try cl veróckerpt Zuid-Slavië herdacht de partisanenslag De verwarde toestand in Libanon Bang-Jensen ontslagen Treinongeluk in Engeland De Duits-Nederlandse onder handelingen De opstand in Indonesië HET WEEK H' ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT HOOGWATER Frankertng bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratieadres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand f 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. ZEEUW ersctitmt aageUjks ZATERDAG 5 JULI 1958 12e Jaargang Nr 4413 Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sanae. Terneuzen EERSTE BLAD Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum par advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties) 5 regels 1,- Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor hét maandagnummer: zaterdags 10 nsr Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad, 20 cent meer WEKELIJKSE WERELDSCHOUW [EEFT Rusland er inderdaad ernstig over gedacht om de strijd tussen West en Oost een zo scherp moge lijke vorm te geven? Het lijkt in strijd met de opvat tingen van Chroesjtsjef, maar bij het veldwinnen van de Stalinisten in zijn omgeving heeft men de laatste tijd meer dergelijke verschijnselen gezien. In elk geval is hij, na de vrij forse Amerikaanse repliek teruggekomen op zijn voornemen om geen delegatie naar de „Experten conferentie" te Genève te zenden en is deze in tegen woordigheid van Russische vertegenwoordigers geopend. De Westelijke mogendheden hebben al concessies ge daan door zowel Polen als Tsjechoslowakije en Roe menië toe te laten waar mede echter Rusland de z.g. pari teit niet hersteld acht, omdat ook Canada experten zendt De onmogelijke voorwaarden van Chroesjtsjef, dat, ongeacht of er een positief resultaat te Genève zal worden bereikt, de Westelijken zich verbinden om kernproeven in elk geval te sta ken, is niet aannemelijk ver klaard, en men wist dus bij het bijeenkomen reeds, dat de mo gelijkheid bestond, dat de eerste zitting van deze conferentie ook wel de laatste kon zijn. Dat een dergelijke sfeer niet bevorderlijk is voor de nog altijd bestaande mogelijkheid van een topconferentie, behoeft nauwe lijks te worden gezegd. Het Wes ten heeft zich nu eenstemmig uitgesproken, ook wat deze top conferentie betreft. FRANKRIJK DINGT MEE. In het langdurig vertrouwelijk gesprek, dat generaal De Gaulle heeft gehad met MacMillan, heeft 'eze zich niet alleen met de kor te nota's van Amerika en Enge land verenigd, maar zelf een -ange nota aan Moskou gezon- •en, waarin zijn algemeen stand- 1 ant duidelijk wordt. Voor En geland gaat het er om, gelijk nen tevoren reeds kon verwach ten, dat Frankrijk na de pogin gen die het doet om atoomgrote mogendheid te worden, niet bui ten de club van de andere drie, t.w. Amerika, Engeland en Rus land wordt gesloten. Men moge het standpunt door De Gaulle in genomen al dan niet delen, het wat te fors vinden in elk ge- va] blijkt er uit, dat Frankrijk een bepaalde koers volgt, die stabieler is dan in de laatste jaren het geval was. De vraag, welk karakter de conferentie van experts zal heb ben, is ook daarom belangrijk, omdat men hieruit hoopt te kun nen opmaken wat Rusland's eigenlijke voornemens zijn. Pre cies zal men er niet achter ko men, voordat het als gewoon lijk te laat is. Achter het geschil van Rus land met Joegoslavië, dat door de scherpe nota die Belgrado aan Boedapest heeft gericht over de terechtsteling van de Hongaarse leiders is toegespitst, staat méér dan zo op het eerste ogenblik blijkt. Het is niet alleen het ver schil in ideologie, ten opzichte vaarvan Joego-Slavië de moge lijkheid aanvaardt van geleide lijke wijziging en Rusland dit botweg weigert, maar het is ook e vraag in hoeverre de gehele wereldpolitiek daarbij is betrok ken. CHINA SPEELT MEE. Steeds duidelijker wordt dat China daarin een bepaalde rol speelt, wellicht aangemoedigd door Moskou, wellicht ook op eigen beweging. Immers, China is van Rusland's vriendschap af hankelijk wat betreft de voorzie ning met wapenen en ook de voorziening met voedsel. Nu leeft China blijkbaar gewild, dat Rusland de conferentie van ex perts zou gebruiken om de V. S. te dwingen met dit rode China aan één tafel te gaan zitten. Dat beeft Rusland geweigerd, omdat er anders van die conferentie helemaal niets terecht zou komen. Vandaar de boosheid van Chi na om Joego-Slavië, waarin Rus land nu een woordje meespreekt, en dat het zelfs tot Nasser in directe verwijten richt, als hij naar Joego-Slavië gaat. Dit be zoek zal nu plaats hebben; veel resultaten zal het niet afwerpen, maar het kan wel eens zijn, dat het de positie van Nasser in Sy rië en de Libanon ten kwade komt. Rusland is blijkbaar vast besloten de koude oorlog op zo veel mogelijk fronten te voeren. De Libanon maakt een span nende week door. President Sja- moen heeft nadrukkelijk ver klaard, dat hij geen buitenlandse hulp zal aanvaarden op andere wijze dan via de Verenigde Na ties. Maar hij heeft bij Hammars- kjoeld, vermoedelijk vergeefs, aangedrongen op de vorming van een politieleger der Ver. Na ties, omdat hij meent, dat con trole over de infiltratie van man nen en wapenen door de totaal honderd waarnemers van de V. N., die nu in de Libanon zijn aangekomen, niet voldoende kan zijn. Dit brengt Je aard van het Libanongebergte, dat beide landen op vele p,. '.en schenk, met zich mede. ALLEEN BINNENLANDSE TWIST? Hammarskjoeld echter stelt zich op het standpunt, dat het, zelfs in de rechtstreekse betrek kingen tussen Syrië en Libanon, gaat om binnenlandse partij twisten. Helemaal ongelijk heeft hij daarin niet, want het blijkt reeds, dat bij grote groepen der Syrische bevolking de inmenging niet naar de zin is. die Nasser als president van de Verenigde Arabische Republiek zich in Sy rië veroorlooft. Er zouden zelfs Egyptische officieren door hun Syrische kameraden zijn neerge schoten en de behouden club der Armeniërs in Aleppo is door de communisten vernield. In de Libanon is het niet alleen de vreemde inmenging, die de troebelen veroorzaakt en ter- scherpt. Dat blijkt wel uit het feit, dat de patriarch der Maro nieten tot de oppositie behoort. Het is nu maar de vraag in hoe verre de Amerikaanse regering en ook Engeland bereid zullen zijn dit standpunt te delen. Vermoedelijk zal Hammar- skjöld Eisenhower duidelijk ma ken, dat zijn doctrine van 1956- 1957 in dit geval moeilijk toe te passen is, waardoor dan vanzelf een politie-leger komt te verval len. Maar het kan ook zijn, dat de Engelse politiek, gesteund door die van De Gaulle, meer in vloed op Eisenhower krijgt dan tevoren. De Engelse minister van Bui tenlandse Zaken heeft nadrukke lijk gezegd, dat hij geen belofte inzake de houding in de Libanon kan doen, omdat elk ogenblik veranderingen daar kunnen op treden. En Dulles heeft zich zó scherp uitgelaten over de onbe trouwbaarheid van Rusland, dat dit ook wel zal gelden voor het gebeuren in het Nabije-Oosten. Saoedi-Arabië wacht nog af, ge lijk de Libanon ook gaarne afge wacht had. Tientallen gewonden Twintig tot dertig mensen Z'jn gisterochtend bij een trein botsing op een station in Zuid Oost-Londen gewond. Een aan- 'al passagiers van een trein, die °P een aantal lege rijtuigen in- reed, is beklemd geraakt tus sen de wrakstukken. .Het ongeluk gebeurde te Hill, Oost-Greenwich. Een 'ektrische trein komend van Mesenti reecj daar jn op een 'e§e wagons die op weg w"en naar Londen. v-P slechts enkele kilometers Lewisham, waar vorig jaar december 90 mensen bij een treinongeluk om het leven kwa men, reden de trein uit Grave- send en de lege trein, die van een zijspoor kwam, recht op elkaar in. Twee wagons van de passagierstrein werden in elkaar gedrukt. Een functionaris van de spoorwegen heeft verklaard, dat er geen doden te betreuren zijn. Een politie-officier zei later dat er 43 gewonden waren, van wie echter slechts drie in het zieken huis moesten achterblijven. De anderen konden na behandeling naar huis gaan. DE GAL'LLE OF DE KOLONELS? Inmiddels zet De Gaulle zijn werk naar binnen en naar bui ten voort. Naar binnen wordt er ijverig gewerkt aan de herziening van de grondwet, die met spoed wordt gereedgemaakt, opdat be gin oktober het referendum daar over plaats kan hebben en dan in begin november een nieuwe Na tionale Vergadering kan worden gekozen. Daarbij staat wel vast, dat de president het recht krijgt om de Kamer te ontbinden èn om een referendum van het volk te vragen in gevallen dat hij zulks nodig acht. Volkomen opgehelderd zijn de verhoudingen in Algiers nog niet. Wel blijkt, dat de president van Tunis en de sultan van Marokko zich hebben gedistancieerd van de besluiten van de conferentie van de partijen hunner landen in niet willen binden aan een oplos sing in Algiers, die de voorne mens van De Gaulle onmogelijk zouden maken. Men moge in bepaalde kringen, ook in Parijs zeggen, dat in Al giers niet De Gaulle, maar bui ten hem om de kolonels beslis sen in geheel zijn gedragingen ziet men toch wel een lijn, die intussen veel geleidelijker ver loopt, dan men met De Gaulle's karakter in overeenstemming had geacht. (Nadruk verboden.) BEUL VAN BUCHENWALD TOT LEVENSLANGE DWANGARBEID VEROORDEELD De 43-jarige Martin Sommer, bijgenaamd „de beul van Buchen- wald", is te Bayreuth tot levens lange dwangarbeid veroordeeld wegens moord op 25 gevangenen in het concentratiekamp Buchen- wald in de tijd van de nazi's. Sommer was van 1937 tot 1943 bewaker in het kapnp. De veroordeelde deelde later mee, tegen het vonnis in beroep te zullen gaan. Levenslange dwangarbeid is de zwaarste straf die de rechtbank kon uitspreken. Maarschalk Tito heeft vrijdag ochtend te Tjentiste een parade afgenomen van de circa 8.000 nog in leven zijnde partisanen, die vijftien jaar geleden op deze plaats hebben deelgenomen aan een grote slag tegen de Duitsers. De plechtigheid werd o.a. bij gewoond door president Nasser van Egypte, die op het ogenblik een bezoek aan Zuid-Slavië brengt, en vertegenwoordigers van buitenlandse oudstrijdersor- ganisaties, o.w. twee Russische militairen. Het Russische partijblad de „Prawda" heeft vrijdag ter ge legenheid van de herdenking „hartelijke gelukwensen" gezon den aan het Zuidslavische „broe dervolk". „De vriendschap en broederschap van het Russische en het Zuidslavische volk is ver sterkt en bezegeld door het bloed dat in de grote strijd tegen het fascisme is vergoten", aldus het blad. De „Prawda" voegt hieraan toe, dat de .geschiedenis bewijst dat de kracht van socialistische lan den ligt in hun eenheid en sa menhang". Daarom zijn „acties van Zuidslavische revisionisten tegen de eenheid van het socia listische kamp in strijd met de belangen van het Zuidslavische volk", zo meent het blad. President Tito waarschuwde in een herdenkingsrede, dat geen enkele kritiek Zuid-Slavië zal kunnen breken. Hij noemde niet de Sowjet-Unie of communisti sche landen bij name, doch richt te zich tot „de velen in het bui tenland die ons niet kunnen be- CHROESJTSJEF VALT ZUID-SLAVIE AAN De minister-president van de Sowjet-Unie, Chroesjtsjef, heeft vrijdag in een toespraak ter ge legenheid van de aankomst van president Novotny van Tsjecho slowakije Zuid-Slavië aangeval len. De communistische leiders van dat land spelen de betreu renswaardige rol van scheurma ker, zo zei Chroesjtsjef. De communistische partijen van de Sowjet-Unie en andere landen hebben, aldus de premier, in de afgelopen jaren getracht de meningsverschillen in begin selkwesties tot oplossing te bren gen. De Zuidslaven waren in ant woord op deze pogingen echter gaan „schreeuwen over een ver onderstelde inmenging in de bin nenlandse aangelegenheden van Zuid-Slavië". De Sowjet-Unie is niet van plan een campagne tegen Zuid- Slavië te voeren, maar wel zal worden gestreden tegen degenen die onder het mom van ontwik keling van de theorie en de prak tijk van het wetenschappelijke socialisme, anti-marxistische en revisionistische ideeën prediken, aldus Chroesjtsjef. grijpen". „Zuid-Slavië is een so cialistisch land en wij zullen het socialisme opbouwen. Niets kan ons van deze weg laten afwij ken", zei hij. President Tito werd herhaal delijk hartelijk toegejuicht. Zuidslavische zegslieden ver klaarden dat Tito zijn redevoe ring mild had gesteld, om presi dent Nasser niet in verlegenheid te brengen. President Nasser werd even eens hartelijk toegejuicht toen hij op het spreekgestoelte verscheen. Hij verklaarde in het Arabisch dat er grote overeenkomst tus sen Zuid-Slavië en Egypte be staat: Wij hebben beiden met succes een revolutie voltooid om ons van buitenlandse uitbuiting te bevrijden, zei hij. Nasser dankte voor de hulp die Zuid-Slavië had gegeven bij de strijd van Egypte tegen Enge land en Frankrijk. DE WAARNEMERS VAN DE V. N. IN LIBANON In een rapport aan de Veilig heidsraad zegt de groep van om streeks honderd waarnemers, dat het niet mogelijk is geweest „vast te stellen of er onder de waargenomen gewapende man nen infiltranten waren". Wel be stond er huns inziens w;einig twijfel over, dat de grote meer derheid in elk geval uit Libane- zen bestond. Over de arrestatie van twee mannen, die volgens de Liba nese regering zouden behoren tot de Syrische strijdkrachten, wordt in het rapport gezegd dat de juistheid van de Liba nese lezing niet onomstotelijk vaststaat. De ene arrestant was een analfabeet van 21 jaar die verklaarde uit het Syrische le ger te zijn gedeserteerd en in maart van dit jaar naar Liba non te zijn gekomen om als visser zijn brood te verdienen. De andere arrestant, een 17-ja- rige jongen, zei Syriër te zijn. Over hun optreden in Libanon bestonden vele met elkaar strij dige verklaringen, zodat niet zonder meer aangenomen mocht worden dat zij zich aan terroristische daden schuldig hadden gemaakt, zoals de Li banese autoriteiten hadden verklaard. Elders in het rapport wijzen de waarnemers op het feit dat in sommige grensgebieden het verloop van de grens niet vast staat en dat vaak gebieden die vroeger bij elkaar behoorden, nu gescheiden zijn door een grens. Daar er geen formalitei ten voor een grensoverschrij ding nodig waren, trokken de bewoners vrijelijk over de grens. Doordat de bewoners van deze streken altijd gewoon wa ren geweest om wapens te dra gen en het gebruikelijk was om elkaar op grond van de stam- solidariteit te helpen, was het niet doenlijk uit te maken, wie als infiltrant kon worden aan gemerkt, aldus de waarnemers der V.N. Kans op scheuring in het kamp van de regering Volgens enkele politieke waar nemers zou een scheuring in het kamp van de regering mogelijk zijn. Bang-Jensen, een Deense func tionaris van het secretariaat van de Ver. Naties, die zoals bekend geschorst is omdat hij geweigerd heeft bepaalde documenten aan secretaris-generaal Dag Ham marskjoeld te geven, heeft don derdag meegedeeld, dat hij een ontslagbrief van Hammarskjoeld heeft ontvangen. Zijn ontslag is donderdag ingegaan. Bang-Jensen zei tegen een ver slaggever van Reuter, dat hij zijn pogjngen voort zal zetten om af schriften te krijgen van Verkla ringen, die getuigen over zijn KRITIEK OP HOUDINO VAN VON BRENTANO In het voorlichtingsorgaan van de Westduitse sociaal-democra tische partij is kritiek uitge oefend op de Westduitse minis ter van Buitenlandse Zaken, Von Brentano, i.v.m. diens verklaring over de onderhandelingen die hij met Nederland heeft gevoerd. Zoals bekend zoeken beide lan den een oplossing voor 't vraag stuk van de Eems. West-Duits- land wil voorts teruggave van Elten en de Zelfkant. Von Brentano heeft verklaard dat de hinderpalen bij het over leg uit de weg zijn geruimd, al dus het voorlichtingsorgaan. Maar enkele dagen later heeft men kunnen vaststellen dat dit niet helemaal in overeenstem ming met de waarheid is. In feite is de sfeer bij de besprekingen in Den Haag zo slecht geweest, dat het overleg voortaan alleen door de ministers van Buitenlandse Zaken gevoerd zal worden. Het orgaan merkt dan op dat Nederland de teruggave van El- ten en de Zelfkant thans niet meer uitsluitend afhankelijk stelt van de oplossing van het vraag stuk van de Eems en Dollart, maar ook van het betalen van een schadeloosstelling aan de Nederlandse slachtoffers van de concentratiekampen. Het gaat hier niet om een laag, maar wel om een gerechtvaar digd bedrag, aldus het orgaan, dat verder opmerkt dat de bewo ners van de Zelfkant en Elten het slachtoffer van deze Neder landse eis dreigen te worden. De bondsregering heeft de plicht de schadeloosstelling uit te keren, en wel niet alleen om wille van de bewoners van Elten en de Zelfkant maar ook om de Sowjet-Unie niet het argument te verstrekken dat niet alleen zij de eenwording van Duitsland verhindert, zo besluit het orgaan. DULLES IN PARIJS De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken John Foster Dulles is in Parijs aangekomen. Hij zal besprekingen voeren met premier De Gaulle. handelwijze voor een commissie hebben afgelegd. „Ik zal vragen om een open baar verhoor voor een tribunaal en als dan de feiten bekend zul len worden, ben ik er zeker van dat ik gerehabiliteerd en weer in dienst genomen zal worden", al dus Bang-Jensen. Hij verklaarde verrast te zijn door het besluit van Dag Ham marskjoeld, omdat hij niet de ge legenheid heeft gehad zich te ver dedigen tegen de tegen hem inge brachte beschuldigingen. Bang-Jensen is in december ge schorst nadat hij geweigerd had Hammarskjoeld bepaalde docu menten te verstrekken, waaron der een lijst met namen van ge tuigen, die voor de V.N.commis- sie voor Hongarije verklaringen hadden afgelegd. Bang-Jensen stelde, dat het overhandigen van de lijst een schending van het hem geschon ken vertrouwen zou betekenen, daar de getuigen hem hun namen hadden genoemd op voor waarde dat hij deze namen ge heim zou houden, Hammarskjoeld stelde toen een commissie in, die het geval moest onderzoeken. De commis sie deed toen de aanbeveling de lijst met namen in een gezegelde envelop te verbranden in het bij zijn van Bang-Jensen. Dit is toen gebeurd. Later deelde een woordvoerder voor Hammarskjoeld mee, dat de secretaris-generaal Bang-Jensen had ontslagen op aanbeveling van de commissie der Ver, Na ties voor disciplinaire zaken. Deze commissie en de secretaris-gene raal hebben, aldus de woordvoer der, de Deense functionaris her haaldelijk gelegenheid gegeven om te antwoorden op de beschul digingen die er over zijn gedrag tegen hem waren uitgebracht. Bang-Jensen had echter nooit ge reageerd. Ook had hij geen be roep aangetekend bij het admini stratieve hof. De woordvoerder begon zijn verklaring met te zeggen, dat het secretariaat in dergelijke geval len gewoonlijk geen commentaar geeft, maar dat het er nu door de opmerkingen van Bang-Jen sen tegenover de pers toe geko men was van deze gewoonte af te wijken. De chef-staf van de Indonesi sche landmacht, generaal-majoor Nasution, heeft verklaard, dat de eerste fase van de strijd tegen de opstandelingen is geëindigd met de verovering van alle voor naamste platsen in de opstandige gebieden en het herstel der ver hingen. Hij voegde er evenwel aan toe, dat de tweede fase, de vernieti ging van de overblijfselen der op standelingen in Tapanuli, West- ATOOMCONFERENTIE IN GENEVE Na de bijeenkomst van vrijdag van de atoomdeskundigen van Oost en West in Genève is be kendgemaakt, dat men het eens is geworden over een agenda. Ei is een algemene discussie ge voerd over enkele technische rapporten. Hedenmorgen vergadert men opnieuw. Sumatra en het gebied van de Manahassa in Noord-Celebes, nog maanden lang militaire operaties zal vereisen. En voorts zullen po litieke en economische opertieg noodzakelijk zijn. In berichten uit Noord-Celebes werd gemeld, dat restanten van de opstandelingen zich hebben geconcentreerd in twee ver sterkte stellingen, namelijk Ton- dano en Tomohon, ten zuiden van Menado. De opstandelingen zou den de Bevolking hebben gemo biliseerd om versterkingen aan te leggen voor hun laatste tegen stand. ZON MAAN op onder op onder Juli 5 4.26 21.02 '2.49 9.25 6 4.27 21.01 23.10 10.31 7 4.28 21.00 23.32 11.35 8 4.29 21.00 23.54 12.39 Een aantal hooggeplaatste per sonen zijn van oordeel, dat de in menging door de Verenigde Ara bisch Republiek in de opstand in Libanon is overdreven en dat dit als 'n boemerang heeft gewerkt. In kringen die nauwe betrek kingen met de regering onder houden, is vrijdagavond verno men, dat de regering weinig hoop meer heeft op een doelmatige ac tie van de Verenigde Naties. Te vens meent men te Beiroet, dat de Amerikaanse en de Britse re gering thans niet geestdriftig zijn voor het idee vap een inter ventie buiten de Verenigde Na ties om. Partijloze waarnemers opperden vrijdagavond de mening, dat de regering zou trachten tot een po litiek compromis te komen om een einde te maken aan de bur geroorlog nu er weinig kans is op hulp van buiten. Volgens radio-Cairo zouden re bellen er in geslaagd zijn Beiroet in het zuiden an oosten in te slui ten. Een groep Druzen zou Beiroet tot op een afstand van 5 km ge naderd zijn, aldus radio-Cairo. DE KWESTIE VAN BUITENLANDSE INMENGING Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buiten landse Zaken heeft vrijdag ver klaard, dat volgens berichten die uit eigen bronnen in Libanon en elders worden ontvangen, er geen twijfel aan bestaat, dat er buitenlandse, en voornamelijk Syrische, inmenging in de bin nenlandse aangelegenheden van Libanon is. Deze interventie be staat zowel uit de infiltratie van manschappen als de levering van wapens, aldus de woordvoerder. Hij zei dit naar aanleiding van de uitlatingen van waarnemers der V. N„ die hebben verklaard dat zij alsnog geen inmenging heb ben kunnen constateren. De Franse regering, aldus ver klaarde hij verder, is vastbesloten in Libanon met eigen middelen tussenbeide te komen, indien Franse burgers of belangen wor den bedreigd. LAAT ZON De luchtdrukverschillen boven Europa waren de afgelopen 24 uur maar gering. Dientengevolge was er in ons land weinig wind. De nachtelijke afkoeling van de vochtige lucht die zich boven ons land bevindt leidde tot mistvor- ming. In het binnenland loste de mist in de loop van de ochtend vrij snel op, maar aan de kust was deze hardnekkiger en weid het hier en daar in het geheel niet helder. Den Helder was een van onze waarnemingsstations waar dit voorviel en het kwik niet hoger kwam dan 16 graden in het oosten van het land werd het met wat zon nog 22 graden. Op sommige plaatsen ontwikkel de zich daarop een bui; zo in Eindhoven één die een viertal mm regen opleverde. Op de Noordzee was vrij veel mist of laaghangende bewolking aanwezig. Doordat nu een kou front over deze zee naar het zui den beweegt moeten we verwach ten dat de wind uit het noord westen gaat waaien, en de aldaar aanwezige vochtige lucht 't land binnenvoert. Wél zal de zon haar best doen deze op de lossen. Het is echter waarschijnlijk, dat dit plaatselijk een vrij langdurig pro ces zal zijn. De temperaturen on dergaan bij dit alles weinig ver andering. Vóór het koufront is in de vochtige lucht nog een enkele verspreide bui mogelijk, achter het. front niet. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Noordwestelijke wind In de ochtend op vele plaatsen mist of laaghangende bewolking. Daarna opklaringen en in het binnenland hier en daar een bui. Overwegend matige noordweste lijke winnd. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. ZONDAG 6 JULI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 5.09 5.44 6.24 6.34 n.m. 5.24 5.59 6.39 6.49 MAANDAG 7 JULI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 5.50 6.06 6.25 6.41 7.05 7.21 7.15 7.31

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1