Uit de Provincie Ronde van Frankrijk Eric de Noorman - Ingrid Fokpaardendag te Axel Tho r-raket met levende muis gelanceerd VOETBAL Elk 2e reuzenpak 20 cent goedkoper OVEREENSTEMMING TUSSEN DIRECTIE K. L. M. EN VLIEGERS DE VERDEDIGING VAN NOORD-AMERIKA TERNEUZEN. HULST SAS VAN GENT. STOPPELDIJK. Z1ERIKZEE ZUIDZANDE DARRIGADE WINT 15e ETAPPE Van den Borgh moest de strijd staken HET ONTSLAG VAN BANG-JENSEN ENGELAND ZET SULTAN van LAHEJ AF Uitslag Algemeen klassement Dagploegenklassement Algemeen ploegenklassement Bergklassement en Merrie-premiekeuring van de afd. Zeeland van de Kon. Vereniging „Hei Nederlandsche Trekpaard" Begunstigd door stralend zo merweer had op het prachtige terrein van de V.V.Z.F. een bui tengewoon geslaagde fokpaarden dag plaats, welke ter gelegenheid van de merrie-premiekeuring van de afd. Zeeland der Koninkl. Ver eniging „Het Nederlandse Trek paard' door de V.V.Z.F. te Axel en „Door Eendracht Sterk" te Hulst was georganiseerd en aan de merrie-premiekeuring vooraf ging. Uit geheel Oost Zeeuws-Vlaan- deren waren de stamboekpaar- den aangevoerd en de gehele or ganisatie liep op rolletjes. Van zelfsprekend was er uit de agra rische kringen grote belangstel ling, maar ook de handel was goed vertegenwoordigd. Onder de aanwezigen bemerk ten wij de oud-voorzitter van de Koninkl. Vereniging „Het Neder landse Trekpaard", die ondanks zijn hoge leeftijd nóg steeds blijk van zijn belangstelling geeft. De organisatie van de fokdag berustte op het terrein bij de heren R. van Waes te Zuiddorpe en L. W. de Regt te Zaamslag, terwijl de heer P. Lako via de microfoon het verloop van de fokdag regelde. De keurmeesters de heren C. van Hoeve uit Groede, J. van 't Westeinde uit Nieuwdorp, A. J. v. d. Meulen uit IJzendijke en Iz. de Buck uit Grijpskerke konden geregeld hun werk in de banen verrichten daar de dieren steeds op tijd werden voorgeleid. Aan het eind van de dag sprak de heer Lako zeer waarderend over de regeling op het terrein. „Steeds is hier van alle kanten medewerking en" aldus de heer Lako, „dit mag wel eens gezegd worden: zonder de voorbereiden de werkzaamheden van de vol ijverige secretaris de heer Iz. de Feijter zou de organisatie en het verloop der keuringen niet zijn, zoaals het steeds was en ook nu weer ten volle tot uiting is ge komen." In verband met de plaatsruim te zal de uitslag van de toege kende bekroningen van de fokdag in het volgend nummer worden opgenomen en laten wij thans hieronder volgen de uitslag van de merrie-premiekeuringen. 2-jarige merries, kleine maat. Ie pr. Gerda, eig. M. L. M. IJse- baert-v. d. Linden, Axel; 2a pr. Wanda v. Margriet, eig. Wed. G. C. de Deckere, St. Jansteen; 2b pr Carla v. Absdale, eig. R. B. Verhelst, Westdorpe; 3a pr. Erna v. Magrette, eig. W. Scheele-van Hoeve, Terneuzen; 3b pr. Astrid, eig. Joh. Piessens, St. Jansteen; 4a pi-. Li'sette v. Nico, eig. Kindn. F. de Jonge, Zaamslag; 4b pr. Carla v. Oudenpolder, eig. Adh. G. J. van Waes, Zuiddorpe. 2-jarige merries, grote maat. Ie pr. Ninette v. d. Stendert, eig. A. Serrarens, Ossenisse; 2a pr. Irena v. 't Hoogland, eig. A. Serrarens, Ossenisse; 2b pr. Nel lie v. 't Lusthof, eig. W. Scheele- van Hoeve, Terneuzen; 2c pr. Bertha Steen, eig. Jos. Dobbe- iaer, St Jansteen; 3a pr. Astrid, eig. J. C. den Hamer, Koewacht; 3b pr. Nora v. Axel, eig. A. L. Scheele, Axel;: 3c pr. Anny van Prosper. eig. Wed, D. Burm, Nw Namen; 3d pr. Betty v. Passluis, eig. mevr. H. A. M. van Waes-v. d. Berg, Westdorpe; 4a pr. Mies v. Gemma, eig. Gebr. M. en O. Laurijs, Westdorpe; 4b pr. Elza v. Gemma, eig. Gebr. M. en O. Laurijs, Westdorpe; 4c pr. Rita v. Truda, eig. Kindn C. J. Staal, Westdorpe. 3-jarige merries, kleine maat. Ie pr. Vera v. 't Plaatje, eig. F. v, d. Waart, St. Jansteen; 2e pr. Connie, eig, Osw. Kerckhaert en Zn Westdorpe; 3a pr. Bianca v. Luc, eig. Gebr. Van Gassen, Os senisse; 3b piEthele v. Flora, «ig. E. A. J. Daelman-Spuessens, Westdorpe; 3c pr. Avina van 't Hoogland, eig. A. Serrarens, Os senisse. 3-jarige merries, grote maat. Ie pr. Jenny, eig. Am. de Clercq, Zuiddorpe; 2a pr. Carla v d. Liniehof, eig. Joh. Piessens, St. Jansteen; 2b pr. Astride v. d. Marcusstraat, eig. Edg. Kockuijt, Zuiddorpe; 3a pr. Olga v. Ouden- poldeteig. P. F. Baert, Koe wacht; 3b pr. Polka v. d. Zeedijk, «g. D. J. P. Daelman, Westdor- •pe; 4a pr. Lena v. Oudenpolder, eig. Adh. Gh. J. van Waes, Zuid dorpe; 4b pr. Nita v. Truda, Kin deren C. J. Staal. Westdorpe. I-jarige merries, kleine maat. la pr. Lizette v. h. Meerhof, eig. J. Apers en W. Brooijmans, Kuitaart; lb pr. Duchette v. Mar griet, eig. wed. G. C. de Deckere, St. Jansteen; 2e pr. Ingrid v. Vic tor, eig. P. Samijn, Zuiddorpe; 3e pr. Mien v. Stoppeldijk, eig. P. Suij, Absdale; 4e pr. Charmante v. Absdale, eig. J. A. M. de Buck, Absdale. 4-jarige merries, grote maat. Ie pr. Victorina, eig. J. C. den Hamer, Koewacht; 2e pr. Gerda v. Melo, eig. M. L. M. IJsebaert- v. d. Linden, Axel; 3e pr. Ida v. Oudenpolder, eig. Adh. Gh. J. v. Waes, Zuiddorpe; 4a pr. Flora v. Oudenpolder, eig. wed. C. C. van Haelst, Zuiddorpe; 4b pr. Norma v. Oudenpolder, eig. Adh. Gh. J. van Waes, Zuiddorpe. 510 jarige merries, kl. maat. la pr. Nadia, eig. D. Burm, Nw Namen; lb pr. Nellie v. Zuiddor pe, eig. Edg. Kockuijt, Zuiddorpe; lc pr. Ria, eig. Osw. Kerckhaert en Zn, Westdorpe; 2a pr. Stella v. Eversdam, eig. Cyr. van Over loop, Zuiddorpe; 2b pr. Leonora v. Steen, eig. Jos. Dobbelaar. St. Jansteen; 2 c pr. Unica, eig. M. A B. Puijlaert, Zuiddorpe; 2d pr. Annie v. Axel, eig. A. L. Scheele, Axel; 2e pr. Trix v. d. Zeedijk, eig. D. J. P. Daelman, Westdor pe; 3a pr. Irma v. 't Hoogland, eig. A. Serrarens, Ossenisse; 3b pr. Farida v. Melo, eig. E. Ver- straaten Graauw; 3c pr. Monna v. Herseur, eig R. B. Verhelst, Westdorpe; 3d pr. Clara, eig. Edg. Kockuijt, Zuiddorpe; 3e pr. Honda v. Duboishoeve, eig. W. L. den Hamer, Axel; 4a pr. Rabie, eig. mej. N. Dieleman, Zaamslag; 4b pr. Suzanna v. Kruispolder, eig. Th. Maerman', Kloosterzan- de; 4c pr. Honny v. 't Hoogland, eig. A. Serrarens, Ossenisse; 4d pr. Ronny v. Zuiddorpe, eig. M. A. B. Puijlaert, Zuiddorpe; 4e pr. Gertruda d'Ahea, eig. R. Doffe- mont, St Jansteen; 4f pr. Jenny v. Alstein, eig. F. v. d. Waart, St. Jansteen; 4g pr. Jeannette v. Sas sing, eig. R. Ducarmon, Sas van Gent. 510 jarige merries, gr. maat. Ie pr. Olga v. Trui, eig. Am. de Clercq, Zuiddorpe; 2a pr. Hermi ne v. Eversdam, eig. Cyr. v. Over loop, Zuiddorpe; 2b pr. Metha v. Zuiddorpe, eig. M. A. B. Puijlaert, Zuiddorpe; 2c pr. Stella v. Rei gersbosch, eig. M. L. M. IJse- baert-v. d. Linden, Axel; 2d pr. Rita v. Passluis, eig. mevr. H. M. A. van Waes-v. d. Berg, Westdor pe; 3a pr. Frida v. Veerwijk, eig. Alph. Mangnus, Bosehkapelle; 3b pr. Elsa, eig. A. L. Scheele, Axel; 3c pr. Hilda, eig. J. E Asselman, Schuddebeurs; 4a pr. Soraya, eig. F. de Putter, Zaamslag; 4b pr. Diana v. h. Waterhof, eig. J, A Dees, Terneuzen; 4c pr. Duches- se, eig. wed. M. van Hecke, West dorpe. Merries ouder dan 10 jaar. Ie pr. Erna v. Kijkuit, eig. J. A. Bonte, Clinge; 2e pr. Annie v. Passluis, eig. mevr. H. M. A. van Waes-v. d. Berg, Westdorpe. (Advertentie) Van de Amerikaanse proefbasis te Cape Canaveral in Florida is woensdagavond een interconti nentale Tlior-raket gelanceerd, die een levende muis bevatte. De tweedelige raket is afge vuurd op een denkbeeldig doel in de Atlantische Oceaan, c.a. 9600 km ten zuidoosten van Florida. De deskundigen van de Ameri kaanse luchtmacht hopen dat de kop van de raket met de muis te ruggevonden kan worden en dat de muis het avontuur zal over leven. Om de raket de meer dan in tercontinentale afstand van 9600 km te laten afleggen, had men de gewone Thor-raket voorzien van een gewijzigde Vanguard-ra- ket, die dienst deed als tweede trap. Dit is de eerste Amerikaan se proef om een raket zo'n enor me afstand te laten afleggen. Bij een vroegere proef met een UIT INRICHTING ONTSNAPTE GEPAKT De 72-jarige H. de Groot uit Wezep, die enkele dagen geleden ontsnapte uit de inrichting Er- raelo te Veldwijk, is woensdag in gerekend door de vrouw van de posteommandant W. Gerlag van de rijkspolitie te Ermelo. Mevr. Gerlag kreeg de tip, dat De Groot zich vermoedelijk ophield ïn het Elspeterbos. Daar haar man niet thuis was.' huurde mevrouw Gerlag onmid dellijk een auto en reed naar het foos. Zij vroeg zijn naam en toen het „De Groot" bleek te zijn, no digde zij hem uit mee te rijden. De Groot stapte in en zat een half uurj te later weer veilig in de inrichting. De man had zich enkele weken geleden in zijn huis opgesloten en de woning vervolgens in brand gestoken. De bemiddelingscommissie in zake het tussen de directie van de K.L.M. en de vereniging van K.L.M.-vliegers gerezen geschil, welke bestaat uit de heren mr. F. H. A. A. de Graaff, F. H. Ter- windt, A. Bprst Pzn, C. van Win gerden, J. Middelhuis en M. Rup- pert, alleen voorzitters der werk gevers- en werknemersvakcen- tralen, heeft gisteren te Utrecht opnieuw met partijen vergaderd. Partijen hebben in deze samen, komst alsnog overeenstemming bereikt. Een technische herzie ning van het salarissysteem zal tot stand gebracht worden, wel ke herziening per 1 juli 1958 in werking zal treden. De in deze technische herzie ning vervatte salarisverbetering blijft binnen de grens, gesteld in de uitspraak van minister Suur- hoff. Voorts zal in verband met de lange duur der onderhande lingen vanaf 1956) een uitkering ineens worden verstrekt. Partij en hebben de overeenkomst don derdag ten overstaan van de be middelingscommissie onderte kend. De bemiddelingscommissie zal thans nog een nader advies uitbrengen over de organisatie van het in de toekomst te voeren overleg. Jupiter-raket is men er in ge slaagd dé neuskegel naar de aar de te laten terugkeren zonder dat hij bij de terugkeer in de damp kring door de grote wrijving ver brandde. Dit laten terugkeren van de neuskegel naar de aarde is ook het voornaamste doel van deze proef. Men hoopt echter te vens ervaringen, op te doen die nodig is voor een schot naar de maan. De luchtreis van de muis, die „Mia" wordt genoemd zou vol gens de plannen dertig minuten duren. In de neuskegel bevindt zich een radiozender die het op sporen van de kegel na de lan ding in de Atlantische Oceaan in de buurt van het eiland Ascun- sion mogelijk moet maken. De Thor-raket is de trots van de Amerikaanse luchtmacht. Bij vorige proeven heeft een raket van dit type een afstand van 4000 km afgelegt. Voor deze proef die tot op het laatste ogenblik ge heim is gehouden, heeft men de Thor-raket gekoppeld aan de Ab- le-raket die gebruikt wordt voor aandrijving van de Vanguard. De Thor-Able die hierdoor ont stond zag er voor de lancering uit als een reusachtige kaars in een kandelaar. Het gevaarte was 24 meter hoog. Op de proefbasis heeft zich woensdag voor het eerst een do delijk ongeval voorgedaan. Een arbeider is van een 30 meter ho ge stelling voor het monteren van Atlas-raketten gevallen en om het leven gekomen. Dit is de tweede proef met een Thor-Able. De eerste op 23 april j.l. is mislukt. Het zoeken naar de neuskegel, die toen ook een levende muis bevatte, moest men opgeven. De Amerikaanse en de Ca nadese regering hebben donder dag de oprichting bekendge maakt van een gemeenschap pelijk ministerieel comité van zes leden, dat zich met politie ke kwesties betreffende de ver dediging van Noord-Amerika in algemeen NAVO-verband be zig zal houden. Het comité dat periodiek nu eens te Washing ton dan weer te Ottawa zal vergaderen, zal beurtelings door minister Dulles en zijn Cana dese ambtgenoot Sydney Smith worden geleid. EXAMENS LANDBOUW HOGESCHOOL WAGENINGEN. Aan de landbouwhogeschool zijn geslaagd voor het propaedeutisch examen mej. M. J. Frijling te Breskens en de heer W. de Feij ter te Axel. Propaedeutisch examen civiel-ingenieur. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propae deutisch examen voor civiel-inge nieur onze stadgenoot de heer J. A. Drok. Geslaagd. Aan de R.K. universiteit te Nij megen slaagde voor het kandi daatsexamen geneeskunde deel 2 de heer W. J. van Remortel al hier. Aanrijding Dinsdagnamiddag ongeveer 3 uur had aan de ingang van de superfosfaatfabriek een aanrij ding plaats tussen een vracht auto en een scooter. De vrachtauto, bestuurd door C. J. uit Nieuwvliet, kwam uit de richting Zelzate en wilde linksaf slaan om het terrein van de su perfosfaatfabriek op te rijden. Hierbij moest hij het fietspad kruisen en toen enkele wielrij ders zich op dezelfde hoogte op het fietspad bevonden, remde de chauffeur af om de wielrijders tc laten passeren. Een achterop ko mende scooter, bestuurd door de heer F. V. uit Assenede, reed par does tegen de vrachtauto op. De aanrijding bleef beperkt tot mate riële schade aan de scooter. Geslaagd Voor het A.V.V. I examen (Al gemene Vrouwelijke Vorming) slaagden te Eindhoven de dames Nelly Kieboom, M. Maas, beiden uit Sas van Gent en R. Kamoen en M. van Mol uit Westdorpe. Kermis. De kermis belooft ditmaal wel iets levendiger te worden dan vorig jaar en de kinderen zullen in geen geval in hun verwachtin gen teleurgesteld worden. Voor de ouderen staan schietin gen op het programma en zal er gelegenheid .tot dansen zijn. Zoals reeds gemeld gaat de wielerkoers op zaterdagmiddag niet door en zal in de plaats daarvan kermismaandag een ster- rit worden gehouden. Het comi té hiervan zal ook in de toekomst er naar streven om een behoor lijk programma op te stellen, waarbij vooral aandacht zal wor den geschonken aan de kermis maandag. De sterrit van dit jaar, die maandag te 2 uur aanvangt, is de eerste bescheiden stap in deze richting. Flamingo's in het Brouwers- havense Gat. Tijdens een excursie van de Vereniging Vogelwacht Schou- wen-Duiveland op een 61 hecta ren grote zandplaat in het Brou- wershavense Gat, hebben orni thologen tot hun grote verbazing ontdekt, dat op deze plaat, die een van de grootste broedplaat sen in ons land voor meeuwen, visdiefjes, en sterns is, twee fla mingo's verblijven. Deze vogels komen vrijwel nooit in West-Europa voor. Het laatst zijn ze gesignaleerd in 1953 op het eiland Texel. De flamin go's waren zeer schuw, zodat men de veronderstelling, dat ze uit een dierentuin ontsnapt zou den zijn, als onjuist meende te kunnen verwerpen. De vogels zijn roze gekleurd en hebben lichtgele vleugels met zwarte vleugeltippen. Vakdiploma. Bij het te 's-Gravenhage gehou den examen voor het diploma Vakbekwaamheid voor de klein handel in tot verbruik bereide Ta bak, slaagde mevr. P. van Houte- Karels, alhier. VERKEERSONGELUK DODELIJK De 66-jarige mevrouw C. de GrootJansen uit Badhoevedorp die donderdagmorgen om 10 uur rijdende op een bromfiets op de Sloterweg de voorrangsweg Schipholweg te Badhoevedorp wilde oversteken, is aangereden door een bestelauto, die in de richting Haarlem reed. Zij werd per ziekenauto naar het Wilhelminagasthuis te Am sterdam gebracht, waar zij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden In de ontslagbrief van Ham- marskjoeld aan Bang-Jensen, de Deense functionaris bij de V.N., die ontslag heeft gekre gen omdat hij geweigerd heeft bepaalde documenten aan Dag Hammarskjoeld te overhandi gen. staat dat het in dienst houden van Bang-Jensen bij de V.N. „onverenigbaar is met de handhaving van een hoog ni veau van efficiënte dienstuit voering". De brief van Ham marskjoeld is woensdag gepu bliceerd. Zoals bekend werd Bang- Jensen in december geschorst nadat hij geweigerd had be paalde documenten, waaronder de lijst van namen van getui gen, die verklaringen hadden afgelegd voor de V.N.-commis sie voor Hongarije, aan Ham marskjoeld te geven. Bang- Jensen stelde dat het overhan digen van de lijst schending' van het in hem gestelde ver trouwen zou betekenen, omdat de getuigen hem hun namen genoemd hadden op voorwaarde dat hij deze namen aan nie mand bekend zou maken. In de brief van Hammars kjoeld wordt gezegd dat Bang- Jensen m.i.v. 3 juli ontslagen is en dat hij schadevergoeding zal krijgen voor het niet in acht nemen van de ontslagtermijn van drie maanden. Volgens wel ingelichte kringen kan Bang- Jensen rekenen op een bedrag van circa 30.000 dollar. Bang-Jensen heeft onmiddel lijk bij Hammarskjoeld tegen de publikatie van de brief, waarin een aantal beschuldi gingen aan zijn adres wordt ge uit, geprotesteerd. De brief be vat veel verklaringen die dui delijk in strijd zijn met feiten die de secretaris-generaal wel bekend zijn, zo verklaarde Bang-Jensen tegenover de pers. In ds 15e étappe van de Ronde van Frankrijk, van Luclion naar Toulouse (176 km), heeft de Ne- iux-ploeg zijn tweede renner ver loren. Na nog- geen 40 km kwam Martin van den Borgh ten val. Hij sloeg met 't hoofd tegen de grond en bleef buiten bewustzijn liggen. Na enkele minuten kwam de Nederlander weer bij kennis, waarna hij naar een ziekenhuis werd vervoerd. Tourarts Dumas heeft hem daar onderzocht en toen bleek dat de verwondingen niet van zo'n ernstige aard waren als aanvankelijk werd gevreesd. Van den Borgh's linker sleutel been bleek ernstig gekneusd, doch niet gebroken. Van den Borgh zal vandaag al terugreizen naar Nederland. Bahamontes had het ook in de ze étappe weer op de bergpre- mies voorzien. Hij was het die de toppen van de Col des Ares, de Col du Portet d' Aspet als eerste passeerde. Daarna liet hij zich door het peloton inhalen. Het peloton viel in twee grote IIJULI-16eET 187KM FUSIE TUSSEN STORMVOGELS EN V.S. V. Op de ledenvergaderingen van de semi-profclubs Storm vogels en V.S.V. is woensdag avond besloten een fusie aan te gaan. De nieuwe ver eniging zal de naam Velser Sportvereniging Stormvogels dragen. De beide clubs zullen volkomen in elkaar opgaan, d.w.z. dat ook de amateurelf tallen onder de nieuwe naam zullen spelen. De vereniging heeft ook nieuwe clubkleuren. Men zal uitkomen in oranje shirts en witte broeken. In bei de vergaderingen zijn de fusie plannen aangenomen na hevige debatten. De Britse regering heeft be sloten sir Ali Abdoel Karim niet langer te erkennen als sultan van Lahej, de grootste staat in het westelijke deel van het Britse protectoraat Aden. Dit is donderdag door de mi nister van Koloniën Lennox- Boyd in het Lagerhuis bekend gemaakt. Volgens de minister heeft de sultan sinds geruime tijd een koers gevólgd die overenigbaar is met de verdra gen welke hij met de Britse re gering heeft gesloten. De sultan kwam in april voor een particulier bezoek van drie maanden naar Engeland. Hij mag niet meer naar het pro tectoraat terugkeren. Zoals ge meld is twee weken geleden de commandant van de troepen van Lahej welke door Enge land worden bekostigd met een aantal van zyn militairen met medeneming van vracht auto's, wapens, munitie en een aanzienlijk deel van de staats kas naar Jemen gedeserteerd. 2.. Gevolgd door zijn knechten rijdt Olaf de Berenjager in galop de helling af en houdt op korte afstand van de Noorman en zijn gezelschap zijn ros in. „Welkom, heer ko ning", klinkt Olaf's stem luide, terwijl hij zijn harige arm op heft. Vluchtig glijdt zijn blik langs Erwin heen, dan stormt hij met een brede grijns op Svein Langtand toe. „Gegroet braaf mak kertje", buldert hij. „Gegroet klein ven tje", klinkt Svein's antwoord dreu nend cn na dit weerzien lussen de twee geweldenaars is het ijs ge broken. „Het is goed je weer te zien, koning", gromt Olaf, die tussen Eric en Svein komt rijden. „Ik heb geen zin in al die plichtplegin gen. Daar breng ik nooit iets van terecht. Ik heb een stel prachtige beren in de omtrek waargenomen. Wolven ook, dat is niet zo aardig; paar stuks vee te pakken geno men". Zo al pratend rijden zij voort. De ervaringen van de winter worden uitgewisseld. Olaf luistert belang stellend naar de berichten over koningin Winonah, die in de loop van het voorjaar terug verwacht wordt en informeert hoe de bouw van de koningsburcht vordert. Gaandeweg verdwijnt Eric's ge drukte stemming en als hij merkt dat Olaf ook Erwin gewoon in de gesprekken betrekt, vraagt hjj zich af of hij zich niet nodeloos zorgen gemaakt heeft. Tot Olaf opeens met stemverhef fing opmerkt: „Die Arnar is een puike jongen! Een kerel naar mijn hart. Hij lijkt op my. waarachtig, maar dat is toeval natuurlijk, ha ha ha. Een beter man zou Ingrid niet kunnen krijgen. Hij is nog een stamhoofd ook, uit Jamtland". Ongemerkt poogt Eric het ge sprek in andere banen te leiden, maar het ontgaat zijn reusachtige gastheer en tersluiks kijkt de Noor man naar zijn zoon. De jonge Noor is wat afzijdig gaan rijden en zijn gezichtsuitdruk king verraadt, dat er weinig hoeft te gebeuren of de jachtpartij ver andert in een vechtpartij groepen uiteen. In de voorste groep bevonden zich alle favorie ten. Op de wielerbaan van Tou louse schoot de snelle Darrigade ineens naar voren en in de sprint versloeg hij de Italiaan Favero. Het tweede peloton, met Wim van Est en Kersten, volgde op bij na 25 minuten. Voor het bergklassement wa ren donderdag twee cols opge nomen, namelijk de col Des Ares (3e categorie i en de Aspet (2e categorie). De volgorde van doorkomst was: Col des Ares. 1. Bahamontes; 2. Gaul op 35 sec.; 3. Reitz; 4. Van den Borgh; 5 Suarez. Col Du d'Aspet. 1. Bahamon tes; 2. Gaul op 44 sec.; 3. Dotto; 4. Damen; 5. Ernzer; 6. Favero. 1. Darrigade (Fr.) 4.40.41 met bon. 4.30.41 2. Favero (Italië) 4.40.41 met bon. 4.40.41 3. Padovan (Italië) 4.40.41 4. Bauvin (Fr.) z.t. 5. Piet van Est (Nelux) z.t. 6. Nencini (Italië) z.t. 7. Groussard (Fr.) z.t. 8. Delberghe (Parijs N.O.) z.t. 9. Gay (Ctr. Z.-Fr.) z.t. 10. Anquetil (Fr.) z.t. 11. Ernzer (Nelux) z.t. 12. Planckaert (België) z.t. 13. G. Desmet (België) zt. 14. Voorting (Nelux) z.t. 15. Christian (Int. ploeg) z.t. 16. Robinson (Int. ploeg) z.t. 17. Annaert (Parijs N.O.) z.t. 18. Chaussabel (Ct. Z.-Fr.) z t. 19. Botella (Spanje) z.t. 20. Thomin (W.Z.W.) z.t. 23. Bobet (Fr.) z.t. 25. Damen (Nelux) z.t. 26. Bolzan (Nelux) z.t. 31. Gaul (Nelux) z.t. 33. Schmitz (Nelux) z.t. 35. DeJongh (Nelux) z.t. 37. Geminiani Ctr. Z.-Fr.) z.t. 46. Wim van Est (Nelux) z.t. 49. ex aequo een groot peloton met o.a. Kersten 5.05.2S 1. Favero (Italië) 69.08.44 2. Geminiani (C. Z.-Fr.) 69.09.41 3. Bauvin (Fr.) 69.14.17 4. G. Desmet (België) 69.14-39 5. Blanckaert (België) 69.17.41 6. Anquetil (Fr.) 69.18.00 7. Botella (Spanje) 69.19.01 8. Gaul (Nelux) 69.19.25 op 10 min. 41 sec. 9. Robinson (Int. ploeg) 69.19.45 10. Bobet (Fr.) 69.20.06 11. Brankart (België) 69.30.42 12. Adriaenssens (België) 69.21.21 13. Nencini (Italië) 69.22.12 14. Darrigade (Fr.) 69.22.51 15. Hoevenaers (België) 69.25.50 16. Rohrbach Ctr. Z.-Fr.) 69.27.19 17. Bergaud (Fr.) 69.27.31 18. Ernzer (Nelux) 69.27.58 19. Delberghe (Parijs N.O.) 69.29.29 20. Voorting (Nelux) 69.31.24 21. Piet van Est (Nelux) 69.32.14 25. Damen (Nelux) 69.34.40 31. De Jongh (Nelux) 69.44.27 32. Bolzan (Nelux) 69.45.18 33. Schmitz (Nelux) 69.47.58 55. Wim van Est (Nelux) 70.12.59 66. Kersten (Nelux) 70.20.49 Behalve onze landgenoot Van der Borgh hebben ook Mallejac (W.Z.W.)Barone (Parijs N.O.) en Foré België) in de vijftiende étappe de strijd gestaakt. 1. Frankrijk 14.01.03 2. Italië 14.01.33 3 .Neluxploeg 14.02.03 4. Parijs Noord Oost z.t. 5. Centr. Zuid-Frankrijk z.t. 6. België z.t. 7. Zw-Duitse ploeg 14.05.50 8. Spanje 14.14.04 9. Intern, ploeg 14.26.50 10. West Zuid West 14.51.37 1. Frankrijk 207.52.23 2. België 207.53.02 3. Centr. Z—Frankrijk 208.11.52 4. Neluxploeg 208.18.47 5. Italië 208.24.36 6. Intern, ploeg 208.43.20 7. Spanje 208.51.04 8. Parijs N.O. 209.25.44 9. Zw.-Duitse ploeg 209.29.17 10. West Zuid West 209.37.47 1. Bahamontes (Spanje) 35 pnt 2. Gaul (Nelux) 3. Damen (Nelux) 23 pnt 11 pnt 4. Robinson (Int. ploeg) 10 pnt 5. Bergaud (Fr. Nat.) 9 pnt 6. Bobet (Fr. Nat.) 8 pnt 7. Brankart (België) 7 pnt 8. Ferlinghi (Italië) 7 pnt 9. Anquetil (Fr. Nat.) 6 pnt 10. Vlayen (België) 6 pnt De prijs voor de meest-onge- lukkige renner werd toegekend aan de Nederlander Martin van den Borgh, die tengevolge van een val na 40 km de strijd moest staken. De prijs voor de meest-strijd- lustige renner werd niet toege kend. Puntenklassement 1. Graczyk (Ctr. Z.-Fr.) 220 pnt 2. Darrigade (Fr. Nat.) 254 pnt 3. Bauvin (Fr. Nat.) 256 p1!' 4. Planckaert (België) 269Pn| 5. Gilbert Desmet (B.) 318 pn' 6. Gainche (W.Z.W.1 326 p"; 7. Robinson (Int. ploeg) 337 Pn' 8. Delberghe (Parijs N.O.) 376 pn' 9. Hoevenaars (B.) 403 pt 10. Piet van Est (Ned.) 415 P"' 11. Wim van Est (Ned.) 417 Pnj 14. Voorting (Ned.) 477 Pn'

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2