Manilla naar New York, met 25 passagiers en tien be manningsleden aan boord een tussenlanding gemaakt en daarna geen toestemming voor vertrek gekregen. De Britse ambassade te Bag dad is maandag geplunderd en in brand gestoken. Dit heeft de re gering te Rome de Britse rege ring gemeld, aldus een woord voerder van het Britse ministe rie van Buitenlandse Zaken. Vol gens de Italiaanse mededeling, die gebaseerd kon zijn op een radiobericht van het Italiaanse gezantschap te Bagdad, zijn de Britse ambasadeur, diens echt genote en het personeel van de ambassade in veiligheid. Maandagavond om acht uur was het het elf uur geleden, dat men te Londen het laatste be richt van de ambassade te Bag dad had ontvangen. Er bevinden zich geen Britse troepen in Irak. Er is alleen een Britse militaire missie op de luchtbasis van Habbanija voor opleiding van Iraakse vliegers. De bevelhebber van deze missie heeft maandag geseind, dat de Britten op de basis niet in ge vaar verkeren. President Eisenhower heeft maandag direct met minister Dulles en vice-president Nixon de toestand in het Midden-Oosten besproken. De conferentie, die meer dan een uur duurde, werd bijgewoond door deskundigen voor het Midden-Oosten van het ministerie van Buitenlandse Za ken. Voor deze conferentie begon had Eisenhower een vergadering voorgezeten van de nationale vei ligheidsraad, het hoogste orgaan in Amerika voor het vaststellen van de militaire en de buiten landse politiek. Men verwacht dat er aanzien lijke druk op president Eisen hower zal worden uitgeoefend om de politiek ten aanzien van het Midden-Oosten te herzien en duidelijk te verklaren wat hun houding ten aanzien van presi dent Nasser en de Verenigde Arabische republiek is. Verschei dene republikeinse en democrati sche leden van het Congres heb ben verklaard, dat de Eisenho- werleer van 1957, die bedoeld was cm het machtsvacuüm na het vertrek der Britten uit Egypte op te vullen, volslagen onvol doende is gebleken. President Eisenhower heeft maandag verzocht hedenochtend een spoedbijeenkomst van de Veiligheidsraad van de Verenig de Naties te houden ter bespre king van de toestand in het Mid den-Oosten. Het Witte Huis maakte deze maatregel van de president be kend een uur nadat Eisenhower een bijeekomst met Congreslei ders en militaire en andere advi seurs had beëindigd. De bekendmaking luidde als volgt: „De president heeft de Amerikaanse vertegenwoordi ging bij de Verenigde Naties ver zocht voor hedenochtend zo vroeg mogelijk een spoedbijeenkomst van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties bijeen te roe pen om de huidige toestand in het Midden-Oosten te bespreken". REACTIES Het nieuws uit Bagdad is voor Washington als een volslagen verrassing gekomen. Functiona rissen in de Amerikaanse hoofd stad toonden zich geschokt toen zij de berichten van de persbu- reaux lazen. Veel politieke com mentators menen, dat de staats greep de zwaarste klap voor de Westelijke belangen in het Mid den-Oosten is sedert de nationa lisatie van het Suezkanaal door Egypte. Amerikaanse diplomatieke waarnemers achten de ontwikke ling in Irak veel gevaarlijker dan die in Libanon. Over het algemeen is men van mening, dat de Eisenhowerleer niet op deze kwestie van toepas sing is. Volgens de Eisenhower leer zulfen de Verenigde Staten elk land in het Midden-Oosten helpen, dat door het internatio nale communisme wordt aange vallen en dat om hulp vraagt. Op 17 juni jl. verklaarde mi nister Dulles over de opstand in Libanon, dat de onrust daar, hoe wel van burgerlijke aard, viel onder de V.N.-resolutie van 1949 Premier De Gaulle heeft zon dagavond aan de vooravond van de Franse nationale feestdag in een radiotoespraak verklaard, dat Frankrijk dit jaar de ban den van de Franse unie een federale basis moet geven. Al- gerië zou 'n „uitgelezen plaats" in de gemeenschap van Frank rijk en zijn overzeese gebieden innemen, aldus de premier in een „boodschap van vriend schap en hoop" aan de volkeren van de overzeese gebieden. Hij zei o.m., dat degenen die in het moederland en in de overzeese gebieden wonen gees telijk nooit zo dicht bij elkaar zijn geweest. De verschillen, als gevolg van afstand, klimaat, verschillend ras en omstandig heden, worden elke dag klei ner. Wij geraken, zo vervolgde De Gaulle uit de onzekerheid die heerste ten aanzien van onze toekomstige betrekkingen. Wij zijn op weg naar een grote en vrije gemeenschap. In 1958 moe ten wij nieuwe instellingen op bouwen, de banden van onze unie een federale basis geven en een grote politieke, economi sche en culturele eenheid orga niseren welke in overeenstem ming is met de moderne om standigheden van het leven en de vooruitgang. De volkeren van het moederland en de overzeese gebieden zullen hun plicht doen, verenigd in de ver vulling van een grote bescha- vingstaak en zonder opoffering van hun rechten. Van deze sa menwerking zal de gehele we reld, die in angst en haat leeft maar van broederschap droomt, profiteren, aldus De Gaulle. Adlai Stevenson, de leider van de Amerikaanse democratische partij, is zondag te Leningrad aangekomen voor een particulier bezoek van drie weken aan de Sowjet-Unie. Hij zal o.a. een reis maken naar West-Siberië en de Sowjet-republieken in Centraal- Azië. Waarschijnlijk zal hij door premier Chroesjtsjef worden ont vangen. Prinses Margriet is bevorderd tot de vierde klasse gymnasium van het incrementum van het Baarns lyceum. Prinses Marijke is bevorderd tot de zesde klasse van de Nieu we Baarnse school. Het Beierse ministerie van Justitie heeft bekendgemaakt, dat een officieel verzoek om uitlevering van dr. Hans Eisele, voormalig arts van het concen tratiekamp Buchenwald, aan de bevoegde Duitse instanties, die het aan de regering van de Verenigde Arabische Republiek zullen doen toekomen, zal wor den overhandigd. Met de „Bristol Brittannia" van de Israëlische luchtvaart maatschappij „Elal", is gister middag te Schiphol de president van Israël Jitschak Ben Zvi en diens echtgenote in ons land aangekomen. De hoge Israëlische gasten werden o.a. op het platform be groet door de opperceremonie- meester van het koninklijk huis vice-admiraal b.d. N. A. Rost van Tonningen, door minister-presi dent dr. W. Drees. (Advertentie) 'twinkelend' keuze uit 5 smaken -19 cent per rol President Sjamoen van Liba non heeft de Verenigde Staten, Groot Brittannië en Frankrijk maandag verzocht onmiddellijk troepen te zenden om de Liba- nees-Syrische grens te sluiten, a Idas is maandagavond van be voegde zijde te Londen verno men. Het Britse kabinet heeft maan dag in een spoedzitting het ver zoek in studie genomen. inzake indirecte agressie, d.w.z. opstand als gevolg van buiten landse ophitsing. Mogelijk zal Dulles ten aanzien van Irak een zelfde standpunt innemen. Het Israëlische avondblad „Maariv" gaf als zijn oordeel te kennen, dat de staatsgreep in Irak een „vernietigende slag voor de Westelijke politiek in het Midden-Oosten is en het begin van het einde van het verdrag van Bagdad". Ook de Parijse bladen „France Soir" en „Le Monde" achtten het eind van het verdrag van Bag dad in zicht. „De Britten stelden gewoonlijk hun hoop op het ver drag van Bagdad nu is er nóch het verdrag nóch Bagdad meer", aldus „Le Monde". De conservatieve „Paris Pres- se" gaf als zijn oordeel te ken nen dat Nasser het Westen de zwaarste slag sinds het verlies van China heeft toegebracht. De staatsgreep in Irak be heerste maandag de Londense effectenbeurs en de noteringen gaven over de gehele linie da lingen te zien, die bij de olie fondsen het grootst waren. Bri tish Petroleum daalde 11 sh 9 d. Shell 7 sh en Burmah Oil 6 sh 9 d. Ook goudgerande waarden vertoonden koersdalingen. Deze liepen tot 12 shilling 6 pence. Op de wisselmarkt te Londen onderging de koers van het pond sterling een daling tegen over de dollar, de Zweedse kroon, de Zwitserse frank, de lire en de gulden. De koersda ling tegenover de dollar bedroeg per saldo 9/32 ent. President Sjamoen heeft dit verzoek gedaan in verband met de revolte in Irak, zo werd van bovenaangeduide zijde vernomen. ■Het wordt te Londen waar schijnlijk geacht, dat de drie re geringen onmiddellijk overleg zullen plegen alvorens president Sjamoen te antwoorden. Alge meen wordt aangenomen, dat de Verenigde Staten, Groot-Brittan- nië en Frankrijk een oplossing in dit verband van de Verenigde Naties prefereren. Dit was in elk geval het standpunt te Lon den voor de gebeurtenissen in Irak. Regeringswoordvoerders te Londen hebben berichten vol gens welke de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk zich gebonden hebben troepen te zenden indien Libanon er om zou verzoeken, niet tegengesproken. Deze amtbenaren zeiden tot dus ver, dat een dergelijk verzoek van Libanon niet was ontvangen. President Sjamoen heeft maandag de Iraakse zaakgelas tigde en de Amerikaanse en de Franse ambassadeur ontvangen. De Britse ambassade te Bei roet heeft maandagavond be kendgemaakt, dat alle Britse ge zinnen wordt aangeraden Liba non te verlaten met het oog op de onzekere toestand. De atoomgeleerden van Oost en West, die te Genève methoden bespreken om kernproeven te ontdekken, zijn maandag aan de derde faze van hun overleg ge komen, n.l. een gedachtenwisse- ling over de methode door mid del van seismische trillingen. Over dit onderwerp legde zowel een Amerikaanse als een Russi sche geleerde een verklaring af. Tevoren hadden de geleerden gewerkt aan een samenvatting van de conclusies betreffende de methode om kernontploffingen te ontdekken door het verzame len van radio-actieve produkten. Een aantal manschappen van de koninklijke marechaussée, die gewoonlijk op de luchthaven dienst doen, was in groot tenue aangetreden. Na de begroeting door de Nederlandse autoriteiten wandelde de 73-jarige president naar een groep van 60 Joodse jongeren van Nederland, die met de rood-wit-blauwe vlag en de Israëlische vlag voor de ont vangst op het beton stonden op gesteld. In de I.C.A. hal werden ver volgens talrijke vertegenwoordi gers van de Joodse gemeenschap en organisaties aan het presiden tiële gezelschap voorgesteld. A.an het slot van deze ongedwongen ontvangst stond president Ben Zvi de pers in het Hebreeuws te woord. Hij verklaarde verheugd te zijn het gastvrije Nederland te bezoeken, waarmede de vriend schapsbanden zo hartelijk zijn. Voorafgegaan door de ambas sadeur van Israël in Nederland, de heer H. A. Ssidor, begaf het gezelschap zich naar de gereed staande auto's om vervolgens naar Den Haag te reizen. In het afgelopen weekeinde zijn 37 Fransen om het leven ge komen. 25 hunner verloren liet leven bij verkeersongelukken, elf verdronken en een kwam om het leven bij een bergbeklimming. Meer dan een half miljoen Pa rijzen aars verliet de hoofdstad in 80.000 auto's en per spoorweg, o-n het weekeinde aan zee of in het land door te brengen. WARMER Met een westelijke wind die ge leidelijk in kracht afnam, stroomde maandag polaire lucht ons land binnen. De maximum temperaturen die hierin werden bereikt varieerden van 18 tot 21 graden, dit is ongeveer 4 graden lager dan die van de voorafgaan de dag. Op de Noordzee stijgt de lucht druk, terwijl in Frankrijk en Bel gië luchtdrukdalingen voorko men. Tengevolge van deze ont wikkeling worden de luchtdruk- verschillen in onze omgeving klein en wordt de wind tijdelijk zwak en veranderlijk. Boven' Noord-Spanje, waar middagtemperaturen van meer dan 30 graden worden gemeld, ontwikkelt zich een storing, die met de bovenstroming naar Duitsland zal bewegen. Het weer in ons land zal hierdoor vandaag niet belangrijk worden beïnvloed. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van dinsdag ochtend tot dinsdagavond. WEINIG WIND. Zonnige periode en op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot matige veranderlijke wind. Iets hogere middagtempe raturen dan gisteren. WOENSDAG 16 JULI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.19 1.54 2.34 2.44 n.m. 1.40 2.15 2.55 3.05 ZON MAAN op onder op onder Juli 15 4.37 20.54 3.33 19.30 16 4.38 20.53 4.35 20.12 17 4.39 20.52 5.44 20.48

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1