De geluidsmuur Wodka en kaviaar op 10.000 meter boven Nederland RECHTSZAKEN Wat brengt de radio? 12e jaargang na. 4417 Laatste oefenvluchi van de Tupolev-104 =8togTotK' V' d' M' wegens De geur zegt reeds „welkom!1 ROOD MERK PAARS MERK Donderdag 10 juli 1958 DE VRIJE ZEEUW Ergens boven Groningen, op zeker 10.000 meter hoogte, in een ijle lucht met een buitentempe ratuur van minus 15 graden Cel sius en een warmte van 22 gra den in de cabine, schonken de twee stewardessen van de Rus sische luchtvaartmaatschappij Aeroflot wodka aan de genodig den, die de laatste oefenvlucht van de Tupolev-104 onder gezag voerder Soldatov meemaakten en bij deze drank (voor de Neder landse gasten aan boord wel wat vroeg op de dag) werden sand wiches met kaviaar geserveerd. Even te voren was de machine de Afsluitdijk gepasseerd, op die hoogte slechts een streepje van enkele centimeters afmeting. Boven het noordelijk deel van ons land heerste een lichte be wolking, maar de Tupolev be woog zich met een snelheid van 850 km in de zonnige hemelruim te. kruiste van de Duitse grens in oostelijk Groningen tot Enk huizen via de luchtwegen enkele malen heen en terug om het uur liegen vol te maken. Nederland bleek van uit die hoogte Am sterdam was maar een inktvlekje beneden ons heel erg klein te zijn en de snelheid, waarmede de twee zoemende straalmotoren I het vliegtuig voortbewogen, leg- den nog eens in het bijzonder de klemtoon op de geringe geogra fische afmetingen van ons land. Bii hangar zeven stond de Tu- 1 polev in de vroege morgenuren gereed om het gezelschap, dat uit veertig personen bestond, op te nemen. In het voorste gedeelte van de cabine zijn de stoelen van de eerste klasse passagiers ge plaatst en in het achterste stuk staan de rijen zetels voor de toe ristenklasse. Beide zijn geschei den door een grote pantry. Een van de stewardessen ver telde, dat er geen verschil in prijs tussen de beide klassen wordt toegepast in Rusland. Het enige verschil is eigenlijk, dat in de eerste klasse twee rijen van elk twee stoelen zijn geplaatst en in de toeristenklasse twee rijen van resp. 3 en 2 zetels. Zonder veel trillingen taxiede de Tupolev van hanger zeven naar de kop van startbaan 23, waarbij de zeer korte draai van het toestel opviel. Om precies 9.26 uur kreeg gezagvoerder Soldatov toestemming van de verkeerstoren om te starten. De motoren draaiden op vol vermo gen, zonder dat het geluid hin derlijk was voor de passagiers, die op normale wijze met elkaar konden praten. Na een aanloop van 1700 meter en met nog ruim 600 meter reserve verhief de Tu polev zich na enkele seconden van de baan, scherp opstijgend. Na voldoende hoogte te hebben gekregen werd onmiddellijk een scherpe bocht naar links ge maakt. Met een klimsnelheid van 900 meter per minuut zonder dat dit hinderlijk was voor de inzit tenden, lag de Tupolev binnen enkele minuten al op 3000 meter hoogte boven Enkhuizen. Van re- mous was geen sprake, trillingen waren er nauwelijks, althans niet 8 maanden geëist tegen marihuana-handelaar Tegen de 24-jarige uit Cura cao afkomstige zeeman R. C.R., die in het afgelopen jaar ir* Amsterdam heeft gewoond, heeft de officier van Justitie bij de rechtbank te Amsterdam gisterochtend wegens het in be zit hebben van Indische hen nep (marihuana) 8 maanden go ngenisstraf met aftrek ge- eist. De verdachte, die in Neder land nog een blanco strafblad heeft doch in Curagao met de justitie in aanraking is geweest en daar geruime tijd in een op voedingsgesticht heeft doorge bracht, bekende marihuanata- bak ie hebben gekocht, er siga retten van te hebben gerold, deze zelf te hebben gerookt, I na ar ook aan Amerikaanse mi- 1 litairen verkocht te hebben. Volgens zijn verklaring had hij de tabak van een Afrikaan se zeeman voor 100 gekocht. Met de verkoop van de sigaret ten zou hij circa 400 A 500 gul den hebben verdiend. De als getuige gehoorde brigadier-re- Icherch verklaarde echter de ster. e ir.duk te hebben, dat ver- dachte de werkelijke verkoper niet v/ii verraden. „De handel in marihuana tiert nog welig", zei hij. „Er zijn vele Amerikaanse verlofgangers, bijna altijd van de militaire luchtbases in Duitsland, die speciaal naar Amsterdam ko men om hier marihuana-siga- retten te kopen. Soms vaardigt men op die vliegvelden enkele militairen af om voor hele groe pen de inkopen hier te doen". De president bevestigde, dat het uiterst moeilijk is om de medewerking van Amerikaanse militairen te krijgen bij de op sporing van de broeinesten in Amsterdam, „omdat in Ameri ka voor deze handel zulke krankzinnige hoge straffen worden uitgedeeld". Hij noemde m dit verband een minimum p«af van 30 jaar. Dp raadsman van verdachte «zocht de rechtbank over te tot het opleggen van een gecombineerde straf met als ^orwaarde voor het voorwaar de deel, dat verdachte terug r,r -„en naar Curagao. De ipS1 zei echter, dat dit on- ïo 's> omdat de verdachte «reft erlandse nationaliteit uur V°lgt °P 15 juli '4-jarige tot 10 jaar veroordeeld de'' !,»5 nectltshof te Leeuwar- liarifp w Sisterochtend de 74- iio moord veroordeeld ,et ,jaar gevangenisstraf teiiini en terbeschikking- Jat hft Vun de regering, om- ra i?of het niet verant- _oi/„,„Cht,te' dat Van der M. iérinrtleeii. ln de maatschappij «erugkeert. De rechtbank te Leeuwarden had hem twaalf jaar met aftrek opgelegd en de procuerur-generaal vorderde dertien dagen geleden bevesti ging van dat vonnis. De ver dachte had in juni en juli 1956 verschillende keren met een luciferhoutje rattekruid ge smeerd op het brood van mede bewoner S. Starkenburg van het rusthuis te Weidum (Fr.) waar Van der M. vertoefde. Daardoor moest het slachtoffer enige dagen het bed houden. „BUURMAN AAN DE OVERZIJ" WORDT VERWIJDERD Dinsdagochtend heeft de pre sident van de Amsterdamse rechtbank, mr U. W. H. Sthee- man, uitspraak gedaan in het kort geding tussen twee winke liers uit de Oude Brugsteeg te Amsterdam» Hij besliste dat de heer J. van Gameren, die evenals de eiser, de juwelier E. Vorst, in zijn winkel souverniers verkoopt, zijn winkel souveniers verkoopt, étalage moet verwijderen. Dat gedicht luidde: Mijn buurman aan de overzij spreekt steeds zijn mond voorbij Als gij wat weten wilt van mijn gezin stapt dan bij hem de winkel in. De president was van mening dat deze affaire uitgaat boven een gewone burenruzie en dat de gedaagde partij met het tentoon stellen van dit rijmpje gehandeld heeft in strijd met de in het maatschappelijk verkeer betame lijke zorgvuldigheid. Hij gelastte gedaagde het bord onmiddellijk te verwijderen en niet meer el ders voor het publiek zichtbaar op te hangen op straffe van een dwangsom van vijfhonderd gul den. Voorts was gevraagd ge daagde te gelasten in de Oude Brugsteeg niet meer publiek aan te spreken met de raad bij eiser geen souveniers te kopen. Ge daagde ontkende dit ooit gedaan te hebben. De president was van mening dat er onvoldoende be wijs was op dit punt en zag dus geen aanleiding ten aanzien van dit verzoek de gevraagde voor ziening te treffen. Hij bepaalde ten aanzien van de gedingkosten dat iedere partij haar eigen kos ten moet dragen. DRIE JAAR WEGENS SCHIETPARTIJ Het gerechtshof te 's Herto genbosch heeft H. C. uit Oploo, die op 23 juni terecht stond, omdat hij op 2 juni van het vo rige jaar pistoolschoten had ge lost op familieleden van zijn verloofde, veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en onvoorwaar delijke terbeschikkingstelling van de re:gering. De procureur- generaal had tegen hem vier jaar geëir.t. De verdediger van C., mr. H. Berge uit Vught, zal namens zrijn client tegen dit ar rest cassatie aantekenen. in het gedeelte van de cabine voor en bij de deltavleugel. Al leen degenen, die in de achterste stoelen zaten, voelden iets van vibratie, veroorzaakt door de krachtig uitstromende gassen der beide motoren. Snel klom de machine tot 7500 meter, de Afsluitdijk gleed onder ons weg als een heel klein stuk je lint, en boven het licht be wolkte Friesland werd een hoog te van 10.000 meter bereikt. Nederlandse straaljager begeleidde Van nog grotere hoogte dook een straaljager van de luchtbases Leeuwarden naar de Tupolev toe en bekeek het vreemde vliegtuig eens van alle kanten en de Hun- ter begeleidde het Russische toe stel een heel eind op weg naar de Nederlands-Duitse grens. Daar maakte gezagvoerder Soldatov 'n bocht met een helling van niet minder dan dertig graden. Een bocht wordt gemeenlijk met een helling van 15 graden uitgevoerd, zodat ditmaal de inzittenden aan 'n speciale proef inzake de aan trekkingskracht der aarde wer den blootgesteld. Maar weinig of niets hebben de genodigden er van gemerkt, trouwens het toe stel bewoog zich op 10 km hoog te majestueus zwevend in het zonlicht (dit was geen vliegen meer) met een snelheid van bijna 900 km in het uur boven Neder lands grondgebied, van Enkhui zen naar Groningen drie maal in totaal heen en terug, om daarna in een rechte naderingsvlucht naar Schiphol koers te zetten, da lend van die grote hoogte in slechts enkele minuten. Toen wij vroegen hoeveel zo'n Tupolev-104 kostte antwoordde een der Russische leiders, dat voor de export het toestel 15 miljoen roebel moet opbrengen, met een levertijd van slechts 14 dagen Omtrent het brandstofgebruik kon men geen inlichtingen ver strekken. De meningen der Ne derlandse deskundigen liepen op dit punt nogal uiteen. Na over Schiphol en Fokker op lage hoogte te zijn gevlogen, maakte de Tupolev een grote bocht en om 10.32 uur, na 1 uur en 6 mi nuten in de lucht te zijn geweest, raakten de wielen van het lan dingsgestel weer de korte baan 23, waarbij het stopzetten van het autoverkeer op de Schipholweg voor de inzittenden van de Tupo lev duidelijk zichtbaar was. In 1 uur en 6 minuten was een afstand van bijna 800 km afge legd, vergelijkbaar met de route Amsterdam-Parijs heen en terug door de lucht. De landingssnel heid bedroeg 270 km in het uur. Na afloop verklaarde gezag voerder Soldatov (gehuwd, 35 jaar, vader van een jongen en een meisje), dat hij 12.000 vlieg uren op zijn conduitestaat heeft. Hij was vol lof over de medewer king en hulp, welke hij van de Nederlandse autoriteiten had ontvangen. Gevaar van havenstakingen in Engeland In de ontwikkeling van de kwestie der lonen van de ha venarbeiders in Engeland heeft zich een keer ten kwade voor gedaan, aldus meldt deTimes" doordat de besprekingen tussen de vakverenigingsvertegenwoor digers en de verzoeningsinstan tie van de regering in het slop geraakt schijnen te zijn. O'Lea- ry, de secretaris voor de haven arbeiders van de grote vakbond van transport en andere arbei ders verklaarde zeer teleurge steld te zijn. Men wilde thans rapport uitbrengen aan een landelijke conferentie voor de havenarbeiders. Van de zijde der werkgevers was geen enkel aanbod gedaan. De vakvereni gingen wensten geen staking maar zij waren vastbesloten een loonsverhoging tot stand te brengen en daartoe zou een staking noodzakelijk kunnen worden, zo zei O'Leary. Het eerste verzoek om een aanzienlijke loonsverhoging voor honderdduizend havenar beiders is op 11 april ingediend. Dit verzoek is tot tweemaal toe door de werkgevers afgewezen zonder dat een tegenaanbod.- werd gedaan. Na de tweede af wijzing wendden de havenar- 5 beidersvakverenigingen zich tot het ministerie van Arbeid. FRANKRIJK Nieuwe belastingen te verwachten De Franse regering zal per eind juli een aantal financiële maatregelen afkondigen, die zijn gericht op het herstel van het begrotingsevenwicht. Hieronder valt een aantal belastingen die zullen worden opgelegd aan de „bezittende groep". Zo zullen spe ciale belastingen worden gehe ven op het bezit van dure auto's en het bouwen van luxe wonin gen. Tevens wordt een verhoging van de inkomstenbelasting over wogen. Welingelichte kringen voegen hier echter aan toe dat de fiscale verhogingen niet zullen drukken op de kleine inkomens terwijl te vens geen belastingverhogingen zullen plaats vinden die de prijs van de eerste levensbehoeften zouden verhogen. De Franse re gering wenst in de eerste plaats te streven naar een verlaging van het prijsniveau. De eerste minister heeft daarom maandag de landbouwers reeds verzocht hun prijzen met 5 pet. te verla gen, wat betreft de industriële artikelen zijn dergelijke prijsver lagingen in studie. In een aantal gevallen is een dergelijke prijsverlaging onder de huidige omstandigheden echter niet mogelijk zodat van een alge mene prijsverlaging in deze sec tor nog geen sprake kan zijn. DODELIJK VERKEERSONGELUK. Maandagmiddag is de 8-jarige W. L. Hartog, die op de Kanaal dijk te Koedijk nabij de ouder lijke woning onverwachts de weg overstak, aangereden door een passerende bestelauto. Met een zware hersenschudding werd de jongen naar het centraal zieken huis te Alkmaar overgebracht, waar hij in de loop van maan dagavond is overleden. Naar de Engelse film „The Sound Barrier" door C. BAUER Nadruk verboden. „Weet ze dat ik hier ben?" Jess knikte. „Natuurlijk, ik heb er met haar over gesproken voor ik je opbelde. Als ze straks wakker is, kun je wel even met haar praten. Maar het is mis schien beter dat wij eerst nog even met elkaar over deze ge schiedenis spreken. Ik zal Je ver tellen wat ik weet. Nadat jij en Tony naar Susan's vader waren gegaan, is zij nog een paar minu ten in de auto blijven wachten. Toen heeft ze de chauffeur op dracht gegeven haar naar het station te rijden. Ze is met de trein naar Londen gegaan en heeft van dat ogenblik in ver schillende kleine obscure hotel letjes gelogeerd. Ze begreep na tuurlijk wel dat men naar haar zou gaan zoeken en daarom ver wisselde ze telkens van verblijf plaats. Maar ze had niet veel geld bij zich en toen dat bijna op was ging ze proberen of ze er gens een baantje kon krijgen. Dat was natuurlijk nogal naief gedacht, want om uit handen van de politie te blijven, moet je een beetje buiten de legale, fatsoen lijke sfeer blijven. En in die an dere sfeer heb je niet zo maar een baantje en zeker geen fat soenlijk. Ze scharrelde twee da gen rond als barmeisje ln 'n paar kroegen en had er toen al schoon genoeg van. Bovendien loop je niet zo maar weg van de man, waarvan je houdt, zonder dat het je op een gegeven ogenblik te machtig wordt. Maar ze wilde nu eenmaal niet bij een van haar kennissen terugkomen; ten dele omdat ze bang was voor de ge volgen van haar desertie, ten dele uit een soort vrouwelijk eer gevoel en koppigheid. Dat zul jij als man misschien niet helemaal begrijpen. Maar ze zag toch wel in dat het zo niet langer ging. Daarom belde ze me op. Tony had haar toevallig iets verteld over Philip en daarbij ook ter loops mijn naam genoemd. Ze herinnerde zich die naam en het was natuurlijk maar een koud kunstje om toen mijn telefoon nummer te pakken te krijgen. Ik ben haar gaan halen. Ze zag er uit als een geest. Bijzonder goed heeft die vakantie haar niet ge daan. Dat was gisteren. Eerst wilde ze niet dat ik iemand zou vertellen dat ze bij mij was, maar vanmiddag hebben we hele tijd met elkaar gepraat en toen zag ze toch wel in dat ze ook zo niet kon doorgaan. Ze ging er op het laatst mee accoord, dat ik jou opbelde. Zo, nu weet je alles." „Op een paar kleinigheden na", zei ik. „Je hebt me de feiten pre cies genoemd. Maar je hebt me nog niet verteld waarom ze Tony ineens in de steek liet, en waar om ze juist jou opbelde toen ze in moeilijkheden zat. En je hebt me ook niet verteld waarom ik niet met Tony hierheen mocht komen?" Jess antwoordde niet direct. Ik zag dat ze aarzelde of zij op mijn vragen wel zou ingaan. Haar groene ogen kregen een vijandige uitdrukking. Misschien zou ik mij onder andere omstandigheden hebben laten imponeren en af schepen, maar op dit moment Wanneer in de kamer Douwe Egberts koffie geurt, dan heerst er al een sfeer van behaaglijkheid dan nadert al heel snel het ogenblik van echt genieten. Want echt genieten doet iedereen van Douwe Egberts koffie, de lekkere koffie, vol smaak, vol geur, vol aroma... De kwalitcitskoffie bij uitstek. Pakje 250 gr. 1.98 Krachtig en voor delig. Pakje van 250 gram. 1.64 van VRIJDAG II JUNI. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.23 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.05 Gym.; 9.15 Gram. 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.00 Thuis; 10.05 Morgenwijding, 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Voor de kleuters; 11.15 Zigeunermuz.; 11.45 Orgelspel; 12.00 Gram.; 12.20 Meer water, meer produk- tie; 12.30 Land- en tuinbouw- med.; 12.33 Sport; 12.50 Piano snel: 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.25 Amus. muz.; 13.55 Beurs- was ik vast besloten niet met me te laten spelen. „Nou?" eiste ik. „Zijn dat eigenlijk wel dingen die jou aangaan," zei ze botweg. „Ik zie niet in waarom ze jou meer zouden aangaan dan mij", antwoordde ik koel. „Of heb je me alleen gehaald om me dat verhaaltje te vertellen?" Dat trof doel. Ze kleurde en mompelde: „Natuurlijk niet. Ik wist niet wat ik nu verder moest doen. Zo als het nu is, kan het niet blijven. Ik heb je opgebeld omdat je misschien zou weten wat we verder moeten doen, ik weet het niet." „Ik wèl", zei ik effen, „de meest logische oplossing is vol gens mij haar wettige echtgenoot op te bellen en hem te vertellen dat zijn vrouw terecht is. Daar heeft hij toch wel recht op, zou ik zo zeggen. En verder zullen we natuurlijk direct de politie moeten inlichten. Ze zullen er ook wel uit zichzelf achter komen, maar het lijkt me niet verstandig daarop te wachten." Ik stond op en liep naar de tele foon. „Laat dat!" Haar stem was schril van opwinding. „Die poli tie heeft zo'n haast niet, en wat Tony betreft: ik heb je gezegd dat je hem er niet in moet men gen". „Ik ben van plan me niet aan jouw bevelen te houden", zei ik kalm en pakte de hoorn van de haak. „Volgens de gegevens die jij mij gegeven hebt, is dit de enige oplossing van het pro bleem. Tenzij je een heel nieuw licht over de zaak kunt laten schijnen." „Goed dan'Ze maakte een ge baar alsof ze zich gewonnen gaf. „Je zult dat nieuwe licht hebben. Alleen betwijfel ik of je het ooit begrijpen zult. Toen Susan daar in die wagen zat, terwijl jullie bij berichten; 14.00 Strijkkwartet; 14.25 Voordracht; 14.45 Gevar. progr.; 16.00 Muz. causerie; 16.40 Vragenbeantw.; 17.05 Gram. 17.25 Vakantietips; 17.55 Act.; 18.00 Nieuws; 18.15 Tour de France; 18.25 Lichte muz.; 18.50 De punt jes op de i; 19.00 Voor de kinde ren; 19.10 Meisjeskoor en kinder koor; 19.30 Leven in Nederland; 19.45 Op bezoek bij anderen; 20.00 Nieuws; 20.05 Filmrubriek; 20.15 Voordracht en muz.; 20.35 Europa één; 20.40 Gevar. muz.; 20.45 Kerkelijk leven in de Ver. haar vader waren, wist ze wat er besproken zou worden. Ze kent Tony en ze kent haar vader. De moeilijkheden met jullie mannen is dat je iedere keer weer zo stom bent om te denken dat een vrouw van nature niet meer is dan een onnozel kind, dat aan niets anders denken kan dan aan een nieuwe hoed en onvoorwaar delijk gelooft in alles wat haar man doet. Ik weet wel, dat jul lie soms zo verschrikkelijk pro gressief kunt kletsen over de ge lijkberechtiging van de vrouw en al die onzin meer, maar diep in je hart zijn jullie precies dezelf de zelfgenoegzame hanen van duizend jaar geleden. Susan be greep dat haar vader Tony zou voorstellen invlieger bij hem te worden, nauwelijks een paar dagen nadat Susans broer was doodgevallen. En ze begreep ook dat Tony niet zou weigeren. Su san hield van Tony en ze houdt nog van hem. Ze wil met hem gelukkig worden, ze wil kinderen van hem hebben. Maar ze wil niet haar hele leven in doods angst zitten en nu al de kans scheppen dat die kinderen later plotseling geen vader meer zul len hebben. En daarom liep ze weg. Nu kan ze er nog wel over heen komen, denkt ze. Snap je nou waarom ze Tony niet meer wil zien. En waarom ze naar mij toe kwam, heb ik je al verteld. Iedere andere kennis zou goed bedoelde, maar volkomen mis plaatste pogingen hebben gedaan haar weer naar Tony terug te sturen. Van een oppervlakkige relatie verwachtte ze nog het meest objectieve begrip. Zo, is de situatie je nu duidelijk genoeg om niet direct met overdreven ijver de rol van reddende engel in een gestrand huwelijk te spe len?" (Wordt vervolgd.) Staten; 21.00 Gram.; 21.45 Tour de France; 21.55 Buitenl. overz.; 22.10 Jazzclub; 22.40 Zorg om de mens; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.55 Hoogmis; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Gram.; 11.55 Her denking van de Zwijgende Kerk; 12.00 Middagklok; 12.03 Amus. muz.; 12.30 Land- en tuinbouw- med.; 12.33 Gram.; 12.55 Natio naal Maria-congres; 13.00 Nws; 13.20 Lichte muz.; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Militair orkest; 14.40 Piano, bas en slagwerk; 15.00 Ziekenlof; 15.45 Gram.; 16.00 Ma- riagezangen; 16.25 Bedevaart naar Lourdes; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Kinderkoor; 17.40 Beursberichten; 17.45 Lichte mu ziek; 18.05 Gram.; 18.15 Sport; 18.20 Causerie; 18.30 Lichte muz., 18.05 Gram.; 18.15 Sport; 18.20 Causerie; 18.30 Lichte muziek; 18.50 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.10 Comm.; 19.15 Emigratiegraatje; 19.25 Pol. causerie; 19.35 Gram.; 19.55 Nationaal Maria-congres; 20.00 Openingsplechtigheid; 21.00 Lichte muz.; 21.30 Hoorspel; 22.30 Symf. orkest; 22.50 Dient elkan der in liefde; 23.00 Nieuws; 23.15 Jazzmuziek. BRUSSEL (VI): 12.00 Omroep orkest; 12.30 Weerbericht; 12.34 Causerie; 12.45 Trekkersliederen, 13.00 Nieuws; 13.11 Orgelconcert; 14.00 Oratorium; 15.55 Zangreci tal; 16.00 Koersen; (Tussen 16.00 en 17.00 Ronde van Frankrijk); 16.02 Symf. orkest; 16.15 Omroep orkest; 16.45 Gram.; 17.00 Nws; 17.10 Barokmuz.; 17.35 Duitse les, 18.00 Klankbeeld; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Wereldtentoonstelling; 20.00 Or gelconcert; 22.00 Nieuws; 22.15 Vlaamse muziek; 22.55 Nieuws. VLAAMS BELG. T.V.: 17.30— 19.00 Wereldtentoonstelling; 19.30 Nieuws; 20.10 TV-album; 20.15 Schipper naast Mathilde; 21.00 22.00 Orkestconcert; 22.20 Volks bal (in de pauze: Filmfragmen ten); 23.00 Nieuws. KOLENDAMPVERGIFTIGING Maandagmiddag toen de zoon des huizes in zijn woning aan de Bloemfonteinstraat te Haarlem thuis kwam, trof hij zijn ouders, de 56-jarige bakker J. K. en diens 63-jarige echtgenote, be wusteloos in bed aan, als gevolg van kolendampvergiftiging. In ernstige toestand zijn beiden naar het St. Elisabethgasthuis overge bracht.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 5