ERT Wereldbrandweer bluste explosies euzen De veertarieven thans definitief vastgesteld van'tffoFf mfietsü ^ieuzen aitegrond nsteüsnq 958 m de Sande UREN VAN *ÊÊKM Overeenstemming tussen minister en Gedeputeerde Staten Franse standpunten over de internationale toestand De ongeregeldheden in Libanon De terechtstellingen in Hongarij 1 Teebtetf Indonesische regering verzoekt Shell werkzaamheden in Borneo te hervatten HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN LM en dat U in - - 165,— ƒ498,— tank) ƒ518,— 558,— 608,— 3,— en 735,— BROMFIETSEN stelde keurings- aal 16. tel. 2220 EN: eenbergenlaan 5 AU Aanvang 8 uur IJ. N.V. IERLIJN «wereld, een 14 jaar 14 jaar PUakertag NI abotmemcatt lememeti iMfeeteur-HooMredacteur L «M de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal: per maand 2,—: per week 48 cent. Losse nrs 9 ct DE VRIJE ZATERDAG 28 JUNI 1958 12e Jaargang Nr 4401 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Tern euzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum psr advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 nar Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer WEKELIJKSE WERELDSCHOUW HET GESPREK, dat de Engelse premier MacMillan met presi dent Eisenhower en Forster Dulles heeft gehad, waarna Mac Millan naar Canada is doorgereisd, blijkt vruchtbaar te zijn ge weest. Het kwam op een goed gelegen tijdstip, aangezien de nieuwe spanningen, opgetreden in Cyprus en in de Libanon, nu tevens mondeling tussen de beide voornaamste daarbij betrokken mogend heden konden worden besproken. De spanning op Cyprus is ont staan doordat de Turkse minderheid zich in sterker mate nog dan tevoren en nu ook gewelddadig, heeft doen gelden. Dientengevolge zijn Griekse gezinnen uit het Turkse gedeelte van het eiland in allerijl verhuisd, en hetzelfde heeft natuurlijk plaats gehad met de Turken in de Griekse zone. Engeland verkeert in de moeilijke positie, dat het de orde moet handhaven, en van beide zijden beschuldigd wordt, dat het de ene partij voortrekt bij de andere. De Griekse regering in Athene ver liest daarbij wel enigszins uit het oog, dat zij geen matigende invloed op het Griekse gedeelte der bevolking heeft geoefend, waaruit natuurlijk weer Turkse manifestaties zijn ontstaan. Lon den heeft eer. nieuw plan voorgelegd, waarbij de onderdanen óf Grieken óf Engelsen zouden moeten zijn, maar Athene heeft dit reeds verworpen. Zij heeft, meer voorzichtigheidshalve dan agres sief, de Griekse troepen van de N.A.V.O.-basis in Turkije terugge roepen. Het is natuurlijk niet geheel onmogelijk, dat de spannin gen tussen beide landen naar het vaste land overslaan, en dat kan de kracht van de N.A.V.O. slechts verminderen. EXPLOSIE LIBANON. IN OE In de Libanon hoopte menig een eeir rustiger periode tege moet te gaan, maar de opstande lingen zijn noch in de hoofdstad Beyroeth, waar zij waren binnen gedrongen, noch in het noorde lijk en zuidelijk gedeelte, waar- zij de overmacht hadden, versla gen en hebben ongetwijfeld ver sterking van buiten gekregen. Het heeft er de schijn van als of de ophitser Nasser en zijn Syrische vrienden geschrokken zijn van het effect aer explosie en van de moedige tegenstand die president Sjamoen biedt, on danks dat zijn paleis zelfs onder vuur werd genomen. De Veilig heidsraad, die veel te lang aar zelde om een beslissing inzake de klacht van de Libanon te nemen, heeft nu, op Zweeds voor stel, met spoed besloten er waar nemers heen te zenden, die zul len toezien op de toevoer van mannen en wapenen over de grens tussen Syrië en Libanon, die overigens moeilijk is te be waken, Hammarskjoeld gaat ei heen; hij kan er nu aan den lijve gevoelen hoe onvoorzichtig hij is geweest ten opzichte van Nasser in het Suez-conflict en men mag hopen, dat hij zich niet ten twee de male vergist! Met dat al is heel het nabije Oosten op die wijze in het geding, en de twee Arabische unies staan heftiger dan tevoren tegenover elkander. De hoop van de Veilig heidsraad, dat de Arabische Liga, die toch eigenlijk al uit elkaar gevallen is, dit zaakje zou op knappen, is, gelijk een kind kon' begrijpen, niet in vervulling ge gaan. Hammarskjoeld's rede over de vier punten van nieuw Volkenrecht, door de Verenigde Naties geschapen, deed in deze dagen ietwat zonderling aan! Belangrijk is de vrij grote over eenstemming, die op economisch gebied schijnt bereikt te zijn tus sen Engeland en de V. S, Te be langrijker natuurlijk, omdat hier inderdaad Noord-Amerika veel in de melk te brokkelen heeft. Over eenstemming op dit punt verge makkelijkt ook de overeenstem ming van beide landen tegenover Rusland inzake de top-conferen tie. REGEERDER VER GETEN De Gaulle toont zich weer van een zijde als tijdens wereldoorlog II: hij heeft nu eindelijk een at- spraak gemaakt met Dulles voor 5 juli, waarin Engeland dan hoopt zichzelf en Duitsland te betrekken. Maar hij is ook al verontwaardigd, dat hij niet ge kend is in het overleg, dat te Washington over het nabije Oos ten plaats had. Dit overleg heeft tot bepaalde toezeggingen van Amerika geleid, die erop neer komen, dat hulp aan Frankrijk als een noodzakelijkheid wordt erkend, en dat Washington zich opener zal tonen voor de Euro pese behoeften van export. Men was een ogenblik geneigd onder de indruk van al dit gebeuren, te vergeten, dat er een nieuwe re geerder in Frankrijk aan het be wind is gekomen. De generaal heeft zeker dege nen niet teleurgesteld, die hoop ten, dat hij duidelijke taal zou spreken. Hij is ook meer inschik kelijk tegenover andere denk beelden gebleken, dan men van hem gewoon was. Zodoende is, k.ac.i.ans zijn eigen woorden, de iase van 13 mei in Algiers afge- sioten. De radiorede, die De Gaulle tot het Franse volk heeft gehouden, moge dan een passage bevatten, die in de kaart der Al gerijnse nationalisten zou kunnen spelen, aan de andere kant is daarin door de nieuwe premier een hartstochtelijk beroep ge daan op de medewerking van ge heel het Franse volk. Dit zal er toe kunnen leiden, dat de nieuwe lening, die tot een onbekend be drag is uitgeschreven, een succes wordt en het vertrouwen in De Gaulle en dus in Frankrijk ver sterkt. Er wordt reeds door de com missie van ministers hard ge werkt aan het ontwerp voor een nieuwe grondwet, krachtens welke er naast de Nationale Ver gadering zal komen een corpora tieve Senaat, die dus niet op grond van het algemeen kies recht zal worden gekozen. De regeringsmacht zal krachtig wor den versterkt, waartoe ook kan leiden het plan van zekere links- gekante kleinere partijen om zich tot een aansluitend geheel te ver enigen, en zodoende wel geen tweepartijenstelsel in Frankrijk te bereiken, maar toch wel zo iets, dat twee helften tegenover elkander stelt. Onderhandelin gen met Marokko en Tunis, die ook samen besprekingen houden, zullen binnenkort plaats hebben en er begint reeds een betere sfeer voor samenwerking in Noord-Afrika te komen. Maar met dat al is er het rebellen-ver zet in Algiers nog en dit zal in Marokko en Tunis uiteraard po pulaire steun ontvangen. RUSLAND EN NOORD- AMERIKA. Vanuit Rusland heet het, dat hst bestaan van de regering- Chroesjtsjof opnieuw op het spel zou staan. In elk geval iaat Tito zich niet door Rusland ringel oren tegen wier en treedt hij krachtig op de Chinese scherpslijpers, kritiek vermoedelijk ook door inwendige moeilijkheden is versterkt. Chroesjtsjof doet wat hij kan om de technische conferentie, door president Eisenhower voor gesteld, binnenkort te doen hou den, maar maakt nu van een voorzichtig voorstel van Eisen hower gebruik om er zijn ooste lijke satellieten binnen te halen, hetgeen natuurlijk met zich brengt, dat de Westelijken aan dringen op vermeerdering van het aantal deskundigen. Zo kan het nog wel twijfelachtig worden of op 1 juli a.s. te Genève de des kundigen werkelijk samenkomen en of zij enig tastbaar resultaat kunnen bereiken. De V. S. staan nu wat sterker tegenover Rusland, omdat èn in zake de militaire organisatie én inzake de handelsverdragen ge bleken is, dat Eisenhower zijn wil nog kan doorzetten als hij maar werkelijk wip Een merk waardige stemming in Califor- nië een z.g. voorstemming voor het gouverneurschap, heeft de aanhangers van de leider der re publikeinen, Knowland, de ne- I deriaag doen lijden tegenover de aanhangers van Nixon, die geen candidaat voor het gouverneur schap is, maar zo straks gaat dingen naar het presidentschap. In niet minder dan in drie lan den in Europa moeten nieuwe legeringen worden gevormd. In Italië kan het vrij vlot verlopen onder leiding van Fanlani. In België zijn er wat meer moeilijk heden, hoewel de katholieke over- winnaars zich reeds hebben uit gesproken voor een coalitie met de socialisten, van wie zij minder moeilijkheden in de regeling van de schoolstrijd verwachten. En in Zweden is het duidelijk dat Er- iander zijn regering, wellicht enigszins gewijzigd, zal hand haven. VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden.) (Advertentie) Griekse brief aan Veiligheidsraad Griekenland heeft in een brief de Veiligheidsraad opnieuw van de „ernst der toestand" op Cy prus op de hoogte gesteld. „De toestand is een bedreiging voor de vrede en veiligheid. De brief van vorige vrijdag was zeer voor zichtig gesteld en in feite een onderschatting van de huidige bloedige gebeurtenissen op het eiland", aldus de Griekse vaste V.N.-vertegenwoordiger, Pala- mas, in zijn brief, die gisteren te New York werd gepubliceerd, Palamas legde voorts nadruk op de „officiële gegevens, die de volledige verantwoordelijkheid van de Turkse regering bewijzen. Botsing tussen stakers en politie in Pakistan Politie heeft in Liaipoer, in West-Pakistan, geschoten op stakers, die voor een textielfa briek te hoop waren gelopen en weigerden uit elkander te gaan. Volgens sommige berichten zijn hierbij vijf personen om het leven gekomen sen zeven ge wond. De leiders van de betrok ken vakbond zeggen evenwel dat zestien arbeiders werden gedood, en een twintigtal gewond. De stakers protesteerden tegen de arrestatie van de voorzitter van de vakbond, die zij kortge leden in het leven hebben geroe pen. Maurice Schumann, de voor zitter van de commissie voor bui tenlandse aangelegenheden van de Franse Nationale Vergadering heeft in een vergadering van de commissie verslag uitgebracht van besprekingen die hij met de premier en de minister van Bui tenlandse Zaken over de inter nationale toestand heeft gehad. Wat de betrekkingen tussen Frankrijk enerzijds en Tunesië en Marokko anderzijds betreft had de minister van Buitenland- Zaken. Couvé de Murville, doen uitkomen, aldus deelde Schumann mede, dat de wezen lijke karakteristiek van het Frans-Tunesische akkoord be staat in de handhaving van de strategische basis van Bizerta. In het kader van deze opvatting zal het bevel over de Franse strijdkrachten in Marokko met ingang van juli bij een generaal van de luchtmacht komen te be rusten. Voor de afvoer van de in de Sahara gewonnen olie, met name uit het gebied van Edjele, zal een buisleiding over Tunesisch gebied worden aangelegd. Wat de Libanese kwestie be treft is de opvatting van Frank rijk aldus: De kwestie is in han den van de Verenigde Naties en elke inmenging buiten de Ver- De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Dag Ham marskjoeld, heeft gisteren in de Libanese hoofdstad de bespre kingen met zijn waarnemers voortgezet. Over het verloop van deze besprekingen wordt van V.N.-zijde niets meegedeeld. Van officiële Libanese zijde verluidt, dat Hammarskjoeld overtuigd is van een Syrische interventie, maar tegen Amerikaanse of Brit se tussenkomst gekant blijft. President Sjamoen zou het le ger een volledige actie tegen de opstandelingen willen laten on dernemen maar de stafchef van het leger, generaal Foead Sjehab, zou daar niet aan willen. Hij zou een onherstelbare breuk tussen regering en oppositie vrezen. Om dezelfde reden zou de generaal t°gen Amerikaanse en Britse in terventie zijn. Aan Westelijke kant is men bang, dat een uitstel van afdoende maatregelen de positie van de regering slechts kan verzwakken. Een vliegtuig, van de Indische luchtmacht, dat Indische waar nemers naar Libanon bracht, is, toen het boven Syrië vloog, gis terochtend vroeg tot een landing in Damascus gedwongen. Na drie uur kreeg het toestemming de reis te vervolgen. Vrijdag hebben hier en daar in Beiroet schietpartijen voorge daan. Voor het gebouw van de Britse ambassade is een Libanees doodgeschoten bij een treffen tussen rechtse R K. falangisten en bouwvakarbeiders. De falan gisten waren naar de ambassade gegaan om te vertellen, dat zij een komplot hadden ontdekt om de Amerikaanse ambassadeur te vermoorden. Deze was in confe rentie met de Britse ambassa deur. enigde Naties om zou betreu renswaardig zijn. Naar aanleiding van het ge zegde van premier De Gaulle, dat Frankrijk tot het Westen be hoort zonder zich daartoe te be perken, had minister Couvé de Murville opgemerkt dat dit niet betekent dat Frankrijk als be middelaar tussen Oost en West zou optreden maar dat het de geëigende middelen wil gebrui ken om zijn eigen belangen te behartigen. Als voorbeeld noem de de minister de kwestie van de atoomwapens. Op dit gebied, zo had hij tot Schumann gezegd, verschilde het belang van Frank rijk met dat van de Britten en dé Amerikanen. Frankrijk, dat zijn eigen atoombewapening wil bezitten, is van mening dat het niet aan een eventueel besluit tot opschorting van atoomproeven gebonden zou zijn. Aansluitend op onze uitvoeri ge berichten van gisteren kun nen wij onze lezers thans mede delen, dat tussen de minister van Verkeer en Waterstaat en het Zeeuwse college van Gedep. Sta ten volledige overeenstemming is bereikt met betrekking tot de tarieven voor de Westerschelde- veren. Het ligt in het voornemen de nieuwe tarieven te doen ingaan op de dag dat de nieuwste aan winst van deze veren, de „Prin ses Beatrix", in de vaart wordt gebracht. Los hiervan zullen de thans vastgestelde tarieven in ieder geval ingaan op 1 augus tus a.s. Wij hebben ai eerder melding gemaakt van de komende tarief bedragen. Na de nu en dan „op windende" gebeurtenissen van de laatste weken komt het ons wenselijk voor de verschillende tarieven nog eens te specificeren. Personen. Kinderen beneden 4 jaar ge nieten gratis overtocht; voor kinderen van 4 tot 10 jaar moet 20 cent per enkele reis betaald worden. Boven 10 jaar is de prijs 40 cent. Maandkaarten voor scholieren en werknemers kosten ƒ3; met fiets of bromfiets wordt dat 4,50. Fietsen of bromfietsen per enkele reis 60 cent (voor z.g. 10- vaartenboekjes betalen ze 4,501, Auto's. Voor een personenauto betaalt men straks ƒ1.90 20-vaarten- boekjes komen op 20) Lichte vrachtauto's 2,90 en 20-vaartenboekjes 30. Zware vrachtauto's en bussen 4,40 of om het goedkoper te maken ƒ45 per 20-vaartenboek jes. Voor een vrachtauto met aan hangwagen of trekker met op legger gaat men 5,40 betalen (voor een 20-vaartenboekje ƒ55). Al deze tarieven gelden voor de diensten Vlissingen Bres- kens en KruiningenPerkpolder. Voor TerneuzenHoedekens- kerke zijn tot dusver nog geen nadere gegevens bekend. Overigens moet ons één ding van het hart: Nu men in Den Haag en Middelburg ondanks alles tot tariefsverhoging is over gegaan, had men er goed aan gedaan ter willé van mensen, die rustig willen reizen, de le klas aan boord der veerboten te hand haven. Met de gelijkschakeling der tarieven zal men noch de dienst zelf noch een groot deel van het reizend publiek een dienst bewijzen. Wij houden ons er dan ook van overtuigd, dat men zich spoedig genoodzaakt zal zien op deze maatregel terug te komen. Betoging voor Deense ambassade in Moskou. Honderden Russen, meest jon geren, hebben vrijdagmiddag de Deense ambassade in Moskou met stenen en eieren bekogeld uit protest tegen de schade, die dinsdag aan de Russische ambas sade in Kopenhagen Is aange richt. Bereden politie moest de orde helpen herstellen. Bijna al le ruiten van de ambassade sneu velden. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. In het Russisch en Engels wer den de woorden „Weg met de Deense marionetten" op de muur geschilderd. Borden met het op schrift „Lang leve de vrede" en „Weg met de Deense fascisten" werden door de kapotte ruiten naar binnen gesmeten. De demonstratie heeft drie uur geduurd. Een Deense diplomaat schatte het aantal betogers op 4 k 500. De Deense ambassadeur heeft geprotesteerd bij 't Russische mi. nisterie van Buitenlandse Zaken, dat verklaarde de spontane beto ging te betreuren. Het heeft reeds maatregelen genomen om de schade aan het ambassadege bouw te herstellen. De hittegolf, die reeds ver scheidene weken boven India heerst, heeft tot nu toe aan bijna 500 personen het leven gekost. (Advertentie)' BINNENVERINGBED het beste bed ooit gemaakt De Amerikaanse Senaat heeft donderdag in een eenstemmig aangenomen motie n.a.v. de te rechtstellingen in Hongarije zijn verontwaardiging uitgesproken over de „barbaarsheid en trou weloosheid" van de Sowjet-Unie. De senaat verzocht president Eisenhower alle geschikte midde len te gebruiken om het mede leven van alle Amerikanen met het Hongaarse volk bij deze nieuwe uiting van „politieke on derdrukking en terreur" kenbaar te maken. Het comité van plaatsvervan gers der ministers van de Raad van Europa heeft donderdag in Straatsburg eveneens de „bar baarse terechtstellingen veroor deeld. Zuid-Slavië zal officieel in Boedapest protesteren De Zuidslavische regering heeft vrijdag bekendgemaakt, dat zij bij Hongarije officiéél zal pro testeren tegen de terechtstelling van Im.re Nagy en zijn medewer kers. Te Belgrado wordt gewerkt aan een nota over deze kwestie. Intussen is de Zuidslavische am bassadeur in Boedapest „voor overleg" naar Belgrado ontboden. Hongaarse openbare aanklager over de berechting van Nagy c.s. De Hongaarse openbare aan klager, dr. Geza Szenasi, heeft vrijdag te Boedapest verklaard dat het proces tegen oud-pre mier Imre Nagy, generaal Pal Maleter (de „held van Boeda pest") en nog twee anderen, die in het begin van deze week werden terechtgesteld, uit een oogpunt van „staatsbelang" met gesloten deuren is gevoerd. Als toelichting hierop ver klaarde hij dat dit was geschied om de „westerse landen te ver hinderen zich met het proces in te laten en onrust te zaaien". „Voldongen feiten hebben een kalmerende uitwerking op het volk", aldus dr. Szenasi. Hij zei voorts dat het proces niet uit „staatsveiligheidsover- wegingen" met gesloten deuren was gevoerd. verkrijgbaar bij: De Indonesische regering heeft vrijdag de Kon. Shell-groep ver zocht de werkzaamheden in Oost- Borneo te hervatten. Een woordvoerder van de Shell verklaarde dat de minister van industrie, dr. Ingkiriwang, vrij dag de plaatsvervanger van de algemeen vertegenwoordiger van Shell-Indonesië, de heer H. Brid ges, had ontboden en hem na mens de Indonesische regering het voorstel overbracht het werk te hervatten. Het hoofdkantoor van de maatschappij in Londen is van het onderhoud op de hoog te gesteld. De woordvoerder zei- de: „Wij zullen graag aan het werk gaan zodra de vereniging van makelaars voor oorlogs schadeverzekeringen bereid is de tankvaart in het gebied te ver zekeren". Hij zeide, dat de Shell- indonesië spoedig een antwoord uit Londen verwacht. Het miljoenenbedrijf van de maatschappij in Balikpapan werd eind april tijdelijk gesloten nadat vliegtuigen van de opstandelin gen aanvallen hadden gedaan op B.„se schepen in de haven. De Indonesische minister vaii buitenlandse zaken, Subandrio, zeide vrijdag dat de regering alle Indonesische vliegvelden weer in bezit heeft en dat zich geen bom bardementen meer kunnen voor doen. Inmiddels heeft de Indonesi- sche regering vrijdag de leden van alle buitenlandse vertegen woordigingen verboden buiten Java en Borneo te reizen. Uit Noord-Sumatra wordt ge meld, dat benden aanvallen doen op rubberondernemingen. Twee Britse administrateurs van on dernemingen in dit gebied zou den naar Medan zijn geëvacueerd, aldus vernéemt Reuter. Schietpartij aan Turks-Bulgaarse grens Turkse en Bulgaarse grens wachten hebben vrijdag op een punt waar de grenzen van Grie kenland, Turkije en Bulgarije te- zamenkomen, een vuurgevecht geleverd, zo is in militaire krin gen in Saloniki vernomen. De Bulgaren staken een Turk se voorpost in brand, waarop de Turken het vuur op hen openden. De stakingen in Londen De busstaking in Londen, die anderhalve maand geleden be gon, nadert het einde nu een grote meerderheid van de 50.000 stakers zich bereid heeft verklaard het werk te hervat ten. Het personeel van 88 gara ges liet zich in deze zin uit, ter wijl men slechts in 19 garages de staking wilde voortzetten. Waarschijnlijk zullen zater dag al enige autobussen weer rijden. Inmiddels hebben ook 3.500 stakers in de Londense havens met algemene stemmen besloten, op maandag het werk te hervatten. De staking heeft bijna zeven weken geduurd en kostte naar schatting ruim veertig miljoen gulden. Zaterdag zullen alle bussen weer op de weg zijn. KOEL Een op de Noordzee gelegen depressie beheerste vrijdag het weer in ons land. De met deze depressie samenhangende fron ten bleven geruime tijd in de om geving van ons land, zodat er vrijdag langdurige regen viel. De meeste neerslag werd uit de zuidelijke provincies gemeld, waar tussen 7 en 19 uur hoeveel heden tussen 10 en 15 millimeter werden afgetapt. Intussen steeg de luchtdruk boven de oceaan, hetgeen tot gevolg zal hebben, dat vandaag bij noordelijke win den koele Noordzeelucht naar ons land zal worden getransporteerd. Daarbij zal plaatselijk nog wat regen vallen, maar later neemt de kans op af en toe zon toe. De temperaturen blijven echter ook dan beneden normaal. Incidenten op Cyprus Een onbekende heeft vrijdag ochtend te Limasol in Zuid- Cyprus, tweemaal gevuurd op een Turkse Cyprioot, die hier door ernstig werd verwond. Een klein aantal Turken liep te hoop buiten het ziekenhuis, waar de gewonde is opgenomen. Een Griekse Cyprioot, die na het incident door de Turkse wijk van Limasol liep, werd met ste nen bekogeld en licht gewond. Gemaskerden hebben vrijdag een Griekse Cyprioot in een kof fiehuis te Ayios Theodoros, in zuid-west-Cyprus doodgescho ten. Ned. jacht bij Hoek van Holland gestrand en gezonken Het Nederlandse jacht „Frarn II" (I8V2 ton), is vrijdagochtend omstreeks drie uur gestrand op de kop van de noorderpier te Hoek van Holland. De „Fram II" is eigendom van* de marine jachtclub te Amster dam. Zes opvarenden waren er mee op weg van IJmuiden naar Rotterdam. Met een sloep van de loodsboot „Rigel" zijn zij van boord ge haald. Het jacht is later gezon ken. Men voer met volle zeilen, zonder motor. Toen men ge strand was, schoten de opvaren den drie liehtkogels af, waarop de reddingboot „Pres. J. Leis", de reddingssloep „Dir. Gou- driaan" en de sleepboot „Germ" van L. Smit uitvoeren. De be manning werd ondergebracht in hotel Amerika. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Koel weer Aanvankelijk hier of daar nog wat regen, later ook verspreid voorkomende opklaringen. Zwak ke tot matige wind overwegend tussen west en noord. Koel weer. ZONDAG 22 JUNI v.m. n.m. Breskens 5.11 5.30 Terneuzen 5.46 6.05 Hansweert 6.26 6.45 Walsoorden 6.36 6.55 MAANDAG 23 JUNI v.m. n.m. Breskens 5.58 6.17 Terneuzen 6.33 6.52 Hansweert 7.13 7.32 Walsoorden 7.23 7.42 ZON MAAN op onder op onder Juni 21 4.19 21.04 9.13 23.16 22 4.19 21.04 10.28 23.43 23 4.20 21.04 11.45 24 4.20 21.04 13.02 0.09 25 4.20 21.04 14.19 0.36 26 4.21 21.04 15.36 1.05 27 4.21 21.04 16.52 1.37 28 4.22 21.04 18.04 2.16

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1