Uit de Provincie AGENDA Onder de Blauwe Vaan van Lotharingen TERNEUZEN J AXEL. BRESKENS NIEUWVLIET SLUIS SLUISKIL. Victor van Turenne" IJZENDIJKE ZAAMSLAG TELLING ZWALUWNESTEN Evenals vorig jaar zal ook dit jaar een telling worden gehou den van de broedgevallen van de boeren- en huiszwaluw. Dit jaar niet alleen in West-, maar ook in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Beide Vogel'oeschermingswachten reke nen op de volle medewerking van de bevolking opdat deze tel ling, evenals vorig jaar. zal slagen. Komt de jeugd, die de telling, onder leiding van haar leerkrachten, zal verrichten, niet bij u op bezoek voor het opne men van gegevens, wordt ver zocht deze op te zenden naar een van de secretariaten, resp. te Oostburg of te Boschkapelle. Candidaats-examen Franse taal en letteren. Aam de Gemeentelijke Univer siteit te Amsterdam slaagde eum laude voor het candidaats- examen Franse taal en letteren onze stadgenote mej. E. G. Buter.. Mutatie Rijksbelastingdienst. De assistent van 's Rijks belas tingen, de heer A. J. Dekkers, alhier, die onlangs heeft voldaan aan het onderzoek voor deun waarder bij genoemde dienst, is met ingang van 1 juli a.s. over geplaatst naar Hillegom. Districtsvergadering Vrou wenbond N.V.V. In café „De Vriendschap" werd gister een districtsvergadering gehouden.. In haar openingswoord ver welkomde de presidente in het bijzonder mevr. Dijk, centraal bestuurslid. Na het zingen van het Vrou wenlied en vaststelling der no tulen, volgde de verkiezing van twee leden voor de Bondsraad. Gekozen werden mevr. Dierx uit Terneuzen en mevr. Adriaan- sen uit Cadzand. Mededeling werd gedaan dat de Streekdag op 15 juli te Ter- neuzen zal worden gehouden in het Jeugdgebouw aan de Kerk- hoflaan te Terneuzen. Deze zal worden bijgewoond door onge veer 300 bezoeksters. Om 1 uur werd de watertoren bezocht en genoten van het prachtig panorama. Om 2 uur werd opnieuw in café „De Vriendschap" bijeen gekomen voor een gezellige mid- lag, onder leiding van mevr. Hendriks uit Sluiskil. Mevr. Drabbe uit Sluiskil de clameerde het gedicht van Ade- tna van Scheltema „De moeder". Aan het einde van de bijeen komst sprak mevr. Dierx als presidente het sluitingswoorcl. Zij hoopte alle aanwezigen ook te, zien op de Landdag in Apel doorn. waar de afdeling Terneu zen volksdansen zal uitvoeren en mevr. Van Driel-Vermeulen zal declameren. Zij wekte allen op om niet al- teerr naai de Streekdag te Ter neuzen te komen, maar ook het eveneens te Terneuzen te hou den zomerfeest op 12. juli bij te wonen, F Overboord geslagen. Gisteravond ontvingen de al hier wonende ouders van de 19- jarige Dom. Heynsdijk het ont stellend bericht, dat hun zoors, varende op 't motorschip „Erik te Deventer over boord was ge slagen en als vermist moet wor den beschouwd. Direct werd door de rivierpoli tie met het dreggen aangevan gen, doch zonder resultaat. Gemeenteraad komt bijeen. In de dinsdag 24 juni te hou den vergadering van de gemeen teraad Komen o.m. de volgende punten in behandeling: Onderzoek geloofsbrieven en toelating gekozen raadsleden. Notulen van de vorige verga dering. Ingekomen stukken en mede delingen. Aangaan vaste geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage tot ton bedrag van ƒ55.000. Onbewoonbaarverklaring wo ning Kanaal K 20 te Axel. Beslissing over de aanstelling ■ran een derde schoolarts. Goedkeuring van de 3e wijzï ging 1957 en de le wijziging 1958 van de begroting van het Bur gerlijk Armbestuur. Vaststelling van de: 2e wijziging van de begroting Tan het woningbedrijf voor 1957: i». le wijziging van de begroting vare het gasbedrijf voor 1957; e. 24e t/m 30e wijzignig van de gemeentebegroting voor 1957 d. 22e en 23e wijziging van de gemeentebegroting voor 1958. Beslissing op reclames tegen aanslagen in de plaatselijke be lastingen. Van Nelle bestellen! (Advertentie) DONDERDAG 19 JUNI. TERNEUZEN: Café „Du Com merce", 2 uur: Openbare ver- koping van het winkelpand Noordstraat 61. Café „Du Commerce", 2 u.: Openbare verkoping van het huis met erfpachtsrecht van de grond aan de Dijkstraat 76. Intrekken van de „Verorde ning, houdende verhoging van de pensioenen van gewezen wethou ders, zomede van de pensioenen van hun weduwen en wezen, met een algemene toeslag." Vaststelling van een nieuwe Vleeskeuringsverordening. Vaststelling van een „Destruc tieverordening voor de gemeente Axel". Vaststelling van de: a. 9e wijziging van de „Salaris- en loon verordening 1955"; b. 20e wijziging van de „Instruc tie keuringsveearts, hoofd van dienst, centrum Axel". Inrichting van het gemeente lijk kampeerterrein. Beslissing op een verzoek van de „V.V.Z.F." te Axel om een bij drage voor een paardenfokdag. Beslissing op een verzoek van het bestuur van de polder Beoos ten- en Bewestenblij om een jaarlijkse vergoeding van ƒ195 voor de waterverontreiniging van de Grote Kreek. MEDEDELINGEN Naar aanleiding van de in de vorige vergadering van de ge meenteraad gestelde vragen van leden delen B. en W. mede: Op de vraag van de heer Hol lebek over de afheining van het voetbalterrein te Spui aan de zij de van de Sparksstraat werd medegedeeld, dat deze afheining binnenkort van gemeentewege wordt aangebracht. De heer Hollebek vroeg ook naar het rioleren van een sloot voor de woningen aan het z.g. „Potersdorp". Deze sloot is niet van de ge meente, doch van het Water schap Koegors c.a. Zoals bekend, ligt het in het voornemen van dit Waterschap de weg Schapenbout-Spui te ver beteren. Wellicht is het mogelijk de bewuste sloot, ter gelegen heid van deze verbetering, te rio leren. B en W. willen pogingen in die richting aanwenden. Vraag van de heer De Feijter over een voetbalterrein voor de zaterdagvoetbal. Ged. Staten maken onder be paalde voorwaarden geen be zwaar tegen een uitgaaf van 12.360 l bedrag na aftrek rijks subsidie) voor de aanleg van een voetbalterrein ten behoeve van de zaterdagvoetbal. B. en W. hebben zich onder tussen voor nader overleg in ver binding gesteld met de D.A.C.W. te 's Hertogenbosch. B. en W. hopen dat met de werkzaamheden in het komen de najaar een aanvang zal kun nen worden gemaakt. Vraag van de heer Pijpelink over het speelterrein van de Chr. lagere school te Spui. Het terrein aan de voorkant van de school is onlangs omge ploegd. Zodra de weersgesteld heid het toelaat, zal inzaai vol gen Het grasveld aan de achter zijde van de school moet perio diek gemaaid worden. Dit be hoort tot de zorg van het school bestuur. Vraag van de heer Pijpelink over de Zuidsingel. De Zuidsingel is onlangs ge durende één dag opengesteld ge weest voor het autoverkeer. Dit geschiedde buiten de voorkennis van B. en W. Het college van B. en W. heeft onmiddellijk inge grepen en de openstelling onge daan gemaakt. De aansluitingen waren n.l. nog niet gereed, ter wijl ook nog diverse verkeers maatregelen getroffen moesten worden. Deze dagen zal een en ander zijn beslag krijgen, waarna de Zuidsingel c.a. voor het verkeer zal worden vrijgegeven. Vraag van de heer Maas over de viering van de verjaardag van H. M. de Koningin. Inderdaad is de viering van de Koninginnedag in Axel erg so ber. Naar de mening van B. en W. ligt hier een taak voor de/ een Oranjevereniging, die in sa menwerking met het onderwij zend personeel in elk geval iets zou kunnen doen voor de school gaande jeugd. B. en W. zijn wel bereid om terzake zoveel mogelijk mede werking te verlenen en, waar nodig, stimulerend op te treden, doch het organiseren van Konin- ginnefeesten e.d. behoort pri mair tot de taak van een Oran jevereniging. Ook een jeugdraad, zoals vra gensteller bedoelt, kan in dezen vruchtbaar werk doen. Vraag van de heer Maas over werkzaamheden In de woning De Ruijterstraat 17 te Axel. Deze werkzaamheden zijn noch door de gemeente, noch door het woningbedrijf opgedra gen. De huurder zal dus de kosten moeten betalen. Vraag van de lieer Maas over het rijden met auto's door be paalde brandgangen. Aan verschillende huurders van woningwetwoningen hebben B. en W. vergunning verleend voor het bouwen van een garage in de tot de woning behorende tuin. Deze garages kunnen slechts via de brandgang worden be reikt. Ter plaatse is een andere oplossing moeilijk te verwezen lijken. Van Nelle bestellen! (Advertentie) Vraag van de heer Maas wat er gebeurt met de boompjes, die in het recreatiebos wor- den gerooid. Blijkens verkregen inlichtin gen is het uitdunnen van het re creatiebos eind vorig jaar dooi de ambtenaar van het Staatsbos beheer in overleg met de dienst Gemeentewerken opgedragen aan G. de Rijke. Dit gebeurde wegens personeelsgebrek bij de gemeente. Betrokkene heeft de boompjes mogen behouden, in ruil waarvoor hij snoeiwerk heeft verricht. Vraag van de heer C. van Bendegeni over een verstopte riolering achter het Nieuwc- cliep. Langs de begraafplaats loopt een riolering, welke uitmondt op een lozingspunt in de Grote Kreek aan de Zuidsingel. Deze riolering, welke ca 4 meter diep ligt, is van oude datum. Aange zien deze afvoer niet meer func tioneert, is het vrijwel zeker dat in de riolering diverse breu ken zijn ontstaan. Het opgraven van deze riole ring is echter een werk van niet geringe omvang. De kosten, in clusief herstel, worden geraamd op ca 10.000. In verband hiermede zien B. en W. zich genoopt te berusten in de bestaande toestand en te wachten op de definitieve oplos sing, welke is voorzien in het saneringsplan van de Oudewijk. Misschien is het mogelijk in de komende winter een gedeelte van de geprojecteerde nieuwe riolering uit te voeren. Een tijdelijke oplossing is, ge let op de daaraan verbonden kosten, niet verantwoord. Vraag van de heer Blaas of de 4 afzonderlijk staande wo ningen achteraan de Polen straat nog niet in. aanmer king kunnen komen, voor aansluiting op het electrisch net. Het betreft hier de woningen Polenstraat 40, 46, 48 en. 50, resp. bewoond door L. vare de Velde, J. M Mattens, A. A. Aerens en H. van de Velde. Bij schrijven van 14 januari 1958 heeft de N.V. P.Z.E.M.. aan L. van de Velde voornoemd in lichtingen verstrekt over de aansluiting van deze percelen. Daarbij zijn. ook de voorwaarden, medegedeeld. De kosten voor de 4 belanghebbenden bedragen to taal ƒ743,Wanneer zij het graafwerk zelf verzorgen, zijn. de kosten aanmerkelijk minder ,n.L 203,—. De bijdrage van de gemeente is gesteld ap ƒ778,en die uit het fonds voor onrendabele ge bieden op, ƒ747, Tot op heden hebben belang hebbenden echter nog niet ge antwoord of zij de voorwaarden al dan niet aanvaarden.. Nog zij medegedeeld, dat de ze aansluiting niet samenhangt met het project aan de Eerste Verkorting. Vraag van de- heer Ogg,el of er voldoende algemene be kendheid is. gegeven aan de mogelijkheid tot het storten van gTOte hopen afval op de gemeentelijke vuilnisbelt bij de Rondeputten. In de Axelse Courant van 24 en 31 mei 1958 is bekend ge maakt, dat grote hoeveelheden afval en vuil, welke niet met de vuilnisophaaldienst kunnen wor den meegenomen, afgevoerd kunnen worden naar de vuilnis stortplaats van de gemeente bij de Rondeputten, mits hiervan tevoren mededeling wordt ge daan aan de dienst gemeente werken en daarvoor vergunning is verkregen. Vraag van de heer Oggel over vergoeding pacht ijs baan. De dooi- de Axelse IJsclub ver schuldigde vergoeding voor het gebruik van de ijsbaan is be taald tot en met 1956. In 1956 werd n.l. de pacht over de jaren 1953 t/m 1956, zijnde 4 x 75 of 300 totaal, voldaan. Een en an der blijkt uit de gemeentereke ning over 1956. De suggestie van Van Nelle bestellen! (Advertentie) vragensteller om de vereniging in de gelegenheid te stellen aan haar verplichtingen te voldoen door het toekennen van een ge meentelijke subsidie tot hetzelf de bedrag, kunnen B. en W. waarderen. Nu de achterstand is ingehaald menen B. en W. zich echter van een andere overwe ging terzake te moeten onthou den. Vraag van de heer Oggel over de hertaxatie van de vaste goederen van het gasbedrijf. De verzekerde sommen van 't gasbedrijf worden periodiek her zien. In 1954 en 1956 zijn de daarvoor in aanmerking komen de objecten opnieuw getaxeerd. De verzekerde sommen werden, voor zoveel nodig, aangepast c.q. verhoogd. In de loop van de vorige maand vond de laatste hertaxa tie plaats. Er bestond echter geen aanleiding wijziging te brengen in de bedragen. Vraag van de heer Oggel waarom de reserves van het gasbedrijf en van de vlees keuringsdienst tot en met 1956 niet bij de gemeente zijn ondergebracht. Aan de overgang van produk- tiebedrijf naar distributiebedrijf waren talloze administratieve moeilijkheden verbonden. Hier mede houdt verband dat de re serves van het gasbedrijf eerst met ingang van de dienst 1957 bij de gemeente zijn belegd. De reserve van de vleeskeu ringsdienst is met ingang van dezelfde dienst bij de gemeente ondergebracht. De beleggingen geschieden op grond van art. 43 van de reke- nings voorschriften. Vraag van de heer Oggel of het mogelijk is om het kasbe heer en het administratief be heer by de. gemeentebedrij ven te splitsen. Bij de vleeskeuringsdienst be staat geen scheiding tussen het kas- en het administratief be heer. Ook bij het woning- en gas bedrijf is dit beheer niet geschei den. Daardoor wordt de interne controle bemoeilijkt, zo niet ge scheiden. Daardoor wordt de in terne controle bemoeilijkt, zo, niet onmogelijk, gemaakt. Het gevolg is dat men in hoofdzaak moet afgaan op de externe con, tröle, die op haar beurt weer niet volledig kan functioneren, om dat de interne controle praktisch niet toegepast kan worden. In een aantal gemeenten is deze moeilijkheid opgelost dooi het kasbeheer van de bedrijven op te dragen aan een daarvoor ingestelde tak van dienst, geba seerd op een verordening ex ar tikel 252 der gemeentewet. Deze tak van dienst wordt in de regel „Centrale kas voor de gemeentebedrijven" genoemd. De centrale kas opent voor el ke tak van dienst een rekening courant. Op haar beurt staat zij met de gemeente-ontvanger in rekening-courant. In de boek houding van de gemeente-ont vanger komt dan voor alle tak ken van dienst slechts één verza- mel-rekening-cciurant voor. De verdeling van de rekening-cou- rant-saldi ower de verschillende takken van dienst is af te lezen uit de administratie van de „Centrale kas voor de gemeente bedrijven".. Aan „centraal kasbeheer" zijn 0.a. de volgende voordelen: ver bonden: 1. het geeft een scherpe, schei ding tussen het administra tief en het geldelijk beheer der bedrijven, waardoor een belangrijke interne controle wordt verkregen; 2. het geeft financieel de meeste voordelen; voorkomen wordt al, dat bij het ene bedrijf be langrijke geldsommen onge bruikt in kas zijn. terwijl voor een ander bedrijf of voor de algemene gemeentelijke huis houding kasgeld moet wor den opgenomen; 3. het vergroot de mogelijkheid van schuldvergelijking en van aanwending van loonvorde- ringen; 4. het geeft aan het publiek het voordeel, dat het met al zijn ontvangsten van en betalin gen aan de gemeente en haar bedrijven terecht kan op één kantoor; 5. het kan leiden tot een ratio neler gebruik van arbeids- krachten en kapitaal. Bij grote bedrijven, waar veel Van Nelle bestellen! (Advertentie) administratief personeel werk zaam is, zou, door boekhouding en geldelijk beheer aan verschil lende ambtenaren op te dragen, ook een interne controle kunnen worden verkregen die gelijk waardig is aan die bij „centraal kasbeheer". Bij de vleeskeurings dienst, het woningbedrijf en het gasbedrijf is dit niet mogelijk, omdat deze bedrijven vrij klein zijn. Voert men een „Centrale kas voor de gemeentebedrijven" in, dan is het wenselijk de lei ding van de centrale kas op te dragen aan de gemeente-ontvan ger. Het streven dient er n.l. op gericht te zijn om het kasbeheer der gemeente zoveel mogelijk op één punt te centraliseren; voor deze centralisatie men zie dit in andere gemeenten is het ontvangerskantoor het meest aangewezen. Een en ander betekent, dat voor het woningbedrijf een nieu we administrateur zou moeten worden aangesteld. Er moet im mers scheiding zijn tussen kas- en administratief beheer! Voor een mutatie in het admi nistrateurschap van het woning bedrijf voelen wij echter bitter weinig. De administratie van dit bedrijf voldoet blijkens het veri ficatiebureau geheel aan de daaraan te stellen eisen. De ad ministrateur is volkomen voor zijn taak berekend. Gedachtig aan de Zegswijze, dat elke verandering geen ver betering is, menen wij ons, mede gelet ook op de hogere kosten, te moeten onthouden van een voorstel tot het invoeren van een „centraal kasbeheer", dit nog afgezien van de ook aan dit systeem verbonden nadelen. Tenslotte moet men het gesig naleerde euvel ook niet overdrij ven De combinatie kasbeheer- administratief beheer geeft in de praktijk alhier nimmer aanlei ding tot moeilijkheden. Op initiatie! van de vereni ging van vogelliefhebbers „De Vink" zal op het Spuiplein al hier een groot vogelhuis ge bouwd worden, waarvan het nachthok 7x2.3 m en het buiten hok 8 2 2!s m groot zal zijn. Ter bestrijding van de kosten die geraamd worden op ongeveer 1 350J, zal een. verloting en fan- cc ia.r worden georganiseerd. Genoopt wordt dat deze voliè re, die een attractie zal zijn zo wel voor de ingezetenen als voor de touristen, tijdens de Visserij feesten (half augustus) in ge bruik zal kunnen worden geno men. Gemeenteraad. Dinsdagavond kwam de ge meenteraad in. voltallige zitting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester I. C. Everaars. Aan de motie van de raad van Terneuzen inzake de veertarie- ven werd adhaesie verleend. Het bekende adres van Fin- sterwolde betreffende het ge bruik van kern- en atoomenergie werd voor kennisgeving aange nomen. Naar aanleiding van een ver- verzoek varn de Stichting Zeeuws- Vlaams Borgstellingsfonds om een vertegenwoordiger van de gemeente te benoemen, zulks in verband met het overlijden van de heer Hoste, werd de burge meester als zodanig aangewezen. Afwijkend werd beschikt op het subsidie-verzoek van de Cen trale van Katholieke Militaire Tehuizen en van het Humanis tisch Thuisfront. In. beginsel ging de raad ak koord met het voorstel van B. en W. om gunstig te beschikken op> verzoek van de caféhouders C. Jansen en J. v. d. Ameele om in de zomermaanden, (van 1 april tot en met september) tot 12 uur geopend te mogen zijn. Op het verzoek van het Prov. bestuur van Zeeland om een nieuw destructieverordening vast te stellen volgens een bijge voegd model-verordening, werd medewerking toegezegd. Van de minister van Binnen landse Zaken was een verzoek binnengekomen om de per 1 april j.i. voor het rijkspersoneel getroffen salarismaatregelen van toepassing te verklaren voor het lager en middelbaar perso neel van de gemeente. Op voor stel van B. en W. werd aan dit verzoek voldaan. Tot onderwijzeres aan de open bare lagere school werd met in gang van 1 juli a.s. benoemd mej. M. W. Rijckborst alhier. Op het verzoek van Ged. Staten om een besluit vast te stellen waarbij de bezoldiging van het gemeentepersoneel wordt gere geld, werd gunstig beschikt. Op de aanbieding van de Bank van Ned. Gemeenten om een kapitaalslening van 9000 met een langlopende termijn af te sluiten, werd gunstig be schikt daar dit bedrag wederom aan de gemeente Groede kan worden uitgeleend voor de bouw van een nieuwe kleuterschool, waar ook de kinderen van Nieuwvliet gebruik van kunnen maken. Bij de rondvraag informeerde de heer Aarnoutse nog eens naar de verdeling van lichtpun ten. Op voorstel van B. en W. werd besloten een post van 500 op de begroting te plaatsen zo dat, in overleg met de raad, be paald kan worden waar deze lichtpunten zullen komen. •r .- Onderwijzersexamen. Aan de R.K. Kweekschool voor onderwijzers te Dongen slaagde die heer A. Bukkens alhier voor de volledige onderwijzersbe voegdheid. Flinke verbetering:. Ten behoeve van het nieuw in aanbouw zijnde postkantoor op de hoek Middenstraat-Spoor straat dat zijn voltooiing met rasse schreden nadert, is men door de dienst van gemeente werken. begonnen met dezelfde voortvarendheid als waarmede- het kantoor van de nieuw be noemde kantoorhouder, de heer Van Nispen, tot stand komt., aan de arbeid om. het aangrenzende park te outilleren. Het parkgedeelte achter de kiosk aan de zijde van de Mid denstraat wordt van haar kunst matig natuurschoon ontdaan om plaats te maken voor parkeer ruimte- voor een 8 a 10-tal auto's. Aan de zijde van de Spoor straat zaf een flinke trottoirband' toegang tot het kantoor ver schaffen terwijl aan weerszijden ervan een nieuwe parkaanpl'an- ting zal plaats vinden. Binnen zeer afzienbare tijd, alhoewel het nog slechts een kwestie van da gen is kon de definitieve open- stellingsdatum van de ingebruik neming van het hulppostkantoor nog niét worden bepaald. Ontspanningsdag voor be jaarden. Voor de R. K. bejaarden en gepensioneerden werd door het R. K. comité voor de bejaarden sociëteit een ontspanningsdag georganiseerd. En de morgenuren werd deze vreugdevolle dag op stichtelijke wijze-met een H. Misoffer begon nen, waarna men zich verzamel de iir het verenigingsgebouw om zich te goed te doen aan een ver zorgde koffietafel. Yöotraf werd een welkomst woord gesproken door pater Gar diaan, die de hoop uitsprak dat ook deze tweede grote feestelijke bijeenkomst die wat ruimer van opzet is dan de eerste, wederom een dag van ongekend succes zou mogen zijn. Na de koffiemaaltijd werd een uurtje vertoefd i'u de tuin van de eerwaarde zusters achter het Elizabeth ziekenhuis, waar ook ijsgekoelde verversingen werden aangeboden. Tereuggekee-rd in het ontspan ningslokaal dat voor een film vertoning in gereedheid was ge bracht, zag men weer vele filmshots van eigen bodem. Voor de opnamen uit de kinder afdelingen van het ziekenhuis bestond een grote belangstelling alsmede voor de expo-opnamen die door het verplegend perso neel tijdens een uitstapje naar Brussel waren opgenomen. In het slotgedeelte van de ont spanningsdag waren het de oud jes zelfs die hun kunnen op het terrein van schets-, zang en mu ziek eens toonden. Aangemoedigd door de vrou- Vcii Nelle bestellen! (Advertentie) Van Nelle bestellen! (Advertentie) Van Nelle bestellen' (Advertentie) welijk conferenciere van die dag mej. Dirven, kwamen achtereen volgens voor het voetlicht de dames A. de CaluwéWijne en P. Wille en de heren O. Obrie en L. de Caluwé, die, allen in de leeftijd der sterken, de aanwezi gen terugvoerden naar die goeie ouwe tijd van weleer. Na een slotwoordje van pater Gardiaan was het de voorzitter van de sociëteit de heer R. Si- mens, die namens allen de dank aan de geestelijke adviseur en organisatoren vertolkte voor het gebodene en na de gratis verlo ting (zonder nieten) ging men voldaan huiswaarts en werden de moeilijk ter been zijnde oud jes per auto's thuis gebracht, bracht. Nu de bouw van het nieuwe hulpposkantoor op de hoek Mid denstraatSpoorstraat haar vol tooiing nadert, wordt door de dienst van gemeentewerken met grote voortvarendheid gearbeid aan het in orde brengen van de aangrenzende parkaanleg, waai van het gedeelte achter de kiosk bestemd zal worden voor pat keerrulmte voor 8 4 10 auto's. Aan de zijde van de Spoor straat, waar zich de toegang van het postkantoor bevindt, zal een flinke trottoirband de afsluiting vormen van de aan weerszijden ontworpen nieuwe beplanting van de parkaanleg. Hoewel het nog slechts een kwestie van enkele dagen is, kon nog niet worden medegedeeld, wanneer het nieuwe postkantoor- officieel in gebruik zal kunnen worden genomen. Verfceersexamen- De kinderen van de hoogste klassen van alle lagere scholen hebben hun verkeersexamen af gelegd. De volgende scholieren kregen hun diploma: Openbare lagere school; S. Back, J. Deseijn, H. Gilja-m, P. de Pooter, W. de Meester, T. de Footer, L. Schilders, A. du Pon, C. Nelis, K. Kremers. R.K. Jongensschool: E. Duijs- seiïnk, E. Groosman, P. Impens, H. van Landschoot, T. van Looy, R. Marteijn, J. de Martelaere, H. Martens, W. Menue, R. van Op- dorp, T. de Smet, Fr. de Smit, W. de Smit, O. Swartele, J. Tanghe, J. de Smit, G. van Tig- gelen. O. Varin, R. Verhoosel, Th. Vermeulen, T. Vloeberg, O. van Vorenberghe, U. de Vos, J. Willemsen, H. de Witte, E. Wijf fels, J. Sinack, W. Corijn. R.K. Meisjesschool: M. Boer- jan, E. Boussen, A. van Damme, L. Everaard, E. Faès, R. Haver- beke, G. Marteijn, J. van Oers, M. van Opdorp, A. van Overloop, J. Poppe, Th. de Kijcke, R. Varin, J. Vennix, E. Verbeke, R. v. d. Voorde, A. v. d. Vooren, R. van Waes, E. v. d. Velde, A. v. d. Wiickel, R. Gilles. Opperwachtmeester G. Ven nix behandelde na afloop enkele door de leerlingen gemaakte fou ten. Hij sprak dé hoop uit dat zij het geleerde nu ook in toepassing zouden brengen. De loco-burgemeester A. Ter- mote sprak de kinderen toe. Hij vermaande de kinderen om voor taan te blijven rijden, zoals zij dit tijdens het examen hebben gedaan. Hij bracht dank aan de heer Vennix en het onderwijzend personeel voor het vele werk en reikte daarna persoonlijk de di ploma's aan de kinderen uit. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau der rijkspoli tie alhier zijn de navolgende voorwerpen als gevonden aange geven en inlichtingen te beko men bij de daarachter vermelde adressen Damesportemonnaie met in houd. Axelsestr. 13; voorladder tje van vrachtwagen, Axelsestr. 41; starter, Puntstr. 1. 44. De volgende ochtend wande len Jozef en Victor, die als Grieks monnik vermomd is, naar de kei zerlijke wijk. Rondom het paleis liggen een aantal nauwe steegjes, die zich uitstekend lenen om bü gevaar te kunnen vluchten. Bij een zij-ingang van het paleis knoopt Jozef zelfs een praatje aan met zijn neef, die als officier daar de wacht heeft. „Dit is de man. waarover ik u sprak, Paulus", zegt hü- ..Hij zal morgenavond gaarne het raads vertrek eens willen zien". „Ik breng u vanavond de plat tegrond van het paleis", ant woordt Paulus. ..De raadszitting vindt morgenavond om 12 uur plaats. Vanavond meer!" Terwijl ze naar huis terugwan- delen, zegt Josef: „Ge hebt ge zien, dat men er niets verdachts in ziet, dat een officier van de wacht met mij, een Armeniër, en u, een Griekse monnik, spreekt. Dat zou wel anders zijn geweest, wanneer ge niet vermomd was". 's Avonds verschijnt Paulus met de plattegrond en geeft Victor uit voerige inlichtingen over de in richting en indeling van het pa leis. „Gij zult u vrijwel ongestoord door het paleis kunnen bewegen, maar de raadszaal wordt streng bewaakt door de garde des hui zes. Hier", en hij wijst op een ver trek op de kaart, „moet gU bin nengaan en trachten zo dicht mo gelijk bij de raadszaal te komen. Misschien kunt ge dan iets van hetgeen besproken wordt, opvan gen". COOP. VRUCHTENVEILING ^EEUWSCH VLAANDEREN" TERNEUZEN. Veiling; van woensdag 18 juni. GROENTEN. Per 100 stuks: Sla 3—5,40. Per stuk: Bloemkool A II 16 26 ct, B II 10—19 ct, C 10—15 ct, afw. 1018 ct; Witte komkom mer A II 43—48 ct. Per bos: Selderij 13— 16 ct; Peen II 38—45 ct; Kroten 8—19 ct; Uien 910 ct; Sjalotten 14 ct; Radijs 46 CU Peterselie 10 ct. Per kg: Andijvie 1525 ct; Prin- cessebonen 2,61Spitskool 914 ct; Savoye kool 1012 ct; Toma ten A ƒ1,36—ƒ1,49; Peulen II 1,40—1,58. AARDAPPELEN. Per 100 kg: Alpha 14,10; Beve landers 12,60—15. Per kg: Rode Eerstelingen I 35 ct, II 26—27 ct, kriel 20 ct; Eer stelingen I 3741 ct, II 2636 ct, kriel 29—33 ct; Doré I 37—42 ct, II 33 ct. kriel 28—31 ct. FRUIT. Per doosje: Aardbeien Regina I 20—43 ct, II 18—31 ct, afw. 17 ct; Frühernte I 2834 ct, II 2026 ct; Sengana I 3241 ct, II 17 32 ct; Middelrode I 35 ct; Dutch Evern I 29—35 ct, II 17—21 ct; Climax I 2942 ct, II 29 ct; Ydun I 3239 ct, II 23 ct; Madame Moutot I I 32—39 ct, II 26 ct; Talisman I 36 ct. Per kg: Afw. 5884 ct Per kg: Aardbeien afw. 5884 ct; Kersen B II 1,541,61. Van Nelle bestellen! (Advertentie)

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2