Uit de Provincie Casieleijn's IJzerhande Ronde van Frankrijk Onder de Blauwe Vaan van Lotharingen Bergaud wint 13e étappe MARKTBERICHTEN AGENDA TERNEUZEN. AXEL. BIERVLIET BOSCHKAPELLE. De Scheideveren CLINGE. OVERSLAG SAS VAN GENT. SLUISKIL. VLISSINGEN. STOPPELDIJK. ZAAMSLAG. ZIERIKZEE Uitslag 6.15.48 6.14.48 6.15.48 6.15.18 6.18.51 z.t. z.t. z.t. z.t. z.t. z.t. z.t. z.t. z.t. z.t. z.t. z.t. z.t. 6.20.17 Algemeen klassement Dagploegenklassement Algemeen ploegenklassement Bergklassement Puntenklassement Victor van Turenne' MULO-EXAMENS Bij de te Goes gehouden MULO-examens slaagden voor het B-diploma de heren J. Meertens te Hoek, J. P. F. van Baal te Terneuzen en D. Boo- gerd te Zaamslag. Voor het A-diploma slaagden de mej. H. M. van de Plasse te Aardenburg en de heer M. B. Vercruijsse te Sluis. Geslaagd. Aan de gemeentelijke "universi teit te Amsterdam slaagde voor het candidaatsexamen genees kunde de heer C. v. d. Peijl, al hier. Uitstapje naar Cadzaiul. 150 kinderen van de buurtver eniging „Oranjekwartier" zijn ditmaal op hun jaarlijks uitstapje naar Cadzand geweest. Over het algemeen hadden zij goed weer en konden de kleintjes zich on der toezicht van leidsters en lei ders uitstekend aan het strand amuseren. De groten trokken er op uit en maakten een wande ling tot in Knokke. Heel wat ouders stonden hun kroost des avonds bij aankomst op te wach ten. Verkeersongeval. Gistermorgen te 8.45 had op het kruispunt GeraniumstraatCro- cusstraatNarcisstraat een aan rijding plaats tussen een brom fiets, bereden door de heer G. M. S., onderwijzer te Vogelwaarde, die komende van de Axelsestraat in de richting Rozenstraat reed, en een auto. bestuurd door de heer R. L. V., verzekeringsver tegenwoordiger te Oostburg, die in de Crocusstraat richting Nar cisstraat reed. Persoonlijke ongelukken had den niet plaats, doch bromfiets en auto kregen materiële scha de. Aanrijding op kruispunt nabij Drieschouwen. Op het kruispunt bij Drieschou wen kwam de heer V., ambtenaar der I. en A., op zijn motorrijwiel rijdende in de richting Axel, in botsing met de scholier Van O., uit Sas van Gent, die op zijn rijwiel uit de richting Absdale huiswaarts reed. Beiden kwamen door de botsing te vallen en werden aan de benen verwond, terwijl de heer V. nog een hoofdwonde opliep. De fiets van de scholier werd vrijwel geheel vernield, terwijl het motorrijwiel aanzienlijk be schadigd werd. De raad komt bijeen. De raad van de gemeente Bier vliet is tegen vrijdagavond 11 juli a.s. te 7 uur bijeengeroepen. Aan de orde komen o.m.: het onderzoek der geloofbrieven van de nieuw benoemde raadsleden; intrekking van het raadsbesluit van 13 februari j.l. inzake bezol diging ambtenaren ter sekretarie en aanpassing dezer bezoldiging aan de laatst verschenen richt lijnen van de minister van Bin nenlandse Zaken. Voorts wordt de raad voorge steld ten behoeve van het ge- meentepersoneel tot toekenning van de huurcompensatie, inclu sief verhoging kinderbijslag voor het 2de halfjaar 1958 over te gaan. Voor het aanleggen van een nieuw woonwagenterrein, nood zakelijk geworden, omdat 't oude is verdwenen als gevolg van de aanleg van de nieuwe provin ciale weg BiervlietHoek, stel len B. en W. de raad voor een perceeltje grond aan te kopen van de provincie, gelegen aan de zuidzijde van de Brielsdijk. Kerkdreef opengesteld voor verkeer. De vernieuwde Kerkdreef is thans voor het verkeer openge steld. waardoor Boschkapelle nu een prima verbinding heeft ge kregen met de Provinciale weg en krijgt onze gemeente daar mede een busverbinding. De pro- Wanneer op de veren over de Westerschelde geen tarieven zou den worden ingevoerd voor per sonen. fietsen en bromfietsen, zou het Rijk daardoor naar ra ming voor het jaar 1 aug. 1958 1 aug. 1959 rond 1.634.000 min ster ontvangen, n.l. 1.511.000 wegens vrijstelling van personen en 123.000 wegens vrijstelling van fietsen en bromfietsen. Hier tegenover staat een geraamde opbrengst in dezelfde periode van ƒ3.500.000 volgens de tarieven, die in overleg tussen de minister en gedeputeerde staten van Zee land zijn opgesteld en waarbij rekening is gehouden met tien- vaartenboekjes voor personen, fietsen en bromfietsen en twin- tigvaartenboekjes voor personen- en vrachtauto's, en een geraamd totaal der exploitatiekosten van f 6.000.000. Het bedrag van 1.634.000 zou met rond ƒ300.000 kunnen wor den verminderd als voor passa giers in de eerste klasse het nu nog geldend tarief van twintig cent gehandhaafd zou blijven. Minister Algera heeft dit mee gedeeld in een brief aan de Eer ste Kamer, aldus een toezegging, die hij het lid dier Kamer de heer Vos in de openbare vergadering van 3 juni had gedaan, gestand doend vincie heeft 65 pet. van de kosten voor haar rekening genomen en in de overige kosten participeer den de gemeente Vogelwaarde en de_ Stoppeldijkpolder voor resp. 25 en 10 pet. Het binnen de bebouwde kom gelegen gedeelte van deze nieu we weg is tevens van riolering en trottoirs voorzien. Tegelijk met de oplevering van de Kerkdreef is men ook gereed gekomen met de herbestrating van de Bossestraat. Met de fraaie moderne straatverlichting is het onooglijke Boschkapelle van en kele jaren terug een kerkdorp geworden, dat gezien mag wor den, Geslaagd. Aan de technische hogeschool te Eindhoven slaagde voor het propaedeutisch examen voor werktuigkundig ingenieur de heer H. L. M. van Duysse, alhier. Hengelwedstrijd. Zondag j.l. werd te Overslag een hengelwedstrijd betwist welke tevens in aanmerking kwam voor de koningstitel. De wedstrijd welke werd gehouden op de Keizersput had zeer veel belangstelling doch de vangst was gering. Het grootste aantal punten behaalde de heer Petro Foco (Italië) die daarmede tot koning 1958 werd uitgeroepen. De verdere uitslag was 2. A. Verdurmen, 3. R. Broeck- hove, 4. W. v. Bambost, 5. G. Meneve, 6. F. van Loo, 7. A. Poorter, 8. E. de Vos. Na afloop van de wedstrijd verenigden de leden zich aan een palingmaaltijd in het ver enigingslokaal Concordia". Jubileum-schieting. Zondag werd in het lokaal bij Achiel Hillaert een jubileum- schieting gehouden ter ere van de heer Alois Michiels, die 50 jaar schutter is en reeds jaren voorzitter der maatschappij. Om drie uur werd de jubilaris aan zijn woning afgehaald waarna hij per auto naar het schietterrein werd gebracht alwaar 209 schutters hem ver welkomden. De jubilaris werd door de plv. voorzitter toegesproken als ook door de heer M. Spiessens en F. van Loo. Tientallen ge schenken en bloemtuilen wer den hem aangeboden. De ko ning der schutters de heer Coquit bood de jubilaris na mens de schutters een geschenk aan van zeven pijlen. Hierna ving de schieting aan, die een zeer prettig verloop had. R.K. Padvindersgroep St. Lodewijk bestaat 25 jaar. Het was onderwijzer Robert de Caluwé, thans presbyter De Ca- luwé in de Oosterse ritus in Fin land, die 25 jaar geleden begon met een 4-tal leiders te vormen, om enige tijd nadien de werkelij ke padvinderij leven in te blazen door 3 patrouilles te formeren. Enkele jaren nadien ontstond uit de verkenners ook een voor- trekkersstam. Toen onderwijzer De Caluwé besloot om pater te worden in de Oosterse ritus en zodoende in Finland terecht kwam, liet hij in Sas van Gent een zeer bloeiende padvinderij achter onder leiding van hopman A. Baart. Tijdens de oorlogsjaren werd de padvinderij door de overwel diger verboden, doch na de oorlog werd onder leiding van kapelaan Bastiaansen de Sasse troep weer opgericht. Deze opleving is echter maar van korte duur geweest, want omstreeks 1951 werd de padvindersgroep op non-activi teit gesteld. In 1953 slaagde hop man Van den Eynde er in enkele welpen naar de verkennerij over te brengen, met 8 man werd weer gestart. De vooruitgang gaat nog steeds voort zodat er thans in Sas 20 padvinders zijn. Zaterdag en zondag a.s. wordt het 25-jarig bestaan met een weekend kamp gevierd. Zaterdagmiddag arriveren de diverse verkennersgroepen om hun tenten op te slaan op de wei de van de textielfabriek De Schelde aan de Julianastraat. Na het opslaan der tenten wordt er massaal gezwommen in het prachtige Sasse zwembad. De volgende ochtend na de reveille heeft er een openluchtmis plaats. Omstreeks half twaalf wordt een optocht door de gemeente gehou den voorafgegaan door de drum band van de R.K. verkenners uit Bergen op Zoom. De gemeentelijke autoriteiten zullen ondertussen de vertegen woordigers van de diverse groe pen officiëel op het stadhuis ont vangen waarna op de markt een vlaggenparade plaats vindt, en zal de nieuwe groepsvlag worden overhandigd. In de namiddag zal voor de welpen een massaal spel gegeven worden op de „berg" (bezin- kingsvijvers van de glasfabriek). De verkenners voeren een spel uit waarbij geheel Sas van Gent wordt ingeschakeld. Om 4 uur wordt dan het einde geblazen. 60-jarig zakcnjubileum. Maandag is door de dames F. en M. Meert de dag herdacht, dat 60 jaar geleden wijlen hun vader de heer P. Meert een levensmidde- lenbedrijf begon, dat in de loop der jaren tot een gerenommeerd zakenpand is uitgegroeid. Werd in een klein winkelbedrijf je achter de Kerkstraatdijk ge start, alras bleek, dat de heer Meert het zakenleven in het bloed zat. Toen de bedrijfsruimte te klein werd, liet hij een kapitaal zakenpand bouwen, waarin de gezusters Meert nog steeds met ijver en toewijding de voetsporen van hun vader volgen. Was aanvankelijk aan het be drijf de exploitatie van een café verbonden, in de oorlogsjaren werd het cafébedrijf opgeheven en in de daardoor vrijkomende ruimte een schoenenzaak geves tigd, terwijl het levensmiddelen- bedrijf werd uitgebreid met een afdeling voor textiel en aanver wante artikelen. (Hoeveel vak diploma's en vestigingsvergun ningen zouden daarvoor tegen woordig wel nodig zijn?) Het kleine levensmiddelenbedrijfje was een flinke dorpszaak gewor den, een klein warenhuis, echter met dit verschil, dat het persoon lijk contact met de clientèle be houden bleef. De herdenking van het 60-jarig zaken jubileum ving des morgens aan met een plechtig H. Misof fer met assistentie uit dankbaar heid in de paters Capucijnen-kerk. Na de dienst werd in het horeca bedrijf van de heef A. Meert in familiekring aangezeten aan een uitgebreide koffiemaaltijd. Des middags vond een receptie plaats, waarbij de talrijke bezoe kers en bloemstukken getuigden van de sympathie, welke men ten opzichte van dit jubileum toonde. Na het diner, waaraan door een zestigtal gasten werd aangezeten, zorgde een band voor een muzi kale omlijsting. Engels schip overgedragen en opgelegd. Dinsdagavond is in Vlissingen het vrachtschip Angelic Force", varend onder Costaricaanse vlag aangekomen, dat nog een kleine reparatie op „De Schelde" zal ondergaan en dan zal worden opgelegd. De „Angelic Force" kreeg deze naam eersl dinsdagavond in de haven van Rotterdam, toen het schip werd overgedragen aan de Griekse reder John C. Carras. Voordien droeg het schip de naam „La Lorna" en voer het onder de Britse vlag. Het schip werd ge bouwd in 1944 en meet 7249 bruto register ton. Aan boord bevinden zich 6 En gelse officieren en een beman ning van Chinezen, die in Vlissin gen van boord zullen gaan en naar hun land zullen terugkeren. Ronde van Stoppeldijk gaat niet door. Met de ronde van Stoppeldijk wil het dit jaar niet lukken. Oor spronkelijk zou deze wielerronde voor amateurs in de maand mei gehouden zijn, maar toen achtte m n het beter om uit te stellen tot kermiszaterdag. Gezien de geringe belangstelling is thans besloten de ronde niet meer te doen doorgaan. Rijwiel-oriëntatietoelit Ring „Oost Zeeuws-Vlaanderen" van het C.J.V. Zaterdagmiddag vond weer een oriëntatietocht plaats, waaraan leden van het Christe lijk Jongeren Verbond uit di verse plaatsen in Oost Zeeuws- Vlaanderen deelnamen. De route was opgesteld door de heren Kusee en De Leeuw uit Zaamslag. Er werd gestart te Zaamslag en vandaar over Boschkapelle gereden door het minder be kende deel van dit gewest als Kampen, Zeedorp en Kreverhil naar Perkpolderhaven alwaar werd overgegaan voor het twee de gedeelte van de tocht, welke voerde door en om de Krui- ningspolder naar Hansweert, waar op de sluizen wat langer werd gepauzeerd. Via Schore doorgefietst naar de nieuwe zeedijk onder Biezelinge vlak bij de Willem Annapolder. De deelnemers kwamen wel onder cle indruk van het hoogtever schil tussen de oude en nieuwe 2eewering. Vanaf dit punt werd binnendoor gereden naar Hoe- dekenskerke voor de overtocht naar Terneuzen. Tijdens de vaart dankte de voorzitter, de Depot Nieuwstraat 21 Terneuzen heer Hamelink uit Terneuzen, de deelnemers en de organisa toren. De zwaan herrees. De echtgenote van de voorzit ter van de „Groupes d'amité France-Pays Basvan de Franse Eerste Kamer, mevrouw Mar- chilhacy, een kleindochter van de Nederlandse generaal Van Heutz, heeft maandagmiddag op het Havenplein te Zierikzee een ge denksteen onthuld aan de woning „De witte swaen", een 17e eeuws huis, dat als een van de mooiste monumenten van de stad Zierik zee wordt beschouwd. „De witte swaen" werd tijdens de waters noodramp van februari 1953 ge heel verwoest. De woning is her bouwd op kosten van de beide Kamers van het Franse parle ment. De onthulling van de steen werd bijgewoond door een groot gezelschap genodigden, waaron der de Franse ambassadeur in ons land, baron De Beauverger, de heren P. Marchilhacv en P. Cosset, voorzitter van de „Grou pes d'amité France-Pays Bas" van resp. de Franse Eerste en Tweede Kamer, en talrijke Ne derlandse Eerste en Tweede Ka merleden, onder wie de voor- zi.ler van de Nederlandse groep van de interparlementaire unie, jhr. mr. M. van der Goes van Naters. Deze sprak zijn grote erkente lijkheid uit jegens de „Groupe d'amité France-Pays Bas". Spr. wees op de grote waarde, die het herstel van de 17e eeuwse wo ning voor het stadsbeeld van Zierikzee had. Burgemeester Dijckmeester roemde vooral het werk van de heren Marchilhacy en Crosset, op wier initiatief de „Groupes d'ami té France-Pays Bastot stand zijn gekomen. Beiden kregen de ere-medaille van de stad Zierik zee aangeboden. Na de onthulling van de ge denksteen maakte het gezelschap cp een boerenwagen een rond gang door Zierikzee. Deze onge wone toer trok uiteraard veel belangstelling van de zijde Van het publiek. De 13e rit van de ronde van Frankrijk van Daz naar Pau over 23C km (de eerste bergétappe) is gewonnen door de Fransman Bergaud. Het scheelde maar en kele centimeters of een landge noot, de Brabander Piet Damen had de Nelux-formatie een klin kende zege bezorgd. Het duurde tot de 63ste kilo meter voordat van een enige se rieus offensief sprake was. Vlay en (Belg.), Feilenghi, Bourles, Damen, Bergaud en Graeser ont snapten uit de hoofdmacht en na men een voorsprong van 20 se conden. En deze voorsprong groeide. Alleen de Spanjaard Ba- hamontes begreep dat als het zo door ging hij geen kans zou ma ken voor de bergprijs. De man uit Toledo ging de vluchtelingen achterna. Na 140 km was de voorsprong van de kopgroep '1 min. 40 sec. op Bahamontes en... 9 min. 25 op het peioton. Klip geit Bahamontes kwam bij de 6 koplopers, ging meteen door en kwam als eerste op de Aubisque, 32 sec. voor Bergaud en 33 sec. voor onze landgenoot Pietje Da men, die voor het eerst een berg zag. In de afdeling stormden Bergaud en Damen de Spanjaard voorbij hij had toch zijn pun- tenvoorsprong in de bergprijs, deed het rustig aan en hiel den elkaar in het oog. Achter het duo ontspon zich een gevecht tussen de favorieten, waardoor de hoofdmacht iets op de vluch telingen inliep, overigens zonder het te pakken te krijgen. In Pau was de slimme Bergaud, onze debutant Pietje Damen te vlug af. Het meest in zijn schik was ongetwijfeld Rafael Geminiani, die na deze étappe de gele lei derstrui mocht aantrekken. De prijs voor de strijdlustigste renner werd toegekend aan de winnaar van de étappe, de Fran se nationaal Bergaud. Hij kreeg 62 pnt., Bahamontes (Spanje) kreeg er 47 en onze landgenoot Damen 13. De prijs voor de ongelukkigste renner ging naar de Spanjaard Morales, die dinsdagmorgen on danks een schouderblessure aan de start verscheen, en later de strijd moest staken. In het bergklassement kwam een wijziging. 10e werd Graeser (Zwitserland/Duitsland) met 1 pnt. 11e Rohrbach (Centraal- Zuid). TYPISTE PLEEGDE OPLICHTINGEN De officier van Justitie bij de rechtbank in Den Haag, mr. C. Dyserinck heeft gistermorgen een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek van voor arrest en terbeschikkingstel ling van de regering gevorderd tegen de 32-jarige typiste Jo hanna S. uit Den Haag, die al lerlei oplichtingen had ge pleegd. Ze vertelde een juwelier dat ze haar emigrerende schoonzuster een gouden arm band van ongeveer 150 als af scheidscadeautje wilde geven. De armband die ze op zicht mee kreeg verkocht ze onmiddellijk. Met allerlei verhalen kocht ze verder in huurkoop twee draag bare radiotoestellen en een band-recorder. Deze goederen verkocht ze direct weer. De vrouw, die al vijf keer is ver oordeeld deed dit omdat ze met haar gezin in financiële moei lijkheden verkeerde. De psychiater die haar had onderzocht concludeerde dat zij een psychopatisch gestructu reerde persoonlijkheid is, en adviseerde terbeschikkingstel ling. De verdedigster, mej. mr. M. P. van der Schaaf uit Leiden zei o.m. dat de typiste altijd alleen heeft gestaan en nooit enige leiding heeft gehad. Ze wil nu met haar dochtertje er gens intern gaan werken. Daar om bepleitte de verdedigster nog een kansje voor de ver dachte en vroeg een voorwaar delijke terbeschikkingstelling. De rechtbank zal donderdag 17 juli a.s. vonnis wijzen. 1. Bergaud (Fr.) met bon. 2. Damen (Nelux) met bon. 3. Vlayen (België) 4. Bobet (Fr.) 5. Bauvin (Fr.) 6. Robinson (Int.) 7. Brankaert (B.) 8. Ferlenghi (It.) 9. Bourles Z.W.) 10. Rohrbach (C.Z.) 11. Adriaenssens (B.) 12. Geminiani (C.Z.) 13. Planckaert (B.) 14. Anquetil (Fr.) 15. Bahamontes (Sp.) 16. Gaul (Nelux) 17. Suarez (Sp.) 18. Van den Borgh (Nelux) 6.20.18 21. Ernzer (Nelux) 6.20.18 24. Piet van Est (Nelux) z.t. 42. Schmitz (Nelux) 6.26.06 47. Wim van Est (Nelux) 6.27.34 49. Bolzan (Nelux) z.t. 74. Piet de ïongh (Nelux) 6.27.34 86. Kersten (Nelux) 6.34.29 88. Voorting (Nelux) z.t. De Spanjaard Morales heeft de strijd gestaakt. Na de 13e étappe luidt het klassement; 1. Geminiani (C.Z.) 2. Favero (It.) 3. Mahe (Fr.) 4. Chaczyk (C.Z.) 5. G. Desmet (B.) 6. Bauvin (Fr.) 7. Planckaert B. 8. Botella (Sp.) 9. Darrigade (Fr.) 10. Anquetil (Fr.) 11. Van den Borgli (Nelux) 61.90.04 12. Adriaenssens (B.) 13. Elliott (Int.) 14. Gaul (Nelux) 15. Robinson (Int.) 61.01.44 16. Bobet (Fr.) 61.02.05 17. Brankart (B.) 61.02.41 18. Rohrbach (C.Z.) 61.03.09 19. Christian (Int.) 61.03.53 20. Nencini (It.) 61.04.11 23. Voorting (Nelux) 61.06.09 25. Ernzer (Nelux) 61.06.50 30. Piet van Est (Nelux) 61.10.22 35. Damen (Nelux) 61.14.25 40. Wim van Est (Nelux) 61.17.29 14. P. de Jongh (Nelux) 61.18.56 50. Bolzan (Nelux) 61.21.08 67. Schmitz (Nelux) 61.28.17 68. Kersten (Nelux) 61.30.31 1. Frankrijk (Bergaud, Bobet, Bauvin) 18.52.30 2. Nelux (Damen, Gaul, Ernzer) 18.54.27 3. België 18.56.33 4. Centr. Zuid Frankrijk 18.58.00 5. Spanje 1859.26 6. Italië 18.59.27 7. Internationale ploeg 19.06.43 8. Zwitseland-Duitsland 19.10.28 9. West Zuid West 19.21.31 10. Parijs Noordoost 19.14.05 1. Frankrijk (Mahe, Bauvin, Darrigade) 182.46.53 2. Centraal Zuid 182.46.55 3. België 182.52.22 4. Internationale ploeg 183.06.56 5. Nelux (Van den Borgh, Gaul, 183.07.37 183.13.20 183.37.51 183.40.51 183.41.13 184.05.30 Voorting) 6. Italië 7. Parijs noordoost 8. West Zuid West 9. Spanje 10. Zwitseland-Duitsl. De col de Aubisque (le cat.) telde mee voor het bergklasse ment. De toekenning van de pun ten voor deze col was als volgt: 1. Bahamontes (Sp.) 10 p. 2. Bergaud (Fr.) op 32 sec. 9 p. 3. Damen (Nelux) op 33 sec. 8 p. 4. Ferlenghi (It.) op 3.28 7 p. 5. Vlayen (B.) z.t. 6 p. 6. Bourles (W.Z.W.) op 6.20 5 p. 7. Gaul (Nelux) op 6.21 4 p. 8. Brankart (B.) op 7.21 3 p. 9. Geminiani (C.Z.) z.t. 2 p. 10. Rohrbach (C.Z.) z.t. 1 p. 11. Graeser (Zwits.-Duitsl. z.t. 12. Bobet (Fr.) op 8.10 13. Bauvin (Fr.) z.t. 14. Adriaenssens (B.) z.t. 15. Anquetil (Fr.) z.t. 16. Robinson (Int.) z.t. 17. Planckaert (B.) op 8.26 1. Graczyk (C.Z.) 153 pnt 2. Darrigade (Fr.) 202 ptn 3. Planckaert (B.) 235 pnt 4. Bauvin (Fr.) 249 pnt 5. Gainche (W.Z.W.) 257 pnt 6. Baffi (It.) 265 pnt 7. W. van Est (Nelux) 284 pnt 8. G. Desmet B.287 pnt 9. Robinson (Int.) 315 pnt 10. Barone (Parijs) 341 pnt 13. Van der Borgh (Nelux) 358 pnt 14. Piet van Est (Nelux) 381 pnt 18. Voorting (Nelux) 411 pnt 60.51.40 60.51.43 60.52.01 60.52.06 60.54.23 60.56.16 60.56.53 60.57.52 60.58.36 60.59.59 61.01.06 61.01.19 01.91.24 VEEMARKT ROTTERDAM. Op de veemarkt te Rotterdam werden dinsdag 2575 stuks vee aangevoerd, n.l. 264 vette koeien en ossen, 697 stuks gebruiksvee, 300 vette kalveren, 192 graskal veren, 408 nuchtere kalveren, 42 varkens, 49 biggen, 66 paarden, 20 veulens, 521 schapen of lam meren, 16 bokken of geiten. De notering was als volgt: Vette koeien ƒ2,50 tot ƒ3,20; vette kalveren 2,20 tot 3,20; slachtpaarden 1,80 tot 2,25, alles per kg. Graskalveren ƒ300 tot ƒ500; nuchtere kalveren ƒ60 tot ƒ80;. biggen ƒ38 tot ƒ60; veulens ƒ250 tot 370; schapen 70 tot ƒ100; lammeren 70 tot ƒ105; melkkoeien ƒ850 tot ƒ1175; vare koeien ƒ680 tot ƒ850; vaarzen 600 tot 900; pinken 400 tot 625. Overzicht. Vette koeien: aan voer iets meer, handel kalm. prijzen als maandag. Vette kalve ren aanvoer even groter, vlugge handel, iets stijver in prijs. Gras kalveren: aanvoer gewoon, han del kalm, prijshoudend. Nuchte re kalveren: aanvoer matig, han- del vlot, prijzen hoger. Biggen: aanvoer als vorige week, redelij- I ke handel, prijzen stabiel. Slacht- paardenaanvoer korter, hande! tamelijk, ruim prijshoudend. Veu lens: aanvoer als vorige week. j willige handel, prijs iets stijver. Schapen en lammeren: kleinei I aanvoer, handel williger, ruim prijshoudend. Kalf- en melkkoei en: aanvoer als vorige week, han I del lui, prijzen constant. Vare! koeien: aanvoer kort, trage han del, prijzen onveranderd. Vaar zen' en pinken: iets ruimer aan I voer, handel kalm, prijzen als f vorige week. 60. Langzaam wijkt de duisternis en begint de kim lichter te wor den. Er is dan ook wel te zien, dat het groepje er enigszins ge havend uitziet. Vooral de man nen, waarvan enkele gewond zijn, voelen, dat ze aan het eind van hun krachten zijn. In de verte zien zij nu de heuvels van het grensgebied. Steeds helderder wordt de dag, en dan plotseling gluurt de zon achter hen door de kim en valt een he.'der licht op de heuvels voor hen. En dan geeft Robert plotseling een geschreeuw. „Daar. kijk! De vaandels". De kleine groep houdt halt en tuurt in de verte. En werkelijk, daar verschijnt in de brede rij, een leger, een groot leger over de heuvels, een golf van ridders te paard. De zon schijnt op hel men en kurassen en overal wap peren in die rijen vrolijk de vaan dels aan de lanspunten. In het midden, voorop rijdt een kleine groep, waarin zich een forse figuur aftekent. Omgeven door zijn voornaamste ridders na dert daar hertog Godfried. Wanneer de groep dicht gena derd is, stijgen Victor en Robert af en gaan de gebaarde hertog eerbiedig tegemoet. Deze herkent hen eerst niet, maar als Robert zijn muls afrukt en roept: „Leve Lotharingen, en zijn hertog", ver schijnt er een brede glimlach op Godfricds gelaat. Hij houdt zijn paard in en ook hij stijgt af. Met uitgestrekts handen loopt hij op de beide mannen toe. „Weest welkom bij ons Kruis leger, Victor en Robert", zegt hij. ,.Ik twijfel er niet aan, of gij brengt ons belangrijk nieuws"! WOENSDAG 9 JULI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: O, wat een lord. Terrein Zuidersportpar!;, 7.00 uur: SpadellaWaterle: SAS VAN GENT: Olympic Theater, 8 uur: Moord op ck voorpagina.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2