Vandaag stemt parlement het Europese f V.N.-commissie voor Hongarije bijeen ;ding >uses diiig ULST Griekse regering verwerpt Britse Cyprus-plan Brief van Chroesjtsjef in Australisch blad Caïro waarschuwt tegen buitenlandse interventie Hongaren boden minister Luns petitie aan Noordafrikaanse conferentie in Tunis tegen Franse integratie met Algerië HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN m erts talons SUW DOOT Vesten I. 12 weert t sa lans sa bert" kmlttSS top radig sen minium standen m-sterk leven It zonne- i, door ;en ge- BARA" V hankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswai Telefoon 2073 en 2510 Nd 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,— per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DE VRUE ZEEUW MAANDAG 23 JUNI 1958 12e Jaargang Nr 4402 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pet advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsaóver- tenties)5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 otw Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Het Europese parlement heeft zaterdag na een lang debat de procedure vastgesteld voor de stemming van hedenochtend over het advies aan de minister inza ke de zetel der Europese instel lingen. De stemming zal in twee ron den worden gehouden. De leden zullen eerst uit de tien kandida ten er vijf op een stembiljet een puntenwaardering van 5 tot 1 ge ven, terwijl het cijfer 5 de voor keur aangeeft. Dan zullen zij uit de vijf ste den, die bij de eerste ronde de meeste punten hebben behaald, drie een puntenwaardering van drie tot één geven. Het resultaat van deze twee stemmingen zal aan de raad van ministers wor den toegezonden. Dit besluit viel na een debat, waarin men zich overwegend met de procedure van de stem ming had beziggehouden. De afgevaardigden waren het er algemeen over eens, dat de Europese instellingen in één stad moeten worden ondergebracht, met mogelijke uitzonderingen voor het hof, de investeringsbank en het nog op te richten weten schappelijke instituut. Ook zul len vergaderingen van de com missies van het parlement en eventuele plenaire parlementaire vergadering elders gehouden kunnen worden, als het parle ment dat wenst. In de resolutie, die de politieke commissie van de vergadering voor het debat had opgesteld, was aanvankelijk voorgesteld, dat het parlement aan de minis ters een advies zou toezenden met de namen van de tien kandi daten-steden in een bepaalde rangorde, waaruit de voorkeur van de vergadering bleek. De socialisten hadden zaterdag voorgesteld zodanig te stemmen, dat aan de ministers een stad als kandidaat kon worden voorge steld. Doch uiteindelijk heeft een amendement van de Fransman Teitgen, dat een tussenweg bood, het gewonnen. EURATOMCOMMISSIE VOOR BRUSSEL Ook de commissie voor de Europese atoomgemeenschap Euratom is in meerderheid voor de keuze van Brussel als Europe se hoofdstad. Dit deelde het Nederlandse lid van deze commissie, mr E. M. J. A. Sassen, zaterdagmiddag mede in zijn afscheidsspeech tot pro vinciale staten van Noord-Bra bant. Hij verwees naar de uitla tingen van de voorzitter van de Europese commissie voor de ge meenschappelijke markt, prof. W. Hallstein, die zich dezer da gen eveneens voor Brussel heeft verklaard. EUROPEES MANIFEST Een aantal vooraanstaande figuren heeft zondag in Straats burg een manifest uitgegeven waarin zij „op dit bijzonder ern stige ogenblik" in de ontwikke ling naar een verenigd Europa verklaren te blijven streven naar een volledige toepassing van de Europese verdragen en naar een verdere ontwikkeling in de rich ting van een Europese politieke gemeenschap. Geen enkel Europees land kan ziin moeilijkheden meer alleen oplossen, aldus dit manifest, waaronder onder andere de hand tekeningen Staan van afgevaar digden van het Europese parle ment, onder leiding van hun voorzitter Schumann, de Franc: minister van Financiën Pinay, de Duitse ministers Etzel en Blank en de Belgische kabinets formateur Eyskens. Het Europe se federalistische 'actiecentrum, heeft het besluit tot dit manifest genomen omdat het congres, dat de Europese beweging deze maand in Wiesbaden zou houden, uitgesteld moest worden tot no vember wegens de vergadering van het Europese parlement van deze week in Straatsburg. Met het „bijzonder ernstige ogenblik", waarvan het manifest spreekt, doelt men kennelijk op de huidige politieke ontwikke ling in Frankrijk. Het manifest werd zondagmid dag uitgegeven op een persconfe- rentie, die onder leiding stond van de Belgische socialist De- housse. Deze legde er de nadruk op, dat het manifest geen in menging in binnenlandse aange legenheden wil zijn en dat het niet gezien mag worden als een manifest tegen Frankrijk. Hij zei- de voorts, dat een politieke ge meenschap noodzakelijk is voor het welslagen van de Europese Economische Gemeenschap. Eyskens werkt aan minderheidsregering van C.V.P. De Belgische Katholieke kabi netsformateur Gaston Eyskens van de C.V.P. werkt aan de sa menstelling van een homogene minderheidsregering, nu zijn po gingen om tot een kabinet van 2 partijen te komen, op niets zijn uitgelopen. Dit is zaterdagmid dag door de voorzitter van de C.V.P., Lefèvre, verklaard. Hij gaf de socialistische en de liberale partij van deze gang van zaken de schuld, daar zij „iedere bespreking en iedere onderhande ling hardnekkig blijven weige ren". Het bestuur van de C.V.P. sprak opnieuw zijn vertrouwen in Eyskens uit. De speciale commissie van de Ver. Naties voor Hongarije is za terdag te New York achter geslo ten deuren in spoedvergadering bijeengekomen om de toestand als gevolg van de terechtstelling van Inire Nagy c.s. ontstaan, te bespreken. In de commissie hebben verte genwoordigers van Australië, Ceylon, Denemarken, Tunesië en Urugay zitting. Na een vergadering van drie uur las de Australische voorzitter verslaggevers een communiqué Behalve aartsbisschop Maka- rios heeft thans ook de Griekse regering het Britse plan voor de status van Cyprus verworpen. Dit geschiedde in een brief van de Griekse premier Karamanlis aan zijn Britse ambtgenoot Mac- Millan, die door de Griekse mi nister van Buitenlandse Zaken Averoff aan de Britse ambassa deur te Athene, sir Roger Allan, werd overhandigd. Karamanlis neemt in zijn schrijven aan MacMillan hetzelf de standpunt in als aartsbisschop Makarios in zijn brief aan de Britse gouverneur van Cyprus, sir High Foot. In zijn motivering van de ver werping zegt Karamanlis: „Daar het voornaamste punt, namelijk het recht van het Cypri sche volk om over zijn eigen toe komst te beslissen, voor zeven jaren op zij is gezet, zou het plan constructiever zijn geweest in dien men een tijdelijke oplossing had voorgesteld op basis van een democratisch zelfbestuur onder De hoofdredacteur van de .Mel bourne Herald", J. C. Waters, die kortgeleden een bezoek aan de Sow jet-Unie heeft gebracht, stel de bij die gelegenheid de Sowjet- russische premier en partijsecre taris Nikita Chroesjtsjef een aan tal vragen, die laatstgenoemde voor een gedeelte in het exem plaar van zaterdag van dit dag blad heeft beantwoord. De overi ge vragen worden vandaag beant woord. Chroesjtsjefs antwoord, waar in geen nieuwe gezichtspunten naar voren worden gebracht, da teert van elf dezer, dat is vijf da gen vóór de terechtstelling van de voormalige Hongaarse minis ter-president Imre Nagy, gene raal Pal Maleter, bijgenaamd de „held van Boedapest" en twee hunner medewerkers. Chroesjtsjef schrijft, dat z.i. de bewapeningswedloop tussen Oost en West op de lange duur tot oor log moet leiden. Hij noemt vijf (bekende) ont wapeningsvraagstukken, die z.i. „dringend" op een topconferentie moeten worden besproken, n.l.: 1. Onverwijlde staking der proefnemingen met kernwapens; 2. Het uitgeven van een plech tige Amerikaans-Brits-Sowjetrus- sische verklaring, dat deze landen afzien van het gebruik van deze wapens; 3. Instelling in midden-Euro pa van een kernwapenvrije zone; 4. Vermindering van de sterk te der buitenlandse troepen in Duitsland en andere Europese ianden; 5. Het sluiten van een over eenkomst, om een verrassings aanval te voorkomen. Volgens Chroesjtsjef heeft de Sowjet-Unie, „om tegemoet te ko men aan de Amerikaanse wen sen", er ook mee ingestemd op een topconferentie te spreken over het uitvaardigen van een verbod, om de ruimte voor mili taire doeleinden te gebruiken. Volgens Chroesjtsjef kan uit zijn antwoorden worden opge maakt, dat de Sowjet-Unie „zowel bereid is een veel omvattende ontwapeningsovereenkomst te sluiten, als tot overeenstemming te komen over afzonderlijke kan ten van het ontwapeningsvraag- stuk". In antwoord op een vraag van Waters schrijft Chroesjtsjef dat de inwoners van elk land afzon derlijk moeten uitmaken, hoe zij hun staat willen inrichten en hun maatschappelijke verhoudingen bepalen. „Het is onjuist, wanneer een staat of een buitenlandse macht in het algemeen, zijn levenswijze of zijn politiek of maatschappelij ke instellingen aan andere lan den wil opleggen. Voorts is, om het mensdom van verwoestende oorlogen en spe ciaal van de dreiging van een krijg met kernwapens te verlos sen, een vreedzaam naast elkan der leven van en samenwerking tussen de socialistische en de ka pitalistische landen noodzakelijk. Een dergelijk vreedzaam naast elkander bestaan houdt vanzelf sprekend in, dat inmenging door een staat of staten in de binnen landse aangelegenheden van an dere landen, met het doel zijn of hun levenswijze hieraan op te dringen, of om andere redenen, volstrekt ontoelaatbaar is", aldus de Sowjetrussische premier en partijsecretaris, Nikita Chroesjt sjef. Britse soevereiniteit en een op lossing van de voornaamste kwestie tot een geschiktere tijd had uitgesteld. Dit zou een kwes tie tussen de Britse regering en het Cyprische volk zijn. De Griek se regering zou bereid zijn als be middelaar op te treden. De Griekse minister van Bui tenlandse Zaken gaf de Britse ambassadeur te kennen dat Grie kenland opnieuw een beroep op de Ver. Naties zou kunnen doen. Dit zou gebeuren als het Britse plan niet gewijzigd wordt en als „rechtstreekse besprekingen tus sen de Britse regering en de Cy prioten niet tot een bevredigende oplossing leiden", zo is uit be trouwbare bron te Athene verno- .men. Papare: Geweld gebruiken voor verkrijgen van Nw.-Guinea. Het lid van het Indonesische parlement voor „de provincie West-Irian", Silas Papare, heeft zaterdag verklaard, dat Indone sië „wapengeweld" dient te ge bruiken om „West-Irian van de Nederlanders terug te krijgen". Hij zeide, dat dit de enige ma nier is. Indien de regering krachtige maatregelen neemt tegen de op standelingen, aldus dit lid van de Indonesische volksvertegen woordiging, dan zou zij nog krachtiger maatregelen moeten nemen tegen de Nederlanders in Nieuw-Guinea. Eerder heeft luitenant-kolonel Pramurahardjo, secretaris-gene raal van „het nationale bevrij dingsfront voor West-Irian" ver klaard, dat „slechts door het ge bruik van geweld het gebied van zijn onderdrukker kan worden bevrijd". De Verenigde Arabische Repu bliek heeft zaterdagavond alle diplomatieke vertegenwoordigers in Cairo naar het ministerie van Buitenlandse Zaken ontboden en hen tegen „buitenlandse inter ventie in de binnenlandse crisis in Libanon" gewaarschuwd. President Nasser van de Ver enigde Arabische Republiek heeft de Westelijke mogendheden er zaterdagavond van beschul digd de weg te effenen voor in menging in het Midden-Oosten. Hij zei dit zaterdagavond te Cairo op een diner dat te zijner ere werd gegeven door de minis ter-president van Ghana. Nkroe- mah. Eerder hadden de twee po litieke leiders in een gemeen schappelijke verklaring uiting gegeven aan hun geloof in een politiek van positieve neutrali teit. Nasser verklaarde verder, dat de Verenigde Arabische Repu bliek vastbesloten voor de „be vrijding van geheel Afrika" zal strijden en landen die voor hun onafhankelijkheid opkomen, zal steunen. Eerder had premier Nkroemah gezegd, dat de onafhankelijke Afrikaanse landen altijd bedreigd zullen worden door samenzwerin gen en dat zij daarom waakzaam moeten zijn tegenover alle soor ten van buitenlandse inmenging. De twee staatslieden gaven uiting aan hun diepe bezorgdheid over de kwestie-Palestina, „die een gevaar voor de vrede en de veiligheid in de wereld oplevert" en zij legden de nadruk op de dringende noodzaak van een rechtvaardige oplossing van dit vraagstuk. Zij kwamen overeen hun mede werking te verlenen aan de ver wezenlijking der verlangens naar vrijheid van alle afhankelijke ge bieden in Afrika. Voorlopig akkoord met Engeland over inkrimping KLM-diensten ip Singapore In aansluiting op hetgeen Reu ter vrijdag heett bericht over het voorlopige akkoord met Enge land over inkrimping van de diensten der K.L.M. op Singapo re, deelde men desgevraagd van de zijde van het departement van Buitenlandse Zaken aan het A.N.P. het volgende mede: Tijdens het maandag j.l. te Londen gehouden overleg tussen minister Luns en de Britse minis ters Selwyn Lloyd en Watkin- son, kwam ook het vraagstuk van de landingsrechten van de K.L.M. te Singapore ter sprake. Minister Luns heeft tot zijn te leurstelling ervaren, dat aan Brit se rijde te weinig begrip bestaat voor dit voor de K.L.M. en Neder land zo belangrijke vraagstuk. Volgens de Britse regering zal de K.L.M., die thans driemaal per week op Singapore vliegt, na eind juli slechts tweemaal 's weeks op Singapore mogen vliegen. On danks de klemmende betogen van minister Luns heeft de Britse re gering in dit standpunt geen wij ziging willen brengen. Tegen het einde van de zomer dienst zal opnieuw overleg volgen tussen Britse en Nederlandse luchtvaartautoriteiten. Belgische vlieger in Oost-Duitsland vrijgelaten. Luitenant-vlieger Martin Pau- lus, die door de Oostduitse over heid twee weken werd geïnter neerd, heeft zaterdagmiddag na zijn aankomst met een Pools lijn- vliegtuig in Brussel, aan pers vertegenwoordigers over zijn we dervaren verteld: „Ik was opgestegen voor een navigatie-opdracht in een NAVO- oefening, en had het westen van Denemarken overgevlogen, toen ik in de mist door onbekende oorzaak in het Oostduitse lucht ruim was binnengedrongen. Ik werd het pas gewaar, toen twee Mig-toestellen die op dezelfde hoogte als mijn vliegtuig vlogen, me aanmaanden te dalen. Ik volgde hen en landde op een Rus sisch vliegveld, dat ik niet kon identificeren. Ik zou trouwens ge durende heel de duur van mijn internering onwetend blijven over de plek, waar ik me bevond. De Russische officieren onder vroegen me verscheidene malen in het Duits. Zij hielden me ge durende zes dagen onder toezicht alvorens me aan de Oostduitse overheid uit te leveren, die me goed behandelde. Tot driemaal toe zond ik een boodschap aan mijn familie, maar kreeg geen antwoord. Ik mocht kranten le zen, en zo vernam ik het geval van de Amerikaanse vliegers, die evenals ik in Oost-Duitsland ge ïnterneerd waren". De Amerik. helikopterbe manning in Oost-Duitsland. Amerika heeft vrijdag de Sow jet-Unie verzocht onmiddellijk de vrijlating te bewerkstelligen van de negen Amerikaanse militairen die op 7 juni in Oost-Duitsland met een hefschroefvliegtuig zijn gestrand. voor, waarin de commissie de te rechtstelling van Nagy c.s. be treurt en een beroep doet op „be langhebbende regeringen" om in lichtingen te verstrekken over de omstandigheden van de arresta tie, het proces en de terechtstel ling. De commissie geeft voorts uitdrukking aan haar vrees dat het eind van „de onderdrukking en het doden misschien nog niet in zicht is". Men vond de Hongaarse rege ringsverklaring over de executies vaag en onnauwkeurig en vroeg zich af, waar de gevangenen in de tijd vóór de processen hadden vertoefd, waar zij berecht waren, waar geëxecuteerd en onder wel ke beschuldigingen, en volgens welke wetten en procedures ze berecht en veroordeeld waren. De commissie is van mening dat de Verenigde Naties alle recht heb ben hierover të worden ingelicht en merkt op, dat men nooit een antwoord van de Hongaarse rege ring heeft ontvangen op de brief van 20 december 1957, waarin men uitdrukking gaf aan de be zorgdheid in de wereld over het lot van de mensen, die een rol speelden in de opstand van 1956. Voorts waren ook alle resoluties van de Ver. Naties over terug trekking van de Russische troe pen uit Hongarije genegeerd. Uit de recente terechtstellingen blijkt duidelijk dat de onderdrukking van het Hongaarse volk voort duurt, aldus het communiqué. (Advertentie). kapper wt toopoi+tcodwf marfa 16 brouwtripfroat 9 (•neuzen kapsels met „sfeer" in een salon met „sfeer" juist uit parijs terug, waar wij de nieuwste haarmode hebben be studeerd in coupe, kleur en lijn. Betoging voor Russische ambassade in Bonn. Een 400-tal Hongaren en een aantal Westduitsers hebben bij de Russische ambassade in Bonn een betoging gehouden tegen de terechtstelling van Nagy c.sl Er werden verscheidene ruiten ingegooid voordat de politie de menigte verspreidde. De betogers waren zwijgend naar de ambassade gemarcheerd, voorafgegaan door kinderen in Hongaarse klederdracht. Men voerde een groot portret van Nagy mee. Ongeveer een kwar tier lang bleef men zwijgend voor de ambassade staan. Daarna haal den de betogers stenen uit hun zakken, die door de ruiten wer den gesmeten. Betoging in New York. Een menigte van meer dan 300 mensen, die Hongaarse vluchte lingen zouden zijn, heeft zondag ruiten van het gebouw van de Russische delegatie bij de Ver. Naties ingegooid. Vier politie agenten werden gewond bij het herstellen van de orde. Commentaar van Zuidslavische pers. De Zuidslavische pers heeft zondag voor het eerst commen taar geleverd op de terechtstel ling van de voormalige Hongaar se leider Imre Nagy en deze te rechtstelling als een „brute ver gelding" en als „moord" gebrand merkt. Het Belgradose blad Politika noemt de terechtstelling „een vreselijke waarschuwing voor al len, die zich verzetten tegen de huidige herleving van de stalinis tische politiek". Het partijblad Borba schrijft, dat deze daad „een zware slag is voor allen in de wereld wie de be langen van het socialisme ter harte gaan. De conferentie van Marok kaanse en Tunesische regerings leiders en leiders van de Alge rijnse opstandelingen in Tunis heeft in een gemeenschappelijk comuniqué met beslistheid de Franse politiek van integratie met Algerië van de hand gewe lven. Aangekondigd wordt de sa menstelling van een raadgeven de vergadering voor Noord- Afrika. De conferentie heeft echter niet besloten tot de vor ming van een Algerijnse rege ring in ballingschap. De conferentie verkondigt het onvervreemdbare recht van het Algerijnse volk op soevereini teit en onafhankelijkheid, de enige voorwaarde voor een op lossing van het Frans-Alge rijnse conflict. Volgens het communiqué zal de raadgevende vergadering uit 30 leden bestaan, uit elk der drie landen gekozen. Deze ver gadering zal „spoedig" in Tu nis haar eerste vergadering houden. De conferentie besloot voorts tot het voeren van een gemeen schappelijke actie op diploma tiek vlak met het doel een vreedzame oplossing van het Algerijnse vraagstuk te berei ken. ■In het communiqué wordt verder gezegd, dat de Franse integratiepolitiek voor Algerië slechts kan leiden tot „een verheviging van een moordda dige oorlog" tegen een volk dat geen andere nationaliteit dan de Algerijnse wenst en dat in vrijheid en vrede wil leven. Hoewel geen melding wordt gemaakt van de vorming van de vorming van een Algerijnse regering in ballingschap, ver luidt dat het Algerijnse natio nale bevrijdingsfront van plan is een regering te vormen op een ogenblik dat het meest ge schikt wordt geacht. De Algerijnse delegatie zou op de conferentie hebben meege deeld, dat zij geen andere op lossing dan onafhankelijkheid voor Algerië zal aanvaarden, maar dat zij bereid is in te stemmen met bemiddeling van Marokko of Tunesië, indien zij van mening is, dat deze tot het gewenste doel zal leiden. 0 De Deense premier, Hansen, heeft tegenover de Russische zaakgelastigde in Kopenhagen zijn beklag gedaan over de Rus sische demonstratie van vrijdag voor de Deense ambassade in Moskou. Het bestuur van de federatie van Hongaarse verenigingen in Nederland, waarin ongeveer 5000 Hongaren zijn verenigd, heeft zaterdagmorgen een petitie over handigd aan de minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. 51. A. H. Luns. In het verzoekschrift doen de Hongaren een beroep op de mi nister om alles in het werk te stellen teneinde de tienduizenden Hongaren, die in Hongarije op hun veroordeling wachten of al of niet veroordeeld in de gevangenis zitten, van gevange nis, dwangarbeid, deportatie of terechtstelling te redden. Dit verzoek is gedaan naar aanleiding van de terechtstelling van de gewezen Hongaarse pre mier Imre Nagy en generaal Maleter. De minister heeft het bestuur van de federatie te woord ge staan tijdens een korte ontvangst op zijn ministerie te Den Haag. Twee Hongaarse vluchtelingen droegen een rouwkrans, die later op de middag bij het monument voor de gevallenen op de Waals- dorpervlakte in Den Haag werd gelegd. Daarachter volgde een groep Hongaren, die een petitie aan de minister-president dr W. Drees in zijn woning aan de Beeklaan te 's-Gravenhage aan bood, de petitie opgesteld ovei „de schanddaad van de terecht stelling van minister-president Imre Nagy en generaal Pal Ma leter". In stilte trok de groep zater dagmiddag van het Staatsspoor door het drukke rumoerige Den Haag want het was spitsuur naar het woonhuis van dr Drees. Achter de kransdragers liep een Hongaar met een zwarte vlag, waaraan een wimpel in de nationale kleuren. In de groep droeg men doeken en borden mee, waarop stond „Vrijheid voor Hongarije" en „Vandaag Honga rije, morgen Nederland!?" Dr Drees ontving twee Honga ren die de petitie aanboden in de hal van zijn huis. Hij sprak enige tijd met hen. De groep voor het communistische bewind gevluch te Hongaren zong hierna het Hongaarse volkslied. De minis ter-president hoorde dit staande in de tuin voor rijn woning aan. Hij ging pas naar binnen toen de groep Hongaren de Beeklaan had verlaten. De delegatie vluchtelingen ve trok hierna naar de Waalsdorper- vlakte, waar de krans werd ge legd. Aan de krans was een lint gehecht, waarop stond „Voor de martelaren van de Hongaarse vrijheidsstrijd". Aanhoudend koel Het weekeind bracht grote de len van ons land veel neerslag. Dit werd veroorzaakt doordat 'n paar depressies en de bijbehoren de fronten geruime tijd dicht in onze omgeving waren. De minste neerslag viel langs de Wadden- kust, de meeste neerslag in het midden van het land en Noord Brabant, waar tussen vrijdag avond en zondagavond op tal van plaatsen meer dan 20 millimetetr viel. De voornaamste kern bevond zich zondagavond nabij Londen, deze bewoog langzaam naar het oosten. Voor vandaag verwach ten we daarom veel bewolking met enkele buien, sommige met onweer en opnieuw koel weer. De wind die aanvankelijk tussen zuidoost en zuidwest waait, zal later uit westelijke richtingen ko men. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van maandag ochtend tot maandagavond. KOEL. Aanhoudend koel weer met af en toe zon, maar ook enkele bui en, waarvan sommige met on weer. Zwakke tot matige, langs de kust af en toe vrij krachtige wind, overwegend tussen zuid en west. DINSDAG 24 JUNI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 6.51 7.26 8.06 8.16 n.m. 7.13 7.48 8.28 8.38 ZON MAAN op onder op onder Juni. 23 4.20 21.04 11.45 24 4.20 21.04 13.02 0'09 25 4.20 21.04 14.19 0.36 26 4.21 21.04 15.36 1.05 27 4.21 21.04 16.52 1.37

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1