Debat in Antillaanse Staten over herziening Koninkrijksstatuut Persconferentie van Libanese president De proefnemingen met kernwapens Betoging voor de Amerikaanse ambassade te Moskou Soekarno wijzigt zijn kabinet Maatregelen van internationale arbeidsorganisatie tegen s Hongaarse regeringsdelegatie HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DONDERDAG 26 JUNI 1958 12e Jaargang Nr 4405 erscntjnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Voorstel tot ontbinding der Staten Russisch antwoord op Amerikaanse nota DE TOESTAND IN LIBANON Fanfani verzocht een kabinet te vormen OLIEBRAND OP NEW YORKS EAST RIVER Vrachtschip in aanvaring met tankschip EYSKENS HEEFT ZIJN KABINET GEVORMD DE STAKINGEN IN ENGELAND Sultan van Jogja trok zich op laatste moment terug De moeilijkheden aan de grens tussen Cambodja en Zuid-Vietnam Frankering bij abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sando Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswaï Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties géén handelsadver tenties) 5 regels 1.Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdag-s'10 uw Vermelding: Brieven onder nummer, of; Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Dinsdagmorgen hebben de Staten der Nederlandse Antillen met 12 tegen 9 stemmen een mo tie aangenomen, waarin o.a. de regering der Nederlandse Antil len wordt uitgenodigd, over te gaan tot ontbinding der Staten. De motie was ingediend door statenleden, behorende tot de partijen, die deelnemen aan de regering der Nederlandse An tillen, in een vergadering van de staten, waarin als enig on derwerp van bespreking aan de orde was gesteld de wenselijk heid ener herziening van het statuut van het koninkrijk en van andere rijkswetten. DE MOTIE De motie luidt Overwegende, dat op 29 de cember 1954 het statuut in wer king is getreden Overwegende, dat sedert het in werking treden van de nieu we rechtsorde, herhaaldelijk meningsverschillen zijn ont staan tussen de regering der Ned. Antillen en de regering van het koninkrijk omtrent de interpretatie van enige bepa lingen van het statuut Overwegende, dat deze me ningsverschillen in hoofdzaak zijn ontstaan doordat organen van het koninkrijk deze bepa lingen zodanig hebben uitge legd, dat de autonome Antil liaanse regering werden be kort Overwegende, dat een derge lijke interpretatie in strijd is met hetgeen is begrepen en overeengekomen tussen de ver tegenwoordigers der drie lan den die het koninkrijk vormen, tijdens de gevoerde onderhan delingen welke voorafgingen aan het tot stand komen van het statuut; Overwegende dat overigens, bij gelegenheid van het zoeken naar een oplossing van de ont stane verschillen, de van Ne derlandse zijde aangenomen houding zodanig is dat de in druk wordt gewekt dat de rijksdelen overzee, met name de Ned. Antillen, ten opzichte van Nederland niet in een neven geschikte, doch in een onder geschikte positie staan; Overwegende, dat uit een eerder (op 29 januari j.l.) door de staten aangenomen motie bezorgdheid van dit college over de gang van zaken blijkt Overwegende, dat een en ander de staten der Ned. An tillen thans tot de overtuiging heeft gebracht dat het gewenst en noodzakelijk is de vigerende bepalingen, die de zelfstandig heid van de Ned. Antillen in gevaar brengen te doen her zien Overwegende dat het volgens het oordeel van de staten der Ned. Antillen geraden en wen selijk is, dat het volk van de Ned. Antillen in de gelegenheid wordt gesteld, zich vrijelijk uit te spreken omtrent de beoogde herziening en wijziging, en voorts blijk te geven van zijn goed- of afkeuring van het ge voerde regeringsbeleid in het algemeen en in het bijzonder in verband met de ontstane me ningsverschillen Overwegende, dat deze volks uitspraak mede moet strekken tot opening van de mogelijkheid om, zonodig overeenkomstig de verklaringen, door de Neder landse delegatie afgelegd bij de Verenigde Naties, een herzie ning der verhoudingen met an dere delen van het koninkrijk aan de orde te stellen; Overwegende ten slotte dat de op het ogenblik onder de Antilliaanse bevolking heersen de spanningen in verband met het bestaande meningsverschil, het naar het oordeel der staten gewenst maakt, dat een uit spraak van het volk op korte termijn wordt verkregen; Besluiten, het door de rege ring der Ned. Antillen gevoerde beleid goed te keuren; vertrou wen uit te spreken in de rege ring der Ned. Antillen en de regering uit te nodigen, op de kortst mogelijke termijn de staten te ontbinden en nieuwe verkiezingen uit te schrijven. President Sjamoen van Liba non heeft woensdag op een pers conferentie verklaard, dat zijn land niet om militaire interven tie buiten de V. N. om zal vra gen. Als het optreden van de waar nemers der V. N. geen succes zou hebben, zou z.i. de komst van een politieleger een einde kun nen maken aan ,,de infiltraties uit de Verenigde Arabische Re publiek". „Het is niet eerlijk om Libanon alleen de last van dit conflict, dat afbreuk d. et aan de vrede en stabiliteit in het Mid den-Oosten te laten dragen", al dus de president. Hij noemde de opstand „een wezenlijke poging van de V. A. R. om de politiek van Libanon te gaan bepalen". De ambassade van de V. A. R. zou aan bepaal de leden van de Libanese oppo sitie paspoorten verstrekken om hun de kans te geven het land te verlaten. Voorts hadden waar nemers van de V. N. kunnen constateren, dat er maandag van Syrisch grondgebied op het gar nizoen van Merdjajon in Zuid- Libanon was geschoten. Volgens Sjamoen zou men van de voor 24 juli a.s. uitgeschreven presidentsverkiezingen geen di recte oplossing van de crisis kun nen verwachten, doordat het con flict louter een gevolg van bui tenlandse inmenging zou zijn. Daarom zou hij in elk geval tot het einde van zijn ambtstermijn op 24 september aanblijven. In het drukke centrum van Beiroet heeft zich woensdag mid den overdag een vuurgevecht voorgedaan tussen pantserwa gens van de regering en scherp schutters van de rebellen, die zich in het mohammedaanse deel van de Libanese hoofdstad heb ben verschanst. Voorbijgangers moesten zich haastig in veilig heid stellen toen onverwacht de pantserwagens over hun hoofden heen aanvankelijk onopgemerkt vuur van de rebellen beantwoord den. De Britse minister van Buiten landse Zaken, Selwyn Lloyd, ver klaarde woensdag in het Lager huis dat Engeland niet door de regering van Libanon voor mili taire interventie is aangezocht maar eventuele aanbevelingen van Hammarskjoeld voor een op lossing van de Libanese crisis af wacht. „Tass" meldt, dat het Krem lin heeft geantwoord op de Amerikaanse nota van twintig dezer, welke betrekking had op het voorgestelde overleg te Ge- nève over een eventuele staking der proefnemingen met kern wapens, waaraan door deskun digen van Oost en West zou worden deelgenomen. Het antwoord is dinsdag door de Sowjetrussische minister van Buitenlandse Zaken, Gromyko, aan de Amerikaanse ambassa deur te Moskou, Thompson, overhandigd. President Giovanni Gronchi van Italië heeft woensdag de Christen-Democratische politicus; Amintore Fanfani verzocht een kabinet te vormen, aldus is offi cieel te Rome medegedeeld. Fan fani heeft inwilliging van het verzoek voorbehouden. Dit voorbehoud is de normale gang van zaken in Italië. Hij zal het verzoek zonder voorbehoud inwilligen indien en zodra hij een lijst van ministers klaar heeft. Het vorige kabinet, dat onder leiding stond van de Christen democraat Zoli, trad de vorige week af in verband met de in mei gehouden algemene verkie zing. Fanfani had reeds gezegd, dat indien hij verzocht zou worden een kabinet te vormen, hij van plan is een coalitie van christen democraten en sociaal-democra ten in het leven te roepen. De sociaal-democraten verklaarden zich reeds voorstander van een dergelijke coalitie. De Sowjet-regering verklaart in haar nota, dat zij ervan uit gaat dat de voorgestelde bijeen komst van deskundigen „er toe zal bijdragen, dat zo spoedig mogelijk een einde komt aan alle proefnemingen met kern wapens". De Russische regering merkt verder op dat overeen is geko men, dat de deskundigen hun besprekingen in juli a.s. zullen aanvangen, „terwijl ook over eenstemming is bereikt over de duur der besprekingen". Zij verklaart voorts reeds te hebben medegedeeld er geen bezwaar tegen te hebben dat, behalve Amerikaanse deskun digen, ook Franse en Engelse experts aan de besprekingen zullen deelnemen, „en wij heb ben evenmin bezwaar tegen de aanwezigheid van Canadese deskundigen". In de nota wordt medege deeld dat de Sowj et-Unie met Polen en Tsjecho-Slowakije overeen is gekomen, dat zij de namen van de door de regerin gen van deze landen aangewe zen deskundigen, die aan de besprekingen te Genève deel zullen nemen, ter kennis van de betrokken Westerse autoritei ten zal brengen (de namen worden in de nota genoemd). De Sowjet-regering eindigt met de verklaring, dat de ver zekering in de Amerikaanse nota van twintig dezer, dat de Sowjet-Unie enigszins is afge weken van de overeenkomst, die werd gesloten betreffende de samenstelling der wederzijd se afvaardigingen, onjuist is. „De Sowjet-Unie heeft onver anderlijk vast gehouden aan haar standpunt, zoals dat werd uiteengezet in de boodschap pen, die premie!- Chroesjtsjef 29 mei j.l. tot president Eisen hower heeft gericht", aldus „Tass". Het Zweedse vrachtschip ..Nebraska" van 5.265 ton is woensdagochtend vroeg op de East River van New York in aanvaring gekomen met het 531 ton metende olietankschip ..Empress Bay". Dit vaartuig vloog in brand, waardoor de nabijgelegen Manhattan-brug, die Brooklyn en Manhattan verbindt, schade opliep. De be manning van het tankschip sprong overboord en werd ge red. Na enige tijd zonk het brandende olieschip. Dertig opvarenden van de twee schepen moesten met ver wondingen in een ziekenhuis worden opgenomen. Een pers fotograaf die van de aanvaring en de brand ooggetuige was, bezweek aan een hartaanval. De „Nebreska" kon, hoewel zwaar beschadigd door de aan varing en het vuur, een aan legplaats bereiken. Volgens de politie worden drie personen vermist twee opvarenden van de tankboot en één van de „Nebreska". In to taal werden 39 personen ver mist. De „Empress Bay" was gela den met benzine. De christen-democratische po liticus Eyskens, die maandag door koning Boudewijn werd be last met de vorming van een Bel gische regering heeft woens dagavond de pérs meegedeeld, dat hij een kabinet heeft samen gesteld met Wigny als minister van Buitenlandse Zaken. De verdeling van de overige portefeuilles is als volgt: Financiën: Van Houtte. Landbouw: De Vleeschauwer. Verkeerswezen: Segers. Justitie: Harmei. Buitenlandse handel: Dequae. Binnenlandse Zaken: Heger. Openbaar onderwijs: Van He- melryck. Arbeid en sociale voorzorg: Servais. Landsverdediging: Gilson. Volksgezondheid: Houben. Economische Zaken: Scheyven. Openbare werken: Meyers en Middenstand: Van den Boey- nants. Voor het departement van ko loniën is nog geen minister aan gewezen. Deze benoeming zal weldra, misschien reeds vandaag volgen, aldus Eyskens. Vandaag zal het kabinet voor de koning beëdigd worden. De regeringsverklaring wordt dins dag eerst in de Tweede, daarna in de Ferste Kamer voorgelezen. Het Engelse ministerie van Ar beid heeft woensdag bekendge maakt dat gedurende de maand mei de stakingen in Engeland, w.o. de stakingen van de Lon- dense buschauffeurs en van de arbeiders in de havens en de vleeshallen, in totaal 1.451.000 arbeidsdagen hebben gekost. In geheel Engeland zijn in deze maand 106.400 arbeiders betrok ken geweest bij 27 stakingen, waarvan er 20 reeds eerder wa ren begonnen. Voor het gebouw van de Ame. rikaanse ambassade te Moskou is woensdag een demonstratie gehouden. Honderdvijftig Russische poli tiemannen stonden gereed om zo nodig tegen de naar schatting duizend demonstranten op te tre den. Van incidenten werd echter geen melding gemaakt. De betogers, die anti-Ameri kaanse leuzen riepen, protesteer den tegen de anti-Russische de monstraties voor het gebouw van de Russische vertegenwoor diging bij de Verenigde Naties te New York. Deze demonstraties waren ge houden om te protesteren tegen de terechtstelling van Imre Nagy. De menigte die woensdag voor de Amerikaanse ambassade te Moskou heeft gedemonstreerd, heeft spandoeken meegevoerd met leuzen als „Schande over de oorlogsophitsers", ,Weg met de imperialisten" en ,\Weg met de provocateurs". De betogers rie pen: „Yankees, ga naar huis". Personeel van de Amerikaan se ambassade deelde mee, dat de menigte geen gewelddaden heeft gepleegd en zich heeft beperkt tot het roepen van anti-Ameri kaanse leuzen. De betogers riepen om de Ame rikaanse ambassadeur maar deze bevond zich in zijn woning op ongeveer anderhalve kilome ter afstand. De ambassade had van te vo ren verzocht om meer bescher ming met het oog op eventuele betogingen. Toen de betogers het gebouw bereikten vormden 150 politiemannen een cordon om het gebouw. Maar de betogers werd toegestaan binnen het cordon heen en weer te lopen. De betoging voor het gebouw heeft ongeveer drie uur en een kwartier geduurd. Reuter meldt uit Washington dat het Amerikaanse ministerie De Amerikaanse sergeant James Cole, die enkele dagen geleden gearresteerd werd toen hij in het Oostenrijks-Tsjechoslo- waakse grensgebied aan het vis sen was, is dinsdag door Tsje cho-Slowakije vrijgelaten. President Soekarno heeft woensdag vier nieuwe ministers benoemd en drie nieuwe minis teries ingesteld in een wijziging van zijn kabinet voor de „geleide democratie". De nieuwe ministers zijn dr. Rachmat Muljomisen, die mr. Su nardjo vervangt op het ministe rie van handel, mr. K. H. Wahib, die aan het hoofd zal staan van het nieuwe ministerie voor sa menwerking tussen het burger lijke en militaire bestuur, kolo nel Suprajogi voor het nieuwe ministerie van economische mo bilisatie en prof. Moh. Yamin, die benoemd is tot minister van staat, de vijfde in het kabinet- Djuanda. Soekarno deelde voorts mede, dat hij een nationaal planbureau zal instellen, dat zich met de eco nomie zal bezighouden. Volgens politieke waarnemers is de grootste verrassing de uit sluiting van de Sultan van Jogja, die in brede kringen is genoemd als de nieuwe minister van han del. Waarnemers zijn van mening, dat er geen enke] teken van een politieke concessie aan de op standelingen uit de nieuwe sa menstelling van het kabinet blijkt. In de regering hebben wederom geen leden van de Masjumi, maar ook geen leden van de communistische partij zitting. Twee leden van het kabinet in oude samenstelling zagen hun ministerie afgeschaft en zijn nieuwe portefeuilles toegewezen. Het zijn dr. F. L. Tobing, de voormalige minister van inter regionale zaken en thans minis ter van staat voor transmigratie, en mr. Hanafi, voormalig minis ter van wederopbouw en thans minister van staat. De naam van Sultan Hamenku Buwono IX van Jogja kwam nog voor op de voorlopige lijst, die op het paleis werd rondgedeeld, toen president Soekarno de wijzi gingen in zijn kabinet aankon digde. Daarop stond hij aange geven als minister van handel. De sultan is vroeger door de opstandelingen genoemd als de man, die de nieuwe regering zou moeten leiden. Hij had reeds in beginsel zich bereid verklaard aan de regering deel te nemen en zijn naam werd woensdag nog in de regeringsgezinde bladen genoemd als een van de nieuwe ministers. In regeringskringen werd als reden voor de wijziging, die blijkbaar on het laatste ogen blik ten aanzien van zijn benoe ming tot stand is gekomen, op, dat de nieuwe suikerfabriek in Jogja, die begin deze maand in bedrijf is gekomen, al zijn aan dacht vergt. Soekarno: hoop op gouden toekomst. President Soekarno heeft de hoop uitgesproken, dat het her ziene kabinet Indonesië tot een gouden toekomst zal leiden. In een korte rede na de be ëdiging van de vier nieuwe mi nisters zeide Soekarno: „Wij zijn gesteld tegenover vele moeilijk heden, maar onze republiek is nog jong". Hij voegde hier aan toe, dat Indonesië is geboren in een tijd perk van moeilijkheden, maar dat de toekomst vele schitteren de beloften inhoudt „en ik hoop, dat het hernieuwde kabinet ons tot die gouden toekomst zal brengen". Soekarno zal heden voor een bezoek aan Midden-Java en Bali uit, Djakarta vertrekken. Minister-president Djuanda zei- de te geloven, dat het kabinet thans sterker is om de huidige vraagstukken aan te pakken. „Wij zijn vastbesloten alle pogin gen te concentreren op stabilisa tie, wederoffbouw en verhoging van produktie". Volgens berichten in de Indo nesische pers heeft sultan Ha- mengku Buwono van Jogja zijn bereidheid om in het kabinet- Djuanda zitting te nemen enkele uren voordat de wijzigingen zou den worden bekendgemaakt in getrokken. Hierdoor was Soekar no genoodzaakt woensdagoch tend verdere besprekingen te voeren. Volgens Antara werden pre mier Djuanda en vice-premier Leimena woensdagochtend om half acht ontboden voor een ge sprek met het staatshoofd, welke ontmoeting werd gevolgd door besprekingen met leiders van de PNI en de Nahdatul Ulama. Eerst tegen het middaguur was de wijziging van het kabinet voltooid, aldus Antara. Het linkse blad Sin Po schrijft verheugd op te merken dat de koers van het kabinet niet wordt veranderd en dat de vrees dat de herziening van het kabinet slechts zou worden gemaakt om de Verenigde Staten te behagen, ongegrond is gebleken. van Buitenlandse Zaken woens dag heeft verklaard dat de beto gingen, die de laatste tijd buiten de gebouwen van westerse am bassades te Moskou zijn gehou den „klaarblijkelijk op touw zijn gezét" en dat zij een stijging dei- internationale spanning tenge volge zullen hebben. Het ministerie deelde verder mede dat het in een woensdag te Moskou overhandigde korte nota heeft geprotesteerd tegen de be wering van het officiële Sowjet russische persbureau Tass, dat de politie de betogers had aange moedigd, die deze week voor het gebouw te New York van de Sowjetrussische vertegenwoor diging bij de Verenigde Naties hebben gedemonstreerd. In de nota worden aanhalingen gedaan uit rapporten van de po litie van New York over deze be toging, waaruit blijkt dat deze zich zeer heeft ingespannen om de betogers te beletten het door haar gelegde cordon te doorbre ken. Toen dit op een bepaalde plaats toch gelukte, greep de Newyork- se politie onmiddellijk in, waar bij vier politiemannen werden gewond. Er werden ijlings ver sterkingen naar de plaats van de „doorbraak" gezonden en negen betogers werden gearresteerd aldus de Amerikaanse nota aaii het Kremlin. De woordvoerder van het „State Department" wilde geen rechtstreeks antwoord geven op de vraag, of z.i. de Sowjet-rege ring zelt de aanstichtster tot de demonstratie voor het Ameri kaanse ambassadegebouw was geweest. Hij zei wel: „Twee en twee is vier het is duidelijk, dat hier geen sprake was van spontane betogingen". De conferentie van de inter nationale arbeidsorganisatie, waarbij 79 landen zijn aangeslo ten, heeft woensdag de Hongaar se regeringsdelegatie gedwongen de conferentiezaal te verlaten. Met 142 tegen 48 stemmen bij 29 onthoudingen, een meerder heid van tweederden, werden be zwaren ondersteund tegen de ge loofsbrieven van de Hongaarse regeringsdelegatie. Het is voor liet eerst in het 39- jarige bestaan van de organisatie dat de delegatie van de regering van een lid-staat tot heengaan is gedwongen. De uitslag van de stemming werd met luid applaus begroet. Zij betekent evenwel niet, dat Hongarije uit de internationale arbeidsorganisatie is gestoten, maar alleen, dat zijn delegatie niet door de conferentie wordt erkend. Voor erkenning van de Hongaarse delegatie stemden o.a. de regeringsafgjevaardigden van Zuid-Slavië, Polen, India, Birma, de Verenigde Arabische Repu bliek, de Sowjet-Unie en de an dere Oosteuropese landen. Tot de onthouders behoorden Oosten rijk, België, Ghana, Finland en Malakka. 1 De stemming werd gehouden na een debat, waarin hevige kri tiek op de Hongaarse regering werd geoefend vanwege de te rechtstelling van oud-premier Nagy en generaal Maleter. De Zuidslavische regeringsaf gevaardigde, die aankondigde vóór de Hongaren te zullen stem men, zei, dat dij niet betekende, dat Zuid-Slavië „de onmenselijke daden van de Hongaarse rege ring, die internationale afkeuring verdienen en in strijd zijn met 'n afspraak tussen de Hongaarse regering en Zuid-Slavië", goed keurt. Maar volgens de Zuidsla vische afgevaardigde was de con ferentie niet bevoegd zaken ais de onderhavige te behandelen en ten tweede onderhield Zuid-Sla vië normale diplomatieke betrek kingen met Hongarije. De Poolse afgevaardigden zwe gen in het debat. Na de bekendmaking van de stemming stelde de Franse afge vaardigde voor, niet te stemmen over de geloofsbrieven van de af gevaardigden van Hongaarse werkgevers en werknemers, daar zij deze ontvangen hadden van een regering; die niet langer door de conferentie wordt erkend. De voorzitter van de conferen tie, de Pakistaanse minister van Arbeid Dass, zei, later een beslis sing over het voorstel te zullen nemen. Naar te Pnom .Penh, de hoofd stad van Cambc^ija, is bekend gemaakt, zijn Zuidvietnamese troepen ter sterkte van eniga re gimenten Noordoost-Cambodja binnengevallen, waar zij een dorp zeven km over de grens be zetten. Zij zouden van plan zijn nog verder op te rukken. Het leger van Cambodja heeft enige bataljons naar het betrok ken gebied gezonden. Premier Sim Var heeft de bevolking op geroepen zich te'verenigen ron dom de troon met het oog op het gevaar dat het land bedreigt. Cambodja zal de Verenigde Staten, gemeenschiappelijke vrienden van Cambodja en Zuid- Vietnam, verzoeken hun invloed aan te wenden om, de Zuidvietna mese troepen die over de Cam bodjaanse grens zijn getrokken, naar hun land te doen terug keren, aldus heeft premier Sim Var woensdag een correspondent van AFP meegedeeld. Indien Amerikaanse bemoeienis geen resultaat zal hebben, zal Cam bodja zich tot andere bevriende landen wenden aldus Sim Var. Te Pnom Penh zijn 165 vracht auto's gevorderd voor het ver voer van troepen aan het grens gebied. Van officiële zijde te Saigon, de hoofdstad van Zuid-Vietnam, is woensdag vernomen, dat men niets weet over een grensover schrijding door Zuidvietnamese troepen. De regering heeft plaat selijke autoriteiten in het afge legen en dunbevolkte grensge bied om inlichtingen verzocht. DEZELFDE TEMPERATUREN Reeds woensdagmiddag waren de eerste symptomen merkbaar van een actieve depressie die bij de zuidwestpunt van Ierlami was aangekomen. Bij ons was de bewolking namelijk toegenomen en vielen plaatselijk buien, waar van een enkele zelfs met hagel. Tegelijkertijd kwamen in de onmiddellijke nabijheid van de depressiekern, dus in zuidwest Engeland, Ierland en Bretagne langdurige regens voor die op verschillende stations 20 mm brachten, en op een waarne mingspost in Ierland zelfs 40 mm. In verband hiermee kwam de temperatuur in Engeland hier en daar niet hoger dan 12 graden. De depressie die nu wel is waar maar langzaam meer beweegt, gaat vergezeld van een front met regen, dat in de loop van donderdagochtend het grootste gedeelte van Nederland zal pas seren. Daarna worden enkele op klaringen verwacht, hoewel ook dan nog buien kunnen voorko men. In de temperaturen komt niet veel verandering. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van donderdag ochtend tot donderdagavond. 1)0zelfde temperaturen Aanvankelijk regen, later en kele opklaringen, maar plaatse lijk ook enkele buien. Matige tot krachtige Z.O. tot Z.W. wind. Weinig verandering in tempera tuur VRIJDAG 27 JUNI v.m. Breskens 10.11 Terneuzen 10.46 Hansweert 11.26 Walsoorden 11.36 n.m. 10.38 11.13 11.53 12.03 ZON MAAN op onder op onder Juni. 26 4.21 21.04 15.36 1.05 27 4.21 21.04 16.52 1.37 28 4.22 21.04 18.04 2.16 29 4.22 21.04 19.08 3.01 30 4.23 21.04 20.03 3.55

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1