>tor Russische expansie door N.A.V.O. tot staan gebracht Amerikaans Huis van afgevaardigden verlaagde hulp aan het buitenland Belgische regering krijgt vertrouwen Generaal De Gaulle plan voer Algerije De Fransen in Tunesië ontvouwt een OIL BADPAKKEN De toestand in Libanon Nieuwe brief van Chroejtsjef aan Eisenhower Weeroverzicht HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT Donderdag J JbH 19JB mitenge- jetekent rmogen. VRIJDAG 4 JULI 1958 12e Jaargang Nr 4412 Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sanüe, Temeuzen EERSTE BLAD COMMUNISTISCHE PARTIJ ROEPT FRANSEN OP TOT ACTIE NEHROE OVER TERECHTSTELLING VAN NAGY NOODWEER IN WEST-DUITSLAND, JAPAN EN DE VERENIGDE STATEN Terugtocht van de troepen begonnen Incident aan Syrisch- Israëlische grens KERNPROEF OP BIKINI Vertegenwoordigers van het oostelijk blok bij de V. N. weigeren brief door te zenden ANONIEME BRIEF BEDREIGT ENGELAND MET ATOOMBOM II iKtfil,.— motor. Extra an slik» ;bermina kkelijlc Utteode Frankering Dij abonnement: Terreuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van ae Sand? Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswaj Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 3S150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. 'ersenpm dagelijks Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handeisadver- tenties)5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 19 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrer Bureau van dit Blad, 20 cent meer Verklaring van bpaak in de vergadering van de Wesieuropese Unie ie Parijs „Ik geloof niet. dat de Russi sche dreiging thans in wezen nog militair op Europa gericht is. Veel meer ben ik thans de mening toegedaan, dat deze Russische dreiging thans econo misch cn sociaal is, en zich tot de Aziatische en Afrikaanse landen uitstrekt". Dit verklaarde de secretaris generaal van de NAVO, Paul Henri Spaak, donderdagmiddag op de bijeenkomst van de West- europese unie te Parijs. ..De Sowjets hebben op het Europese front stand gehou den", zo ging hij voort, „en maken thans een omtrekkende beweging. De Russen zijn zeker niet uit op een derde wereld oorlog, doch trachten hun poli tiek van de wereldrevolutie thans op een nieuw front voort te zetten door interne omwen telingen en binnenlandse in menging in nieuwe wereldde len. Van onze zijde", aldus Spaak, „moeten wij deze nieu we politiek der Russen moedig tegemoet treden. Een oplossing ligt in onze samenwerking en in een steeds grotere integratie van de Europese landen en van deze landen met de Verenigde Staten en Canada. De uitdaging van de Russische wereld is er één aan de Westerse wereld. Wij kunnen deze communisti sche uitdaging slechts dan op nemen, indien wij het gezamen lijk doen". De politiek van „disengage ment" lijkt Spaak heel gevaar- ijk en hij wees deze dan ook beslist van de hand. Reeds het Engelse woord is al vreemd, zo merkte hij op en er bestaat in aeen enkele taal een behoorlijke ertaling voor. Het is beter een dergelijke mysterieuze uitdruk king dan ook maar niet te ge bruiken, zo meende hij. Wij zullen niet kunnen accepteren, zo ging hij voort, dat direct of indirect een politiek gevoerd wordt, die er toe zou leiden dat de Amerikaanse troepen eerst uit Duitsland en dan uit Euro pa zullen worden teruggetrok ken. En wij zullen ook geen po litiek kunnen dulden die voert naar de neutraliteit van Duits land. De Amerikanen staan thans aan de Elbe en zij vormen het meest solide deel van de Wester se verdediging. Indien de Ame rikanen Duitsland verlieten, zou dit een uitnodiging betekenen voor de Rusen 'om toch in Euro pa aan te vallen. Spaak zou het terugtrekken van de Amerikaanse troepen een misdadige dwaasheid vin den. In dit verband hekelde hij de plannen van Rapacki en Kennan. Duitsland kan onmogelijk neutraliteit accepteren op het ogenblik dat twee elkaar vijan- De Franse communistische par tij heeft de Fransen opgeroepen, zich te verenigen in een grote campagne om „neen" te zeggen tot ,,de persoonlijke dictatuur en het fascisme" wanneer premier De Gaulle zijn grondwetshervor ming op vijf oktober aan het volk ter goedkeuring voorlegt. Het centrale partijcomité en de parlementsfractie van de com munisten wil als eerste stap een betoging op de 14e juli, de Fran se nationale feestdag. De com munistische partij zal op 17 en 18 juli te Parijs een nationaal con gres houden om de campagne verder voor te bereiden. dig gezinde beschavingen te genover elkaar staan, zo zeide Spaak verder nog. Het betreft hier weliswaar een zaak, waar in de Duitsers zelf een beslis sing moeten nemen, doch zij dienen er zich wel bewust van te zijn, dat indien zij zich neu traal verklaren, dit onmiddel lijk een kettingreactie zou ver wekken, die door niets meer te stuiten zou zijn. De meeste aanhangers van het neutralis me in Duitsland verwachten, dat zij toch wel onder de be scherming van de Amerikanen zullen blijven staan, maar men mag niet aannemen, dat andere landen miljoenen voor de be wapening zulen blijven uitge ven ter bescherming van Euro pa en dat Duitsland hierbij een neutraal standpunt zou kunnen innemen. De neutraliteit van Duitsland zou zonder twijfel leiden tot een ontwrichting van de NAVO en zou een herleving van het isolationisme in de V.S. tot gevolg hebben. De Atlantische verdragsorga- rtisatie werkt thans bevredigend, aldus Spaak. Het voornaamste doel is bereikt. De communisti sche expansie is tot staan geko men en de oorlog is vermeden. De NAVO is thans ook voldoen de sterk om een eventuele aan valler af te schrikken en ik ge loof, zo zei Spaak, ook om hem terug te drijven. (Advertentie) EE ALLERNIEUWSTE met ROKJES en BALLONBROEKEN reeds vanaf 9,95. De grootste sortering en de laagste prijzen bij: Sporthandel V^aareL' De premier van India, Pandit Nehroe, heeft donderdag op een persconferentie in Nieuw Delhi verklaard, dat hij „geschokt en verontrust" is door de terecht stelling van de vroegere Hon gaarse premier Imre Nagy en diens medewerkers. Ik hoop op recht, zei hij, dat deze gang van zaken niet zal voortduren. Op de vraag of de terechtstel ling van Nagy een Hongaarse binnenlandse aangelegenheid was zoals Hongarije en de Sowjet- Unie beweren, antwoordde Neh roe, dat dit volgens de letter van de wet wel zo was. Doch dan moet men ook kwesties als de Al gerijnse als een zuiver Franse binnenlandse aangelegenheid zien, zei hij. Over de rebellie in Libanon zei Nehroe, dat die kwestie zonder buitenlandse inmenging moet worden geregeld. Hij geloofde dat het gevaar van inmenging van buitenaf aanzienlijk is afgeno men door de V. N.-missie en het bezoek van secretaris-generaal Hammarskjoeld van de Verenig de Naties aan Beiroet. Nederlaag voor president Eisenhower Het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden heeft zich woens dag niets aangetrokken van Eisenhowers beroep om niet te besnoeien op het program voor hulp aan het buitenland en be sloot bet door de regering voor gestelde bedrag voor deze hulp te verminderen met 872 miljoen dollar. Dit is meer dan een vijfde van de som die Eisenhower aanvan kelijk aan het Congres had ge vraagd voor militaire en econo mische hulp aan geallieerde lan den. Het bedrag waarmee het Huis akkoord ging is 3078 miljoen dol lar groot. Het betrokken wets ontwerp gaat nu naar de Senaat. Men verwacht dat de Senaat ten minste een deel van de door het Huis van Afgevaardigden gevo- De Belgische Kamer heeft de regering met 106 tegen 104 stem men haar vertrouwen geschon ken. De regering heeft het gehaald dank zij de steun van twee libe ralen en een onafhankelijke rechts-Katholiek. De beide libe- Generaal De Gaulle heeft don derdagavond in een radiorede te Algiers aangekondigd dat de Franse regering een extra be drag van 15 miljard franc zal uittrekken voor nieuwbouw in Algerië. Het programma voor de woningbouw zal worden ver dubbeld. In verscheidene delen van W. Duitsland hebben zich woensdag zware onweers- en regenbuien ontlast, waardoor grote schade werd aangericht. Drie personen werden door de bliksem gedood. In het zuiden van de staat Baden wordt de schade tenge volge van de slagregens en ha gelbuien op een miljoen mark (ongeveer 900.000 gulden) ge schat. In het gebied van Hirosjima (West Japan) zijn tengevolge van overstromingen door zware regenval vijf personen om het le ven gekomen en dertig gewond. Dertienduizend personen werden dakloos. De regens die na een periode van grote droogte kwa men, waren er de oorzaak van dat ruim tweehonderd bruggen en 180 dijken werden vernield. Er deden zich op honderd plaatsen grondverschuivingen voor. Een wolkbreuk die zich woens dag boven Audubon in de Ameri kaanse staat Iowa ontlastte, kostte aan negen personen het leven. Zes personen worden nog vermist. De schade wordt op een miljoen dollar geschat. De eerste van de 7.000 man Franse troepen die volgens de onlangs gesloten overeenkomst T inesië zullen verlaten, zijn don derdag in Babes aangekomen. Zij rijn afkomstig van de post Bordj Ie Boeuf ;n het uiterste zuiden van Tunesië, dat 75 jaar een ianse garnizoenplaats is ge weest. 7 óu!>"r-n 11311 oktober zullen de franse militairen waarvan de overeenkomst spreekt, Tune sië hebben verlaten. De resteren de 15.000 man zullen op de ma rinebasis Bizerta worden terug getrokken. Sedert de overeenkomst is ge tekend is er een aanzienlijke ont spanning in de Frans-Tunesische betrekkingen ingetreden. Moge lijk zal deze week nog een over eenkomst worden gesloten, die de meerderheid van de Franse boeren in het Tunesisch-Alge- rijnse grensgebied toestaat naar hun landerijen terug te keren. Deze boeren waren door de Tu- nesiërs weggezonden, toen de spanning met Frankrijk een hoogtepunt bereikte. De Franse premier kondigde voorts aan dat er heden besluiten zullen worden gepubliceerd waar bij een enkele kiezerslijst voor de komende verkiezingen in Alge rië wordt gesteld. Er zal één kiescollege voor geheel Algerië komen en Islamitische vrouwen zullen ook stemrecht hebben. Algerië en Frankrijk zullen voorts dezelfde postzegels ge bruiken. Voor het einde van het jaar zal men beginnen met nieuwe grote industriële projecten in Algerië; het landbouwprogramma zal worden gemoderniseerd met name wat bevloeiingswerken be treft; en het onderwijsprogram ma zal worden uitgebreid zodat alle Algerijnse kinderen zonder uitzondering naar school zullen gaan. De premier herhaalde zijn eer der gedane belofte dat de tien miljoen Fransen van Algerië de zelfde rechten en plichten heb ben". Frankrijk wil op deze bo dem een groot vernieuwingsplan ten uitvoer brengen, dat ons tot ons doel zal voeren en waarin iedereen zijn deel zal hebban. Voor alles moet iedereen zijn brood met arbeid verdienen". De Gaulle zei dat hij de laatste drie dagen op zijn reis door Algerië zelf had gezien dat „de veilig- heid hard op weg is hersteld te worden". De Gaulle weigerde donderdag middag leden van het Algerijnse comité voor openbaar welzijn te ontvangen, omdat hij het zoals generaal Masu hun vertelde te druk had. Ook een vakvereni gingsdelegatie werd niet toege laten omdat de generaal in tijd nood was geraakt. Naar verluidt waren enkele comité-leden hier over beledigd. Onder degenen die donderdag door generaal De Gaulle zijn ont vangen, was generaal Massu. Toen men Massu vroeg of dit ge schiedde in zijn hoedanigheid van voorzitter van het comité voor openbaar welzijn van geheel Al gerië of in die van officier, ant woordde hij, dat hij verscheidene militaire en burgerlijke functies heeft en dat hij is ontvangen als „generaal Massu". Generaal De Gaulie is donder dagavond per vliegtuig uit Al giers naar Parijs vertrokken. ralen namen hun besluit op het allerlaatste ogenblik. Twee Ka merleden, een socialist en een lid van de C. V. P., waren absent. Voordat de stemming werd ge houden, had premier Eyskens het regeringsprogram nog eens verdedigd en toegelicht. Aan het slot van zijn rede zei hij tot de oppositie: „Ik reik u nog steeds de olijftak. Het hart is er niet bij, heeft de heer Buset (soc.) woensdag nog gezegd. Maar waarom, zouden wij geen ver standshuwelijk aangaan? Ik zou hier de volgende leuze aan de wand willen zien prijken: „Onze tegenstanders van gisteren zul len onze bondgenoten van mor gen zijn". Wij hebben onze ver antwoordelijkheid aanvaard, gij moet nu de uwe aanvaarden". Premier Eyskens zei dat de re gering nu de Senaat om het ver trouwen zal vragen. „Maar met het oog op de bijzondere omstan digheden waaronder wij het ver trouwen van de Kamer kregen, zal de regering zich daarna op haar positie beraden", aldus Eys kens. Dit kan betekenen dat de rege ring de donderdag in de Kamer behaalde meerderheid onvoldoen de zal achten om in functie te blijven. De liberalen zullen misschien tot een coalitie met de C. V. P. bereid blijken als de liberale vak verenigingen als gelijkwaardig met de socialistische en Katho lieke worden erkend. Militaire waarnemers van de V.N. stellen een onderzoek in naar aanleiding van een klacht van Israël, dat Syrische artille rie woensdag de Israëlische grensplaats Daradara, in het gebied van het Hoeleh-meer, heeft beschoten. Volgens een communiqué van het Israëlische leger werden twee politiemannen gewond, twee pantserwagens van de po litie beschadigd en drie hutten in brand geschoten. Het vuren van Syrische zijde duurde tot het invallen van de scheme ring. In Damascus verklaarde een woordvoerder van het Syrische leger, dat de Israëliërs het vuur De wapenstilstand, waarbij de rebellen uit Tripoli's haven kwartier en de regeringstroe pen woensdag overeenkwamen het vuren met zware wapens op elkaar te staken, komt volgens Reuters correspondent uit deze Libanese havenstad neer op een feitelijke overgave, zij het dan ook dat rebellen op deze ma nier hun gezicht hebben gered. Het beleg van de wijk heeft 55 dagen geduurd. Na de ingang van het bestand reden vracht auto's vol vrouwen en kinderen uit het gebied naar veiliger oorden. Men was tot het akkoord ge komen „om de burgerbevolking te sparen". De beide andere verzetshaarden in het gebied de versterkte Mohammedaanse binnenstad en de heuvels vlak buiten de stad bieden nog steeds tegenstand. Volgens Syrische krantenbe richten zijn tot nu toe bijna 30.000 in Libanon wonende Sy- riërs uit dit land gezet. Jorda nië zou voorts 190 Syrische kooplieden uitgewezen hebben, die reeds jaren in het land ge vestigd waren. Deze hadden op een Syrische controlepost te Tel Hilal hadden geopend. De slechts 24 uur tijd gekregen om Syriërs hadden het vuur beant- hun zaken af te doen. woord en de Israëliërs verliezen" toegebracht. De Verenigde Staten hebben woensdag, als onderdeel van de lopende serie kernproeven in het zuidwestelijke deel van de Stille Oceaan, op de atol Bikini een kernontploffing teweeggebracht. In het communiqué, dat door de commissie voor kernenergie en het ministerie van defensie werd uitgegeven, werden geen bijzon derheden meegedeeld. Waarnemers beschouwen de regeringsoverwinning in Tripo li's havenwijk als bijzonder be langrijk. te meer ook omdat dit gebied steeds als het symbool van de strijdbare oppositie heeft gegolden. In Beiroet zei de minister van Voorlichting, Klovis El Chazen, dat de enige manier om de in filtraties uit Syrië tegen te gaan het zenden van een inter nationale politiemacht naar Libanon is. Dit is voor het eerst dat een Libanese minister deze mening met nadruk te kennen heeft gegeven. Andere minis ters, die zich eerder in soort gelijke zin zouden hebben uit gelaten, hebben dit later tegen gesproken. Een woordvoerder van de Verenigde Naties verklaarde te Beiroet dat de rebeilenbevel- hebber in Tripoli. Karami, de V.N.-waarnemers heeft verze kerd dat zij zich vrij in zijn ge bied kunnen bewegen. Ook de bied kunnen bewegen. Ook de gaf deze verzekering. teerde besnoeiing ongedaan zal maken en dat er zodoende een cijfer, gebaseerd op een compro mis, uit de bus zal komen. Poli tieke waarnemers zien in het ge drag van het Huis een van de meest dramatische nederlagen voor Eisenhower, sinds hij 5 "z jaar geleden zijn intrede in het Witte Huis deed. Het Huis nam het besluit slechts een paar uur nadat Eisen hower in het openbaar een krachtig beroep had gedaan om de besnoeiing, door de commis sie van toewijzingen van het Huis van Afgevaardigden in de door hem gevraagde gelden aange bracht, ongedaan te maken. Eisenhower verklaarde, dat de besnoeiingen de communistische imperialisten zouden aanmoedi gen en ernstige gevogen zouden hebben voor de vrije wereld. Hij voegde hieraan toe, dat hij alles zou doen om de aangebrachte verminderingen ongedaan te maken. Folitieke waarnemers noemden de volgende redenen voor het gedrag van het Huis: 1. Dit jaar zullen er verkie zingen worden gehouden. De leden van het Congers hebben er vaak over geklaagd dat het voor hen zo moeilijk is de buitenland se hulp duidelijk te maken aan hun kiezers. 2. De economische teruggang heeft een grote daling van het inkemen tengevolge gehad en dit op een tijdstip, dat de natie zich geplaatst ziet voor hogere uitgaven op militair gebied. 3. De verminderde invloed van Eisenhower op het Congres. Zowel de Senaat als het Huis van Afgevaardigden heeft een democratische meerderheid en de democraten zijn er van over tuigd dat zij bij de verkiezingen in november een grote overwin ning zullen behalen. De Russische, Hongaarse en Roemeense vertegenwoordigers bij de Verenigde Naties hebben geweigerd een brief van de spe ciale V. N.-commissie voor Hon garije aan hun regeringen door te sturen. In deze brief wordt gevraagd om meer gegevens over de te rechtstelling van Imre Nagy en andere Hongaren. De voorzitter van de commissie voor Hongarije, de Deen Alsing Andersen, die dit bekendmaakte, zei dat de vertegenwoordigers als reden voor hun weigering op gaven, dat zij de commissie voor Hongarije niet erkennen. De commissie heeft zich woens dag beraden over het ontwerp van een rapport, dat zij wil uit geven over de processen en te rechtstellingen in Hongarije. Premier Chroesjtsjef van de Sowjet-Unie heeft president Eisenhower cpnieuw een brief doen toekomen over „gezamen lijke stappen ter oplossing van het vraagstuk ter voorkoming van een aanval bij verrassing". Dit meldt het Russische persbu reau Tass. Chroesjtsjef stelt in zijn nieu we brief voor, dat Amerika en Rusland het initiatief nemen tot een bijeenkomst van deskundi gen uit beide landen en mogelijk ook uit enkele andere landen, waarop men zich zal beraden over de mogelijkheden om een plotselinge aanval te voorkomen. De resultaten van een dergelijke conferentie zuoden op een top conferentie besproken kunnen worden, aldus de Russische lei der. Chroesjtsjef stelde voor, dat deze conferentie in de naaste toekomst zal worden gehouden en dat er ook militairen aan deel zullen nemen. De voorsteilen van de conferentie moeten binnen een beperkte tijd, welke van tevoren moet worden vastge steld, in definitieve vorm op schrift werden gesteld, aldus Chroesjtsjef. Hij schrijft voorts een derge lijke overeenkomst ter voorko ming van een onverhoedse aan val noodzakelijk te vinden met het oog op de huidige gespannen internationale toestand en de toenemende bewapeningswed loop onder de grote mogend heden, met name in de wapens voor massale vernietiging. De Russische premier vindt dit pro- Boven het zuidwestelijk deel van het Europese continent be vindt zich vochtige en onstabiele lucht. Hierin kwamen donderdag talrijke buien tot ontwikkeling, die veelal met onweer en hier en daar van hagel vergezeld gingen. Op het vliegveld Ypenburg werd een bui gerapporteerd, waarbij hagelstenen voorkwamen van 1,5 cm. De neerslagverdeling was zeer grillig. Terwijl op het laatst- ZATERDAG 5 JULI. v.m. n.m. Breskens 4.30 4.43 Terneuzen 5.05 5.18 Hansweert 5.45 5.58 Walsoorden 5.55 6.08 ZON MAAN op onder op onder Juli 4 4.26 21.02 22.25 8.18 5 4.26 21.02 72.49 9.25 6 4.27 21.01 23.16 10.31 genoemde station 26 mm werd afgetapt viel op Achttienhoven bij Rotterdam, minder dan 0,1 mm. De grootste hoeveelheid werd afgetapt op het vliegveld Twente, n.l. 35 mm. In de algemene luchtdrukver deling komt nu een geleidelijke wijziging. Een hogedrukgebied boven Scandinavië trok zich te rug in de richting van Ijsland. In de plaats hiervan ontstond 'n depressie die naar het zuidoosten beweegt. Voor ons land heeft deze ontwikeling op korte termijn evenwel nog geen invloed, zodat voor vandaag op voortduren van het buiige weertype moet wor den gerekend. medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van vrijdagoch tend tot vrijdagavond Weinig verandering Vrij veel bewolking met plaatse lijk enkele buien, hier en daar onweer. Zwakke tot matige naar noordoostelijke richtingen draai ende wind. Dezelfde tempera turen als gsiteren of iets hogere. bleem acuut geworden door de „gevaarlijke praktijk van de Amerikaanse vluchten met kern wapens in de richting van de Russische grenzen". Hij herhaalt nogmaals Ruslands vroegere voorstellen: 1. Een luchtinspectiezöne van 800 km aan weerszijden van het ijzeren gordijn en 2. een tweede luchtinspectie zöne met een deel van het Sov jet-verre oosten en een overeen komend deel van de Verenigde Staten. Nog een Russische nota. Ook heeft de Sowjet-Unie de Amerikaanse regering een nota gezonden over de negen Ameri kaanse militairen, die in Oost- Duitsland worden vastgehouden, aldus de Russische ambassadeur te Washington, Striganof. Hij wilde inhoud evenwel niet be kendmaken. Een vertegenwoordiger van het Russische persbureau Tass heeft op gezag van de Russi sche ambassade in Londen don derdag verklaard dat een Rus sische functionaris op het Brit se ministerie van Buitenlandse Zaken een fotokopy van een anonieme brief heeft overhan digd waarin de schrijver dreigt een atoombom nabij de Engel se kust te zullen laten vallen. De brief heet afkomstig te zijn van een Amerikaanse piloot die in Engeland gestationeerd is. Hij en zijn bemanning willen tijdens een routinevlueht „er gens boven de Noordzee niet ver van de Engelse kunst" de bom laten vallen. De brief, on dertekend met „hoogachtend, W.", was gericht aan de Rus sische ambassadeur in Londen, Jakob Malik. „W." schreef verder: „Ik kan uw land erg van dienst zijn en ik ben vastbesloten zulks spoedig te doen. Het is nu tijd om tot daden over te gaan". De schrij ver voegde eraan toe dat zijn doel ver genoeg van de Engel se kust zou liggen „opdat niet teveel mensen erbij om het le ven zullen komen. Onze dag zal kort na de eerste juli val len". De anonieme steller van de brief schrijft het verder een natuurlijke zaak te vinden dat hij en zijn bemanning een toe vlucht op de Russische ambas sade zullen vinden. De brief was op 28 juni te Ipswich ge post. 9 Bij een gevecht met de politie nabij Clontivrim in Nrd.-Ierland is gisternacht de leider van een groep verzetslieden van de verbo den Ierse vrijheidsorganisatie ge sneuveld. De andere leden van de groep wisten te ontsnappen.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1