Binnenlands nieuws Casteleijn's Ijzerhandel Onder de Blauwe Vaan van Lotharingen De Ronde van Nederland Wereldkampioenschap Voetbal Marktberichten BEURSOVERZICHT Nederlander Post wini 1e étappe Gemeente Temeuzen DUIVENSPORT Esso gas flessen^bevatten ft; gegarandeerd 13 kg veilig butaangas Heus.., met Esso bent U beter uit. dé /Ifet7/ ■Het ja* Depot Terneuzen Victor van Turenne" R eis door N derUnd F. P. J. VAN DE SANDE De pessimisten, die vóór de start van de tiende Ronde van Nederland een nieuwe overheer sing van de Belgen hadden voor speld, hebben ongelijk gekregen. Teen even voor Leeuwarden een kopgroepje van vier man op de finish afstoof waren zij nog in de veronderstelling, dat de rapp® Leon van Daele de eerste winst in deze lustrumronde zou gaan behalen. Maar op het Zaai land tussen hagen Friesen door spurtte een zwarte trui onweer staanbaar naar voren en even vóór de meet was Van Daele ge klopt door de 24-jarige Amster dammer Peter Post, die zich jui chend met een arm omhoog in de cranjetrui reed. Op enkele meters volgde de geslagen Van Daele, die nog de grootste moeite had om de halve minuut bonifi catie vóór Kersten en Piet van Est in de wacht te slepen. Dat Rik van Looy, 23 seconden na de kopgroep met een band- dinte voor Gerrit Schulte de sprint van een groepje van acht man won was van weinig belang meet. Belangrijker was, dat be halve Schulte ook de lange Geuit Pos binnenkwam, want dat betekende, dat dus de zwarte ploeg van de blonde Bossenaar ook ie eerste plaats in het ploe- genklassement had veroverd. De grootste klap op de eerste dag kreeg de formatie van Rik van Steenbergen. Zijn eerste man was de Belgische wegkampioen André Vlayen, die precies vijf minuten na Post met Van der Pluym, De Roo, De Groot en Verhoef finishte. Maar de wereld kampioen zelf was niet uit het grote peleton los gekomen en liep een achterstand van liefst 12 minuten en drie seconden op. Peter Post wachtte ongeduldig op de volgende groep toen hij als winnaar binnengekomen was. Hij viel Gerrit Schulte om de hals om hem te danken voor zijn hulp. Bedankt Gerrit, dank zij jou ben ik zever gekomen". Het was inderdaad zo. Toen Post, Piet van Est, Leon van Daele en Kersten zich 11 km vóór de Friese hoofdstad uit de kopgroep hadden losgemaakt, was net Schulte, die elke poging van Rik van Looy om het vier tal terug te halen, verijdelde. Een uur voor de start van de Ronde van Nederland waren gistermorgen de definitieve ploegen bekend. Zij zijn als volg: samengesteld: België 1: Rik van Steenber gen, André Vlayen, Raymond Tmpanis, Pino Cerami, Jacques Schoubben, Miel Severeyns, Jos Meulemans en Jean de Valk. België 2: Rik van Looy, Leon van Daele, Willy Schroeders, Jef Schils, Hilaire Couvreur, Van Looveren, Van Vaeren- bereh en Van Kerckhove. Duitsland: Klaus Bugdahl, Gunther Ziegler, Heinz Scholl, Harm Smits, Winfried Ommen, Bruno Burrey, Willy Liebelt en Udo Klein. Nederland zwartGerrit Schulte, Peter Post, Piet Da- men, Ab Geldermans, Tonny Bersmans, Geurt Pos, Schalk Verhoef en Piet Steenvoorden. Nederland groen: Adrie Voor- ting, Henk van den Broek, Joop van Putten, Frans Mahn, Arend van *t Hof, Adrie Roks, Gerrit Blaauw, Piet van den Brand. Nederland geel: Wim van Est, Gerrit Voorting, Hein van Breenen, Harry Schoenmakers, Arie van Wetten. Jan Hijzelen- doorn, Jos Hinsen en Wies van Dongen. Nederland blauw: Gijs Pauw, Daan de Groot, Jaap Huissoon, Michel Stolker, Leo van der Pluijm, Jaak Kersten, Jo de Roo en Piet van Est. De uitslag van de eerste étap pe van de Ronde van Nederland, van Amsterdam naar Leeuwar den, over km luidt: een afstand van 180 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. Post (Ned. zwart) 4.45.11 Van Daele (Belg. II) z.t. Kersten (Ned. blauw i z.t. Piet van Est (Ned. bl.) z.t. Van Looy (Belg. II) 4.45.34 Schulte (Ned. zwart) z.t. Van de Brand (Ned. groen) z.t. Coone (Did.) z.t. Adri Voorting (Ned. groen) z.t. Hinsen (Ned. geel) z.t. Roks (Ned. groen) z.t. Pos (Ned zwart) z.t. Van der Pluym (Ned. blauw) 4.50.11 De Roo (Ned. blauw) z.t. Vlayen (Belg. I) z.t. De Groot (Ned. blauw) z.t. Verhoef (Ned. zwart) z.t. Schroeders (Belg. II) 4.56.24 Ziegler (Did.) 4.56.26 Van Dongen (Ned. geel) 4.56.31 Het peloton geleid door Van Steenbergen (Belg. I) 4.57.13 Uitgevallen zijn Liebelt en Klein. de Duitsers Ploegenklassement. Het ploegenklassement van de eerste étappe ziet er als volgt uit: 1. Nederland zwart 14.15.19 2. Nederland groen 14.16.42 3. Nederland blauw 14.20.33 4. België II 14.26.39 5. Duitsland 14.39.13 6. Nederland geel 14.39.27 7. België I 14.44.37 Gistermiddag te ongeveer half één is aan de renner Mies Stolker het vonnis getekend van de president van de arr. recht bank te Utrecht van 16 juni 1958 waarbij hem is verboden te rijden voor een andere fabriek dan de N.V. Locomotief op straffe van een dwangsom van ƒ500 per dag. Tegelijkertijd werd van dit vonnis exploit uit gebracht aan Stolkers ploegge noten Leo van der Pluijm en Daan de Groot. De grond hiervan is dat de contracten van deze renners met de Locomotief dit verbie den. De Locomotief heeft deze renners hierop geruime tijd te voren gewezen en hen zelfs per deurwaardersexploit gesom meerd, doch zonder enige re sultaat. Ze rijden alle drie in de ploeg Nederland blauw (Mag neet). DIENSTPLICHT. Uitspraak inzake vrijstelling. De Eurgemeester van Terneu- zen brengt ter algemene kennis, dat een uitspraak op aan vraag om vrijstelling van dienst als gewoon dienstplich tige, welke uitspraak is ge dateerd 12 juni 1958 ter be neden-secretarie van deze ge meente voor een ieder ter inzage is gelegd. Tegen deze uitspraak kan iede re belanghebbende uiterlijk de tiende dag na de dag, waarop de uitspraak ter algemene kennis ls gebracht, in beroep komen. Indien de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt, buiten Neder land verblijft, kan voor zover het door deze in te stellen beroep be treft, met overschrijding van de termijn van tien dagen genoegen worden genomen. Zolang om trent zodanige overschrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van tien dagen als on herroepelijk beschouwd. Het tot Hare Majesteit de Ko ningin te richten beroepschrift, hetwelk niet gezegeld behoeft te zijn, moet met redenen omkleed zijn en worden ingeleverd op de afdeling militaire zaken van de secre'arie dezer gemeente. Tem zen, 17 juni 1958. De Eurgemeester voornoemd, P. TELLEGEN. De kwalificatieronde van het eindtoernooi om het wereldkam pioenschap is dinsdagavond met drie beslissingswedstrijden afge sloten. Bij de ploegen, die zich reeds voor de kwartfinales had den geplaatst: West-Duitsland, Frankrijk, Zweden, Brazilië en Zuid-Slavië hebben zich alsnog Noord-Ierland, Wales en Rusland gevoegd. Noord-Ierland had in Malmoe 120 minuten nodig om de Tsje chen met 2—1 uit te schakelen, Wales bracht het in Stockholm tot een nogal verrassende 21 overwinning op de Hongaren, fi nalisten in 1954, en Rusland ver sloeg in een voorzichtige, verre van fraaie wedstrijd het teleur stellende Engeland. Met West-Duitsland, Frankrijk en Zweden als groepwinnaars steekt het resultaat van de lan den van het Westeuropese con tinent dus wel zeer gunstig af bij dat van de andere zones. Zuid- Amerika is slechts vertegenwoor digd door Brazilië, het „Oost blok" door Zuid-Slavië en Rus land en de Britse landen door Wales en Noord-Ierland. Enge land, dat nog altijd zo graag be weert het beste voetbal ter we reld te spelen, heeft sterk teleur gesteld en de Russische overwin ning in Gothenburg was zonder twijfel verdiend. Wales, in de aanval weer ge leid door de voortreffelijke John Charles, had tegen Hongarije een zeer moeilijke eerste helft. Toen de rust met een 1—0 voorsprong voor Hongarije inging leek de Naar schatting nog 100 Nederlanders te Menado Hoewel alle officiële gegevens daarover ontbreken sedert de cember zijn immers alle diplo matieke verbindingen verbroken wordt het in Den Haag moge lijk geacht, dat er in Menado nog ongeveer 100 Nederlanders zijn. Deze schatting wordt gebaseerd op mededelingen van landgeno ten, die enkele maanden geleden uit deze plaats zijn vertrokken. Er is voor de Nederlandse ge meenschap in Menado herhaal delijk gelegenheid geweest om te worden geëvacueerd. Velen heb ben daarvan gebruik gemaakt en zowel met de drie K.P.M.-sche- pen, die destijds naar Nederlands Nieuw-Guinea uitweken, als het Rode Kruis-schip, dat Menado aandeed voor evacuatie van bui tenlanders, zijn Nederlanders naar veiliger oorden vertrokken. In Den Haag is overigens geen enkel verzoek ontvangen van nog in Menado achtergebleven landgenoten om te worden ge- evacueerd. Het wordt niet uitge sloten geacht, dat sinds de al eni ge tijd geleden ontvangen niet-of- ticiële berichten, nog Nederlan ders over land uit Menado zijn vertrokken. Speciale zitting van het Russische centrale partijcomité? Het onverwachte vertrek van de Russische ambassadeurs in de V. S., Engeland, Frankrijk en Zuid-Slavië naar Moskou heeft bij diplomatieke waarnemers de mening doen postvatten, dat er wellicht een speciale vergadering van het centrale comité van de Sowjet-Russische communisti sche partij zal worden gehouden. Met het oog op deze bijeen komst zou premier Chroesjtsjef ook niet het congres van de Tsjechoslowaakse communisti sche partij te Praag kunnen bij wonen. De Sowjet-ambassadeurs in Washington, Londen en Belgra do Mensjikof, Malik en Zamt- sjefki zijn kandidaat lid van het partijcomité, terwijl hun col lega te Parijs, Winogradof, lid van de verificatiecommissie van dit orgaan is. Dc eventuele reden van de ver gadering van het comité zou de wens kunnen zijn om nieuwe maatregelen tegen Zuid-Slavië te nemen. Ook wordt gedacht aan een mogelijk debat over de posi tie van Chroesjtsjef en anderen in de partijleiding. kans voor de pittige Welse ploeg uiterst gering, maar een op nieuw geïnspireerd Wales nam in de tweede helft het heft in han den en met twee goede doelpun ten werden de grof spelende Hongaren verslagen. Noord-Ierland, evenals Wales een outsider, heeft weer de nodi ge vechtlust kunnen opbrengen, nu om de technisch uitstekende Tsjechen in de verlenging te kloppen. De uitslagen luiden: Tsjecho-SlowakijeN.-Ierland 12 na verlenging HongarijeWales 12 EngelandRusland 01 Het programma voor de kwart finales, die donderdag 19 juni a.s. worden gespeeld ziet er als volgt uit: West-DuitslandZuid-Slavië FrankrijkNrd-Ierland; Zweden Rusland en BraziliëWales. 541.753 BEZOEKERS BIJ WERELDKAMPIOENSCHAP VOETBAL Meer dan een half miljoen betalende bezoekers hebben de wedstrijden van de achtste fi nales van het wereldkampioen schap voetbal bijgewoond. In totaal passeerden op 8, 11 en 15 juni 541.753 bezoekers de tour niquets. Over 24 wedstrijden betekent dit een gemiddelde van 22.573 toeschouwers. Bij de wedstrijden van zon dag waren 175.903 bezoekers. Dit aantal was als volgt over de stadions verdeeld: Solna 29.800, Sandviken 13.310, Mal moe 21.990, Helsingborg 16.418, Goeteborg 50.928, Boras 16.800, Eskilstuna 13.103 en Orebro 13.554. UITSLAGEN ZOMERAVONDVOETBAL. P.Z.E.M.P.T.T. 9—0; Druk kerij v, d. SandeWaterleiding 13—2. VLUCHTEN UIT ARRAS Comb. Boschkapelle - Hengstdijk. Snelheid eerste prijswinnende duif: 1294 meter. Snelheid laat ste prijswinnende duif: 1129 m. 1, 8 en 9. L. Lauret, Boschkap- pelle; 2 en 3. F. Dobbelaar, Boschkapelle; 4. E. Boeijkens, Hengstdijk; 5. F. van Deursen, Hengstdijk; 6. P. Kerckhaert, Hengstdijk; 7. C. de Jonghe, Boschkapelle; 10. J. Wauters, Boschkapelle. Sociëteit Rapenburg. Snelheid eerste duif: 1317 m. Snelheid laatste prijswinnende duir: 1150 meter. 1. J. Fruijtier; 2. A. Verheijden; 3, 7 en 9. J. Wentzler; 4. J. Stae- pels; 5. P. van Damme; 6. Th. de Poorter; 8. A. Jacobs: 10. J. Jonkheijm, allen te Stoppeldijk. KINDERLIJKJE IN KOFFER GEVONDEN Blijkens het rapport van gis terochtend van de Amsterdam se politie heeft maandagavond een 27-jarige man, die aan het zwemmen was in de Sloterplas, op de bodem nabij de Oost- oeverweg een bruin fiber kof fer gevonden, waarin het in verre staat van ontbinding ver kerend lijk van een pasgeboren meisje werd aangetroffen. De koffer was verzwaard met een grote steen. Het lijkje was ge wikkeld in een stuk laken. LOS-WERKMAN VERKOCHT VIJF AUTO'S ONRECHTMATIG De marechaussee heeft in Venlo de 33-jarige loswerkman C. S. aangehouden. De man had in de afgelopen drie weken vijf auto's onrechtmatig verkocht. Twee van de auto's had hij ge huurd, een had hij in reparatie en twee auto's had hij laten financieren. De los-werkman was op weg, zo vertelde hij, naar Iran om daar te gaan werken. Hij had een treinkaartje naar Genua en 500,op zak. Zijn reis ging nu niet meer naar het oosten maar naar de gevange nis in Den Haag. JEUGDIGE INBREKERS AANGEHOUDEN Verdacht van diefstal heeft de politie aangehouden de 18- jarige elektricien J. A. V„ een 16-jarige kapper en een 17-jari- ge matroos op de binnenvaart, allen uit Rotterdam. De aanhouding geschiedde naar aanleiding van een on langs in een kantine aan de Waalhaven gepleegde inbraak, waarbij uit automaten voor een bedrag van 135,— aan kwar tjes en dubbeltjes werd ont vreemd. Nadat gebleken was, dat enige jongelui in café's zichzelf en anderen onthaalden en met kwartjes en dubbeltjes hadden afgerekend, volgde de arrestatie van de elektriciën. Hij bleek echter voor 165, aan dubbeltjes en kwartjes op zak te hebben en toen kwam aan het licht, dat hij ook nog elders een ongewenst bezoek had gebracht. Daarna werden zijn twee mededaders aange houden, die daartoe aangezet door V. voor het eerst op het inbrekerspad waren gegaan. Bij wijze van proef hadden zij een bezoek gebracht aan een keet aan het Toepad en daarna met z'n drieën hadden ze in de bewuste kantine ingebroken. Daartussen door had de kap per in zijn eentje nog in een andere kantine ingebroken en 30,buitgemaakt. ECHTPAAR DOOR GAS VERSTIKT. Vermoedelijk ten gevolge van een lek in de gasleiding is in de nacht van maandag op dinsdag een Leids echtpaar, de heer en mqvrouw P. van Polanen, wonen de in de Gortestraat te Leiden, om het leven gekomen. Man en vrouw waren beiden 82 jaar oud. In de loop van de ochtend kreeg de buurvrouw, die er op bezoek kwam, geen gehoor, waarna zij de omwonenden waarschuwde, die zich door het breken van een ruit toegang tot de woning ver schaften. Zij ontdekten daar het echtpaar doöd op de grond lig gend. TACHTIGJARIGE WEDUWE VIEL VAN EERSTE ETAGE De 80-jarige weduwe C. J. van DisErasmus wilde maandag middag in haar woning aan de Weimarstraat in Den Haag van een uitbouw op de eerste étage op een platje stappen om enige matjes te gaan kloppen. Zij kwam te vallen. De weduwe stierf onmiddellijk aan de ge volgen van de val. DE NIEUWE BRUG OVER DE MERWEDE Een belangrijke schakel in de Noord-Zuid verbinding zal tot stand komen met de nieuwe ver- keersbrug over de Merwede, in de omgeving van Gorinchem. De nieuwe brug, die volgens de plan nen in 1961 gereed moet zijn en ca 20 miljoen gulden zal kosten, krijgt twee doorvaartopeningen van 170 meter breed. Ter weers zijden daarvan over de uiterwaar den zijn nog vier overspanningen geprojecteerd elk van 45 m breed. Aan de noordelijke oever wordt een 30 meter brede basculebrug aangebracht om de doorvaart van grote schepen mogelijk te maken. De breedte van het weg dek op de brug wordt 15 meter, met aan weerszijden rijwiel- en voetpaden van 31a meter. De totale lengte van de brug zal ca 770 meter bedragen. Er behoeft straks geen gebruik meer gemaakt te worden van de oude rijksweg, welke voert door de bebouwde kommen van Lex- mond, Meerkerk, Arkel en Go rinchem. Ook het overzetveer Go rinchemSleeuwijk voor 't snel verkeer kan worden uitgescha keld. Dit veer werkt thans zeer vertragend, maar velen geven hieraan de voorkeur boven een omweg over de andere bruggen in de noord-zuidverbindingen, n.l. die te Moerdijk en Zaltbom- mel. FRUITBOMEN AANGETAST Ook uit Barneveld en Kesteren wordt gemeld, dat daar vrij gro te aantallen fruitbomen in be trekkelijk korte tijd aan een ziek te ten prooi zijn gevallen. Het is echter nog niet geheel zeker al dus enkele fruittelers, dat men met de zgn. vliegende boomkan ker te doen heeft. Italië wil door atoomkracht gedreven tankschip bouwen De directeur van de Italiaanse Fiatfabrieken heeft medegedeeld dat momenteel onderhandelingen worden gevoerd tussen de Fiat- febrieken en de scheepswerf An- saldo over de bouw van een 70.000 ton metend tankschip. Dit schip zou worden aangedreven door een Amerikaanse Westing- house atoommotor van 32.000 pk. Hoewel geen datum werd ge noemd waarop met de bouw zou worden begonnen, werd de hoop uitgesproken, dat Italië het eer ste land zal zijn dat een dergelijk schip bouwt. VEEMARKT ROTTERDAM. Op de maandag te Rotterdam gehouden veemarkt werden 3458 stuks vee aangevoerd, zijnde: 260 vette koeien en ossen, 608 stuks gebruiksvee; 260 vette kal veren, 90 graskalveren, 675 nuch tere kalveren, 84 varkens, 34 big gen, 99 paarden, 4 veulens, 203 schapen of lammeren, 1115 weï- de/zuiglammeren, 25 bokken of geiten. De notering was als volgt: Vette koeien 2,50 tot ƒ3,30; vette kalveren ƒ2,10 tot ƒ3,05; slachtpaarden 1,90 tot 2,30, alles per kg. Graskalveren 300 tot 500; nuchtere kalveren 52 tot 72; biggen 38 tot 58; schapen 75. tot 95; lammeren 75 tot 100, weide/zuiglammeren 40 tot 65; kalf- en melkkoeien ƒ850 tot ƒ1200; vare koeien ƒ680 tot ƒ900; vaarzen ƒ600 tot ƒ925; pinken 400 tot 650. Overzicht. Vette koeien: aan voer als vorige week, handel flauw en vooral niet hoger in prijs. Vette kalveren: aanvoer als vorige week met vlotte han del en goed prijshoudend. Ge bruiksvee: matige aanvoer, han del kalm, prijzen ongewijzigd. Nuchtere kalveren: aanvoer kor ter, handel williger met stijgen de prijzen. Varkens: matige aan voer, handel stroef, prijzen als vorige week. Slachtpaarden: aan voer als vorige week; handel lui, teruggaande prijzen. Schapen en lammeren: aanvoer groter, han del kalm, prijzen onveranderd. Weidelammeren: ruime aanvoer, handel kalm, niet hoger in prijs. Kalf. en melkkoeien: aanvoer redelijk, handel stil, niet geheel prijshoudend. Varekoeien: gewo ne aanvoer, handel slepend, ge drukte prijzen. Vaarzen en pin ken: geringe aanvoer, handel traag, iets teruglopende prijzen. ENIGSZINS VERMOEIDE MARKT Na een dagenlange hausse verkeerde de markt gistermid dag in een enigszins vermoeide stemming. Het publiek bleek grotendeels uit de markt, ter wijl de arbitrage alleen in de oliehoek haar activiteit toonde. Wallstreet kwam weliswaar met de slotkoersen niet onverdien stelijk uit de bus, doch daar tegenover stonden de politieke spanningen in het Midden-Oos ten (Cyprus en de Libanon). Deze spanningen lokten verko pen uit in aandelen Kon. Olie voor Zwitserse rekening, waar door dit fonds op 173,60 ver handeld werd en circa 2 be neden de slotkoers van maan dag kwam te liggen. De aande len lagen tevens ruim beneden pariteit New York. Unilevers ondergingen een reactie op de forse stijging van de vorige dagen en verloren in een kalme markt circa 2 punten. A.K.U.'s openden prijshoudend doch moesten in het verdere verloop iets prijsgeven, waardoor een koersverlies t.o.v. de vorige dag, van 1 punt geïncasseerd moest worden. Aandelen Philips die bij de laatste hausse iets waren achtergebleven, ontmoetten nog redelijke vraag, waardoor een koerswinst van circa 2 punten kon worden geboekt. Aandelen K.L.M. werden iets lager ver nomen. Het bericht dat binnen kort de landingsrechent op Schiphol met 50 procent ver hoogd zullen worden, alsmede een aparte 25 procent voor ge bruikmaking van de verlichte landingsbaan bij avondlandin gen, was ter beurze en bij het publiek nog niet voldoende be kend, om invloed op de koers van de aandelen K.L.M. te kunnen uitoefenen. Scheepvaarten ondergingen een technische reactie en wa ren vrijwel over de gehele linie 1 punt lager. Het buitenland liet in deze sector gisteren ver stek gaan, waardoor de handel tot een minimum werd beperkt. Ook de grote koper voor aan delen Amsterdam Rubber was gisteren afwezig. Het aanbod overheerste hier de geringe vraag en het koersverlies be droeg circa 2 punten t.o.v. de slotkoers van maandag. Ver. Deli's prijshoudend zonder meer. Uitgezonderd de staffel- lening was de tendentie voor de staatsobligaties iets gemakke lijker. De introductie en eerste ver- handeldag vond gisteren plaats van certificaten van 10 aande len First American Corporation. De koers werd vastgesteld op 18-14 dollar of 712,50 per cer tificaat. De belangstelling voor deze certificaten was groot, waardoor de introductie als geslaagd kan worden be schouwd, aldus de emittenten. H.V.A.'s waren op 108' 2 twee punten boven maandag. Prolongatie 3% procent. NABEURSKOERSEN Kon. Olie: 174.10—174.30 Unilever: 361%—362 Philips: 296—300 AKU: 188%—190% Conv. Philips: 127—128% Int. concerns Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen (ƒ173.70) (362%) (295%) (189% (125%) BEURSINDICES 13/6 16/6 17/6 289.91 291.77 290.25 144.42 146.53 146.10 135.50 135.72 134.65 119.94 121.09 121.41 83.38 84.58 84.30 202.19 203.84 202.02 S Vakkundigs voorlichting en volledige service door ervaren depothouders, N'ieuwstraat 21 43. Er breekt nu een vrij ver velende tijd voor Victor en Ro bert aan. Voorlopig zijn ze tot machteloosheid en ledigheid ge doemd. Om goed in vorm te blij ven, oefenen ze zich regelmatig in het gebruik van de wapenen. Dan komt na enige dagen Jozef met een belangrijk bericht. „Ik ben te weten gekomen, dat in het huis van Basilius een jonge vrouw wordt vastgehou den. Het werd me door een Ar meense bediende verteld, toen ik in de buurt van Basilius' paleis navraag deed. Volgens de be schrijving moet het Uw Bianca zijn!" Dit is het eerste levensteken, dat Victor sinds lange tijd van zijn geliefde Bianca hoort en on danks de zorg om haar welzijn, is hij opgelucht, nu hij weet, waar zij zich bevindt. „Maar dat is nog niet alles," vertelt Jozef verder. „Over twee dagen is er een bijeenkomst in Alexis' paleis. Wanneer we uw plan willen volvoeren moeten we nu met voorbereidingen be ginnen. Ik breng vandaag nog een Grieks monnikskleed mee om U te vermommen. Mijn neef heeft de hele week wacht bij het paleis en zal U ongemerkt bin nenlaten. Morgen gaan we sa men de buurt rond het paleis verkennen, opdat gij daar de weg weet. Uw vriend Robert moet de paarden gereed maken om bij eventuele moeilijkheden snel uit de stad te kunnen vluchten. Bovendien zal een groep vertrouwde Armeniërs, die uit het rijk willen verdwij nen klaar staan, om U te helpen, wanneer de situatie te hachelijk wordt". Leden van het „ÖRANJ^ KWARTIER" kunnen de kinderen die in aanmerkinj komen voor de reis naar Cadzand op 28 jüni tot diter- lük zaterdag 21 juni bq de- bekende adressen opgeven. Na deze datum is dit nier meer mogelijk. met C.R.V. .VOORWAARTS' 24 tot 27 juni. Nog 2 plaatsen beschikbaar. Aanmelden uiterlijk donder dag 19 juni b(j de Secretaris, Axelsestraat 85, Terneuzen. Schaak- en Damborden Damschijven Schaakstukken enz.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 3