Uit de Provincie Buitenlands nieuws Ronde van Nederland A.VAN DAMHE BEURSOVERZICHT WIELERSPORT VOETBAL ZWEMMEN SCOOTERS MOTO REN REKLAME ,Eigen Haard' I* Profiteer IJsebaert GEBRUIKTE GEBRUIKTE MANNAERT L. P. WIJFFELS Blouse GKOTE AANVOER VAN AARDBEIEN. Het warme, droge en zonnige weer van de laatste dagen heeft de aanvoer van aardbeien op de Nederlandse veilingen zeer sterk doen toenemen. Het zijn thans enkel nog maar de vroege rassen welke plukrijp zijn, maar hiermede is het de laat ste dagen dan ook zeer vlug ge gaan. Een zeer belangrijk cen trum van de teelt van vroege aardbeien voor verse consump tie is Kapelle-Biezelinge. Op de veiling in deze plaats was maandag een aanbod van 40 ton aardbeien met dop, be stemd voor verse consumptie. Dat waren hoofdzakelijk de ras sen Rigina en Machereauch's Fiuhernte, twee rassen welke de laatste jaren veel opgang hebben gemaakt in Zeeland. Vorige week was er ook reeds een tamelijk ruim aanbod van deze rasen, maar maandag span de toch de kroon en verwacht wordt dat het wel de drukste aanvoerdag van dit seizoen voor wat de aardbeien met dop be treft, geweest zal zijn. De prijzen waren namelijk be langrijk lager dan in de voor gaande dagen. Voor de beste kwaliteiten lag de prijs niet hoger dan 25 cent tot 30 cent per doos van 250 gram. De beste aardbeien in chips noteerden rond of even boven een gulden per kg. Maandag werd ook de eerste veiling van aardbeien voor de in dustrie gehouden in Kapelle- Biezelinge, Hier was het aanbod van ongeveer 7 ton aardbeien van de rassen Regina en Mach. Fruhernte en de fabriek betaal de voor deze aardbeien zonder dop 1,27 tot ƒ1,29 per kg. Dit is een betrekkelijk hoge pri;s en het gevolg zal zijn dat de meeste telers hun aardbeien zonder dop voor de industrie gaan plukken, waardoor het aanbod voor verse consumptie zal afnemen. Er is in Zeeland tot op heden geen export van aardbeien geweest. De voor naamste afnemers zijn de gros siers uit Den Haag. Deze namen maandag in Kapelle ook weer het leeuwendeel voor hun reke ning. Overigens is het droge en zonnige weer zeer nadelig voor de aardbeien, welke thans bijna gaar gestoofd worden. Vodral de late rassen hebben zeer veel te lijden van de droog te. Er zijn reeds heel wat per celen in Zeeland welke geen baat meer zullen vinden bij spoedige regen, omdat ze totaal verdord en verlept zijn. Zo erg is het niet overal maar toch zal het heel vlug moeten veranderen wil het voor de aardbeientelers dit jaar geen slecht seizoen worden. Bij de late rassen hangen bijzonder veel vruchten aan de planten, maar ze zijn nog erg klein en door gebrek aan vocht groeien ze niet. SCHEEPVAARTBEYVEGING KANAAL TERNEUZEN—GENT gedurende de maand mei ZEEVAART Aantal B.R.T. Geschut opvaart 230 240.460 Geschut afvaart 235 265.565 Gelost of geladen te: Terneuzen 36 45.122 Sluiskil 3 9.771 Sas van Gent 3 3.630 BINNENVAART Opvaart Aantal Stoom- en 'Motorschepen 1448 Sleepschepen 158 Afvaart Stoom- en Motorschepen 1542 Sleepschepen 159 Gelost of geladen te: Aantal Ton Terneuzen 272 104.163 Sluiskil 228 97.480 Sas van Gent 143 43.683 TERNEUZEN Openbare verkoping. Bij de gehouden openbare ver koping door notaris Hoving werd op het pand Noordstraat 61 geen bod uitgebracht. Het pand Dijkstraat 78 werd ingehouden bij een bod van ƒ2400. Brommer in brand. Tijdens de thuisrit begon woefis- dagavond te kwart voor tien op de weg langs de westelijke ka- naalarm de bromfiets van mej. De P. uit Hoek onregelmatig te lopen, waarop zij de bougie van haar brommer reinigde. Toen zij haar rijwiel weer start te sloeg een vonk over op- ge morste benzine en stond de brom mer ogenblikkelijk in volle vlam. De aan de Westsluis dienst doende wachtmeester der mare chaussee de heer Mosterd tracht te tevergeefs met een brandblus- apparaat de brand te blussen, «och de vlammen doofden eerst toen de bromfiets volkomen was uitgebrand. Twee dagen naar Amsterdam. Tijdens het prachtige weer zijn een dertigtal Terneuzense dames, ook nu weer onder leiding van mevr. P. Verlinde-Maandag, op reis geweest. Deze keer eens niet de grens over, maar voor twee dagen naar de hoofdstad van het land. He was nog wel héél rustig in Terneuzen toen de dames ver trok! :n, nl. om 4 uur, maar de stemming was prima en het weer beloofde in deze prille ochtend alle goeds. Om half acht arriveerde men al in Den Bosch waar de koffie werd gebruikt. Om negen uur werd Utrecht gepasseerd en even vóór tien uur kwam men goed en wel in Amsterdam aan. Na een klein oponthoud werd de tocht (per boot) voorgezet naar Broek-in-Waterland waar 'n boerderij werd bezocht en de da mes konden zien hoe kaas wordt bereid. Ook werd de uit 1727 da terende kerk bezocht. Tegen de avond kwamen de da mes terug in Amsterdam, waar na het diner een bezoek aan de stad volgde. Ook de tweede dag is zeer goed geslaagd. Reeds om 9 uur waren allen present voor de rondvaart door de Amsterdamse grachten. Een rondvaart die zeker nog lang in de herinnering der deelneem sters zal blijven. Tegen de middag was het ge zelschap op Schiphol en werd on der deskundige leiding per trein tje een rondrit gemaakt. Hierna werd te Amstelveen de koffiemaaltijd gebruikt. Vanaf Amstelveen ging het weer op huis aan, maar in Den Haag kre gen de dames gedurende twee uren gelegenheid om te winkelen. In Rotterdam werd gedineerd en in Bergen op Zoom werd de reis voor de laatste maal onder broken. Namens alle deelneemsters dankte mevr. Dooms-De Bock mevr. Verlinde-Maandag hartelijk voor de goede zorgen, de uitste kende organisatie en de prachti ge reis. Afd. Terneuzen Nederl. Chr. Vrouwenbond bezocht Land dag te Middelburg. Woensdagmorgen om kwart voor acht startte van de Markt een bus met een aantal leden van de afdeling Terneuzen van de Nederl. Chr. Vrouwenbond die 'n uitstapje maakten naar de jaar lijkse landdag van het gewest Zeeland van de Nederl. Chr. Vrouwenbond, die dit jaar te Mid delburg werd gehouden. Daar de Nieuwe kerk niet alle bezoeksters uit geheel Zeeland kon bevatten werd ook de Noor- derkerk ingeschakeld, waar na samenzang, Schriftlezing en ge bed een begroetingswoord werd uitgesproken door mevr. Laban Wolfensberger, die na het zin gen van het Bondslied een korte meditatie hield. Op buitengewoon boeiende wij ze declameerde mevr. Wiep Wie- lengaQuelle over het thema uit 1 Kor. 13, gevolgd door een nieuwe psalm en een hoofdstuk uit het boekwerk „Hollands Glo rie." Mevr. J. de Jong-Bikker, de af tredende presidente van het ge west Zeeland van de N.C.V.B., sprak een afscheidswoord waar in zij de afdelingen dank bracht voor de ontvangen steun. Prof. Dr. P. A. van Stempvoort hield een hoogstaande rede over: ..Wat betekent de Bijbel voor de Christenvrouw vandaag?". Prof, Van Stempvoort stelde met nadruk vast, dat de parate kennis van de Bijbel in deze snel veranderende wereld sterk ach teruit gaat. Hij vroeg zich af, wat in de moderne tijd de taak van de Christenvrouw is. Hierbij greep hij terug op de uitstorting van de Heilige Geest. „De Heilige Geest is er niet al leen voor koningen en keizers, maar ook voor de vrouwen", al dus de professor, die als zijn me ning gaf, dat het lang heeft ge duurd, eer de vrouwen ontdekten, dat ook zij de gave van de Heili ge Geest hadden ontvangen. Hij wees er tenslotte op, dat wij bijzonder dankbaar moeten zijn voor al datgene wat de vrouwen gedurende eeuwen hebben ver richt. Gezongen werd hierop Ge zang 113 en volgde het dankge bed, waarna als slotzang werd gezongen Gez. 135. Het gezelschap dames uit Ter neuzen maakte, nadat een kopje koffie was gebruikt, een rondrit door Walcheren tijdens welke te Veere en Domburg werd ge pauzeerd. Door Zuid-Beveland werd gere den via KruiningenPerkpolder naar Terneuzen, waar de dames te ongeveer 9 uur arriveerden. AARDENBURG. Verplaatst. De assistenten van 's Rijks belastingen, de heren J. W. Boer man en E. M. Verdunnen, alhier, zijn met ingang van 1 juli a.s. overgeplaatst naar resp. St. Maartensdijk en IJzendijke. OOSTENRIJK Hongaarse legatie in Wenen met leuzen bekladt In weerwil van de voorzorgs maatregelen van de Weense po litie zijn woensdagnacht op de muren van het Hongaarse ge zantschapsgebouw de woorden „Moordenaars. Wraak voor Nagy en Maleter. Vrijheid voor Hongarije" en andere leuzen gekalkt. Politiepatrouilles waren woensdag de gehele dag in de weer om betogingen voor de Hongaarse legatie en de Rus sische ambassade te verhinde ren. VER. STATEN Ton 483.247 99.031 501.663 110.317 Japanse onderneming beschuldigd van het namaken van een Duitse camera Bij het federale hof te New York is woensdag een aan klacht ingediend tegen een Ja panse onderneming, de Yashi- ma Optical Independent Com pany Ltd, die ervan wordt be schuldigd een Duits type ca mera, de rolliflex 4 4, te heb ben gecopiëerd en op de markt gebracht. De aanklacht is afkomstig van de Burleigh Brooks Ine, een Newyorkse groot- en klein handelsonderneming in foto toestellen. Een gelijkluidende aanklacht is ingediend door de Duitse producent, Franke en Heidecke. INDONESIË de Russische ambassadeur te Bonn Smirnof zijn donderdag per trein uit Bonn naar Berlijn vertrokken. Semjonof kwam indertijd, als lid der Sowjet-afvaardiging o.l.v. de plaatsvervangende pre mier Mikojan, die Bonn bezocht bij de ondertekening van het Westduits-Russische handels verdrag, naar de Westduitse hoofdstad. Hij kreeg daar een hartaanval en moest zich on der doktersbehandeling stellen. Smirnof gaat, naar officieel is medegedeeld met verlof. Bei den reisden in gezelschap van Semjonofs dochter. Toen Sem jonof op het station van Bonn werd gefotografeerd, riep hij de fotografen toe: „Zet er nu niet onder, dat zij waarbij hij op zijn dochter wees mijn vrouw is". (Toen Kogonowitsj indertijd, in gezelschap van zijn dochter, te Moskou op een receptie ver scheen. had dit geleid tot het trekken van verkeerde conclu sies. OOSTBURG Mutatie. De assistent van 's Rijks be lastingen, de heer P. Orlebeke, alhier, is met ingang van 1 juli a.s. in gelijke functie overge plaatst naar Hulst en aldaar werkzaam gesteld op de post der directe belastingen. SAS VAN GENT Sasse Kunstkring op Bezige Handen II. Aan de Prov. Huisvlijt-tentoon- stelling Bezige Handen II, is ook deelgenomen door de leden van de Sasse Kunstkring. De volgende prijzen werden door de jury-aan de leden der Kunstkring toegekend: Boetseren en beeldhouwen: le prijs: II. J. de Bliek, Sas van Gent. Borduurwerk: le prijs: mej. L. Peters, Sas van Gent. Schilderen: 6e prijs: F. Slock, Westdorpe. Blokkade Franse kampementen in Tunesië ten einde President Bourguiba van Tu nesië heeft donderdag in zijn we kelijkse toespraak gezegd geen reden te zien om de blokkade van de Franse militaire kampe menten in zijn land nog langer voort te zetten. „Er zullen nog enkele versperringen blijven lig gen, niet uit wantrouwen, maar als voorzorgsmaatregel". Zijn regering was bereid om de Fransen bij de terugtrekking van hun 7.000 man uit de kampen in geheel Tunesië, afgezien van Bi- zerta waarover apart onderhan deld moet worden, behulpzaam. te zijn. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de corresponden tie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië s.s. „Highland Monarch", 24 juni. m.s. „Argentina", 28 juni. Australië s.s. „Waterman", 26 juni. s.s. „Strathaird", 28 juni. Brazilië s.s. „Highland Monarch", 24 juni. m.s. „Argentina", 28 juni. Canada s.s. „Maasdam", 25 juni. m.s. „American Reporter", 28 juni. Chili: via New York, 26 juni. Indonesië m.s. „Bengkalis", 3 juni. Ned. Antillen m.s. „Aattis", 24 juni. Ned. N.w. Guinea: m.s. ..Bintang", 26 juni. Nieuw Zeeland: via Engeland, 28 juni. Suriname m.s. „Valeria", 25 juni. Unie van Zuid-Afrika en Zuid West-Afrika m.s. „Oranjefontein", 25 juni. Brits-Oost-Afrika s.s. „Pierre Loti",-28 juni. Inlichtingen betreffende ver zendingsdata van postpaketten geven de postkantoren. Regeringstroepen veroveren vliegveld van Menado Het hoofdkwartier van het Indonesische leger heeft bekend gemaakt, dat regeringstroepen het vliegveld van Menado heb ben bezet. Het vliegveld, Mapanget, ligt ongeveer 15 km ten noorden Menado. De hoofdmacht van de maan dag gelande regeringstroepen zet haar opmars in noordelijke riGhting naar het bolwerk van de opstandelingen voort. Vol gens Radio-Djakarta zijn de schoten, die in strijd tussen de opstandelingen en regerings troepen worden gewisseld, al in Menado hoorbaar. Het vliegveld blijkt op 16 juni te zijn veroverd. Na de bezetting van de vlieg basis op Morotai door de rege ringstroepen was Mapanget het belangrijkste vliegveld, dat nog in handen van de opstandelin gen was. Zij beschikken nu nog over een klein landingsterrein dicht bij Menado. VJ EST-DUITSLAND Semjonof en Smirnof vertrokken De plaatsvervangende Sow- jetrussische minister van Bui tenlandse Zaken Semjonof en (Adv.) Er was eens een schipper uit Blerik Die zei: „In Groot-Mokum, daar meer ik". Uit die goede stad Kom 't Heerlijkste nat. En wel „Tip van Bootz", daarbij zweer ik. Nieuwe Limericks inz. aan H. Bootz N.V. - A'dar.i. Inz. Hr. A. D., A'dam ontv. 1 Fl. TIP 1 Lfl. Bootz' Oude Genever Van Wetten van Nederland-geel wint derde étappe Kersten behoudt de Oranje-trui Met een brede grijns op zijn van inspanning vertrokken ge laat nam Arie van Wetten op de Mollenhutseweg te Nijmegen de overwinningskus van mej. Rita Schmidt, miss Holland van 1956, die evenals in Olympia's tour als „rondemiss" had gefungeerd, in ontvangst. De lange schrale Zuidhollander had ons vlak vóór de start in Zwolle gezegd: „Ik rijd goed" en bijna zes uur later onderstreepte hij die woorden door als win naar van de derde étappe over de meet te gaan, na een wilde spurt met Willy Schroeders. waarbij hij bijna een persfoto graaf onderste boven reed. Nog voordat de kopgroep ge arriveerd was hadden de journa listen reeds de prijs voor de strijdlustigste renner aan Van Wetten toegekend, een premie die hem beslist toekwam. Want het was aan zijn initiatief te danken, dat na 102 km de beslis sende fase werd ingeleid. Van Wetten gaf toen de stoot voor dc vorming van de kopgroep, die 130 km verder nog steeds intact was. Dat achterat die vlucht van geen betekenis bleek te zijn voor de algemene klasseringen, om dat het peleton de achterstand van vier en halve minuut op 25 seconden na goed maakte, kon Arie niet helpen. Hij had hard genoeg gewerkt om een ander resultaat te bereiken. De uitslag luidde: 1. Van Wetten (Ned. Geel) 2. Schoeders (Belg. II) 3. Van der Pluym (Ned. Blauw) 4. Adri Voorting (Ned. Groen) 5. Van Looy (Belg. II) 6. Van Steenbergen (Belg. I) 7. Van Putten (NeqloGroen) 8. Piet van Est r 5.46.54 z.t. z.t. z.t. 5.47.14 z.t. z.t. z.t. z.t. z.t. z.t. (Ned. Blauw) 9. Post (Ned. Zwart) 10. Steenvoorden (Ned. Zwart) 11. Burrey (Did.) 13. ex aequo alle overige ren ners in dezelfde tijd als Van Looy. De Belg Couvreur staakte de strijd. Algemeen klassement. 1. Kersten (Ned. Biauw) 15.29.59 2. Post (Ned. Zwart) 15.30.10 3. Piet van Est (Ned. Blauw) 4. Van Daele (Belg. II) 5. Roks (Ned. Groen) 6. Van Looy (Belg. II) 7. Schulte (Ned. Zwatr) 8. Pos (Ned. Zwart) 9. Adri Voorting (Ned. Groen) 15.30.11 15.30.40 15.30.48 15.31.33 z.t. z.t. z.t. Pools-Russische overeenkomst De Sow jet-Unie en Polen heb ben een aanvallend akkoord ge tekend inzake de Sowjet-troepen die in Polen zijn gelegerd, zo meldt het Sowjet-persbureau Tass. Het akkoord regelt de voorwaarden waaronder Russi sche militairen in Polen onroe rende goederen kunnen bezitten en gebruik kunnen maken van openbare vervoersmiddelen en bouwfaciliteiten. Tevens regelt het akkoord douane faciliteiten voor Russische militairen die van en naar Polen reizen. De Sowjet-Unie waarschuwde Pakistan De Sowjet-Unie heeft 14 april bij Pakistan geprotesteerd tegen het aanleggen van lan- ceerbases en vliegvelden in Pa kistan onder leiding van Ame rikaanse ingenieurs en Paki stan gewaarschuwd voor de „pijnlijke gevolgen" die Paki stan zou kunnen ondervinden als deze bases worden gebruikt tegen de Sowjet-Unie of andere vredelievende landen. GEVOELIGE REACTIES VOOR AANDELEN UNILEVER Aandelen Unilever ondergin gen gistermiddag op het Dam rak een verdere en gevoeiige reactie op de koersstijging van de vorige week. Er was in dit fonds wat middenkoersaanbod, waartegenover niet voldoende vraag aanwezig was. Er vonden ruilingen plaats van aandelen Unilever in aandelen Philips. Dit kwam tot uiting in de koers van beide papieren. Unilevers openden bepaald flauw op 353'/2, min 7' 2 procent vergeleken bij de slotkoers van woensdag, ter wijl aandelen Philips op 296V2 ruim 3 punten lager openden. In het verdere beursverloop bleef de handel vrij rustig en stegen Unilevers tot 356 en aandelen Philips tot circa 298. De reeds enige dagen geleden voorspelde discontoverlaging in Engeland, die gisteren aldaar plaatsvond en waar het officiële disconto werd verlaagd van 5' 2 procent tot 5 procent, was niet van invloed op de koersen van de aandelen en van de staatsobligaties in Amsterdam. De discontoverlaging was reeds in de koersvorming van de aandelen verdisconteerd, aldus de beurs. A.K.U.'s openden op 188' 2, min 2 procent, doch kon den in het verdere beursverloop op publieke vraag aantrekken tot 191 tegen woensdag 190% procent. Kon. Olies bleven op ƒ172 circa 2 beneden de vori ge dag en waren een halve gul den onder pariteit New York. Evenals woensdag was ook gis teren Parijs lichtelijk aan de markt. Overigens had de han del in dit fonds slechts een ge ringe betekenis. Aan de willige stemming van woensdag, toen aandelen Philips boven de drie maal pari-koers noteerden is dus een snel einde gekomen. Dit behoeft niet gezegd te wor den voor de cultuurafdeling, waar aandelen Ver. Deli's rus tig de koersstijging van de laat ste dagen voortzetten. Het fonds lag op 97' 2 wederom 2 punten hoger (slotkoers 99'2). Amsterdam Rubbers monteer den evenals Senembah een V2 procent. H.V.A.'s fractioneel la ger. De scheepvaarten hadden een goede vaart en door aankopen voor buitenlandse (Duitse) re kening, lagen deze aandelen over het algemeen boven de prijzen van de vorige dag. Spe ciaal aandelen K.P.M. waren aan de vaste kant op 116' 2, plus 2 procent. De Engelse discontoverlaging had, evenals de aanstaande 4% pet obligatielening a 98% procent groot 100 miljoen van de Bank voor Nederlandscne Gemeenten, geen invloed op de staatsobligaties die fractioneel lager waren. Aandelen K.L.M. hadden een goede vlucht en werden 1 hoger op 105.50 vernomen. Prolongatie 4 procent. NABEUKSKOERSEN. Kon. Olie 170.50—168.00 172.10) Unilever 355—351% (356%) Philpis 297—293% (296%) Deli Mij. 100—99 99%) Int. concerns Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen BEURSINDICES 17/6 18/6 19/6 290.25 291.09 288.55 146.10 146.47 146.23 134.65 136.57 138.28 121.41 121.58 121.41 84.30 86.05 86.42 202.02 203.80 202.72 10. Van den Brand (Ned. Groen) z.t. 11. Coone (Did.) z.t. 12. Hinsen (Ned. Blauw) z.t. 13. Van der Pluym (Ned. Blauw) 15.35.00 14. De Roo (Ned. Blauw) 15.36.10 15. Verhoef (Ned. Zwart) z.t. 16. Vlayen (Belg. 1) z.t. 17. De Groot (Ned. Blauw) z.t. 18. Gerrit Voorting (Ned. Geel) 15.41.10 19. Schroeders (Belg. II) 15.41.28 20. Schils (Belg. II) 15.41.31 F loegenklassement. Het ploegenklassement van de derde étappe luidt: 1. Nederland Geel 17.20.32 2. België II 17.21.02 3. Nederland Blauw 17.21.32 4. Nederland Groen z.t. 5. België I 17.21.57 6. Nederland Zwart z.t. 7. Duitsland z.t. Het algemeen ploegenklasse ment ziet er als volgt uit: 1. Nederland Groen 46.32.44 2. Nederland Zwart 46.33.16 3. Nederland Blauw 46.35.10 4. België II 46.42.00 5. Nederland Geel 46.53.48 6. Duitsland 46.57.10 7. België I 47.02.34 De prestatieprijs werd toege kend aan Van YVetten, de win naar van de étappe. HET YVEGKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND VOOR AMATEURS. Aan het kampioenschap van Nederland op de weg dat zondag 22 juni op het circuit van Zand- voort verreden wordt, zullen cir ca 350 renners deelnemen, waar onder C. van Amsterdam, J. Beers, H. Buis, J. Cuvelier, A. v. Egmond, J. le Grand, A. van Hou- welingen, J. Hugens, W. Kle- bach, P. van der Lans, H. Mari- nus, H Moolenijzer, P. Rentmees ter, M. Roks, R. van der Ruit, H. Scholten, T. Sijthoff en B. Teu- nisse. Voort is er een nationale nieu welingenwedstrijd met 300 ren ners. PELLENAARS GEDAGVAARD. Kees Pellenaars is gedagvaard om op 24 juni a.s. voor de recht bank te Amsterdam te verschij nen voor een kort geding, aan hangig gemaakt door de Locomo tief, inzake de rechtsgeldigheid van contracten welke hij destijds met enkele renners heeft afgeslo ten. Als getuigen zijn de renners De Groot, Van der Pluym en Stolker gedagvaard, alsmede drie leden van de sportcommissie van de K.N.W.U. Het eindtornooi om het wereldkampioenschap. De eindstanden van de wedstrij den, gespeeld voor de kwartfina les van het eindtornooi om het wereldkampioenschap luidden: Wr-sl -DuitslandZuidslavië 10 FrankrijkNoord-Ierland 40 ZwedenRusland 20 BraziliëWales 10 In de halve finales, die dinsdag 24 juni worden gespeeld, komt West-Duitsland uit tegen Zweden en i- rankrijk tegen Brazilië. MVV IN DE KYVARTFINALE Woensdagavond is te Maas tricht de wedstrijd voor de kwart finales van de K.N.V.B.-beker tus sen MVV en AGOVV, die zater dag 14 juni jl. in een gelijkspel 00 eindigde, overgespeeld. De Maastrichtenaren wonnen met 2—1, na verlenging. MVV speelt a.s. zaterdag 21 juni in het Goffertstadion te Nij megen voor de halve finales te gen Volendam. De andere halve finale wordt een Rotterdamse derby tussen Feijenoord en Sparta. De eindstrijd volgt op 25 juni. ZWEMKAMPI OENSCHAPPEN VAN ZUID-NEDERLAND IN SAS \7AN GENT Na vorig jaar de waterpolo- interland NederlandBelgië ge organiseerd te hebben, organi seert de Bruinvis nu de Zuid- Nederlandse kampioenschappen in Sas van Gent. Zondag 6 juli a.s. komen de sterkste zwemsters en zwemmers uit België uit drie zuidelijke piovincies naar het prachtige geoutilleerde zwembad in Sas van Gent. Met zijn 6 zwembanen kan in een minimum van tijd een lijvig programma afgewerkt worden. Dat daarbij de zwemmers en zwemsters uit de overdekte in richtingen hierbij favoriet zijn in vanzelfsprekend, hoewel ook de zomerverenigingen soms voor verrassingen kunnen zorgen. Daarbij wordt een halve water- polocompetitie gespeeld tussen de vertegenwoordigende zeven tallen van Limburg, Noord-Bra bant en Zeeland. Een wedstrijd voor de zwemwedstrijd en één wedstrijd in de pauze en een na de zwemwedstrijden. UITSLAGEN WATERPOLO BruinvisZeehond LuctorKrabben BruinvisLuctor 2—8 2—3 6—0 Getrouwd: S. VLIEGER en M. ZEIJLEMAKER. Terneuzen, 20 juni 1958. Marijkestraat 5. Voor de vele blijken van belangstelling ondervon den bij de viering van ons 50-jarig huwelijksfeest be luigen wij langs deze weg onze oprechte dank. H. P. LZNSEN C EELHOEDT. Zaamslag, juni 1958. Plein 6. van de saterdag- middagkoopjes bij De verpleeginrichting voor licht geestelijk gestoorden „Ter Poorte" te Koudeker- ke vraagt a. EEN MANNELIJKE VERPLEEGHULP leeftijd van 20 tot 25 jaar. b. VROUWELIJKE VERPLEEGHULPEN min. leeftijd 17 jaar, aanvangssalaris 90, per maand kost en inwoning (tijdens proef tijd van 2 maanden ƒ84,—). C. 2 ASSISTENTEN IN DE HUISHOUDING. Sollicitaties aan de Stich ting verpleeg- en rusthui zen „Midden-Zeeland", Dam 73, Middelburg. PUCH 125 c.c„ prima, 600 GOGGO 200 c.c. 800,— T.W.N. Contessa (als nieuw) 1200, C.Z. 150 c.c. ƒ500,— N.S.U. Fox (heeft 8000 km gelopen) 600, N.S.U. Super Lux 200 c.c. ƒ900,— Axelsestraat 16 - Tel. 2220 Terneuzen Gediplom. Horlogemaker Juwelier Noordstr. 103 Terneuzen van deze week 100 gram gekookte worst voor 25 cent. Magere Runderlappen 2,50 Doorregen Runderlappen ƒ2,- Schouderkoteletten ƒ2,— Vet Spek 0,75 Rundvct 0,40 SLAGERIJ Dijkstraat 16 Telcf. 2492 Terneuzen EEN VLOT Truitje, Vest of chique vindt U in effen, fanta sie (speciaal voor de warme dagen met lage hals) te kust en te keur bij Arsenaalstraat 5 terneuzen

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 3