3EEKE Waar de honden nog 's mensen bestaan werken voor De geluidsmuur Wat brengt de radio 83 42 55 63 79 79 47 98 137 22 iet de l!e Ie een otch cola Doorberekening loonkostenstijging in de bouwbedrijven kkerij üeckhouft LS-RiSSEEUW Waar de mens tekort schiet, knapt de hond het op VenkcJk PEP-SELS JUNia.s. e tonen. OMATISCHE G ud van al!e STRAAT 8 Markt) EfZEK ll!i!lll!lllll!illl!IIIIUIlllllll!liMII!llllin !ES 65 cent 3 100 cent 3 BROOD TERNEUZEN fe iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHn UNDVET voor E RIB a 2,25 'PEN a 2,— DE a 2, a 1,30 li - Terneuzen >:ooo.oc;c«atctc«tc<» automatische k electrische f naaimachine vende spoel kijken naar dit van techniek bij Telef. 331 at 74 Terneuzen a 47 voor t., v. 50 v. E., v. 65 V. 150 gr. 150 gr. 150 gr. men van 7 voor >5, 120 en en niet ik RODE 165 voor >KAAS or slechts Westkolkstraat Vrijdag 20 juni 1958 VRIJE ZEEUW 12e jaargang no. 4400 Zoals bekend zijn per 16 juni a-s. collectieve arbeidsovereen komsten voor het bouwbedrijf en aanverwante bedrijven van kracht geworden, welke een ver hoging van de officiële lonen in houden. In deze C.A.O.'s is de bepaling opgenomen, volgens welke zij slechts van toepassing zijn op werken, die na 16 juni 1958 zijn aanbesteed. Om deze C.A.O.'s voor reeds lopende werken te kunnen toe passen (hetgeen derhalve o.m. het uitbetalen van de daarin vastgestelde lonen inhoudt) is een dispensatie nodig van het college van rijksbemiddelaars. Voorwaarde voor het verkrijgen van deze dispensatie is, dat de betrokken aannemer met zijn op drachtgever een nadere overeen komst sluit over de eventuele doorberekening van uit de toe passing der C.A.O.'s voortvloei ende hogere loonkosten. In overeenstemming met de betrokken werkgeversorganisa ties is naar het ministerie van Economische Zaken meldt be paald, dat de aannemer in ge noemde nadere overeenkomst zal verklaren, dat hij ter zake van lonen en/of sociale lasten alleen zal verrekenen op basis van de in de aannemingsovereen komst vermelde risicobepaling indien en voorzover hij kan aan tonen: a. dat het nieuwe C.A.O.-loon en/of de desbetreffende socialie lasten hoger is respectievelijk zijn dan het gemiddelde volgens Advertentie v.a. 49- DE MILITAIRE ACTIES IN NOORD-CELEBES De Indonesische regerings troepen, die maandag aan land zijn gegaan in Noord-Celebes, zijn volgens een woensdag in Djakarta gepubliceerd communi qué van het leger uitbundig door de plaatselijke bevolking ontvan gen. Volgens het communiqué heeft de bevolking de regeringstroepen op de hoogte gesteld van wreed heden, bedreven door de opstan delingen, en heeft zij de bereid heid kenbaar gemaakt om de re geringstroepen bij het neerslaan van de opstand te helpen. In het communiqué wordt voorts medegedeeld, dat de re geringstroepen, die Sangihe en Talaud tussen Celebes en de Phi- lippijnen veroverden, er in zijn geslaagd contact te maken met de troepen, die bij Kema zijn ge land. De gelande militairen zijn op weg naar Menado, dat op slechts 40 km afstand ligt van de lan dingsplaats. Amerikaanse hooggerechtshof stelt State Department in het ongelijk Het Amerikaanse hooggerechts hof heeft het Amerikaanse mi nisterie van Buitenlandse Zaken in het ongelijk gesteld, die drie mannen, die geweigerd hadden een verklaring te tekenen dat zij nooit communist geweest zijn, paspooorten had geweigerd. De drie betrokkenen zijn de 75-jarige artist Rockwell Kent. een psychiater uit Los Angeles, dr. Walter Briehl, en de deskun dige op het gebied van kosmi sche stralen Weldon Bruce. Kent en dr. Briehl hebben het in deze kwestie drie jaar lang tegen het Amerikaanse ministe rie van Buitenlandse Zaken op genomen. Het besluit van het hoogge rechtshof is genomen met vijf tegen vier stemmen.. de loonlijsten per man per week uitbetaalde loon in de periode vanaf het begin van het werk tot 16 juni 1958 en de betreffende sociale lasten over evengenoem- de periode; b. dat het totale bedrag aan loon en/of aan sociale lasten, waarop de aannemer bij de be groting van de aanneemsom heeft gerekend of geacht moet worden te hebben gerekend, la ger is resp. zijn dan het in de loop van het werk op basis van de loonlijsten betaalde werkelij ke loon resp. de over deze perio de betaalde sociale lasten. De aannemer zal slechts de kleinste van de sub a en b ge noemde verschillen verrekenen, welke zal blijken uit een verkla ring van een onder tuchtrecht staande accountant, inhoudende, of bovenbedoelde verschillen aanwezig zijn, en zo ja welke. De accountant behoeft evenwel geen verklaring af te leggen over het bedrag, dat de aannemer geacht moet worden te hebben gerekend. Indien de opdrachtgever wei gert genoemde nadere overeen komst te sluiten kan de aanne mer bij zijn aanvraag voor dis pensatie volstaan met een ver klaring van dezelfde inhoud aan het college van rijksbemiddelaars voor te leggen, vergezeld van een bewijsstuk waaruit blijkt, dat de opdrachtgever weigert deze over eenkomst te sluiten. Voor het geval over de vast stelling van het door te bereke nen bedrag geen overeenstem ming wordt bereikt tussen aan nemer en opdrachtgever, dient een commissie te worden inge schakeld, die samengesteld is uit vertegenwoordigers van de be trokken werkgeversorganisaties, van de overheid en van de ver eniging van Nederlandse ge meenten. Deze commissie zal dan de hoogte van het te verre kenen bedrag bepalen. CANADA EN DE E.E.G. In het Canadese Lagerhuis heeft de Canadese minister van Financiën, D. Fleming, uitdruk king gegeven aan verontrusting, die er in Canada ta.v. de Euro pese economische gemeenschap bestaat. Gevreesd wordt dat Europa tot een commerciële een heid zal worden, die van de rest van de wereld afgescheiden zal zijn door hoge douane-tarieven en andere handelsbelemmerin gen. De minister wees op het belang van de Europese markt van de Canadese produkten, als tarwe, aluminium en chemische produkten. Van het Verenigd Ko ninkrijk heeft Canada de verze kering gekregen, dat de Canade se belangen in de markt van het Europese vrijhandelsgebied vol komen veilig zullen zijn. Sprekende over de economi sche- en handelsconferentie van het Gemenebest, die in septem ber te Montreal zal beginnen, verklaarde de minister, dat de Canadese regering geen nieuw stelsel van voorkeursrechten voorstelt, doch handhaving van het bestaande. Hij sprak de hoop uit, dat het door de conferentie van Montreal mogelijk zal zijn snellere vorderingen in de rich ting van inwisselbaarheid van de valuta te maken. (van onze verslaggever) geschikt gemaakt kan worden. Neen, het zijn honden als duitse staanders, poin ters, setters en dergelijke; die voor dit werk geschikt zijn. Eens de taak van de mens EIGENLIJK zou de mens als jager dit alleen moeten kunnen doen en vermoe den die van oorsprong jachthonden wa ren, die nu niet meer voor hun taak ge schikt zijn. O De liefhebbers daarentegen, zoals wij ze hier aantreffen, doen hun uiterste best om de goede kwaliteiten in 'de honden, die zijn fokken, te stimuleren. Kosten noch moeiten gespaard WE HOREN ze met elkaar spreken over hun hobby en zien dan met welk een liefde zij hun dieren omringen. Velen zijn er, die geld noch moeite sparen om WESEPE (P P) - Een hond zit keuriq op een hoekje van het veld en wacht *?elijk is het heel erg lang geleden, toen de voortreffelijkste honden met prima de mens nog in zijn oerstsst leefde, zo t—ir/\«»ioio fnUron kwaliteiten in hun kennels te fokken. Voor veel geld importeren zij honden met goede eigenschappen om hiermede verder te gaan. We zien de resultaten voor ons. Honden die zo werken, alsof ze denkende wezens op het bevel van zijn baas, die weer in spanning naar de jury kijkt. „Ja, geweest. Maar de mens is steeds meer gaat uw gang maar klinkt het en de baas geeft zijn viervoeter een de goede natuurkwaliteiten van zijn neus kort bevel. Dadelijk begint de hond met grote snelheid, steeds met zijn en gehoor kwijtgeraakt, met als gevolg, neus in de wind, de luchtstromen op patrijzengeur onderzoekend, het veld 2at hij hierv°or gebruik moest gaan ma- x r 1 1 a ken van een trouwe bondgenoot, die nog 3t tg speurGn. rfst is \A/srK6li|k int6r©ss9nt en wonderlijk zo n jachthond aan wol ovor eon. fijne neus en een goed ge- het werk te zien. De baas heeft hem zo opgesteld, dat hij de wind naar hoor geschikte, de hond. De hond is zijn. Zij hebben geleerd zich keurig te zich toe heeft en nu gaat het dier als het ware laverend over het veld. Hij daarom vrijwel het oudste huisdier, dat gedragen, voor en na het schot, halen d„ gehele breedte ef, keer, „eem, een .eigende „roek, eng...,: "w.°t vijf meter van de eerste verwijderd. Het gaat wonderlijk snel en vol span- hond, die zijn baas moest helpen met zijn ning kijken eigenaar, jury en deelnemers toe. Plotseling houdt de hond in natuurlijke gaven, bij de strijd om het en verstart als het ware. Wat heeft hij ontdekt Even later gaat hij weer bastaan> het bemachtigen van het dage- voorwaarts en er vliegen een paar patrijzen op. Het dier heeft het goed ldkse voedsel, gedaan. Toen hij de patrijzen rook, stopte hij, hierdoor de jager attent makend op do aanwezigheid van wild. Daarna gaat hij op aansporing van zijn baas weer voorwaarts en stoot de patrijzen op, zijn meester" aldus bij het wild brengend en de gelegenheid gevend te schieten. Hier draagt echter nU'mand een geweer en er valt geen schot, want het is een wedstrijd voor jacbihonden, waarbij het niet om jachtbuit gaat, maar om de prestatie van onze viervoetige vrienden. In wezen zijn alle honden werkhonden geweest, hetzij jachthonden, herdershon den of waakhonden. In later tijd zijn ve le rassen gedegenereerd tot huisgenoten, die niets meer voor de kost behoefden te doen en generatie op generatie, op die manier behandeld, hun goede natuurlijke kwaliteiten kwijtraakten. Zo zijn er hon en zwemmen, dat het een lieve lust is en zijn daarbij uiterst gehoorzaam, een enkel woord, een enkele wenk is al vol doende. Het is geen dressuur, die er met de knoet wordt ingebracht, maar een ge bruik maken van de natuurlijke eigen schappen van de dieren, waardoor eige naar en hond één geheel vormen, een team, dat elkaar begrijpt, zonder dat er een woord behoeft te worden gewisseld. Het spel met de jachthond is een prach tige sport voor iedere rechtgeaarde hon denliefhebber. (Nadruk verboden). f Alsof ze denken HET IS werkelijk voortreffelijk wat de dieren presteren. Het lijkt of ze denken, want ze weten precies hoe te handelen. In sneltreinvaart wordt een terrein van behoorlijke oppervlakte afgezocht en een goede hond miat geen patrijs. Dat neemt niet weg, dat er hier heus nog wel eens een foutje gemaakt wordt en wel door dat de hond nlfct stopt en doorloopt, waardoor hij het wild plotseling doet opvliegen. De gemaakte fouten worden door de ju ry genoteerd en na afloop krijgt de hond een aantal punten. Zo krijgt iedere hond zijn eigen veld af te moeken. Jagers en honden gaan geheel ia deze sport op en wij nemen de gelege-nheid te baat om onze begeleider en gautheer, de heer A- F. van der Wal, van de Koninklijke Ne derlandse Jagersvereoiging, eens iets meer te vragen ov«r de jachthonden- sport, zoals wij dit toch eigenlijk wel mogen noemen. Natuurlijk is de h<yer Van der Wal hier dadelijk toe bereid cn we horen dan, dat het africhten vun zo'n hond in wezen niet zo erg moeilijk is, omdat er gebruik gemaakt wordt vait typische raseigen schappen, die deze honden bezitten. Ei genschappen als voorstaan, apporteren zijn deze honden al* het ware aangebo ren. Men behoeft ook niet te denken, dat iedere willekeurige h©ad voor dit werk Vol belangstelling kijken bazen en honden naar de prestaties van een deelnemer TERUGVRACHT KREEG ANDERE BESTEMMING. Een vrachtwagenchauffeur van een Brusselse firma vond het blijkbaar jammer geen terug vracht te hebben voor België. Hij meende dan ook zijn terugreis rendabel te moeten maken met een lading boter. De terugreis verliep vlot tot op ongeveer één kilometer van de landsgrens tus sen Goirle en Poppel. Daar werd hij opgehouden door een wagen van de Nederlandse douane-op sporingsdienst, die de vrachtauto al geruime tijd had nagereden. De douane-ambtenaren hadden gewacht tot de vrachtwagen zich in de grenszone bevond. Zij von den in de laadruimte van de op legger ongeveer 2100 kg boter achter een zeildoek opgestapeld. De bestemming werd toen gewij zigd in Tilburg, waar de lading in verzekerde bewaring werd ge nomen. (Adv.) NEDERLANDSE UITVOER IN MEI MEER GESTEGEN DAN INVOER Volgens de door het Centraal Bureau voor de Statistiek samen gestelde voorlopige gegevens be droeg de waarde van de invoer in mei 1958 ƒ1.160 min (vorige maand 1.144 min)terwijl voor een waarde van 1.011 min (v. m. ƒ912 min) werd uitgevoerd. In mei 1957 bedroeg de invoer- Naar de Engelse film „The Sound Barrier" door C. BAUER 27) Nadruk verboden. Precies door dat gat zag ik wat huizen liggen en ik dacht netmoeder haal je even je was binnen, want het is zo gek als ik straks met een paar hemden aan mijn vleugel thuis kom en daar begint me het hele ge val te schudden, niet mooi meer. Nou is het welletjes, denk ik bij mezelf en ik wil hem op trekken. Goeiemorgen, zegt-ie, het gaat net lekker zo, ik ga nog even door als je het goed vindt. Geen beweging in te krijgen man. En maar schud den, je had die vleugels tekeer moeten zien gaan. Ik denk: als ik met zo'n vaart de grond in hoeven ze alleen nog maar het gat achter me dicht te gooien". „Target fix", onderbrak To ny hem nuchter, ,,je werd zo door een punt op de grond ge biologeerd dat je er bovenop gevlogen zou zijn. Een psychi sche kwestie". „Om de bliksem niet, het was de Spit. Het leek wel of de hele boel vastzat en ik met een ont zaglijke vaart door een laag water schoot. En weet je wat nou het gekste was, Tony?" „Nou?", zei Tony met een on gelovig gezicht. „Ik had de hele tijd het idee dat de roeren precies omgekeerd werkten". „O ja", zei Tony, „en op het ogenblik dat je dat wilde pro beren viel je uit je bed en werd je wakker". Ik schoot in een lach en kon bijna niet meer bijkomen toen ik zag hoe Philip hevig veront waardigd pogingen deed om Tony van de waarheid van zijn verhaal te overtuigen. „Ik zweer je Tony....", begon Phi lip iedere keer opnieuw en dan klopte Tony hem vaderlijk op de rug: „Natuurlijk Philip, na tuurlijk beste kerel. Tussen twee haakjes, wat is het adres van die dokter, die jou goedge keurd heeft?" Philip gaf het tenslotte op. „Wacht maar", dreigde hij vaag, „je zult nog wel eens aan me denken". „Ja", zuchtte Tony mistroos tig, „waar moeten we onze sterke verhalen vandaan halen, als jij weg bent". „Dan zul je je eigen duim weer moeten gaan gebruiken", zei Philip en sprong naar de deur, toen Tony met een drei gend gezicht opstond. „Tot ziens", hoorden we hem nog luidruchtig schreeuwen, „ont ferm je je over Jess, Dave?" Toen hij weg was, zaten Tony en ik een paar minuten zwij gend bij elkaar. Door Philip's laatste opmerking voelde ik mij verplicht Tony een nadere ver klaring te geven, maar ik had een onverklaarbare tegenzin om er over te beginnen. Het gaat hem toch eigenlijk niets aan, probeerde ik mijzelf wijs te maken, maar ik voelde dat die redenering tegenover Tony niet opging. Hij vroeg niets en dat irriteerde me nog meer, omdat het even weer precies zo was als vroeger, toen hij mij door zijn veelzeggend zwijgen tot spreken dwong. „Philip zou met Jess naar de schouwburg gaan, maar nu hij ineens weg moet, heeft hij mij gevraagd of ik zijn plaats wil innemen", zei ik onvriendelijk. Tony antwoordde niet en dat maakte me kwaad. „Of interesseert je dat niet", vroeg ik scherp. „Och", zei hij rustig, „dat moet je helemaal zelf weten". ,Als je dat dan maar be grijpt", antwoordde ik en ik was woedend op mezelf omdat ik me zo bloot gaf. „Mag ik weten waarom jij ineens je oordeel over Waafs zo grondig gewijzigd hebt?", vroeg ik om het gesprek in een andere rich ting te sturen. „Ze heet Suzan Ridgefield", zei hij en hij begon zorgvuldig zijn pijp schoon te maken. „Zo", zei ik sarcastisch, „nou is me alles duidelijk". „En ik houd van haar", ging hij onverstoorbaar verder. Daar wist ik niets meer op te zeg gen, of eigenlijk: ik durfdeniet. Ik kende Tony, op bepaalde ogenblikken was er naast zijn ernst geen plaats meer voor spot, hoe mild ook. „Ik was eigenlijk naar je toegekomen, om je dat te ver tellen", ging hij verder. „Je bent de eerste die het weet. Ik zou het erg prettig vinden om jullie aan elkaar voor te stel len". Ik kon maar met moeite een zenuwachtige lach onder drukken. Alleen Tony zou op deze plechtige manier als een doodbidder zijn levensgeluk ko men aankondigen. „Dat zou ik erg leuk vinden' zei ik zoetsappig. Het leek me maar het beste op zijn manier van spreken verder te gaan. Na enig aarzelen vroeg ik„Wan neer gaan jullie trouwen?" In Tony's geval kwam mij het trekken van deze verstrekkende consequentie als tamelijk nor maal voor. „Dat is nou juist de moei lijkheid Dave", antwoordde hij en alle gedwongenheid was nu weer uit zijn stem verdwenen. Ik realiseerde me op staande voet dat ik de eerste was tegen wie hij er over sprak en dat gaf me weer dat warme gevoel van vriendschap. Als ik hem ergens mee helpen kon, zou ik het niet laten, dacht ik in een opwelling van edelmoedigheid. Wat bedoel je?", vroeg ik. „Ja, zie je Dave ik ben ten slotte nog steeds de zoon van bakker Garthwaite, die iedere morgen op zijn pantoffels de broodjes rondbrengt". ,Ik wist niet dat je last had van standsgevoel", zei ik ver ontwaardigd, „wat heeft dat in 's hemelsnaam met de Waaf Susan Ridgefield te maken?" „In ieder geval zóveel", zei hij peinzend, „dat de Waaf Susan Ridgefield de dochter is van John Ridgefield, de vliegtuigfa brikant, en dus op een ton nauwkeurig weet ik het niet erfgename van een paar mil joen". (Wordt vervolgd.) ZATERDAG 21 JUNI. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gram.; 7.15 Gewijde muz.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de vrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 10.30 Ben je zestig?; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram. 12.00 Middagklok; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Amus. muz.; 12.55 Zonne wijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Gram. 13.30 Dansmuziek; 14.00 Voor de jeugd; 14.20 Gram.; 14.40 Kron. van letteren en kunsten; 15.15 Amateursprogr.; 15.50 Boekbe spreking; 16.00 Voor de jeugd; waarde 1.478 min en de uitvoer waarde 997 min. Het dekkingspercentage be droeg 87 (v.m. 80). De invoer is in mei 1958 t.o.v. de overeenkomstige maand van het voorafgaande jaar gedaald met ƒ318 min of 22 procent. Bij de uitvoer valt daarentegen nog een, zij het ook geringe, stijging waar te nemen van 14 min of 1 procent. Het dekkingspercentage liep zodoende op met 20 punten. Het maandgemiddelde van januari tot mei geeft van 1957 op 1958 een ontwikkeling in dezelfde richting te zien. Het invoersaldo bedraagt se dert het begin van dit jaar 773 min, dat is 1.258 min minder dan het invoersaldo van januari tot mei 1957. Voor de eerste 5 maanden van dit jaar bedraagt het dekkingspercentage (maand gemiddelde) 86 tegen 70 voor de eerste 5 maanden van 1957. Alle Londense havenarbeiders en bestuurders van vleesauto's maandag weer aan het werk Alle Londense havenarbeiders zullen maandag a.s. weer aan het werk zijn. 12.000 stakers hadden het werk hervat. De overige 8.000 hebben doderdagochtend beslo ten hun staking maandag a.s. te beëindigen. Ook de staking van vleessjou wers en bestuurders der vracht auto's voor vleesvervoer van Smithfield, die de aanleiding werd tot de Londense havensta king, zal maandag a.s. eindigen, daar ook deze stakers besloten hebben dan weer aan het werk te gaan. 16.50 De schoonheid van het Gregoriaans; 17.20 Sportpraatje; 17.30 Ballroomorkest; 17.50 Ron de van Nederland; 18.00 Journa listiek weekoverz.; 18.10 Gram.; 18.15 Parlem. overzicht; 18.25 Lichte muz.; 18.15 Atlantisch al lerlei; 19.00 Nieuws en comm.; 19.15 Philh. orkest; 20.10 Licht baken; 20.25 Act.; 20.40 De ge wone man; 20.45 De Italiaanse zingende mijnwerker; 21.45 Eind strijd: Weet je veel; 22.35 Avond gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Nws in Esperanto; 23.22 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.10 Gram.; 9.05 Gym.; 9.15 Gram. 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Lichte muziek; 11.15 Buitenl. overzicht; 11.30 Alt en piano; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Orgel en zang; 13.00 Nws; 13.15 Varia; 13.20 Lichte muziek; 13.45 Sportpraatje; 14.00 Lichte muziek; 14.25 Twents progr.; 14.50 Harmonie-orkest; 15.15 Boekenwijsheid; 15.35 Kameror kest; 16.15 Van de wieg tot het graf; 16.30 Nieuwe gram.; 17.00 Vakantitips; 17.30 Weekjournaal; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Film- progr.; 18.50 Gram.; 19.00 Artis tieke staalkaart; 19.30 Passepar tout; 19.40 Gesproken portret; 19.55 Deze week; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; 20.35 Metropole or kest; 21.15 De straat in de mist, hoorspel; 21.50 Soc. comm.; 22.05 Trombone-ens.; 22.30 Waar blijft de tijd?; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VL.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Causerie, 12.45 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.11 Muz. Kaleidoscoop; 14.30 Gram.; 16.45 Engelse les; 17.00 Nieuws; 17.10 Dagklapper; 17.20 Liturg, gezangen; 17.30 Gram.; 18.00 Ge- var. muz.; 18.00 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Wereldten toonstelling; 20.00 Gram.; 21.00 Lichte muz.; 21.15 Amus. muziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekpro gramma; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. KIND OMGEKOMEN. Het 2-jarig dochtertje van de familie Grendelman in de Krim (gemeente Gramsbergen) is door een vrachtauto overreden en kor te tijd later aan de verwondingen bezweken. Het kind was onder de auto gekropen toen deze stilstond.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 5