UIT DE PROVINCIE kaas Sjef van Dongen weer naar Spitsbergen Frankrijk gaat grote zonne-oven bouwen Wat brengt de radio? BEURSBERICHTEN AGENDA VOETBAL HANDBOOGSPORT Onder de Blauwe Vaan van Lotharingen AXEL. CERTIFICATEN DELI MAATSCHAPPIJ IN GELD GENOTEERD DISCONTOVERLAGIN G IN WEST-DUITSLAND KLOOSTERZANDE. Natuurlijk Een kaasgerecht! kaas Victor van Turenne" Benoeming. De heer J. de Visser, onder wijzer aan de Prinses Marijke- school alhier, is benoemd tot hoofd der openbare lagere school te Hoek. Eindles Chr. lagere landbouw school Dinsdag had de eindles plaats van de Chr. Lagere Landbouw school te Axel, uitgaande van de C.B.T.B. De leiding was in handen van de heer C. de Putter. Namens de gemeente Axel was aanwezig wethouder Van Bendegem en de gemeente-secretaris Van den Bosse, en namens de gemeente Zaamslag wethouder De Koeijer. Verder waren aanwezig ir Roest, direkteur Rijks Middelbare Land bouwschool te Schoondijke; ir Haenen, rijkslandbouwkonsulent te Axel, en de heer Baar, secreta ris van de Zeeuwse C.B.T.B. Het hoofd der school, de heer Booij, en de leraar de heer Van Biezen, stelden aan de leerlingen van de derde klas diverse vragen, waarna allen werden bevorderd tot de vierde klas. De leerlingen van de vierde Kon. Olie en de K.L.M. zijn voorgegaan met de notering ter beurze in geld in plaats van in procenten der nominale waar de Gisteren werd een derde fonds hieraan toegevoegd: cer tificaten N.V. Deli maatschap pij. voortgekomen uit het re cente aanbod tot verwisseling van aandelen Verenigde Deli Maatschappijen. Deze wijziging in de structuur van het concern werd nodig geacht om te voor komen dat de belangen buiten Indonesië geschaad zouden worden door de gebeurtenissen in Indonesië. De nieuwe certi ficaten Deli Maatschappij zijn in, de voorlopige notering geko men. Ze zullen niet komen te vallen onder dë rubriek der cultures. De notering is per 100,— nominaal. Gisteren werd geopend op 107 daar materiaal aan de markt was gekomen. Daarna kwam de vraag los en volgde een herstel tot /lil, bijna het niveau van woensdag, toen eenzelfde note- ring werd bereikt, evenwel in procenten van 1000 nominaal. De animo voor Deli en Senem- bah was minder groot dan op de vorige dagen maar de be langstelling ging thans meer uit naar laatstgenoemd fonds, dat drie punten omhoog ging tot 87. Overigens had de markt een uitermate kalm en onbelang wekkend verloop. Internationa le fondsen waren prijshoudend of een kleinigheid beter en het stemde tot voldoening dat New "York aan het slot fractionele koerswinsten heeft laten zien. Daardoor liep Kon. Olie meer dan een gulden uit, maar bleef toch nog beneden Newyorkse pariteit. Unilever lag rondom de vorige notering, Philips kon zich moeilijk handhaven en hetzelfde was het geval met A.K.U. K.L.M. kan het niveau van Wallstreet nog steeds niet bereiken. De scheepvaart was zo inactief, dat verscheidene fondsen opgenoteerd bleven. Toch was de stemming hier aan de vaste kant. Van de overige cultures waren Amster dam Rubber en H.V.A. moei lijk. houdbaar. Gisteren was de inschrijving op de uitgifte van ƒ100 miljoen 4% procent 30-ja- rige obligatielening 1958 Bank voor Nèderlandsche Gemeen ten. tegen 98% procent. „De in schrijving loopt heel hard", zo werd'ons ter beurze verzekerd. Kennelijk ontstond hierdoor een lichte druk op de Neder landse staatsfondsen, die over de hele linie wat luier waren. Prolongatie 3% procent. Beursindices 24/6 25/6 26/6 Int. concerns 282.12 281.28 281.78 Industrie •Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen. 145.76 145.44 144.89 135.29 134.44 134.65 119.62 119.29 119.62 87.98 87.43 87.52 199.41 198.77 198.93 Kon. Olie: 169.00—169.40 Philios: 290 Deli Mij: 112—116 Senembah. 87 Nabeurskoersen 168.40) 288% (86%) De Westduitse Bundesbank iieeft haar disconto gisteren verlaagd van 3V» tot 3 procent. De verlaging gaat heden in. Tevens wordt het beleningsta rief der Bundesbank verlaagd van 4' 2 tot 4 procent. Het Duitse discontotarief is hierdoor weer op het tot dus verre laagste niveau gekomen, dat van begin 1954 tot augustus 1955 heeft gegolden. Volgens bevoegde kringen is een belangrijke overweging voor het besluit tot de verlaging van- heden geweest de jongste stij ging van de Westduitse goud en deviezenreserves. klas werden eveneens op hun kennis getest met een zodanig re sultaat, dat allen een diploma in ontvangst konden nemen. De uitreiking van deze diplo ma's geschiedde, met een toepas selijk woord, door ir Roest. Hierna voerden nog het woord wethouder Van Benciegem, na mens de gemeentebesturen van Axel en Zaamslag; ir Haenen, als landbouwkonsulent; de voorzit ter van de Kommissie van Toe zicht, de heer Dieleman; de heer A. Brandes, namens de vereni ging van oud-leerlingen; de voor zitter van de C.J.B.T.B. de heer W. van Hoeve en de heer Booij, mede namens de andere perso neelsleden. Eén van de leerlingen bedank te de leraren, onder aanbieding van een geschenk. De namen van de gediplomeer den zijn: J. Dieleman, Hoek; M. Diele man, Hoek; J, van Doeselaar, Hoek; M. Murre, Sluiskil, en M. Wolfert, Hoek. HOEK Benoeming hoofd open bare school. In de gisteravond gehouden vergadering van de gemeente raad werd in de vacature ont staan door het vertrek van de heer P. A. Ocké. tot hoofd der openbare school benoemd dé heer J. de Visser, onderwijzer aan de openbare Prinses Marijkeschool te Axel. Reis ouden van (lagen. Woensdagmorgen om 8 uur vertrokken de ouden van dagen met 2 volle bussen en 3 auto's voor hun jaarlijks uitstapje. Dit maal naar Walcheren en Zuid- Beveland. Begunstigd door zon nig weer werd gereden door de Braakman naar Biervliet, IJzen- dijke over Waterlandkerkje naar Oostburg en dan via Schoondijke naar Breskens, waar de koffie werd genuttigd. Vandaar werd overgestoken naar Vlissingen voor een rit over de boulevard, vanwaar men een prachtig uitzicht had over de brede Scheldemond en verschil lende grote zeeschepen zag pas seren. Via Koudekerke, Zoutelande, en Westkapelle werd Domburg bereikt, waar een koffiemaaltijd werd genuttigd. Na afloop hier van bestond gelegenheid om Domburg te bezichtigen en een bezoek te brengen aan duinen en strand waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Steeds begun stigd door prachtig zonnig weer hebben allen van dit bezoek ten zeerste genoten. Van hier werd vertrokken via Oostkapelle, Vrouwenpolder naar Veere, waar in de verte de werk zaamheden van de afsluitdam in de Oosterschelde te zien waren. In Middelburg gearriveerd, be stond gelegenheid de benen eens te strekken en de winkels te be zoeken. Daarna werd gereden naar Goes, waar eveneens gelegenheid bestond om nog een half uur te verpozen, om dan Yerseke te be reiken, waar een uitgebreide kof fietafel te wachten stond, welke alle eer werd aangedaan. Ook de onderweg gekochte kersen wer den hier smakelijk verorberd. Daarna begon de laatste étap pe van deze bijzonder geslaagde dag, welke steeds door mooi weer werd begunstigd, afgezien van een heel klein regenbuitje in Middelburg, om om half negen weer veilig en wel thuis te arri veren. Hier was op de Markt 'n grote menigte verzameld om de oudjes weer te zien aankomen, die ondertussen was beziggehouden door de muziekvereniging, welke van deze gelegenheid gebruik maakte om weer voor het eerst, na lange tijd te hebben stil ge legen, voor het publiek optrad om een marsconeert te verzor gen. hetwelk ten zeerste op prijs werd gesteld. Het comité kan weer op een zeer geslaagde dag terug zien en alle oudjes waren ten zeerste dankbaar voor hetgeen zij deze dag hadden genoten. Brandweerwedstrijden. Negentien brandweerploegen, waarvan twaalf gemeentelijke, drie uit bedrijven en vier van de B.B., hebben in de mouterij van de heer Menu te Hoek en Bosch Kloosterzandegefingeerde) branden geblust. Deze wedstrij den werden georganiseerd door de vereniging van brandweer commandanten en bijgewoond door vele burgemeesters uit O. Zeeuws-Vlaanderen. De algemene leiding was bij de heer Kortes, inspecteur van het districtsbrandweerwezen te Breda. De opgaven zaten vol voet angels en klemmen waarmede commandanten en manschappen ten zeerste rekenschap dienden te houden alvorens met de blus- singswerkzaamheden te begin nen. Over het algemeen werd hieraan wel de nodige aandacht geschonken. Dit deed burge meester Van Hootegem van Hon- tenisse in zijn toespraak bij de prijsuitreiking tot uiting komen, daarbij ook er op wijzend dat de brandweerman een zeer verant woordelijke taak hëeft. Van de bedrijfsbrandweren die aan de wedstrijd deelnamen be haalde die van de cokesfabriek te Sluiskil de eerste prijs en was de heer F. v. d. Hooft, de beste bevelvoerder in deze categorie. Van de twaalf' gemeentelijke brandkeren was de vrijwillige brandweer uit Terneuzen de beste. Haar bevelvoerder, de heer A. L. de Vin, was niet alleen de beste bevelvoerder uit deze categorie maar ook van de bei de andere deelnemende ploegen. Ook bij de B.E.-brandweer was Terneuzen de beste. De ploeg on der leiding van de heer J. J. Rot tier kwam als nummer één uit de bus, maar de heer H. de Bokx bleek in de B.B.-groep de beste bevelvoerder te zijn. Zijn ploeg behaalde de tweede prijs. Com mandant J. Schoonakker uit Sluiskil was de derde in deze af deling. Bij de vrijwillige brandweer corpsen gingen de tweede en der de prijs naar St. Jansteen en Hust. Hoewel de regen ook hielp meeblussen zijn het zeer spor tieve wedstrijden geweest. Na afloop werd de deelnemers in hotel „Van Leuven" een maaltijd aangeboden. NIEUWVLIET Reis Ouden van Dagen. Woensdag 24 juni 1958 hadden de Ouden van Dagen uit Nieuw- vliet hun jaarlijkse busreis. De tocht, waaraan door 36 personen ouder dan 65 jaar werd deelge nomen, ving 's morgens om 7 uur aan vanuit Nieuwvliet via de Braakman naar Terneuzen, Axel, Hulst en met de boot van Perkpolder naar Kruiningen naar Bergen op Zoom, waar de mid dagmaaltijd werd gebruikt. Vanuit Bergen op Zoom werd een bezoek gebracht aan de Wouwse Plantage waarna de tocht via Kapelle-Biezelinge voortgezet werd naar Ierseke en naar Middelburg voor een be zoek aan Miniatuur Walcheren, waar een koffiemaaltijd gereed stond. Van hieruit werd de tocht naar huis aangevangen via Vlissingen en Breskens, zodat de oudjes.om 8 uur te Nieuwvliet terug waren. Door de voorzitter van de Bond van Ouden van Dagen werd'een klein souveniertje aan de oudste medereiziger, de heer R. la Gasse, 83 jaar, in de vorm van een zakmes met het wapen van Hulst als aandenken aan deze tocht aangeboden. SLUISKIL. Vrije veren-werkzaam heden worden hervat. Na de grootse protestdag in Den Haag inzake vrije veren over de Westerschelde en hierna door de commissie het verzet langs wettige wegen was uitge sproken, trad er een tweetal weken van verdiende rust aan. Deze periode is echter ten ein de en hedenavond zal het in de lande zo populair geworden co mité onder presidium van pro motor Colsen in de zaal Meert bijeenkomen. Met dezelfde strijdvaardigheid als bij de Binnenhof-actie, zal men op de bijeenkomst de plan nen gaan bespreken en uitstip pelen. die tot verwezenlijking van het einddoel kunnen leiden. ZAAMSLAG. Concert „De Volharding". De muziekvereniging ,,De Vol harding" zal a.s. zaterdag om half 9 een concert op de kiosk geven met de volgende nummers. Wilhelmus; Die Alte Garde (mars), Th. Furter; Allessandio Stradella, Flotow-Arbeel; Le Pays du Sourire, F. Lehar; Zeeuwse Reien, Morks-Mellema; Versmade Liefde, Paul Lincke en Divama (mars), J. C. de Wit. Little Rock De advocaten van de neger leerlingen der Centrale High School in Little Rock hebben samen met de Amerikaanse ver eniging voor de belangen van gekleurde volksgroepen bij het federale hooggerechtshof een verzoek ingediend om het be sluit van rechter Lemley, waar bij de rassenintegratie op de school tot eind 1960 wordt uit gesteld, ongeldig te verklaren. De beslissing van Lemley is naar hun zeggen in strijd met een be sluit van het hooggerechtshof voor de integratie op de scho len, van 1954. Een dagelijkse puzzle: wat eten wc vandaag? (Een originele cn zo lekkere oplossing van Uw probleem!) De thans 52 jaar oude Sjef van Dongen, burgemeester van Aar denburg, bekend poolreiziger, is met zijn vrouw na 25 jaar op zijn tweede huwelijksreis. Zo wil hij nl. de hem aangeboden reis van 14 dagen naar Spitsbergen, het barre eiland, waar hij 30 jaar ge leden verscheidene malen over winterde, beschouwen. „Veertien dagen geleden waren wij 25 jaar getrouwd," vertelde hij donderdagmiddag met zijn vrouw voor het vertrek van Schiphol naar Hamburg. „Maar er zijn meer toevalligheden ten aanzien van data, want op 13 juli 1 a.s. is het precies 30 jaar ge leden, dat mijn Italiaanse met gezel en ik uit onze benarde si tuatie door Zweedse vliegtuigen werden gered. Toen we tever- 50 gr. geraspte kaas, 4 eieren, 4 lepels geefs poogden het verongelukte melk, 40 gr. roomboter, 1 kg. spinazie, Italiaanse luchtschip „Italia" met peper, zout, paneermeel. Umberto Nobile te vinden." In oktober van het vorig jaar Splnazlerolletjes trad Sjef van Dongen op in het VARA programma „Dit is uw De spinazie wassen en kort met leven" en reeds tijdens dat pro- aanhangend water en iets zout gramma werd hem als bijzondere koken. Wat paneermeel erdoor verrassing medegedeeld, dat de mengen, zodat de spinazie niet Noorse regering hem had uitge- uitloopt. Van de eieren, melk, nodigd nog eens naar Spitsberen peper en iets zout 4 omeletjes te komen en dan voor de eerste bakken in de koekepan in hete roomboter. Iedere omelet be strooien met kaas, de spinazie in reepjes erop leggen, de omelet dichtvouwen en in een vuurvaste schotel leggen. De rest van de kaas erover strooien en in de oven goudgeel laten worden. Doe nög meer met PUBLICATIE V. H. NED. ZUIVELBUREAU - RIJSWIJK maal zijn vrouw mee te nemen. Hun zes kinderen worden in Aar denburg gedurende de komende twee weken door een huishoud ster verzorgd. De VARA is de gastheer van het echtpaar tot Lubeck toe, waar het de reis voor rekening van de Noorse rederij Kjödde voort zal zetten op de „Inger- seks", een kolenboot van deze maatschappij. De Noorse rege- Prof. Louis Trombe, directeur van het bij Mont Louis (Pyre neeën) gevestigde laboratorium voor zonenergie, heeft tijdens een aldaar gehouden interna tionale conferentie van geleer den, verklaard dat Frankrijk binnenkort 's werelds grootste zonne-oven zal bouwen. Hij ver klaarde dat binnen twee maan den zal worden begonnen met de bouw van een nieuw toestel dat 1.000 kilowatt energie zal leveren met behulp van een spiegel van 54 meter in diame ter. De oven, die te Odeille wordt gebouwd, zal de mogelijk heid bieden tot verdere metal lurgische en chemische experi menten die momenteel slechts in het zonenergielaboratorium VRIJDAG 27 JUNI TERNEUZEN: Zuidersport park; 7.15 uur; Waterleiding PZEM. TERNEUZEN: Hotel Rotter dam, 2.30 uur: Algem. verga dering van aandeelhouders N.V. Handel-, Industrie- en Scheepvaart Mij., gev. te Ter neuzen. Kantoor der vennootschap, 11 uur: Algem. vergadering van aandeelhouders N.V. Han- delmij. „Terneuzen" te Ter neuzen. Luxor-Theater, 8 uur: Sisi, keizerin en moeder. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: Het lied van Bernadette. ZATERDAG 28 JUNI. TEPJ4EUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: Sisi. keizerin en moe der. Concertgebouw, 8 u.: Strijd tegen de vliegende schotels. AXEL: Het Centrum, 5 uur: Wereldkampioenschappen voetbal op groot-beeld-televi- sie; 7 en 9.30 uur: Silk stoc kings. SAS VAN GENT: Olympia- Theater. 8 uur: Het lied van Bernadette. te Mont Louis worden uitge voerd. De conferentie, die handelde over de mogelijkheid om zon energie aan te wenden voor koeling, luchtverversing en het opwekken van elektriciteit, werd bijgewoond door geleerden uit Frankrijk, West-Duitsland, de Verenigde Staten, de Sow- jet-Unie, Japan, Engeland en Joego-Slavië. Prof. Trombe deelde mede dat Frankrijk reeds over instal laties beschikte, waardoor de energie uit industriële zonne- ovens kan worden aangewend voor verwarming tot hoge tem peraturen. Deze installaties worden gebruikt voor het smel ten van metaal onder omstan digheden waarbij chemische on zuiverheden worden vermeden. In de Sahara worden momen teel installaties gebouwd voor verwarming tot lagere tempe raturen, waarbij stoom zal wor den geproduceerd voor verar ming van groentekassen. Prof. Trombe zeide nog. dat momen teel experimenten in gang wa ren om elektrische energie te produceren door middel van het gebruik van silicium-sta- ven. H De lniks georiënteerde Fran se weekbladen „France Obser- vateur" en l'Express" zijn gis teravond in beslag genomen. Naar verluidt zal een vervolging worden ingesteld. ring zal als gastvrouw optreden tijdens het verblijf op Spitsber gen, want het echtpaar Van Don gen zal daar logeren bij de Noor se gouverneur die in het plaatsje Long Year Byen in de Advent- baai woont. In totaal telt het eiland tegenwoordig circa 4500 inwoners. „Ik geloof, dat ik al zijn er 30 jaar verlopen op Spitsber gen toch nog enkele bekenden zal ontmoeten," vertelde de heer Van Dongen en hij doelde op de twee gebroeders Nors, Noorse pelsjagers, met wie hij destijds bevriend is geweest. „Voor zo ver ik heb genoord wonen ze nog steeds op Spitsbergen en ik hoop hen te ontmoeten." In deze tijd van het jaar is het op het eiland best uit ie hou den, verklaarde hij. 's Winters kan het er tot 50 graden onder het vriespunt zijn, in de zomer beweegt de temperatuur zich om het vriespunt en kan zelfs tot een maximum van 15 graden bo ven nul stijgen. „We hebben al leen wat truien meegenomen en overigens geen speciale winter- kleding", zei zijn vrouw. Dertig jaar geleden was de naam van Sjef van Dongen ir Nederland op ieders lippen. Toen de Italiaanse Pool-onderzoe- ker Nobile met zijn luchtschip in het Noordpoolgebied was ver ongelukt, ondernam Van Dongen met een Italiaanse Alpenjager over de onafzienbare ijsmassa's een gewaagde, doch helaas ver geefse, reddingsexpeditie. Na drie dagen en nachten kwamen de beide mannen zelf in ernstig levensgevaar en werden op hun beurt gered door Zweedse vlieg tuigen, die door de piloten in een groot wak op het water werden gezet. Van Dongen was destijds door de Nederland-Spitsbergen Compagnie naar het eiland ge zonden. Deze compagnie is in middels aan de Russen verkocht. Twee voormalige Tunesische ministers in hechtenis genomen Twee voormalige Tunesische ministers, Mzali en Belchiria, zijn in hechtenis genomen op grond van de onlangs ingevoerde wet, waarbij samenwerking in het verleden met de Fransen in Tu nesië strafbaar is gesteld, aldus is donderdag in kringen van de rechterlijke macht in Tunis ver nomen. Mzali is premier en Bel chiria minister van staat ge weest. SPARTA WINT K.N.V.B. BEKER Voor ruim 18.000 toeschouwers heeft in het Olympisch stadion Sparta de finale gewonnen om de Nederlandse voetbalbeker tegen Volendam. Met 43 won nen de Rotterdammers nadat de rust met een 3—2 stand was ingegaan. De doelpunten voor Sparta werden gescoord voor rust door Bosselaar, Karregat in eigen doel, Geel en na rust Ver hoeven. De doelpunten van Vo lendam werden gescoord door Smit, Tol en na rust Smit. Bij Volendam was doelman Keizer zeer slecht. Bij Sparta was het de ex-Volendammer Jannie Schilder, die uitblonk. Voor de wedstrijd werd scheidsrechter Ausum gehuldigd door de heer Van Veen van de scheidsrech tercommissie, daar Ausum zijn laatste wedstrijd floot. Na af loop reikte de bondsvoorzitter Toon Schreuder de beker uit aan Sparta. ZANDSTRAAT De Zeeuwse Schuttters heb ben weer een koning. In een door de voorzitter van de hangboogsociëteit „De Zeeuw se Schutters" gesigneerde ver klaring aan de heer Cortvriendt namens het bestuur ter hand ge steld, wordt melding gemaakt van het feit dat deze tot koning is uitgeroepen voor de periode juni '58mei '59. Hoewel een dergelijk besluit in de regel niet wordt genomen, betreft het hier een uitzonde ringsgeval. De heer Cortvriendt was can- didaat titelhouder samen met de heer E. Deckere uit IJzendijke. Gezamenlijk hebben zij enige honderden pijlen op de konings vogel afgevuurd, steeds echter zonder resultaat. Op een laatst bepaald treffen tussen beide kandidaten liet de heer Deckere verstek gaan, zodat het bestuur besloot de heer Cort vriendt tot koning uit te roepen, hetgeen een tweede periode van z'n koningschap inhoudt. Bij een eventuele herhaling volgend jaar zal de koningskroon door een keizerskroon worden vervangen. De proteststakingen van mijnwerkers De 600 mijnwerkers van de ko lenmijn Hessales, te Jemeppe- sur- Meuse, zijn na een verblijf van zes dagen onder de grond woensdagavond naar boven ge komen. Afgevaardigden van de mijnwerkerscentrale van Luik hebben besloten de staking voort te zetten. Zij zouden donderdag avond opnieuw bijeenkomen. ZATERDAG 28 JUNI HILVERSUM I (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 De zingende kerk; 7.45 Morgengebed en lit. kal.; 8-00 Nieuws; 8.15 Gr.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.55 Voor de kleuters; 10.10 T. T.ra- ces; 10.20 Gram.; 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken; 11.45 T.T. races; 12.00 Middag klok - noodklok; 12.03 Lichte rnuz.; 12.30 Land- en tuinb. med.; 12.33 Gram.; 12.50 T.T. races; 13.00 Nieuws en Kath. nws.13.20 Gram.; 13.30- Dansmuz.; 14.00 T.T. races; 14.15 Gram.; 14.40 Gregoriaanse zang; 15.10 Voor de jeugd; 15.30 Fanfare orkest; 15.50 Koor; 16.10 T.T. races; 16.30 Voor de jeugd; 17.20 T.T. races; 17.30 Strijkork.; 17.50 T.T. races; 18.00 Wereldkam- tAdv.) Inz. Hr. H. V., R'dam ontv. 1 tl. TIP 1 Lfl. Bootz' Oude Genever. 51. Victor hoort nu achtereen volgens allerlei meningen over het kruisleger, en uit al deze me ningen is wel duidelijk, dat de Byzantijnen niets goeds van plan zijn. Na enige tijd neemt Keizer Alexis zelf het woord. Onder doodse stilte van de andere aan wezigen, zegt de Keizer: „Wij zullen de Kruisvaarders niet tegenhouden, maar voorlopig hun bondgenoten zijn en hun hulp inroepen, voor het verloren gegane deel van ons rijk in Klein Azië voor ons te heroveren. Wanneer dit gebeurd is, en de Barbaren verder in het Sarace- neri-rijk zijn doorgedrongen is het voor ons beter, dat ze daar blijven en niet terugkeren. Ze zullen altijd een bron van onrust in deze landen blijven en daarom is h>'t wellicht het beste, dat wij dan de Saracenen steu nen 0111 de Barbaren onder God fried Ie verslaan. Ik geloof niet, dal het hun zal lukken om Jeru salem te bevrijden!" Wanneer Victor dit plan zo rustig door de Keizer hoort uit eenzei Ion kan hij een uitroep van verontwaardiging niet be dwingen. Maar daarmee ver raadt hij meteen zijn aanwezig heid! De keizer, die het geluid even eens gehoord heeft, wijst op het gordijn, waarachter Victor ver scholen is en beveelt de wacht: „Grijpt degene, die zich achter dat gordijn bevindt." En daar snellen de wachters reeds op het gordijn toe. pioenschap voetbal; 18.50 Gram.; 19.00 Nieuws; 10.10 Comm.; 19.15 Holland Festival: Concertge- bouwork.; 20.10 Lichtbaken; 20.25 Act.20.40 De gewone man20.45 De Springplank; 21.05 Gram.; 21.20 Gram.; 22.00 Lichte muz.; 22.35 Wij, luiden de zondag in. Aansluitend; Avondgebed en lit. kal.; 23.00 Nieuws; 23.15 Nieuws in Esperanto; 23.25-24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) Vara: 7.00 Nieuws; 8.10 Gym.; 7.23 Gr.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 9.05 Gym. v. d. vrouw; 9.15 Gram.; VPRO: 10-00 Tijdelijk uitgescha keld, caus.; 10.05 Morgenwijding; VARA: 10.20 Voor de vrouw; 10.55 Zigenerork.; 11.25 Buitenl. weekoverzicht; 11.40 Bariton en piano; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Or gel en zang; 13.00 Nieuws; 13.15 Vara-Varia;; 13.20 Poiitiekapel; 13.45 Sportpraatje; 14.00 Jazzmu ziek; 14.25 Voor de jeugd; 15.00 Koorconc.; 15.15 Boekbespr.; 15.35 Kamerork. en solist; 16.30 Veertig jaren is een korte tijd, caus.; 16.45 Gram.; 17.00 Vakan- tietips; 17.30 Radiowtekjourn.; 18.00 Nieuws en comm.; 18.20 Hammondorgelspel; 18.35 Tour de France; 18.45 Regeringsuitz. Atlantisch allerlei. Een en ander over de 15 landen, aangesloten bij het Atlantisch Pact; 19.00 Artis tieke staalkaart; VPRO: 19.30 Passepartout; 19.40 Gesproken portret; 19.55 Deze week, caus.; VARA: 20.00 Nieuws; 20.05 Ge- var. muz. 20.30 Tour de France; 20.40 Promenade ork. en solist; 21.15 Dossier Interpol, documen taire; 21.50 Socialistische nws.; 22.05 Cabaret; 22.35 Opsporing verzocht; 23.00 Nieuws; 23.15 Gr.; 23.30-24.00 Bailroom-ork. BRUSSEL (VI.l; 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Caus.; 12.45 Gram.; 13.00 Nws; 13.11 Muz. ka- leidoscoop; 14.30 Gram.; 15.15 Dansmuz.; 15.45 (Tussen 16.00en 17.00 Rep.); 16.16 Omr. ork.; 16.45 Engelse les; 17.00 Nieuws; 17.10 Dagklapper; 17.20 Liturg, gezangen; 17.30 Schlagers; 18.00 Gevat', muz.; 18.30 V. d. solda ten; 19.00 Nws; 19.30 Wereldten toonstelling; 20.00 Operettemuz.; 21.15 Amus. ork.; 22.00 Nieuws; 22.15 Verz. progr.; 23.00 Nieuws; 23.05—24.00 Gram. TELEVISIE NEDERLAND: 16.15—16.45 V. d. kind.; 16.4518.50 Wereldkam- pioenseh. voetbal; 20.00 Journ. en weeroverz.; 20.20 Lied v. d. maand; 20.25 Uit tegen thuis; 21.00 Nieuwe gram.; 21.25 Gevar. progr.; 22.10 Dagsluiting. BELGIE VLAAMS: 15.45 V. d. jeugd; 16.4518.50 Wereldkamp. voetbal; 19.00 Int. jeugdkron.; 19.15 Filmprogr.; 19.30 Nieuws; 19.40 Weekjourn.; 20.15 Filmin termezzo; 20.30 Balletprogr.; 21.15 Gevar. progr.; 22.15 Feuill; 22.40 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2